پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
وام یک میلیونی خانوارها
پرونده وام یک میلیونی خانوارهای یارانه بگیر بسته شد؟/ چرا هنوز برخی خانوارها وام را دریافت نکرده‌اند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / بانک مرکزی / ویروس کرونا / یارانه حمایت معیشتی / وام یارانه نقدی
پرونده وام یک میلیونی خانوارهای یارانه بگیر بسته شد؟/ چرا هنوز برخی خانوارها وام را دریافت نکرده‌اند؟
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت تسهیلات 10 میلیون ریالی، به 21 میلیون و 51 هزار و 214 سرپرست خانوار (جمعا به مبلغ بیش از 210 هزار میلیارد ریال ) تاکنون خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ثبت نام وام یک میلیونی / وام یک میلیونی / وام یک میلیونی خانوارها
آخرین وضعیت پرداخت وام یک میلیونی به یارانه‌بگیران
به گزارش ایسنا، علی اصغر میرمحمدصادقی اعلام کرد: بانک‌های عامل تا ساعت ۱۲ روز پنجشنبه مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، از تعداد ۷۷۵ هزار و ۳۹۴ فقره تسهیلات قابل پرداخت به یارانه بگیران (براساس فهرست اعلامی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها)، تعداد ۷۷۲ هزار و ۹۳۰ فقره از تسهیلات موصوف (معادل ۹۹.۷ درصد)  را پرداخت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / وام کرونا / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
واریز وام یک میلیونی به حساب جاماندگان از هفته آینده
به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، اکبر کمیجانی، قائم مقام این بانک ضمن تقدیر از نظام بانکی به دلیل همراهی در پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر، گفت: با همکاری مجموعه نظام بانکی به ویژه حوزه اعتباری آن‌ها تاکنون به ۱۹ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۶۴۸ سرپرست خانوار یارانه بگیر، تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
چند خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند؟
به گزارش خبرآنلاین، پس از شیوع کرونا دولت در اقدامی تصمیم گرفت که کمک‌های دولتی را در قالب تسهیلات قرض الحسنه به مردم اعطا کند. این تسهیلات برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شده است.بر این اساس تمام سرپرستان ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر کشور مجاز بودند تا برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا درخواست خود را ثبت کنند که دولت برای ۴ میلیون خانوار خاص که آسیب پذیری آن ها از شیوع کرونا بیشتر تلقی می‌شود تسهیلات قرض الحسنه‌ی یک تا میلیون تومانی در نظر گرفته است که بازپرداخت آن نیز با تنفسی ۴ ماهه همراه خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه / همتی رئیس کل بانک مرکزی
همتی: ۱۹.۳ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به یارانه بگیران پرداخت شد
به گزارش مهر، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نکاتی را پیرامون وام بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا، ضرورت واگذاری سهام شرکت‌های وابسته به بانک‌ها در بورس و انتشار اوراق بدهی مطرح کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / وام کرونا / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
محدودیت زمانی برای دریافت وام یک میلیونی برداشته شد
به گزارش تسنیم، پرداخت وام یک‌میلیونی به خانوارهای یارانه‌بگیر یکی از برنامه‌های حمایتی دولت در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور است که متقاضیان دریافت این وام باید درخواست خود را پیامکی به وزارت رفاه اعلام کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / بسته معیشتی دولت / شریعتمداری وزیر رفاه / وام کرونا / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
وعده وزیر رفاه برای پرداخت وام یک میلیونی به جاماندگان / آماده سازی پنج میلیون بسته معیشتی
به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران و کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استانها با بیان اینکه ملت ایران در مقابل تهدیدها مقاومت بالایی دارد و می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، اظهار کرد: در جریان شیوع کرونا ۱۳۸۰ مرکز با همکاری ۸۹۴۰ نفر از همکاران در حال تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم هستند که تا به حال ۱۲ میلیون و ۸۵۵ هزار عدد ماسک توسط سازمان فنی و حرفه ای تولید شده است. همچنین ۳۳۳ هزار و ۱۸۷ تولیدکننده موفق به تولید ۳۲۶ هزار و ۶۹۳ عدد سایر اقلام بهداشتی و بیمارستانی شده اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / بانک مرکزی / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
بانک مرکزی: ۳۴ هزار سرپرست خانوار موفق به دریافت تسهیلات یک میلیونی نشدند
به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، حدود ۳۴ هزار نفر از سرپرستان خانوار، به دلیل وجود مشکلاتی در حساب بانکی خود نظیر مسدودی حساب، موفق به دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی نشده اند که علت عدم واریز، تا شنبه هفته آتی - ۱۳ اردیبهشت - به صورت پیامکی به افراد مذکور اعلام خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / بانک مرکزی / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
واریز وام یک میلیون تومانی، ۲۴ ساعت بعد از اعلام لیست به بانک مرکزی
به گزارش مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: پیرو انتشار اخباری مبنی بر واریز وام یک میلیون تومانی، روابط عمومی بانک مرکزی به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند در حال حاضر لیست سرپرستان خانوار متقاضی از طرف وزارت کار در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
وام یک میلیونی ۱۷.۱ میلیون سرپرست خانوار فردا واریز می‌شود
به گزارش فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: پس از بررسی پیامک‌های متقاضیان وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی ویژه کرونا ظهر امروز لیست 17 میلیون و 153 هزار و 021 نفر سرپرست خانوار به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال شد تا با اقدام بانک مرکزی، از ظهر فردا به حساب مردم عزیز واریز شود. واریز درخواست‌های دریافتی پس از امروز نیز از 10 اردیبهشت ماه انجام می‌شود. 
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / تسهیلات مقابله با کرونا / رشد اقتصادی / وام یک میلیونی خانوارها / همتی رئیس کل بانک مرکزی
۲۵ هزار میلیارد تومان از ذخایر بانک مرکزی برای کرونا آزاد شد
به گزارش مهر، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به کاهش سود وام یک میلیون تومانی برای اقشار آسیب‌پذیر گفت: بخش عمده‌ای از پکیچ ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای حمایت از کسب و کارها، به همت نظام بانکی بوده است؛ این در حالی است که هم اکنون نرخ سود بانکی ۱۸ درصد است که بر اساس پیشنهاد بانک مرکزی به دولت، مقرر شد که علاوه بر اینکه طرف تقاضا مورد مراقبت قرار گیرد، بلکه بتوان کسب و کارهای آسیب دیده را نیز مورد حمایت قرار داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
نحوه درخواست تسهیلات بانکی حمایتی کرونا اعلام شد
وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص شرایط بهره مندی از تسهیلات بانکی حمایتی کرونا ویژه یارانه بگیران اطلاعیه ای صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / وام قرض الحسنه یک میلیونی / وام یک میلیونی / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
تشریح جزئیات پرداخت ۲ وام قرض‌الحسنه از سوی نوبخت
به گزارش فارس، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بر اساس سازوکاری که در ستاد اقتصادی دولت تعریف شده است برای دریافت وام یک میلیون تومانی هیچ نیازی به ثبت نام در هیچ سایتی وجود ندارد گفت: جزئیات نحوه تایید درخواست وام های قرض‌الحسنه ای که در ستاد اقتصادی دولت تصویب شده به زودی در اطلاعیه رسمی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / وام یارانه / وام یک میلیونی خانوارها / یارانه نقدی
وام یک میلیونی به پولدارها هم می‌رسد!؟
با طرح اعطای اعتبار یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر، شرایطی فراهم شده که به کل جمعیت ۷۸ میلیونی یارانه‌بگیر که حداقل ۱۸ میلیون آن در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند نیز این تسهیلات اختصاص پیدا کند؛ آن هم در شرایطی که در وضعیت سخت مالی دولت، پرداخت این وام به دهک‌های بالا می‌تواند حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان هزینه با خود به همراه داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / جبران خسارت کرونا / کرونا / وام یک میلیونی خانوارها
رییس کل بانک مرکزی: طرح اعطای وام یک میلیونی به ۲۳میلیون خانوار اجرا می‌شود
به گزارش مهر عبدالناصر همتی دوشنبه شب دریادداشتی درباره تصمیمات اخیر بانک مرکزی نوشت: چند نکته را به اطلاع مردم عزیز می‌رسانم:بانک مرکزی از طریق کاهش ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانک‌ها وبا همراهی بانک‌ها امکان تأمین اعتبار ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی با نرخ ۱۲ درصد را فراهم ساخته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •