چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
موج دوم همه گیری
جرایم سنگین، راهکار استرالیا برای مقابله با موج دوم کرونا
۱۵ ساعت قبل
جرایم سنگین، راهکار استرالیا برای مقابله با موج دوم کرونا
تهران - ایرنا - مقام های ایالت ویکتوریا استرالیا که موج دوم همه گیری بیماری کووید-۱۹ در آن شدت یافته است، روز سه‌شنبه اعلام کردند: هر شهروند که دستورالعمل‌های مربوط به قرنطینه برای مبارزه با کرونا را نقض کند با جریمه سنگین تا ۲۰ هزار دلار استرالیا (بیش از ۱۴ هزار دلار آمریکا) رو به رو خواهد شد. قرار است در این ایالت از نیروهای بیشتر ارتش نیز برای ردگیری مبتلایان استفاده شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
به گردشگری جهان خسارت زد
سازمان جهانی گردشگری در گزارشی اعلام کرد صنعت جهانی گردشگردی در پنج ماه نخست سال جاری بر اثر کرونا ۳۲۰ میلیارد دلار خسارت دیده است.به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، درپی بحران شیوع کرونا، شمار گردشگران در سراسر جهان از ماه ژانویه تا می (دی تا خرداد) در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته (۲۰۱۹) ۵۶ درصد به عبارتی ۳۰۰ میلیون گردشگر کاهش یافته است.خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: براساس مطالعات انجام شده از سوی سازمان جهانی گردشگری، در پنج ماه نخست سال جاری صنعت گردشگری جهانی در اثر پیامدهای ناشی از همه گیری کرونا، ۳۲۰ میلیارد دلار خسارت دیده است.سازمان جهانی گردشگری که وابسته به سازمان ملل متحد است و مقر آن در مادرید قرار دارد؛ در گزارش خود اعلام کرد: خسارت ۳۲۰ میلیارد دلاری …
موج دوم کرونا قیمت نفت را در محدوده ۴۰ دلار نگه می‌دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
موج دوم کرونا قیمت نفت را در محدوده ۴۰ دلار نگه می‌دارد
با وجود افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و نگرانی در مورد موج دوم همه گیری این ویروس، قیمت نفت همچنان در محدوده ۴۰ دلار در هر بشکه قرار دارد و به نظر نمی رسد تغییر چندانی در آن ایجاد شود.
هشدار صندوق بین المللی پول درباره تبعات اقتصادی موج دوم کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
هشدار صندوق بین المللی پول درباره تبعات اقتصادی موج دوم کرونا
رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت فعالیت اقتصادی در سراسر جهان در حال حاضر رو به بهبود است ولی موج دوم همه گیری کرونا می تواند اختلال های بیشتری ایجاد کند.
نگرانی اوپک از افت دوباره تقاضای نفت با آغاز موج دوم کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
نگرانی اوپک از افت دوباره تقاضای نفت با آغاز موج دوم کرونا
تحقیقات اوپک نشان می‌دهد در صورت بروز موج دوم همه گیری ویروس کرونا و توقف دوباره فعالیت های اقتصادی، روند بهبود تقاضا مختل شده و دنیا همچنان با مازاد ذخایر نفتی روبرو خواهد بود.
چین: ویروس کرونا از اروپا وارد پکن شده است
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / ویروس کرونا / پکن
چین: ویروس کرونا از اروپا وارد پکن شده است
پکن-ایرنا- مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین امروز شنبه سرانجام بعد از کلی حدس و گمان به صورت رسمی اعلام کرد که علت شروع موج دوم همه گیری کرونا در پکن پایتخت چین، انتقال ویروس از اروپا بوده است.
التهابات کرونایی بازارهای بورس آسیا – پاسیفیک در پی خیزش موج دوم
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / قاره آسیا / بازار سهام / استرالیا / اقیانوسیه / پکن / هراس جهانی از ویروس کرونا
التهابات کرونایی بازارهای بورس آسیا – پاسیفیک در پی خیزش موج دوم
تهران – ایرنا –منابع خبری گزارش دادند: همزمان با ادامه نگرانی ها از همه گیری موج دوم کرونا در منطقه آسیا- پاسفیک، بازار سهام این منطقه امروز(چهارشنبه) شاهد افت و خیز و نوسانات متضادی بود که انعکاس دهنده بیم و امیدهای کشورها در روند مقابله با شیوع جدید است.
موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا باعث سقوط قیمت نفت می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا باعث سقوط قیمت نفت می‌شود
ریستاد انرژی هشدار داد هرگونه کاهش غیرمنتظره تقاضا ناشی از موج دوم همه گیری ویروس کرونا باعث سقوط قیمت نفت می شود که می تواند بسیار سریع، طولانی مدت و مخرب باشد.
پایان جهانی که می شناختیم نزدیک است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / همه گیری کرونا / بحران اقتصادی جهانی / موج دوم همه گیری / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا / تنش های ژئوپلیتیک / جنگ سرد آسیا / تغییرات آب و هوایی
پایان جهانی که می شناختیم نزدیک است
همه گیری کووید ۱۹ بیش از اینکه یک فاجعه بهداشت عمومی باشد، یک واقعه تعریف کننده تاریخ با پیامدهای گسترده در توزیع جهانی ثروت و قدرت است. با سقوط آزاد اقتصادها و افزایش تنش های ژئوپلیتیک، بازگشت به حالت عادی یا آنچه پیشتر عادی تعریف می شد، وجود ندارد. گذشته، گذشته و اکنون فقط آینده مانده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ممنوعیت استفاده از چارت E برای غربالگری چشم کودکان به دنبال شیوع کرونا
مدیرکل پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور از شناسایی بیش از ۱۹ هزار کودک دارای تنبلی چشم در برنامه غربالگری چشم سال گذشته خبر داد.به گزارش ایسنا، مینو رفیعی در نشست خبری خود با بیان اینکه یکی برنامه‌های مهم سازمان بهزیستی غربالگری چشم است که بیش از ۲۰ سال است در حال انجام است، گفت: امسال به دلیل همه گیری بیماری کووید ۱۹ تغییراتی در این برنامه ایجاد شده تا این خدمات در درسترس خانواده‌ها قرار بگیرد. وی با بیان اینکه در این برنامه در تلاش هستیم تا میزان ابتلا به تنبلی را تا حد امکان کاهش دهیم، اظهار کرد: این برنامه هر سال از آبان به مدت ۲ تا ۳ماه اجرا می شد و در نیمه اول سال فقط در برخی نقاط سردرسیر اجرا می‌شد اما امسال با توجه به هشدار وزارت بهداشت که ممکن است با موج دوم بیماری مواجه شویم …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بدترین بخش کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم
رئیس بانک مرکزی اروپا نسبت به بروز موج دوم همه گیری کرونا هشدار داد.
تعمیق همکاری چین-آفریقا در نشست مجازی اتحاد علیه کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / بیماری کووید-19 / ویروس کرونا / قاره آفریقا / اخبار "چین"
تعمیق همکاری چین-آفریقا در نشست مجازی اتحاد علیه کرونا
با توجه به تسریع روند از سرگیری روال عادی کار و تولید در بسیاری از کشورهای جهان، نباید خطر موج دوم همه گیری کووید-19 را نادیده گرفت.
ویدیو / ریسک های موج دوم همه‌گیری‌ها + زیرنویس فارسی
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
ویدیو / ریسک های موج دوم همه‌گیری‌ها + زیرنویس فارسی
در میان پنج همه‌گیری جهان در یک قرن گذشته، چهار مورد از آن چند موج ابتلای متعدد داشته و در بعضی موارد موج های دوم و سوم شدیدتر از موج اول بوده اند. آنفولانزای اسپانیایی سه موج ابتلا داشت، موج اول در بهار ۱۹۱۸، موج دوم پاییز همان سال و موج سوم تا بهار ۱۹۱۹ ادامه داشت. سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که بدترین شرایط همه گیری کرونا هنوز رخ نداده. برای این که بدانید چه زمانی باید بازگشایی ها انجام شود آنفولانزای اسپانیایی می‌تواند راهگشا باشد. تصمیمات در زمان آنفولانزای اسپانیایی در امریکا به ایالات‌ها واگذار شد. یک سال قبل از انفولانزا فیلادلفیا و سنت لوییس آمار مرگ‌ومیر مشابهی داشتند اما بعد از همه گیری رویکرد دو شهر متفاوت شد. فیلادلفیا بسیار دیر اقدام کرد و حتی در حین بیماری اجازه برگزاری …
پیش بینی جدید درباره آغاز موج دوم همه گیری کووید ـ 19
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
پیش بینی جدید درباره آغاز موج دوم همه گیری کووید ـ 19
آکیهیرو ساتو ، متخصص مشهور ژاپنی بیماریهای عفونی معتقد است در صورت آغاز موج دوم شیوع عفونت ویروس کرونا کووید ـ 19 ، که او آن را تقریباً اجتناب ناپذیر و حتمی ارزیابی می کند ، ممکن است موارد بیشتر ابتلا به این بیماری در مقایسه با موج حالت اول رخ دهد.
هشدار نسبت به احتمال شروع موج دوم همه گیری کرونا با سفرهای تابستانه
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
هشدار نسبت به احتمال شروع موج دوم همه گیری کرونا با سفرهای تابستانه
معاون بهداد ناجا با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات تابستانی و از سرگیری مسافرت های بین شهری با رفع محدودیت در ترددها نسبت به شروع موج دوم همه گیری کرونا هشدار داد.
آغاز موج دوم بیکاری ناشی از کرونا در آمریکا 
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / ویروس کرونا / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نرخ بیکاری / هراس جهانی از ویروس کرونا
آغاز موج دوم بیکاری ناشی از کرونا در آمریکا 
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه از آغاز موج دوم بیکاری در آمریکا به دنبال شیوع ویروس همه گیری کرونا و تاثیر شدید این بیماری بر بخش‌های خصوصی ایالت متحده خبر داد. 
ترامپ تکلیف موج دوم کرونا را هم یکسره کرد!
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / دونالد ترامپ / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا
ترامپ تکلیف موج دوم کرونا را هم یکسره کرد!
ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وجود هشدار کارشناسان و متخصصان نسبت به همه گیری ویروس کرونا، بار دیگر تاکید کرد چنانچه موج دوم کرونا هم به راه افتاد وی آمریکا را تعطیل نخواهد کرد.
آیا چین در معرض موج دوم کرونا‌ویروس است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
آیا چین در معرض موج دوم کرونا‌ویروس است؟
کارشناس چینی: خطر موج دوم بیماری همه گیری COVID-19 در چین برطرف نشده است.
ریزش بورس‌های جهانی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
ریزش بورس‌های جهانی
بیشتر شاخصهای بورسی در معاملات امروز با ریزش بسته شدند. اکنون دو عامل کلیدی در تعیین مسیر آینده شاخص ها نقش اساسی دارند: نخست اینکه آمریکا و چین به توافق تجاری پایبند خواهند ماند یا شاهد دور دیگری از جنگ تعرفه ها خواهیم بود و دوم اینکه بازگشایی تدریجی اقتصاد در کشورهای مختلف تا چه حد موفقیت آمیز خواهد بود و کشورها خواهند توانست شیب نزولی سرعت شیوع کرونا را ادامه دهند یا شاهد آغاز موج دوم همه گیری در جهان خواهیم بود.
هشدار کارشناسان ایتالیا در  مورد احتمال موج دوم شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / کرونا / ایتالیا / قرنطینه / رم / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار کارشناسان ایتالیا در مورد احتمال موج دوم شیوع کرونا
تهران – ایرنا – کارشناسان روز سه شنبه در باره احتمال آغاز موج دوم همه گیری ویروس کرونا همراه با بازگشایی تدریجی کسب و کارها و کاهش محدودیت‌های قرنطینه در این کشور، هشدار دادند.
زمان فروکش کردن کرونا در ایران مشخص شد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
زمان فروکش کردن کرونا در ایران مشخص شد + جزئیات
رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موج اول اپیدمی کرونا و بیماری کووید ۱۹ که از اسفند شروع شده، خرداد امسال فروکش می‌کند اما تابستان موارد تک گیر دارد و موج دوم همه گیری این بیماری در فصل پاییز شروع می‌شود.
وزارت بهداشت: موج اول اپیدمی ویروس کرونا خرداد فروکش می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
وزارت بهداشت: موج اول اپیدمی ویروس کرونا خرداد فروکش می‌کند
وزارت بهداشت: موج اول اپیدمی کرونا خرداد فروکش می‌کندرئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موج اول اپیدمی کرونا و بیماری کووید ۱۹ که از اسفند شروع شده، خرداد امسال فروکش می‌کند، اما تابستان موارد تک گیر دارد و موج دوم همه گیری این بیماری در فصل پاییز شروع می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
اینجا ته جدول؛ از بوشهر تا تهران جنگ برای بقا
رقابت برای بقا در لیگ برتر به صورتی کاملا فشرده در جریان است.عرفان حاج‌بابایی: رقابت در انتهای جدول لیگ برتر اگر داغ‏تر از بالای آن نباشد، قطعا سردتر هم نیست. رقابتی که به جنگ برای بقا موسوم است و کوچک‏ترین لغزش در آن می‏تواند به قیمت سقوط به یک لیگ پایین‏تر منجر شود. اتفاقی که قطعا هیچ یک از تیم‏های پایین جدولی دوست ندارند به آن دچار شوند بنابراین تمام تلاش خود را می‏کنند تا همه ضعف‏های خود و نتیجه نگرفتن‏ها از ابتدای لیگ را با کسب امتیازات مهم هفته‏های پایانی جبران کنند و در‏نهایت بقای خود در لیگ برتر را تضمین کنند.در ادامه مروری خواهیم داشت بر وضعیت انتهای جدول لیگ نوزدهم و تیم‏هایی که با از سر گیری احتمالی رقابت‏ها پس از فروکش کردن موج کرونا در خردادماه، برای ماندن در لیگ باید با یکدیگر به …
از انکار تا اصرار بر تعطیلی مدارس انگلیس
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / مدارس / قرنطینه / انگلستان
از انکار تا اصرار بر تعطیلی مدارس انگلیس
لندن – ایرنا – هم زمان با اعلام آمادگی برخی دولت‌های اروپایی برای بازگشایی تدریجی مراکز علمی و آموزشی ، دولت انگلیس پس از یک دوره انکار و مقاومت با تعطیلی مدارس کرده و اینک از ترس موج دوم همه گیری ویروس کرونا (کووید-۱۹) تمایلی به تغییر تصمیم خود ندارد.
موج دوم کووید ۱۹؛ نگرانی‌ها از بازگشت ویروس کرونا با رفع محدودیت‌ها در چین
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
موج دوم کووید ۱۹؛ نگرانی‌ها از بازگشت ویروس کرونا با رفع محدودیت‌ها در چین
ازسرگیری فعالیت‌های عادی و رفع محدودیت‌ها در چین پس از موفقیت در توقف انتشار کووید ۱۹، برخی دانشمندان را نگران شکل‌گیری موج دوم همه گیری ویروس کرونا کرده است.
تغییر ویروس موج دوم آنفلوانزا/اخطار همه گیری جهانی
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ویروس آنفلوانزا / محمد مهدی گویا / وزارت بهداشت
تغییر ویروس موج دوم آنفلوانزا/اخطار همه گیری جهانی
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، گفت: نمی توان با همه گیری و جهش های ژنتیکی آنفلوانزا مقابله کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •