شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
کهیر
مضرات خوردن غذای کپک زده
۵ روز قبل / غذای کپک زده / مضرات کپک / سبک زندگی / پارسی خبر / حساسیت غذایی
مضرات خوردن غذای کپک زده
تصور کنید بالاخره موفق شدید اولین گاز از ساندویچ مورد علاقه تان را بزنید که ناگهان متوجه می‌شوید نان ساندویچ کپک زده است. مشابه این اتفاق شاید تا به حال برایتان رخ داده باشد و احتمالاً نگران شدید که چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد. حقیقت آن است که بدن ما واکنش‌های مختلفی به این اتفاق می‌تواند داشته باشد. در ادامه می‌خواهیم ببینیم خوردن غذای کپک زده چه مضراتی دارد. کپک بعضی مواد غذایی می‌تواند به کبد صدمه بزند در کپک بعضی مواد غذایی مواد شیمیایی سمی‌ وجود دارد که می‌توانند باعث بروز مشکلات جدی‌ مثل آسیب کبدی، استفراغ، تهوع و اسهال شوند. با این حال، این مسأله هم به عواملی مثل وضعیت دستگاه ایمنی بدن و سن فرد بستگی دارد. یکی از رایج‌ترین و سمی‌ترین این مواد، آفلاتوکسین است که می‌تواند حتی باعث سرطان …
علل حساسیت به نور خورشید و کهیر زدن پوست
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / سلامت / نور خورشید / نور آفتاب / کرم ضد آفتاب / خورشید / حساسیت / حساسیت پوستی / پوست / بیماری / کهیر
علل حساسیت به نور خورشید و کهیر زدن پوست
شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که به دلیل ماندن زیر نور خورشید صورت و دست های شما شروع به خارش کند و کهیر های پوستی بزنید. آیا می دانید دلیلش چیست ؟
نکاتی برای جلوگیری از بیماری‌های پوستی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بیماری های پوستی / بثورات پوستی / آلرژی به خورشید / سبک زندگی / پارسی خبر
نکاتی برای جلوگیری از بیماری‌های پوستی
پوست، قابل دیدن‌ترین اندامتان و احتمالاً یکی از مستعدترین آن‌ها از جهت آسیب و تغییر است. علی‌رغم این واقعیت که بیماری‌های پوستی معمولاً جدی نیستند؛ اما علائمی که ایجاد می‌کنند دردسرساز و ناراحت‌کننده‌اند. آیا می‌دانید چگونه می‌توانید از ابتلا به بیماری‌های پوستی پیشگیری کنید. هیچ اندام دیگری در بدن انسان به اندازه‌ی پوست دستخوش تغییرات نمی‌شود. زیرا پوست در معرض عوامل متعدد داخلی و خارجی است. عملکرد پوست در بدن چیست؟ پوست، بزرگ‌ترین اندامی است که بدن را می‌پوشاند و از آن محافظت می‌کند؛ بنابراین برخی از اصلی‌ترین عملکرد‌های آن شامل موارد زیر می‌شود:. مایعات درون بدن را حفظ می‌کند و جلوی دهیدراته شدن بدن را می‌گیرد. از شما در برابر باکتری‌ها و ویروس‌هایی که می‌توانند عفونت ایجاد کنند محافظت می‌کند. …
آیا استرس باعث بروز کهیر می شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / کهیر استرسی / استرس / پسوریازیس / آکنه / سبک زندگی / پارسی خبر
آیا استرس باعث بروز کهیر می شود؟
در گزارش زیر، به مشخصات کهیر استرسی، واکنش پوستیِ کمتر شناخته شده پرداخته‌ایم.
نور مستقیم خورشید موجب پیری زودرس پوست می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
نور مستقیم خورشید موجب پیری زودرس پوست می‌شود
یک متخصص پوست گفت: اثرات حاد مواجهه مستقیم با نور خورشید، آفتاب سوختگی و کهیرهای آفتابی و اثرات مزمن پیری زودرس پوست و احتمال بروز سرطان های پوستی است.
نشانه‌های آلرژی دارویی چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آلرژی دارویی / سیستم ایمنی بدن / مسمومیت دارویی / جوش پوستی / سبک زندگی / پارسی خبر
نشانه‌های آلرژی دارویی چیست؟
مصرف دارو‌های غیرنسخه‌ای (اُ تی سی)، تجویزی و همچنین دارو‌های گیاهی ممکن است با ایجاد آلرژی و حساسیت در بدن همراه باشد. هرچند، مصرف انواع خاصی از دارو‌ها بیشتر احتمال دارد فرد را دچار حساسیت کند. شایع‌ترین علائم و نشانه‌های آلرژی دارویی بروز تب، لکه‌های پوستی و کهیر است. همچنین در برخی موارد ممکن است سیستم ایمنی واکنش‌های جدی‌تری به نوعی از دارو نشان دهد و چندین سیستم یا عضوِ بدن درگیر عارضه شوند. آلرژِی دارویی با عوارض جانبی دارو که در بروشور معرفی دارو به آن‌ها اشاره شده شباهتی ندارد. همچنین آلرژیِ دارویی متفاوت از مسمومیت دارویی است که از مصرف بیش از حد دارو ناشی می‌شود. نشانه‌های آلرژی دارویی چیست؟ نشانه‌ها و علامت آلرژی شدید دارویی اغلب در مدت یک ساعت پس از مصرف دارو ظاهر می‌شوند. واکنش‌های …
امیر حمزه هفت‌ساله قربانی تازه گاندو
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
امیر حمزه هفت‌ساله قربانی تازه گاندو
امیر حمزه تنها قربانی نیست. زکریا چرخ، هشت‌ساله و ساکن روستای «کهیربرز» در شهرستان ‏دشتیاری نیز سوم مردادماه ۹۸ از ناحیه پای چپ آسیب دید‎. در‌سال ۱۳۹۵ نیز علیرضا بزرگ‌زاده، دَه‌ساله و ساکن شهرستان سرباز بر اثر حمله گاندو‌ها جان باخت. حادثه‌ای مشابه نیز درست پارسال در ‏همین زمان رخ داد. آن زمان دختربچه‌ای کوچک قربانی شد.
آفتاب سوختگی چگونه درمان می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / استانی-اجتماعی / آفتاب سوختگی / کهیر / کرم ضدآفتاب / پوست
آفتاب سوختگی چگونه درمان می‌شود؟
یک متخصص پوست راه‌های درمان آفتاب سوختگی را تشریح کرد.
علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / سلامت / انگل دستگاه گوارش / دستگاه گوارش / کهیر / زردچوبه / سرکه / لیمو
علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟
هیچ کس برای حضور انگل ها در بدن دعوت نامه نفرستادهاست و از حضور آن در بدنش خوشحال نمی شود.
جدیدترین علائم ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / علائم کرونا / ویروس کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر
جدیدترین علائم ویروس کرونا
رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: در حال حاضر علائم گوارشی مانند اسهال و درد شکم ،استفراغ، علائم پوستی کهیر، درد شدید نواحی قلب و علائم مغزی مانند سکته مغزی از برخی علائم جدید این بیماری است.
علائم گوارشی، علائم پوستی کهیر، درد شدید نواحی قلب و علائم مغزی از علائم جدید کرونا / آمار روز به روز در حال افزایش است / اگر طبق رویکرد ابتلای همه به کرونا در تابستان پیش برویم،  تا پایان مهر حدود ۸۰ هزار مرگ خواهیم داشت / این کار در کشور ما انجام شدنی نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
علائم گوارشی، علائم پوستی کهیر، درد شدید نواحی قلب و علائم مغزی از علائم جدید کرونا / آمار روز به روز در حال افزایش است / اگر طبق رویکرد ابتلای همه به کرونا در تابستان پیش برویم، تا پایان مهر حدود ۸۰ …
رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: در حال حاضر علائم گوارشی مانند اسهال و درد شکم ،استفراغ، علائم پوستی کهیر، درد شدید نواحی قلب و علائم مغزی مانند سکته مغزی از برخی علائم جدید این بیماری است.
از کلمه ترنسفر کهیر می‌زنند / سعادتمند و ماموریت مهم حفظ قائدی 
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استقلال تهران / مهدی قایدی
از کلمه ترنسفر کهیر می‌زنند / سعادتمند و ماموریت مهم حفظ قائدی 
اگر بخواهیم از «استقلال 98» فقط یک نفر را به‌عنوان چهره ویژه این تیم انتخاب کنیم، احتمالاً به نام مهدی قایدی می‌رسیم. 
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
مهمترین علائم «پوستی» ابتلا به کرونا چیست؟
رکنا: متخصص پوست گفت: علائم پوستی ابتلا به کرونا شبیه به کهیر و آبله مرغان است و اگر فردی تب داشته و علائم پوستی هم دارد، باید به کرونا فکر کند.
اگر علائم پوستی همراه با تب باشد، باید احتمال کرونا را در نظر داشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اگر علائم پوستی همراه با تب باشد، باید احتمال کرونا را در نظر داشت
ضایعاتی شبیه به کهیر و آبله‌مرغان از علائم پوستی ابتلا به کروناست و اگر فردی علاوه بر عوارض پوستی، تب نیز داشته باشد درصد احتمال ابتلا به کرونا در او زیاد است .
علایم پوستی کرونا را بشناسید
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
علایم پوستی کرونا را بشناسید
یک متخصص پوست گفت: یکی از مهم‌ترین علایم ویروس کرونا بر روی پوست ضایعاتی شبیه به کهیر و آبله مرغان است و در صورت نبود تب در افراد این علایم ممکن است به کرونا مربوط نباشد.
علائم بیماری گریوز چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / بیماری گریوز / غده تیروئید / گریوز / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم بیماری گریوز چیست؟
بیماری گریوز عامل ۸۰-۶۰٪ از موارد پرکاری تیروئید یا تیروتوکسیکوز است. شیوع بیماری در خانم‌ها ۱۰ برابر آقایان است. پرکار شدن تیروئید در بیماری گریوز، در اثر TSI است که یک پادتن یا آنتی‌بادی تحریک‌کننده رسپتور TSH – R است. آنتی‌بادی‌های TPO نیز در ۸۰٪ موارد وجود دارند. علائم پرکاری تیروئید: ۱- کاهش وزن با وجود افزایش اشتها، البته افزایش وزن در ۵٪ افراد به علت افزایش غذا خوردن هم رخ می‌دهد – بیش‌فعالی یا هیپراکتیویتی، تحریک‌پذیری، خستگی زودرس، بی‌خوابی، اختلال تمرکز و لرزش یا ترمور خفیف. ۲- علایم عصبی یا نورولوژیک تیروتوکسیکوز عبارتند از: هیپررفلکسی، تحلیل عضلات و شعف عضلات ابتدای اندام‌ها (میوپاتی پروگزیمال بدون فاسیکولاسیون.) گاهی اوقات ممکن است فلج دوره‌ای هیپوکالمیک رخ دهد. ۳- تپش قلب: تاکیکاردی …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
احتمال انتقال کرونا از طریق پوست آسیب‌دیده
یک متخصص پوست‌ومو گفت: اگر پوست و مخاط که دارای گیرنده‌های ویروس هستند آسیب ببینند ویروس از این طریق به بدن منتقل خواهد شد. به گزارش فارس، پروین منصوری بیان کرد: بسیاری از بیماران که ضایعات پوستی دارند ممکن است با قطع کردن داروهایشان احتمال ابتلا و انتقال ویروس کرونا را افزایش دهند. وی خاطرنشان کرد: تظاهرات پوستی کرونا متفاوت است، برخی علائم به‌صورت کهیرهای موضعی و ضایعات پوستی شبیه به مخملک و ضایعاتی مانند سرمازدگی و خون‌مردگی گزارش‌شده است که برخی از این‌ها با مطالعات ویروس‌شناسی ثابت‌شده عفونت ویروسی هستند، اما باید گفت این علائم در تعداد کمی از افراد ممکن است بروز کند.
ویروس کرونا بر همه اعضای بدن تاثیر می‌گذارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا در ایران / ویروس کرونا
ویروس کرونا بر همه اعضای بدن تاثیر می‌گذارد
دکتر مسعود مردانی،عضو کمیته کشوری ویروس کرونا گفت: بر اساس نتایج آخرین تحقیقات در اسپانیا، مشخص شد این ویروس علاوه بر علائمی که از قبل شناخته شده بودند، علائم دیگری مانند کهیر، زخم و حتی سکته مغزی و قلبی به همراه دارد.
شناسایی پنج عارضه پوستی مرتبط با کووید-۱۹
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / ویروس کرونا / علائم پوستی / پارسی خبر
شناسایی پنج عارضه پوستی مرتبط با کووید-۱۹
مطالعه‌ای روی ۳۷۵ بیمار در اسپانیا انجام گرفت تا چگونگی بروز بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس در پوست مشخص شود.به منظور انجام این بررسی از تمام متخصصان پوست در اسپانیا درخواست شد تا به شناسایی بیمارانی که بی‌دلیل دچار ضایعات پوستی طی دو هفته گذشته شده‌اند و افرادی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده یا مشکوک بوده‌اند کمک کنند.پرسشنامه‌هایی در اختیار این افراد قرار داده شد و به منظور تشخیص الگوی تاثیر احتمالی ویروس بر پوست، از وضعیت پوست آنان عکس گرفته شد. هرچند محققان این مطالعه هشدار دادند که در بعضی از موارد نمی‌توان به آسانی تشخیص داد که عارضه پوستی از تاثیر مستقیم کروناویروس بر پوست بوده یا اینکه نشانه‌ای از بیماری دیگری است.آن‌ها همچنین از مردم درخواست کردند که براساس علائم پوستی در تشخیص …
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
طبع تخمه آفتابگردان گرم است یا سرد و چه تاثیری بر بدن دارد؟
طبع تخمه آفتابگردان در طب سنتی گرم و خشک است و زیاده‌روی در مصرف این آجیل باعث بروز جوش، گرگرفتگی و کهیر به ویژه در افراد صفراوی می‌شود و باید آن را همراه با مصلح مصرف کنند.
تاثیر یک شیوه درمانی بر بیماران دارای کهیر
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کهیر / هیجان
تاثیر یک شیوه درمانی بر بیماران دارای کهیر
محققان در یک مطالعه، تاثیر شیوه درمان متمرکز بر هیجان را بر درد و ابعاد سلامت روان بیماران مبتلا به کهیر بررسی کردند.
روایت یک پزشک از این روزها | وقتی مهران مدیری تشکر می‌کند کهیر می‌زنم
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
روایت یک پزشک از این روزها | وقتی مهران مدیری تشکر می‌کند کهیر می‌زنم
«من هم فیلم‌هایی از چین دیده بودم که مبتلایان به کرونا ناگهان نقش بر زمین می‌شوند و از هوش می‌روند،‌ اما حالا که با این بیماران سروکار دارم هرگز کسی را ندیده‌ام که با این گونه تظاهرات به بیمارستان مراجعه کند، بله من هم شاهد بوده‌ام که بیماری در همین بیمارستان خودمان علی‌رغم همه تلاش‌ها فوت شد اما ترس موجود خیلی بیشتر از شدت مرگ‌ومیر بیماری‌ است.»
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نویسندگان و شاعران در سرزمین رستم
[شهروند] دو روز آخر هفته مناطق سیل‌زده جنوب استان سیستان و بلوچستان فضایی متفاوت از همیشه داشت. روستاهایی چون کلانی، اورکی، فرلان، درگان‌ها، کهیری و زرآباد در دو روز آخر هفته، فضایی فرهنگی داشتند، زیرا جمعی از نویسندگان و شاعران به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی برای دلجویی از اهالی سیستان و بلوچستان در این منطقه حضور یافتند. اسماعیل امینی، محمدرضا بایرامی، رضا امیرخانی، شهریار عباسی، غلامرضا طریقی و مهدی قزلی اهالی قلمی بودند که در این سفر دو روزه به روستاهای جنوب استان سیستان و بلوچستان سفر کردند و در دیدار با ساکنان این مناطق در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند. این نویسندگان و شاعران همچنین با اهدای کتاب و نوشت‌افزار به کودکان این روستاها سفرشان را در یاد و خاطره آینده‌سازان …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / رضا أردکانیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / وزارت نیرو / کهیر / سازمان هواشناسی
اردکانیان: ساخت سدهای سیستان و بلوچستان سرعت می‌گیرد
تهران-ایرنا- وزیر نیرو گفت: رییس جمهوری در سفر به مناطق سیلزده استان سیستان وبلوچستان دستور تامین منابع مالی برای سرعت بخشیدن به تکمیل دو سد مهم استان سیستان و بلوچستان را صادر کرد و براین اساس اقدام‌های لازم به سرعت آغاز خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سیل / سیلاب / مناطق سیل زده کشور / سیل سیستان و بلوچستان / خسارات سیلاب / سدسازی
تشدید خسارات سیلاب سیستان و بلوچستان بخاطر ۴ سد/نقش سدهای مخزنی در کنترل سیل
رئیس کمیته تخصصی ارزیابی سیلاب وزارت نیرو گفت: سد«پیشین» حدود ۱۰ سال پیش قرار بود افزایش ارتفاع یابد، سد کهیر، گابریک و ماشکید دو نیز نیمه تمام هستند که می توانستند خسارات را کاهش دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / آب و هوا / آلرژی / پوست / ذهن / کودکان
علت خارش بدن این موارد است!/بخوانید
دلایل زیادی باعث ایجاد خارش در بدن می شوند . از جمله این دلایل می توان به خشکی پوست ، اگزما ، آلرژی ، کهیر اشاره کرد .
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / کامبیز دیرباز / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سینمای ایران / برنامه‌های تلویزیونی
چرا کامبیز دیرباز با شنیدن کلمه سلبریتی کهیر می‌زند؟
کامبیز دیرباز گفت: طوری شده که وقتی می‌خواهند یک نسبت منفی بدهند، از واژه سلبریتی استفاده می‌کنند. این استفاده هم به خاطر عملکرد خود سلبریتی‌هاست. درواقع از ماست که بر ماست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
نقش کامبیز دیرباز در "خروج" حاتمی‌کیا/ با شنیدن واژه سلبریتی کهیر می‌زنم/ نمک‌ تلویزیون را خوردی نمکدانش نشکن/ معافیت مالیاتی هنرمندان ویترین است
عتقاد دارد نباید به اجرای بازیگران و بازیگری مجریان ایراد گرفت؛ از واژه "سلبریتی" کهیر می‌زند؛ به قهرمان‌پروری در سینما و سریال‌های تلویزیونی علاقه دارد و مسابقه "دست‌فرمون" را نه کپی می‌داند و نه لاکچری!
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
درمان حساسیت به بادام‌زمینی با کمک یک پادتن
پژوهشگران دانشگاه استنفورد در بررسی جدیدی تلاش کردند تا حساسیت داوطلبان نسبت به بادام‌زمینی را با کمک یک پادتن از بین ببرند.به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، شاید یک روش جدید بتواند به کسانی که از حساسیت به بادام‌زمینی رنج می‌برند، کمک کند تا گامی به سوی درمان خود بردارند.دانشمندان دانشگاه استنفورد در پژوهش جدید خود تلاش کردند تا یک تزریق آزمایشی را روی ۲۰ بیمار مبتلا به این حساسیت امتحان کنند.آنها نوعی پادتن موسوم به اتوکیماب را به داوطلبان تزریق کردند و تقریبا سه چهارم داوطلبان توانستند پس از دو هفته، یک بادام‌زمینی کامل را بخورند. پس از ۶ هفته نیز نیمی از داوطلبان توانستند بادام‌زمینی را بدون نشان دادن واکنش‌های خطرناک و کشنده، مصرف کنند.حساسیت نسبت به بادام زمینی از سال ۱۹۹۷ تا کنون، در …
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
ترافیک مستضعفین
«کهیر برز» یکی از روستا‌های دهستان «باهو کلات» از توابع شهرستان چابهار است. یکی از مناطقی که از گذشته‌ای دور تا امروز محل زیست تمساح پوزه کوتاه ایرانی یا همان «گاندو» است. پایگاه حفاظت درگس هم در همین منطقه قرار دارد و در آن چند راس گاندو نگهداری می‌شوند. برابر آمار اعلام شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، ۲ محیط‌بان ۴۶۵ هزار هکتار را حفاظت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
یک کودک دیگر مورد حمله گاندو قرار گرفت
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کودکی هشت ساله در روستای کهیربن با وجود هشدارهای داده شده به اهالی روستاهای مجاور زیستگاه تمساح به محل زیست آنها نزدیک و مورد حمله گاندو قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
لژیونر ۲۰ ساله فوتبال ژاپن ۷ میلیون یورو می‌ارزد!
تاکهیرو توماسیو، مدافع جوان ژاپنی با رقمی معادل ۱۰۵میلیاردتومان راهی باشگاه بولونیای ایتالیا شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵
برای درمان یرقان و کهیر این شربت را میل کنید+ روش تهیه
شربت عناب براى بیماران گرم مزاج و افرادى که حرارت کبد دارند بسیار مفید است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
غرق شدن 4 دختر نوجوان در رودخانه کهیر کنارک
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: عصر امروز 4 نفر در رودخانه « کهیر » واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان غرق شدند.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
۴ نفر در رودخانه «کهیر» شهرستان کنارک غرق شدند
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: عصر امروز ۴ نفر در رودخانه « کهیر » واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان غرق شدند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •