یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
گردشگران چینی
تشویق گردشگران چینی برای سفر به ایران/درهای دارالفنون باز شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / فرهنگی و هنری
تشویق گردشگران چینی برای سفر به ایران/درهای دارالفنون باز شد
ارائه بسته های تشویقی به گردشگران چینی، ماجرای کارت بلیت گردشگری و باز شدن مدرسه دارالفنون از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
  دارالفنون  خلیج فارس  میراث فرهنگی  علی اصغر مونسان
بسته تشویقی برای حضور گردشگران چینی در تهران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / فرهنگی و هنری
بسته تشویقی برای حضور گردشگران چینی در تهران
تهران - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران با اشاره به اینکه برای جذب گردشگران در سال نو چینی برنامه خواهیم داشت گفت: در صدد هستیم تا در بازه زمانی چهارم تا بیستم بهمن ماه بسته های تشویقی برای حضور گردشگران چینی ارائه دهیم.
  گردشگری  چین  میراث فرهنگی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
روس‌ها در نوبت معافیت ویزا
سومین کشور هدف بازار گردشگری ایران به‌زودی از امکان معافیت ویزای توریستی برخوردار خواهد شد. قرار است شرط اخذ روادید برای گردشگران روسی نیز همچون توریست‌های چینی و عمانی برداشته شود تا جریان ورود توریست از این کشور به ایران تسهیل و تقویت شود.تحت تاثیر رشد بیش از 20 درصدی ورود گردشگر خارجی به ایران طی نیمه اول امسال به احتمال زیاد رکورد ورود 10 میلیون توریست به ایران طی یک سال در سال 98 به ثبت می‌رسد.
جشن چینی در نصف جهان
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
جشن چینی در نصف جهان
چینی‌ها اصفهان را در تقویم سفرهای گردشگری خود قرار داده‌اند و اصفهانی‌ها به افتخار میهمان‌های چشم بادامی در پایتخت تاریخی ایران جشن چینی برگزار می‌کنند. وقتی تعداد گردشگران چینی اصفهان در سال 98 به یکباره 5 برابر سال 97 شود، البته که باید هوایشان را بیشتر داشت.
بسته‌های سفر به ایران ‌تکراری‌ست/ تاریخ و تمدن سرزمین پارس هیچگاه از یاد خارجی‌ها نمی‌رود/ چون اطلاعاتی از خدمات گردشگری ایران ندارم به مشتریانم جواب رد می‌دهم/ ایران تلاش‌های لازم را برای جذب گردشگر انجام نمی‌دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / فرهنگی و هنری
بسته‌های سفر به ایران ‌تکراری‌ست/ تاریخ و تمدن سرزمین پارس هیچگاه از یاد خارجی‌ها نمی‌رود/ چون اطلاعاتی از خدمات گردشگری ایران ندارم به مشتریانم جواب رد می‌دهم/ ایران تلاش‌های لازم را برای جذب گردشگر انجام …
ایلنا: هرچند ایران درصدد جذب گردشگران چینی است و در این راستا لغو روادید انجام داده اما اخبار منفی درباره ایران بیش از آن چیزی است که بتواند تصویر ذهنی چینی‌ها را…
ترس چینی‌ها از آمریکا کمتر شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سیاسی
ترس چینی‌ها از آمریکا کمتر شد
مدیر یک آژانس گردشگری در چین می‌گوید:‌ پس از لغو ویزای ایران، ترس و نگرانی چینی‌ها از آمریکا کم‌تر شده است.
  گردشگری  گردشگران چینی  دونالد ترامپ  تحریم  امنیت  لغو ویزای ایران و چین
9 استان میزبان توریست‌های چینی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
9 استان میزبان توریست‌های چینی
بازار گردشگری ایران برای میزبانی از توریست‌های چینی در ایام عید 17 روزه چینی‌ها آماده می‌شود که به مناسبت عید چینی‌ها به ایران سفر خواهند کرد. 9 استان برای میزبانی از توریست‌های چینی در بازار گردشگری ایران انتخاب شده‌اند که با تخفیف در هزینه‌ها و تامین ذائقه‌های تفریحی و توریستی چینی‌ها زمینه‌های حضور و جذب گردشگران چینی به ایران را فراهم می‌کنند. مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: رویداد «ایران باشکوه» به مناسبت عید چینی‌ها در استان‌های کشور برگزار می‌شود.
کاهش سفر گردشگران چینی به ایران به خاطر برخورد رانندگان تاکسی؟!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
کاهش سفر گردشگران چینی به ایران به خاطر برخورد رانندگان تاکسی؟!
ایسنا نوشت:آکادمی گردشگری چین براساس نظرسنجی که از گردشگران این کشور قبل و بعد از سفر به ایران انجام داده، نتیجه گرفته است: در سال ۲۰۱۸ سطح رضایت مسافران چینی از سفر ایران حدود ۷۹.۲۰ درصد بوده که در بین ۱۰۲ ملیتی که به ایران سفر کرده‌اند رتبه رضایت‌مندی چینی‌ها ۵۹ بوده است. در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۹ میزان رضایت چینی‌ها از سفر به ایران ۷۷.۳۸ درصد بوده که رتبه آن در بین ملیت‌های دیگر ۷۸ شده است.
  چین  ایران  گردشگری
ایران شخصیت‌های با نفوذ را در چین نادیده نگیرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / سیاسی
ایران شخصیت‌های با نفوذ را در چین نادیده نگیرد
موسس بنیاد گفت‌وگوی جاده ابریشم که برای گسترش همکاری‌های گردشگری با ایران تمایل نشان دارد، تاکید کرد: ایران باید از شخصیت‌های اثرگذار که در جامعه چین نفوذ و قدرت کلامی دارند برای تبلیغ و معرفی این کشور، بیشتر استفاده کند. نباید نفوذ چهره‌ها را در چین نادیده گرفت.
  گردشگری  گردشگران چینی  جاده ابریشم  جمهوری چین
کره‌شمالی به دنبال گردشگری درمانی است
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
کره‌شمالی به دنبال گردشگری درمانی است
شفقنا- کره شمالی اعلام کرده برای کسب درآمد به دنبال گردشگری درمانی است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یک روزنامه وابسته به حکومت کره شمالی اعلام کرد این کشور قصد دارد در راستای تعمیق همکاری‌های بین‌المللی، گردشگری از نوع درمانی را راه‌اندازی کند. به نظر می‌رسد کشور منزوی کره شمالی بیشتر روی گردشگران چینی حساب کرده […]
از رایزنی‌ برای ورود گردشگر  چینی تا احداث سرویس بهداشتی الکترونیک برای خارجی‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فرهنگی و هنری
از رایزنی‌ برای ورود گردشگر چینی تا احداث سرویس بهداشتی الکترونیک برای خارجی‌ها
تهران - ایرنا- هم راستا با ترافیک دیپلماتیک منطقه‌ای، ‌مسئولان میراث فرهنگی کشور نیز دست روی دست نگذاشتند و درصدد رشد گردشگر خارجی به ایران هستند؛ از یک سوی وزیر میراث فرهنگی به چین سفری کرده و در داخل کشور نیز برخی شرایط و امکانات را برای ورود گردشگران مهیا می‌کنند.
  گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  چین  ایران  پکن
هدفگذاری ایران؛ جذب یک میلیون گردشگر چینی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فرهنگی و هنری
هدفگذاری ایران؛ جذب یک میلیون گردشگر چینی
تهران- ایرنا- ایران برای میزبانی از حداقل یک درصد بازار گردشگران خروجی چین برنامه‌ریزی و در مرحله نخست برای جذب یک میلیون گردشگر چینی تا چهار پنج سال آینده هدفگذاری کرده است.
  گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  چین  ایران
بازگرداندن تجار چینی از راه گردشگری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
بازگرداندن تجار چینی از راه گردشگری
مدیرگردشگری و میراث فرهنگی شورای عالی مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد با توجه به معافیت‌های مالیاتی و گمرکی موقعیت خوبی برای گردشگران تجاری دارد. در چین دنبال این گردشگران هستیم.
  گردشگری  مناطق آزاد  ایران و چین
یارکشی ایران و چین در زمین پکن
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
یارکشی ایران و چین در زمین پکن
سال ۲۰۱۱ توافق شد ایران مقصد چینی‌ها شود. هشت سال بعد درحالی‌که بعضی کشورها وارد رقابت نفس‌گیری برای جذب گردشگران بیشتر از چین شده بودند، ایران تصمیم گرفت روادیدش را برای ولخرج‌ترین گردشگران دنیا لغو کند و حالا هیاتی به پکن اعزام شده تا بزرگترین نشست تخصصی گردشگری دو کشور طی چند روز آینده برگزار شود.
  ایران و چین  روادید  گردشگری  گردشگران چینی
فیلم / ماهی با چهره انسان در چین
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / عکس
فیلم / ماهی با چهره انسان در چین
ماهی شناور در نزدیکی حوضچه‌ای در دهکده میائو چین، گردشگران چینی را شوکه کرد. یکی از گردشگران با انتشار تصاویری از ماهی کپور انسان نما در شبکه‌های اجتماعی، کاربران را به وحشت انداخت.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
قطب جنوب مقصد جدید گردشگران چینی
تعداد مسافران چینی که به قطب جنوب سفر کرده اند از کمتر از ۱۰۰ نفر در سال ۲۰۰۸ به بیش از 8 هزار و ۲۰۰ نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است به این ترتیب قطب جنوب به یکی از مقصد های جدید گردشگری گردشگران چینی تبدیل شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان: امیدواریم پرواز پکن - اصفهان برقرار شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / فرهنگی و هنری
مدیرکل میراث فرهنگی استان: امیدواریم پرواز پکن - اصفهان برقرار شود
اصفهان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه آمار ورود گردشگران چینی به استان رو به افزایش است، ابراز امیدواری کرد که پرواز مستقیم اصفهان - پکن توسط شرکت‌های هواپیمایی برقرار شود.
  گردشگری  چین  روابط خارجی  گردشگران  اصفهان  هواپیمایی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اقتصادی
اینفلوئنسرهای چینی در ایران
گروهی از اینفلوئنسرهای چینی به میزبانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با همکاری سفارت ایران در پکن با سفر به ایران از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان بازدید کردند. این سفر شش‌روزه با همراهی حسین خلفی، نماینده اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در چین در مهر ماه آغاز شد و گردشگران چینی از شهرهای کاشان، اصفهان، شیراز و تهران بازدید کردند. این سفر که به پیشنهاد سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن و با اقدامات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رقم خورده، گام جدیدی در حضور فم‌تورهای اینفلوئنسرهای چینی در ایران است. شو لی، فیلم‌ساز و نویسنده 12میلیون دنبال‌کننده و چین‌فنگ نویسنده و معاون شبکه ماهواره‌ای هنگ‌کنگ 14میلیون دنبال‌کننده در شبکه اجتماعی ویبو دارند. این دو گردشگر طی حضور در …
ارایه خدمات ویژه نصف جهان به گردشگران چینی‌
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فرهنگی و هنری
ارایه خدمات ویژه نصف جهان به گردشگران چینی‌
اصفهان- ایرنا- سالانه 120 میلیون گردشگر چینی به اقصی دنیا سفر می‌کنند که سهم ایران از این تعداد هزار و 700 نفر است که به گفته مسوولان امر ، استان اصفهان در آستانه سال جدید چینی آماده ارایه خدمات با تخفیف ویژه از گردشگران چینی است.
  گردشگری  چین  علی ‌اصغر مونسان  اصفهان  ایران
ایرانی‌ها باید تصاویر جاذبه‌های دیدنی‌شان را روی اتوبوس‌ها در هنگ‌کنگ منتشر کنند/ باید تصویر ذهنی گردشگران نسبت به ناامنی ایران تغییر کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / فرهنگی و هنری
ایرانی‌ها باید تصاویر جاذبه‌های دیدنی‌شان را روی اتوبوس‌ها در هنگ‌کنگ منتشر کنند/ باید تصویر ذهنی گردشگران نسبت به ناامنی ایران تغییر کند
یک آژانس‌دار هنگ‌کنگی گفت: ایران کشوری امن برای گردشگران چینی است اما بیشتر مردم ، ایران را به عنوان کشوری ترسناک و خطرناک می‌شناسند. باید تصویری که از ناامنی ایران در ذهن مردم چین و هنگ‌کنگ ایجاد شده، برداشته شود.