یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
وزارت نفت
روزنامه شهروند / ۳ ساعت قبل / ...
گزیده اخبار
گازسوزکردن رایگان خودرو [ایسنا]معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: «متقاضیان برای نام‌نویسی تبدیل خودروهای خود به گازسوز باید به سامانه irngv.ir مراجعه کنند.» حمید قاسمی ده‌چشمه با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد به وزارت نفت برای گازسوزکردن یک‌میلیون و ۴۶۴‌هزار خودروی باری و مسافری که فعالیت حمل‌ونقل را انجام می‌دهند، گفت: «از محل صرفه‌جویی حاصله و صادرات این صرفه‌جویی به صورت رایگان این خودروها گازسوز خواهند شد. برای انجام فرآیند کار لازم است متقاضیان در سامانه irngv.ir ثبت‌نام کنند که در این شرایط مابقی امور به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و زمان اجرا اعلام و سپس متقاضیان می‌توانند برای تبدیل خودروهای خود …
دنیای اقتصاد / ۳ ساعت قبل / اقتصادی
برگزاری همایش با محوریت صادرات فرآورده‌های نفتی و گازی
چهاردهمین همایش سالانه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران با محوریت آینده صادرات در تنگنای چالش‌های داخلی و بین‌المللی در محل سالن همایش هتل ارم برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اوپکس، در این همایش که هفته گذشته برگزار شد مقامات ارشد اقتصادی و سیاسی دولت و حمید حسینی عضو هیات‌مدیره اتحادیه و دبیرکل مشترک اتاق بازرگانی ایران و عراق حضور داشتند. در این همایش همچنین به نقش و جایگاه دولت در تنظیم‌گری(رگولاتوری) با نگاه به زنجیره صنعت نفت، چالش‌های منطقه‌ای و جهانی صنعت نفت و نگاه وزارت نفت به بخش‌خصوصی در رویارویی با این چالش‌ها، چرایی بدنه بزرگ دولت و کوچک ماندن بخش‌خصوصی، چالش‌های داخلی و بین‌المللی و آینده صادرات پرداخته شد. پنل تخصصی این همایش با حضور نمایندگان وزارت …
وزارت نفت به فکر سلامت مردم خوزستان باشد
ایسنا / ۷ ساعت قبل / ...
وزارت نفت به فکر سلامت مردم خوزستان باشد
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه اهواز در محاصره فلرهای نفتی قرار گرفته است، گفت: وزش باد موجب می‌شود گازهای ناشی از فعالیت این صنایع، وارد اهواز و مناطق مسکونی شود. وزارت نفت به تناسب درآمدی که برای اقتصاد کشور به دست می‌آید باید به فکر سلامت مردم خوزستان باشد. بیشترین جمعیت متاثر از آثار سوء فعالیت‌های نفتی، مردم خوزستان هستند.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - خوزستان  محیط زیست  هوای پاک  آلودگی هوا  اهواز  فلر نفتی
ساختارسازی جدید در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی
رویداد 24 / ۱۷ ساعت قبل / اقتصادی
ساختارسازی جدید در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی
مسئله برندسازی در نظام توزیع سوخت بنزین و CNG دوباره جان گرفته و وزارت نفت به دنبال این است که در مدت زمان حدود یک سال و نیم باقی مانده از عمر دولت، این مسئله را با جدیت بیشتری پیگیری کند.
  بنزین  قیمت بنزین  وزارت نفت  شرکت ملی فرآورده های نفتی ایران
روزنامه همشهری / ۲۷ ساعت قبل / ...
ادعای کاهش صادرات نفت به 300هزار بشکه
آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین گزارش خود مدعی شده که صادرات نفت ایران به روزی 300هزار بشکه کاهش یافته است. این در حالی است که از زمان خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم علیه کشورمان، وزارت نفت آمار تولید و صادرات نفت ایران را منتشر نمی‌کند. به گزارش همشهری، آژانس بین‌المللی انرژی که بیشتر منافع مصرف‌کنندگان انرژی را منعکس می‌کند در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: صادرات نفت ایران به روزی 300هزار بشکه رسیده که دلیل اصلی آن تحریم‌های آمریکا بوده است. ایران تا قبل از تحریم‌های آمریکا میزان صادرات …
گذر کشتی‌های ایران از گردنه سوخت کم‌سولفور
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
گذر کشتی‌های ایران از گردنه سوخت کم‌سولفور
غافلگیری بزرگی بود که پس از آن همه نگرانی درباره زمین‌گیر شدن ناوگان دریانوردی ایران به خاطر عدم تأمین سوخت کم‌سولفور، ناگهان دو روز مانده به اجرایی شدن مقررات بین‌المللی مارپل، وزارت نفت اعلام کرد که مشکل تأمین سوخت کشتی‌ها را تقریبا حل کرده است.
  ایران  بازنشستگی  زمین  کشتی  وزارت نفت
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
تسهیلات بلاعوض برای حذف بنزین سوزها
موج تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروها همچنان بی‌پاسخ مانده است. بعد از افزایش قیمت بنزین، تقاضای زیادی برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز ایجاد شد این در شرایطی است که مسوولان نفتی کشور نیز در اوج‌گیری این تفاضا سهم بسزایی ایفا کردند. بعد از مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی آن هم به‌طور رایگان، وزارت نفت به دنبال مشوق‌هایی برای دوگانه سوز کردن خودروهای شخصی نیز بود. در این زمینه حتی مذاکراتی را با چند بانک انجام داد تا شاید بتواند تسهیلاتی برای گازسوز کردن شخصی‌ها فراهم کند. در این بین اما خودروهای عمومی در اولویت دولت و وزارت نفت قرار دارند چرا که مصرف سوخت این خودروها و همچنین سهمی که آنها در آلایندگی هوا دارند، جایگزینی سوخت آنها را ضروری کرده است.
تا وقتی یارانه‌های پنهان انرژی اصلاح نشود رابطه مالی بین شرکت نفت و دولت اصلاح نمی‌شود
فارس / ۳ روز قبل / اقتصادی
تا وقتی یارانه‌های پنهان انرژی اصلاح نشود رابطه مالی بین شرکت نفت و دولت اصلاح نمی‌شود
مدیرکل بودجه وزارت نفت گفت: تا وقتی فکری به حال یارانه‌های پنهان نشود سیاست‌گذار نمی‌تواند رابطه مالی بین شرکت نفت و دولت را تصحیح کند زیرا همه‌ این مباحث مربوط به 30 درصد کل درآمد است درحالیکه 70 درصد آن به صورت یارانه پنهان از بین می‌رود.
برنامه جدید محاسبه هزینه‌های صنعت نفت و گاز
مهر / ۳ روز قبل / اقتصادی
برنامه جدید محاسبه هزینه‌های صنعت نفت و گاز
مدیرکل بودجه وزارت نفت گفت: شرکت ملی نفت ایران برنامه ای را در دست انجام دارد که بتواند با استفاده از ظرفیت‌های آن، نسبت به محاسبه دقیق هزینه تمام شده نفت و گاز اقدام کند.
  شرکت ملی نفت ایران  درامد نفتی  صادرات نفت  قیمت نفت
انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم
الف / ۳ روز قبل / اقتصادی
انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر نفت از وی خواست تا در شرایط اقتصادی کنونی از احداث واحدهای اجرایی غیرضروری توسط شرکت ملی گاز خودداری نماید.
  احمد توکلی  بیژن زنگنه وزیر نفت  شرکت ملی گاز
میزبانی کیش از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی
ایلنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
میزبانی کیش از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی ، با حمایت وزارت نفت و نیرو در راستای مقابله با آثار تحریم‌ صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و انرژی ایران، 30 دی امسال در کیش برگزار می‌شود.
  انرژی  پالایش  پتروشیمی  نمایشگاه بین المللی  وزارت نفت
اسرائیل صادرات گاز طبیعی به مصر را آغاز کرد
شفقنا / ۳ روز قبل / ...
اسرائیل صادرات گاز طبیعی به مصر را آغاز کرد
شفقنا- وزارت نفت و منابع معدنی مصر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که انتقال گاز طبیعی از اسرائیل به مصر از امروز آغاز می‌شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از سومریه نیوز، این وزارت خانه در بیانیه‌ای...
  مصر
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
کوتاه از دنیای انرژی
باشگاه خبرنگاران | مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: وزارت نفت برای ایجاد ۴ پالایشگاه با خوراک نفت سنگین و فوق سنگین…
  انرژی  خوراک  قشم  نفت  وزارت نفت
روزنامه شهروند / ۴ روز قبل / ...
مالیات از خانه‌ها و خودروهای گران
[شهروند] پولدارهایی که خانه 10‌میلیارد تومان و بالاتر و خودروهای لوکس بالاتر از یک‌میلیارد تومان دارند، باید از ‌سال آینده مالیات بدهند. این موضوع را غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اعلام کرده و گفته است: «دولت این پیشنهاد را در لایحه بودجه 99 آورده بود و مجلس با آن موافقت و آن را تصویب کرد.» دولت پیش‌بینی کرده است که‌ سال آینده حدود یک‌میلیون بشکه نفت بفروشد. با این حال، غلامرضا تاجگردون گفته است که درحال حاضر فقط 600‌هزار بشکه نفت در روز به فروش می‌رسد و احتمال دارد که کابینه دوازدهم با کسری بودجه 110‌هزار‌میلیارد تومانی مواجه شود. حالا کاهش فروش نفت و کسری بودجه موجب شده است که دولت تور گسترده‌ای برای فراریان …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
نفت خام سبک ایران روانه بورس انرژی شد
رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز شاهد عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران است.به گزارش مهر به نقل از وزارت نفت، رینگ داخلی این بورس، دیروز (سه‌شنبه، ۲۴ دی‌ماه) شاهد عرضه کالاهای برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین پتروشیمی جم، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز و متانول شرکت متانول کاوه است و بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۸۷ (محموله دریایی)، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۱ (محموله دریایی)، سوخت هوایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۲۳ دی‌ماه) کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، میعانات گازی پالایش گاز …
واگذاری‌ شرکت‌ها به‌صورت بلوکی و خارج از بورس، انتخاب آخر باشد/ شبه‌دولتی‌ها نمی‌توانند از آثار تحریم کم کنند
ایلنا / ۴ روز قبل / سیاسی
واگذاری‌ شرکت‌ها به‌صورت بلوکی و خارج از بورس، انتخاب آخر باشد/ شبه‌دولتی‌ها نمی‌توانند از آثار تحریم کم کنند
معاون حقوقی رییس جمهور تاکید کرد که اگر وزارت نفت این برداشت را نداشته باشد که بخش خصوصی قوی وجود دارد باید فعال شود و فعالیت‌ها را به بخش خصوصی بسپارد و دولت در نقش تنظیم‌گر ظاهر شود. البته پیش شرط‌هایی لازم است که از جمله تقویت بخش خصوصی در بستر بورس است تا شفافیت و اعتماد به وجود آید و واگذاری به صورت بلوکی در مرحله آخر قرار گیرد.
  لعیا جنیدی
تابناک / ۴ روز قبل / اقتصادی
مسئول قراردادهای نفت عراق تغییر کرد
رویترز با استناد به سندی که به دستش رسیده نوشت ثامر الغصبان، وزیر نفت عراق، علی معارج را به عنوان رئیس جدید اداره صدور مجوز و قراردادهای وزارت نفت عراق منصوب کرد.
معرفی ظرفیت‌های داخلی برای مقابله با تحریم‌های نفتی
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
معرفی ظرفیت‌های داخلی برای مقابله با تحریم‌های نفتی
کیش - ایرنا - با حمایت وزارت نفت و نیرو، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با رویکرد معرفی ظرفیت‌های داخلی و راهکارهای مقابله با آثار تحریم‌ در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و انرژی ایران ۳۰ دی تا سوم بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.
  کیش  روسیه  ایتالیا  وزارت نفت  معادن  نفت
وزارت نفت عراق تاریخ اتمام پروژه خط استراتژیک را تعیین کرد
ایلنا / ۴ روز قبل / بین‌المللی
وزارت نفت عراق تاریخ اتمام پروژه خط استراتژیک را تعیین کرد
ایلنا: وزارت نفت عراق، تاریخ تکمیل پروژه خط استراتژیک جایگزین داخلی با ظرفیت ۸۰۰ هزار بشکه در روز را تعیین کرد.
  وزارت نفت عراق
حق شکایت و طلب غرامت ایران از پاکستان در خط لوله صلح محفوظ است
فارس / ۴ روز قبل / اقتصادی
حق شکایت و طلب غرامت ایران از پاکستان در خط لوله صلح محفوظ است
اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در پاسخ به گزارشd با عنوان "خطر حذف ایران از بازار گازی پاکستان در سایه غفلت وزارت نفت" توضیحاتی ارائه داده است.
مصرف گاز «ال‌پی‌جی» به‌عنوان سوخت خودرو ممنوعیت دارد
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
مصرف گاز «ال‌پی‌جی» به‌عنوان سوخت خودرو ممنوعیت دارد
فرماندار قزوین با اشاره به اینکه بر اساس مجموعه قوانین وزارت نفت مصرف گاز LPG به‌عنوان سوخت خودرو ممنوعیت دارد، گفت: افراد و مراکزی که در حاشیه شهر و در مکان روباز و حاشیه جاده‌ها اقدام به نصب و یا پر کردن این کپسول‌ها در خودرو می‌کنند در حال شناسایی هستند.
  استانی-اقتصادی  LPG  سوخت  CNG
اتخاذ راه‌حل‌های موقت برای تأمین سوخت کشتی‌ها
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
اتخاذ راه‌حل‌های موقت برای تأمین سوخت کشتی‌ها
ماه‌ها نگرانی درباره آینده کشتیرانی بین‌المللی ایران پس از اول ژانویه سال 2020 که قرار بود مقررات جدید بین‌المللی دریانوری به مرحله اجرا برسد، تداوم داشت. بالاخره سررسید این تاریخ فرا رسید و همزمان وزارت نفت اعلام کرد که کشور برای تأمین سوخت کشتی‌هایش با مشکلی روبرو نخواهد شد.
  افزایش قیمت  ایران  دلار  کشتی  نفت
پارلمان عراق خطرات تحریم‌های اقتصادی آمریکا را بررسی کرد
روزنامه توسعه ایرانی / ۵ روز قبل / بین‌المللی
پارلمان عراق خطرات تحریم‌های اقتصادی آمریکا را بررسی کرد
یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد.  به گزارش الجزیره، ماجده تمیمی، عضو پارلمان عراق گفت، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست‌ خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه بغداد از جمله بلوکه کردن درآمدهای نفتی عراق و توقف تزریق دلار به کشور را بررسی کرد. این نگرانی در سایه درخواست هفته گذشته پارلمان عراق از دولت برای الزام خروج نیروهای بیگانیه از خاک این کشور مطرح می‌شود. به گفته این نماینده،‌ در این نشست رئیس بانک مرکزی، رئیس دیوان نظارت مالی،‌ نماینده وزیر دارایی و مسؤولان دیگر حضور داشتند. شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که اجرای مصوبه پارلمان پیامدهای منفی عظیمی …
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
عـــدد خــبــــر
72٪ تولید بیشتر گاز گلخانه‌ای در ایران نسبت به جهان برات قبادیان، معاون آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «امروز بخشی‌نگری‌ها منجر به سهم ۱.۷۲‌درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه‌ای شده که دست‌کم ۷۲‌درصد بیش از متوسط جهانی است. او به ایرنا گفت: «تولید خودروهایی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ و در مقابل استفاده از سوخت بنزین که بهترین استاندارد آن یورو ۴، آن هم محدود به چند کلانشهر کشور است، گویای دوگانگی در برنامه‌ریزی‌های رفاهی است.» قبادیان تاکید کرده است که تولید خودرو ی یورو 5 بدون تولید کافی و مناسب بنزین یورو 5 بدون فایده است و سازمان محیط زیست بیشتر از آنکه یقه وزارت نفت را بگیرد یقه وزارت صنعت و خودروسازان را می گیرد.
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / بین‌المللی
بررسی تحریم‌های احتمالی آمریکا در پارلمان عراق
یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد. ماجده تمیمی، عضو پارلمان عراق گفت، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست‌ خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه بغداد از جمله بلوکه کردن درآمدهای نفتی عراق و توقف تزریق دلار به کشور را بررسی کرد. این نگرانی در سایه درخواست هفته گذشته پارلمان عراق از دولت برای الزام خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور مطرح می‌شود. به گفته این نماینده،‌ در این نشست رئیس بانک مرکزی، رئیس دیوان نظارت مالی،‌ نماینده وزیر دارایی و مسوولان دیگر حضور داشتند. شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که اجرای مصوبه پارلمان پیامدهای منفی عظیمی بر اقتصاد کشور خواهد داشت. وزارت خارجه آمریکا به عراق هشدار …
امضای دو تفاهم‌نامه و صرفه‌جویی ارزی ۵۰۰ میلیونی برای کشور
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
امضای دو تفاهم‌نامه و صرفه‌جویی ارزی ۵۰۰ میلیونی برای کشور
با توجه به سیاست‌های وزارت نفت مبنی بر حداکثر استفاده از ظرفیت‌های موجود داخل کشور و رفع نیاز صنعت نفت و گاز و قطع وابستگی به واردات ورق‌های API و با توجه به تحریم‌های ظالمانه و همچنین تکمیل زنجیره تولید و پتانسیل بالای فولاد اکسین خوزستان در تولید و تامین لوله و ساخت ورق ضد سایش تحت نام تجاری اکسینار، دو قرارداد داخلی با این شرکت بسته شد.
نمایندگان از توضیحات وزیر نفت قانع شدند
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / اقتصادی
نمایندگان از توضیحات وزیر نفت قانع شدند
نمایندگان مردم در مجلس از پاسخ وزیر نفت در خصوص علت کوتاهی وزارت نفت در مورد برنامه‌ریزی لازم جهت تولید سوخت کم سولفور برای شناورها در کشور قانع شدند.
  بیژن نامدار زنگنه  نفت  مجلس شورای اسلامی
تذکر به زنگنه درباره تامین سوخت سیستان و بلوچستان در فصول سرد
فارس / ۵ روز قبل / سیاسی
تذکر به زنگنه درباره تامین سوخت سیستان و بلوچستان در فصول سرد
نماینده سراوان در مجلس از اینکه وزارت نفت در فصل سرد سال نسبت به تامین سوخت استان سیستان و بلوچستان بی توجه است، انتقاد کرد.
هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به چین: در صورت ادامه خرید نفت ایران تحریم می شوید
فارس / ۵ روز قبل / اقتصادی
هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به چین: در صورت ادامه خرید نفت ایران تحریم می شوید
وزیر خزانه‌داری آمریکا به چین هشدار داد در صورت ادامه از خرید نفت ایران، این کشور را تحریم خواهد کرد.
تسنیم / ۵ روز قبل / اقتصادی
"بلندینگ نفت‌کوره" راهکار وزارت نفت برای سوخت کشتی‌ها/ زنگنه: نگران نباشید
وزیر نفت گفت: هم‌اکنون به‌اندازه نیاز کشتی‌های اقیانوس‌پیما می‌توانیم سوخت با سولفور زیر نیم‌درصد تأمین کنیم؛ نگرانی نداشته باشید.
کریمی: وزارت نفت زمینه حضور بخش خصوصی در صنعت پالایشگاهی را فراهم کند
ایسنا / ۵ روز قبل / سیاسی
کریمی: وزارت نفت زمینه حضور بخش خصوصی در صنعت پالایشگاهی را فراهم کند
نماینده اراک گفت که وزارت نفت باید زمینه و بستر بخش خصوصی و مردم را در صنعت پالایشگاهی کشور فراهم کند.
  وزیر نفت
علیرغم بی‌توجهی به توسعه پالایشگاه‌ها/ مجلس از پاسخ زنگنه قانع شد
مهر / ۵ روز قبل / سیاسی
علیرغم بی‌توجهی به توسعه پالایشگاه‌ها/ مجلس از پاسخ زنگنه قانع شد
علیرغم اذعان وزیر نفت مبنی بر اینکه اقدامی برای اصلاح و نوسازی پالایشگاه‌ها جهت تولید سوخت «کم سولفور» انجام نداده است، نمایندگان اعلام کردند که از پاسخ های وزیر قانع شده‌اند.
  وزارت نفت  بیژن نامدار زنگنه  علی اکبر کریمی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
پول‌های عراق در خزانه ماست
دولت آمریکا به عراق هشدار داده که در صورت اقدام برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور دسترسی به حساب‌های بانکی‌ مهم خود را از دست خواهد داد.به گزارش ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع مسئول عراقی نوشت: وزارت خزانه‏داری آمریکا به مقامات در بغداد اطلاع داده که احتمال دارد دسترسی به هر حسابی در بانک‌ فدرال رزرو نیویورک (بانک مرکزی آمریکا) را از دست بدهند؛ بانکی که درآمدهای حاصل از فروش نفت عراق در آنجا سپرده‌گذاری شده و می‌تواند تهدیدی برای وارد کردن ضربه‌ای دردناک به اقتصاد شکننده عراق باشد. یکی از مقامات عراقی اشاره کرد که هشدار درباره حساب مذکور در تماس تلفنی وزارت خارجه آمریکا در روز چهارشنبه با عادل عبدالمهدی،‌ نخست‌وزیر موقت عراق مطرح شده است.
افشاگری‌های شنیدنی «جان پرکینز» رئیس سابق سازمان سیای آمریکا درباره وقایع ایران و عراق
سایر منابع / ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ / سیاسی
افشاگری‌های شنیدنی «جان پرکینز» رئیس سابق سازمان سیای آمریکا درباره وقایع ایران و عراق
در اوایل دهه 70 اوپک از آنچه که ما در اسرائیل مشغول انجامش بودیم ناخشنود بود. بنابراین فروش نفت به ما را قطع کرد. برخی از شما آن صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌ها را به یاد دارید و ما ترس یک رکود اقتصادی دیگر مانند رکود سال 1929 را داشتیم. به همین خاطر از طرف وزارت خزانه‌داری آمریکا نزد من و یک اقتصاد‌دان دیگر آمدند و گفتند: ما نمی‌توانیم بیش از این به اوپک اجازه دهیم که ما را تحت فشار قرار دهد. شما باید نقشه‌ای طراحی کنید که این اتفاق دیگر نیفتد. ما می‌دانستیم که آن نقشه باید عربستان سعودی را دربربگیرد زیرا بیش از هر کشور دیگری نفت داشت و همچنین خاندان سلطنتی سعود فاسد بود و نیز فسادپذیر بود.
واشنگتن بغداد را به عدم دستیابی به درآمدهای فروش نفت خود تهدید کرده است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
واشنگتن بغداد را به عدم دستیابی به درآمدهای فروش نفت خود تهدید کرده است
شفقنا- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که دولت آمریکا به عراق هشدار داده است در صورتی که نیروهای آمریکایی را از این کشور بیرون کند، ممکن است امکان دسترسی به حساب بانکی حیاتی خود در  آمریکا را از دست بدهد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این روزنامه به نقل از مسئولان عراقی اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا به مسئولان […]
  عراق
نشریه مشعل وزارت نفت (شماره 953)
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
نشریه مشعل وزارت نفت (شماره 953)
نسخه الکترونیکی شماره 953 نشریه مشعل وزارت نفت در سایت ارانیکو منتشر شد.
ساخت سالن‌های ورزشی در کارون، در گرو حمایت وزارت نفت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
ساخت سالن‌های ورزشی در کارون، در گرو حمایت وزارت نفت
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: پیشنهاد احداث چندین سالن ورزشی، تمرینی و چندمنظوره برای شهرستان کارون به وزارت نفت ارسال شده است و امیدواریم وزیر نفت مانند گذشته همکاری لازم را داشته باشد تا این شهرستان محروم نیز صاحب چند سالن ورزشی شود.
  استانی-ورزشی  اخبار ورزشی - خوزستان  افشین حیدری
در حال پیگیری برای جذب بسکتبالیست با کیفیت خارجی هستیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
در حال پیگیری برای جذب بسکتبالیست با کیفیت خارجی هستیم
مدیر تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: برای جذب بازیکن با کیفیت خارجی در حال پیگیری و تلاش هستیم اما بخشنامه دولت و وزارت نفت، مسئله ساز شده است.
  استانی-ورزشی  اخبار ورزشی - خوزستان  لیگ برتر بسکتبال
آئین‌نامه توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و گاز تصویب شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
آئین‌نامه توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و گاز تصویب شد
رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی را تصویب کرد.
  پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت  نفت خام  وزارت نفت
گزارش سی‌ان‌ان از افزایش قیمت نفت پس از حملات موشکی ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
گزارش سی‌ان‌ان از افزایش قیمت نفت پس از حملات موشکی ایران
تهران- ایرنا- شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد، در پی تایید وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) مبنی بر اصابت ده‌ها موشک بالستیک به پایگاه نظامی آمریکا در عراق و افزایش نگرانی‌ها درباره احتمال ادامه پاسخ‌های متقابل ایران و آمریکا، قیمت نفت افزایش یافت.
  ایالات متحده آمریکا  نفت  عراق  ایران  انتقام سخت
بررسی آیین‌نامه احداث پتروپالایشگاه با سرمایه‌های مردم در هیأت وزیران/ آماده اجرا هستیم
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
بررسی آیین‌نامه احداث پتروپالایشگاه با سرمایه‌های مردم در هیأت وزیران/ آماده اجرا هستیم
معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌های مردمی در دستور کار روز چهارشنبه جلسه هیأت وزیران قرار گرفته است.
ارزش افزوده­‌ پتروپالایشگاه­‌ها 3 برابر پالایشگاه‌های معمولی/ تولید 600 هزار تن نفت کوره حماقت است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ارزش افزوده­‌ پتروپالایشگاه­‌ها 3 برابر پالایشگاه‌های معمولی/ تولید 600 هزار تن نفت کوره حماقت است
معاون سابق وزیر نفت با بیان اینکه ساخت پتروپالایشگاه با استفاده از سرمایه‌های مردمی یک قانون هوشمندانه است، گفت: قانون مکلف کرده که وزارت نفت ظرف 2 ماه آیین‌نامه اجرایی را به تصویب هیأت دولت برساند، اما پس از گذشت 5 ماه هنوز اتفاقی نیفتاده است.
بانک اطلاعاتی کارکنان پیمانکار وزارت نفت ایجاد شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
بانک اطلاعاتی کارکنان پیمانکار وزارت نفت ایجاد شد
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از نهایی شدن طرح اصلاح نظام پیمانکاری در این وزارتخانه خبر داد.
  وزارت نفت ایران  تولید نفت  قیمت نفت  نفت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
تولید اتوبوس و کامیون نصف شد
آمار ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد، تولید کامیون و اتوبوس کاهش بیش از ۵۰ درصدی دارد.بررسی آمار میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی در 8 ماهه امسال نشان از آن دارد که رشد تولید انواع خودروهای سواری منفی 2/ 33 درصد، اتوبوس، مینی‌بوس و ون منفی 5/ 55 درصد و کامیون، کامیونت و کشنده منفی 3/ 65 درصد شده است. احمد نعمت‌بخش در همین ارتباط با اشاره به اینکه در گذشته که شهرداری‌ها از شرکت‌های خودروساز اتوبوس شهری خریداری می‌کردند 5/ 82 درصد هزینه اتوبوس توسط دولت پرداخت می‌شد، می‌گوید: شهرداری 5/ 17 درصد هزینه اتوبوس‌ها را خود متقبل می‌شد اما چند سالی است که دولت بودجه‌ای برای کمک به شهرداری‌ها جهت خرید اتوبوس شهری اختصاص نداده و همین امر عاملی شده تا شهرداری هم بودجه کافی برای خرید اتوبوس نداشته باشد.دبیر انجمن …
نیازهای فناورانه صنعت نفت ارایه می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
نیازهای فناورانه صنعت نفت ارایه می‌شود
تهران- ایرنا- گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های حوزه صنعت نفت و ارایه نیازهای فناورانه با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت نفت، در بهمن ماه برگزار می‌شود.
  صندوق نوآوری و شکوفایی  صنعت نفت ایران  حوزه دانش بنیان
کمک به تیم‌های تحت پوشش وزارت نفت در استان ها
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
کمک به تیم‌های تحت پوشش وزارت نفت در استان ها
سمنان|رییس کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال از برنامه‌ریزی برای کمک به تیم‌های فوتبال تحت‌پوشش وزارت نفت که امسال با مشکلات جدی روبرو هستند خبر داد.
  پوشش  فدراسیون فوتبال  فوتبال  مشکلات  وزارت نفت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / بین‌المللی
کارکنان آمریکایی شرکت های نفتی عراق را ترک کردند
ایسنا نوشت: به دنبال انتشار خبر خروج همه کارکنان شرکت‌های نفتی خارجی از عراق در پی حمله بامداد امروز جمعه، وزارت نفت عراق این خبر را تکذیب و اعلام کرد اوضاع عادی است و تمامی کارمندان خارجی به استثنای آمریکایی‌ها در عراق می‌مانند.
  قاسم سلیمانی  عراق  ایالات متحده آمریکا
واکنش وزارت نفت عراق به خروج کارکنان آمریکایی از این کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سیاسی
واکنش وزارت نفت عراق به خروج کارکنان آمریکایی از این کشور
وزارت نفت عراق با تأیید خبر خروج کارکنان آمریکایی از این کشور تأکید کرد که این اقدام تأثیری بر عملیات تولید و صادرات نفت عراق نخواهد داشت.
  وزارت نفت عراق  شهادت سردار سلیمانی  کارکنان آمریکائی
هجمه رسانه‌ای به بنزین پتروشیمی‌ها غیرکارشناسی است/ رانت بزرگ زنگنه برای واردکنندگان بنزین پاتیلی+ اسناد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
هجمه رسانه‌ای به بنزین پتروشیمی‌ها غیرکارشناسی است/ رانت بزرگ زنگنه برای واردکنندگان بنزین پاتیلی+ اسناد
قائم‌مقام اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: وزارت نفت برای اینکه تخلفات خود را بپوشانند، بدون هیچ سند و مدرکی شروع به هجمه رسانه‌ای علیه بنزین پتروشیمی‌ها کردند که در نتیجه بستری فراهم شد تا رانت بزرگی به دلال‌های بنزین داده شود.
اقتصاد ایران | رشد اقتصادی کشور بدون نفت مثبت شده است!
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
اقتصاد ایران | رشد اقتصادی کشور بدون نفت مثبت شده است!
شفقنا اقتصادی _ وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در ۶ ماه نخست امسال رشد اقتصادی کشور بدون نفت مثبت بوده است، گفت: تراز تجاری کشور مثبت شده و صادرات از واردات پیشی گرفته است. به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، «فرهاد دژپسند»  امروز (پنجشنبه) در همایش کارشناسان رسمی دادگستری با اشاره […]
خبر خوش برای تیم‌های نفتی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ورزشی
خبر خوش برای تیم‌های نفتی
رییس کمیته امور استان های فدراسیون فوتبال از برنامه‌ریزی برای کمک به تیم‌های فوتبال تحت‌پوشش وزارت نفت که امسال با مشکلات جدی روبرو هستند خبر داد.
  کاظم طالقانی  فدراسیون فوتبال  وزارت نفت  صنعت نفت آبادان  نفت مسجدسلیمان
طرح تولید یک میلیون بشکه نفت در دستور کار شرکت‌های اکتشاف‌ و تولید ایرانی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
طرح تولید یک میلیون بشکه نفت در دستور کار شرکت‌های اکتشاف‌ و تولید ایرانی
طرح تولید یک میلیون بشکه نفت از طریق شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی که از سوی گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری پیشنهاد شده است، از سوی مجمع این شرکت‌ها و با همراهی وزارت نفت در حال پیگیری است و در مسیر فراهم شدن مقدمات اجرای این طرح، توافقاتی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های E&P ایرانی حاصل شده است.
وزارت نفت | اطلاعیه وزارت نفت برای دریافت دیدگاه‌های کارکنان قرارداد مدت موقت
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
وزارت نفت | اطلاعیه وزارت نفت برای دریافت دیدگاه‌های کارکنان قرارداد مدت موقت
شفقنا اقتصادی -معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، سازوکاری را برای پایش اجرای صحیح مصوبه‌های ساماندهی وضع پرداخت کارکنان قراردادی مدت موقت در نظر گرفته تا از این طریق، در جریان گزارش‎ کارکنان از مشکلات احتمالی آنان در مسیر تحقق کامل این مصوبه‌ها قرار گیرد. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از وزارت […]
اطلاعیه مهم وزارت نفت در خصوص کارکنان قرارداد موقت/ صدای کارکنان را می‌شنویم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
اطلاعیه مهم وزارت نفت در خصوص کارکنان قرارداد موقت/ صدای کارکنان را می‌شنویم
وزرت نفت در اطلاعیه‌ای، امکان رصد اجرای قوانین و شنیدن صدای کارگران را اعلام کرده است.
  کارگران قراردادی صنعت نفت
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
واردات نفت کره جنوبی کاهش یافت
آمارهای اولیه وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی نشان داد واردات نفت این کشور در ماه دسامبر به نسبت سال گذشته 6.1 درصد کاهش یافته است.
روحانی(فروردین ۹۶): برجام سایه جنگ را از کشور برداشت/ روحانی(دی ۹۸): الان در شرایط جنگ هستیم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
روحانی(فروردین ۹۶): برجام سایه جنگ را از کشور برداشت/ روحانی(دی ۹۸): الان در شرایط جنگ هستیم
در چند سال اخیر، گرانی سرسام آور دلار، سکه، مسکن، خودرو، اجاره بهای مسکن، لوازم خانگی و...مردم را با مشکلات عدیده معیشتی مواجه کرد. در حقیقت موارد فوق همان میوه های برجام بود. میوه اعتماد به آمریکا.
  روحانی  جهانگیری  برجام  سرویس سیاست مشرق  اقتصاد مقاومتی  وزارت نفت  محمدجواد ظریف  عباس آخوندی  اکبر ترکان  زنگنه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
اجرا ی طرح های توسعه 28 میدان نفتی
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: طرح های موسوم به توسعه 28 میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی و استفاده از نظرات کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.سید عبداله موسوی افزود: این طرح ها به صورت EPD و EPC و با استفاده از منابع مالی داخلی در قالب سرمایه گذاری در حال انجام و از منظر کارفرمایی و پیمانکاری دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد.وی با اشاره به طرح های مصوب صنعت نفت در راستای حفظ ، نگهداشت و افزایش تولید نفت موسوم به پروژه های توسعه 28 میدان، تصریح کرد: حضور این شرکت در تحقق اجرای این طرح ها با برنامه و اثرگذار است.موسوی گفت: این پروژه ها با استفاده از تجهیزات و دکل های حفاری و ارایه یکپارچه خدمات فنی مهندسی در گسترده شرکت های ملی مناطق …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
فعالیت در میدان نفتی ناصریه عراق از سر گرفته شد
وزارت نفت عراق اعلام کرد فعالیت در میدان نفتی ناصریه در جنوب عراق آغاز شده است؛ ولی رسیدن به تولید کامل در این میدان نفتی تا دو روز طول خواهد کشید. معترضان در روز شنبه وارد این میدان نفتی شدند و کارکنان را مجبور کردند تا برق را از ایستگاه کنترل قطع کنند. به این ترتیب تولید در این میدان نفتی با ظرفیت تولید روزانه 80 تا 85 هزار بشکه متوقف شد. این اولین باری بود که معترضان کل یک میدان نفتی را می‌بستند. آنها در گذشته راه‌های ورود به پالایشگاه‌ها و بنادر را مسدود کرده بودند. با این حال وزارت نفت عراق اعلام کرده بود این اقدام تاثیری در صادرات این کشور نگذاشته است.
کنگره آمریکا کاتسا و آیسا تصویب می‌کرد اما شما سرگرم حاشیه‌سازی بودید
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
کنگره آمریکا کاتسا و آیسا تصویب می‌کرد اما شما سرگرم حاشیه‌سازی بودید
علی مطهری می‌گوید چرا نباید لابی قوی با کنگره آمریکا داشته باشیم؟
  کنگره امریکا  مجلس  علی مطهری  ایسا  اروپا  کاتسا  عربستان  امارات  برجام  آمریکا
پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی کدام کارکنان افزایش یافت؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی کدام کارکنان افزایش یافت؟
وزیر نفت طی ابلاغیه‌ای خطاب به معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، افزایش سقف پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی به کارکنان شاغل در دریا را بلامانع خواند.
  نفت  وزارت نفت  حقوق و دستمزد  حقوق
تصاویر | روحانی و زنگنه در روز ملی صنعت پتروشیمی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
تصاویر | روحانی و زنگنه در روز ملی صنعت پتروشیمی
مراسم روز ملی صنعت پتروشیمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری، بیژن زنگنه وزیر نفت و جمعی از فعالان این حوزه در سالن اجلاس سران برگزار شد. خنده‌های روحانی و زنگنه و نیز تجلیل از مرضیه شاهدایی از معدود زنان مدیر در وزارت نفت از موضوعاتی بود که در این مراسم توجه عکاسان را جلب کرد.
روحانی: محاسبه دشمنان این بود مردم برای آنها فرش قرمز پهن می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
روحانی: محاسبه دشمنان این بود مردم برای آنها فرش قرمز پهن می‌کنند
رئیس جمهوری روز دوشنبه‌ دیدار با فعالان صنعت پتروشیمی ایران با تاکید بر اینکه امسال شرایط ما متفاوت است و امیدواریم در سال آینده، رشد اقتصادی ما منفی نباشد، گفت: محاسبه آنها این بود که این فشارها بعد از پنج، شش ماه موجب اعتراض مردم می‌شود و آنها به خیابان آمده و شورش و ناآرامی می‌شود. بر این اساس، فکر می‌کردند مردم خواستار حضور بیگانگان و دشمنان می‌شود و فرش قرمز برای آنها پهن می‌شود.
  پتروشیمی  وزارت نفت  نفت  حسن روحانی
روحانی: خرده‌فرمایش‌های برخی درباره وعده‌های دولت منطقی نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
روحانی: خرده‌فرمایش‌های برخی درباره وعده‌های دولت منطقی نیست
رییس جمهوری روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت پتروشیمی ایران گفت: این حرف منطقی نیست که برخی‌ها که با دولت خرده فرمایش دارند، بگویند در سال ۹۵ و در فروردین ۹۶ اینها را گفتید و فروردین ۹۸ لحن فرق کرده است. آن شرایط، شرایط صلح بود و الان شرایط جنگ است.
  پتروشیمی  بیژن نامدار زنگنه  وزارت نفت  حسن روحانی
توسعه گردشگری سلامت، با معرفی پزشکان بنام ایرانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بهداشت و سلامت
توسعه گردشگری سلامت، با معرفی پزشکان بنام ایرانی
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در شرایط کنونی ورود به عرصه گردشگری سلامت یک وظیفه ملی و یکی از راهکارهای مناسب اقتصاد بدون نفت برای ارزآوری به داخل کشور است.
  گردشگری سلامت  وزارت بهداشت  _بیمارستان  درمان
جوانگرایی در وزارت صمت؛ عملی یا آرمانی؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
جوانگرایی در وزارت صمت؛ عملی یا آرمانی؟
در ادامه بررسی وضعیت جوانگرایی در وزارتخانه‌ها و در مرحله سوم، این بار به سراغ وزارت صنعت، معدن و تجارت رفتیم تا کم و کیف به کار گیری جوانان در این وزارت خانه را بررسی کنیم. این واکاوی نیز همانند بررسی وضعیت جوانگرایی در وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شده و البته در سه بخش به مخاطبان ارائه می‌شود. در مطلب حاضر که نخستین بخش از موضوع فوق الذکر است دیدارنیوز با محمدرضا منصوری و عبدالله رضیان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به گفت‎وگو پرداخته است و از جوانگرایی در انتصابات وزارت صنعت، معدن و تجارت پرسیده است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
اختصاص سهمیه ۱۲۰۰ لیتری بنزین یارانه‌ای به صیادان
سرانجام با رایزنی‌های سازمان شیلات ایران با وزارت کشور از یک طرف و وزارت نفت از سوی دیگر،
  ایران  بنزین  وزارت کشور  وزارت نفت  یارانه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
ادامه اختلافات بنزینی دولت و مجلس
درحالی‌که دولت بعد از بیش یک ماه از شروع دو نرخی شدن بنزین همچنان مشغول تخصیص سهمیه سوخت 1500 تومانی است، از سوی دیگر مجلس در گیرودار تلاش برای بازگرداندن بنزین تک‌نرخی است. با وجود تکذیب روابط‌عمومی وزارت نفت درخصوص احتمال بازگشت بنزین تک‌نرخی، روز گذشته یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان به‌دنبال تغییر نرخ بنزین هستند، گفت: علاوه بر این تاکید ما بر این است که باید عواید حاصل از صادرات بنزین به مردم برگردد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
گلایه مالکان کشتی از وزارت نفت
دبیر کل اتحادیه مالکان کشتی با گلایه از عدم همکاری وزارت نفت برای تولید سوخت نیم‌درصد سولفور گفت: اگر سوخت کم‌سولفور کشتیرانی‌ها تامین نشود، به‌دلیل سهل‌انگاری وزارت نفت، قیمت تمام‌شده کالاهای اساسی 5/ 1 برابر می‌شود. یحیی ضیایی اظهار کرد: براساس مصوبه آیمو در سال 2005 و مطابق زمینه 6 کنوانسیون مارپل باید سوخت 5/ 3 درصد مصرفی کشتی‌ها به نیم‌درصد سولفور کاهش یابد.
برق به جای بنزین؛ برای هوای پاک
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
برق به جای بنزین؛ برای هوای پاک
مـوتـورسیکلت‌هــا و نیروگاه‌ها از متهمان بزرگ آلودگی هوا در تهران و کلانشهرها هستند؛ آن‌گونه که وزیر نیرو می‌گوید: برای مهار آلایندگی این 2 عامل برنامه‌ریزی شده که انتظار می‌رود نقش چشمگیری در کاهش آلایندگی‌ ناشی از ذرات معلق در هوا داشته باشد. به گفته رضا اردکانیان، رایزنی با وزارت نفت برای تغییر سوخت نیروگاه منتظرقائم واقع در 10کیلومتری غرب تهران به مراحل نهایی رسیده است.
وزارت نفت عراق: توقف تولید میدان ناصریه تاثیری بر صادرات ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بین‌المللی
وزارت نفت عراق: توقف تولید میدان ناصریه تاثیری بر صادرات ندارد
تهران- ایرنا- وزارت نفت عراق اعلام کرد که توقف تولید میدان ناصریه از سوی معترضان تاثیری بر صادرات و عملیات تولید نفت نخواهد داشت.
  نفت  عراق  اعتراض در عراق
آخرین آمار از صلاحیت داوطلبان انتخابات/آمریکا به دنبال نفت سوریه/توصیه ای درباره بودجه۹۹ و...
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
آخرین آمار از صلاحیت داوطلبان انتخابات/آمریکا به دنبال نفت سوریه/توصیه ای درباره بودجه۹۹ و...
عملیات آزادسازی کشتی ربوده شده و اطفای حریق در رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین/ تایید صلاحیت ۳ هزار و۵۹۳ داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران/ نظر رئیس دیوان محاسبات درباره لایحه بودجه ۹۹ و توصیه به دولت/ توضیحات سخنگوی وزارت خارجه در مورد سفر ظریف به مسکو و نیویورک و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یکشنبه، هشتم دی ماه ۱۳۹۸ است.
  مهمترین اخبار سیاسی ایسنا  رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه  انتخابات 98  9 دی  تشییع پیکر خلبان شهید رحمانی
نظر شهردار اصلاح تدریجی ساختار شهرداری است/ وزارت نفت سهم شهرداری از محل صرفه‌جویی سوخت را پیگیری کند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
نظر شهردار اصلاح تدریجی ساختار شهرداری است/ وزارت نفت سهم شهرداری از محل صرفه‌جویی سوخت را پیگیری کند
رئیس شورای شهر تهران گفت: لایحه اصلاح ساختار شهرداری به شورا رسیده است و علی رغم آنکه قرار بود تعداد معاونت‌ها از ۹ به ۶ برسد، حناچی اعلام کرد، بهتر است این کار تدریجی انجام شود.
  محسن هاشمی  شهرداری تهران  وزارت نفت  بودجه شهرداری
نوبخت: به جای
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
نوبخت: به جای "هو کردن" راه را نشان دهید
نوبخت: هم اینک نه تنها وزارت نفت بلکه سایر نهاد‌ها با همکاری یکدیگر تلاش می‌کنند تا تسلیم اراده نادرست و ناپاک رژیم آمریکا مبنی بر توقف صادرات نفت ایران نشوند و از راه‌های مختلف با دور زدن تحریم‌ها در تلاش برای صادرات نفت هستند و حتی قرارداد‌های نفتی متعددی با بخش‌های مختلف به امضا رسانیده‌اند.
  محمد باقر نوبخت  برنامه و بودجه  بودجه 99
درآمد ۴ هزار میلیارد تومانی دولت از محل استفاده از گاز مایع به جای بنزین
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
درآمد ۴ هزار میلیارد تومانی دولت از محل استفاده از گاز مایع به جای بنزین
اولویت فعلی وزارت نفت در استفاده از گازمایع باید به مصرف این سوخت در داخل کشور متمرکز شود. این اقدام باعث کاهش مصرف بنزین و افزایش صادرات آن شده و ارزآوری حدود ۴ هزار میلیارد تومانی را برای کشور به ارمغان می‌آورد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
تعلل وزارت نفت در تأمین سوخت کم‌سولفور برای شناورها
دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران گفت: این در حالی است که وزارت نفت نسبت به تأمین این سوخت کم‌کاری کرده است و اگر بخواهیم سوخت ازبازار جهانی تهیه کنیم بیش از یک و نیم برابر قیمت دارد.