شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
کاظم اکرمی
کاظم اکرمی: احزاب جدی گرفته نمی‌شوند / برای کاهش دغدغه‌های مردم باید خرد جمعی را جدی بگیریم
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کاظم اکرمی: احزاب جدی گرفته نمی‌شوند / برای کاهش دغدغه‌های مردم باید خرد جمعی را جدی بگیریم
کاظم اکرمی گفت: وقتی احزاب جدی گرفته نشوند، در آستانه انتخابات چند نفر دور هم جمع می‌شوند و بدون اینکه توجهی به شرایط کشور و نظرات عمومی داشته باشند شعارهای احساسی و هیجانی می‌دهند تا به طریقی رای‌های بیشتری نسبت به رقیب داشته باشند.
روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / کاظم اکرمی / وزیر آموزش و پرورش / دولت جنگ / میرحسین موسوی
روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰
سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش‌وپرورش دولت جنگ گفت: افراد اندکی مانند شهید بهشتی نگاه جمعی و ملی به مسائل کشور داشتند. روحانیونی که باید اختلافات دیگران را حل می‌کردند، خود به دو گروه روحانیت مبارز و روحانیون مبارز تقسیم شدند. دشمنان مردم هم با وسوسه‌های خود به تفرقه دامن می‌زدند و اکنون هم وضع مردم و سختی معیشت، دلسردی و ناامیدی بخشی از مردم را در این سال‌ها و به‌ویژه در جریان انتخابات مجلس ملاحظه کردیم. جریانی که بخواهد بین افراد صادق و مؤمن و ملی وحدت ایجاد کند، ملاحظه نمی‌شود.
وزیر آموزش و پرورش دولت جنگ مطرح کرد: ناگفته‌هایی از دولت میرحسین موسوی/ چرا عده‌ای زیادی از معلمان در دهه 60 پاکسازی شدند؟/ ماجرای نجس‌دانستن کمونیست‌ها در زندان چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
وزیر آموزش و پرورش دولت جنگ مطرح کرد: ناگفته‌هایی از دولت میرحسین موسوی/ چرا عده‌ای زیادی از معلمان در دهه 60 پاکسازی شدند؟/ ماجرای نجس‌دانستن کمونیست‌ها در زندان چه بود؟
روزنامه شرق گفت‌وگویی با سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش‌وپرورش دولت میرحسین موسوی انجام داده است.
میرحسین موسوی طرفدار راه‌اندازی مدارس غیر انتفاعی بود
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / بازنشستگی / پوشش / جنگ / وزارتخانه / هادی غفاری
میرحسین موسوی طرفدار راه‌اندازی مدارس غیر انتفاعی بود
اقتصادنیوز: شرق گفت‌وگویی با سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش‌وپرورش دولت میرحسین موسوی را در صفحه اول خود پوشش داده است.
اکرمی: انقلابی بودن لازم است اما کافی نیست
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / انتخابات ۱۴۰۰ / کرونا / جنگ تحمیلی / سید کاظم اکرمی / اصولگرایی / مدارس غیر انتفاعی / اختصاصی ایرنا / مجلس یازدهم / انتخابات ریاست جمهوری / وزارت آموزش و پرورش
اکرمی: انقلابی بودن لازم است اما کافی نیست
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش دوران جنگ، انقلابی و متخصص بودن را لازمه هم دانست و گفت: انقلابی بودن لازم و خوب است، اما شرط کافی نیست و حاکمیت برای حل مشکلات کشور باید مجمعی با حضور استادان علوم سیاسی، اقتصادی و جامعه شناسان دلسوز نظام و انقلاب تشکیل دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
وزیری که هیچ وقت سوار خودرو ضدگلوله نشد
خبرآنلاین/ سیدکاظم اکرمی وزیر اسبق آموزش و پرورش می گوید: مرحوم سرحدی زاده در دوران وزارتش که همزمان با اوج ترورهای بعد از انقلاب بود هیچگاه از اتومبیل ضدگلوله استفاده نکرد.
انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نباید مثل انتخابات مجلس کم‌رأی باشد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / انتخابات 1400 / انتخابات
انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نباید مثل انتخابات مجلس کم‌رأی باشد
کاظم اکرمی گفت: انتخابات ۱۴۰۰ تحت هیچ شرایطی نباید مثل انتخابات اخیر کم‌رأی برگزار شود تا بتوانیم رئیس‌جمهوری را روی کار بیاوریم که نماینده اکثر مردم باشد و با قدرت و صلابت بیشتری در رأس دولت قرار بگیرد.
نامه جمعی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
نامه جمعی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب
جمعی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از ایشان در چاره‌جویی برای وضعیت زندانیان سیاسی در روزهایی که بحران کرونا گریبانگیر کشور است، استمداد طلبیدند. به گزارش امتداد، در این نامه که به امضای چهره‌هایی مثل سیدکاظم اکرمی وزیر آموزش و پرورش در دوران ریاست‌جمهوری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، خسرو تهرانی معاون اطلاعاتی نخست‌وزیر در دوران شهید رجایی و جمع دیگری از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب رسیده، آمده است: ما امضا‌کنندگان این نامه - جمعی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب - اطمینان …
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
وزیر اسبق آموزش‌وپرورش: جریان سازی علیه دولت مردم را نسبت به‌کل حکومت بدبین می‌کند
این روزها بیش‌ازپیش شاهد تضعیف دولت از سوی برخی جریان‌ها هستیم و عده‌ای در حال ماهی گیری از آب گل‌آلود هستند و هرمساله ای را دستاویزی برای بی‌خاصیت نشان دادن اقدامات دولت می‌کنند و در شرایطی که باید فضای امیدواری ایجاد کنند با نظرسنجی‌های بی‌اعتبار سعی بر بی‌تدبیر نشان دادن دولت نزد افکار عمومی را دارند. سید کاظم اکرمی در این رابطه با بیان اینکه تنها دولت نیست که در اداره کشور دخالت دارد گفت: جریان سازی علیه دولت مردم را نسبت به‌کل حکومت بدبین می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / دولت دوازدهم
فقط قوای انتخابی کشور مقصرند و بقیه بی تقصیر؟
اعتماد در یادداشتی به قلم کاظم اکرمی وزیر اسبق آموزش وپرورش نوشت:تخریب‌ها علیه دولت دوازدهم و مجلس دهم در حالی دوباره شدت گرفته که این ‌بار گروهی با انتشار نظرسنجی‌هایی جهت‌دار می‌کوشند قوای انتخابی جمهوری اسلامی را بی‌اعتبار نشان دهند تا به مقاصد جناحی‌شان دست یابند؛ حال آنکه این قبیل اقدامات علاوه بر آنکه در ضدیت با جمهوریت نظام است، بیش از پیش موجبات ضربه به مجموعه نظام جمهوری اسلامی را فراهم می‌آورد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / خانه احزاب / کاظم اکرمی
اکرمی: اختلافات و سهم‌خواهی را کم کنیم
یک فعال سیاسی با تاکید بر لزوم کاهش اختلافات گفت که باید هر گروه و حزبی در راستای کم کردن اختلافات، خودخواهی و سهم‌خواهی تلاش کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / میر حسین موسوی / وزارت آموزش و پرورش
واکنش موسوی به سوءاستفاده برخی نیروهای وزارت اطلاعات در امارات/مدیران دهه ۶۰ تحت تاثیر شهید مطهری و شریعتی بودند
اعتمادآنلاین نوشت: سیدکاظم اکرمی وزیر آموزش و پرورش دولت میرحسین موسوی گفت: مدیران دهه ۶۰ تحت‌ تاثیر ادبیات فاخر دکتر شریعتی یا مرحوم مطهری بودند و با در نظر گرفتن توصیه‌های این بزرگان، به پاکدستی اعتقاد عملی پیدا کرده بودند و بر همین اساس، مال و اموال مردم را امانتی گران‌بها می‌دانستند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
تجددِ، بی‌مهر به آموزش
همشهری‌آنلاین: کتاب در مسیر توسعه و آموزش، از سری مجموعه اندیشه‌ورزان (تهران: انتشارات افست، ۱۳۹۷) سه‌شنبه بیست ویکم اسفند ۹۷ با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، دکتر سید کاظم اکرمی و دکتر محمد رضا سرکار آرانی و جمع زیادی از معلمان و دانشگاهیان و سیاست گزارن آموزش کشور در تهران رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / دیدارنیوز / حسن روحانی / اختیارات دولت حسن روحانی / سیدکاظم اکرمی
وزیر دولت مهندس موسوی: روحانی در حوزه دیپلماسی اختیارات لازم را ندارد
سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش و پرورش دولت دوران جنگ با بیان اینکه در زمان جنگ، نخست‌وزیر اختیارات بسیاری داشت، گفت: اعلام نظر درباره همه مسائل به جز جنگ و صلح در اختیار نخست وزیر بود.
۱۳۹۸-۰۲-۰۹
حبیب معرفت
به همت خانه اندیشمندان علوم‌انسانی، مراسم نکوداشتی برای نجفقلی حبیبی، استاد و پژوهشگر فلسفه اسلامی برگزار شد که توأمان میزبان چهره‌های علمی و سیاسی بود؛ غلامرضا اعوانی، استاد فلسفه و عضو پیوسته فرهنگستان علوم، سید کاظم اکرمی، نماینده مجلس خبرگان، حسن بلخاری، استاد فلسفه و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران… از جمله سخنرانان این جلسه بودند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸ / پرفسور اعوانی / سیدکاظم اکرمی / نجفقلی حبیبی
برخورد انسانی و غیرسیاسی با افراد و شنیدن سخن مخالفان از ویژگی‌های شاخص دکتر حبیبی است
وزیر اسبق آموزش و پرورش در آئین نکوداشت استاد نجفقلی حبیبی با اشاره به برخی ویژگی‌های وی گفت: صدق در گفتار، تواضع در رفتار، دلسوزی عمیق، توجه به کرامت اشخاص، برخورد انسانی و غیرسیاسی با افراد و شنیدن سخن مخالفان از جمله ویژگی‌های شاخص دکتر حبیبی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •