سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
کتاب درسی
روزنامه شهروند / ۱۶ ساعت قبل / ...
بچه‌ها، سخنگویان جدید فضای اجتماعی
‏  [رودابه کمالی| نویسنده کودک و نوجوان و معلم انشا و نگارش] اتفاقی که امروز افتاد خیلی خوب و مبارک بود. از مناطق مختلف صداهای گوناگون شنیدیم. دغدغه‌های بچه‌ها با همدیگر فرق داشت و زاویه نگاه‌شان خیلی جالب بود، اما نکته مهمی که توجهم را جلب کرد این بود که جسارت خوبی در این بچه‌ها وجود دارد؛ جسارتی که پیش از این کمتر شاهد آن بودیم و حالا در نوشته‌های نسل جدید شاهد آن هستیم. هرچند برای مقایسه یک دوره با دوره دیگر باید الگوهای مقایسه‌ای مانند گروه سنی و جنسیت را در نظر گرفت ولی تعداد بسیاری از بچه‌هایی که انشا خواندند همان جسارت و نگاه اجتماعی را دارند که پیش از این کمتر شاهدش بوده‌ایم. بچه‌ها قبلا درگیر «تو» بودند و معشوق پنهانی …
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
علم سوزی
آتش‌زدن کتاب طب هریسون، یکی از منابع اصلی تدریس پزشکی در دانشگاه توسط روحانی به نام عباس تبریزیان و در جمعی از طرفدارانش واکنش‌های بسیاری به همراه داشته است و رئیس سازمان نظام پزشکی اعلام کرده که به مراجع قضایی شکایت خواهد کرد. اصول طب داخلی هریسون یکی از کتاب‌های درسی شناخته‌شده در زمینه طب داخلی است. چاپ اول این کتاب در سال ۱۹۵۰ منتشر شد و ویرایش بیستم آن در سال ۲۰۱۸ به چاپ رسید. هریسون پرفروش‌ترین کتاب در زمینه طب داخلی در آمریکا و سراسر جهان است که به 16زبان مختلف ازجمله فارسی نیز ترجمه شده …
ارسال رایگان کتاب‌های درسی به مناطق سیل‌زده
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
ارسال رایگان کتاب‌های درسی به مناطق سیل‌زده
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی تأکید کرد کتاب های درسی برای دانش آموزان مناطق سیل زده که کتاب هایشان در سیل از بین رفته است، به صورت رایگان برایشان ارسال شد.
  مناطق سیل‌زده  احمدرضا امینی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
از صدر اسلام تا مشروطه
در کارنامه غلامحسین زرگری‌نژاد بیش از بیست کتاب تالیف و ترجمه و تصحیح و تحشیه و ده‌ها مقاله به چشم می‌خورد. این آثار عموما در دو حوزه تاریخ صدر اسلام و تاریخ عصر قاجاریه و مشروطه قرار می‌گیرند. البته دکتر زرگری‌نژاد در زمینه تالیف کتب درسی برای دبیرستان‌ها نیز کار کرده است. در ادامه فهرستی از مشهورترین کتاب‌های این استاد پیشکسوت تاریخ از نظر می‌گذرد.
موفقیت دانش‌آموز مازندرانی در حذف شکار از متون درسی؛ وزارت آموزش و پرورش با درخواست دانش‌آموز 16ساله ‌برای تغییر متون درسی برپایه حفظ محیط‌زیست موافقت کرد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
موفقیت دانش‌آموز مازندرانی در حذف شکار از متون درسی؛ وزارت آموزش و پرورش با درخواست دانش‌آموز 16ساله ‌برای تغییر متون درسی برپایه حفظ محیط‌زیست موافقت کرد
دانش‌آموز 16ساله مازندرانی، وقتی به کلمه «شکار پرندگان مهاجر» در تعریف آب‌بندان رسید، موضوع را برنتافت و برای تغییر آن در کتاب درسی، به سراغ سازمان حفاظت محیط‌زیست رفت.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
باید نگاه به کارآفرینان تغییر کند
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید نگاه غلطی که در طول دهه‌های گذشته به کارآفرینان وجود داشته، باعث شده همواره به آنها با سوء‌ظن نگاه شود؛ در حالی که بسیاری از آنها بدون رانت و فساد کار خود را انجام داده‌اند و امیدوار بوده‌اند که این صدا به گوش مسئولان برسد.به گزارش ایسنا، مسعود خوانساری امروز در مراسم «امین‌الضرب» اظهار کرد: اگر حاکمیت در طول دهه‌های گذشته به کارآفرینان نگاه مثبتی داشت، امروز شرایط اقتصادی ایران متفاوت بود. چرا ما هیچ موزه‌ای برای کارآفرینی نداریم؟ چرا هیچ کتاب درسی از کارآفرینان نام نمی‌برد؟وی ادامه داد: موضوع دیگری که بسیار مهم است، رابطه کارآفرینان با فساد و رانتی است که در اقتصاد ایران وجود دارد. در شرایطی که ما هر روز از فساد می‌شنویم باید این سوال را بپرسیم که چند درصد از …
اما و اگرهای تغییرات کتب درسی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
اما و اگرهای تغییرات کتب درسی
تهران- ایرنا- توزیع و تغییرات کتاب های درسی از ابتدای سال تحصیلی با هزاران اما و اگر همراه بود؛ برخی دانش آموزان از دریافت نکردن کتاب های درسی و برخی دیگر از تغییرات در کتاب ها گلایه داشتند، اما داستان به همین جا ختم نمی شد و برخی از حذف اشعار فارسی از برخی کتاب های درسی خبر دادند که این مساله بیشتر مورد انتقاد بود.
  سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش  کتاب درسی  علی ذوعلم
کتاب های درسی سوادآموزی به ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی می‌پردازد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
کتاب های درسی سوادآموزی به ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی می‌پردازد
تهران- ایرنا- رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: در متن کتاب های درسی سواد آموزان به ابعاد شخصیتی و زندگی معنوی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی پرداخته می شود.
  سازمان نهضت سوادآموزی  وزارت آموزش و پرورش  قاسم سلیمانی  محور مقاومت در سوگ فرمانده  شهادت سردار سلیمانی
سردار سلیمانی وارد کتاب‌های درسی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
سردار سلیمانی وارد کتاب‌های درسی می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه سردار شهید سلیمانی نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود، گفت: شخصیت سردار شهید سلیمانی به عنوان الگویی جذاب و الهام بخش برای دانش آموزان وارد کتاب های درسی می شود.
  سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی  قاسم سلیمانی  علی ذوعلم  محور مقاومت در سوگ فرمانده  شهادت سردار سلیمانی
حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) در کتاب های درسی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) در کتاب های درسی
تهران- ایرنا- میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز جشن های سال نو میلادی ۲۰۲۰ بهانه ای شده است تا برخی مطالب مندرج در خصوص این پیامبر توحیدی در کتب درسی بازخوانی شود. 
  مدارس  پیامبران الهی  کتاب
ضعف زبان فارسی تنها به کتاب درسی بر نمی‌گردد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
ضعف زبان فارسی تنها به کتاب درسی بر نمی‌گردد
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه و محقق زبان فارسی گفت: ضعف ما در زبان فارسی تنها به کتاب درسی بازنمی‌گردد بلکه عوامل دیگری در این موضوع دخیل است.
  آموزش زبان فارسی  سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  کتاب درسی  وزارت آموزش و پرورش
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
پس از انتصاب فروغی به عنوان رئیس شورای تخصصی ورزش سازمان صداوسیما، برنامه‌های ورزشی چگونه خواهند بود؟
حمله گازانبری فروغی به عادلفاطمه امین‌الرعایادیگر بسیاری نام علی فروغی را شنیده‌اند، البته نه به واسطه عملکرد بسیار خوبش، بلکه به‌ خاطر تعطیل کردن برنامه محبوب ورزشی «90». حالا او پست جدیدی در صدا‌و‌سیما گرفته که برای بسیاری از ورزش‌دوستان تعجب بر‌انگیز است: «رئیس شورای تخصصی ورزش سازمان صداوسیما»!هنوز بسیاری از هواداران برنامه فردوسی‌پور از تعطیلی برنامه «90» به مدیر شبکه سه سیما انتقاد می‌کنند. در این شرایط چند روز پیش فروغی طی حکمی از سوی عبدالعلی علی‌عسکری، رئیس صدا‌و‌سیما، به عنوان رئیس شورای تخصصی ورزش سازمان صداوسیما منصوب شد. شاید قبل از هر اظهار نظری بهتر باشد به کارنامه فروغی نگاهی بیندازیم.علی فروغی، متولد 1367 در تهران است. او در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته حقوق عمومی از …
شوق‌ متوقف شده در تنگنای نظام آموزشی وارونه
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
شوق‌ متوقف شده در تنگنای نظام آموزشی وارونه
زمانی می‌توانیم به تحول فکر کنیم که باور کنیم کتاب درسی یکی از تنگناها و عوامل مشکل‌آفرین بنیادی در شکل کنونی معیوب نظام تعلیم و تربیت است.
کتاب «تاریخ هنر ایران» در بلغارستان رونمایی شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
کتاب «تاریخ هنر ایران» در بلغارستان رونمایی شد
در حاشیه چهل‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب صوفیه، کتاب «تاریخ هنر ایران» رونمایی و از این اثر به عنوان یکی از منابع درسی بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه یاد شد.
  بلغارستان  رایزنی فرهنگی  تاریخ هنر
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
کتاب‌های درسی تا ۱۴۰۰ تغییر نمی‌کنند
رئیس سازمان پژوهش در واکنش به این سوال که چرایی جایگزینی اشعار برخی شاعران معاصر که در چند سال اخیر به شهرت رسیده‌اند با اشعار و داستان‌های نویسنده‌های مطرح کشور چیست؟ گفت: ما باید یک تناسب در نقل مطالب، اشعار، داستان‌ها و میراث ادبی‌مان داشته باشیم. این ترکیب در شورای برنامه‌ریزی درسی مشخص شده است. حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علی ذوعلم در گفت‌وگو با ایلنا، درباره حذف یکسری از اشعار و داستان‌های غنی در کتب درسی توضیح داد: طی یک سری مراحل تغییرات در کتب درسی به طور کل کتاب پیش‌دانشگاهی حذف و یک کتابِ جدید دیگر برای پیش‌دانشگاهی تدوین شد و این مسئله مربوط به سه سال قبل است. حجت‌الاسلام‌ ذوعلم در واکنش به حذف اشعار نیما یوشیج، داستان حلاج و... از کتب درسی گفت: اینها مربوط به کتاب مقطع پیش‌دانشگاهی است …
بررسی تاسیس هنرستان‌ زبان‌های خارجی/برای همه زبان‌های خارجی، کتاب درسی داریم؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
بررسی تاسیس هنرستان‌ زبان‌های خارجی/برای همه زبان‌های خارجی، کتاب درسی داریم؟
توجه به تنوع در آموزش زبان‌های خارجی از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری بود که در دیدار با فرهنگیان در سال ۹۵ به آن اشاره فرمودند. رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی و توجه به سایر زبان‌ها به لحاظ مجموعه نیازهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی متنوعی که در کشور وجود دارد از جمله دغدغه‌های مهمی است که تا کنون پاسخ مناسبی در آموزش و پرورش به آن داده نشده است. هرچند زبان‌های غیرانگلیسی مصوب می‌توانند به عنوان زبان خارجی از سوی دانش‌اموزان متقاضی انتخاب شوند و منعی برای آن وجود ندارد اما عملا به علت اقبال جامعه به زبان انگلیسی، زبان‌های خارجی دیگر مغفول واقع می‌شوند.
  آموزش زبان‌های خارجی  آموزش و پرورش  کتب درسی  _دانش آموز
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
اتاق رویا
امیر حسین ذاکری ‪-‬ زمانی ازقاب پنجره خانه مان نگاهی به قاب پنجره اتاق رویا می‌انداختم که شاید رویا کنار پنجره بیاید ببینمش، جان بگیرم. حتی به دیدن سایه او که بر پرده سفید توری خالدار هم می‌افتاد راضی بودم. اما خیلی کم پیش‌می‌آمد رویا دم پنجره بیاید توی کوچه هم که گهگاهی او را می‌دیدم با چادر سفید گلدارش و زنبیل قرمزش که برای خرید نان بیرون می‌آمد نیم نگاهی به من می‌انداخت سرش را پایین می‌گرفت و می‌رفت آنموقع‌ها که مثل امروز نبود. خدا نکند می‌دیدند دختری با پسری حرف می‌زند چه حرفها که برایشان درنمی‌آوردند. خان دایی‌ام به شوخی می‌گفت: "دیدمت با رویا توکوچه پشتی حرف می‌زنی باید تو را به درختی بست.بر زبانی که اسم دختر مردم را می‌آورد قاشق داغ زد. دهانت بوی شیر می‌دهد اما واژه‌های عاشقانه از آن …
معرفی حزب‌الله و حماس به عنوان گروه "تروریستی" در یک کتاب درسی لبنان!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / بین‌المللی
معرفی حزب‌الله و حماس به عنوان گروه "تروریستی" در یک کتاب درسی لبنان!
ایسنا نوشت: در کتاب جغرافیایی که از منابع فرانسوی تهیه و در برخی مدارس لبنان توزیع شده جنبش‌های مقاومت حماس و حزب‌الله به عنوان گروه‌های "تروریستی" معرفی شده‌اند!
  حماس  حزب الله  لبنان
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
چاپ کُند کتابهای درسی سال آینده به علت محدودیت کاغذ
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه در حال حاضر هر دو شرکت چاپ و نشر و افست در حال تولید کتاب‌های درسی سال آینده هستند اما شاید برخلاف سال‌های گذشته سه شیفته کار نکنند زیرا با محدودیت کاغذ روبروییم گفت: بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب مرحله به مرحله چاپ می‌شود تا در ابتدای سال تحصیلی آتی به موقع به دست دانش آموزان برسد.
کمبود کتاب درسی نداریم/ تخلف 2 منطقه آموزشی در توزیع کتب درسی
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
کمبود کتاب درسی نداریم/ تخلف 2 منطقه آموزشی در توزیع کتب درسی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ آموزشی با بیان اینکه مشکل توزیع کتب درسی در یکی، دو منطقه آموزشی وجود داشت، گفت: کمبود کتاب درسی نداریم.
در بازار نشر دانشگاهی همدان چه می‌گذرد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
در بازار نشر دانشگاهی همدان چه می‌گذرد؟
مراحل تحصیل به ویژه در دوران دانشجویی همواره با نیاز به کتاب و منابع مختلف درسی سپری می‌شود و اغلب کتاب‌های موردنظر دانشجویان از طریق انتشارات دانشگاه‌ها چاپ و با قیمتی گاه بسیار معقول، گاه بسیار بالا در اختیار آنها قرار می گیرد به همین علت در ترم سالتحصیلی یا در نزدیکی امتحانات این انتشارات روزهای شلوغی را پشت سرمی‌گذارند.
  استانی-علمی و آموزشی  انتشارات  کتاب  چاپ کتاب
اضافه شدن مباحث ایمنی به کتب‌ درسی پایه دهم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
اضافه شدن مباحث ایمنی به کتب‌ درسی پایه دهم
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه امسال در کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه حدود هفت صفحه به مباحث و اصول ایمنی پرداخته شده است گفت: این میزان کافی نیست اما همین هم خبر خوبی است که به این نقطه رسیده‌ایم. امیدواریم به حجم مباحث درسی در حوزه ایمنی افزوده شود و ما نیز برنامه هایمان را در قالب دوره‌های آموزشی در مدارس دنبال کنیم.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
بانک صادرات از 50 کودک و نوجوان برتر مسابقه کتابخوانی «پوپک دانا» تقدیر کرد
علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، باید یک جلد کتاب به سلیقه خود به غیر از کتب درسی و کمک درسی را انتخاب و خلاصه آن را جلوی دوربین بیان می‌کردند و فیلم کوتاه حداکثر ١٢٠ ثانیه آن را به دبیرخانه این مسابقات ارسال تا در قرعه‌کشی بزرگ «پوپک دانا» شرکت داده می‌شدند.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
رونمایی از عنوان درسی جدید با موضوع «سربازی»
در همایش ملی «پنجه‌های کارآمد سربازان ماهر» از عنوان درسی ویژه سربازی در کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم پسران رونمایی شد.
وجود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
وجود "اغلاط نگارشی" به دلیل تالیف شتابزده کتاب فارسی!
مقایسه کتاب جدید و قدیم درس فارسی نشان می‌دهد نه تنها توالی دروس رعایت نشده بلکه تالیف شتابزده کتاب، خالی از اغلاط نگارشی نیست؛ سؤال اساسی این است که آیا تغییرات کتب درسی در راستای سند تحول بنیادین است؟!
دانش آموزان بی کتاب!
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اجتماعی
دانش آموزان بی کتاب!
در حالی که حدود 50 روز از آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد، برخی دانش آموزان و معلمان از نرسیدن بعضی کتاب های درسی انتقاد دارند.پیگیری های خراسان حاکی است، این مشکل بیشتر متوجه دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در برخی استان های کشور است که عوامل مختلفی درباره آن مطرح می شود
راهنمایی دانش‌آموزان به بازار سیاه/ فروش کتاب درسی به ۷ برابر قیمت+ فیلم
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اجتماعی
راهنمایی دانش‌آموزان به بازار سیاه/ فروش کتاب درسی به ۷ برابر قیمت+ فیلم
با گذشت 50 روز پس از آغاز سال تحصیلی هنوز برخی دانش‌آموزان کتاب‌های درسی خود را دریافت نکرده‌اند، این در حالی است که در بازار سیاه کتاب در خیابان انقلاب تهران همین کتاب‌های درسی به هفت برابر قیمت فروخته می‌شود.
مشکلات دانش‌آموزان برای خرید کتاب تستی و راه‌حل آن از نگاه سایت چی بخونم
زومیت / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فناوری
مشکلات دانش‌آموزان برای خرید کتاب تستی و راه‌حل آن از نگاه سایت چی بخونم
سایت «چی بخونم» قرار است در این نوشته به مشکلات کتاب‌های کمک درسی و تستی بپردازد و در نهایت یک راه‌حل جامع پیش پای دانش‌آموز و والدین قرار دهد.
چاپ و توزیع ۳۸ هزار کتاب و لوح درسی بریل و صوتی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
چاپ و توزیع ۳۸ هزار کتاب و لوح درسی بریل و صوتی
کتب درسی بریل و صوتی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مناسب‌سازی، چاپ و در ادارات آموزش و پرورش استثنایی کشور توزیع شد.
  وزارت آموزش و پرورش  کودکان استثنایی  نابینایان
جزئیات محتوای بسته‌های یادگیری/ وداع با امپراتوری کتاب درسی
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
جزئیات محتوای بسته‌های یادگیری/ وداع با امپراتوری کتاب درسی
سرپرست مدیریت طراحی و تولید بسته‌های یادگیری دوره عمومی و متوسطه نظری گفت: مأموریت بسته یادگیری، این است که اهداف برنامه درسی را در مدرسه محقق کند لذا قبلا حاکمیت کتاب درسی بود و می‌خواهیم این امپراتوری و حاکمیت کتاب درسی را تنزل دهیم.
نویسندگان درباره حذف کتاب ادبیات چه می‌گویند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فیلم
نویسندگان درباره حذف کتاب ادبیات چه می‌گویند؟
خبر حذفیات کتاب ادبیات دوره متوسطه به تازگی در فضای مجازی منتشر شده و مسئولان را مجبور به پاسخ‌گویی کرده است. آن‌ها در رسانه‌ها گفتند این تغییرات بر اساس سند برنامه‌ درسی و محدودیت حجم کتاب‌های درسی انجام شده‌اند. اما اهالی ادبیات این موضوع را به گونه دیگری می‌بینند. محمدحسن شهسواری، امیرحسن چهل‌تن و رضا امیرخانی درباره تاثیر این حذفیات بر دریافت دانش‌آموزان از ادبیات فارسی گفته‌اند.
  رضا امیرخانی  کتاب درسی  ادبیات
کتب درسی دانشگاه پیام نور از طریق فروشگاه آنلاین ارائه می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / علمی و آموزشی
کتب درسی دانشگاه پیام نور از طریق فروشگاه آنلاین ارائه می‌شود
رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور گفت: چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور برای نخستین بار در کشور از کاغذ مصنوعی(پلیمری) برای تولید جلد کتاب استفاده کرده است.
ناگفته‌های 10 ماه سرپرستی در سازمان پژوهش/ از 270 کتاب تألیف نشده تا توزیع کتب درسی با وانت
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اجتماعی
ناگفته‌های 10 ماه سرپرستی در سازمان پژوهش/ از 270 کتاب تألیف نشده تا توزیع کتب درسی با وانت
آن سال تابستان برق هم زیاد می‌رفت و شرکت‌های چاپ و نشر، افست و گرافیست‌ها دچار وقفه در کار می‌شدند. هر ۳ ساعت که برق می‌رفت، فعالیت چاپ کتاب‌ها در چاپخانه‌ها ۲۴ ساعت به عقب می‌افتاد.
تغییرات کتاب های درسی منصفانه و کارشناسانه بررسی شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
تغییرات کتاب های درسی منصفانه و کارشناسانه بررسی شود
علیرغم توضیحات دفتر تالیف کتب درسی وزیر آموزش و پرورش به دنبال انتشار فهرستی از تغییرات کتب درسی فارسی در فضای مجازی خواستار بررس منصفانه این تغییرات شد.
  محسن حاجی میرزایی  کتاب های درسی  وزارت آموزش و پرورش
دستور وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری بازار سیاه کتب درسی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
دستور وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری بازار سیاه کتب درسی
وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع کتاب درسی به طور کامل در برخی مدارس انجام نشده و ما برای این امور مامورانی را برای رسیدگی در نظر گرفتیم.
دستور وزیر برای پیگیری ورود کتب درسی به بازار سیاه/ مصوبه کاهش تنوع مدارس به مجلس برگشت
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
دستور وزیر برای پیگیری ورود کتب درسی به بازار سیاه/ مصوبه کاهش تنوع مدارس به مجلس برگشت
وزیر آموزش و پرورش درباره ورود کتاب‌های درسی به بازار سیاه گفت: با اخباری که دریافت کردم در برخی مدارس کتاب به طور کامل توزیع نشده بود که افرادی را برای رسیدگی به این موضوع مأمور کردم.
در ۳ سال گذشته متنی از کتب فارسی حذف نشده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
در ۳ سال گذشته متنی از کتب فارسی حذف نشده است
معاون برنامه ریزی متوسطه دفتر تالیف کتاب های درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: در سه سال گذشته متنی از کتب فارسی حذف نشده است.
  کوروش امیری نیا  کتاب های درسی  سازمان پژوهشی و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش
به کجا چنین شتابان
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
به کجا چنین شتابان
ماجرای ممیزی سرنوشتی نیست که امسال برای کتاب‌های درسی رقم خورده باشد و تنها به حذف برخی ‏داستان‌ها یا اشعار ختم شود. هربار تغییر محتوا یا اشتباه در کتاب‌های درسی حاشیه‌هایی به همراه دارد؛ یک‌‏بار می‌گویند اشتباه شده، یک‌بار تکذیبش می‌کنند و یک‌بار هم با سکوت از آن می‌گذرند. نمونه‌ها ‏بسیارند؛ یک‌سال تصویر خلیج ‌فارس از کتاب ‌سال اول دبستان حذف شد و گفتند «منظوری‌ نداشته‌اند». ‏یک‌سال هم شعری را به سهراب سپهری نسبت دادند، در حالی‌که شاعر آن «کیوان شاهبداغی» بود.‏ علی پورسلیمان، مدیر صدای معلم است. او می‌گوید تغییراتی که در محتوای کتاب‌های درسی انجام ‏شده، یکی از دلایل اصلی اشتباهاتی است که صورت می‌گیرد. او در توضیح بیشتر به «شهروند» می‌گوید: «‏تصمیماتی که برای حذف آثار ادبی در کتاب‌های درسی گرفته …
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
احتمال تولید کتاب‌های درسی مکمل /فعلا خبری از کتاب درسی جدید نیست
معاون طراحی، تالیف و تولید مواد رسانه‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره تولید کتاب‌های جدید گفت: فعلا کتاب جدید نداریم. کتاب‌های تولید شده باید بر اساس نظارت و پایش مراقبت شوند. شاید بعد از پیمودن مسیر تحول و برنامه ریزی‌های درسی جدید، کتاب‌های تازه‌ای تولید شوند اما باید در سال‌های آتی منتظر آن باشیم.
واکنش سازمان‌ پژوهش به انتشار لیست حذف برخی اشعار از کتاب فارسی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
واکنش سازمان‌ پژوهش به انتشار لیست حذف برخی اشعار از کتاب فارسی
معاون برنامه‌ریزی متوسطه دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری در واکنش به حذف برخی اشعار از کتاب فارسی گفت: کتاب‌های دوره دوم متوسطه از سال 1395 همسو با برنامه درسی ملی، نو نگاشت بوده و در سه سال گذشته متنی از این کتب حذف نشده است.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / سیاسی
واکنش یک مؤلف کتاب درسی به حذفیات کتاب‌ها
محمد پارسانسب که از مؤلفان کتاب‌های درسی است با بیان این‌که در جریان کامل حذف متون کتاب‌های درسی نیست، می‌گوید: هر بلایی می‌خواهند سر کتاب‌های درسی می‌آورند و برای‌شان مهم نیست.
  کتابهای درسی  حذفیات کتب درسی  حذفیات کتاب ادبیات
انتقاد از حذف رباعیات خیام از کتب درسی/نیت نامعلوم مسئولان در حذف آثارِ شعرا و نویسندگان نامی کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
انتقاد از حذف رباعیات خیام از کتب درسی/نیت نامعلوم مسئولان در حذف آثارِ شعرا و نویسندگان نامی کشور
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره حذف اشعار و داستان‌های غنی از ادبیات فارسی گفت:اگر برخی افراد نظرشان این است که دانش‌آموزان باید با اشعار جدید و یا برخی شعرای امروزی آشنا شوند ایرادی ندارد، ولی این به آن معنا نباشد که نویسندگان و شعرای فاخر از کتاب درسی ادبیات فارسی حذف شود.
آثار و نام‌های بزرگ ادبیات فارسی از کتاب‌های درسی حذف شدند+اسامی
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / سیاسی
آثار و نام‌های بزرگ ادبیات فارسی از کتاب‌های درسی حذف شدند+اسامی
باغ بی‌برگی، چشم‌هایش، موسی و شبان، غزل در این سرای بی‌کسی و...؛ این نام‌ها تنها بخشی از حذفیات کتاب ادبیات دبیرستان است؛ کتابی که پر بود از داستان‌های...
  کتاب ادبیات فارسی  وزارت آموزش‌ و پرورش  کتب درسی
دانش‌آموزان کتابخوان تربیت نکرده‌ایم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
دانش‌آموزان کتابخوان تربیت نکرده‌ایم
مدیرعامل خانه کتاب ایران با تأکید بر آشناکردن دانش‌آموزان با منابع مطالعاتی غیر درسی، گفت: ما نتوانسته‌ایم دانش‌آموزانی کتابخوان تربیت کنیم و نظام آموزشی ما برای ترویج مطالعه کتاب‌های غیر درسی برنامه‌ریزی خاصی ندارد.
  استانی-فرهنگی و هنری  کتاب  نیکنام حسینی‌پور  _دانش آموز
ورود «بیانیه گام دوم انقلاب» به کتاب درسی دانش‌آموزان
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اجتماعی
ورود «بیانیه گام دوم انقلاب» به کتاب درسی دانش‌آموزان
درس سوم کتاب آمادگی دفاعی دوره دوم متوسطه درباره «بیانیه گام دوم انقلاب» است.
انتخاب کتاب «تاریخ هنر ایران» به عنوان منبع درسی در دانشگاه صوفیه
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / فرهنگی و هنری
انتخاب کتاب «تاریخ هنر ایران» به عنوان منبع درسی در دانشگاه صوفیه
حمیدرضا آزادی از انتخاب کتاب «تاریخ هنر ایران» که به تازگی از سوی رایزن فرهنگی ایران در بلغارستان منتشر شده است، به عنوان منبع اصلی درسی در بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه خبر داد.
  رایزنی فرهنگی  بلغارستان  تاریخ هنر  ایران شناسی
98 درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری کتب درسی را دریافت کردند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
98 درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری کتب درسی را دریافت کردند
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال‌وبختیاری گفت: 98 درصد دانش‌آموزان استان در سایت مربوطه ثبت‌نام کردند و از نظر ثبت‌نام و تحویل کتاب رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دادیم.
  استانی-علمی و آموزشی  منطقه چهارمحال و بختیاری  کتب درسی
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
سه هفته از مهر بدون کتاب گذشت
لیلا مهداد| مهر از نیمه گذشته اما هنوز بعضی کتاب‌ها سر کلاس‌ها حاضر نیستند و در غیاب‌شان پرینت‌ها، جزوه‌ها و عکس‌هایی که با موبایل از صفحات کتاب‌های موجود گرفته می‌شوند، کتاب درسی دانش‌آموزان در بعضی مدارس هستند. تب‌ بی‌کتابی، تنها مختص تهران یا مناطق دورافتاده نیست، بعضی از پدر و...
نیاز نیست کسی از بازار آزاد کتاب درسی تهیه کند/  مرجع رسیدگی به حذف درس زبان انگلیسی از مدارس، شورای ملی آموزش و پرورش است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / سیاسی
نیاز نیست کسی از بازار آزاد کتاب درسی تهیه کند/ مرجع رسیدگی به حذف درس زبان انگلیسی از مدارس، شورای ملی آموزش و پرورش است
وزیر اموزش و پرورش درباره تهیه کتاب از سوی برخی خانواده‌ها از بازار سیاه گفت: کتاب به اندازه موجود است و لازم نیست کسی از بازار آزاد کتاب تهیه کند.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
در تقویم ثبت می‌شود
ایلنا: ثبت زادروز زرتشت در تقویم رسمی کشور در شورای فرهنگ عمومی وزارت ارشاد تصویب شد. سیدعباس صالحی، وزیر ارشاد در دیدار با رئیس انجمن زرتشتیان استان تهران اظهار داشت: «دین زرتشت به دلیل اینکه در این کشور متولد شده از جایگاه ویژه‌ای نسبت به سایر ادیان برخوردار است.» وی در ادامه افزود: موضوع ثبت زادروز زرتشت در تقویم رسمی در شورای فرهنگ عمومی مطرح و تصویب شده و در حال پیگیری و بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی است. در هیئت نظارت بر چاپ کتاب تلاش شده تا بر ادیان توحیدی و مقدسات و اشخاص آن‌ها بی‌احترامی نشود. وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: انتصاب‌هایی که خلاف واقعیت نیز بر مقدسات ادیان توحیدی نسبت داده می‌شود نیز تلاش می شود پیگیری و بررسی شود. افشین نمیرانیان رئیس انجمن زرتشتیان استان تهران نیز در این …
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
تخلف برخی مسئولان در توزیع کتب درسی/ والدین سراغ بازار آزاد نروند
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن تبیین سیر آماده سازی کتب درسی، دلایل بدون کتاب ماندن برخی دانش آموزان را با وجود گذشت ۲۰ روز از سال تحصیلی توضیح داد و به خانواده‌ها توصیه کرد که برای دریافت کتاب به بازار آزاد مراجعه نکنند. سامانه ثبت سفارش کتب درسی تا زمان تکمیل ثبت‌نام‌ها باز است.
رونمایی از سامانه امانت دیجیتال دانشگاه پیام نور/ استفاده از کاغذ پلیمری برای اولین بار در کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اجتماعی
رونمایی از سامانه امانت دیجیتال دانشگاه پیام نور/ استفاده از کاغذ پلیمری برای اولین بار در کشور
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور از رونمایی امانت دیجیتال (تولید کتاب الکترونیکی) در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشجویان می‌توانند با استفاده از این سامانه به نشانی lib.pnu.ac.ir با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال در هر ترم به مدت ۶ ماه، امکان استفاده از ۲۵۰۰ عنوان محتواهای الکترونیکی منابع درسی دانشگاه را داشته باشند.
تشریح دلایل نرسیدن کتاب درسی به دست برخی دانش‌آموزان/بازار سیاه کتاب درسی رصد می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اجتماعی
تشریح دلایل نرسیدن کتاب درسی به دست برخی دانش‌آموزان/بازار سیاه کتاب درسی رصد می‌شود
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش علت نرسیدن کتاب درسی به برخی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید را تشریح کرد و درباره رصد بازار سیاه کتاب درسی خبر داد.
  علی باقرزاده  توزیع کتاب درسی  وزارت آموزش و پرورش
ماجرای کمبود کتاب‌های درسی/ مشکل چیست؛ کمبود کتاب یا اشتباه در توزیع؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / اجتماعی
ماجرای کمبود کتاب‌های درسی/ مشکل چیست؛ کمبود کتاب یا اشتباه در توزیع؟
تسنیم نوشت: معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به مشکل در توزیع کتاب‌های درسی گفت: گروهی تعیین بررسی زنجیره چاپ تا توزیع در مدرسه شده است تا موضوع را بررسی کند و جلسه‌ای با مدیرکل شهر تهران برای حل مشکل داشتیم.
  وزارت آموزش و پرورش
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
افزایش عمق و محتوا در آموزش‏و‏پرورش
الهی فولادی* محسن حاجی‏میرزایی وزیر اخلاق‏مدار و متین آموزش‏و‏پرورش در سومین دوره نشست معلمان قرآنی در رامسر تاکید جدی کردند که باید عمق و محتوا در آموزش‏و‏پرورش توامان افزایش یابد. این کلید‏واژه، مولفه‏ای کلیدی و اساسی در وزارت آموزش‏و‏پرورش است که بی‏شک در ادوار گذشته از سر بی‏مهری یا خطای فاحش راهبردی و استراتژیک در این وزارتخانه، یا مورد غفلت مدیران قبل قرار گرفته یا کمتر مورد توجه و در تیررس بوده است؛ امروزه آموزش‏های مفهومی و شناختی بیشتر متکی و منطبق بر بالا بردن راندمان کیفیت مطالب آموزشی توامان با افزایش محتوای کتب درسی است. همان تاکید ویژه‏‏ وزیر جدید آموزش‏و‏پرورش که ظریف و هوشمندانه، بند بنیادین عمق را هم به آن افزودند و این نشان از اهتمام و عزم جدی این وزارتخانه برای ارتقاء و بالابردن …
کمبود کتاب درسی، وفورکمک‌درسی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ / اجتماعی
کمبود کتاب درسی، وفورکمک‌درسی
17روز است که مدارس باز شده و حالا دیگر درس و کلاس اغلب دانش‌آموزان کشور سروسامان گرفته و معلمان تدریس‌شان را آغاز کرده‌اند اما در این میان والدین برخی دانش‌آموزان گلایه‌های مشترکی از وضعیت مدرسه فرزندان خود دارند. نداشتن کتاب درسی به‌ویژه در بین دانش‌آموزان پایه دهم، در صدر مشکلاتی است که آنها مطرح می‌کنند.
معلمان از دومین هفته مهر و دانش‌آموزان بدون کتاب‌ می‌گویند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
معلمان از دومین هفته مهر و دانش‌آموزان بدون کتاب‌ می‌گویند
طبق گفته برخی از معلمان و خانواده‌ها؛ در دومین هفته مهر هنوز تعدادی از دانش‌آموزان کتاب درسی ندارند.
مشکل کمبود کتب دوره دوم متوسطه درسی به زودی حل خواهد شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
مشکل کمبود کتب دوره دوم متوسطه درسی به زودی حل خواهد شد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، گفت: مشکل مربوط به کمبود کتاب دوره دوم متوسطه تا حد زیادی برطرف شده و موارد موجود نیز تا پایان هفته مرتفع خواهد شد.
  استانی-اجتماعی  زنجان  کتاب  _دانش آموز  مدرسه  آموزش و پرورش
توزیع کتاب‌های درسی مشکل ندارد/دانش‌آموزان سفارش نداده‌اند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
توزیع کتاب‌های درسی مشکل ندارد/دانش‌آموزان سفارش نداده‌اند
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه هیچ مشکلی دربحث توزیع کتاب‌های درسی وجود ندارد، گفت: اینکه برخی دانش‌آموزان هنوز کتاب ندارند به این دلیل است که سفارش خود را در سامانه مربوطه به صورت اینترنتی ثبت نکرده‌اند.
واگذاری تنظیم بخشی از برنامه درسی به مدیران مدارس/ تا ۲ سال آینده محتوای کتاب‌های درسی تغییری نمی‌کند/ کاهش قطع ۹ کتاب پایه ابتدایی تا سال آینده/ کم‌شدن ۲ هزار تُن از وزن کتب‌
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
واگذاری تنظیم بخشی از برنامه درسی به مدیران مدارس/ تا ۲ سال آینده محتوای کتاب‌های درسی تغییری نمی‌کند/ کاهش قطع ۹ کتاب پایه ابتدایی تا سال آینده/ کم‌شدن ۲ هزار تُن از وزن کتب‌
ایلنا: وزیر آموزش و پرورش از واگذاری تنظیم بخشی از برنامه درسی به مدیران مدارس خبر داد.
فرصت دوباره به دانش‌آموزان برای دریافت کتب‌ درسی
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اجتماعی
فرصت دوباره به دانش‌آموزان برای دریافت کتب‌ درسی
سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در اطلاعیه‌ای، راه‌های دریافت کتاب درسی دانش‌آموزان را تشریح کرد.
گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق کشور/ کوتاهی‌ها جبران می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اجتماعی
گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق کشور/ کوتاهی‌ها جبران می‌شود
خرم‌آباد- مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق و مدارس کشور گفت: سازمان پژوهش این حوزه را مدیریت می‌کند تا کمبودها جبران شود.
  زهرا مظفر  وزارت آموزش و پرورش  کتاب درسی
بازگشت آموزش و پرورش به چند دهه قبل؛ «فعلا از پرینت استفاده کنید»!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اجتماعی
بازگشت آموزش و پرورش به چند دهه قبل؛ «فعلا از پرینت استفاده کنید»!
وزارت آموزش و پرورش به روز‌هایی بازگشته که اهمیت نداشت کتاب درسی بموقع به دست دانش آموزان می‌رسد یا با تأخیر طولانی و تبعات آن چیست؛ با این تفاوت که این بار مدیران برخی مدارس مقصر اعلام می‌شوند و هیچ کس توضیحی نمی‌دهد که چرا از این مدیران مقصر در سال‌های گذشته خبری نبوده است؟
چگونگی خرید تک‌جلدی کتب درسی اعلام شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
چگونگی خرید تک‌جلدی کتب درسی اعلام شد
ایلنا: معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: با شرکت پست قراردادی امضا کردیم که هر فردی در هرجایی کتاب دستش نرسیده یا ثبت‌نام نکرده است می‌تواند در سامانه به‌عنوان خرید تک‌جلدی ثبت‌نام کند و شرکت پست هم بلافاصله کتاب را می‌فرستد.
  کتاب درسی  علی باقرزاده  آموزش و پرورش البرز
5 مرحله‌ای که دانش‌آموزان فاقد کتاب درسی باید انجام دهند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
5 مرحله‌ای که دانش‌آموزان فاقد کتاب درسی باید انجام دهند
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی مراحل مورد نیاز برای دانش‌آموزانی که هنوز کتاب‌های‌درسی خود را دریافت نکرده‌اند، شرح داد.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / فرهنگی و هنری
زمان آغاز ثبت‌نام تک‌جلدی کتاب درسی برای دانش‌آموزان
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت: ثبت‌نام تک جلدی کتاب درسی برای معلمان از اول مهر در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی فعال شده است و از 16 مهر نیز این سرویس برای دانش‌آموزان فعال می‌شود.
  ثبت نام کتاب تک جلدی
مهرماه آمد و خبری از اجرای قانون اساسی و انتشار کتاب درسی به زبان ترکی نشد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سیاسی
مهرماه آمد و خبری از اجرای قانون اساسی و انتشار کتاب درسی به زبان ترکی نشد
یک نماینده مجلس در بیان تذکری گفت: مهرماه آمد و خبری از اجرای قانون اساسی و انتشار کتاب درسی به زبان ترکی نشد، وزیر و رئیس‌جمهور عملکرد خود را درخصوص اجرای مصوبات اعلام کنند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ...
۱۴ حقیقت علمی که دیگر صحت ندارند
اگر حالا نگاهی به کتاب های درسی جدید بیندازید، شاید با مطالبی مواجه شوید که با آنچه شما در دوران مدرسه خوانده بودید کمی متفاوت باشد.
خرید تک‌جلدی کتب درسی تا 15 مهر/ برخورد با فروش غیرقانونی کتاب درسی
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اجتماعی
خرید تک‌جلدی کتب درسی تا 15 مهر/ برخورد با فروش غیرقانونی کتاب درسی
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از مهلت ثبت‌نام خرید تک‌جلدی کتاب‌های درسی تا 15 مهر امسال خبر داد.