جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
موزامبیک
روزنامه آفتاب یزد / ۴ روز قبل / ...
ریخت و پاش عجیب در عروسی به سبک مردم کومور
مراسم جشن ازدواج در جزیره آفریقایی کومور به طور معمول تا دو هفته طول می‌کشد و ده‌ها هزار دلار هزینه برجای می‌گذارد. به گزارش فرارو، مجمع الجزایر 2 هزار و 200 کیلومتری کومور در جنوب شرقی آفریقا در آب‌های اقیانوس هند و در شرق سواحل موزامبیک و شمال غربی ماداگاسکار قرار دارد و متوسط درآمد سالانه در آن 1200 دلار است. ساکنان کومور مسلمان هستند و مراسم ازدواج در آنجا به شیوه اسلامی برگزار می‌شود. با این حال مجموعه‌ای از آداب و رسوم سنتی نیز طی دو هفته برگزاری مراسم به نمایش گذاشته می‌شود. برگزاری مراسمات عروسی موجب رونق کسب و کار در کومور شده است. بسیاری از خانواده‌ها هنگام شرکت در عروسی طلا و جواهرات دست ساز به عروس و داماد هدیه می‌دهند و از این رو شغل جواهرسازی در کومور رونق زیادی دارد. حسن عبدو 33 …
عروسی لاکچری در کومور
رویداد 24 / ۴ روز قبل / اجتماعی
عروسی لاکچری در کومور
مجمع الجزایر کومور کشوری آفریقایی است واقع در اقیانوس هند که در ۱۹۰ مایلی شرق ساحل موزامبیک و شمال غربی ماداگاسکار قرار دارد و متوسط درآمد سالانه در آن ۱۲۰۰ دلار است. در تصاویر روز، عکس‌هایی از رقص و پایکوبی عروسی سنتی مردم کومور را ببینید. مجموعه‌ای از آداب و رسوم سنتی مراسم این جشن عروسی دو هفته برپاست و ده‌ها هزار دلار برای این مراسم خرج می‌شود. برگزاری مراسم عروسی موجب رونق کسب و کار در کومور شده است. بسیاری از خانواده‌ها هنگام شرکت در عروسی طلا و جواهرات دست‌ساز به عروس و داماد هدیه می‌دهند و از این رو شغل جواهرسازی در کومور رونق زیادی دارد.
  عروسی لاکچری  عروسی در آفریقا  تصویر روز
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
حمله یک گروه مسلح به مینی بوسی در موزامبیک
در حمله یک گروه مسلح تندرو به مینی بوسی در شمال موزامبیک تعداد زیادی از افراد کشته شدند.
توقیف کشتی حامل هروئین و بازداشت شهروندان ایران
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
توقیف کشتی حامل هروئین و بازداشت شهروندان ایران
کشتی حامل هروئین توقیف گردید و 12 شهروند ایران که مظنون به حمل مواد مخدر هستند، در استان استان کابو دلگادو، واقع در شمال موزامبیک بازداشت شدند.
حمله تروریستی ۱۰ موزامبیکی را به کشتن داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
حمله تروریستی ۱۰ موزامبیکی را به کشتن داد
تهران - ایرنا - خبرگزاری مستقل موزامبیک روز شنبه گزارش داد که حمله تروریست ها به کامیونی در منتهی الیه شمال این کشور ۱۰ شهروند را به کام مرگ برد.
  موزامبیک
«نه» احزاب مخالف به نتیجه انتخابات در موزابیک
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / بین‌المللی
«نه» احزاب مخالف به نتیجه انتخابات در موزابیک
تهران - ایرنا - انتخابات سراسری موزامبیک ۲۱ مهر به رغم برخی تنش ها برگزار شد، اما احزاب مخالف دولت به نتیجه آن تمکین نکرده و امروز خواستار برگزاری مجدد انتخابات شدند.
  احزاب مخالف  موزامبیک
انتخابات موزامبیک، آزمایشی برای امکان تحقق صلح و دمکراسی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / بین‌المللی
انتخابات موزامبیک، آزمایشی برای امکان تحقق صلح و دمکراسی
تهران - ایرنا - مردم موزامبیک امروز در حالی پای صندوق های رای رفتند تا در یک آزمون سیاسی سرنوشت ساز مجموعه ای از مسئولان کشورشان را از بالاترین مقام مجریه تا مقننه برای تصمیم سازی های کشور انتخاب کنند که همچنان در این کشور جنوب آفریقا شرایط نه جنگ و نه صلح حاکم است.
  رای گیری  موزامبیک
برگزاری انتخابات موزامبیک در سایه تنش‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / بین‌المللی
برگزاری انتخابات موزامبیک در سایه تنش‌ها
در انتخابات امروز (سه‌شنبه) موزامبیک، به طور گسترده‌ای انتظار می‌رود حزب "فرلیمو" پیروزی را از آن خود کرده و به دهه‌ها حکمرانی خود در این کشور تداوم بخشد.
  موزامبیک
گاز موزامبیک؛ بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در آفریقا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بین‌المللی
گاز موزامبیک؛ بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در آفریقا
تهران- ایرنا- موزامبیک توسعه پروژه گاز طبیعی مایع این کشور را که بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در قاره آفریقا محسوب می شود به یک شرکت آمریکایی واگذار کرد.
  نفت و گاز  موزامبیک