یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
موشک باور
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
پس از ترور سردار سلیمانی جهان آرامش کمتری خواهد داشت
سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز گذشته در گفت‫و‫گو‫ با روزنامه «وچرنی لیست» کرواسی ضمن تشریح ابعاد مختلف روابط خارجی کشورمان، بر اهمیت و استمرار روابط خوب میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه بالکان به ویژه کرواسی تاکید کرد.موسوی در پاسخ به سوالی درباره دستگیری سفیر انگلیس در جریان اعتراضات خیابانی بعد از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین گفت: من یک دیپلمات هستم و در نقاط مختلف جهان خدمت کرده‌ام. ما دیپلمات‌ها در چنین رویدادهایی حق شرکت نداریم. ما براساس عرف و قواعد روابط و حقوق بین‌الملل و روابط دوجانبه، نباید به هیچ وجه در مسائل داخلی کشورهایی که در آنجا ماموریت داریم، دخالت کنیم. راب مک ایر سفیر انگلیس کاری واقعاً اشتباه انجام داد. حضور یک دیپلمات خارجی در تظاهرات علیه اعتراضی …
فیلم | روحانی: هدف قرار گرفتن هواپیما کنار فرودگاه غیرقابل باور بود | آنهایی اشتباه کردند که ...
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
فیلم | روحانی: هدف قرار گرفتن هواپیما کنار فرودگاه غیرقابل باور بود | آنهایی اشتباه کردند که ...
رئیس جمهور گفت: اینکه هواپیمایی از ملیت‌های مختلف مخصوصا ایرانی‌های عزیز ما هدف یک موشک به اشتباه قرار گیرد، غیرمنتظره بود و فکر نمی‌کردیم که چنین اشتباهی رخ دهد.
در باب مسوولیت؛  آقای ربیعی انتظار داشته که مردم به اخبار او باور داشته باشند. آیا از این پس هم چنین انتظاری را دارد؟
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
در باب مسوولیت؛ آقای ربیعی انتظار داشته که مردم به اخبار او باور داشته باشند. آیا از این پس هم چنین انتظاری را دارد؟
پس از آنکه پذیرفته شد موشک به هواپیما اصابت کرده است کلیه کسانی که پیش از آن چنین مساله‌ای را رد و نقد می‌کردند، دچار یک مشکل جدی اخلاقی و مدیریتی شدند. یکی خیلی صریح نوشت که: گول خوردیم. برخی نیز مثل مسوولان هواپیمایی کشوری توجیهاتی آوردند که از اصل قضیه بدتر بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
سازمان هواپیمایی کشوری در بیانیه‌ای بابت تناقض در اطلاعات ارائه‏شده درخصوص دلایل سقوط هواپیمای اوکراین در نزدیکی تهران، از بازماندگان شهدای این واقعه و همچنین از تمامی افرادی که با نگرانی اخبار منتشر‏شده را دنبال و این تناقض را مشاهده کردند و عذرخواهی کرد. در بیانیه سازمان هواپیمایی آمده است که «ما تحت هیچ فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبوده‌ایم و هیچ نیتی برای پنهان کردن واقعیت نداشته‌ایم. ما اطلاعاتی که در اختیار و به آن باور داشتیم را منتشر کردیم و از بابت اشتباه بودن آن متاسفیم.»به گزارش ایسنا، متن کامل بیانیه این سازمان به شرح زیر است: پس از چند روز تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی، اطلاع‏یافتن از اصابت موشک پدافندی به پرواز ۷۵۲ اوکراینی، تاسف و ناراحتی ما را نیز مضاعف کرد. بیان توضیحاتی تخصصی …
176 داغ برای یک اشتباه
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
176 داغ برای یک اشتباه
دعا دعا می‌کرد که فقط نقص فنی باشد یا اشتباه خلبان؛ مثل همه حوادث هوایی که این سال‌ها در ایران اتفاق می‌افتاد و خلبان یا نقص فنی را مقصر اعلام می‌کردند. اما دلش شور می‌زد، تنش یخ کرده بود و دوست نداشت باور کند که یک اشتباه، یک دستور نابجا صدف را از آنها گرفته است. ولی حیف که همه اینها فقط آرزو بود؛ صبح که چشمانش را باز کرد، خبر مثل پتک روی سرش هوار شد، نمی‌توانست قبول کند که شلیک موشک، هواپیما را منفجر کرده. اینها را ساندرا، دوست صمیمی صدف حاجیان، به «شهروند» می‌گوید. صدف یکی از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای شماره 752-ps است که از تهران عازم کی‌یف بود. با اینکه از همان فردای سقوط هواپیمای بویینگ صحبت از موشک و پدافند و شلیک نیروهای نظامی ایران در فضای مجازی دست به دست می‌شد، اما خانواده صدف و …
نابخشودنی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
نابخشودنی
خطای سکوت، رنج سقوط را صدچندان کرد. حقیقت سقوط هواپیمای مسافربری، فقط 72 ساعت کتمان شد. اگرچه فرمانده هوافضای سپاه تأکید داشت نیتی برای کتمان نبود، اما این اذعان چیزی از اعتراض‌ها یا انتقادها به واقعیت پنهانکاری را تغییر نداد. سحرگاه دیروز رازها از پرده برون افتاد. بیانیه ستادکل نیروهای مسلح تیر خلاص به باور کسانی بود که هنوز امید داشتند علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی هرچیزی باشد، الا شلیک موشک داخی. اما با ناباوری هرچه تمام‌تر، بهت این خبر سنگین به همان اندازه آوار شد که بغض سقوط.
منبع کانادایی: سرویس‌های اطلاعاتی غرب فرضیه سرنگونی هواپیمای اوکراینی را رد کردند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / بین‌المللی
منبع کانادایی: سرویس‌های اطلاعاتی غرب فرضیه سرنگونی هواپیمای اوکراینی را رد کردند
یک منبع امنیتی کانادایی بر این باور است که ارزیابی اولیه سرویس‌های اطلاعاتی غربی نشان می‌دهد هواپیمای مسافربری اوکراینی که در ایران سقوط کرد، با موشک سرنگون نشده است.
واقعه بزرگ روز 31 دسامبر
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / سیاسی
واقعه بزرگ روز 31 دسامبر
ترامپ می‌گوید: «شاید این یک هدیه قشنگ باشد.» خطاب رئیس‌جمهوری آمریکا به کیم‌جونگ‌اون است که چندی پیش گفت که برای آمریکا در ماه ژانویه یک سورپرایز دارد. به همین جهت در آمریکا به آن هدیه کریسمس «اون» می‌گویند. در این راستا مقامات ارتش آمریکا گفته‌اند که انتظار دارند کره‌شمالی در کریسمس یک موشک بالستیک دوربرد را آزمایش کند اما دونالد ترامپ به آن باور ندارد و زمانی که با این سوال مواجه شد که اگر در کریسمس پیونگ‌یانگ یک موشک شلیک کند در پاسخ گفت که شاید رهبر کره‌شمالی قصد دارد هدیه‌ای زیباتر بدهد.
ترامپ با وجود تحریم ها می خواهد با ایران مذاکره کند
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / سیاسی
ترامپ با وجود تحریم ها می خواهد با ایران مذاکره کند
من معتقدم که امریکای ترامپ طرفدار آغاز جنگ نظامی مستقیم با ایران مثل جنگ افغانستان و عراق نیست. همه تلاشش این است که حکومت اسلامی ایران را پای میز مذاکره بکشاند. اوباما این کار را کرد که نتیجه اش توافق هسته ای بود. ترامپ امریکا را از آن خارج کرد برای این که باور داشت توافق ضعیفی بود و بابی را می گشاید که بعد از چند سال ایران به یک کشور هسته ای مدنی و نظامی تبدیل می شود، و برای این که این توافق به هیچ وجه به طرح موشک های بالستیک ایران نپرداخته است. او تحریم های سابق را برگرداند و تحریم های شدید و بسیار سخت دیگری را نیز علیه آن اعمال کرد و همچنین تلاش می کند تا ایران را به میز مذاکره بکشاند. این چیزی است که همیشه می گوید.
  سلسله یادداشت های جدید سرکیس نعوم  ایران و امریکا  مذاکره ایران و امریکا  برجام  فلسطین و اسرائیل
جانشین وزیر دفاع: باور ۳۷۳ موجب توقف پروازهای U-۲ آمریکایی در منطقه شد/ عملکرد خوب موشک دهلاویه در مقابله با داعش
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سیاسی
جانشین وزیر دفاع: باور ۳۷۳ موجب توقف پروازهای U-۲ آمریکایی در منطقه شد/ عملکرد خوب موشک دهلاویه در مقابله با داعش
سردار تقی‌‌زاده گفت: با ساخت سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ آمریکایی‌ها متوجه شدند که این سامانه می تواند U-۲ را رهگیری و منهدم کند لذا پروازهای این پرنده رادر منطقه متوقف کردند.
اولین حضور اس ۳۰۰ ایرانی در رژه نیروهای مسلح/۱۶ فروند موشک بالستیک سپاه نمایش داده شدند+عکس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / سیاسی
اولین حضور اس ۳۰۰ ایرانی در رژه نیروهای مسلح/۱۶ فروند موشک بالستیک سپاه نمایش داده شدند+عکس
سامانه پدافند هوایی بومی ارتفاع و برد بلند باور ۳۷۳(اس ۳۰۰ ایرانی) برای نخستین بار پس از رونمایی در رژه نیروهای مسلح به‌نمایش درآمد.
  سامانه موشکی باور ۳۷۳  نیروهای مسلح
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / ...
برای ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم نیاز به تجهیزات و ادوات پیشرفته نظامی داریم
رئیس مجلس خبرگان گفت: امروز بسیار خوشحال شدم از اینکه متخصصان وزارت دفاع، جهان اسلام و مردم مسلمان منطقه و ایران را با طراحی سامانه‌های بومی و مدرن، آبرومند کرده‏اند و این مایه افتخار کشورمان است.به گزارش ایلنا، آیت‏الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان پیش از ظهر امروز سه‏شنبه (۵ شهریورماه ۱۳۹۸) در حاشیه بازدید از سامانه موشکی باور ۳۷۳ و نمایشگاه دستاورد‌های وزارت دفاع، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به این بازدید، گفت: همانطور که خداوند متعال در قرآن مجید نیز فرموده، مومنان دارای بنیان مرصوص هستند و من در بازدید امروز متخصصان و جوانان زیادی را از نزدیک دیدم که همگی دارای این ویژگی بودند. وی افزود: امروز در نمایشگاه دستاورد‌های وزارت دفاع، تجهیزات و سامانه‌هایی را از نزدیک دیدم که در گذشته، …
آیت‌الله جنتی در بازدید از سامانه باور ۳۷۳: به کوری چشم دشمنان فعالیت موشکی را با سرعت بیشتر ادامه می‌دهیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیاسی
آیت‌الله جنتی در بازدید از سامانه باور ۳۷۳: به کوری چشم دشمنان فعالیت موشکی را با سرعت بیشتر ادامه می‌دهیم
دبیر شورای نگهبان گفت: این روزها دشمنان سخن از ممنوعیت فعالیت موشکی جمهوری اسلامی به زبان آورده و می‌گویند که ایران نباید موشک بالستیک داشته باشد؛ به کوری چشم دشمنان، ما فعالیت موشکی و دفاعی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.
تصاویر | بازدید آیت الله جنتی از موشک باور۳۷۳
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیاسی
تصاویر | بازدید آیت الله جنتی از موشک باور۳۷۳
آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، امروز سه شنبه از سامانه باور ۳۷۳ بازدید کرد.
  احمد جنتی  فناوری نظامی  شورای نگهبان
بازدید دبیر شورای نگهبان از سامانه باور۳۷۳
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / عکس
بازدید دبیر شورای نگهبان از سامانه باور۳۷۳
آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان روز سه شنبه از سامانه باور ۳۷۳ بازدید کرد.
  احمد جنتی  موشک باور  صنایع دفاعی
باور ۳۷۳ برتر از سامانه پاتریوت آمریکاست
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / سیاسی
باور ۳۷۳ برتر از سامانه پاتریوت آمریکاست
رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: صفر تا ۱۰۰ سامانه موشکی باور ۳۷۳ با نبوغ و دانش دانشمندان نخبه کشور طراحی و ساخته شده وبرتر از سامانه پاتریوت آمریکا است.
  شاهرخ شهرام  موشک باور  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
تمامی موشک‌های تولید ایران دقیق و نطقه‌زن هستند
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / فیلم
تمامی موشک‌های تولید ایران دقیق و نطقه‌زن هستند
با تصمیم راهبردی جمهوری اسلامی ایران برمبنای فتوای مهم رهبر انقلاب هیچ گونه موشک با سرجنگی نامتعارف تولید نمی شود. خود را ملزم می دانیم که تنها با سرجنگی متعارف کشور را حفظ کنیم.
  وزیر دفاع ایران  روز صنعت دفاعی  موشک باور
الف / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / سیاسی
سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد
سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳، می‌تواند اهداف هوایی را در صحنه نبرد با اصابت مستقیم موشک یا با اصابت ترکش‌های سرجنگی موشک ساقط نموده و مانع از ورود اهداف هوایی به محدوده عملیاتی خود شود.
  سالروز صنعت دفاعی  سامانه باور ۳۷۳
تست سامانه پدافند موشکی باور ۳۷۳
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / فیلم
تست سامانه پدافند موشکی باور ۳۷۳
باور- 373 زاییده فکر ایرانی است و صفر تا صد آن در اختیار ما است و این بزرگترین امتیازی است که باور به اس- 300 دارد. باور- 373 می‌خواهد به ما بگوید آنچه را که می‌خواهیم می‌توانیم تولید کنیم.
  روز صنعت دفاعی  وزیر دفاع ایران  موشک باور
نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / وبگردی
نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
شاید باور کردنی نباشد اما در جریان جنگ های جهانی بشر حد و مرز خشونت را درهم شکسته بود. برای مثال از یک سو ایالات متحده ژاپن را بمباران اتمی کرد و از سوی دیگر ژاپن در تدارک موشک های حاوی ویروس طاعون برای هدف گرفتن شهرهای مهم آمریکا بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / ...
خط و نشان مجدد اون برای ینگه دنیا
طاهر جمشیدزاده- داستان موش و گربه بازی واشنگتن و پیونگ یانگ حالا حالاها ادامه داشته و تمامی ندارد. سا‌ل‌ها پیش مائو رهبر چین کمونیست گفته بود: «گربه مهم نیست سیاه یا سفید باشد، مهم این است که موش را بگیرد.» اکنون برای کاخ سفید و دونالد ترامپ مهم گرفتن این موش بافراست است که دم به تله ینگه دنیا نداده و۲بار در سنگاپور و ویتنام با موفقیت از دامی که برایش به وسیله دونالد ترامپ گسترانیده شده با زیرکی گریخته است و زیر بار مشوق‌های کاذب آمریکا نرفته و نمی‌رود چرا که کماکان تحریم‌های گذشته اعمال شده علیه کره شمالی سر جای‌ خود پابرجا مانده و مدام به شمار شرکت‌ها و شخصیت‌های تحریمی افزوده می‌شود. پس‌از دیدار ناگهانی ترامپ از کره جنوبی، غیرمنتظره در مرز بین دو کره با اون رهبر کره شمالی دیدار و گفت‌وگو کرد …
استراتژی ترامپ بحران‌ساز است نه حلال مشکلات
فرارو / ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / سیاسی
استراتژی ترامپ بحران‌ساز است نه حلال مشکلات
«این استدلال‌ها را باور نکنید. این همان منطقی است که می‌گفت: خروج آمریکا از برجام و دنبال کردن سیاست فشار حداکثری با پاسخ ایران مواجه نمی‌شود. ایران دولت اسد نیست که به خاطر سال‌ها جنگ داخلی تضعیف شده باشد. ایران این ظرفیت را دارد که واکنش تهاجمی نشان دهد و احتمالا حملات آمریکا را با حمله به نیرو‌های آمریکایی، اقدامات بیشتر در دریا یا پرتاب موشک به پایگاه‌های نظامی در کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس واکنش نشان دهد».
  سیاست ترامپ در برابر ایران  رابطه ایران و آمریکا  ایران و آمریکا
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / اقتصادی
الجزیر مطرح کرد؛ سلاح ویژه ایران برای مقابله با ناوشکن آمریکایی+عکس
اقتصادنیوز: شبکه خبری الجزیره قطر شنبه شب به نقل از منابع آمریکایی گزارش داد که ارتش این کشور بر این باور است که احتمالا هرگونه حمله ایران به ناوهای امریکا با موشک های کروز و بالستیک قایق های تندرو صورت می گیرد.
آمادگی قایق های تندرو ایران با موشک برای مقابله با ناوهای امریکا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / بین‌المللی
آمادگی قایق های تندرو ایران با موشک برای مقابله با ناوهای امریکا
تهران - ایرنا - شبکه خبری الجزیره قطر شنبه شب به نقل از منابع آمریکایی گزارش داد که ارتش این کشور بر این باور است که احتمالا هرگونه حمله ایران به ناوهای امریکا با موشک های کروز و بالستیک قایق های تندرو صورت می گیرد.