پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
وضعیت کشور
۳ روز قبل
۱۵ هزار اخطار و پلمب ۱۶۳۸ واحد متخلف در اجرای محدودیت‌ها
چندی است که مقررات و محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای برای کنترل شیوع کرونا در کشور اجرا می‌شود و در این راستا آنچه اجرای این محدودیت‌ها را تضمین می‌کند برخورد با متخلفین است. حال براساس داده‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، از تاریخ ۲۸ آبان تا ۵ آذرماه و بر اساس آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها اعلام شده است. بر این اساس از کل ۳ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۶۲۸ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تعداد ۱۶۷ هزار و ۴۷۷ واحد مورد بازرسی قرار گرفتند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۳۵ واحد اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شدند و در نهایت ۱۶۳۸ واحد نیز پلمب شدند.
وضعیت اجرای پروتکل‌ها برای مقابله با کرونا + نمودار
۴ روز قبل / رعایت پروتکل‌های بهداشتی / شیوع کرونا در ایران / مقابله با کرونا / وزارت بهداشت
وضعیت اجرای پروتکل‌ها برای مقابله با کرونا + نمودار
به گزارش ایسنا، از تاریخ ۲۸ آبان تا ۵ آذرماه بر اساس آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از کل ۳ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۶۲۸ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تعداد ۱۶۷ هزار و ۴۷۷ واحد مورد بازرسی قرار گرفتند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۳۵ واحد اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شدند و در نهایت ۱۶۳۸ واحد نیز پلمب شدند.
اینفوگرافیک | آمار جهانی کرونا در مرز ۶۳ میلیون نفر | ایران کجای جدول است؟
۴ روز قبل / کروناویروس / کروناویروس
اینفوگرافیک | آمار جهانی کرونا در مرز ۶۳ میلیون نفر | ایران کجای جدول است؟
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تا صبح امروز یکشنبه (۹ آذر) به مرز ۶۳ میلیون نفر نزدیک شد و تعداد قربانیان این ویروس نیز به حدود یک میلیون و ۴۵۹ هزار نفر رسید. در این اینفوگرافیک، تازه‌ترین آمار کلی جهان در مورد ویروس کرونا،  آمار ۱۵ کشور اول جهان از نظر تعداد مبتلایان و نیز وضعیت کشورمان را مشاهده می‌کنید.
کرونا در ایران؛ وضعیت کشور با اعمال محدودیت‌های سختگیرانه
۵ روز قبل / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
کرونا در ایران؛ وضعیت کشور با اعمال محدودیت‌های سختگیرانه
 معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت کرونا در کشور بعد از گذشتن یک هفته از اعمال محدودیت ها، گفت: طی این مدت درون‌دادهای سیستم مقابله با کرونا کاهش خوبی داشته اند.
هر گونه تجمع غیرقانونی و سلب آسایش جامعه به نشانه اعتراض محکوم است
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / هر گونه تجمع غیرقانونی و سلب آسایش جامعه به نشانه اعتراض محکوم ا
هر گونه تجمع غیرقانونی و سلب آسایش جامعه به نشانه اعتراض محکوم است
ایلنا: فارغ از هر گونه جانبداری تجمع معترضین در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش و تهیه خوراک تبلیغاتی برای شبکه‌های معاند را که هیچ وقت نخواسته و نتوانسته‌اند برای بهبود وضعیت کشور تلاش کنند محکوم است.
وضعیت مدیریت روان‌آب‌ها در کشور تاسف بار است
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / روان‌آب / سیلاب / مدیریت منابع آب / بارندگی
وضعیت مدیریت روان‌آب‌ها در کشور تاسف بار است
هر سال با افزایش بارندگی‌ها مساله ضرورت مدیریت روان‌آب‌ها مطرح می‌شود. روان‌آب‌ها زمانی جاری می‌شوند که شدت بارندگی از ظرفیت نفوذ آب به داخل خاک بیشتر باشد و پس از پر کردن گودی‌های سطح زمین از طریق شبکه آبراهه سپس رودخانه اصلی از حوضه خارج شود و در نتیجه آب ناشی از بارندگی در سطح زمین باقی بماند. یک کارشناس محیط زیست وضعیت کشور در مدیریت روان‌آب را تاسف‌بار دانست و گفت: در صورتی می‌توانیم نسبت به کاهش میزان روان‌آب‌ها در کشور امیدوار باشیم که قوانین را با حساسیت بیشتری اجرا و برای حفظ منابع طبیعی کوشش بیشتری کنیم.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
خاوری و شیخ الاسلامی‌ها را رها کردید؛ اما...
آرمان ملی: در شرایطی که دغدغه اصلی جامعه پایان کرونا و سامان یافتن وضعیت کشور است برخی طرح‌ها از سوی نمایندگان مجلس مطرح می‌شود که قابل تامل است. شاید این طرح‌ها نیاز به بررسی و تصویب داشته باشد اما در شرایطی که موضوعات مهم‌تری برای قرار دادن روی میز نمایندگان وجود دارد، صرف وقت برای بررسی طرح‌هایی که هدف از تهیه آنها هنوز به اطلاع جامعه نرسیده است؛ کمی قابل تامل است. یکی از این طرح‌ها که روز گذشته مطرح شد ممنوع الخروجی مسئولان کشور بود.
اسقف مارونی‌های لبنان: اگر دولت مثل روال قبل تشکیل شود باعث ویرانی کامل می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / تشکیل دولت لبنان
اسقف مارونی‌های لبنان: اگر دولت مثل روال قبل تشکیل شود باعث ویرانی کامل می‌شود
اسقف مارونی‌های لبنان در هفتاد و هفتمین سالگرد استقلال این کشور اظهاراتی را درخصوص تشکیل دولت و وضعیت کشور مطرح ساخت.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
عطش بی برنامگی
فرصت خوبی تا انتخابات ۱۴۰۰ وجود دارد که کاندیداها و پشتوانه‌های مالی و محافل رسانه‌ای‌شان در مورد کشورداری مطلوب و حکمرانی خوب برنامه‌های‌شان را بدهند.  بیاییم و صادق باشیم. یک عطش بی‌برنامه برای تصاحب این مسند و گرفتن قوه مجریه وجود دارد که هیچ چشم‌انداز برنامه‌ای برای اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی و بهداشت و نان مردم وجود ندارد.  در برنامه‌ریزی استراتژیک و خرد کردن عملیاتی آن، موانع از مهم‌ترین چالش‌های برنامه‌ریز هستند. برنامه‌ریز دقیق و صادق، علت‌های احتمالی شکست را در حین نوشتن برنامه لحاظ می‌کند و راه‌حل برون رفت از شکست و ادامه برنامه را مشخص می‌کند.  ما در برنامه‌های توسعه متاسفانه …
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
در اروپا کدام کشورها بیشترین مالیات را می‌گیرند؟
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین تحلیل خود به بررسی سهم مالیات به تولید ناخالص داخلی در کشورهای اروپایی پرداخته و جدیدترین رده‌بندی آنها را منتشر کرده است. به گزارش «ایسنا» این آمار وضعیت کشورها با مشارکت تامین اجتماعی و بدون آن را بررسی کرده است.
جمهوری اسلامی خبرداد؛ فعالیت بزرگ کنسرسیوم مافیا در ایران زیر پوشش انقلابی‌گری!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / ارز / پوشش / جمهوری اسلامی / رسانه / سیاسی و اقتصادی
جمهوری اسلامی خبرداد؛ فعالیت بزرگ کنسرسیوم مافیا در ایران زیر پوشش انقلابی‌گری!
اقتصادنیوز: روزنامه جمهوری اسلامی، از رسانه‌های محافظه کار چاپ تهران در شماره امروز خود با انتقاد از وضعیت کشور نوشته که جمهوری اسلامی«فقط با یک مافیا مواجه نیست، بلکه کنسرسیوم مافیا به جان کشور افتاده است.»
سقوط نرخ ارز و قیمت میلگرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / انتخابات / ذهن / کربن / مسائل اقتصادی / نرخ ارز / صادرات میلگرد / صادرات محصولات فولادی
سقوط نرخ ارز و قیمت میلگرد
با توجه به اتفاقات اخیر و مسائل پیش رو نرخ ارز دچار نوساناتی شد. کاهشی شدن نرخ ارز باعث شد تا قیمت محصولات فولادی با نوساناتی مواجه شود. اوضاع نابسامان وضعیت کشور با توجه به انتخابات پیش رو باعث شد تا این نرخ اندکی پایین تر بیاید نرخ ارز به طور کلی تاثیراتی بسزایی در افزایش یا کاهشی شدن قیمت دارد.
تنها راه کنترل ویروس کرونا چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / سرما / فوت / کمیسیون بهداشت / مجلس شورای اسلامی / ویروس
تنها راه کنترل ویروس کرونا چیست؟
اقتصاد نیوز : عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت کشور قرمز بوده و تنها راه کنترل کرونا ویروس حذف زنجیره انتقال است.
اندیشکده استراتفور: عربستان برای توسعه نیاز به اصلاحات ساختاری دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / نیروی کار / ریاض
اندیشکده استراتفور: عربستان برای توسعه نیاز به اصلاحات ساختاری دارد
تهران - ایرنا - اندیشکده «استراتفور» در تحلیلی تاکید کرد که عربستان برای توسعه اقتصادی نیاز به اصلاحات ساختاری دارد و تنها با لغو «نظام کفالت» نمی‌تواند وضعیت کشور را سامان دهد.
چند نفر دیگر باید دفن شوند تا دستور تعطیلی صادر کنید؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
چند نفر دیگر باید دفن شوند تا دستور تعطیلی صادر کنید؟
آخرین آمار رسمی مرگ ۴۵۹ انسان است. دو هفته تعطیل کنید تا ببینم در وضعیت سلامت کشور چه اتفاقی می‌افتد؟ بالاخره باید برای کنترل کرونا به یک راه مشخص رسید. ۸ ماه با روش فاصله‌گذاری اجتماعی زندگی کردیم و وضعیت کشور را دیدیم، پس بهتر است حالا به فکر طرح جدیدی باشیم.
برای اصلاح طلبان فضای باز سیاسی در داخل کشور مهمتر از پیروزی بایدن است
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / جلال جلالی زاده / ایران / آمریکا / پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا / برجام / مذاکره با آمریکا / انتخابات 1400 / اصلاح طلبان / اصولگرایان / مجلس یازدهم
برای اصلاح طلبان فضای باز سیاسی در داخل کشور مهمتر از پیروزی بایدن است
جلال جلالی زاده در گفت وگو با دیپلماسی ایران ضمن تاکید بر این نکته که برای اصلاح طلبان مهمتر از پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا و تاثیر آن بر ایران، میل و تلاش در جهت ایجاد تغییر در ساختار سیاسی داخلی کشور برای شکل گیری فضای باز سیاسی است، پیرامون اقتضائات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دوران ریاست جمهوری جو بایدن عنوان داشت: علیرغم آن که در سایه پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا شاهد اثرات روانی کوتاه مدت مثبتی بر وضعیت کشور مانند بازار ارز و سکه طی چند روز اخیر بودیم، باید منتظر روزهای به مراتب سخت تری در تنش ایران و ایالات متحده باشیم. چون اگر در کشور با نگاه کنونی در حوزه ساست خارجی پیش رویم، آن گاه تهران در دوران بایدن سر و کارش با احیای ائتلاف جهانی است، نه آمریکای منزوی …
اعمال محدودیت های ساعتی برای مشاغل غیرضروری از ۲۰ آبان/ خبرهای خوبی درباره تست های کرونا در راه است/ نتیجه اعمال محدودیت «مثبت» بوده
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اعمال محدودیت های ساعتی برای مشاغل غیرضروری از ۲۰ آبان/ خبرهای خوبی درباره تست های کرونا در راه است/ نتیجه اعمال محدودیت «مثبت» بوده
کووید ۱۹ در تمام دنیا و کشور ما خیز جدیدی داشته است و وضعیت کشور ما نیز مطلوب نیست و بیماری رو به افزایش است. همه استانها درگیر هستند، از این جهت کادر بهداشت درمان به شدت مشغول خدمت هستند، امیدواریم مردم همکاری و همراهی بیشتری داشته باشند.
سازمان هواپیمایی و تخلف ایرلاین‌های گران‌فروش
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
سازمان هواپیمایی و تخلف ایرلاین‌های گران‌فروش
شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وضعیت کشور به گونه‌ای نیست که ایرلاین‌ها خودسرانه، قیمت بلیت را گران کنند؛ چرا‌که هواپیما بخشی از زنجیره ارزش گردشگری است که این روز‌ها هر دو بخش زیر ضربه کرونا قرار دارند و گرانی مهار‌نشده یک بخش، منجر به تعطیلی بخش دیگر می‌شود. نگاه من و همکارانم در مجلس این است که خرید بلیت هواپیما نباید مثل خرید مسکن و ماشین تبدیل به آرزوی مردم شود.
دو کارگروه ویژه برای رصد شرایط کشور تشکیل شده است
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سازمان بازرسی کل کشور / رییس سازمان بازرسی کل کشور
دو کارگروه ویژه برای رصد شرایط کشور تشکیل شده است
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه این سازمان شرایط و وضعیت کشور را به دقت رصد می‌کند، گفت: در شرایط کنونی کشور دو کارگروه ویژه در سازمان بازرسی‌کل کشور تشکیل‌شده است.
تشکیل کارگروه های امنیت اقتصادی و فرهنگی/بررسی مسائل ارز و بورس
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / حسن درویشیان / سازمان بازرسی کل کشور / بورس
تشکیل کارگروه های امنیت اقتصادی و فرهنگی/بررسی مسائل ارز و بورس
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه شرایط و وضعیت کشور را به دقت رصد می‌کنیم، گفت: در شرایط کنونی کشور دو کارگروه ویژه در سازمان بازرسی‌کل کشور تشکیل ‌شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اقتصاد روی نمودار انتخابات آمریکا
کیمیا نجفیتنها هشت روز دیگر تا انتخابات آمریکا باقی مانده و گمانه‌زنی درمورد پیروز این میدان همچنان ادامه دارد. به گفته تحلیلگران این انتخابات را می‌توان یکی از پرحاشیه‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا دانست چراکه جهان در سالی بحرانی به سر می‌برد و هرگونه اتفاقی می‌تواند مسیر اقتصاد را تغییر دهد. حال این پرسش مطرح می‌شود که واکنش اقتصاد جهان و همچنین اقتصاد ایران نسبت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه خواهد بود؟این‌ روزها تحلیلگران و کارشناسان هرگونه نوسان در اقتصاد داخلی و بین‌المللی را ناشی از پیش‌رو بودن انتخابات آمریکا می‌دانند و آنطور که گفته می‌شود بازارهای اقتصادی برای ادامه مسیر منتظر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هستند، این درحالی است که اکنون جهان شاهد واکنش‌هایی از سوی بازارهای …
وضعیت را کنترل نکنیم تا آخر پاییز بیمارستان‌ها پر از بیمار کرونایی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
وضعیت را کنترل نکنیم تا آخر پاییز بیمارستان‌ها پر از بیمار کرونایی خواهد شد
مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بررسی‌های سازمان‌های بین‌المللی از وضعیت کشور ما، اظهار کرد: در اواخر پاییز و اوایل زمستان امسال اگر اقدامات لازم کنترلی صورت نگیرد تمامی بیمارستان‌های ما پر از بیمار کرونایی و یا مشکوک به کرونای خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / اصلاح طلب و اصولگرا / انتخابات ریاست جمهوری
پیش بینی درباره کاندیداتوری محمدرضا خاتمی و عبدالله نوری در انتخابات ۱۴۰۰
به گزارش خبرآنلاین، «ناصر قوامی»، چهره سیاسی اصلاح‌طلب، درباره سردرگمی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ از یک سو و مطرح شدن کاندیداهای متعدد اصولگرایان،گفت: وضعیت کشور به گونه‌ای است که کمتر کسی تمایل دارد، برای ریاست جمهوری کاندیدا شود. علتش این است که مایوس هستند از اینکه بخواهند اوضاع و احوال را رو به راه کنند، جلوی گرانی را بگیرند و در نهایت وضعیت اقتصادی را سر و سامان دهند. به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تا حدودی ناامید هستند در مقابل در جناح اصولگرا نیز مشخص نیست که چه کسی، کاندیدا می‌شود. 
ایستادگی ملت در برابر همه توطئه‌های دشمن نقشه‌های شوم آن‌ها را خنثی کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ایران / قوه قضاییه / کشاورزی / سپاه / آمریکا / ملت / رییسی / رییس قوه قضائیه
ایستادگی ملت در برابر همه توطئه‌های دشمن نقشه‌های شوم آن‌ها را خنثی کرد
ایلنا: رییس قوه قضاییه با بیان این که با اطلاع از وضعیت کشور می‌گویم که ایران دارای منابع و پتانسیل‌های بسیار غنی و ارزشمند است، تصریح کرد که به پشتوانه جوانان…
چرا در مهار کرونا وا مانده‌ایم؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / کرونا در ایران / ستاد مقابله با کرونا / دولت
چرا در مهار کرونا وا مانده‌ایم؟
وضعیت کشور به گونه‌ای است که امروز کشور به حداکثر یک ماه تعطیلی یعنی برابر با دو دوره کمون بیماری نیاز دارد. ولی تصمیمات ستاد ملی کرونا بیشتر سیاسی است تا علمی. مشخص هم نیست که راهکار‌ها و سیاست‌گذاری‌های ستاد ملی مقابله با کرونا از کجا خط‌گیری می‌شود. به نظر من این یک وضعیت ناگوار در ساختار سلامت کشور است که باید هرچه زودتر اصلاح شود.
از فحاشی به ظریف تا سودای اعدام روحانی؛ منتقدین دولت دنبال چه هستد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / رئیس جمهور / محمدجواد ظریف
از فحاشی به ظریف تا سودای اعدام روحانی؛ منتقدین دولت دنبال چه هستد؟
احمد بخشایش اردستانی پیرامون تداوم شرایط اختلافات سیاسی کنونی بر وضعیت کشور بر این باور است که به دلیل فراگیر شدن فضای بی اعتمادی جامعه و ملت نسبت به کل ساختار سیاسی و نه فقط دولت، دیگر هیچ رغبتی برای حضور و مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ وجود ندارد.
پیوستن به FATF وضعیت کشور را بدتر می کرد/ مصباحی مقدم: به ۳۹ بند FATF عمل کردیم هیچ چیزی بدست نیاوردیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
پیوستن به FATF وضعیت کشور را بدتر می کرد/ مصباحی مقدم: به ۳۹ بند FATF عمل کردیم هیچ چیزی بدست نیاوردیم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که اگر FATF را می‌پذیرفتیم وضعیت اقتصادی ما بهتر که نمی‌شد حتما بدتر هم می‌شد گفت: تا امروز ۳۹ بند از ۴۱ بند FATF را عمل کرده ایم و هیچ اقدام مثبتی, FATF در مورد کشور ما انجام نداده است.
حمله کیهان به روحانی: پرچم صلح را در چنین شرایطی بالا بردن، عین خیانت و حماقت است / مردم به خاطر این به مذاکره با آمریکا رضایت دادند که روحانی ابتدا از وضعیت کشور سیاه‌نمایی کرد؛ سپس گرای «خزانه خالی» به دشمن بود
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
حمله کیهان به روحانی: پرچم صلح را در چنین شرایطی بالا بردن، عین خیانت و حماقت است / مردم به خاطر این به مذاکره با آمریکا رضایت دادند که روحانی ابتدا از وضعیت کشور سیاه‌نمایی کرد؛ سپس گرای «خزانه خالی» …
کیهان نوشت: رویکرد روحانی و مدعیان اصلاح‌طلبی در معرفی نسخه سازش به‌عنوان راه رونق اقتصاد کشور، بی‌تردید خطای خسارت‌باری بود که با تحریف صلح امام حسن(ع)، یا ادعای اینکه «درس کربلا، درس مذاکره بود»(!) جبران نخواهد شد.
تنها حزب الله می تواند لبنان را نجات دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / سلسله یادداشت های جدید سرکیس نعوم / حزب الله لبنان / لبنان / تظاهرات لبنان
تنها حزب الله می تواند لبنان را نجات دهد
راه حل این است که ارتش لبنان و حزب الله با هم طرحی را برای تثبیت و تنظیم کشور بدون وقوع انقلاب یا کودتایی در آن ارائه و خودشان اجرا کنند برای این که وضعیت کشوری به قدری وخیم است که امکان کودتا و آغاز مرحله جدیدی در آن وجود دارد.
مروری بر اصول بهداشتی که همه می‎دانیم، اما رعایت نمی‌کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه علوم پزشکی تبریز / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / کووید-19
مروری بر اصول بهداشتی که همه می‎دانیم، اما رعایت نمی‌کنیم
این روزها همه جا صحبت از اصول بهداشتی است که ورد زبان بزرگ و کوچک شده و کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‎کنند، این اصول را بهتر از دیگران می‌دانند، چند اصلی که شاید با اندکی توجه بیشتر می‌تواند وضعیت کشور و آذربایجان شرقی را از وضعیت قرمز کرونایی خارج کند.
هاشمی وضعیت کشور را به شعب ابیطالب تشبیه کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / محسن هاشمی رفسنجانی
هاشمی وضعیت کشور را به شعب ابیطالب تشبیه کرد
اقتصادنیوز :‌رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به در پیش بودن سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام و سیره نبوی ایشان، گفت: یکی از دلایل اصلی حمایت مسلمانان از پیامبر در دوران سختی های صدراسلام، همراهی رسول خدا (ص) با مردم در تحمل مشکلات بود. پیامبر در شعب ابیطالب در همان شرایط دشوار مردم زندگی کرد، نمی شود مسئولان از رفاه و آسایش برخوردار باشند و از مردم انتظار مقاومت و تحمل سختی را داشته باشند.
ترامپ با تجمعات انتخاباتی‌اش دردسر تازه درست کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / انتخابات ریاست جمهوری / بهداشتی و درمانی / درمان / رئیس جمهور آمریکا / کاخ سفید
ترامپ با تجمعات انتخاباتی‌اش دردسر تازه درست کرد
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ بنا دارد تا با وجود شیوع گسترده کرونا در آمریکا، روز چهارشنبه تجمعی انتخاباتی برگزار کند، این درحالیست که وضعیت کشور در حالت هشدار است.
آیا بحران‌های سلامت، معیشت و دیپلماسی می‌تواند به بحران امنیت منجر شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا / ایران / بحران معیشت / بحران امنیتی / بحران سلامت / بحران سیاسی / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات 1400 / حسن روحانی
آیا بحران‌های سلامت، معیشت و دیپلماسی می‌تواند به بحران امنیت منجر شود؟
حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر اینکه یقینا وقوع بحران امنیت به دلیل انبوهی از مشکلات و چالش ها در کشور جدی است، پیرامون تاثیر نتایج انتخابات ایالات متحده آمریکا بر وضعیت کشور بر این باور است که چه ترامپ روی کار بیاید و چه جو بایدن رئیس جمهور شود، عملاً دشمنی و خصومت کاخ سفید با ما به قوت خود باقی است. از این رو به هیچ وجه منطقی نیست که ما بخواهیم امیدی به پیروزی بایدن، بازگشت وی به برجام، لغو تحریم ها و کاهش تنش داشته باشیم. چون بایدن در پرونده های دیگری با ایران مشکلات جدی دارد و بارها انتقادات خود را به مسئله نفوذ منطقه ما و توان موشکی ایران عنوان کرده است. 
رضا عطاران در «خمیراک»!
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
رضا عطاران در «خمیراک»!
یاسر نوروزی: دهمین جلسه شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی صبح امروز با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و برخی اعضای آن تشکیل شد. مهم‌ترین نکته‌ای که وزیر فرهنگ در این جلسه بر آن تأکید داشت این بود که در نام‌گذاری اسامی فیلم‌های سینمایی حتما باید از اسامی فارسی استفاده شود؛ در واقع نوعی نبرد قدیمی در حفظ زبان فارسی؛ نبردی که بیشتر بر تقویت لایه بیرونی زبان تأکید دارد. بویژه فرض کنید چنانچه هیئتی مرکب از افراد زبده در این باره تصمیم نگیرند، نه تنها به تقویت زبان فارسی کمکی نخواهیم کرد بلکه با نوعی زبان تزئینی و صرفا قاب‌گرفته مواجه خواهیم بود؛ درحالی‌که زبان غیررسمی، دایره واژگانی دیگر دارد. به این‌ها اضافه کنید بیشتر شدن دایره واژگان …
بهترین راهکار بهبود وضعیت کشور مردمی کردن اقتصاد است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / شیوا قاسمی پور / نماینده مردم &#
بهترین راهکار بهبود وضعیت کشور مردمی کردن اقتصاد است
نماینده مردم مریوان در مجلس گفت: بهترین راهکار برای بهبود وضعیت کنونی اقتصاد کشور مردمی کردن اقتصاد است و امور اقتصادی باید به مردم سپرده شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تحریم در دوران کرونا نقض حقوق بشر است
[شهروند] بیست‌وشش کشور جهان که در میان آنها نام کشورهای چین، روسیه، کره‌شمالی، بلاروس، کوبا، پاکستان، سوریه، ونزوئلا و ایران نیز دیده می‌شود، روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای مشترک خواستار پایان یافتن تحریم‌های ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی شدند که به گفته آنها در دوران مبارزه جهانی با شیوع ویروس کرونا، نقض حقوق بشر محسوب می‌شود. در این بیانیه که توسط چین در جریان سومین نشست کمیسیون مجمع عمومی سازمان ملل در موضوع حقوق بشر خوانده شد، آمده است: «ما از این فرصت استفاده می‌کنیم و خواستار لغو کامل و فوری اقدامات قهری یک‌جانبه هستیم؛ با این هدف که بتوانیم همچون دیگر اعضای جامعه بین‌المللی پاسخ کامل و موثری در قبال کووید-۱۹ داشته باشیم.» امضاکنندگان …
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
نهضت «کاندیدا نشدن» در انتخابات ریاست جمهوری راه بیفتد
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تب حضور داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری زیاد شده است، گفت: باید نهضتی راه بیفتد که همه در انتخابات کاندیدا نشوند و این کار را بر عهده جریان انقلاب بگذارند تا فردی مناسب را برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کنند.علیرضا زاکانی با انتشار چند فیلم در صفحه توییتر خود درباره انتخابات با موضوع انتخابات ریاست جمهوری، گفت: با نگاهی به اوضاع کشور به خوبی می‌توان دریافت که وضعیت کشور تناسبی با اسلام و وجود رهبری معظم و حضور مردم خوب و نخبگان در عرصه‌های مختلف با امکانات و اقتضائات کشور ندارد. ناکارآمدی دولت، مجلس و دستگاه قضایی باعث وجود چنین نگرانی‌هایی در جامعه شده است. البته آقای رئیسی با همتی کار را در دستگاه قضایی دنبال می‌کنند که …
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
آیین‫نامه جذب، هدایت و توزیع کمک‫های خارجی در مدیریت بحران
وزارت کشور به منظور بهره‫گیری از کمک‫های بشردوستانه بین‫المللی به ‌عنوان مکمل اقدامات دولت ایران در پاسخ به شرایط اضطراری،‌ در اجرای بند (ج) و (و) ماده (9) قانون مدیریت بحران کشور، آیین‫نامه جذب، هدایت و توزیع کمک های خارجی در مدیریت بحران را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت ارائه کرده است.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، پاسخ به شرایط اضطراری، حوادث و سوانح و رسیدگی به نیازهای مردم آسیب‌دیده بر اساس اصل حاکمیت دولت‌ها، از جمله وظایف دولتِ همان سرزمینی است که سانحه در آن اتفاق افتاده است. بااین‌حال، ممکن است دامنه خسارات وارده به یک جامعه به‌اندازه‌ای باشد که به دلایل مختلف از توان دولت ملی خارج بوده و نیاز به کمک جامعه بین‌المللی وجود داشته باشد.به …
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
مدل عجیب تعطیلی تهران
به گفته بسیاری از شهروندان علیرغم ادعای مسئولان تقریبا پایتخت دیروز شرایطی عادی داشت و اثری از تعطیلی نبودآفتاب یزد –گروه شبکه: در دوران موج سوم شیوع کرونا هستیم. دورانی که به خاطر فصل پاییز و سایر بیماری‌های این فصل از جمله آنفلوآنزا، از هر زمان دیگری خطرناک‌تر است. در حال حاضر وضعیت کشور قرمز و آمار جانباختگان و مبتلایان به این بیماری گواه از شرایط اضطرار و بحرانی می‌دهد. به همین خاطر مسئولان کشور تصمیم گرفته‌اند که تهران را به مدت یک هفته تعطیل کنند اما تعطیلی که هیچ نقشی در مهار این بیماری ندارد و عملا بی‌فایده است. چرا که دولت مراکزی (دانشگاه‌ها، مدارس، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، باشگاه‌های ورزشی، باغ وحش‌ها و …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
ادب مرد به ز مجلس اوست!
گروه سیاسی: با روی کار آمدن مجلس تمام اصولگرای یازدهم تحت شعار مجلس انقلابی، پیش‌بینی می‎‌شد که ادبیات و رفتار بهارستان نسبت به دولت تهاجمی باشد. این روند حتی تا طرح استیضاح رئیس‌جمهوری و برخورد با محمدجواد ظریف در صحن مجلس هم پیش رفت، اما با توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مجازی با نمایندگان تا حد زیادی ترمز آن گرفته شد. با این حال باز هم ادبیات برخی نمایندگان نسبت به دولت چندان مناسب نیست. موضوعی که برخی همکارانشان نیز به آن نقد دارند و از این روند انتقاد می‌کنند.اسماعیل حسین‌زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا در‫این‫باره تاکید کرد: هر فردی که به عنوان مسئول جایگاهی دارد نظام او را پذیرفته و از چارچوب های نظارتی عبور کرده است لذا ما اجازه نداریم با ادبیات نامناسب …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
چگونه از واردکننده بنزین به صادرکننده تبدیل شدیم؟
با گذشت زمانی قریب به دو سال از بهره‌برداری فاز سوم و پایانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ارتقاء کیفی واحدهای پالایشگاهی در تولید بنزین استاندارد، ایران به جمع کشورهای صادرکننده بنزین پیوست. با مختومه شدن پرونده واردات بنزین از مهرماه ۹۷ برگ جدیدی پیش روی صنعت پالایش کشور باز شد تا واحدهای پالایشی علاوه بر تامین نیاز داخلی بتواند پاسخگوی درخواست‌های صادراتی بنزین از کشورهای خارجی نیز باشد.به گزارش ایسنا، پیش از این علی‌رغم وجود ۹ پالایشگاه نفتی در کشور برای جبران کسری بنزین مصرفی به اذعان مسئولان وقت در سال ۱۳۸۵ به طور میانگین روزانه حدود ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین وارد می‌شد. با ادامه این روند میلیون‌ها دلار ارزی که می توانست در طرح‌های دیگر هزینه و سرمایه‌گذاری شوند، صرف واردات بنزین می‫شد.اما …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
رتبه ایران در آزادی اقتصادی
موسسه بین‌المللی فریزر در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش‌های آزادی اقتصادی جهان به بررسی وضعیت کشورهای جهان از این نظر پرداخته است. این شاخص وضعیت آزادی اقتصادی را در پنج حوزه مورد بررسی قرار داده که عبارتند از اندازه دولت، نظام قضایی و حقوق مالکیت، پولِ قوی، آزادی تجارت بین‌المللی و مقررات بانکی، کار و تجارت.
جدیدترین دستاوردهای برجام!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / برجام / دولت روحانی / وضعیت کشور
جدیدترین دستاوردهای برجام!
فارس نوشت: اخیرا حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است: «مردم اگر می‌خواهند برای کمبود و مشکلات در کشور لعن و نفرین کنند، آدرس این لعن و نفرین کاخ سفید در واشنگتن است و یک عده‌ای بخاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران، واشنگتن دی سی کاخ سفید است و آنهایی که در این ساختمان هستند و این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته اند و شما هر روز فشار و مشکلات را می بینید. البته مردم ایران ایستادگی و مقاومت کردند. خم به ابرو نیاوردند. در برابر این قلدرها خم نشدند. اما آثار سوء آن، سختی و مشکلات است. مردم می‌بایست در این سال‌ها زندگی خیلی راحت‌تر و آسان‌تری …
رحمانی‌فضلی: اولویت کشور حفظ انسجام و تقویت روحیه مردم است
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / عبدالرضا رحمانی فضلی / وزیر کشور / وضعیت کشور
رحمانی‌فضلی: اولویت کشور حفظ انسجام و تقویت روحیه مردم است
به گزارش ایرنا، «عبدالرضا رحمانی‌فضلی» روز دوشنبه در حاشیه همایش استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران، گفت: استانداران در نشست امروز با توجه به حوزه‌های تخصصی امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی گزارشاتی ارائه و ضعف‌ها، عدم توفیقات، موفقیت‌ها و دلایل آن را بیان کردند.  تصمیماتی درباره این گزارش‌ها اتخاذ شد که در مرحله اجرا می‌تواند موثر باشد.
آیا هر کس دیگری جای روحانی بود، وضع چنین بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
آیا هر کس دیگری جای روحانی بود، وضع چنین بود؟
پرسش این است که اگر واقعا ریاست آقای روحانی با غیر آقای روحانی تفاوتی در وضعیت کشور ایجاد نمی‌کند، اولا چرا این جریان به مردم وعده‌هایی در حد بی‌نیازی به یارانه داد؟
نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / اردشیر مطهری / دولت روحانی / مجلس شورای اسلامی / وضعیت کشور
نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود
به گزارش خانه‌ملت، اردشیر مطهری در نشست علنی امروز (یکشنبه ۶ مهر) در نطق میان دستور خود، خطاب به مردم و نمایندگان مجلس، اظهار کرد: امروز در شرایطی هستیم که فرصتی برای تعارف کردن نداریم، پس حرف آخر را همین اول می‌‎زنم؛ آدرس مشکلات کشور کاخ سفید نیست بلکه خیابان پاستور و دفتر کار کسانی است که هفت سال کشور را معطل مذاکره با کاخ سفید کرده‌اند.
شرایط عجیب پذیرش بیماران کرونایی/ دامنه تصمیمات اشتباه ستاد مقابله با کرونا تا کجا ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شرایط عجیب پذیرش بیماران کرونایی/ دامنه تصمیمات اشتباه ستاد مقابله با کرونا تا کجا ادامه دارد؟
وضعیت کشور به لحاظ شیوع کرونا رنگ قرمز به خود گرفته است. همزمان با گسترده‌تر شدن شیوع کرونا در کشور و افزایش ریسک ابتلا به این بیماری در سایه تصمیمات عجیب و شوکه‌کننده ستاد ملی مقابله با کرونا هزینه‌های درمان این بیماری نیز افزایش یافته است. حال باید بررسی کرد که تکلیف مردمی که مبتلا می‌شوند، اما شرایط اقتصادی نامناسبی دارند برای درمان بیماری چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بازدارندگی امروز را مدیون رشادت‌های جنگ هستیم
شهردار تهران در مراسمی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع‌مقدس بر مشارکت مردمی در حل مشکلات دوران دفاع‌مقدس و بهره‌گیری از این توان در رفع مشکلات کنونی تأکید کرد. به گزارش همشهری، «پیروز حناچی» در دیدار با پژوهشگران، رزمندگان و سرداران دفاع‌مقدس گفت: دوران دفاع‌مقدس بزرگ‌ترین تهدید دوره معاصر ما بود اما با رهبری داهیانه حضرت امام(ره) به بزرگ‌ترین فرصت تبدیل شد و اگر امروز اقتدار و بازدارندگی داریم مدیون رشادت‌ها و جانفشانی‌های آن دوره است. او افزود: امروز وقتی وضعیت کشور را با دوران دفاع‌مقدس مقایسه می‌کنیم …
جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اسحاق جهانگیری / تنظیم بازار / حل مشکلات کشور / وضعیت کشور
جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند
معاون اول رییس جمهور گفت: اینکه تصور شود دولت به تنهایی قادر است همه مسائل را حل و فصل کند تصور اشتباهی است و فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاورد دیگری به همراه نخواهد داشت.
یکم مهر ۱۳۵۹/ پیام مهم امام به مردم مسلمان ایران
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / جنگ تحمیلی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / اسناد ایرنا از دفاع مقدس / عراق / چهلمین سالگرد دفاع مقدس
یکم مهر ۱۳۵۹/ پیام مهم امام به مردم مسلمان ایران
تهران- ایرنا- امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در یکم مهر ۱۳۵۹ خورشیدی، پیام مهمی را در خصوص تشریح وضعیت کشور و تجاوز همه جانبه رژیم بعث و همچنین مسایلی که مردم می‌بایست رعایت کنند، صادر فرمودند.
حوالی خط قرمز با انصاف (قسمت پنجم)
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
حوالی خط قرمز با انصاف (قسمت پنجم)
*زهرا رهنورد با انتشار پیامی با بیان انتقاداتی نسبت به وضعیت کشور، چند پیشنهاد را برای عبور از شرایط فعلی مطرح کرد: «آزادی زندانیان سیاسی و امنیتی، اقدامات اقتصادی فوری و‌ دراز مدت معطوف به رفاه زحمتکشان، کارگران، مستضعفان و همه مردم، خود داری از خصوصی سازی اموال ملی در…
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
احتمال جنگ الکترونیک در ماجرای هواپیمای اوکراین
معاون ارزیابی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء گفت احتمال اینکه در ماجرای شلیک به هواپیمای اوکراین از سوی پدافند ایران، جنگ الکترونیک صورت گرفته باشد، وجود دارد. هواپیمای مسافربری خطوط اوکراین 18دی‌ماه دقایقی پس از پرواز از فرودگاه امام‌خمینی(ره) هدف 2فروند موشک سامانه پدافندی قرار گرفت و همه 176سرنشین این هواپیما جان باختند. در همان روز، ایران در انتقام ترور سردار سلیمانی، پایگاه هوایی عین‌الاسد آمریکا را موشک‌باران کرده بود و وضعیت کشور اضطراری بود.  امیر عبدالعلی پورشاسب که در برنامه دستخط تلویزیون …
علی صوفی: دولت روحانی بعد 96 همان دولت احمدی‌نژاد شد/ اصلاح‌طلبان وضعیت استثنایی دارند اما دیگر ائتلاف اسثتنایی نمی‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
علی صوفی: دولت روحانی بعد 96 همان دولت احمدی‌نژاد شد/ اصلاح‌طلبان وضعیت استثنایی دارند اما دیگر ائتلاف اسثتنایی نمی‌کنند
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه دولت روحانی در چهار سال نخست انتظارات را برآورده کرد، یادآور شد: دولت روحانی اما در دور دوم شد همان دولت احمدی نژاد؛ چون آقای روحانی در دوره دوم ریاست جمهوری وضعیت کشور را به گونه ای پیشبرد که الان هم با همان وضعیت استثنایی مواجه هستیم و یک دولت استثنایی می خواهیم تا ما را از این وضعیت بین المللی و داخلی نجات دهد.
انگاره‌ای نادرست که باعث کاهش اثرگذاری مثبت مجلس می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / نمایندگان مجلس
انگاره‌ای نادرست که باعث کاهش اثرگذاری مثبت مجلس می‌شود
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس گفت: این انگاره که نماینده و مجلسی کارآمدتر و مطلوب‌تر است که طرح‌های بیشتری در آن ارائه شود و تذکر، سوال و تحقیق و تفحص بیشتری انجام دهد، انگاره نادرستی است که موجب کاهش اثرگذاری مثبت اقدامات مجلس در وضعیت کشور شده است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس: در حوزه انرژی به انسجام مدیریتی نیاز است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / حضور زنگنه در مجلس / فریدون عباسی
رئیس کمیسیون انرژی مجلس: در حوزه انرژی به انسجام مدیریتی نیاز است
به گزارش ایسنا، فریدون عباسی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه و در جریان بررسی برنامه‌های وزارت نفت تأکید کرد که با توجه به وضعیت کشور و اهمیت صنعت نفت، وزیر نفت باید به همکارانش دستور دهد که ارتباط بیشتری با نمایندگان داشته و گزارشاتی را ارائه کند.
حرکت روبه جلوی ایران در شاخص جهانی نوآوری
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
حرکت روبه جلوی ایران در شاخص جهانی نوآوری
گزارش سال ۲۰۲۰ شاخص جهانی نوآوری نمایانگر حرکت رو به‌ جلوی ایران در مسیر تولید علم است و نشان می‌دهد وضعیت کشور در شاخص‌های مرتبط با منتشرات علمی، آموزش عالی، ثبت مالکیت فکری و تولید صنعتی در سطح بین‌المللی بهبود یافته است.
اتفاقی عجیب در پی اجباری شدن ماسک در ایتالیا + عکس
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
اتفاقی عجیب در پی اجباری شدن ماسک در ایتالیا + عکس
حدود یک هزار معترض در شهر رم ایتالیا علیه اجباری شدن استفاده ماسک برای دانش آموزان و واکسیناسیون اجباری آنان دست به اعتراض زدند. در این تجمع اعتراضی شعارهایی مانند نه به ماسک و نه به فاصله اجتماعی، آزادی شخصی خدشه دار ناپذیر است و زنده باد آزادی سر داده میشد. جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا روز شنبه در مورد وضعیت کشور و شیوع ویروس کرونا گفت: بیش از 274 هزار نفر مریض شده اند و 35 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. وی افزود: هیچ برنامه جدیدی برای اعمال قرنطینه در کشور وجود نخواهد داشت اما فقط در صورت لزوم محدودیت های هدفمندی اعمال خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
رئیس جمهوری لبنان مصطفی ادیب را مامور تشکیل کابینه کرد
میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان روز دوشنبه مصطفی ادیب را پس از کسب حمایت اکثریت پارلمانی، رسما مامور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد.به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های لبنان، مصطفی ادیب سفیر لبنان در برلین روز دوشنبه موفق شد حمایت ۹۰ نفر از ۱۲۸ عضو پارلمان این کشور را برای احراز پست نخست‌وزیری به دست بیاورد.نمایندگان فراکسیون های مختلف پارلمانی لبنان با حضور در کاخ ریاست جمهوری با عون دیدار کردند و گزینه‫های مورد نظر خود را برای تصدی پست نخست وزیری معرفی کردند.بر اساس این گزارش، ۹۰ نماینده پارلمان مصطفی ادیب را به عنوان نخست وزیر پیشنهاد کردند. ۱۶ نفر نیز نواف سلام را پیشنهاد دادند و ریا الحسن و فضل شلق نیز هرکدام حمایت یک نماینده پارلمان را به دست آورد. برخی از نمایندگان نیز گزینه‫ای را پیشنهاد نکردند.بر …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سفرهای اخیر نشان داد مردم کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اند
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی مردم هنوز خطر و سرعت انتقال ویروس کرونا را جدی نگرفته‌اند از این رو همچنان به تکرار عادت‌های گذشته خود مانند مسافرت ادامه می‌دهند.به گزارش ایرنا، مسعود مردانی افزود: اکنون سرعت انتقال ویروس کرونا، ۹ برابر افزایش یافته و به شدت می‌تازد و هر چه به فصل سرما نزدیک‌تر می‫شویم جهش‫های این ویروس با علائم متفاوت تغییر می‌کند.وی با ابراز گلایه از اینکه برخی مردم در ایام تعطیل اخیر به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و مسئولان بهداشتی مبنی اینکه سفر نروند، توجه نکردند، گفت: معضل کرونا آنقدر جدی و مهم است که همه آحاد مردم باید به توصیه‫های بهداشتی و ممانعت از سفر و پرهیز از برخی عادت‌های گذشته مانند گردش و تفریح، خرید و تجمعات و غیره توجه اساسی کنند، کادر درمانی …
آمار شیوع ویروس کرونا در جهان؛ نزدیک شدن تعداد مبتلایان به ۲۵ میلیون نفر | وضعیت کشورهای اصلی درگیر با بیماری کوویدـ۱۹
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
آمار شیوع ویروس کرونا در جهان؛ نزدیک شدن تعداد مبتلایان به ۲۵ میلیون نفر | وضعیت کشورهای اصلی درگیر با بیماری کوویدـ۱۹
تاکنون ۲۴ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۷۲۷ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۴۱ هزار و ۳۳۱ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
علی مطهری: برجام تصمیم نظام بود؛ اگر حمایت می‌کردند الان وضعیت کشور بهتر بود
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / علی مطهری / برجام / تحریم / مجلس شورای اسلامی / دولت روحانی
علی مطهری: برجام تصمیم نظام بود؛ اگر حمایت می‌کردند الان وضعیت کشور بهتر بود
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های امروز قابل قیاس با تحریم‌های سال ۹۰ و ۹۱ نیست ، گفت: در این شرایط سخت و حوادث غیرمترقبه چون سیل، زلزله، پدیده ترامپ و شیوع کرونا، همین که دولت توانست سر پا بایستد، هنر بزرگی بوده است و اگر کسی ادعا کند که اگر من بودم غوغا می‌کردم، دروغ می‌گوید.
ارزش افزوده و اشتغال صنعتی فارس نسبت به کشور مطلوب نیست
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-سیاسی / جعفر قادری / شهرستان شیراز / اشتغال صنعتی
ارزش افزوده و اشتغال صنعتی فارس نسبت به کشور مطلوب نیست
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش افزود و اشتغال صنعتی فارس نسبت به وضعیت کشور قابل قبول نیست، گفت: در حوزه‌های مختلف ظرفیت‌های بالایی در فارس داریم که با تقویت آنها می‌توان شاهد بهبود بسیاری از شاخص‌ها بود.
فوت بیش از ۱۰ هزار تهرانی بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آمار کرونا در تهران / شیوع کرونا در تهران / ناهید خداکرمی
فوت بیش از ۱۰ هزار تهرانی بر اثر کرونا
به گزارش فارس، ناهید خداکرمی در تذکری پیش از دستور درخصوص شیوع بیماری کرونا گفت: وضعیت کشور را در حال ملاحظه داریم و تا دیروز و در عرض ۶ ماه در کل تهران ۱۰ هزار و ۲۰۰ تهرانی جان باخته اند.
برای خرید یک واحد مسکونی در تهران چند سال باید پس انداز کرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
برای خرید یک واحد مسکونی در تهران چند سال باید پس انداز کرد؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در شاخص سرانه مسکن و مالکیت وضعیت کشور بدتر شده است گفت: برای خرید واحد ۷۵ متری، دهک سوم درآمدی باید ۶۳ سال پس انداز کند.
۱۰۰ سال پس انداز برای خرید مسکن در تهران
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
۱۰۰ سال پس انداز برای خرید مسکن در تهران
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان "در شاخص سرانه مسکن و مالکیت وضعیت کشور بدتر شده است"، گفت: برای خرید واحد ۷۵ متری، دهک سوم درآمدی باید ۶۳ سال پس انداز کند.
دولت ایستاده در تنگنا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
دولت ایستاده در تنگنا
مصطفی قانعی-  عضو ستاد ملی کرونا  ما هر زمان قرار است آمارهای مربوط به مسائل مختلف را در کشور با کشورها و جوامع دیگر مقایسه و تحلیل کنیم، حتماً این مقایسه باید متناسب با وضعیت کشورها و جوامعی باشد که از نظر جمعیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تشابهی با کشورمان دارند. در جریان موضوع کرونا و واکنش‌ها و اقداماتی که در این حوزه در کشور رخ داد، باید بدانیم آمار فوت بیماران در کشورهایی که زیرساخت‌های قوی‌تری از نظر نظام سلامت دارند، چه اندازه و عملکرد مدیران بهداشتی در این کشورها چگونه بوده است. در ایران …
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / دیدار روحانی و مدیران صدا و سیما / صدا و سیما / صداوسیما و دولت روحانی / مدیران صدا و سیما
درخواست صداوسیمایی‌ها از دولت برای پشتیبانی و کمک مالی
به گزارش ایسنا، رییس صداوسیما در نشست رییس جمهور با مدیران ارشد این رسانه به نمایش گذاشتن کارآمدی نظام، ایجاد آرامش و امید، بررسی تطبیقی وضعیت کشور در مقایسه با دیگر کشورها و ترویج و حمایت از مواسات را چهار محور اصلی برنامه‌های صداوسیما در ایام کرونا توصیف کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / بلاروس / پوتین و لوکاشنکو
پوتین و لوکاشنکو: مشکلات بلاروس به زودی مرتفع می‌شوند
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه آر تی، طبق بیانیه کاخ کرملین، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس،‌ امروز (شنبه) ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را در جریان وضعیت کشورش گذاشت.
پیش‌فروش نفت؛ آیا راهکار دولت می‌تواند گشایشی در اقتصاد کشور ایجاد کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / گشایش اقتصادی / نفت ایران
پیش‌فروش نفت؛ آیا راهکار دولت می‌تواند گشایشی در اقتصاد کشور ایجاد کند؟
حسن مرادی کارشناس مسائل انرژی گفت: به نظر می‌رسد که طرح گشایش اقتصادی تا اندازه‌ای می‌تواند وضعیت کشور را از لحاظ اقتصادی و معیشتی کنترل و مدیریت کند. به خصوص که اگر این طرح با استقبال عمومی مواجه شود.
برجامِ ترامپ در هاله‌ای از ابهام/ توافق ایران و آمریکا؛ طبل توخالی یا وعده راستین؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / مذاکرات ایران و آمریکا / بازگشت آمریکا به برجام
برجامِ ترامپ در هاله‌ای از ابهام/ توافق ایران و آمریکا؛ طبل توخالی یا وعده راستین؟
رئیس جمهور از وقوع یک گشایش اقتصادی در وضعیت کشور خبر داده است. گمانه زنی‌ها پیرامون این گشایش در حالی در جریان است که همزمان زمزمه‌هایی از برگزاری دور جدید مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا نیز به گوش می‌رسد. سوال اینجاست که آیا تهران و واشنگتن قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است مذاکرات بر سر یک توافق جدید را آغاز کنند یا این امر تنها یک وعده توخالی رئیس جمهور آمریکا برای پیروزی است.
گشایش اقتصادی به شیوه روحانی؛ دلار و سکه‌ بدهید، اوراق بگیرید/ طرح «عرضه پته نفتی» به سود مردم است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
گشایش اقتصادی به شیوه روحانی؛ دلار و سکه‌ بدهید، اوراق بگیرید/ طرح «عرضه پته نفتی» به سود مردم است؟
رییس‌جمهور و رییس مجلس از یک گشایش اقتصادی در هفته جاری خبر داده و اعلام کردند در صورت تایید رهبری وضعیت کشور در نتیجه اجرای این طرح دگرگون خواهد شد. شواد و قرائن حاکی از آن است که این گشایش اقتصادی ارتباط مستقیمی با طرح موسوم به عرضه پته نفتی داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
مقدمه کمبریج بر چخوف
کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» نوشته جیمز.‌ن.لوئلین با ترجمه سعید درودی منتشر شد. در معرفی ناشر از کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» آمده است: این کتاب گزارشی سرگرم‌کننده از زندگی آنتوان چخوف، نمایشنامه‌نویس و نویسنده شهیر روسیه و وضعیت کشور محل زیست او در زمان حیات ارایه می‌دهد. این اثر همچنین ضمن دقت در پیشرفت حرفه‌ای چخوف در مقام یک نمایشنامه‌نویس، واریته‌های تک‌پرده‌ای و آثار اولیه او را نیز بررسی کرده و به تجزیه و تحلیل پرده به پرده و دقیق برخی از مهم‌ترین آثار نمایشی او از جمله «مرغ دریایی»، «دایی وانیا» و «باغ آلبالو» پرداخته است. کتاب در فصل‌های مختلف خود زندگی و زمینه‌های زیستی …
عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / آیت‌الله موحدی کرمانی / تحریم و تحریف انقلاب / وضعیت کشور
عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد
آیت‌الله موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با مهر با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص جریان تحریف و تحریم اظهار کرد: تحریمی که آمریکا شروع کرده است در یک صورت می‌تواند مؤثر باشد و آن عبارت است از اینکه مردم بترسند و خسته و تسلیم آمریکا شوند، در این صورت آمریکا در این تحریم پیروز خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نارضایتی آمریکایی‌ها از وضعیت کشورشان به بالاترین حد رسید
تازه‌ترین نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد، آمریکایی‌ها در حال حاضر دارای پایین‌ترین میزان رضایت خود از روند پیش رفتن اوضاع در آمریکا، از سال ۲۰۱۱ تاکنون هستند و به نظر می‌رسد تغییر رویکرد جمهوری‌خواهان عامل آن باشد. به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه دیلی‌ میل، آخرین نظرسنجی گالوپ نشان‌دهنده هفت امتیاز کاهش رضایت‌مندی، از ۲۰ درصد در ماه ژوئن به ۱۳ درصد در ماه ژوئیه است.بازخورد بیش از هزار شرکت‌کننده در این نظرسنجی، همچنین حاکی از افت شدید شادی از ۴۵ درصد در ماه فوریه بود که باعث شد نرخ رضایت‌مندی تنها یک درصد بیشتر از ۱۲ درصد ثبت شده در ماه نوامبر ۹ سال پیش، به ثبت برسد.در سال ۲۰۱۱ سازمان نظرسنجی آمریکایی "استاندارد‌اند پورز" همزمان با تلاش دولت فدرال برای مهار بدهی‌های کشور، رتبه اعتباری آمریکا را کاهش …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است
رئیس‌جمهوری با تاکید بر لزوم انسجام، هماهنگی وهمکاری میان همه مسوولان و کارگزاران نظام برای مقابله موثر با عملیات جنگ روانی، تحریم و تحریف دشمنان، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران، همواره پشتیبان مسئولان نظام و کشور بوده و مطمئنا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های عظیم کشور مرهون پشتوانه مردمی و هوشیاری، پایداری و استقامت ملت در برابر توطئه و فشار دشمنان است.حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اهداف شوم کوتاه مدت و بلند مدت دشمنان دیرینه ملت ایران برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی کشور، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم همزمان به دنبال محقق کردن این هدف از طریق توقف حرکت اقتصادی کشور و سیاه نمایی نسبت به دستاوردها …
وزیر کشور: بزرگترین تحریف ناامید کردن مردم است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / عبدالرضا رحمانی فضلی / وزیر کشور
وزیر کشور: بزرگترین تحریف ناامید کردن مردم است
به گزارش تسنیم، عبد الرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پنجاه و چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به اینکه در  دوسال برگزاری جلسات ستاد اقدامات خوبی انجام شد، اظهار کرد: در این مدت اگر شرایط رسانه‌ای مناسب فراهم نمی‌شد، وضعیت کشور می‌توانست نامناسب‌تر باشد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مذاکره با امریکا- فعلا تفاوتی ندارد
الف) با این وضعیت و مختصات فعلی اگر فکر کنیم به ‌جای یک سال بعد همین فردا رییس‌جمهوری جدید انتخاب می‌شد، مهم‌ترین چالش او مذاکره یا عدم مذاکره با امریکا و حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران است. اینکه آقای روحانی دارای نقاط ضعفی است بر کسی پوشیده نیست. در برخی سیاست‌های داخلی به اصلاح‌طلبان و مردم جفا شد؛ چراکه ایشان به‌ ویژه در راستای سیاسی در مسیر مطالبات مردم حرکت نکرد. اما در اینکه آقای روحانی تمام تلاشش را کرد تا وضعیت کشور بهبود پیدا کرده و معیشت مردم بهتر باشد و کشور از تنگناهای اقتصادی رهایی پیدا کند نیز هیچ شکی نیست. آقای روحانی تمام‌قد وارد شد و در ۴ سال اول موفق شد، توافق برجام را به انجام برساند و در آن مقطع کشور از تحریم نجات پیدا کرد؛ بنابراین …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بنیاد مسکن / ساخت مسکن
ساخت ۲۵۰۰واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن آغاز شده است
 به گزارش مهر، جواد حق‌شناس شامگاه دوشنبه در جریان سفر یک روزه رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مقوله مسکن همواره یکی از نیازهای اصلی و دغدغه جوامع بوده است، گفت: وضعیت کشور در این زمینه حاکی از آن است که سالیانه به تولید یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز داریم.
الهیان: برگزاری تمام کنکورها نیازمند بازنگری جدی است/ رئیس جمهور به نظرات کارشناسی توجه کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
الهیان: برگزاری تمام کنکورها نیازمند بازنگری جدی است/ رئیس جمهور به نظرات کارشناسی توجه کند
زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نابه‌سامان کشور در پی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: وضعیت کشور درباره موضوع کرونا متأسفانه مناسب نیست و در شرایط مطلوبی قرار نداریم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باید یک بازبینی جدی نسبت به برگزاری کلیه کنکورها و آزمون‌ها اعم از دکتری، ارشد و کارشناسی صورت گیرد چرا که برگزاری آنها در شرایط فعلی اصلاً به صلاح نیست.
سرلشکر باقری: ردپای منافقین و جریان «نفوذ» در فتنه آفرینی‌های پیچیده دیده می شود / با دروغ، نیرنگ و سیاه نمایی از وضعیت کشور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای اغوای مردم در کمین نشسته‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
سرلشکر باقری: ردپای منافقین و جریان «نفوذ» در فتنه آفرینی‌های پیچیده دیده می شود / با دروغ، نیرنگ و سیاه نمایی از وضعیت کشور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای اغوای مردم در کمین نشسته‌اند
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سالروز عملیات مرصاد گفت: مرصاد در آن شرایط خطیر و پر ماجرا نشان داد هرگاه کیان نظام و مملکت اسلامی با تهدیدی مواجه شود، ملت ایران به ویژه نسل جوان مومن، انقلابی و وطن دوست با برافراشتن پرچم وحدت و یکپارچگی برای دفاع از آرمان‌ها و سرزمین مقدس خود، آگاهانه، عاشقانه و شجاعانه در صحنه و صف مقابله با دشمنان حاضر و با غلبه بر آنان از میهن عزیزمان دفع خطر خواهند کرد.
تشکیل کمیسیون خانواده و جمعیت گام مهمی برای بهبود وضعیت کشور خواهد بود
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تشکیل کمیسیون خانواده و جمعیت گام مهمی برای بهبود وضعیت کشور خواهد بود
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآن و حدیث با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب درباره پیری جمعیت و مسئله‌ فرزندآوری گفت: تشکیل کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت گام مهمی در جهت بهبود وضعیت کشور برخواهد داشت.
دولت باید پاسخگوی هدر دادن عمر مردم در ۸ سال گذشته باشد/ صحبت مداوم از تاثیرتحریم ها بر وضعیت کشور، غلو آمیز و غیر‌واقعی است/حرکت برای مذاکره از اشتباهات استراتژیک دولت است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
دولت باید پاسخگوی هدر دادن عمر مردم در ۸ سال گذشته باشد/ صحبت مداوم از تاثیرتحریم ها بر وضعیت کشور، غلو آمیز و غیر‌واقعی است/حرکت برای مذاکره از اشتباهات استراتژیک دولت است
نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد در استان فارس با بیان اینکه دولت باید پاسخگوی اشتباهاتش که باعث هدر رفتن ۸ سال از عمر مردم شد،باشد، گفت: در این مدت وضع اقتصاد روز به روز بدتر و معشیت مردم با مشکل مواجه شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
آزمون سمپاد به تعویق افتاد
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان از تغییر زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد که قرار بود جمعه این هفته ۲۷ تیر برگزار شود خبر داد.به گزارش ایسنا، فاطمه مهاجرانی در‫این‫باره گفت: در شرایط کنونی طبیعتا همه ما ملزم هستیم به فرامین ستاد کرونا عمل کنیم. وی افزود: علی‫رغم آنکه تمهیدات فراهم و کارها انجام شده بود به دلیل تاکید ستاد ملی کرونا که خواستند آزمون‌ها برگزار نشود پذیرفتیم و آزمون ورودی سمپاد به تاخیر می‌افتد. رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با بیان اینکه آزمون را با تاخیر دو هفته‌ای به شرط آنکه ستاد کرونا اجازه دهد برگزار می کنیم گفت: زمان مطلوب برای اجرای فرایندهای کاری ما 2 هفته است و ان‫شاالله وضعیت کشور به …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •