سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
نفت ایران
رشد ۱۲ درصدی انتقال مواد نفتی در دولت تدبیر و امید
۴ ساعت قبل / تبریز / توسعه ایران / نفت خام / دولت تدبیر و امید / بنزین / اختصاصی ایرنا / صنعت نفت ایران / اصفهان / نفت / بندرعباس
رشد ۱۲ درصدی انتقال مواد نفتی در دولت تدبیر و امید
تهران- ایرنا- ایران در کنار افزایش تولید فرآورده‌های نفتی در هفت سال گذشته،‌ در زمینه انتقال نفت خام و فرآورده‌ها نیز رشدی ۱۲ درصدی را به ثبت رسانده است.
واکنش ربیعی به خبر افزایش فروش نفت ایران
۷ ساعت قبل
واکنش ربیعی به خبر افزایش فروش نفت ایران
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره افزایش قابل‌توجه فروش نفت ایران در سپتامبر گفت: ترجیح می‌دهیم آماری از فروش نفت‌مان ندهیم.
ربیعی: اخبار برخی رسانه‌ها درباره فروش نفت ایران مشکوک است
۹ ساعت قبل
ربیعی: اخبار برخی رسانه‌ها درباره فروش نفت ایران مشکوک است
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های غیر رسمی منتشر شده از برخی خبرگزاری‌های مبنی بر افزایش فروش نفت ایران در ماه سپتامبر اظهار داشت: الان اخبار مشکوک، جعلی و تحریک کننده زیاد منتشر می‌شود. دوستان رسانه ای دقت کنند که انتشار برخی از این خبرها غیردقیق، مشکوک و باهدف است.
ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می‌یابد
۹ ساعت قبل / وزارت نفت / توسعه ایران / نفت خام / درآمدهای نفتی / نفت / اکتشاف نفت / شرکت ملی نفت ایران
ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می‌یابد
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب موفق دومین سکوی سرچاهی هزار تنی میدان هندیجان در یک هفته اخیر خبر داد و گفت: با توجه به پایان عملیات نصب سکوهای ۰۷ و ۰۸، ظرفیت تولید این میدان نفتی افزایش می‌یابد.
بومی سازی ۹۰ درصد تجهیزات و خدمات نفتی
۹ ساعت قبل / تجهیزات نفتی / انتقال نفت / تولید نفت / شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران / ابوالقاسم زمانی
بومی سازی ۹۰ درصد تجهیزات و خدمات نفتی
مدیر کالای شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: در حوزه تأمین یا تعمیرات بیش از ۹۰ درصد کالاها به لحاظ تعدادی از مجموع کالاهایی که اداره کالا تأمین می‌کند،بومی سازی شده است.
۲۰ ساعت قبل / استفاده از ظرفیت / بودجه / دولت / شرکت ملی نفت ایران / نفت
تسویه اوراق مالی اسلامی با تحویل نفت خام صادراتی
معاونت نظارت مالی خزانه داری کل کشور از تمامی دارندگان اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ که متقاضی تسویه اوراق یادشده هستند دعوت کرد
۲۲ ساعت قبل
استعفا و تخریب، راه‌حل نیست
این روزها کشورشرایط بسیار سختی را تجربه می‌کند، همزمانی پاندمی کرونا با تحریم‌ها و رکود اقتصادی فشار کم سابقه‌ای را به معیشت عمومی و سفره‌های مردم وارد کرده است، همزمانی چالش‌های تورم، بیکاری، رکود و کمبود عرضه موجب پدیده بحران‌های همزاد در اقتصاد کشور شده  در این میان دو روش از سوی دوجناح سیاسی برای عبور از این بحران مطرح شده است:  روش نخست استعفای رییس‌جمهور و حواله دادن مشکلات به حاکمیت از سوی برخی اصلاح‌طلبان. روش دوم، انداختن مسوولیت مشکلات به گردن دولت و تخریب دولت برای پیروزی اصولگرایان در انتخابات بعدی. طبیعی است که این دو راهکار تبلیغاتی اگرچه ممکن است منافعی برای یک جناح سیاسی داشته باشد اما مشکلی از شرایط وخیم اقتصاد کشور را حل نمی‌کند.  مناسب …
۲۳ ساعت قبل
نفت در برابر اوراق بدهی
معاونت نظارت مالی خزانه‌داری کل کشور از تمام دارندگان اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد‌ماه سال۱۴۰۰ که متقاضی تسویه اوراق یادشده هستند، دعوت کرد درخواست خود را به این معاونت، ارائه کنند. براساس این اطلاعیه مهم همه اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی دارنده انواع اوراق مالی اسلامی منتشرشده برای تامین منابع بودجه عمومی دولت با سررسید زودتر از خردادماه سال۱۴۰۰ که متقاضی تسویه اوراق یادشده از طریق تحویل نفت خام صادراتی توسط شرکت ملی نفت ایران هستند می‌توانند درخواست خود را به همراه تأییدیه شرکت …
تاسیس آتش‌نشانی آبادان به روایت اسناد
۳۷ ساعت قبل
تاسیس آتش‌نشانی آبادان به روایت اسناد
ارسال چک 75 میلیون ریالی کمک شرکت ملی نفت ایران برای طرح تاسیس واحد آتش نشانی شهر آبادان در مهرماه سال 1358 نقطه عطف راه اندازی این واحد در شهرداری است که در سالهای بعد و در جنگ تحمیلی اهمیت خود را در این شهر نشان داد.
فریب اروپایی
۳۷ ساعت قبل / مجمع عمومی سازمان ملل / پارلمان اروپا / چین / هند / برجام / وزارت خزانه داری آمریکا / شرکت ملی نفت ایران / بانک مرکزی ایران / اخبار داغ
فریب اروپایی
علی‌رغم آنکه تصور می‌شد قرار است اینستکس مقابل تحریم‌های آمریکا عمل کند و منافع ایران از برجام را تأمین کند، امّا بیانیه‌ی سه‌ کشور اروپایی اثبات کرد که این تصور غلط بوده است.
۴۷ ساعت قبل
اجرایی شدن دو پروژه پژوهشی ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از اجرای دو پروژه ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید در میدان‌های حوزه فعالیت این شرکت با همکاری مراکز پژوهشی دانشگاه‌های کشور خبر داد.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ رامین حاتمی در توضیح بیشتر دراین‌باره گفت: این پروژه‌ها در راستای همکاری فناورانه شرکت ملی نفت ایران با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور و همچنین اجرای طرح‌های میدان محور ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید تعریف‌شده است.وی با بیان اینکه پروژه‌های پیش‌گفته در میادین خشت و تنگ بیجار و اقمار آن اجرا می‌شود، افزود: پروژه پژوهشی میدان تنگ بیجار توسط دانشگاه شهید چمران اهواز و پروژه میدان خشت را دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران اجرا می نماید.حاتمی …
ثبت رکوردی تازه در انتقال فرآورده‌های نفتی
۲ روز قبل
ثبت رکوردی تازه در انتقال فرآورده‌های نفتی
علیزاده، مدیر خطوط لوله شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: پارسال و منتهی به بیستمین سالروز تأسیس شرکت، ۶۰ میلیارد تن کیلومتر و بیش از ۱۲۸ میلیارد لیتر مواد نفتی جابه‌جا شده است که رکوردی بی‌سابقه به شمار می‌آید.
انتشار دو کتاب با هدف گاهشماری صنعت نفت
۲ روز قبل / کتابخانه ایرنا / وزارت نفت / مسجدسلیمان / صنعت نفت ایران / خاورمیانه / کتاب / آبادان
انتشار دو کتاب با هدف گاهشماری صنعت نفت
تهران- ایرنا- دو جلد کتاب «تقویم تاریخ صنعت نفت ایران» ‌ و «تاریخ صنعت نفت ایران» توسط اداره کل روابط عمومی وزارت نفت با هدف گاه‌شماری دقیق و بی‌خطای ‌مجموعه رویدادهای این صنعت تدوین و منتشر شد.
زمزمه ارزانی در خیابان فردوسی / دیگر دلار گران نمی‌شود!
۲ روز قبل / بازار ارز / دلار / صادرات نفت ایران / قیمت دلار / کاهش قیمت دلار / مذاکره محرمانه ایران و آمریکا
زمزمه ارزانی در خیابان فردوسی / دیگر دلار گران نمی‌شود!
پس از افزایش هزار تومانی دلار در هفته گذشته، ارز هفته جدید را با سلسله‌ای از سیگنال‌های مثبت آغاز کرد. حال و هوای بازار در دومین روز هفته نشان می‌دهد اگرچه همچنان خبری از افزایش عرضه ارز نیست اما اخبار و سیگنال‌های مثبت توانسته موجب کاهش انتظارات منفی در بازار شود. نوشته زمزمه ارزانی در خیابان فردوسی / دیگر دلار گران نمی‌شود! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ایران در دوران تحریم نفت خود را چگونه می فروشد؟/مسیرهای فروش طلای سیاه رمزگشایی شد
۲ روز قبل / نفت / وزارت نفت / فروش نفت / تحریم / بیژن زنگنه / زنگنه / طلای سیاه / دوران تحریم / تحریم نفت ایران / سپتامبر
ایران در دوران تحریم نفت خود را چگونه می فروشد؟/مسیرهای فروش طلای سیاه رمزگشایی شد
یک تحلیلگر ارشد روابط بین‌الملل در خصوص راه های فروش نفت ایران اظهار کرد: طبیعی است که وقتی تحریم هستیم وزارت نفت روش‌های فروش نفت خود را علنا اعلام نکند! اما ما از طریق سوآپ، کشتی‌هایی که از پرچم کشورهای خارجی استفاده می‌کنند، کشتی‌هایی که سیستم‌های مکان‌یابی خود را خاموش یا دستکاری می‌کنند نفت خود را صادر می‌کنیم. البته بخش بسیار بزرگی از طریق روش کشتی به کشتی انجام می‌پذیرد و در کنار آن از روش‌های دیگری چون کشتی‌های کوچک و دستکاری بارنامه کشتی‌ها و اطلاعات آنها استفاده می‌شود.
نوبخت: پیش فروش نفت در سال ١۴٠٠ اجرایی می‌شود
۲ روز قبل / گشایش اقتصادی / نفت ایران
نوبخت: پیش فروش نفت در سال ١۴٠٠ اجرایی می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به نهایی شدن موضوع پیش فروش نفت در شورای عالی هماهنگی گفت: این روش سال آینده اجرایی خواهد شد. قیمت هر بشکه نفت برای پیش فروش ۴۰ دلار و نرخ تسعیر آن نیمایی خواهد بود.
سپتامبر طلایی صادرات نفت
۲ روز قبل / افزایش صادرات نفت ایران / دورزدن تحریم ها / بیژن زنگنه / وزیر نفت
سپتامبر طلایی صادرات نفت
علی‌اصغر زرگر کارشناس اقتصاد سیاسی با اشاره به نقش احتمالی ونزوئلا در رشد صادرات نفتی ایران گفت: «از شنیده‌هایی که به‌صورت پراکنده در چند وقت اخیر به گوش رسیده، اینکه شرکت‌های ایرانی که پالایشگاه نفتی ونزوئلا را تعمیر کردند و توان فرآورش این پالایشگاه‌ها را با نفت خام تولیدی ایران مطابقت داده‌اند، موردی مهم است. به همین دلیل می‌توان بخش عمده‌ای از این افزایش فروش را ناشی از تقاضای ونزوئلا برای نفت ایران دانست.»
میزان صادرات نفت ایران ؛ رویترز به چه کسی آمار می‌دهد؟
۲ روز قبل / نفت / صادرات نفت / تحریم
میزان صادرات نفت ایران ؛ رویترز به چه کسی آمار می‌دهد؟
جام جم نوشت: اخیرا خبرگزاری رویترز خبری منتشر کرده که براساس آن، صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به میزان روزانه یک میلیون و 500 هزار بشکه رسیده است. عددی که نشان‌دهنده افزایش دو برابری صادرات نفت ایران نسبت به ماه آگوست است.
افزایش ۲ برابری صادرات نفت با راهکارهای مویرگی زنگنه
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه / دولت ترامپ / تحریم نفتی / خبرگزاری رویترز / اختصاصی ایرنا / ایالات متحده آمریکا / نفت / برجام / قیمت نفت
افزایش ۲ برابری صادرات نفت با راهکارهای مویرگی زنگنه
تهران – ایرنا - به فاصله ۱۰ روز از صحبت‌های «بیژن زنگنه» در مجلس مبنی بر گشایش‌هایی برای صادرات نفت با استفاده از راهکارهای مویرگی، حالا خبرگزاری رویترز تایید کرده که صادرات نفت ایران در ماه جاری به شدت افزایش داشته و تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز نیز برآورد می‌شود.
واکنش عجیب بازار ارز به افزایش صادرات نفت/ چرا دلار ارزان نشد؟
۳ روز قبل / ارز / ترکیه / دلار / صادرات نفت / گاز
واکنش عجیب بازار ارز به افزایش صادرات نفت/ چرا دلار ارزان نشد؟
اقتصاد نیوز : بازار ارز ایران امروز با چند سیگنال مثبت مواجه بود. افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران و شنیده‌ها درباره از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه از جمله این اخبار بودند که احتمال افزایش درآمدهای ارزی کشور را مطرح کردند. با این وجود دلار واکنش غافلگیرکنندای به این اخبار نشان داد و بهای اسکناس امریکایی هم در صرافی ملی و هم در بازار آزاد افزایشی بود.
۳ روز قبل
افزایش بی‌سابقه فروش نفت ایران
رویترز گزارش داد:
اصلاح ساختار بودجه در حد وعده ماند؟!
۳ روز قبل / اصلاح ساختار بودجه کشور / بودجه 1400 / بودجه کشور / مجلس شورای اسلامی / محسن زنگنه
اصلاح ساختار بودجه در حد وعده ماند؟!
مهر نوشت: بودجه کشور شامل تخمین هزینه و درآمدها و پیش بینی راه‌هایی برای تأمین درآمدها و کاهش هزینه‌ها طی یک سال است. طبق قانون دولت باید طی یک لایحه در ۱۵ آذر هر سال لایحه پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کند. طی سالیان اخیر که فشار تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا بیشتر شده و فروش نفت ایران را تحت تأثیر خود قرار داده نحوه تأمین درآمدها به نحوی که باعث تورم نشود اهمیت به سزایی یافته است.
مصرف داخلی LPG، اقتصادی تر از صادرات آن/ عایدی ۷۰۰ میلیون دلاری از صادرات بنزین
۳ روز قبل / LPG / صادرات بنزین / مصرف بنزین / قیمت بنزین / وزارت نفت ایران
مصرف داخلی LPG، اقتصادی تر از صادرات آن/ عایدی ۷۰۰ میلیون دلاری از صادرات بنزین
بررسی ها نشان می دهد که برای کشور ایران، مصرف LPG به عنوان اتوگاز، حتی اقتصادی ­تر از صادرات آن است.
پیش‌بینی قیمت سکه و دلار در روز شنبه ۵ مهر
۳ روز قبل / ارز - بازار داخلی / قیمت طلا و فلزات گرانبها - ایران / سکه - قیمت / دلار آمریکا
پیش‌بینی قیمت سکه و دلار در روز شنبه ۵ مهر
بازار دلار و سکه دیروز تا قبل از ساعت هشت بعدازظهر افزایشی پیش‌بینی شد اما خبر رویترز درباره افزایش رقم صادرات نفت ایران تصویر معامله‌گران را خراب کرد به‌طوری‌که بعد از این خبر قیمت‌های فردایی نزولی شد و روند امروز بازار را کاملاً تحت تأثیر قرار داد.
نهایت افزایش قیمت دلار چقدر است؟
۳ روز قبل
نهایت افزایش قیمت دلار چقدر است؟
برخی از فعالان بازار ارز باور دارند، صرافی‌ها این سیگنال را به معامله‌گران مخابره کرده‌اند که بازارساز قیمت‌های بالای ۲۸ هزار تومان را به رسمیت نخواهد شناخت. از سوی دیگر با توجه به خبر رشد شدید صادرات نفت ایران به نظر می‌رسد روند نزولی قیمت دلار به تدریج آغاز شود.
افزایش صادرات نفت ایران تا 1.5 میلیون بشکه در روز با وجود تحریم‌ها
۳ روز قبل
افزایش صادرات نفت ایران تا 1.5 میلیون بشکه در روز با وجود تحریم‌ها
طبق اطلاعات شرکت تنکرترکرز، صادرات نفت ایران در سپتامبر افزایش یافته و بین 400 هزار تا 1.5 میلیون بشکه در روز قرار دارد.
حالاحالاها ذخایر نفت ایران تمام‌شدنی نیست
۳ روز قبل / درآمد نفتی / ذخایر نفتی / نفت
حالاحالاها ذخایر نفت ایران تمام‌شدنی نیست
رستم قاسمی، وزیر سابق نفت درباره ذخایر نفتی ایران معتقد است: ایران ذخایر زیادی دارد و حالاحالاها ذخایر نفت ایران تمام‌شدنی نیست. نوشته حالاحالاها ذخایر نفت ایران تمام‌شدنی نیست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مهمترین خبر ارزی امروز / شوک نفتی به قیمت دلار چقدر محتمل است؟
۳ روز قبل / آمار / بازار ارز / دلار / صادرات / صادرات نفت / قیمت دلار / نرخ ارز / نفت
مهمترین خبر ارزی امروز / شوک نفتی به قیمت دلار چقدر محتمل است؟
شاید مهمترین خبر اقتصادی اول هفته جدید اعلام میزان صادرات نفت ایران است که تفاوت فاحشی با روند گذشته آن دارد. نوشته مهمترین خبر ارزی امروز / شوک نفتی به قیمت دلار چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ روز قبل
نخستین گام خصوصی‌سازی صنایع
علیرضا احمدی فروردین 1333 با اعلام خبر تشکیل کنسرسیوم نفتی بین‌المللی برای فروش نفت ایران در بیست‌ودومین روز این ‌ماه آغاز شد و 22نفر از نمایندگان 8شرکت آمریکایی، انگلیسی، هلندی و فرانسوی وارد تهران شدند. هیأت ایران برای مذاکره با نمایندگان کنسرسیوم از علی امینی وزیر دارایی، مرتضی قلی بیات مدیرعامل شرکت ملی نفت و فتح‌الله نوری‌اسفندیاری عضو شورای‌عالی سازمان برنامه تشکیل شده بود و نخستین جلسه مذاکرات روز 25فروردین در کاخ ابیض تشکیل شد. در حالی ‌که جلسات مذاکره برای تشکیل کنسرسیوم نفتی پشت سر هم …
۳ روز قبل
خدمت یا خیانت
  محمدصادق جنان‌صفت    ابوالفضل فاتح در کتاب نامدار خودش به اسم «50سال نفت ایران» می‌نویسد، در خاورمیانه جنگل‌های انبوه کم بود و نشانه‌های تراوش نفت در روی زمین بیشتر دیده می‌شد و مردم خاورمیانه زودتر از دیگران به کشف نفت و فایده‌های آن پی بردند... ایرانیان گازهای نفت را که از زمین خارج می‌شد مشتعل نموده و در نظر آنان «آتش جاودانه» به‌وجود می‌آمد. درهمه سده‌های پویش تاریخ ایران، شاید از نفت به شکل‌ها گوناگون استفاده می‌شد. اما این بارون جولیوس رویترز بود که با قبول اینکه معادن ایران متعلق به شخص …
صادرات نفت ایران افزایش یافت؟
۴ روز قبل / صادرات نفت / میزان صادرات نفت
صادرات نفت ایران افزایش یافت؟
اقتصاد نیوز : خبرگزاری رویترز گزارش داد که به رغم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران، صادرات نفت این کشور در ماه سپتامبر افزایش چشمگیری داشته است.
رویترز: افزایش بی سابقه فروش نفت ایران / صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز رسید
۴ روز قبل / افزایش صادرات نفت ایران / بازار نفت ایران
رویترز: افزایش بی سابقه فروش نفت ایران / صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز رسید
سمیر مدنی، یکی از بنیانگذاران TankerTrackers به رویترز گفت: "صادرات ایران در حال افزایش است. ما در ماه جاری میلادی شاهد صادرات نزدیک به 1.5 میلیون بشکه در روز در هر دو نوع نفت خام و میعانات هستیم. این میزانی از صادرات است که ما طی یک سال و نیم اخیر با آن مواجه نبوده ایم."
خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار
۴ روز قبل / ارز / بازار ارز / دلار / نرخ ارز / نفت
خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار
خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده که صادرات نفت ایران از ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز طی چند ماه گذشته، حالا با جهشی غیرمنتظره به ۱٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده که در یک سال و نیم اخیر بی‌سابقه است. نوشته خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید٫ روزی ۱.۵ میلیون بشکه
۴ روز قبل / صادرات نفت / نفت ایران / برجام / کشتی / واشنگتن / صادرات نفت ایران
صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید٫ روزی ۱.۵ میلیون بشکه
آمار موسسات رهگیری خطوط کشتیرانی نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر افزایش قابل توجهی داشته است.
خطوط لوله انتقال نفت در پایدارترین شکل ممکن قرار دارند
۵ روز قبل
خطوط لوله انتقال نفت در پایدارترین شکل ممکن قرار دارند
سیف، رییس اداره بازرسی فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: در آستانه ۲۰ سالگی شرکت، خطوط لوله انتقال نفت ایران در پایدارترین شکل ممکن قرار دارند و حوادث های احتمالی، ناشی از حفاری و برداشت های غیرمجاز است.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و مدیریت اکتشافات شرکت نفت
۵ روز قبل / تحصیلات تکمیلی / علی اصغر مولوی / رئیس دانشگاه حکیم سبزواری / مدیریت اکتشافات شرکت ملی ن
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و مدیریت اکتشافات شرکت نفت
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه امور پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی بین این دانشگاه و مدیریت اکتشافات شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
همایون مطیعی از پیشکسوتان صنعت نفت و زمین شناسی کشور به دیدار حق شتافت
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / نفت / همایون مطیعی / زمین‌شناسی / حق
همایون مطیعی از پیشکسوتان صنعت نفت و زمین شناسی کشور به دیدار حق شتافت
روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با انتشار مطلبی ضایعه بزرگ وفات همایون مطیعی از پیشکسوتان صنعت نفت و زمین شناسی کشور را به خانواده بزرگ صنعت نفت و مخصوصاً جامعه‌ زمین‌شناسی ایران تسلیت گفت.
تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / میدان گازی پارس جنوبی / وزارت نفت / فاز 11 / گاز / شرکت ملی نفت ایران / شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی
تهران - ایرنا- معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از تحقق ۹۹ درصدی برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی بر اساس برنامه تکلیفی وزارت نفت خبر داد.
کشف نفت زیر فرودگاه اهواز/مشکل روستای ابوالفضل رفع شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سید حسین میرشفیع / فرودگاه اهواز / وزارت نفت ایران / وزارت راه و شهرسازی / نفت خام
کشف نفت زیر فرودگاه اهواز/مشکل روستای ابوالفضل رفع شد
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور پروژه‌های عمرانی، از مذاکره وزرای نفت و راه برای جابجایی فرودگاه اهواز به دلیل اکتشاف چاه نفت در زیر این فرودگاه خبر داد.
سکوی ۰۸ میدان نفتی هندیجان با موفقیت نصب شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / هندیجان / تولید نفت / شرکت نفت فلات قاره / وزارت نفت ایران
سکوی ۰۸ میدان نفتی هندیجان با موفقیت نصب شد
سکوی سرچاهی ۰۸ میدان هندیجان با وزن حدود هزار تن که برای تولید ۱۰ هزار بشکه نفت طراحی و ساخته شده است ، در موقعیت خود در خلیج فارس نصب شد.
نصب ۲ سکو در میدان هندیجان؛
۲۰ هزار بشکه به تولید نفت ایران افزوده می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
نصب ۲ سکو در میدان هندیجان؛ ۲۰ هزار بشکه به تولید نفت ایران افزوده می‌شود
سکوی سرچاهی ۱۰۰۰ تنی شماره ۸ میدان هندیجان شرکت نفت فلات قاره ایران دیروز (سه شنبه) در محل مورد نظر نصب شد. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سکوی شماره ۷ میدان هندیجان نیز هفته آینده در موقعیت مورد نظر نصب خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود با نصب سکو‌های سرچاهی ۷ و ۸ میدان هندیجان در مجموع ۲۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید از این میدان افزوده شود.
پایان مهلت فعالیت مدیران نفت مسجدسلیمان و استعفای حسینی از هدایت نفتی‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / نفت ایران / فوتبال / نفت مسجدسلیمان
پایان مهلت فعالیت مدیران نفت مسجدسلیمان و استعفای حسینی از هدایت نفتی‌ها
اول مهر، پایان زمان فعالیت مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان بود و انگار قرار نیست تصمیم جدیدی برای این باشگاه گرفته شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
گرامی مقدم: بایدن بیاید بهتر است/ ابوالفتح: فرقی نمی‌کند
بررسی سوابق تاریخی روابط تهران و واشنگتن طی چهار دهه گذشته نشان می‌دهد که هرچند انتخاب رئیس‌جمهوری از حزب دموکرات یا جمهوری‌خواه تاثیراتی بر مسائل اقتصادی و سیاسی ایران دارد، اما نظر دادن در مورد آن با توجه به شرایط فعلی و نقش کنگره در تصمیمات رئیس‌جمهوری آمریکا، کاری دشوار است.به گزارش ایرنا کمتر از دو ماه تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده و دو رقیب انتخاباتی از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در یک رقابت نزدیک به هم در حال تلاش برای رقابت و کسب آرا بیشترند. فارغ از بحث مسائل داخلی آمریکا، پیروزی هر یک از نامزدهای انتخاباتی از اهمیت زیادی در عرصه بین‌المللی و نیز برای بسیاری در ایران برخوردار است. به گفته گروهی از کارشناسان، انتخاب هریک از طرفین نامزدها در آمریکا تاثیرات زیادی بر مناسبات …
دانشگاه صنعتی اصفهان، مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان، مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون
در مراسم امضاء قرارداد پژوهشی میان وزارت نفت و تعدادی از دانشگاه های کشور، قرارداد طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون به امضاء رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رسید.
افزایش ضریب بازیافت در پایتخت نفت ایران با دانش بومی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دانشگاه شهید چمران اهواز / شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب / دانشگاه تهران / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه شیراز / دانشگاه صنعتی اصفهان / دانشگاه صنعتی شریف / محمدی / دانشگاه فردوسی مشهد
افزایش ضریب بازیافت در پایتخت نفت ایران با دانش بومی
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به امضای ۱۰ قرارداد پژوهشی با دانشگاه‌های کشور برای افزایش ضریب بازیافت توسط این شرکت، گفت: در مجموع این ۱۰ قرارداد، بیش از ۶۰ درصد از نفت درجای مناطق نفتخیز جنوب برای مطالعه در اختیار دانشگاه‌های منتخب قرار گرفته است.
از بزرگ‌ترین کشف نفتی خوشحال باشیم یا از وضعیت بازار تخم مرغ غصه بخوریم؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / قیمت نفت / مرغ و تخم مرغ
از بزرگ‌ترین کشف نفتی خوشحال باشیم یا از وضعیت بازار تخم مرغ غصه بخوریم؟
رضا زندی در اعتماد نوشت:وقتی خبر سراسری ساعت 21 شبکه یک سیما، اخبار مربوط به «کسب مقام نخست اکتشاف منابع نفت و گاز در سال 2019 توسط شرکت ملی نفت ایران» و بررسی «وضعیت نابسامان بازار تخم‌مرغ» را پخش می‌کرد، حیرت، افسوس و غصه، احساس درهم تنیده‌ای بود که قلبم را می‌فشرد. کشور این همه منابع ارزشمند داشته باشد و یک روز دغدغه تخم‌مرغ داشته باشد، روز دیگر کره یا لبنیات و یک روز خودرو و...؟!
باج گیری به شیوه زنگنه
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
باج گیری به شیوه زنگنه
برخلاف آنچه زنگنه وزیر نفت ایران مدعی است، ترکمنستان به دنبال باج خواهی نبوده است و نبود دیپلماسی گازی منجر به توقف واردات گاز از این کشور شده است. در حالیکه ایران با واردات گاز ترکمنستان و صادرات آن به کشورهایی همچون عراق و ترکیه می توانسته…
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
تخم‌مرغ و بزرگ‌ترین کشف نفتی!
وقتی خبر سراسری ساعت 21 شبکه یک سیما، اخبار مربوط به «کسب مقام نخست اکتشاف منابع نفت و گاز در سال 2019 توسط شرکت ملی نفت ایران» و بررسی «وضعیت نابسامان بازار تخم‌مرغ» را پخش می‌کرد، حیرت، افسوس و غصه، احساس درهم تنیده‌ای بود که قلبم را می‌فشرد. کشور این همه منابع ارزشمند داشته باشد و یک روز دغدغه تخم‌مرغ داشته باشد، روز دیگر کره یا لبنیات و یک روز خودرو و...؟! 1- عصر شنبه، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، در جلسه مصاحبه مطبوعاتی با خوشحالی اعلام کرد که براساس آمار معتبر بین‌المللی، ایران در بین کشورهای جهان، در سال 2019، با مجموع اکتشاف نفت و گاز به میزان 4 میلیارد و 973 میلیون بشکه، معادل هیدروکربن مایع قابل برداشت، در رتبه اول اکتشاف نفت …
افتخار و انتقادهای پارس جنوبی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / پارس جنوبی / فاز 11 پارس جنوبی / توتال / پتروپارس
افتخار و انتقادهای پارس جنوبی
پارس جنوبی بی شک یکی از افتخارات تاریخ نفت ایران شناخته می شود اما مدتی است که عملکرد این میدان مشترک به ویژه در فاز ۱۱ زیر ذره بین منتقدان قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
بکارگیری 12 دستگاه حفاری در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بکارگیری 12 دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.مهندس سید عبداله موسوی با گرامیداشت فرا رسیدن چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در این باره گفت: تاکنون سه دکل حفاری 35 ، 81 و 48 فتح در میدان نفت شهر و دستگاه 27 فتح در میدان نفتی گچساران در مدار عملیات قرار دارند.وی با بیان اینکه این پروژه ها به ترتیب در میادین تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشند، افزود: مجموع متراژ حفاری در این زمینه تا به امروز افزون بر شش هزار و 700 متر به ثبت رسیده است.موسوی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این دو پروژه که در قالب EPD/EPC اجرا می شود در میدان گچساران پنج حلقه …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
کسب موفقیت ممتاز در اجرای طرح ژئو مکانیک نفت
شاهرود – رضائیان-خبرنگار ابتکار :رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در گفتگو با خبرنگار ابتکار از کسب موفقیت ممتاز در اجرای طرح ژئو مکانیک نفت خبر داد و افزود: گام نخست تدوین نقشه راه توسعه فناوری و گام دوم توسعه فناوری و تجاری سازی بود که این تفاهم نامه پژوهشی در حوزه اکتشاف با شرکت ملی نفت ایران به مدت 10 سال با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال و 1.1 میلیون یورو منعقد شده است. دکتر فاتح تصریح نمود: دانشگاه صنعتی شاهرود در طی سال 1398 تعداد 177 قرار داد پژوهشی و طرح تحقیقاتی با سازمانها، شرکتها و ادرات مختلف در کشور منعقد کرده است.وی با اشاره به نخستین تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان سمنان به ارزش 10 میلیارد ریال جهت جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور و توسعه همکاری های علمی …
کار، کار انگلیسی هاست
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
کار، کار انگلیسی هاست
  فاطمه ترکچی   دو رویکرد مهم در سیاستگذاری و نقش آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در کودتای 28مرداد وجود دارد. یک سوی موضوع به سابقه متفاوت حضور انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در ایران و سوی دیگر، به منافع اقتصادی و سیاسی آنها در کشورمان ربط داشت. منافع مستقیم اقتصادی انگلستان در صنعت نفت نهفته بود؛ صنعتی که با سرپرستی شرکت نفت انگلیس و ایران، توانست در سراسر دوران جنگ جهانی دوم،منبع سوخت ماشین جنگی جبهه متفقین را تامین کند. بنابراین نفت ایران از چنان اهمیتی برخوردار بود که انگلستان برای حفظ منافع آن و بازیابی …
قرارداد کلان پژوهشی صنعت نفت با 13 دانشگاه کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت نفت / دانشگاه آزاد / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
قرارداد کلان پژوهشی صنعت نفت با 13 دانشگاه کشور
13 قرارداد کلان پژوهشی ازدیاد برداشت نفت و گاز در مجموع به ارزش 35 میلیون یورو و 716 میلیارد تومان، با حضور وزیر نفت میان شرکت ملی نفت ایران و 13 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور امضا شد.
قرارداد ۱۰۰۸ میلیارد تومان و ۵۰ میلیون یورویی با دانشگاه ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / مسعود کرباسیان / شرکت ملی نفت ایران / دانشگاه های ایران / اکتشاف نفت
قرارداد ۱۰۰۸ میلیارد تومان و ۵۰ میلیون یورویی با دانشگاه ها
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در بخش نفت در مجموع مطالعه ۲۰ میدان نفتی به دانشگاه‌ها واگذار شد که ارزش کل قرادادهای واگذار شده بیش از ۱۰۰۸ میلیارد تومان و حدود ۵۰ میلیون یورو است.
درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری با افزایش ۱ درصدی ضریب بازیافت نفت
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / درامد نفتی / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت ایران / ضریب بازیافت میادین نفتی
درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری با افزایش ۱ درصدی ضریب بازیافت نفت
وزیر نفت گفت: درآمد نفتی با یک درصد افزایش ضریب بازیافت ۷۵۰ میلیارد بشکه نفت، ۷.۵ میلیارد بشکه در نظر گرفته شود با نفت ۴۰ دلاری ۳۰۰ میلیارد دلار می‌شود.
مطالعه ۲۲ میدان نفت و گاز در دستور کار دانشگاه‌های کشور است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مطالعه ۲۲ میدان نفت و گاز در دستور کار دانشگاه‌های کشور است
کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با احتساب ۹ قرارداد نخست طرح مطالعات پژوهشی ازدیاد برداشت میادین نفتی که پیش‌تر امضا شده بود و ۱۳ قراردادی که در همین راستا امروز امضا شد، در مجموع مطالعات فناورانه ۲۰ میدان نفتی و ۲ میدان گازی کشور به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سپرده شده است.
با حمایت وزارت نفت مراکز فناوری‌های خاص در دانشگاه‌ها ایجاد شدند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / نفت ایران / مسعود کرباسیان / ازدیاد برداشت / مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران
با حمایت وزارت نفت مراکز فناوری‌های خاص در دانشگاه‌ها ایجاد شدند
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با حمایت وزارت نفت مرکز فناوری آب هوشمند در دانشگاه شریف، مرکز فناوری پلیمر در دانشگاه صنعتی سهند، مرکز فناوری ردیاب در دانشگاه امیرکبیر و مرکز مکانیزم‌های تولید در دانشگاه آزاد ایجاد شدند.
افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت کلید می‌خورد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / علی آقامحمدی / دانشگاه تهران / مقام معظم رهبری / اقتصاد مقاومتی
افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت کلید می‌خورد
تهران - ایرنا- رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری گفت: تصمیم نفت افزایش ظرفیت تولید نفت است و در همین مسیر در مهرماه با کنسرسیوم هایی متشکل از 17 شرکت اکتشاف و تولید ایرانی که حاصل قراردادهای آی.پی.سی هستند، افزایش ظرفیت یک میلیون بشکه ای تولید نفت ایران امضا می شود.
۵۰ درصد میدان‌های هیدروکربوری کشور در اختیار دانشگاه‌ها است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سعید محمدزاده / صنعت نفت ایران / دانشگاه های ایران / وزارت نفت ایران
۵۰ درصد میدان‌های هیدروکربوری کشور در اختیار دانشگاه‌ها است
معاون توسعه و مهندسی وزارت نفت گفت: امروز نزدیک ۵۰ درصد میدان‌های هیدروکربوری کشور در اختیار دانشگاه‌ها قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کسی که خربزه می‎خورد پای لرزش هم میشینه!
   شروان امیرزاده       مجله توفیق در 23مرداد 1331این کاریکاتور را با این توضیح «به مناسبت وضع خراب مالی انگلیس در اثر قطع نفت ایران» منتشر می‎کند.
پی‌ریزی اقتصاد بدون نفت
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
پی‌ریزی اقتصاد بدون نفت
علیرضا احمدی بحران‌های ناشی از ملی کردن صنعت نفت درحالی هر روز ابعاد جدیدی به‌خود می‌گرفت که فشارهای ناشی از تحریم خرید و فروش نفت ایران ازسوی انگلستان، دولت مصدق را در تنگنای شدید اقتصادی قرار داده بود و مردم حتی در تامین نیازهای اساسی خود با مشکل مواجه شده بودند. این موضوع در پیام نوروزی دکتر مصدق نیز بازتاب داشت و او ملت را درمقابل فشار فقر، بیکاری، بی‌نظمی و نبود امنیت قضایی به ایستادگی دعوت کرد. دولت برای برون‌رفت از بحران‌ اقتصادی ناشی از تحریم‌های نفتی، اجرای سیاست‌های مبتنی بر «اقتصاد …
به نام آقای وکیل
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
به نام آقای وکیل
  گروه تهران  «ساعت هشت‌و‌نیم صبح امروز لوح مرمری  که روی آن به خط زرین نام «پروفسور رولن» نقش‌شده بود در حضور آقای امینی کفیل شهرداری تهران، روسای ادارات و عده‌ای از محترمین در خیابان سابق موزه ایران به دیوار عمارت شرکت ملی نفت ایران نصب شد.» این لوح سنگی که پانزدهم شهریور ۱۳۳۱ در خیابانی چند‌متری منشعب شده از میدان مشق به سمت خیابان سی‌تیر و در کنار موزه و کتابخانه ملی ایران نصب شد، هنوز در 68سالگی این اتفاق در همان‌جا روی دیوار آجر قزاقی و قدیمی شرکت سابق نفت ایران و انگلستان و ساختمان شماره …
افزایش برداشت از میادین نفت و گاز با تکیه بردانش ایرانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دانشگاه شهید چمران اهواز / بیژن نامدار زنگنه / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه شیراز / دانشگاه صنعتی اصفهان / دانشگاه صنعتی شریف / دانشگاه صنعتی اصفهان / نفت / دانشگاه فردوسی مشهد / دانشگاه علم و صنعت
افزایش برداشت از میادین نفت و گاز با تکیه بردانش ایرانی
تهران- ایرنا- امضای مرحله دوم واگذاری طرح‌های کلان در حوزه ازدیاد برداشت به ارزش ۷۱۶میلیارد تومان و ۳۵ میلیارد یورو با ۱۳دانشگاه‌ برای مطالعه‌ در ۱۳ میدان نفتی فردا با حضور وزرای نفت و علوم انجام می‌شود.
زنگنه: ملی شدن نفت ایران سبب تاسیس اوپک شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
زنگنه: ملی شدن نفت ایران سبب تاسیس اوپک شد
وزیر نفت گفت: هر زمانی که با افزایش قیمت روبه‌رو شدیم، اوپک به کارتل بودن متهم شده و هر زمانی که قیمت‌ها کاهش یافته، اوپک به افزایش عرضه نفت برای تأثیرگذاری بر قیمت‌ها متهم شده است. در این راستا، اصول حقوق بین‌الملل هیچ حمایت یا حفاظتی از اوپک یا اعضای آن نمی‌کند و بیشتر کشور‌های عضو اوپک برای حفاظت از ثروت ملی خود و توسعه کشورهایشان راهی جز نفت ندارند.
تداوم حفاری‌های نفتی با وجود تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تداوم حفاری‌های نفتی با وجود تحریم‌ها
موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری از به‌کارگیری ۱۲ دستگاه حفاری سنگین خشکی در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
پشت پرده خسارات وزارت نفت دولت تدبیر و امید/ اعداد ساختگی است؟!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / صادرات گاز / پرونده کرسنت / ترکمنستان / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت ایران
پشت پرده خسارات وزارت نفت دولت تدبیر و امید/ اعداد ساختگی است؟!
حامیان وزارت نفت در حالی از عملکرد این وزارتخانه دفاع می کنند که آسیب برخی اقدامات و عدم النفع آن برای کشور مورد تایید تمامی محافل منصف کارشناسی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •