سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
پیش فروش خودرو
۳۱ ساعت قبل
مـــــــرور
  براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مقرر شده است روغن‌های مایع ۱۲‌درصد و روغن‌های جامد و نیمه‌جامد ۱۴درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت‌های تعیین‌شده قبلی دریافت کنند.     دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هیچ تاریخی برای برقراری پروازهای خارجی قطعی و نهایی نیست، گفت: «آغاز فروش تورهای خارجی قابل اتکا نیست و مردم فریب پیامک‌های تبلیغاتی را نخورند.»   سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اجباری‌شدن استفاده از ماسک در فرودگاه‌های کشور و داخل هواپیما‌ها خبرداد.   رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از  تخصیص نیافتن ارز برای واردات مواد اولیه این صنعت طی سه ماه گذشته …
تداوم رکود و بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار خودرو
۳۳ ساعت قبل / ایران خودرو / قیمت خودرو / نرخ ارز / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تداوم رکود و بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار خودرو
تهران- ایرنا- بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت حاکی از رشد دو تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در یک هفته اخیر است، افزایش‌قیمت‌هایی که به گفته کارشناسان بیش از هر چیز ناشی از رشد قیمت دلار و افزایش قیمت‌ها در بازارهای موازی است.
تولید بیش از ۲ هزار خودروی دیزلی در فصل بهار
۳ روز قبل / ایران خودرو / خودرو / سایپا / مینی بوس / خودرو سازی ایران / شرکت واحد اتوبوسرانی تهران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تولید بیش از ۲ هزار خودروی دیزلی در فصل بهار
تهران - ایرنا - بررسی آمارهای منتشر شده سامانه کُدال حاکی از تولید ۲۲۵۳ دستگاه خودرو توسط شرکت‌های ایران‌خودرو دیزل و سایپادیزل از ابتدای امسال تا پایان خرداد ماه است.
چرا خودرو دوباره گران شد؟
۳ روز قبل / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / افزایش تورم / دلایل افزایش قیمت خودرو / افزایش نرخ ارز / افزایش نقدینگی
چرا خودرو دوباره گران شد؟
زاوه گفت: نتیجه این رشد مداوم نقدینگی، چیزی جزء افزایش التهاب در بازار‌های مختلف از جمله خودرو نیست، از طرف دیگر رشد ۸.۸ درصدی پایه پولی نیز به بیشتر شدن تورم دامن می‌زند و باعث می‌شود قدرت تورم بیشتر شود، بنابراین همان‌طور که ملاحطه می‌کنید، تا زمانیکه دولت در سیاست‌ها و راهبرد‌های اقتصادی خود تجدید نظر نکند، نمی‌توان انتظار داشت که بازار خودرو آرام بگیرد، به بیان دیگر راهکار اصلی سامان بخشیدن بازار خودرو، کنترل تورم است، نه این که با قرعه‌کشی پیش فروش خودرو انجام شود، چرا که این اقدام تنها نقش یک مُسکن چند روزه را ایفا کرده و دوباره دیدیم خودرو با افزایش قیمت همراه شد.
راه‌اندازی خط جدید تولید خودرو با داخلی‌سازی ۹۰ درصدی
۴ روز قبل / برجام / ایران خودرو / تحریم / خودرو / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
راه‌اندازی خط جدید تولید خودرو با داخلی‌سازی ۹۰ درصدی
تهران- ایرنا-‌ دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت: انتظار می‌رود تا زمان تولید انبوه خودروی K۱۳۲، داخلی‌سازی بیش از ۹۰ درصدی را در آن شاهد باشیم.
جزئیات پیش فروش تابستانه ایران خودرو اعلام شد
۵ روز قبل / فرشاد مقیمی / ایران خودرو
جزئیات پیش فروش تابستانه ایران خودرو اعلام شد
مقیمی جزئیات جدیدی از طرح پیش‌فروش تابستانه ایران‌خودرو را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده خودرو در فصل تابستان
مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه پیش ثبت‌نام جدید برای تابستان داریم، اعلام کرد: زمان آن به محض اینکه در کمیته خودرو مصوب شود اعلام عمومی خواهد شد.
فروش محصولات گروه بهمن از فردا ۹ تیرماه آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / پیش فروش خودرو / شرکت بهمن دیزل / قیمت وانت
فروش محصولات گروه بهمن از فردا ۹ تیرماه آغاز می‌شود
شرایط فروش نقدی اینترنتی، ۳ محصول وانت کاپرا دو کابین، کارا تک کابین و دو کابین ۲۰۰۰ سی سی ویژه تیر ماه اعلام شد. نوشته فروش محصولات گروه بهمن از فردا ۹ تیرماه آغاز می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تأثیر حذف سود مشارکت بر کاهش تقاضای سرمایه‌ای خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
تأثیر حذف سود مشارکت بر کاهش تقاضای سرمایه‌ای خودرو
مهر نوشت: وزارت صمت با حذف سود مشارکت در طرح پیش فروش خودرو، موجب کاهش نسبی تقاضا سرمایه‌ای خودرو شد اما لحاظ نکردن سود مشارکت در جریمه دیرکرد خودروسازان ممکن است باعث تضعیف حقوق خریداران خودرو شود.
عرضه در بورس، راهکار خلاصی از هیجان سرمایه‌گذاری در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / قیمت خودرو / خودرو / بورس / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
عرضه در بورس، راهکار خلاصی از هیجان سرمایه‌گذاری در بازار خودرو
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفت: اگر خودرو در بورس عرضه شود، ضمن از دست رفتن تدریجی هیجان سرمایه‌گذاری در بازار، جلوی ضرر و زیان خودروسازان گرفته می‌شود.
دور جدید سرمایه‌گذاری‌های «همراه اول» در استارتاپها
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دور جدید سرمایه‌گذاری‌های «همراه اول» در استارتاپها
مدیرعامل حرکت اول، استارتاپ «همراه مکانیک» را به عنوان لیدر بازار خرید و فروش و کارشناسی خودرو، یکی از پروژه‌های جذاب حرکت اول معرفی کرد و گفت: این استارتاپ در سال پنجم فعالیت خود، توانسته است سهم قابل توجهی از بازار آنلاین خرید و فروش و کارشناسی خودرو را به دست آورد و امیدواریم با تزریق سرمایه‌ای که اتفاق افتاده است، سرعت رشد و فاصله این استارتاپ از رقبا را بیش از پیش شاهد باشیم.
اسب ایرانی از دل شیر فرانسوی بیرون آمد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ایران خودرو / برجام / تحریم / خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
اسب ایرانی از دل شیر فرانسوی بیرون آمد
تهران- ایرنا- پروژه خودروی پژو ۳۰۱ قرار بود با همکاری فرانسوی‌ها راهی جاده‌ها و خیابان‌های ایران شود که تحریم‌های آمریکا مانع آن شد، اما متخصصان ایرانی با استفاده از زیرساخت‌های فراهم شده توانستند پروژه جدید K132 را کلید بزنند تا صنعت خودروسازی کشور در دوران سخت تحریم همچنان به مسیر خود ادامه دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مشکل بازار خودرو فاصله قیمتی است
عضو شورای رقابت گفت: یکی از جدی‌ترین مشکلات بازار خودرو این است که فاصله قیمتی کارخانه تا بازار آن افزایش یافته و افراد با هدف کسب سود وارد آن می‌شوند. آلبرت بغزیان درباره چرایی افزایش قیمت خودرو در بازار و اینکه با چه راهکار و سیاست‌هایی می‌توان بازار خودرو را آرام کرد، افزود: وقتی بازار با افزایش کاذب در تقاضا مواجه می‌شود، نمی‌توان با فروش محدود خودرو آن را تنظیم کرد؛ بنابراین باید راهکارها و سیاست‌هایی را در پیش گرفت که تقاضای کاذب از بازار خودرو حذف شود. وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی بازار خودرو استفاده از فاصله قیمتی کارخانه تا بازار است؛ وقتی فاصله قیمتی زیادی وجود داشته باشد، تقاضا برای سرمایه گذاری در این کالای مصرفی که اکنون سرمایه‌ای شده، افزایش پیدا می‌کند.
فروش خودرو در فرانسه جان می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فروش خودرو در فرانسه جان می‌گیرد
گروه خودروسازی PSA مالک شرکت‌های پژو، سیتروئن، دی‌اس و اوپل، انتظار دارد فروشش در ماه ژوئن به سطح عادی پیش از بیماری کرونا نزدیک شود. این امر عمدتا ناشی از مشوق‌های دولتی است که به صنعت خودروی فرانسه کمک کرده تا از رکود عمیق برخیزد. تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد نرخ ثبت‌نام برای وسایل‌نقلیه، به سطوح ژوئن 2019 نزدیک شده است. مارک مورتورکس، مدیر اجرایی این گروه خودروسازی می‌گوید: ما مراقب هستیم، چرا که روزهای پایانی ماه بسیار اهمیت دارد. با این حال نشانه‌های روشنی از بازگشت سطح فروش نمایان شده است. او تاکید می‌کند: پس از ماه‌های فاجعه‌بار مارس، آوریل و مه، فروش در ماه ژوئن شرایط بهتری را به خود می‌بیند. به گفته او، در حالی که سطح سفارش‌ها بالاتر از حد معمول است، اما تولیدات صنعت خودروی فرانسه به …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تحویل زودتر از موعد خودروهای فروش فوق العاده
معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو از تحویل پیش از موعد خودروهای فروش‌رفته در طرح فروش فوق‌العاده به مناسبت عید سعید فطر خبر داد و گفت: از ۲۴ خردادماه تاکنون بیش از چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در قالب این طرح تحویل مشتریان شده است. بابک رحمانی، ضمن قدردانی از وفاداری مشتریان نسبت به محصولات گروه صنعتی ایران خودرو افزود: این موضوع مسوولیت ما را سنگین‌تر کرده تا با عرضه محصولات جدید و مطابق با سلیقه مصرف‌کنندگان پاسخگوی نیاز آنها باشیم. وی با بیان اینکه تحویل خودروهای طرح فروش‌فوق‌العاده از ۲۴ خرداد ماه آغاز شده است، تاکید کرد: فرآیند تحویل خودروها به تدریج ادامه خواهد داشت و خودروهای این طرح پیش از فرارسیدن موعد سه‌ماهه، تحویل مشتریان خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / پیش فروش خودرو / تحویل خودرو
تاکنون چندهزار خودرو پیش فروش به مشتریان تحویل داده شده است؟
به گزارش ایرنا، معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو از تحویل پیش از موعد خودروهای فروش رفته در طرح فروش فوق العاده به مناسبت عید سعید فطر خبر داد و گفت: از ۲۴ خردادماه تاکنون بیش از چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در قالب این طرح تحویل مشتریان شده است.
بیش از چهار هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ایران خودرو / خودرو
بیش از چهار هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شد
معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو از تحویل پیش از موعد خودروهای فروش رفته در طرح فروش فوق العاده به مناسبت عید سعید فطر خبر داد و گفت: از ۲۴ خردادماه تاکنون بیش از چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در قالب این طرح تحویل مشتریان شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
سایپا، ایران خودرو را جا گذاشت /تولیدِ ۱۰ هزار خودروی بیشتر در سه ماهه اول ۹۹
در طرح پیش فروش اخیر شرکت سایپا، خودرو‌های تیبا و تیبا ۲ بیشترین متقاضی را داشته اند. تیبا نخستین خودروی انحصاری سایپا است که در سال ۱۳۸۷ رونمایی شد.
پیش‌بینی کاهش ۲۵ درصدی فروش خودرو در اروپا
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / اتحادیه اروپا / پیش فروش خودرو
پیش‌بینی کاهش ۲۵ درصدی فروش خودرو در اروپا
انجمن خودروسازان اتحادیه اروپا به تازگی برآورد و اعلام کرده است که میزان فروش خودرو در سال جاری میلادی ۲۵ درصد کاهش خواهد یافت.
چرایی التهاب قیمت خودرو در بازار(۱)/ معاون وزیر صنعت: نیاز فعلی بازار خودرو واقعی نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
چرایی التهاب قیمت خودرو در بازار(۱)/ معاون وزیر صنعت: نیاز فعلی بازار خودرو واقعی نیست
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت های خودروسازی با نیاز حبابی شکل، مواجه شدند و اکنون تقاضاهایی که در بازار و ثبت نام در طرح های پیش فروش خودرو وجود دارد، واقعی نیست.
نیازی به مراجعه حضوری مشتریان سایپا به معاونت فروش نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سایپا / پیش فروش خودرو / خودرو
نیازی به مراجعه حضوری مشتریان سایپا به معاونت فروش نیست
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: باتوجه به افزایش مجدد شیوع بیماری کرونا، مشتریان از طریق بسترهای آنلاین و غیرحضوری پیگیر نیازهای خود در معاونت فروش سایپا باشند.
قرعه‌کشی؛ طرحی کوتاه‌مدت برای عدالت در توزیع خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
قرعه‌کشی؛ طرحی کوتاه‌مدت برای عدالت در توزیع خودرو
تهران- ایرنا- قائم مقام سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: طرح قرعه‌کشی بر اساس نظر نخبگان برگزیده شده و یک مکانیسم کوتاه‌مدت به منظور افزایش عدالت در توزیع خودروهای تولیدی است.
نیاز واقعی بازار خودرو کمتر از یک میلیون دستگاه است
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
نیاز واقعی بازار خودرو کمتر از یک میلیون دستگاه است
تهران - ایرنا - مقام سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد نیاز واقعی بازار خودروی کشور در سال ۹۹ بیش از یک میلیون دستگاه نیست.
رزروی‌های ایران‌خودرو تا ۵ تیر مهلت واریز دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ایران‌خودرو / پیش فروش خودرو
رزروی‌های ایران‌خودرو تا ۵ تیر مهلت واریز دارند
مشتریان منتخب که در لیست رزروی‌های فهرست ذخیره در طرح پیش‌فروش یکساله محصولات ایران‌خودرو با افرادی که تا مهلت تعیین شده، اقدام به واریز وجه خودرو نکرده‌ بودند، جایگزین شدند و تا پنجشبه این هفته مهلت واریز دارند.
لزوم افزایش عرضه خودرو برای کنترل بازار
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / قیمت خودرو / شرکت دانش بنیان / استارتاپ / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
لزوم افزایش عرضه خودرو برای کنترل بازار
تهران- ایرنا- رئیس سازمان ملی کارآفرینی گفت: برای اینکه بتوان بازار خودرو را کنترل کرد باید سطح عرضه خودرو در بازار را افزایش داد، این مهم زمانی به دست می‌آید که محصولات جدید و با کیفیت روانه بازار مصرف شود.
ایران خودرو خودروهای سال ۹۷ را تحویل نداده اما وعده سه ماه خودرو می دهد/۱۶ ماه انتظار برای تحویل یک خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / 16 ماه انتظار / ایرانخودرو / تاخیر چهار ماهه
ایران خودرو خودروهای سال ۹۷ را تحویل نداده اما وعده سه ماه خودرو می دهد/۱۶ ماه انتظار برای تحویل یک خودرو
در حالی که ایران خودرو خوروهای ثبت نامی سال ۹۷ را هنوز تحویل نداده و مشتریان ۱۶ ماه در انتظار تحویل خودرو هستند اما از ابتدای امسال تا کنون ۲ بار خودروهای خود را پیش فروش کرده و جالب تر اینکه وعده سه ماه تحویل خودرو می دهد.
بازار خودرو، صعود قیمت‌ها و رکود معاملات
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / ایران خودرو / قیمت خودرو / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
بازار خودرو، صعود قیمت‌ها و رکود معاملات
تهران- ایرنا- بررسی قیمت‌ها در بازار خودروی پایتخت حاکی از رشد پنج تا ۱۵ میلیونی قیمت خودروهای داخلی نسبت به پیش از زمان فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش دو خودروساز بزرگ کشور در هفته‌های گذشته و انجام قرعه‌کشی نهایی برای شناخت برندگان است.
اقتصاد بخت آزمایی مانع جهش تولید است
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اتاق تهران / پیش فروش خودرو‌ / خودرو
اقتصاد بخت آزمایی مانع جهش تولید است
رئیس اتاق بازگانی تهران با انتقاد از قرعه کشی ۲۵ هزار خودرو برای ۷ میلیون نفر، گفت:‌ اقتصاد بخت آزمایی، مانع جهش تولید است.
آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه عید فطر
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / ایران خودرو / خودرو / سایپا / پیش فروش خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه عید فطر
تهران- ایرنا- کمیته خودرو در جلسه امروز(جمعه، ۳۰ خرداد) که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستگاه های نظارتی و خودروسازان برگزار شد، آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر از سوی خودروسازان اعلام شد.
مهلت واریز طرح پیش‌فروش سایپا تمدید شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / سایپا / خودرو / خودروسازان / پیش فروش خودرو
مهلت واریز طرح پیش‌فروش سایپا تمدید شد
طبق اعلام معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا، مهلت تعیین شده برای واریز یکساله محصولات این گروه خودروسازی تمدید شد؛ بنابراین منتخبان این طرح تا ساعت ۲۴ روز شنبه (۳۱ خردادماه) فرصت دارند تا نسبت به واریز مبلغ پیش‌پرداخت اقدام کنند.
تقاضای واقعی خودرو در ایران چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / ایران خودرو / ایران / سایپا / پیش فروش خودرو / نرخ تورم
تقاضای واقعی خودرو در ایران چقدر است؟
تهران- ایرناپلاس- یک کارشناس بازار خودرو معتقد است: تقاضای خودرو در ایران در بهترین حالت بین یک تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه در سال است.
تمدید مهلت واریز وجه خودروهای پیش فروش ایران خودرو / متقاضیان تا شنبه آینده زمان دارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / خودرو / ایران خودرو / پیش فروش خودرو
تمدید مهلت واریز وجه خودروهای پیش فروش ایران خودرو / متقاضیان تا شنبه آینده زمان دارند
گروه صنعتی ایران خودرو، دو روز مهلت پرداخت وجوه برای برندگان خودروهای پیش فروش یکساله را تمدید کرد و متقاضیان تا شنبه هفته آینده وقت دارند.
شما نظربدهید/ارزیابی شما از تاثیر قرعه‌کشی برای خرید خودرو بر بازار چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / خودرو / خودروسازان / پیش فروش خودرو
شما نظربدهید/ارزیابی شما از تاثیر قرعه‌کشی برای خرید خودرو بر بازار چیست؟
شرکت های خودروسازی با هدف ایجاد آرامش در بازار خودرو تا کنون دو مرحله ثبت نام برای فروش خودرو را در دستور کار قرار دادند.
هشدار خودروسازان درباره پیش‌فروش‌های یکساله و واریزهای وجه
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران خودرو و سایپا / پیش فروش خودرو / قرعه کشی خودرو
هشدار خودروسازان درباره پیش‌فروش‌های یکساله و واریزهای وجه
به گزارش ایسنا، در پی انجام فرآیند قرعه‌کشی طرح پیش‌فروش یکساله دو خودروساز بزرگ و اعلام اسامی منتخب در روزهای به ترتیب شنبه ( ۲۴ خرداد) برای گروه ایران‌خودرو و یکشنبه (۲۵ خرداد) برای گروه سایپا،  مهلت واریز برای منتخبان ایران خودرو از صبح روز گذشته (یکشنبه) و منتخبان  سایپا از ۱۰ صبح امروز (دوشنبه) به مدت ۷۲ ساعت فراهم شده است.
مشکل واریز وجه پیش‌خرید محصولات ایران‌خودرو برطرف شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران‌خودرو / فروش فوق‌العاده خودرو / پیش فروش خودرو / قرعه‌کشی
مشکل واریز وجه پیش‌خرید محصولات ایران‌خودرو برطرف شد
در حالی که تعداد زیادی از مشتریان ایران‌خودرو در واریز وجه طرح‌های فروش‌فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله به مشکل خورده و موفق به واریز وجه نشده‌اند، ایران‌خودرو اعلام کرد که مشکل فوق مربوط به سیستم بانکی بوده که در این راستا هماهنگی‌های لازم با وزارت صمت و بانک‌مرکزی انجام شده و تازه‌ترین پیگیری‌ها حاکی است که مشکل برطرف شده است.
افزایش ۲۰ درصدی تولید در ایران‌خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران خودرو / قیمت خودرو / صنعت قطعه سازی / خودرو / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
افزایش ۲۰ درصدی تولید در ایران‌خودرو
تهران- ایرنا- قائم مقام ایران خودرو از ادامه روند افزایشی تعداد تولید در این گروه صنعتی خبر داد و گفت: تعداد ۹۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری و وانت از ابتدای سال کاری تا روز ۲۵ خرداد به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی داشته است. 
برخورد حقوقی در انتظار تبلیغ‌کنندگان آگهی فروش حواله خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران خودرو / خودرو / سایپا / پیش فروش خودرو
برخورد حقوقی در انتظار تبلیغ‌کنندگان آگهی فروش حواله خودرو
رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا هشدار داد: با توجه به ممنوعیت معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح‌های اخیر خودروسازان و با هدف صیانت از حقوق مشتریان و جلوگیری از تکرار التهاب در بازار خودرو، علیه اشخاص، سایت‌ها و صفحات مجازی تبلیغ‌کننده آگهی فروش حواله خودرو اقدام حقوقی خواهد شد.
هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / فروش فوق‌العاده خودرو / پیش فروش خودرو / فروش وکالتی
هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو
رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله هشدار داد و گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو هرگونه نقل و انتقال مالکیت خودروهای صفر کیلومتر عرضه شده در طرح‌های فروش فوق العاده و پیش‌فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به صورت وکالتی ممنوع است و تبعات حقوقی برای خریدار و فروشنده خواهد داشت.
درخواست حذف شرط «پرداخت از حساب افراد» برای تکمیل وجه خودروها
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران خودرو / قیمت خودرو / پیش فروش خودرو / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
درخواست حذف شرط «پرداخت از حساب افراد» برای تکمیل وجه خودروها
تهران- ایرنا- معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های ایران خودرو گفت: در پی بروز مشکل تکمیل وجه برای برخی منتخبان قرعه‌کشی پیش‌فروش اخیر محصولات ایران خودرو، این شرکت طی نامه‌ای به وزرات صنعت خواستار برداشته شدن شرط انتقال پول از حساب خود افراد شد.
برندگان قرعه کشی طرح پیش فروش خودرو ودیعه را کامل پرداخت کنند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / خودرو / ایران خودرو
برندگان قرعه کشی طرح پیش فروش خودرو ودیعه را کامل پرداخت کنند
معاونت بازاریابی و فروش ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای بر لزوم پرداخت کامل وجه تعیین شده برای هر خودرو به عنوان ودیعه پیش فروش یک ساله محصولات تاکید کرد.
ضرورت‌پرداخت‌کامل ودیعه خودروهای‌پیش‌فروش‌یک‌ساله
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
ضرورت‌پرداخت‌کامل ودیعه خودروهای‌پیش‌فروش‌یک‌ساله
معاونت بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای بر لزوم پرداخت کامل وجه تعیین شده برای هر خودرو به عنوان ودیعه پیش فروش یک ساله محصولات تاکید کرد.
آقا دلار، دلار!
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
آقا دلار، دلار!
محمدرضا مرسلی ـ  خبرنگار به این ضرب‌المثل توجه‌کنید و آن را سرلوحه کارتان قرار دهید؛ کار امروز را واقعا به فردا نیندازید؛ به‌ویژه در وانفسای این روزها. همین 2،3 هفته پیش بود که مجبور شدم خودرو‌یم را برای تبدیل کردن به دلار و دادن 3 هزار دلار قرض که از یکی از دوستانم گرفته بودم، بفروشم. بعد از فروش که دردسرهایی ازجمله نداشتن قیمت در برنامه‌های موبایلی یا کسادی بازار خودرو و نبودن مشتری وجود داشت، موفق شدم ماشین را زیر قیمت بازار بفروشم و بعد از آن سری به حوالی میدان فردوسی بزنم برای قیمت گرفتن …
اسامی برندگان قرعه‌کشی پیش‌فروش یک‌ساله محصولات سایپا منتشر شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سایپا / پیش فروش خودرو / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
اسامی برندگان قرعه‌کشی پیش‌فروش یک‌ساله محصولات سایپا منتشر شد
تهران- ایرنا- با پایان یافتن قرعه‌کشی ۹ محصول طرح پیش‌فروش یک‌ساله سایپا که امروز و با حضور نهادهای نظارتی و رسانه‌ها به انجام رسید، اسامی برندگان در سایت فروش این شرکت اطلاع‌رسانی شد.
در بازار خودرو می‌گذرد؟/ نماینده مجلس: طرح پیش فروش خودرو یعنی التهاب عمدی بازار
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / قرعه کشی خودرو / احمد دنیامالی / محمد آیتی
در بازار خودرو می‌گذرد؟/ نماینده مجلس: طرح پیش فروش خودرو یعنی التهاب عمدی بازار
قرعه‌کشی پیش فروش خودرو طرح جدید خودروسازان است که قرار است التهابات بازار خودرو را حل کند. با این حال فاصله قیمت کارخانه تا بازار فاصله بسیار زیاد است و این اختلاف قیمت هر روز بیشتر می‌شود. دو تن از نمایندگان مجلس طرح جدید خودروسازان را بررسی کرده‌اند؛ اینکه
شرط و شروط جدید برای دوره‌های بعدی ثبت نام خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پیش فروش خودرو / خودرو / خودروسازان / سایپا
شرط و شروط جدید برای دوره‌های بعدی ثبت نام خودرو
ایسنا نوشت: قائم‌مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش اعمال محدودیتی همچون عدم پلاک فعال در یک خانواده را در جهت واقعی کردن تقاضا و خرید مصرف کننده واقعی از خودروساز دانسته که نقش واسطه‌گری‌ها را هم کمرنگ خواهد کرد؛ بنابراین با حذف نقش دلال‌ها، بازار خودرو آرام خواهد شد.
اجرای پیش فروش محصولات ایران خودرو با هدف عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / ایران / ایران خودرو / خودرو / معاون / سیاست
اجرای پیش فروش محصولات ایران خودرو با هدف عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا
طرح پیش فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو درراستای سیاست های وزارت صمت و با هدف عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا در بازاراجراشده است
متنوع‌سازی و افزایش ظرفیت تولید ساینا و تیبا از تیرماه
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / خودرو / سایپا / پیش فروش خودرو / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
متنوع‌سازی و افزایش ظرفیت تولید ساینا و تیبا از تیرماه
تهران- ایرنا- قائم مقام امور فروش و خدمات پس از فروش سایپا گفت: همزمان با توقف تولید پراید، ظرفیت تولید خودروهای تیبا و ساینا افزایش یافته و محصولات جدید وارد خط تولید شده‌اند.
ببینید | جزئیات قرعه کشی پیش فروش محصولات سایپا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سایپا / پیش فروش خودرو / خودرو
ببینید | جزئیات قرعه کشی پیش فروش محصولات سایپا
گزارشی از جزئیات قرعه کشی طرح پیش فروش یک ساله ۹ محصول گروه خودروسازی سایپا را ببینید.
مراسم قرعه کشی طرح پیش فروش خودروی سایپا برگزار شد/ تولید پراید ۱۳۱ تا تیرماه متوقف می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / خودرو / سایپا / وزارت اطلاعات / پارس خودرو / مصرف کنندگان
مراسم قرعه کشی طرح پیش فروش خودروی سایپا برگزار شد/ تولید پراید ۱۳۱ تا تیرماه متوقف می‌شود
ایلنا: مراسم قرعه کشی طرح پیش فروش یکساله گروه خودرو سازی سایپا صبح امروز یکشنبه ۲۵ خرداد با حضور مدیران وزارت صمت، سازمان حمایت کنندگان از مصرف کنندگان ، دادستانی…
جزئیات قرعه کشی پیش فروش یکساله سایپا اعلام شد/ مالکان ۱۰ هزار خودرو "شاهین" امروز مشخص می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جزئیات قرعه کشی پیش فروش یکساله سایپا اعلام شد/ مالکان ۱۰ هزار خودرو "شاهین" امروز مشخص می‌شوند
ایلنا: قائم‌مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش به تشریح جزئیات قرعه‌کشی پیش‌فروش یکساله محصولات این گروه خودروسازی پرداخت و گفت: در قرعه کشی امروز،…
هیجان بازار خودرو با پیش فروش‌ها فروکش کرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / بازار خودرو / پیش فروش خودرو
هیجان بازار خودرو با پیش فروش‌ها فروکش کرد؟
امیرحسن کاکایی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: با پیش فروش خودروسازان، بازار خودرو به رکود رفت و خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.
اعلام ۴۰ هزار برنده خودروهای سایپا طی امروز
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پیش فروش خودرو / پیش فروش سایپا / فروش محصولات سایپا
اعلام ۴۰ هزار برنده خودروهای سایپا طی امروز
قائم‌مقام مدیرعامل سایپا، گفت: در قرعه کشی صبح روز یکشنبه، ۲۵ خردادماه مالکان ۱۰ هزار "شاهین" مشخص خواهند شد و نخستین خودروهای تولیدی این محصول جدید سایپا زمستان امسال تحویل منتخبین خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پلیس به بازار مسکن ورود می‌کند؟
افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن تاجایی بالا رفت که مداخله رییس‌جمهوری را نیز درپی داشت و او روز جمعه در گفت‌وگویی با وزیر مسکن، راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت و ضرورت بررسی علل و عوامل گرانی مسکن و راه‌حل‌های برون‌رفت از این وضعیت، بر اهتمام هرچه بیشتر برای تسریع در روند اقدامات و فعالیت‌ها برای به ثمر رسیدن این موضوع تاکید کرد. در این شرایط پلیس نیز اعلام آمادگی کرده که در صورت درخواست دستگاه‌های مربوطه برای کنترل این بازار ورود کند.سال ۹۹ با تب و تاب کرونا آغاز شد، تب و تابی که همچنان هم ادامه دارد و گویا همین امر هم سبب شد تا بسیاری از قیمت‌ها با شیبی بیشتر از قبل افزایش یابد؛ در این میان بازار مسکن هم دستخوش تغییرات زیادی شد و گرچه گزارش‌ها حاکی از رکود در خرید و فروش است، اما معاملات انجام …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مسئولیت فروش حواله خودروها بر عهده مالک است
معاون حقوقی ایران خودرو با اشاره به اینکه انتقال خودرو به فرد دیگر براساس اصول و قواعد حقوقی در مدت یک سال ممکن نخواهد بود، گفت: در صورتی‌ که مشتری به تعهدات خود طبق قرارداد اقدام نکند، مطابق مفاد قرارداد، خودروساز می‌تواند نسبت به فسخ آن اقدام و خودرو را به شخص دیگری واگذار کند.به گزارش ایرنا، مظفری، معاون حقوقی ایران خودرو افزود:‌ محدودیت‌هایی در قرارداد با مشتری با هدف تضمین خرید خودرو توسط مصرف‌کننده واقعی پیش‌بینی شده و اعتبار قرارداد منوط به رعایت این محدودیت‌ها از جمله موارد تعیین شده از سوی وزارت صنعت در ثبت‌نام است.وی در ادامه بیان کرد: با وجود شرایط یاد شده، ممکن است برخی افراد این مسیر را به طریقه‌های دیگر و همراه با تخلف طی کنند که این موضوع با توجه به نقض شروط درج شده، قابلیت پیگرد …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
نبود پلاک فعال در هر خانواده، شرط جدید فروش فوق‌العاده
در آخرین جلسه کمیته خودرو که جمعه برگزار شد، بند جدیدی به شروط متقاضیان در طرح فروش فوق‌العاده اضافه شد. پیش از این داشتن گواهینامه، نداشتن پلاک فعال و همچنین عدم خرید خودرو طی 36 ماه گذشته ملاک حضور متقاضیان در فروش فوری بود حالا اما بند دیگری به شروط مذکور اضافه شده و آن نبود پلاک فعال در هر خانواده است .در اولین قرعه کشی فروش فوق‌العاده که هفته گذشته انجام شد، بیش از 5 میلیون متقاضی خودرو در این طرح فروش شرکت کردند.
۴ شرط ایران خودرو برای برندگان قرعه کشی پیش فروش را بخوانید
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
۴ شرط ایران خودرو برای برندگان قرعه کشی پیش فروش را بخوانید
۴ شرط ایران خودرو برای برندگان قرعه کشی طرح پیش فروش ۱۲ محصول ایران خودرو اعلام شد.
آغاز تحویل خودروهای فروش فوق العاده ایران خودرو از چند روز آینده
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
آغاز تحویل خودروهای فروش فوق العاده ایران خودرو از چند روز آینده
فرآیند تحویل خودروها به تدریج ادامه خواهد داشت و خودروهای این طرح پیش از فرارسیدن موعد سه ماهه تحویل مشتریان خواهد شد.
وعده جدید ایران خودرو درباره فروش فوق‌العاده
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ایران خودرو
وعده جدید ایران خودرو درباره فروش فوق‌العاده
قائم مقام مدیرعامل در بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو از تحویل پیش از موعد خودروهای فروش رفته در طرح فروش فوق العاده به مناسبت عید سعید فطر خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •