جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اعلام روز‌های ناسالم هوای پایتخت از سال ۹۰ تا ۹۸
استاندار تهران در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا تعداد روز‌های ناسالم برای گروه‌های حساس از سال ۹۰ تا ۹۸ را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ / طرح کاهش آلودگی هوا / آلودگی هوای تهران / کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران / محدودیتهای ترافیکی
جزئیات محدودیت‌های ترافیکی پایتخت برای کاهش آلودگی هوا
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزئیات محدودیت‌های ترافیکی اعمال‌شده در پایتخت برای کاهش آلودگی هوا را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
دوباره بوی مرموز
شینا انصاری، مدیرکل محیط‌زیست شهرداری تهران هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که گروه‌های کارشناسی جهت بررسی موضوع به مناطقی که بوی نامطبوع در آنجا احساس می‌شد، اعزام شدند. «در مناطق ۲، ۴، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۳ انتشار بوی نامطبوع گزارش شده و اداره کل محیط‌زیست شهرداری تهران در این مناطق درحال بررسی موضوع است.» دیروز در سومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران موضوع بوی نامطبوع مطرح شد و محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره کل محیط‌زیست استان تهران گفت: «همکاران ما درحال آنالیز این موضوع هستند تا منشأ این بو را پیدا کنند. قطعا اگر نوع آلودگی را تشخیص دهیم، در مورد تشخیص منشأ آن نیز می‌توانیم گام موثری برداریم.» به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران هم درخصوص مرکاپتان‌ها از نماینده …
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
هوای تهران از امشب بارانی می‌شود/ دلیل بوی نامطبوع در برخی نقاط تهران
فارس نوشت: نماینده هواشناسی در کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران از ورود یک سامانه بارشی از امشب به پایتخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
نظر محیط زیست تهران درباره علت انتشار بوی نامطبوع در پایتخت: در حال بررسی منشا این بو هستیم / اگر نوع آلودگی را تشخیص دهیم، در مورد منشا آن می‌توانیم گام موثری برداریم
معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران درباره انتشار بوی نامطبوع در پایتخت گفت: در حال بررسی برای یافتن منشا این بو هستیم. قطعا اگر نوع آلودگی را تشخیص دهیم در مورد مشخص کردن منشا آن نیز می‌توانیم گام موثری برداریم
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / بوی نامطبوع در تهران / اداره کل محیط زیست استان تهران / استاندار تهران / کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران
نظر محیط زیست تهران درباره علت انتشار بوی نامطبوع در پایتخت
معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه کارگروه کاهش آلودگی…
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
لیگ برتر | بازی های پرسپولیس و تراکتورسازی لغو می شود؟
شفقناورزشی- با تصمیم کارگروه کاهش آلودگی هوا همه مسابقات ورزشی در تهران فردا لغو شده است. به گزارش شفقناورزشی، محمد تقی‌زاده معاون امور عمرانی استاندار تهران در جلسه‌ کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت؛ اجرای کلیه مسابقات ورزشی در روز شنبه در تهران لغو شده است. در پی آلودگی شدید هوا در تهران […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
اتخاذ تمهیدات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای شهر تهران
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور از اتخاذ تمهیدات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای شهر تهران با هدف کاهش آلاینده ها خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / آلودگی هوا / آلودگی هوای کلانشهر ها / وضعیت آب و هوا
تنفس در ۷ کلانشهر سخت شد
وارونگی هوا، وضعیت آلودگی را اگرچه به مرز اضطرار برای همه گروه‌های جامعه نرسانده، اما تداوم این وضعیت، خطرناک به نظرمی‌رسد. کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران مصوباتی را برای کاهش آلایندگی‌ها اجرا کرده‌است. کاهش ۵۰ درصدی بلیت حمل و نقل عمومی یکی از این مصوبات است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل است
مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی شهر تهران و شهرستان‌های ری، پیشوا، ورامین، قرچک و پاکدشت براساس مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران فردا چهارشنبه ۲۲ آبان تعطیل است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا تعطیل می شود؟ + جزئیات
در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران مصوباتی برای روزهای آینده به تصویب رسید؛ احتمال تعطیلی مدارس تهران طی روزهای آینده به دلیل شدت آلودگی هوا وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / خودروهای دیزلی / نصب فیلتر دوده
پارادوکس خودروسازان برای نصب فیلتر دوده
نماینده دانشگاه تهران در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلان شهرها گفت: خودروسازان می‌گویند که برای کاهش آلودگی سواری دیزل از فیلتر دوده استفاده می‌کنیم، این در حالی است که ادعا می‌کنند به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند برای خودروهای سنگین دیزل، فیلتر دوده نصب کنند و این موضوع پارادوکسی است که جواب قانع کننده‌ای برای آن ندارند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / استانداری تهران / کیومرث کلانتری / اداره کل محیط زیست استان تهران / آلودگی هوا
۷۴ هزار هکتار اراضی مستعد ایجاد گرد و غبار در استان تهران
دومین نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در سال جاری، پیش از ظهر امروز با حضور استاندار تهران و اعضاء و به دبیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در محل استانداری تهران تشکیل شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
بررسی افزایش آلاینده‌ ازن در کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران
استاندار تهران گفت: ازن یک نوع آلاینده ثانویه است که مخاطرات زیادی را به همراه دارد. بنابراین باید منشأ آن بررسی شده و اقدامات لازم انجام شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
علاج سرفه های تهران؛ از جای پارک تا بنزهای جنگ جهانی نظامیان
تهران- ایرنا- پیشنهاد الزامی شدن تامین پارکینگ خودرو برای صدور پلاک و نیز انتقاد از خودروهای فرسوده دوره جنگ جهانی نهادهای نظامی از جمله مسائلی بود که بیشتر وقت نخستین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در سال جاری را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
بوی نامطبوع، پیش پای مسافران خارجی در پایتخت
تهران- ایرنا- رفع بوی نامطبوع حوالی فرودگاه امام خمینی(ره) از جمله مهمترین موارد طرح شده در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای پایتخت بود که امروز (شنبه) به ریاست استاندار تهران تشکیل شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
افزایش ۸۰ درصدی تعداد روزهای پاک تهران نسبت به سال گذشته
تهران- رییس کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران از افزایش ۸۰ درصدی تعداد روزهای پاک تهران نسبت به سال گذشته خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •