شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
هشدار به آمریکا
هشدار صریح مقاومت عراق به آمریکا؛ فرصت مشروط برای خروج اشغالگران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
هشدار صریح مقاومت عراق به آمریکا؛ فرصت مشروط برای خروج اشغالگران
مقاومت عراق با هشدار به آمریکا درباره عواقب ادامه حضور نظامیانش در این کشور از دادن فرصت مشروط برای خروج آنها خبر داد.
مخالفت چین با دخالت آمریکا در امور ونزوئلا
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / جمهوری خلق چین / ونزوئلا / وانگ یی
مخالفت چین با دخالت آمریکا در امور ونزوئلا
پکن- ایرنا- وزیر خارجه چین ضمن هشدار به آمریکا در مورد دخالت در امور ونزوئلا اظهار کرد: چین معتقد است ونزوئلا توانایی و خرد لازم برای حل مشکلات داخلی خود از طریق گفت و گو را دارد و چین نیز مایل است به نقش سازنده در این زمینه ادامه دهد.
پرتاب دو موشک از چین برای هشدار به آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
پرتاب دو موشک از چین برای هشدار به آمریکا
چین صبح روز چهارشنبه دو موشک بالستیک را به سمت دریای چین جنوبی فرستاد تا به آمریکا هشدار دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / تنش آمریکا و چین
شلیک هشدار ارتش چین به آمریکا
به گزارش فارس، منابع آگاه گفتند که ارتش چین صبح چهارشنبه به نشانه هشدار به آمریکا دو موشک برد متوسط در دریای چین جنوبی شلیک کرد.
هشدار به آمریکا | ایران هیچ حرکت خصمانه‌ای علیه ملت خود را بی‌پاسخ نمی‌گذارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
هشدار به آمریکا | ایران هیچ حرکت خصمانه‌ای علیه ملت خود را بی‌پاسخ نمی‌گذارد
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران هیچ حرکت خصمانه‌ای علیه ملت ایران را بی‌پاسخ نخواهد گذارد و در زمان خود به هر حرکت نابخردانه واکنش قاطع و مناسب نشان خواهد داد.
مسکو: محدودکردن حقوق روسیه در پیمان آسمان‌های باز را تلافی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / روسیه / معاهده آسمان های باز / ایالات متحده آمریکا
مسکو: محدودکردن حقوق روسیه در پیمان آسمان‌های باز را تلافی می‌کنیم
وزارت خارجه روسیه ضمن هشدار به آمریکا اعلام کرد: محدودکردن حقوق روسیه در پیمان آسمان‌های باز را تلافی می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
هشدار نماینده ایران در سازمان ملل به آمریکا
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، مفاد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران را در تضاد با قطعنامه ۲۲۳۱، مردود و اشتباهی ویرانگر برای شورای امنیت دانست با هشدار به آمریکا گفت: درباره مکانیسم ماشه مهم است که ایالات متحده متوجه عواقب این اقدام و پیامدهایی باشد که پس از خاتمه برجام خواهد داشت. وی همچنین متذکر شد که اگر برجام وجود نداشته باشد، ایران از محدودیت‌هایی که به عنوان عضو برجام دارد، خلاص می‌شود و کار خودش را انجام می‌دهد.
چین نسبت به مداخله در تایوان هشدار داد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / چین / تایوان / ایالات متحده آمریکا
چین نسبت به مداخله در تایوان هشدار داد
چین با هشدار به آمریکا درباره دخالت در امور داخلی تایوان بر سیاست «یک کشور، دو سیستم» و «اتحاد مجدد مسالمت آمیز» درباره تایوان تاکید کرد.
مصاحبه|عصائب اهل الحق: داعش پروژه آمریکا برای تجزیه منطقه است/هشدار به آمریکایی‌ها درباره عدم خروج از عراق
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
مصاحبه|عصائب اهل الحق: داعش پروژه آمریکا برای تجزیه منطقه است/هشدار به آمریکایی‌ها درباره عدم خروج از عراق
سخنگوی گردان‌های عصائب أهل الحق تاکید کرد که واشنگتن مجبور است به تصمیم پارلمان عراق مبنی بر خروج تمام نظامیان بیگانه از خاک کشور احترام گذاشته و آن را عملی کند.
هشدار مسکو به واشنگتن: عدم تمدید «استارت جدید»، عواقب جدی دارد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
هشدار مسکو به واشنگتن: عدم تمدید «استارت جدید»، عواقب جدی دارد
قائم مقام شورای امنیت روسیه با انتشار یک یادداشت ضمن هشدار به آمریکا درباره عواقب تمدید نشدن توافق «استارت جدید»، خواستار رفع تحریم‌ها در بحبوحه بحران جهانی کرونا شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ارتش / پرندک / خرمشهر / امریکا / دفاع مقدس / یمن / سوریه / فلسطین
آمریکایی‌ها کارگاه‌های تابوت‌سازی خود را فعال‌تر کنند
تهران-ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با هشدار به آمریکایی‌ها برای خروج زودهنگام از منطقه غرب آسیا گفت: اگر آمریکایی‌ها خودشان نروند و عقلانیت به خرج ندهند، از این پس باید کارگاه های تابوت‌سازی خود را بیش از شرکت‌های هواپیماسازی فعال کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / خلیج فارس / رزمایش ایران روسیه چین / مطهری / هشدار به آمریکا
مطهری: این رزمایش ضمن تقویت امنیت خلیج فارس هشداری به دولتمردان آمریکایی و اروپایی بود
شفقنا- عضو فراکسیون امید مجلس گفت: رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه ضمن تاکید بر حفظ امنیت خلیج فارس هشداری به دولتمردان آمریکایی و اروپایی بود. خانه ملت نوشت: علی مطهری با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه با عنوان «کمربند امنیت دریایی»، گفت که همکاری جمهوری اسلامی ایران با دو کشور قوی دنیا مانند روسیه […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
چاووش‌اوغلو: به هیچ قیمتی، قرارداد «اس-۴۰۰» را لغو نمی‌کنیم / آنکارا مخالف تحریم‌های ضدایرانی آمریکا است
وزیر خارجه ترکیه ضمن هشدار به آمریکا در خصوص وضع هرگونه تحریم علیه آنکارا تأکید کرد که به هیچ‌عنوان قرارداد خرید سامانه‌های روسی «اس-۴۰۰» را لغو نخواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / استقرار اس ۴۰۰ در ترکیه / سامانه اس۴۰۰ ترکیه / وزیر خارجه ترکیه
ترکیه:‌ قرارداد «اس-۴۰۰» را لغو نمی‌کنیم
وزیر خارجه ترکیه ضمن هشدار به آمریکا در خصوص وضع هرگونه تحریم علیه آنکارا تأکید کرد که به هیچ‌عنوان قرارداد خرید سامانه‌های روسی «اس-۴۰۰» را لغو نخواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ایالات متحده آمریکا / کره شمالی / پیونگ یانگ
کره‌شمالی به آمریکا هشدار داد/ واکنش نظامی سریعی نشان می‌دهیم
خبرگزاری رسمی کره شمالی با هشدار به آمریکا اعلام کرد: در صورتیکه واشنگتن از نیروی مسلح استفاده کند، پیونگ‌یانگ با اقدامات سریع خود واکنش نشان می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / سرلشکر رشید / هشدار به آمریکا
هشدار صریح مقام بلندپایه سپاه به آمریکایی‌ها
سرلشکر رشید: به لطف خداوند بزرگ نیرو‌های مسلح ما متشکل از ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استفاده از همه ابزار‌های قدرتی که در اختیار دارند و با اشراف اطلاعاتی و رصد اقدامات دشمن، نه‌تن‌ها تهدیدات را به طور دائم مورد ارزیابی قرار می‌دهند، بلکه در مقابل هرگونه تهدیدی از آمادگی بسیار بالایی هم در بعد دفاعی و هم در بعد تهاجمی برخوردار هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / ترکیه / سوریه / رجب طیب اردوغان / ایالات متحده آمریکا
اردوغان: به زودی در شرق فرات عملیات هوایی و زمینی خواهیم داشت
فارس نوشت: رئیس‌جمهور ترکیه با هشدار به آمریکا مبنی بر اینکه زمان حرف زدن گذشته، تهدید کرد ارتش ترکیه به زودی در شرق فرات عملیات چند جانبه‌ای را آغاز می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
الجزیره تحلیل کرد؛ چرا رحیم صفوی در هشدار به آمریکا از «دریای مدیترانه، دریای سرخ و اقیانوس هند» نام برد؟ / مخاطب بلوف ترامپ درباره حمله به ۱۵ نقطه در ایران، تهران نبود
به گفته رحیم صفوی، مشاور نظامی رهبر جمهور اسلامی ایران، هر گونه تحرک نظامی آمریکا علیه این کشور، با پاسخی مواجه می شود که دریای مدیترانه و دریای سرخ را در برگرفته و به اقیانوس هند می رسد. این در حالی است که براساس گزارش منابع آمریکایی، وزارت دفاع این کشور در حال بررسی اعزام جنگنده ها و رادارهایی به خاورمیانه است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
هشدار مجدد اردوغان درباره منطقه امن| «تصمیمات مهمی در نشست سه‌جانبه گرفتیم»
رئیس‌جمهور ترکیه با هشدار به آمریکا درباره درباره لزوم تعیین تکلیف درباره منطقه امن شمال سوریه طی 2 هفته آینده، گفت در نشست سه‌جانبه با ایران و روسیه تصمیمات مهمی درباره سوریه گرفته شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سید عباس موسوی / وزارت امور خارجه / کاهش تعهدات برجامی ایران / سید عباس موسوی
اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی در حال طراحی است/ هشدار به آمریکا درباره توقیف مجدد نفتکش
موسوی همچنین با بیان این که گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی‌اش متناسب با شرایط پیشروی ایران و کشورهای باقی مانده در برجام در حال طراحی است در پاسخ به سوالی مبنی بر این که گفته می‌شود بین ایران و آمریکا در...
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
رهبر کره شمالی: آزمایش موشکی ما هشدار به آمریکا و کره جنوبی است
رهبر کره شمالی بامداد چهارشنبه گفته اقدام این کشور در پرتاب موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی به منظور هشدار به مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
مسکو: شاید در آسیا موشک میان‌برد مستقر کنیم/ تحریم ظریف محکوم است
معاون وزیر خارجه روسیه با هشدار به آمریکا مبنی بر عدم استقرار موشک‌های میان‌برد در منطقه، گفت در غیر این‌صورت احتمال دارد مسکو هم موشک‌هایش را در آسیا مستقر کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / روسیه / مسکو / ایالات متحده آمریکا
روسیه از احتمال استقرار موشک‌های میان‌برد در آسیا خبر داد
فارس نوشت: معاون وزیر خارجه روسیه با هشدار به آمریکا مبنی بر عدم استقرار موشک‌های میان‌برد در منطقه، گفت در غیر این‌صورت احتمال دارد مسکو هم موشک‌هایش را در آسیا مستقر کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
دیدار سخنگوی نُجَباء با ذوالنور/ هشدار به آمریکا درباره تصویب طرح ضد عراقی در کنگره
سخنگوی جنبش نجباء اعلام کرد طرحی در دستور کار کنگره آمریکا قرار دارد که بر اساس آن، هر عراقی طرفدار ایران (اعم از فرد یا گروه) تحریم می‌شود. در صورت تصویب این طرح، گروه‌های مقاومت عراقی روابط بغداد ـ واشنگتن را قطع و سفیر آمریکا را اخراج می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
آنکارا: اگر آمریکا کاری نکند، خودمان در سوریه منطقه امن ایجاد می‌کنیم
وزارت خارجه ترکیه با هشدار به آمریکا درباره عدم اطاله روند پاکسازی شمال سوریه از شبه‌نظامیان کُرد، تهدید کرد در صورت تداوم انفعال واشنگتن، آنکارا خود منطقه امنی را در شمال سوریه ایجاد می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
انتقاد روس ها از خط و نشان ترامپ برای ایران
نمایندگان پارلمان روسیه همراه با مقامات دولتی این کشور ضمن هشدار به آمریکا برای هرگونه اقدام علیه ایران و سرزنش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خط و نشان کشیدن برای تهران اعلام کرده اند که هر گونه تهاجم به ایران حتی جزئی پیامدهای جهانی خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
ریابکوف: آمریکا عامدانه به تنش در اطراف ایران دامن می‌زند
معاون وزیر امور خارجه روسیه ضمن هشدار به آمریکا درباره پیامدهای بحرانی شدن شرایط در ارتباط با ایران گفت که واشنگتن عمدا به تنش با ایران دامن می‌زند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
خطر از بیخ گوش دو رزم‌ناو آمریکا و روسیه گذشت
دو رزم‌ناو روسی و آمریکایی که در دریای چین جنوبی عبور می‌کردند، نزدیک بود با هم برخورد کنند. این دو ناو روز جمعه ۱۷ خرداد در ساعت ۳ و ۳۵ دقیقه به وقت گرینویچ در منطقه‌ای واقع در غرب دریای چین جنوبی چنان به هم نزدیک شدند که هر لحظه احتمال برخورد آنها می‌رفت. فرماندهان ناو آمریکایی «یواس‌اس چنسلرزویل» و ناوشکن روسی «آدمیرال وینوگرادوف» هر‌کدام کشتی دیگری را متهم می‌کنند که فاصله ایمنی حداقل یعنی ۵۰ متر را رعایت نکرده‌اند.روایت‌های متضاد دو کشوربه گزارش یورونیوز، به گفته مسئولان ارتش روسیه، ناو این کشور مجبور به انجام حرکت اضطراری برای اجتناب از تصادف با کشتی آمریکایی شده است. اما مقام‌های نظامی آمریکا می‌گویند در این رویداد ناو روسی مقصر بوده است. کلایتون داس، فرمانده ناوگان هفتم ارتش آمریکا با …
۱۳۹۸/۰۳/۱۱
«پیام بازدارنده» نصرالله در روز «قدس» برای سه طرف
سخنرانی روز قدس سید حسن نصرالله حاوی نکات جالب توجهی است. از هشدار به آمریکا تا وصف حال عربستان و سخن مهمی که درباره یمن ایراد کرد و کمتر کسی به آن توجه کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
هشدار به آمریکا درباره استقرار تسلیحات هسته‌ای در اروپا
همشهری آنلاین: مقام دولت روسیه گفت: آمریکا با استقرار تسلیحات هسته‌ای در اروپا در حال آماده شدن برای استفاده از آنها با مجوز کشورهای اروپایی غیر هسته‌ای است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
خشم رهبران اتحادیه اروپا از اقدام ترامپ درباره برجام و هشدار به آمریکا درباره جنگ علیه ایران
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا که با سفر ناگهانی...
۱۳۹۸-۰۲-۲۱
منافع ملی؛ صراحت یا مصلحت اندیشی؟
حسن‌ هانی‌زاده، تحلیلگر مسائل سیاسی: طرح اخراج مهاجران افغانستانی در ابتدا یک هشدار به آمریکا و اروپاییان است که در شرایط کنونی می‌توان این اطمینان را داد که توان پاسخگویی و ایجاد بستری مناسب برای پذیرش مهاجران از ابعاد اقتصادی، مالی، سیاسی و امنیتی را ندارند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
روسیه با هشدار به آمریکا تحریم بخش فلزات ایران را محکوم کرد
وزارت امور خارجه روسیه ساعاتی پس از نشست شورای امنیت این کشور به ریاست ولادیمیر پوتین با انتشار بیانیه ای ضمن هشدار شدید به آمریکا در خصوص اقدامات خصمانه علیه ایران، تحریم بخش فلزات ایران را به شدت محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
آخرین هشدار ستاد کل نیروهای مسلح ایران به آمریکا
اقتصادنیوز: ستادکل نیروهای مسلح ایران ضمن هشدار به آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که علیه گروه تروریستی "سنتکام" تمام تلاش خود را به کار خواهد برد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۳
چین به آمریکا درباره فروش «اف ۱۶» به تایوان هشدار داد
وزارت خارجه چین با هشدار به آمریکا درباره فروش جنگنده‌های اف ۱۶ به تایوان تاکید کرد که چنین اقداماتی به روابط دوجانبه پکن و واشنگتن «آسیبی جدی» می‌زند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
روسیه گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی شناسد
معاون وزیر خارجه روسیه ضمن هشدار به آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به ونزوئلا گفت: روسیه خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده را به رسمیت نمی شناسد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
واشنگتن مسئول هرگونه آسیبی به مادورو است
«ایوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی دوشنبه شب با هشدار به آمریکا، واشنگتن را به تلاش برای ترور نیکلاس مادورو همتای ونزوئلایی‌اش متهم و اعلام کرد، واشنگتن مسئول هرگونه آسیبی به مادورو است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •