سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
کاهش جمعیت زندان‌ها
مجرمان خطرناک شامل دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان نمی‌شوند
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / رئیس کل دادگستری استان اصفهان / محمدرضا حبیبی / کاهش جمعیت زندان‌ها
مجرمان خطرناک شامل دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان نمی‌شوند
ایلنا: رییس کل دادگستری استان اصفهان، گفت: موضوع قانون کاهش مجازات حبس تعزیری و دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان، مجرمان خطرناک که امنیت جامعه…
کاهش جمعیت زندان‌های گلستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-سیاسی / دادگستری گلستان / زندان
کاهش جمعیت زندان‌های گلستان
رئیس‌کل دادگستری گلستان از تلاش برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های قانون برای کاهش مجازات حبس خبرداد.
در اجرای قانون کاهش مجازات حبس با توجه به الگوهای عصر حاضر قدم برداریم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / قانون کاهش مجازات حبس / مریم نقاشان / کاهش جمعیت زندان‌ها
در اجرای قانون کاهش مجازات حبس با توجه به الگوهای عصر حاضر قدم برداریم
یک وکیل دادگستری بر استفاده از نظرات کارشناسان و الگو برداری آگاهانه و پرهیز از شتابزدگی به جای کاهش مجازات حبس، برای گام برداشتن به سوی تغییر نحوه اجرای مجازات حبس با توجه به عصر حاضر تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آزادی ۱۴۰ زندانی جرائم غیرعمد در «دهه کرامت»
ستاد دیه کشور اعلام کرد که ۱۴۰ زندانی جرائم غیرعمد در «دهه کرامت» آزاد شده‌اند.ستاد دیه کشور اعلام کرد: ستاد دیه کشور از بدو تاسیس خود تاکنون به عنوان بازوی حبس‌زدای دستگاه قضا زمینه آزادی قریب به ۱۴۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کرده ‌است که بدون تردید این اقدام پررنگ‌ترین فعالیت عملی در راستای کاهش جمعیت زندان‌ها است. در این راستا مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان‌ رضوی با تقدیر از حمایت‌های خادمان آستان رضوی در راستای حمایت از زندانیان غیربزهکار گفت: همزمان با دهه کرامت و ولادت حضرت رضا(ع) به همت خیرین و کمک‌های مادی و معنوی جمعی از خدام زمینه آزادی ۳۳ زندانی جرائم غیرعمد استان خراسان رضوی در این دهه از بند رهایی یافتند. همچنین در آیین گلریزانی هم که به همین مناسبت در سالن اجتماعات اداره …
کرونا در انگلیس؛ هشدار وقوع فاجعه بهداشتی در زندان‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / دادگستری / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در انگلیس؛ هشدار وقوع فاجعه بهداشتی در زندان‌ها
لندن– ایرنا– مقاومت دولت انگلیس در برابر کاهش جمعیت زندان‌ها در میانه بحران کرونا، با واکنش پویش‌های حقوق بشری و موسسه‌های خیریه همراه شده و آنها با غیرقانونی خواندن رفتار لندن، درباره وقوع فاجعه بهداشتی در زندان‌ها هشدار دادند.
چند نکته درباره فرار از زندان‌ها ‌
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
چند نکته درباره فرار از زندان‌ها ‌
میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای ایران را به‌عنوان کشوری نمونه در زمینه کاهش جمعیت زندان‌ها برای مقابله با شیوع کرونا و تضمین حق سلامتی زندانیان معرفی کرد.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از ایران تقدیر کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / مرخصی زندانیان / حقوق بشر / ستاد حقوق بشر
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از ایران تقدیر کرد
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری نمونه در زمینه کاهش جمعیت زندان‌ها برای مقابله با شیوع کرونا تقدیر کرد.
سازمان ملل: ایران کشوری نمونه در تضمین حق سلامتی زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌هاست
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / حقوق بشر / ستاد حقوق بشر
سازمان ملل: ایران کشوری نمونه در تضمین حق سلامتی زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌هاست
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در تبیین "سراب حقوق بشر غربی" و " حقیقت کرامت انسانی اسلامی" در تضمین حق سلامتی زندانیان در دوره‌ی شیوع کرونا، بیانیه‌ای صادر کرد.
مرخصی کرونایی 83هزار زندانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مرخصی کرونایی 83هزار زندانی
رئیس قوه قضاییه در آخرین جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه در سال۹۸، از اعطای مرخصی به ۸۳هزار زندانی خبر داد و گفت: در اجرای بخشنامه صادره در این خصوص واقعا کاری جهادی صورت گرفت؛ چراکه دریافت سند و وثیقه و اجرای فرایندهای قضایی برای این تعداد در مدتی کوتاه، نیازمند یک همت بزرگ و تلاش شبانه‌روزی است و من به نوبه خود از همکاران عزیز تشکر می‌کنم. به گزارش همشهری، سیاست کاهش جمعیت زندان‌ها با هدف پیشگیری از شیوع کرونا پس از صدور بخشنامه از سوی سیدابراهیم رئیسی، از 2هفته پیش تاکنون در دستور کار مراجع قضایی و …
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / جرم / حبس / درآمد / زندان / مجلس شورای اسلامی
توقف حبس الکترونیکی در پیچ بی‌پولی؛ گزارش «تعادل» از وضعیت اجرای طرح پابندهای الکترونیکی با هدف کاهش جمعیت زندان‌ها
دو برابر بودن جمعیت زندانیان نسبت به ظرفیت زندان‌ها اگر برای افراد عادی فقط یک خبر است، برای اهل بند مخصوصا مجرمان جرایم غیرعمد، حقیقتی تلخ است که حتی برخی اوقات کار را به زد و خورد هم می‌کشاند، با این حال آیین‌نامه‌های مربوط به کاهش جمعیت زندان‌ها که قرار بود زندان‌ها را خلوت کند، با آرام‌ترین سرعت در حال حرکت است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / دادگستری استان تهران
قضات با استفاده از تاسیسات نوین جزایی به کاهش جمعیت زندان‌ها اهتمام ورزند
قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران گفت: قضات باید با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و بهره‌مندی از تاسیسات نوین جزایی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها اهتمام ورزند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / استانی-اجتماعی / مجازات جایگزین حبس
«کمیسیون عفو» به کاهش جمعیت زندان‌ها کمک می‌کند
مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: رؤسای زندان‌ها با شناسایی و معرفی زندانیان واجد شرایط، از ظرفیت‌های قانونی کمیسیون عفو برای کاهش جمعیت کیفری زندان خود حداکثر بهره‌برداری را به عمل‌آورند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •