پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
کرنل فروتا
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / ایالات متحده آمریکا / ایران / شورای حکام / آژانس بین المللی انرژی اتمی / کرنل فروتا
مدیرکل موقت آژانس خواستار همکاری کامل ایران شد
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از نشست شورای حکام با حضور در میان خبرنگاران به سوالات آنان درباره موضوع ایران پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / فردو / نطنز / UF۶ / کرنل فروتا / گام چهارم کاهش تعهدات برجامی
آژانس انتقال گاز UF6 به تاسیسات فردو را تایید کرد
سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که آژانس انتقال گاز UF6 به تاسیسات فردو را تایید کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / شورای حکام / آژانس بین المللی انرژی اتمی / ایران / کرنل فروتا
اعلام جزئیاتی از نشست شورای حکام آژانس درباره ایران
جزئیاتی از نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که با موضوع ایران برگزار شده بود، اعلام شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / کرنل فروتا / آژانس بین المللی انرژی اتمی / ایران
ایران در مسیری درست حرکت می کند
«کرنل فروتا» سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی، امروز اعلام کرد که ایران در تعامل به این نهاد بین المللی در مسیری درست حرکت می کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی: همکاری های ایران و آژانس برای شفاف سازی فعالیت های هسته ای ادامه می یابد
کرنل فروتا، سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که جمهوری اسلامی ایران به همکاری خود با این سازمان برای شفاف سازی فعالیت های هسته ای اش ادامه می دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / علی اکبر صالحی / سازمان انرژی اتمی / برجام / آژانس بین المللی انرژی اتمی
رایزنی‌های صالحی در وین در حاشیه اجلاس آژانس
«علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان روز دوشنبه در حاشیه شصت و سومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین با « کرنل فروتا» مدیر کل موقت آژانس دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / آژانس بین المللی انرژی اتمی / ایران / کرنل فروتا
راستی آزمایی فعالیت‌های ایران ذیل برجام ادامه خواهد داشت
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی در اظهاراتی تائید کرد که راستی‌آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران همچنان ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / برجام / مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / گام سوم کاهش تعهدات / ایران / بنیامین نتانیاهو
روایت رسانه‌ها از همزمانی سفر فروتا به تهران با اجرای سومین گام کاهش تعهدات برجامی
تهران- ایرنا- سفر کرنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، اگرچه از مدت‌ها پیش تنظیم شده بود اما همزمانی آن با اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران، به اهمیت و حساسیت آن بیش از پیش افزوده و نگاه فضای رسانه‌ای کشور را به خود معطوف کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / عبدالرضا فرجی راد / ایران / آمریکا / فرانسه / اسرائیل / بنیامین نتانیاهو / کرنل فروتا / آژانس بین المللی انرژی اتمی / کاهش تعهدات ایران در برجام / خط اعتباری 15 میلیارد دلاری
تلاش ترامپ برای حذف مکرون در گفت وگوهای خود با ایران
عبدالرضا فرجی راد در گفت‌وگو با دیپلماسی ایرانی بر این باور است: میزان شفافیت و روشنگری های ایران در همه ابعاد فعالیت‌های هسته‌ای به قدری بالا است که عملاً فرصت هرگونه سیاسی کاری در پرونده ایران و یا ایجاد حساسیت در آن را، چه از جانب آمریکا، چه از جانب صهیونیست ها و شخص بنیامین نتانیاهو و چه از جانب هر بازیگر دیگری به محاق برده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / ایران / آژانس بین المللی انرژی اتمی / کرنل فروتا
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مسئولان ایرانی قدردانی کرد
مدیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست خبری با خبرنگاران به سوالات درباره فعالیت آژانس و موضوعات مرتبط با ایران پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / کرنل فروتا / ایران / آژانس بین المللی انرژی اتمی / شورای حکام
ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است
سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست امروز شورای حکام تایید کرد که ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
چرا سفر فروتا به تهران مهم بود؟
شفقنا- «کرنل فروتا» دیروز در حالی به مهمترین ماموریت خود در دوران تصدی مسئولیت موقت مدیرکلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمد که انجام این سفر به تهران، هر چند از مدت‌ها پیش تنظیم شده بود اما همزمانی آن با اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران، به اهمیت و حساسیت آن بیش از پیش افزود. به گزارش ایرنا، مدیرکل موقت […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۷
دیدار مدیرکل موقت آژانس انرژی اتمی با ظریف (+عکس)
«کرنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی ظهر امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / صالحی / برجام / فروتا
صالحی: برجام دیگر جاده یک طرفه نیست
علی اکبر صالحی پس از نشست دو جانبه با کرنل فروتا سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خاطرنشان کرد: قرار بود این مسیر دو طرفه باشد و در این شرایط که جاده یک طرفه است قطعا ایران تصمیمات مقتضی را در زمان‌های مناسب می‌گیرد، همان طور که در سه گام کاهش تعهدات برجامی این کار انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / محمدجواد ظریف / آژانس بین المللی انرژی اتمی / سازمان انرژی اتمی
مدیر آژانس با ظریف دیدار کرد/ عکس
کرنل فروتا مدیر کل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / ایران و آژانس انرژی اتمی / کرنل فروتا
گام سوم و انتظارات ایران از مدیریت جدید آژانس انرژی اتمی
تهران یک روز پس از اعلام جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود، میزبان یک دیپلمات اهل رومانی با کنشگری هسته‌ای است؛ البته نه از طرف دولت بخارست بلکه از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / برجام / محمدجواد ظریف
مهمترین عناوین ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه
تهران-ایرنا- بازگشت وزیر امور خارجه از سفر آسیایی، آتش سوزی در مراتع سمیرم اصفهان، شلیک پنج موشک از نوار غزه به سرزمین های اشغالی، ناکامی کاوشگر ماه نورد هند و  سفر ۱۷ شهریور«کرنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران از مهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
جایگزین موقت آمانو شد
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کُرنل فروتا اهل رومانی را به عنوان سرپرست موقت این آژانس تعیین کرد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویتز کرنل فروتا (Corne- Feruta) دیپلمات رومانیایی و هماهنگ‌کننده ارشد آژانس فعالیت می‌کرد. در بیانیه صادره از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این باره آمده است: پس از درگذشت یوکیا آمانو و به منظور تضمین امنیت و عملکرد درست سازمان، شورای حکام تصمیم گرفت آقای کرنل فروتا را تا انتخاب مدیرکل دائم آژانس به سمت سرپرستی موقت این سازمان منصوب کند. یوکیا آمانو، مدیرکل ژاپنی آژانس چند روز پیش و در سن ۷۲ سالگی درگذشت. براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، فروتا به دلیل موضع حمایتی از برجام شهرت دارد. براساس قوانین آژانس، مدیر‏کل با رای دو سوم اعضا انتخاب می‏شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
فقدان آمانو در روزهای سخت برجام
محمدرضا ستارییوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شخصی که حدود ده سال در حساس‌ترین مقطع پرونده هسته‌ای ایران عهده‌دار ریاست آژانس بود، روز گذشته درگذشت. هرچند هفته گذشته اخباری مبنی بر استعفای آمانو از مدیریت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل وضعیت سلامتی‌اش منتشر شده بود، اما خبر درگذشت ناگهانی وی، آن هم در شرایطی که بار دیگر موضوع هسته‌ای ایران یکی از محورهای مهم تنش‌ها میان تهران و غرب را تشکیل می‌دهد، باعث تعجب و بهت ناظران شد.هنوز و تا لحظه تنظیم این گزارش نوع بیماری و علت مشخص درگذشت آمانو اعلام نشده است، اما گفته می‌شود پس از این دیپلمات 72 ساله ژاپنی، احتمالاً کرنل فروتا، دیپلمات رومانیایی و هماهنگ‌کننده ارشد سیاستگذاری آژانس یا رافائل گروسی آرژانتینی به عنوان نامزد جانشینی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •