یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
آزمون دکترا
شرط زبان خارجی از کنکور دکتری حذف می‌شود؟ | نظر منفی دیوان عدالت در رابطه با شرط زبان خارجی در پذیرش دانشجوی دکتری
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / زبان / آزمون دکترا / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دیوان عدالت اداری
شرط زبان خارجی از کنکور دکتری حذف می‌شود؟ | نظر منفی دیوان عدالت در رابطه با شرط زبان خارجی در پذیرش دانشجوی دکتری
دیوان عدالت اداری ابطال آئین نامه مربوط به توانایی در داشتن زبان خارجی به عنوان یکی از شروط پذیرش دانشجوی دوره دکتری را بررسی کرد.
امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / آزمون دکترا
امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۰
مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ امروز یکشنبه ۹ آذر پایان می‌یابد.
جزئیات ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد |  آغاز ثبت‌نام از فردا
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / آزمون دکترا / کنکور / سازمان سنجش آموزش کشور
جزئیات ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد | آغاز ثبت‌نام از فردا
شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ منتشر شد.
نتایج نهایی آزمون دکتری اعلام شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / آزمون دکترا / سازمان سنجش آموزش کشور / وزارت علوم تحقیقات و فناوری
نتایج نهایی آزمون دکتری اعلام شد
نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد لغو شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / دانشگاه‌های ایران / دانشگاه - دانشجو / آزمون دکترا
مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد لغو شد
مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از لغو همه مصاحبه‌های دوره دکتری تخصصی که زمان‌بندی آن پیش از این اطلاع‌رسانی شده بود، خبر داد.
تقلب در کنکور زیر چتر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / کنکور سراسری / کنکور 99 / تقلب
تقلب در کنکور زیر چتر کرونا
اگرچه کنکور پرحاشیه ۹۹ حالا با یک حاشیه دیگر یعنی احتمال تقلب یا دست‌کم تخلف در آزمون دکترا و حالا هم سراسری خبرساز شده، اما این ماجرا تنها به امسال خلاصه نمی‌شود؛ سال‌هاست که بلافاصله پس از برگزاری هر کنکوری در ایران، اخباری از تخلف یا تقلب هم منتشر می‌شود. این ماجرا البته در یکی دو دهه گذشته و با شدت‌گرفتن رقابت‌ها و همچنین تأثیر نتایج بر زندگی داوطلبان، شدید‌تر هم شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
وزیر علوم: همه آزمون‌ها نیاز به حضور ندارند
گروه اجتماعی| تنها دو هفته مانده به برگزاری کنکور سراسری، مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی گزینه‌های تعویق، لغو یک‌ساله، جایگزینی سوابق تحصیلی یا برگزاری آزمون پرداخته و به این نتیجه رسیده است که «بلاتکلیفی در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری کنکور سراسری با توجه به شرایط پیش‌ رو موجب نگرانی و اضطراب داوطلبان و خانواده‌های ایشان و نابسامانی در نظام برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها شده است». گزارش مرکز پژوهش‌ها در حالی در روزهای منتهی به کنکور منتشر شد که وزارت بهداشت و علوم در مورد برگزاری با رعایت پروتکل‌های کنکور بارها تاکید کرده‌اند و روز گذشته وزیر علوم در نشست خبری مجازی هم به سوالات خبرنگاران در این مورد پاسخ داد. منصور غلامی البته روز گذشته بخشی …
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
نگرانی از افزایش تلفات
اولین دوره آزمون دکترا برگزار شد. کنکور کارشناسی ارشد و آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها نیز تا آخر مردادماه برگزار خواهد شد. همچنین ایام عزاداری محرم نزدیک است و همه اینها با وجود تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کادر درمانی را به ‌دلیل احتمال تشدید تلفات جانی بر اثر ابتلا به کرونا نگران کرده است. از همین‌رو به تازگی جمعی از پزشکان و کادر درمان که در صف نخست مبارزه با ویروس کرونا حضور دارند در آستانه محرم حسینی (ع) در نامه‌ای از مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه درخواست کرده‌اند که با بهره‌گیری از فقه پویای جعفری، عموم عزاداران حسینی را از برگزاری مجالس حضوری پرهیز دهند و با تاکید بر شیوه‌های نوین عزاداری از جمله تبدیل کردن هر خانه به یک …
نمکی: به تعویق انداختن کنکور کار درستی نیست/ آزمون دکترا با حداقل نقص برگزار شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وزیر بهداشت / کنکور / سلامت / آموزش
نمکی: به تعویق انداختن کنکور کار درستی نیست/ آزمون دکترا با حداقل نقص برگزار شد
وزیر بهداشت گفت:با وجود احتمال سخت بودن شرایط فصل پاییز پس یا نباید کنکور سراسری را برگزار کنیم و یا به تعویق انداختن آن به امید روزهای بهتر، کار درستی نیست و باید آن را برگزار کنیم.
امکان برگزاری کنکور به شرطِ رعایت دقیق پروتکل‌ها وجود دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / کنکور سراسری / استانی-سیاسی / کروناویروس
امکان برگزاری کنکور به شرطِ رعایت دقیق پروتکل‌ها وجود دارد
یک عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم اگر پروتکل‌های بهداشتی به شدت رعایت شود، امکان برگزاری کنکور سراسری وجود دارد، اما اگر کنکور سراسری را هم بخواهند مانند آزمون دکترا که از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف بود برگزار کنند بهتر است لغو شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
وزارت علوم: هیچ مشکلی وجود نداشت
گروه اجتماعی| درست پس از برگزاری کنکور دکترای سال 99 عکس‌ها و گزارش‌ها و خاطرات داوطلبان از فضای آزمون در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی سرازیر شدند. در این میان انتشار چند تصویر از نبودن ماسک بر صورت برخی شرکت‌کنندگان در آزمون و در مواردی تراکم جمعیت در سالن امتحان خبرساز شد. با این وجود روز گذشته وزیر علوم در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که 80 درصد داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور دکترای ۹۹ از برگزاری این آزمون اظهار رضایت کردند. «گزارش مستندی از تک‌تک دانشگاه‌های استان‌ها و حوزه‌های برگزاری کنکور همچنین نظرسنجی از داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور دکترای ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت شده است. وزیر علوم درباره نظر …
روایت یک داوطلب آزمون دکترا از زیر پا گذاشتن پروتکل های بهداشتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
روایت یک داوطلب آزمون دکترا از زیر پا گذاشتن پروتکل های بهداشتی
اشاره: مطلب توسط یکی از شرکت کنندگان در آزمون دکتری برای عصر ایران ارسال شده است.
طرح احتمالی مجلس برای تعویق تمام کنکورها
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / آزمون سراسری ۹۹ / تعویق کنکور / حسنعلی شهریاری / کنکور ۹۹
طرح احتمالی مجلس برای تعویق تمام کنکورها
به  گزارش تسنیم؛ حسینعلی شهریاری در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره غیبت ۳۰ درصدی شرکت‌کنندگان در آزمون دکترای روز پنج شنبه و تکلیف برگزاری آزمون‌های سراسری اظهار کرد: بارها نظرات خودمان را به رئیس جمهور و وزیر بهداشت به صورت مکتوب اعلام کرده‌ایم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / کنکور / ویروس کرونا
حاشیه های جالب آزمون دکترای امسال/ وقتی همه خوابیم!
خبرنیوز نوشت:پس از کش و قوس های زیاد روزها و هفته های اخیر درباره برگزاری کنکور و خطرات ناشی از آن درباره گسترش کرونا بالاخره انجام این کار با برگزاری آزمون دکتری استارت خورد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
نمره ۱۵ وزارت بهداشت به آزمون دکترا
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: فکر می‌کنم با توجه به همه قوت و ضعف‌هایی که وجود داشت، در مجموع می‌توان نمره قبولی را به نحوه برگزاری آزمون کنکور دکتری داد و به رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون‌ها نیز نمره ۱۵ یا ۱۶ را می‌دهیم. مهندس فرهادی با بیان اینکه ۵۰ نفر از داوطلبین کنکور دکترا اعلام کرده بودند که کرونا مثبت هستند، گفت: آزمون این افراد در بیمارستان‌ها‌ انجام شد و ناظرین با تجهیزات کامل نسبت به برگزاری آزمون آنها اقدام کردند. او گفت: امیدواریم که در آزمون‌های بعدی بتوانیم‌ میزان رعایت را به ۱۷ و ۱۸ و حتی۲۰ برسانیم.
معاون وزیر بهداشت: به رعایت پروتکل‌ها در برگزاری آزمون دکترا نمره ۱۵ یا ۱۶ می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
معاون وزیر بهداشت: به رعایت پروتکل‌ها در برگزاری آزمون دکترا نمره ۱۵ یا ۱۶ می‌دهیم
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: فکر می کنم با توجه به همه قوت و ضعف هایی که وجود داشت، در مجموع می توان نمره قبولی را به نحوه برگزاری آزمون کنکور دکتری داد و به رعایت پروتکل های بهداشتی آزمون ها نیز نمره ۱۵ یا ۱۶ را می دهیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / آزمون دکترا / وزارت بهداشت
آغاز برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت از امروز
به گزارش ایسنا، مهلت تمدید شده دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری دانشگاه های علوم پزشکی ساعت ۱۰ صبح پنج‌شنبه ۹ مرداد ماه جاری به پایان رسید بر این اساس بیش از 18 هزار داوطب، کارت ورود به جلسه را دریافت و فرم خوداظهاری را تکمیل کردند.
رقابت ۹۹۹ داوطلب آزمون دکترای ۹۹ در دانشگاه کاشان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس / کنکور دکتری
رقابت ۹۹۹ داوطلب آزمون دکترای ۹۹ در دانشگاه کاشان
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری دوره دکترا در دانشگاه کاشان، مجموع کل داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکترای سال ۹۹ در این دانشگاه را ۹۹۹ داوطلب عنوان کرد و گفت: ۵۸۱ داوطلب آقا و ۴۱۸ داوطلب خانم برای آزمون امسال ثبت نام کردند.
حریرچی: در بحث عدم برگزاری کنکور عده‌ای فقط به دنبال فالوئر هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
حریرچی: در بحث عدم برگزاری کنکور عده‌ای فقط به دنبال فالوئر هستند
ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در گفتگویی تلفنی با برنامه سلام صبح بخیر گفت : کل نفرات آزمون دکترا به اندازه یک روز ورودی پاساژ علاالدین نیست.در بحث عدم برگزاری کنکور عده‌ای فقط به دنبال فالوئر هستند.
مقایسه عجیب نفرات آزمون دکترا با ورودی پاساژ علاالدین! + ویدئو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مقایسه عجیب نفرات آزمون دکترا با ورودی پاساژ علاالدین! + ویدئو
حریرچی: کل نفرات آزمون دکترا به اندازه یک روز ورودی پاساژ علاالدین نیست.
فرصت یک ماهه به مشمولان کنکوری + جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
فرصت یک ماهه به مشمولان کنکوری + جزئیات
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح جزئیات فرصت یک ماهه به مشمولان متقاضی شرکت در آزمون دکترا و ارشد را تشریح کرد.
اضافه شدن ۷ نقطه محل جدید در آزمون دستیاری پزشکی/ آغاز ویرایش نقطه محل ها از روز یکشنبه
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / آموزش پزشکی / سازمان سنجش / ماسک / شهرکرد / آزمون دکترا
اضافه شدن ۷ نقطه محل جدید در آزمون دستیاری پزشکی/ آغاز ویرایش نقطه محل ها از روز یکشنبه
ایلنا: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور گفت: با توجه وضعیت کرونا و تسهیل در کاهش سفرهای بین شهری و کاهش ازدحام در محل برگزاری آزمون ۷ نقطه محل در ۷ استان دیگر به محل…
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
تعویق دو آزمون، بی‌تغییر ماندن سایر آزمون‌ها
گروه اجتماعی| روزهاست که با بالا گرفتن تعداد ابتلا و مرگ بر اثر کووید 19 بحث تجمعات و فاصله‌گذاری اجتماعی دوباره پررنگ شده و در این میان داوطلبان آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها معطل مانده‌اند که آیا برگزاری این کنکورها هم قرار است تجمع محسوب بشود یا نه. بعد از هیاهوی بسیار و جلسات متعدد، یکشنبه شب بود که عاقبت سازمان سنجش اطلاعیه‌ای منتشر کرد و خبر داد که تاریخ آزمون دکترا و کارشناسی‌ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها به تعویق افتاده است.  «به اطلاع کلیه داوطلبان می‌رساند، بر اساس ابلاغیه مورخ 99/4/23 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زمان برگزاری آزمون دکترای نیمه متمرکز، روز پنجشنبه 9 مرداد سال 99 و آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته روزهای پنجشنبه …
نشست ویژه کمیسیون فرعی شورای تأمین استان برای برگزاری آزمون دکترا
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه یزد / آزمون دکتری / پروتکل‌های بهداشتی / شورای تامین استان
نشست ویژه کمیسیون فرعی شورای تأمین استان برای برگزاری آزمون دکترا
نشست کمیسیون فرعی شورای تأمین استان یزد با هدف بحث و تبادل نظر درباره امور اجرایی و حفاظتی آزمون سراسری دکترای سال ۹۹با حضور نمایندگان سازمان‌ها و ادارات ذی‌ربط در تالار شهیدصدوقی دانشگاه یزد برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / کنکور 99 / سازمان سنجش
کنکور سراسری سال ۹۹ با سال‌های قبل چه تفاوتی خواهد داشت؟
هنوز زمان اعلام نتایج مشخص نیست، چون آزمون برگزار نشده است، اما برای آزمون دکترا پروسه ۲.۵ تا ۳ ماه برای اعلام نتایج نیاز داریم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / طنز / اینستاگرام / چهره‌ها در اینستاگرام / شبکه‌‌های اجتماعی
یک سلبریتی: هوا رو ازم بگیرید لایک رو نه!
انتشار خبر حذف لایک از پست‌های اینستاگرامی در هفته‌های آینده و همچنین اظهار نظر یکی از کارشناسان درباره شرکت در آزمون دکترا و رابطه آن با بیکاری سوژه طنز شهرونگ شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / آزمون دکترای تخصصی
پذیرش ۹۰ نفر در مقطع دکترای تخصصی علوم پزشکی شیراز
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تعداد نود نفر از شرکت کنندگان آزمون سراسری دکترای تخصصی سال ۱۳۹۸ برای تحصیل در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
فارس من| دلیل درج نشدن رتبه داوطلبان در کارنامه اولیه آزمون دکترای علوم پایه پزشکی
معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص دلایل درج نشدن رتبه و درصد پاسخ‌های داوطلبان در کارنامه اولیه آزمون دکترای علوم پایه پزشکی، توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
آزمون های علوم پزشکی با تاخیر برگزار می شود
تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به شرایط مناطق سیل زده، آزمون های علوم پزشکی با تاخیر برگزار می شود. بر این اساس آزمون دکترای تخصصی در 30 و 31 خرداد و آزمون کارشناسی ارشد در 27 و 28 تیر و آزمون زبان MHLE در 12 اردیبهشت 98 برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
تعویق آزمون‌های علوم پزشکی به منظور رفاه حال داوطلبان در مناطق سیل زده
شفقنا- در اولین نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در سال ۹۸ ضمن بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و برنامه‌های سال ۹۸ این معاونت، مقرر شد تا با توجه به شرایط مناطق سیل زده کشور، آزمون‌های علوم پزشکی با تأخیر برگزار شود. بر این اساس آزمون دکترای تخصصی(PhD) در تاریخ ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ و آزمون کارشناسی […]
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
برگزاری آزمون دکترا
این آزمون امروز برای ورودی های سال ۹۸ در ۷ گروه آزمایشی و ۲۴۵ کد رشته برگزار شد.۲۳ هزار نفر در این آزمون پذیرفته می‌شوند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲
610 داوطلب جنوب آذربایجان غربی در کنکور دکترا شرکت می کنند
مهاباد - ایرنا - رییس دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد گفت: تمهیدات لازم برای شرکت 610 داوطلب شرکت در آزمون دکترای تخصصی شهرستان های جنوب آذربایجان غربی در این دانشگاه اندیشیده شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •