سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
پول شویی
نگاه روزنامه خراسان به حکم مجازات اکبر طبری : افکار عمومی انتظاراتی فراتر داشتند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / اکبر طبری / قوه قضاییه
نگاه روزنامه خراسان به حکم مجازات اکبر طبری : افکار عمومی انتظاراتی فراتر داشتند
روزنامه خراسان نوشت:حکم اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضاییه، رسانه ای شد. این متهم دانه درشت که از دو اتهام از 10 عنوان اتهامی تبرئه و در مورد 8 اتهام از جمله «تشکیل شبکه چند نفره ارتشاء» با وصف «سردستگی و اخذ رشوه های متعدد» و «پول شویی» در دادگاه مجرم شناخته شده در مجموع به 58 سال حبس و پرداخت هزار و 179 میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط اموال از ویلای لواسانات، 5 قطعه زمین در بابلسر، 2 دستگاه آپارتمان در برج روما، واحد مسکونی 631 متری در خیابان پاسداران تهران و ... محکوم شد
انهدام ‌بزرگ‌ترین شبکه‌ قاچاق ارز و پولشویی در آذربایجان‌غربی/ متهمان چگونه ارز را از کشور خارج می‌کردند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / وزارت اطلاعات / مبارزه با پول شویی
انهدام ‌بزرگ‌ترین شبکه‌ قاچاق ارز و پولشویی در آذربایجان‌غربی/ متهمان چگونه ارز را از کشور خارج می‌کردند؟
تسنیم نوشت: بزرگ‌ترین شبکه‌ قاچاق ارز و پولشویی در آذربایجان‌غربی‌ توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) متلاشی شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / پرونده کلاهبرداری / پول شویی
اجاره شماره حساب ماهی ۱۰ میلیون!
اما این اتفاق در تبلیغ یک سایت که ادعا می کند برای خریدهای کلان نیاز به کارت دارد دیده می شود. در این سایت ادعا شده که یک تا ۳ درصد از تراکنش پول به دارندگان شماره حساب تعلق می گیرد که طبق آن چه خود سایت ادعا کرده این رقم حدود حداقل ۱۰ میلیون تومان در ماه خواهد بود. البته باید به کسانی که وسوسه شده اند شماره حساب شان را اجاره دهند گفت که آن ها این حساب ها را برای اعمال مجرمانه ای چون پول شویی، سایت های شرط بندی و ... استفاده می کنند و ظرف کمتر از یک ماه شما می مانید و یک پرونده قطور کلاهبرداری.
تمرکز بانک مرکزی موفقیت هدف گذاری تورم، ثبات بازار‌ها و پیش بینی پذیر کردن اقتصاد است / نظارت بر بانک‌ها و مسیر یابی و قطع هرگونه جریان پول شویی هر روز بیشتر می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۵
تمرکز بانک مرکزی موفقیت هدف گذاری تورم، ثبات بازار‌ها و پیش بینی پذیر کردن اقتصاد است / نظارت بر بانک‌ها و مسیر یابی و قطع هرگونه جریان پول شویی هر روز بیشتر می‌شود
رییس کل بانک مرکزی گفت: تمرکز اصلی بانک مرکزی بر موفقیت برنامه هدف گذاری تورم، ثبات بازار‌ها و پیش بینی پذیرکردن اقتصاد است.
سقف پرداخت پول نقد به مشتریان بانک‌ها اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / بانک مرکزی / مبارزه با پول شویی
سقف پرداخت پول نقد به مشتریان بانک‌ها اعلام شد
بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای به بانک‌ها سقف پرداخت وجه نقد به مشتریان را در بانک‌ها و موسسات اعتباری ۴۵ میلیون تومان تعیین کرد.
بانک مرکزی: وکالت‌نامه‌های تنظیمی در زندان رسمیت ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / بانک مرکزی / مبارزه با پول شویی / قانون منع پولشویی
بانک مرکزی: وکالت‌نامه‌های تنظیمی در زندان رسمیت ندارد
اداره مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم بانک مرکزی اعلام کرد: وکالت‌نامه‌های تنظیمی در زندان سند رسمی محسوب نشده و ارایه خدمات بانکی به نماینده به استناد وکالتنامه عادی مجاز نیست.
حتی بزرگانی چون دی‌کاپریو هم در امان نیستند!
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / مبارزه با پول شویی / سینمای جهان / لئوناردو دی‌کاپریو
حتی بزرگانی چون دی‌کاپریو هم در امان نیستند!
علاقه‌مندان سینما نمونه‌های بسیاری از پولشویی را روی پرده سینما به تماشا نشسته‌اند. اما همیشه سینما در نقش راوی ظاهر نمی‌شود، و گاهی خودش قربانی پولشویی است.
کدام حساب‌های بانکی سال آینده بسته می‌شوند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / بانک مرکزی / مالیات / لایحه بودجه / سیاست پولی / مبارزه با پول شویی / فرارمالیاتی
کدام حساب‌های بانکی سال آینده بسته می‌شوند؟
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است همه حساب‌های بانکی فاقد شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) معتبر با هدف مقابله با پولشویی و فرار مالیاتی تا پایان خرداد سال آتی مسدود می‌شوند.
بانک مرکزی: برای انتقال وجه بالای ۲۰۰ میلیون تومان باید اسناد ارائه شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / بانک مرکزی / قانون منع پولشویی / مبارزه با پول شویی
بانک مرکزی: برای انتقال وجه بالای ۲۰۰ میلیون تومان باید اسناد ارائه شود
دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص توسط مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی اداره مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم بانک مرکزی ابلاغ شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / قانون منع پولشویی / مبارزه با پول شویی
همتی خبر داد: گردش ۲۰۰۰ میلیارد ریالی حساب کودک ۲ ساله
رئیس کل بانک مرکزی: بانک مرکزی مصمم است جلوی گردش بی حساب و کتاب ریال در سیستم بانکی که با هدف پول شویی و عملیات سفته بازانه انجام شود را بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / گمرک / قانون منع پولشویی / مبارزه با پول شویی
قانون مبارزه با پولشویی در گمرک اجرایی شد
گمرک ایران در بخشنامه‌ای با اشاره به پیاده سازی قانون مبارزه با پولشویی تاکید کرد، هرگونه تعامل کاری در گمرک پیش از شناسایی ارباب رجوع ممنوع و تخلف محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
شخصیت واقعی «گرگ وال‏استریت» تقاضای غرامت ۳۰۰ میلیون دلاری کرد
فردی که زندگی‌اش دستمایه ساخته شدن فیلم «گرگ وال‏استریت» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی شده بود، تقاضای غرامت ۳۰۰ میلیون دلاری از کمپانی سازنده فیلم کرد.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جوردن بلفورت کلاهبرداری که سوژه اصلی فیلم «گرگ وال‏استریت» مارتین اسکورسیزی بوده و لئوناردو دی‌کاپریو نقش وی را بازی کرد، گفت پنجشنبه دادخواستی به دادگاه ارائه داده و در آن اعلام کرده که تهیه‌کنندگان فیلم کلاهبرداری به مراتب بدتری نسبت به وی کرده‌اند. بلفورت درخواست غرامت ۳۰۰ میلیون دلاری در دادگاه عالی لس‌آنجلس علیه کمپانی «رِد گرانیت پیکچرز» و «رضا عزیز» مدیرعامل آن طرح کرده است. وی گفت هیچ تصویری نداشت که سرمایه این فیلم با میلیون‌ها دلار سرقت شده از مالزی تامین می‌شود. عزیز در حال حاضر به اتهام اختلاس ۲۴۸ میلیون …
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / FATF / پول شویی / CFT / مبارزه با تروریسم / فرار مالیاتی / پالرمو
FATF و پای چوبین استدلال مخالفان
تهران- ایرنا- اعتقاد موافقان بر این است که استدلال‌های مخالف FATF ضعیف، سیاسی و از واقعیت بسیار به دور است و به همین خاطر بر ضرورت تصویب لوایح باقی‌مانده تأکید کرده و در تأیید نظر خود دلایل دیگری را مطرح می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / قطر / پول شویی / تروریسم / قانون
امیر قطر FATF را امضا کرد
تهران – ایرنا- شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر مصوبه کابینه این کشور مبنی بر صدور قانون مبارزه با پولشویی و حمایت از تروریسم (FATF) را امضا کرد .
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ترکیه / تحریم / پول شویی / ایالات متحده آمریکا / بانک / ایران
دادگاه آمریکا با درخواست توقف پیگیری پرونده هالک بانک ترکیه مخالفت کرد 
تهران- ایرنا- یک قاضی فدرال در دادگاه نیویورک روز جمعه با درخواست بانک دولتی هالک بانک ترکیه مخالفت کرد و مدعی شد که روند بررسی اتهامات به اعتبار این بانک خسارات جبران‌ناپذیر وارد نمی‌کند.  
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
بزرگ ترین فساد مالی در تاریخ عربستان افشا شد
سخنگوی دادستانی کل عربستان سعودی از بازداشت چهار نفر به جرم پول شویی و فاکتورسازی و همچنین اجرای تحقیقات و صدور حکم برای آن ها خبر داد.به نوشته روزنامه عکاظ، او گفت که سه تن از متهمان تبعه خارجی هستند و یک نفر شهروند عربستان است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / پول شویی / عربستان سعودی
اعضای باند پولشویی در عربستان به ۲۶ زندان محکوم شدند
تهران- ایرنا- "ماجد الدسیمانی" سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان سعودی با اشاره به شناسایی یک باند پولشویی از صدور حکم ۲۶ سال زندان برای اعضای این باند خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اف ای تی اف FATF / مجمع تشخیص مصلحت نظام / مبارزه با پول شویی / کنوانسیون پالرمو / سعید جلیلی
مخالفان FATF همچنان در خواب زمستانی/امضاکنندگان پیوستن به FATF در دولت احمدی نژاد، امروز مخالفش شدند
ایسنا نوشت: تا کمتر از دو ماه دیگر تمامی اقدامات "مقابله‌ای" علیه ایران در صورت تصویب نشدن دو لایحه پالرمو وCFT وضع خواهند شد و عملا ایران به شرایط پیش از خرداد ۱۳۹۵ باز خواهد گشت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / FATF / پول شویی / تحریم / اقتصاد / بانک / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
تشدید موج سیاه‌نمایی علیه FATF با طرح ادعاهای غیر واقعی
تهران - ایرنا - موج سیاه‌نمایی منتقدان دولت علیه پذیرش FATF در ماه‌های اخیر روندی افزایشی یافته به‌طوری که کار به طرح ادعاهای غیرواقعی نیز رسیده است به عنوان مثال ادعا شده که برای عضویت FATF اطلاعات صرافی‌ها و حساب‌های بانکی افراد باید گزارش شود، در حالی که هیچ کدام از این ادعاها صحت ندارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / پول شویی / اف ای تی اف / تروریسم / ترکیه
اف‌ای تی اف به ترکیه هشدار داد
تهران- ایرنا- گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، روز دوشنبه در بیانیه‌ای از ترکیه خواست تا تلاش‌های جدی‌تری برای جلوگیری از تأمین مالی تروریسم و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی انجام دهد.  
۱۳۹۸-۰۹-۲۵
خود تحریمی 80 میلیون نفری با بی توجهی به FATF
حضور ایران در FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام به حالت تعلیق در آمده است و جریان مخالف ورود ایران به این معاهده مالی بین المللی که جهت مبارزه با پول شویی و تروریسم به اجماع جهانی رسیده عنوان می کند که حضور ایران در این معاهده هیچ امتیازی برای ایران در پی ندارد. اما هیچ توضیحی از نتایج عدم حضور ایران در این معاهده داده نمی شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / سپاه پاسداران / مبارزه با پول شویی
جزئیاتی مهم از پروژه انهدام باند پولشویی ‌توسط سپاه پاسداران
تسنیم نوشت: پاسداران گمنام امام زمان ( عج) سپاه عاشورا، در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، یک باند پولشویی را متلاشی کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / پول شویی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / تراکنش
تراکنش‌های غیرحضوری به روزانه ۱۰۰ میلیون تومان محدود شد
تهران - ایرنا - بانک مرکزی اعلام کرد: از بیستم آذرماه، تراکنش‌های همه سامانه‌های بین بانکی به ازای هر شخص در ۲۴ ساعت از درگاه‌های غیرحضوری به یک میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان) محدود می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
رد پای یک شرکت انگلیسی در اختلاس‌های پاکستان
مسئولین پاکستانی از کشف و متوقف شدن فعالیت‌های یک شرکت انگلیسی در کراچی خبر دادند که در پول شویی‌های کلان نقش داشته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / غلامحسین اسماعیلی / استان گلستان / پول شویی / قوه قضاییه
انهدام باند پولشویی با ۳۰۰ عضو در استان گلستان
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره پرونده پولشویی در استان گلستان گفت: این پرونده در مرحله بازپرسی قرار دارد و ۹ نفر بازداشت هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / پول شویی / فیشینگ / سرقت / بانک
اتهام کلاهبرداری در کمین قربانیان فیشینگ
تهران- ایرنا- کلاهبرداری‌های مربوط به فیشینگ در حالی رو به افزایش است که در برخی موارد، قربانیان این نوع کلاهبرداری، علاوه بر خالی شدن حسابشان، ناخواسته شریک جرم متخلفان نیز می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / پول شویی / قرقیزستان / تظاهرات اعتراضی / آسیای میانه
اعتراض قرقیزها به فساد مالی
تهران - ایرنا - بیشکک پایتخت قرقیزستان طی روزهای اخیر شاهد تجمعاتی در اعتراض به فساد مالی و پولشویی یکی از مقامات پیشین این کشور است، معترضان خواستار این هستند که یکی از مقامات پیشین گمرک که صدها میلیون دلار از این کشور در قالب پولشویی به خارج برده است،  بازداشت و زندان شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / مبارزه با پول شویی / دادگاه
تصاویر | دومین دادگاه متهمان قاچاق ارز و پولشویی
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به متهمان قاچاق ارز و پولشویی، دوشنبه 27 آبان، در مجتمع قضایی انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / FATF / پول شویی / اقتصاد / خوزستان
تعهدات FATF باید در فضای امنیت ملی و بین المللی لحاظ شود
اهواز – ایرنا - عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: بررسی تعهدات در قالب FATF بیش از آنکه سیاسی و بحث رسانه‌ای باشد، یک موضوع حقوقی، اقتصادی و سیاسی بسیارتخصصی است که باید در فضای تامین امنیت ملی و مشارکت فعال‌دیپلماسی بین‌المللی لحاظ شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / FATF / پول شویی / اقتصاد / کرمانشاه / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
منافع پیوستن به FATF بر زیان‌های احتمالی آن بسیار چشمگیرتر است
کرمانشاه- ایرنا- استاد اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه گفت: ایران با پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به طور قطع منافع چشمگیرتری از زیان‌های احتمالی که مخالفان آن در کشور اذعان می‌کنند به دست خواهد آورد که این امر پیوستن به این گروه را ضروری می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اف ای تی اف / تحریم / پول شویی / اتاق بازرگانی ایران / لرستان / شفافیت / ایران / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
پیشرفت کشورها در گرو جهانی شدن است                                   
خرم‎آباد - ایرنا - نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: بر اساس نظریه های توسعه، پیشرفت کشورها در گرو جهانی شدن است و ایران نیز برای پیشرفت نیازمند جامعه پذیری جهانی می باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / FATF / سمنان / پول شویی / بانک / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
پذیرش FATF در شرایط عادلانه برای کشور اولویت باشد
سمنان- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه سمنان با اعلام اینکه با نپذیرفتن FATF شرایط اقتصادی برای کشورمان سخت‌ می‌شود، گفت: در زمان حاضر اولویت اول کشور باید پذیرش توصیه‌های این گروه ویژه مالی در شرایط عادلانه باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / FATF / تروریسم / اف ای تی اف / پول شویی / گام چهارم برجام / پولشویی / انرژی هسته ای / دانشگاه فردوسی مشهد / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
تصویب لوایح FATF برای همراهی با اقتصاد جهانی ضروری است
مشهد- ایرنا- دانشیار گروه آموزشی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به نیاز کشور برای پیوستن به اقتصاد جهانی باید لوازم و توصیه‌های مطرح شده در مورد مبارزه با پولشویی پذیرفته شود و به عبارتی با پذیرفتن FATF با اقتصاد جهانی همراه خواهیم شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / مجلس شورای اسلامی / پول شویی / محمدجواد ظریف / ظریف / ایران
گروه‌های فشار علیه FATF منافع مالی شخصی دارند
یکشنبه بعد از ظهر، وزیر خارجه برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس رفت. ظریف درباره پولشویی صحبت کرد و به سوالات پاسخ داد اما او به دلیل هم‌زمانی مجلس و جلسه شورای امنیت ملی با عذرخواهی از نمایندگان مجلس را زودتر ترک کرد
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / FATF / مشهد / پول شویی / اتاق بازرگانی ایران / بانک / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
نپذیرفتن FATF ایران را از مراودات مالی با دنیا محروم می‌کند
مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: نپذیرفتن توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی، ایران را از تمام مراودات مالی و بانکی با کشورهای دنیا محروم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / FATF / مجلس شورای اسلامی / تروریسم / پول شویی / CFT / شورای نگهبان / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
درباره CFT | لایحه‌ای برای مقابله با تامین مالی تروریسم
لایحه CFT یا قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در ماه های گذشته با وجود تایید دولت و تصویب مجلس به وسیله شورای نگهبان رد شد و اکنون در مجمع تشخیص مصلحت در حال بررسی و مسکوت مانده است. موافقان لوایح FATF را عاملی برای توافق و تعامل با جهان و در امتداد برجام عنوان می کنند در حالی که مخالفان این معاهده، آن را مخالف مصالح ملی و در راستای تحریم ها و اعمال فشارهای آمریکا و دشمنان علیه جمهوری اسلامی تلقی کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / FATF / پول شویی
کدام کشورها در لیست سیاه FATF قرار خواهند گرفت؟
برای آخرین‌بار «گروه ویژه اقدام مالی» به ایران فرصت داده تا عضو این نهاد بین‌المللی شود. تنها دو کشور در جهان هستند که به این سازمان نپیوسته و قوانین مربوط به پولشویی را تصویب نکرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / FATF / پول شویی / گروه اقدام ویژه مالی- پاریس / پولشویی
تصویب نشدن لوایح FATF باری بر دوش دولت بعدی خواهد بود
سید جواد کاظمی‌تبار استادیار دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با بیان این که عدم تصویب لوایح FATF بیش از آنکه دولت روحانی را متضرر کند باری بر دوش دولت بعدی خواهد بود، گفت: گروه ویژه اقدام مالی به سادگی کشوری را وارد لیست سیاه نمی کند اما وقتی کشوری وارد این لیست شد درآمدن ازآن کار آسانی نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / مجلس شورای اسلامی / فرانسه / اف ای تی اف / پول شویی / محمدجواد ظریف
سخنان ظریف در مجلس شورای اسلامی
وزیر امور خارجه امروز یکشنبه که برای پاسخ به سوالات محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و مجتبی ذوالنوری نماینده قم در جلسه علنی نوبت عصر امروز -یکشنبه- مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با تاکید بر اینکه مسائل امنیت ملی ما مهم‌تر از آن است که با بحث‌های جناحی مورد توجه قرار گیرد، گفت: وزارت خارجه بیشترین تلاش را برای مقابله با پولشویی انجام داده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / محمدجواد ظریف / وزارت خارجه / مجلس شورای اسلامی / مبارزه با پول شویی
روایت ظریف از تلاش‌های وزارت خارجه برای مبارزه با پولشویی
وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه مسائل امنیت ملی ما مهم‌تر از آن است که با بحث‌های جناحی مورد توجه قرار گیرد، گفت: جمهوری اسلامی و وزارت امور خارجه بیشترین تلاش را برای مقابله با حرکت‌های غربی‌ها در مورد پولشویی، انجام داده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / مبارزه با پول شویی / رقابت انتخاباتی / شورای نگهبان / وزارت کشور
سایه دوقلوهای «پول‌سالاری» و «پول‌های کثیف» بر انتخابات مجلس
نگرانی از ورود پول های کثیف به انتخابات در حالی مطرح می شود که عده ای بهترین راهکار مقابله با آن را تصویب قوانین قوی و جامع از جمله الکترونیکی شدن انتخابات و گروهی دیگر افزایش نظارت ها را دارای کارکرد موثر می دانند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / فروش فیلم ها / پول شویی / فیلم سینمایی / قاچاق فیلم / سینما / منوچهر هادی / کالای قاچاق / اکران فیلم
هرچه کنی به خود کنی
تهران- ایرنا- انگشت اتهامی که امروز به سمت دست‌فروشان و فروشندگان غیررسمی یا به اصلاح قاچاق‌چیان فیلم نشانه رفته است، ما را از این مهم غافل کرده که برای تبیین هر پدیده و تحلیل هر مساله، باید نیم‌نگاهی هم به گذشته و پیشینه موضوع بیاندازیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / پول شویی / وزارت خزانه داری آمریکا / ایران
آمریکا کمک به مردم ایران را سخت‌تر کرد
نیویورک- ایرنا- دولت آمریکا با وضع سازوکار ویژه ای برای ارسال نیازهای اولیه زندگی مردم ایران، تجارت با تهران را در زمینه بشردوستانه سخت‌تر کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
ارز مجازی فیس بوک حریم شخصی کاربران را تهدید می‌کند
سیاستمداران و ناظران سراسر جهان نگران ایجاد ارز مصنوعی فیس بوک هستند چون می تواند به سیستم مالی جهان آسیب برساند، حریم شخصی کاربران را تهدید و راه را برای پول شویی باز کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / پول شویی / گروه اقدام ویژه مالی- پاریس / کره شمالی
FATF به تحریم کره شمالی ادامه می دهد
تهران- ایرنا- گروه ویژه اقدام مالی(FATF) با استناد به احتمال پولشویی و تامین مالی تروریسم از سوی کره شمالی، از تداوم تحریم های شدید علیه این کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / تروریسم / پول شویی / بانک ملی تاجیکستان / تاجیکستان
انتشار فهرست افراد مرتبط با تروریسم در تاجیکستان
تهران - ایرنا - بانک ملی تاجیکستان با انتشار فهرستی نام حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از افراد مرتبط با گروه های تروریستی را منتشر کرد که نسبت به سال گذشته تعداد این افراد ۲۰ نفر افزایش داشته است .
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / برجام / پول شویی / حشمت‌الله فلاحت‌ پیشه / شورای نگهبان / اتحادیه اروپا / پالرمو / محسن رضایی / مجمع تشخیص مصلحت نظام
نگاه رسانه های داخلی به وضعیت FATF
تهران - ایرنا- رسانه های داخلی با پایان یافتن مهلت قانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه پالرمو به چگونگی وضعیت آن پرداختند و سرانجام این لایحه را در ابعاد مختلف واکاوی کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / پاکستان / پول شویی / فهرست سیاه / چین / گروه ویژه اقدام مالی
ریاست دوره ای چین در FATF و شانس پاکستان برای رهایی از فهرست سیاه
تهران- ایرنا- مذاکرات نشست امروز(دوشنبه) گروه ویژه اقدام مالی(FATF)، تحت ریاست دوره ای چین، درباره اقدامات انجام شده از سوی پاکستان در زمینه توقف پولشویی و تامین مالی تروریسم برگزار خواهد شد.برخی کارشناسان می گویند، با توجه به اینکه چین در حال حاضر ریاست FATF را به عهده دارد و پاکستان متحدی برای تمام فصول پکن است، همه نگاه ها به پکن برای حمایت از اسلام آباد جهت رهایی از فهرست سیاه دوخته شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / سازمان حسابرسی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / پول شویی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / حسن نوروزی / قوه قضاییه
نمایندگان با الحاق یک تبصره به قانون مبارزه با پولشویی موافقت کردند
تهران-ایرنا- نمایندگان با الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی موافقت کرده و جزئیات‌آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ارجاع دادند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / کاریکاتور / یارانه / ثروتمند / مبارزه با پول شویی / حذف یارانه
حذف یارانه ثروتمندان دست قاچاقچیان را رو کرد!
سخنگوی ستاد حذف یارانه با بیان اینکه نصف معترضان به حذف یارانه نقدی مسئولیت تراکنشها را نپذیرفتند، گفت: در موضوع سوء استفاده از کارتهای بازرگانی یک‌بارمصرف یک سری اسناد و املاک نیز به نام افراد محروم ثبت شده بود تا رد سودجویان پاک شود. این موضوع سوژه کارتونی در خبرگزاری تسنیم شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / سپرده بانکی / مبارزه با پول شویی
سازمان مالیاتی،«حساب‌های بانکی مشکوک» را بررسی می کند
هادی خانی، مدیرکل مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی در گفتگو با مهر، با اشاره به بررسی «حساب‌های بانکی مشکوک» توسط سازمان امور مالیاتی، گفت: بانک مرکزی متعهد شده که اطلاعات حساب‌هایی با گردش مالی بالای ۵میلیارد تومان را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد که این امر تاکنون برای سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ تحقق یافته و سازمان امور مالیاتی در حال بررسی ریزداده‌های این حساب‌ها است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / فرار مالیاتی / پول شویی
بررسی حساب بانکی ۳ گروه مشکوک به پول‌شویی
"تمرکز ما بيشتر روي فرار مالياتي به‌عنوان يک جرم اقتصادي است. همان‌طور که عرض کردم، افرادي که در اين رده قرار مي‌گيرند گاه فعال اقتصادي بوده‌اند و به هر دليلي تا امروز خودشان را به‌عنوان مؤدي سازمان مالياتي به سازمان معرفي نکرده‌اند و از طريق روابط مالي و اقتصادي افراد مختلف؛ چه در قالب تراکنش‌هاي بانکي و چه ساير روش‌هايي که ريزداده‌هاي اطلاعاتي به ما مي‌دهد، اين افراد شناسايي شده و به سازمان امور مالياتي براي تشکيل پرونده دعوت مي‌شوند و ماليات‌هايي را که بايد مي‌دادند و ندادند، باید پرداخت کنند."
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / سینمای ایران / علیرضا شجاع نوری / مبارزه با پول شویی
شجاع‌نوری: هر پولی که به سینما می‌آید، مبارک است
علیرضا شجاع‌نوری با تاکید بر اینکه تکلیف کثیف بودن یا نبودن سرمایه قبل از ورود به سینما باید مشخص شود، تاکید کرد هر پولی که به سینما می‌آید، مبارک است و باید از آن استفاده بهینه شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / پول شویی / وزارت کشور / شورای نگهبان / وزارت اقتصاد و امور دارائی / فساد اقتصادی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / پول های کثیف / اصلاح قانون انتخابات / حزب اعتماد ملی
در نظام انتخاباتی غیرحزبی، نامزدها از فقر مردم سواستفاده می کنند
تهران- ایرنا-  اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی به ایرنا می گوید: «اگر شاهدیم نامزدها از فقر مردم استفاده و با توزیع غذا و کت و شلوار و امثالهم سعی در خرید آرا دارند برای این است که نظام انتخاباتی ما حزبی و پشتوانه این نامزدها یک حزب سیاسی نیست.» بحث ورود پول های کثیف به انتخابات به تازگی با صحبت های رحمانی فضلی وزیر کشور و کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان بار دیگر در رسانه ها مطرح شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / پول شویی / لیونل مسی / آرژانتین
پرونده اختلاس و پولشویی بنیاد «مسی» مختومه اعلام شد
تهران- ایرنا- دادگاه ملی اسپانیا پرونده شکایت یکی از کارمندان سابق بنیاد خیریه مسی را که متعلق به «لیونل مسی» است، مختومه اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / پول / پول شویی / تلگرام / بانک / فضای مجازی
بازی فضای مجازی با حساب‌های بانکی یک میلیارد تومانی
تهران- ایرنا- شایعه‌ای در فضای مجازی مطرح شده مبنی بر اینکه قرار است حساب‌های بانکی بالای یک میلیارد تومان مسدود شده و از صاحبان حساب خواسته شود تا منبع تامین این پول را مشخص کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / اف ای تی اف / برجام / دیپلمات فرانسوی / رویترز
دیپلمات فرانسوی: اجرای اف ای تی اف، پیش شرط اینستکس است !
در حالی که ایران خود را آماده برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی کرده و دیگر امیدی به اینستکس ندارد یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گفت تا زمانی که تهران استانداردهای بین المللی را در خصوص پول شویی و تامین مالی تروریسم برآورده نکند، مکانیزم تجاری مورد نظر اروپا برای داد و ستند اقلام انسانی با ایران عملیاتی نخواهد شد!
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / مبارزه با پول شویی / جهانگیر الماسی
انتقاد جهانگیر الماسی از تبلیغ سبک زندگی لاکچری در تلویزیون
روزنامه جوان نوشت: جهانگیر الماسی بازیگر پیشکسوت با اشاره به اینکه رکود اقتصادی دامن زندگی بخش عمده‌ای از هنرمندان را هم گرفته، به این نکته اشاره کرد که نقش سینما و تلویزیون در خروج از این وضعیت غیرقابل انکار است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / کارت خوان الکترونیکی
فرصت ۶ ماهه برای سامان دهی ۷ میلیون کارت خوان بی هویت
خزاسان نوشت: مقابله با فرار مالیاتی از طریق حساب های اجاره ای و کارت خوان های بی هویت در دستور کار قرار گرفت و مدیر کل مبارزه با پول شویی سازمان مالیاتی از راه اندازی سامانه‌ای برای اعتبار سنجی حساب های بانکی به منظور مبارزه با پول شویی و فرار مالیاتی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / کاریکاتور / فرارمالیاتی / کارت خوان الکترونیکی / مالیات / مبارزه با پول شویی
۷ میلیون ناقابل!
مدیرکل بازرسی، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفته بیش از 7 میلیون دستگاه پوز بدون هویت در کشور وجود دارد که برای این سازمان نقطه کور است. مهدی عزیزی با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱ / پالرمو / سری آ ایتالیا / سری دی ایتالیا / پول شویی / سیسیل / فساد در فوتبال / پولشویی در فوتبال / پولشویی در فوتبال ایتالیا
عاقبت تلخ سیسیلی‌ها؛ پالرمو به جرم پولشویی سقوط کرد
عقاب‌های شهر سیسیل به پایین‌ترین سطح حرفه‌ای فوتبال ایتالیا سقوط کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / مبارزه با پول شویی / روزنامه اطلاعات / محمدجواد ظریف
روزنامه اطلاعات،حرفهای پارسال ظریف در باره پولشویی را یادآوری کرد/ اجاره حسابهای بانکی،ادامه همان قصه است
روزنامه اطلاعات نوشت:وزیر اقتصاد‎ ‎هفته گذشته از برنامه جدی این وزارتخانه برای مقابله با حساب‌های بانکی اجاره‌ای خبر داد. او گفت روشن است این حساب‌ها برای پول‌شویی و فرار مالیاتی به کار می‌روند. وی در عین حال اظهار داشت آماری از این حساب‌های اجاره‌ای نداریم اما در حال شناسایی و مقابله با این حساب‌ها هستیم.‏
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / قانون منع پولشویی / مبارزه با پول شویی
مدیران بانک سرمایه چه نقشی در به یغما بردن ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان داشتند؟
میزان نوشت: هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و دیگر متهمان بانک سرمایه، امروز در شعبه سه دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد و جرایم اقتصاد به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / مبارزه با پول شویی
قاضی مسعودی: پرونده احمد عراقچی به شعبه دوم ارسال شده بود
مهر نوشت: قاضی مسعودی مقام گفت: پرونده آقای عراقچی به شعبه ما ارسال نشده و فکر می‌کنم در شعبه دوم باشد ولی پرونده‌های جدید پتروشیمی به ما ارجاع شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / مبارزه با پول شویی / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی
قاضی پرونده بانک سرمایه: مسائل پول‌شویی در سریال شهرزاد فعلا اعلام نمی‌شود
ایرنا نوشت: قاضی دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات مسئولان سابق بانک سرمایه، درباره ۲ میلیارد تومانی که بابت سریال شهرزاد به متهم ردیف دوم این پرونده داده شده است، گفت: از بیان برخی مسائل معذورم ولی می‌دانیم پول در ساخت فیلم شهرزاد بابت چه چیزی گرفته شده و در آینده مشخص می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / سینمای ایران / مبارزه با پول شویی / شفافیت
پول‌های کثیف، سینما را خراب کرده است
یک دوره‌ای در سینما و صداوسیما آن‌چنان نصیحت‌های اخلاقی کرده‌اند که این روزها کسی گوشش دیگر به این مسائل بدهکار نیست. اوج این نصیحت‌ها در دهه ۱۳۶۰ بود. متاسفانه در دهه‌های اخیر از آن طرف بام افتاده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / دونالد ترامپ / قانون منع پولشویی / مبارزه با پول شویی / ایالات متحده آمریکا
اتهام جدید ترامپ و دامادش: پول‌شویی!
فارس به نقل از روزنامه «نیویورک‌تایمز» نوشته: برخی از تراکنش‌های مالی رئیس‌جمهور آمریکا و داماد او، مشکوک به پولشویی بوده، اما بانکی که این تراکنش‌ها را انجام داده، از پیگیری ادعای پول‌شویی خودداری کرده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ / خودکشی / پرو / رئیس جمهور
رئیس جمهور سابق پرو خودکشی کرد!
آلن گارسیا که متهم به دریافت رشوه و پول شویی بود، سال گذشته از اروگوئه تقاضای پناهندگی سیاسی کرد اما با مخالفت این کشور مواجه شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
ادامه اینستکس به شرط پذیرش FATF/ شرط گذاری اتحادیه اروپا به جای انجام تعهد
سخنگوی اتحادیه اروپا در گفتگویی اظهار کرد اینستکس به قوانین ضدپول شویی و مقابله با منابع مالی تروریسم توجه دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰ / اف ای تی اف / اقدامات مالی / اقتصاد / پول شویی
بالاخره به FATF بپیوندیم یا نپیوندیم؟
اف‌ای‌تی‌اف در سال ۲۰۱۲ چهل و نه توصیه را به عنوان استاندارد‌های این سازمان برای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم ابلاغ کرد که کشور‌های عضو موظف شدند یا قوانینی برای رعایت این توصیه‌ها تصویب کنند و یا قوانین فعلی خود را متناسب با آن‌ها بهبود دهند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
«عبور اصلاح طلبان از روحانی» به کجا می‌رسد؟ /اطلاعات را شفاف کنید تا فساد کمتر شود/آیا عراق می‎تواند بی‎طرف باشد؟
مهلت یکماه به رانت خواران، تورم در کمین بازار مسکن، ثبت STFI در تهران، بوی آزادسازی قیمت‌ها می‌آید، از وضعیت دارو تا اوضاع سلامت روان ایرانی‌ها، حاج قاسم و گام دوم انقلاب، دولت تنهای تنهاست، تروریست نیوزیلندی نسخه جدید منافقین و داعش، پیشنهاد ۲۵۰ هزار دلاری آمریکا به مهندس ایرانی برای قطع برق تهران، شگرد‌های پول شویی غیرمجازها، مشکلات سیستم بانکی چگونه گریبانگیر تامین مالی صنعت نفت شد؟، نسبت جمعه سیاه نیوزیلند با کارنامه سیاه سران غرب، اولتیماتوم به ماکرون، رانندگان پرخطر را ممنوع‌السفر کنید و روایت لاریجانی از سخنان غیرعلنی شمخانی درباره پالرمو از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ / هدایتی / دادگاه / قاضی مسعودی
هشدار قاضی دادگاه هدایتی به برخی ورزشکاران
وی گفت: درست است که شاید برخی افراد از منشا پول منتقل شده مطلع نباشند، اما اقدامات مراجع قضایی در ضبط و استرداد اموال، طبق قانون پول شویی انجام می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •