جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
نو اصولگرایی
اصولگرایان و هفت خان مجدد وحدت برای انتخابات ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اصولگرایان / نو اصولگرایی / جبهه پایداری
اصولگرایان و هفت خان مجدد وحدت برای انتخابات ۱۴۰۰
تهران- ایرنا- وحدت سخت‌به‌دست‌آمده اصولگرایان در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس که در گودی بدون رقیب، پیروزی انتخاباتی را برایشان به ارمغان آورد، اهالی این جریان را نسبت به همگرایی در انتخابات آتی ریاست جمهوری خوشبین کرده است. این در حالی است که اصولگرایان در مسیر دستیابی به وحدت، چالش‌های بسیاری دارند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اصولگرایان / نو اصولگرایی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها
ناتوان از اجماع تشکیلاتی
اصولگرایان در شرایطی دست بازی برای حضور در انتخابات در شهر تهران دارند که نامزدهای آنها بدون ردصلاحیت وارد کارزار انتخابات شده‌اند اما به نظر می‌رسد آنها با تعدد لیست‌ها در میان خود، از اجماع تشکیلاتی ناتوان هستند
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / نظارت استصوابی / محمد باقر قالیباف / اصولگرایان / نو اصولگرایی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی
انتخابات بالاترین ثمره انقلاب
تهران- ایرنا- فقدان اجازه انتخابات برای مردم در رژیم گذشته مبدایی برای شکل گیری انقلاب شد انقلابی که به خواست مردم و برای حضور در تعیین سرنوشت خویش به رهبری امام راحل(ره) در این کشور شکل گرفت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / محمد باقر قالیباف / انتخابات مجلس یازدهم / اصولگرایان
تبلیغ روزنامه اعتماد برای قالیباف: او رای اول تهران و رئیس مجلس یازدهم است
اعتماد نوشت:«نو اصولگرایی» این روزها اسم رمز جریانی است که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 از اصولگرایان گلایه کرد و پس از انصراف نه‌چندان اختیاری و همراه با رضایت قلبی به سود سیدابراهیم رییسی، کاندیدای شکست‌خورده انتخابات ریاست‌جمهوری 96 و رییس فعلی قوه قضاییه، به‌زعم تحلیلگران کینه به دل گرفت و عزم جزم کرد تا بایستد مقابل آنچه سازوکار سنتی و پدرخواندگی در جریان اصولگرایان خوانده بود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / محمدرضا باهنر / غلامرضا مصباحی مقدم / محمد باقر قالیباف / جامعه اسلامی مهندسین / اصولگرایان / نو اصولگرایی / جمنا / شاجا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
شورای وحدت؛ چتری تازه برای اصولگرایان
«شورای وحدت اصولگرایان» این روزها وظیفه جمع کردن اعضای این جریان زیر پرچمی واحد و یکپارچه‌سازی سازوکارهای انتخاباتی آنان را برعهده‌دارد؛ ماموریتی که با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است.
۱۳۹۸-۰۷-۲۹ / مجلس شورای اسلامی / علی لاریجانی / حزب کارگزاران سازندگی / محمد باقر قالیباف / اصولگرایان / معصومه ابتکار / شورای هماهنگی جبهه اصلاحات / شورای نگهبان / نو اصولگرایی / شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان
کارنامه جناح های سیاسی و جلب آرا مردم
انتخابات به عنوان یک فرصت و زمینه ای برای امکان مشارکت نیروهای سیاسی در مدیریت کشور به شمار می رود و بدین ترتیب هر جریان سیاسی را ملزم می دارد که برای تضمین موفقیت با بررسی و نقد عملکرد خود، نقشه راه منتهی به پیروزی را ترسیم کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور / اصولگرایان / نو اصولگرایی / اصلاح طلبان
تحرکات انتخاباتی و رویکرد نهادهای متولی
تهران- ایرنا- نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و جدی‌تر شدن تحرکات جناح‌های سیاسی کشور، رسانه‌های داخلی را بر آن داشت تا به بررسی فعالیت‌های سیاسی و رویکرد نهادهای متولی در تعیین سرنوشت انتخابات پیش رو بپردازند.
۱۳۹۸-۰۷-۰۲
نو اصولگرایی و نو اصلاح‌طلبی واژگان گول زننده است!
عناوین نو اصولگرایی و نو اصلاح‌طلبی برای جامعه امروز ایران قابل باور و شنیدن نیست! موثرین این دو جریان نسبت به روند طبیعی حرکت جامعه عقب بودند و با نوع عملکردهای شان در این سال‌ها که بیشتر بولتنی بوده است! صدای واقعی طبیعت جامعه ایران اسلامی نبودند بر همین اساس مردم نسبت به آنان بی‌تفاوت شده‌اند!
۱۳۹۸-۰۶-۱۴ / سعید جلیلی / نو اصولگرایی / علی لاریجانی / روزنامه شرق / جبهه پایداری
ریزش در شورای وحدت ادامه دارد
مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا، با بیان اینکه «تجربه سالیان گذشته نشان داده است که اصولگرایان نمی‌توانند به یک وحدت جامع دست یابند»، خبر از این داده است که سعید جلیلی به‌عنوان نماد جبهه پایداری هم حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
میرلوحی: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست،. نواصلاح‌طلبی و نو اصولگرایی هم بیش‌تر نوعی چانه زنی داخل جریان است، وگرنه خود آن‌ها در اندازه تعیین مانیفست جداگانه و برنامه مستقل نیستند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / اصلاح طلبان / اصولگرایان
میرلوحی: نواصلاح‌طلبی و نواصولگرایی در حد جریان سوم نیستند
ایسنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست،. نواصلاح‌طلبی و نو اصولگرایی هم بیش‌تر نوعی چانه زنی داخل جریان است، وگرنه خود آن‌ها در اندازه تعیین مانیفست جداگانه و برنامه مستقل نیستند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
نو اصولگرایی قالیباف مانند مغازه‌ای در «راسته بازار» است
حرف‌های روشنفکری نزنید! این حرف‌ها چیست؟ این دعوایی درون جریانی است. نو اصولگرایی قالیباف مانند مغازه‌ای در «راسته بازار» است تا به سایر مغازه‌ها بگوید «جنس نو» عرضه می‌کند. اصولگرایی نقد درون جریانی یا تشکیلاتی ندارد ما در کل راحت‌تر از آن چیزی که فکر می‌کنید هستیم!
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
جریان اعتدال خاستگاه اجتماعی ندارد/ نیازمند نو اصلاح طلبی هستیم
محمدرضا تاجیک از نظریه پردازان جریان اصلاحات در ایران به شمار می‌رود. در روزگاری که اصولگرایان از نو اصولگرایی صحبت می‌کنند، تاجیک از «نواصلاح‌طلبی» می‌گوید.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / محمدرضا باهنر / اصولگرایان / احمدی نژاد
باهنر: احمدی‌نژاد میلی برای رفت‌وآمد با اصولگرایان ندارد
این دعوت که واقعاً یک دعوت عام بود و ایشان در همان قالب به مراسم تشریف آوردند. اما در جریان اصولگرایی و حتی نو اصولگرایی تاکنون هیچ بحثی برای ائتلاف با آقای احمدی‌نژاد انجام نشده و بعید می‌دانم که صحبتی هم پیش آید. از طرفی پیش‌تر فعالیت‌ها و حضور آقای احمدی‌نژاد هم برای ریاست‌جمهوری انجام شده بود که منتفی شد، اما اینکه ایشان برای انتخابات مجلس بخواهد با حزبی به میدان بیاید یا نه را باید صبر کنیم و ببینیم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
باهنر: تاکنون هیچ بحثی برای ائتلاف با احمدی‌نژاد انجام نشده / اینکه احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس بخواهد بیاید یا نه، را باید صبر کنیم و ببینیم
باهنر می گوید: در جریان اصولگرایی و حتی نو اصولگرایی تاکنون هیچ بحثی برای ائتلاف با آقای احمدی‌نژاد انجام نشده و بعید می‌دانم که صحبتی هم پیش آید. از طرفی پیش‌تر فعالیت‌ها و حضور آقای احمدی‌نژاد هم برای ریاست‌جمهوری انجام شده بود که منتفی شد اما اینکه ایشان برای انتخابات مجلس بخواهد با حزبی به میدان بیاید یا نه را باید صبر کنیم و ببینیم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
«نو اصولگرایی» علیه اصولگرایی
تهران-ایرنا- طرح «نواصولگرایی» قالیباف اگرچه با واکنش منفی اصولگرایان سنتی مواجه شده ولی این ایده تاکنون از قالب شعار خارج نشده و کلی گویی مندرج در مرامنامه نواصولگرایی علمیاتی شدن آن را با ابهام مواجه کرده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نواصولگرایی، جریان‌سازی در جناح راست
تهران- ایرنا- جریان نو اصولگرایی را محمد باقر قالیباف، شهردار سابق تهران پس از انتخابات ریاست جمهوری 1396 کلید زد. مهر ماه امسال مانیفست نواصولگرایی توسط جمعیت پیشرفت و عدالت تهیه در اختیار رسانه ها و فعالان سیاسی قرار گرفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •