سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
پیامبران الهی
اقلیت‌های دینی مجلس اظهارات توهین‌آمیز مکرون را محکوم کردند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / مجلس شورای اسلامی / فرانسه / پیامبران الهی / اقلیت دینی / رئیس جمهور فرانسه / مجلس یازدهم / امانوئل مکرون / مکرون و ماسک آزادی بیان / اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص)، بازی شارلی ابدو با انبار باروت
اقلیت‌های دینی مجلس اظهارات توهین‌آمیز مکرون را محکوم کردند
تهران- ایرنا- نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اظهارات توهین‌آمیز رییس جمهور فرانسه در حمایت از اقدام نشریه شارلی ابدو برای توهین به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.
نماینده پیشین مجلس: لازمه مسلمانی، هوشیاری و بیداری است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
نماینده پیشین مجلس: لازمه مسلمانی، هوشیاری و بیداری است
تهران- ایرنا- نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، لازمه مسلمانی را هوشیاری و بیداری دانست و گفت: توهین به ساحت مقدس پیامبران الهی و پیامبر اسلام در هر شکلی مذموم است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تهران: در آتش افراطی‌گری ندمید
دولت جمهوری اسلامی ایران هم در کنار دیگر مسلمانان جهان به اظهارات مغرضانه و تندروانه دولت فرانسه علیه مسلمانان واکنش نشان داده است. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری توییتر خود به زبان انگلیسی تاکید کرد: «مسلمانان، قربانیان اصلی «فرقه نفرت» [وهابیت] هستند؛ فرقه‌ای که رژیم‌های استعمارگر به آن‌ قدرت بخشیدند و توسط عمال‌شان به همه ‌جا صادر کردند. توهین به ۱.۹ میلیارد مسلمان- و مقدسات آنها- به واسطه جنایات شنیع این افراط‌گرایان، سوءاستفاده‌ای فرصت‌طلبانه از آزادی بیان است. این‌چنین اقداماتی تنها بر آتش افراط‌گرایی می‌دمد.» روز یکشنبه هم سعید خطیب‌زاده سخنگوی …
فرانسه توهین به ادیان آسمانی و پیامبران را متوقف کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / کویت / پیامبر اکرم (ص) / فرانسه / احمد ناصر المحمد الصباح
فرانسه توهین به ادیان آسمانی و پیامبران را متوقف کند
وزیر خارجه کویت از فرانسه خواست توهین به ادیان آسمانی و پیامبران الهی را متوقف کند.
سخنگوی وزارت خارجه: هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی را به شدت محکوم می کنیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / اهانت به پیامبر اسلام / اهانت به پیامبران / خطیب زاده / سخنگوی وزارت خارجه
سخنگوی وزارت خارجه: هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی را به شدت محکوم می کنیم
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص) در فرانسه را محکوم و تاکید کرد که توهین به ارزش های اسلامی و عقاید مسلمانان غیر قابل قبول و مردود است.  سعید خطیب زاده سخنگوی...
وزارت خارجه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام (ص) در فرانسه را محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
وزارت خارجه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام (ص) در فرانسه را محکوم کرد
سخنگوی وزارت امورخارجه در پی استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص) در فرانسه که در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده، هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی، خصوصا خاتم آنها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه: موضع گیری مقامات فرانسه موجب نفرات پراکنی می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / فرانسه / پیامبران الهی / سعید خطیب زاده / وزارت امور خارجه
سخنگوی وزارت امور خارجه: موضع گیری مقامات فرانسه موجب نفرات پراکنی می‌شود
 تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: موضع غیر قابل توجیه مقامات فرانسوی درباره اهانت به ساحت پیامبر رحمت(ص) پاسخ مدبرانه و مناسب به افراطی گری و خشونت نیست و بیش از پیش موجب نفرت پراکنی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دیدار ذوالنوری و سفیر فرانسه / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی
انتقاد ذوالنوری از توهین به پیامبر اسلام(ص) در دیدار سفیر فرانسه
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر فرانسه، با محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام گفت: اهانت و بی­ احترامی به پیامبر مکرم اسلام و دیگر پیامبران الهی به بهانه وجود آزادی بیان باعث جریحه­ دار شدن احساسات مسلمانان شده و موجب تشدید پیچیدگی تحولات منطقه خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
محکومیت اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام هتاکانه یکی از نشریات فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) تأکید کرد: این تحرکات نه‌تنها اهانت به مقدسات مسلمین که شکستن حرمت همه ادیان توحیدی و پیامبران الهی است که وظیفه پاسخگویی آن را برعهده همه آزادیخواهان بیدار جهان می‌گذارد.  به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است: اقدام جسارت‌بار و هتاکانه یکی از نشریات مزدور فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر صلح و عدالت، نشانه انفعال و استیصال استکبار در مقابله با گفتمان بیداری جهانی و مقاومت …
اقدام هتاکانه به ساحت پیامبر اعظم (ص) شکستن حرمت همه ادیان الهی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / اسلام هراسی / فرانسه / گروه تروریستی داعش / علی اکبر ولایتی / سید امیرحسین قاضی ‌زاده هاشمی / پیامبر اکرم / ایالات متحده آمریکا / شورای سیاست گذاری ائمه جمعه / قرآن کریم / امانوئل مکرون
اقدام هتاکانه به ساحت پیامبر اعظم (ص) شکستن حرمت همه ادیان الهی است
تهران - ایرنا - شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام هتاکانه یکی از نشریات فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) تاکید کرد: این تحرکات نه تنها اهانت به مقدسات مسلمین که شکستن حرمت همه ادیان توحیدی و پیامبران الهی است که وظیفه پاسخگویی آن را برعهده همه آزادیخواهان بیدار جهان می‌گذارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
واکنش ایران به توهین مجدد «شارلی ابدو» به پیامبر اسلام
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار تصاویر توهین‌آمیز به پیامبر اسلام (ص) توسط مجله «شارلی ابدو» این اقدام موهن را محکوم کرد و گفت: هرگونه اهانت و بی‌احترامی به پیامبر مکرم اسلام و سایر پیامبران الهی به هیچ وجه قابل قبول نیست. وی افزود: اقدام موهن نشریه فرانسوی که به بهانه آزادی بیان تکرار شده است، موجب جریحه‌دارشدن احساسات موحدان عالم، اقدامی تحریک‌آمیز و توهین به ارزش‌های اسلامی و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان است.
ایران انتشار کاریکاتور پیامبر در شارلی ابدو را محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
ایران انتشار کاریکاتور پیامبر در شارلی ابدو را محکوم کرد
سخنگوی وزارت خارجه: اهانت به پیامبر مکرم اسلام و سایر پیامبران الهی به هیچ وجه قابل‌ قبول نیست.
واکنش وزارت خارجه به اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر(ص):  اهانت به پیامبر مکرم اسلام به هیچ وجه قابل‌ قبول نیست / آزادی بیان باید در جهت همزیستی مسالمت آمیز نوع بشر به کار گرفته شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
واکنش وزارت خارجه به اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر(ص): اهانت به پیامبر مکرم اسلام به هیچ وجه قابل‌ قبول نیست / آزادی بیان باید در جهت همزیستی مسالمت آمیز نوع بشر به کار گرفته شود
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به انتشار تصاویر توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) توسط مجله شارلی ابدو این اقدام موهن را قویا محکوم کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبر مکرم اسلام و سایر پیامبران الهی به هیچ وجه قابل قبول نیست.
یادداشت| تذکّر رسولانه امام خمینی و تحوّل باطنی جامعه ایران
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / امام خمینی (ره)
یادداشت| تذکّر رسولانه امام خمینی و تحوّل باطنی جامعه ایران
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی در یادداشتی مسئله شباهت تحول‌خواهی امام خمینی و پیامبران الهی را بررسی کرده است.
سرزمین مقاومت
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سرزمین مقاومت
خاورمیانه درست در این نقطه به اوج می‌رسد؛ سرزمینی که نماد مقاومت و دادخواهی علیه ظالمان زمانه است. اینجا هیچ‌کس بی‌تفاوت نیست. همه خوب یادشان مانده که زمین زیرپایشان متعلق به آنهاست و تا ابد متعلق به آنها خواهد ماند. مقدس‌ترین و دورترین مسجد، محل معراج نبی‌اسلام(ص)، زادگاه و میعاد پیامبران الهی و مکان‌مقدس برای 3دین توحیدی، همه و همه در این جغرافیا جمع شده‌است. فلسطین، واژه‌ای نیست که از کنارش بی‌توجه بگذریم. چشم دوخته‌ایم به روزی که وعده الهی تحقق می‌یابد و حق به حق‌دار خواهد رسید. در این گزارش …
شباهت‌های آمریکا و فرعون
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / ویروس کرونا / پیامبران الهی / ایالات متحده آمریکا / محمد حاجی ابوالقاسم دولابی / قرآن کریم / امام علی / ماه مبارک رمضان؛ روزگار کرونایی
شباهت‌های آمریکا و فرعون
تهران - ایرنا - استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ظهور باطن غرب در ماجرای ویروس کرونا گفت: وضعیت آمریکا به عنوان مستکبر در جهان امروز همانند زمان فرعون است که میان مردم تفرقه ایجاد می‌کرد و به کشمکش‌های قبیله ای و مذهبی دامن می‌زد.
روز نکبت و مسوولیت‌های جهانی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / قدس / رژیم صهیونیستی / فلسطین
روز نکبت و مسوولیت‌های جهانی
تهران - ایرنا - بیش از ۷۰ سال پیش زمانی که نطفه منحوس رژیم جعلی صهیونیستی در منطقه استراتژیک خاورمیانه و در سرزمین پیامبران الهی کاشته شد کسی تصور نمی کرد سازمان ملل و مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر جنایات بی شمار صهیونیستها در حق ملت مظلوم فلسطین و مردمان کشورهای منطقه تا این حد منفعل عمل کنند.
روزگار غریب نمدمالی در کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / نمدمالی / کرمانشاه / استانی-فرهنگی و هنری
روزگار غریب نمدمالی در کرمانشاه
می‌گویند حضرت سلیمان پسری داشت که به راه و رسم بسیاری از پیامبران الهی شغل چوپانی را پیشه خود کرده بود. در طول سالهایی که با این پیشه زندگی می‌گذراند، همیشه دلش می‌خواست تا از پشم گوسفندانش پارچه‌ای ببافد، برای همین تلاش زیادی می‌کرد، اما نمی‌شد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / پرویز اسماعیلی / کرواسی
سفیر ایران در زاگرب: پیام اصلی ادیان الهی و به ویژه اسلام، صلح، دوستی و همکاری است
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی در دیدار با عزیز حسنویچ ، مفتی اعظم و رئیس مشیخت اسلامی این کشور تاکید کرد: پیام اصلی ادیان الهی و به ویژه اسلام، صلح، دوستی و همکاری است و تنها راه عبور جهان از مشکلات فعلی گفت‌وگو و پیروی از تعالیم پیامبران الهی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
جامعه جهانی امروز بیش از گذشته تشنه پیام پیامبران الهی است
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور طی پیامی فرا رسیدن آغاز سال 2020 میلادی را به هموطنان مسیحی و تمامی مسیحیان جهان تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / مدارس / پیامبران الهی / کتاب
حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) در کتاب های درسی
تهران- ایرنا- میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز جشن های سال نو میلادی ۲۰۲۰ بهانه ای شده است تا برخی مطالب مندرج در خصوص این پیامبر توحیدی در کتب درسی بازخوانی شود. 
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
حضرت آیت الله سبحانی: قرآن کتاب معارف و اصول عقاید است
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی همزمان با اختتامیه سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه کانون های فرهنگی و هنری مساجد پیامی صادر کرد. به گزارش شفقنا، پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:   بسم الله الرحمن الرحیم پیامبران الهی برای هدایت انسانها بسوی خدا برانگیخته شده اند تا او را از اسارت سنگ و گل رهانیده […]
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
اشموئیل نبی (ع)؛ پیامبری مهجور
ساوه - ایرنا- هرگاه سخن از بارگاه پیامبران الهی در ایران به میان می آید، نخستین نامی که به ذهن متبادر می شود، دانیال نبی (ع) در شوش است اما شاید کمتر کسی بداند که یکی از 33 پیامبر الهی مدفون در کشور، در محدوده شهرستان های ساوه و زرندیه قرار دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
تربیت انسان فلسفه بعثت پیامبران الهی بوده است
خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: تربیت و تهذیب نفوس انسان فلسفه بعثت پیامبران الهی بوده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
شعری زیبا در مدح حضرت فاطمه(س)
حضرت زهرا(س) میفرمایند: ما اهل بیت پیامبر وسیله ارتباط خداوند با خلق او هستیم، ما برگزیدگان پاک و مقدّس پروردگاریم، ما حجّت و راهنما خواهیم بود؛ و ما وارثان پیامبران الهی هستیم.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
هویت شغلی خبرنگاران مانند انبیاست
اهواز - ایرنا - مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پیامبران الهی خبر را دریافت و آن را به مردم ابلاغ می‌کردند، گفت: هویت شغلی خبرنگاران، هویت شغل انبیاست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •