جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
معاونت امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت
صادرات الکل ممنوع شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / توسعه صادرات / معاونت امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
صادرات الکل ممنوع شد
تهران - ایرنا - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت اعلام کرد: به منظور تامین نیازهای داخلی صادرات الکل ممنوع است.
تولید پراید و پژو ۴٠۵ سال آینده متوقف می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سازمان حفاظت محیط زیست / خودرو / معاونت امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت / کارگروه کاهش آلودگی هوا
تولید پراید و پژو ۴٠۵ سال آینده متوقف می‌شود
تهران- ایرنا- قائم مقام معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در تلاشیم تا تولیدات خود را با استانداردهای تعیین شده مطابق کنیم و در این مسیر از سال ٩٩ تولید پراید و پژو ۴٠۵ متوقف می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
قوانین منحصربه‌فرد صادرات
کارشناسان و فعالان بخش خصوصی معتقدند به منظور کاهش وابستگی اقتصاد ایران به صادرات نفت خام و چرخش به طرف اقتصاد چند‏محصولی در صادرات، جهت‌گیری سیاست‌های صادراتی باید به سود صدور کالا‌های غیرنفتی تغییر یابد.به گزارش اقتصاد۲۴، نیم نگاهی به تجربه چند‏ساله اخیر در بحث صادرات کالا‌های غیر‏نفتی نشان می‌دهد که تکیه اقتصاد بر درآمد حاصل از فروش نفت خام، بی‏ثباتی درآمد صادراتی را به دنبال دارد. این در حالی است که برای دستیابی به توسعه و پیشرفت، استفاده از همه ظرفیت و توان کشور ضروری است و نباید از توانمندی بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف غفلت شود.هدف‏گذاری وزارت صنعت برای ارتقای صادراتیکی از اهداف وزارت صنعت، رسیدگی به وضعیت ضعیف صادرات کالا‌های غیر‏نفتی است و برای حل همین مشکلات با برگزاری میز‌های تخصصی به …
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
تدوین پیش نویس سند توسعه صنعت ریلی حداکثر تا یک ماه آینده
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در اولین جلسه شورای سیاستگذاری صنعت ریلی تأکید کرد که پیش نویس سند توسعه صنعت ریلی حداکثر تا یک ماه آینده تهیه و تدوین شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
بررسی مشکل تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی در وزارت صنعت
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن بررسی مشکل تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی، گفت: مکانیزاسیون و رسوخ صنعت و تکنولوژی در کشاورزی باعث ایجاد پویایی و توسعه در این بخش می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷
361 هزار میلیارد تومان نیاز سرمایه در گردش صنایع
نخستین شورای مدیران مشترک معاونت‌های امور صنایع و طرح و برنامه با هدف افزایش هم افزایی و بهبود وضعیت صنعت کشور برگزار شد. مهدی صادقی‌نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت که میزبان معاون طرح و برنامه و مدیران تخصصی این معاونت بود، با تبیین مهم‌ترین برنامه‌های راهبرد مشترک بین دو حوزه گفت: سیاست‌های راهبردی توسعه نهضت ساخت داخل و پرداختن به استراتژی اقتصاد صنعتی از جمله نکات مشترکی است که با همکاری دو مجموعه باید به شکل منظم تری مورد پیگیری قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
بازدید سرپرست معاون امور صنایع از غرفه کروز در نمایشگاه قطعات خودرو
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهاردهمین نمایشگاه بین‏المللی قطعات، لوازم و مجموعه‏های خودرو از غرفه شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد. مهدی صادقی‌نیارکی روز دوشنبه 20 آبان ماه از غرفه شرکت کروز بازدید کرد. وی در این بازدید از نزدیک با محصولات و قطعات پیشرفته خودرو که توسط این شرکت به تولید داخل رسیده است، آشنا شد. گفتنی است شرکت کروز به‏ منظور عرضه محصولات جدید، توسعه صادرات، افزایش سطح داخلی‏سازی قطعات و در نهایت کمک به اشتغال و رونق تولید در این نمایشگاه حضور یافته است. چهاردهمین نمایشگاه بین‏المللی قطعات، لوازم و مجموعه‏های خودرو از 18 تا 21 آبان ماه 98 در نمایشگاه بینالمللی تهران برگزار و شرکت صنایع تولیدی کروز در سالن 35 پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‏مندان حوزه …
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
واگن‌های باری مورد نیاز کشور تولید داخل است
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸۵ درصد واگن‌های مورد نیاز صنعت ریلی کشور در داخل تولید می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
رشد ۶۱ درصدی صادرات کفش در سال ۹۷
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از آغاز احداث دو شهرک تخصصی در بخش صنعت کفش در قم و آذربایجان شرقی و همچنین برنامه‌ریزی برای تامین منابع تاسیس شهرک تخصصی در شهر تبریز خبر داد و اعلام کرد ک در حال حاضر واردات پوست سنگین از بسیاری از کشورها مجاز شده است.به گزارش ایسنا، دیروز (دوشنبه) مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته با حضور سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت، برخی از نمایندگان مجلس، جمعی از تولیدکنندگان صنایع چرم، کیف و کفش و جمعی از مهمانان از کشورهای ایتالیا، روسیه و عراق در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.در این مراسم افسانه محرابی - مدیرکل دفتر صنایع نساجی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / کیف و کفش / صادرات
تاسیس شعب برندهای ایرانی کیف و کفش در مقاصد صادراتی
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مهم‌ترین نیاز این صنعت را افزایش ارزش افزوده عنوان کرد و از صادرات ۱۱۵ میلیون دلاری در این بخش در سال گذشته و تاسیس شعب برخی برندهای ایرانی در مقاصد صادراتی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
لزوم تمرکز بر واگذاری امور به تشکل‌های تخصصی
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت باتاکید بر احیای مجدد شورای سیاست‌گذاری صنعت آسانسور و پله برقی با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط و خبرگان این صنعت گفت:
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / صنعت خودروسازی / مهدی صادقی نیارکی / وزارت صنعت معدن و تجارت
انعقاد قرارداد برای داخلی‌سازی ۷۷ قطعه خودرو
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از داخلی‌سازی ۷۷ قطعه مهم در صنعت خودرو خبر داد و گفت: بر این اساس، ۹۱ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی صورت گرفته است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سایپا / تهران
۲۰ هزار خودرو از پارکینگ خودروسازان خارج شد
تهران ایرنا سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت گفت: با برگزاری نخستین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در ماه های گذشته، تاکنون ۹ قطعه به تولید انبوه رسیده و با تولید انبوه سه قطعه بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص خودروسازان از کف پارکینگ‌ها خارج شد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
صرفه‌جویی ارزی با سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رویکرد صادرات محور به صنعت قطعه گفت: با سرمایه‌گذاری در زنجیره تولید خودرو و قطعه، علاوه بر ایجاد اشتغال برای حدود یک میلیون نفر از خروج حدود ۱۵ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.مهدی صادقی‌نیارکی در نشست مشترک با نمایندگانی از تشکل‌های تخصصی صنعت قطعه افزود: صنعت خودرو و قطعه در ایران با وجود اینکه با کاستی‌هایی روبه‌روست، اما با توجه به وابسته نبودن کشور به واردات خودرو و اشتغال‌زایی گسترده، به‌عنوان یکی از صنایع پیشران توسعه قلمداد می‌شود.وی توسعه قطعه‌سازی را از مزیت‌های اصلی کشور برشمرد و گفت: ایران در تولید فلزات اساسی، پتروشیمی و... که نیازمندی‌های این صنعت را پوشش می‌دهد، در شرایط مناسبی قرار دارد و تولیدکنندگان در این …
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / موتورسیکلت
برنامه حمایت از صنعت موتورسیکلت تدوین می‌شود
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌ کرد: برنامه راهبردی ‌و عملیاتی حمایت از صنعت موتورسیکلت با همکاری انجمن‌های تخصصی تدوین می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت خبر داد: سامانه‌ «توان ایران» سامانه‌ای برای بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی‌
شفقنا- سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل میز دوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو و نخستین میز صنعت برق و الکترونیک درآینده ای نزدیک خبرداد و گفت: در راستای توسعه تولید ملی سامانه‌ای به نام توان ایران با محوریت بهم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی طراحی و به صورت آزمایشی رونمایی شده است. […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت منصوب شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت مهدی صادقی نیارکی را به سرپرستی معاونت امور صنایع وزارت صمت منصوب کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •