چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
ارتباطات بین الملل
یک پیش‌بینی از وضعیت ارز، سکه و بورس در ۱۴۰۰
۳ روز قبل
یک پیش‌بینی از وضعیت ارز، سکه و بورس در ۱۴۰۰
ایسنا نوشت: سهراب دل انگیزان، تحلیلگر اقتصادی در صفحه شخصی اینستاگرام خود به تحلیل نوسان بازارها در سال آینده پرداخت و گفت: هر چه ارتباطات بین المللی کشور با ابهام روبرو شود، عرضه و تقاضای ارز به هم می‌ریزد و نوسان ایجاد می‌کند. از آنجا که وضعیت دلار تحت تاثیر انتخاب…
همکاری «فولکس» در ایران غیر ممکن نیست
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
همکاری «فولکس» در ایران غیر ممکن نیست
خبرگزاری بازار طی مکاتبه‌ای که با واحد ارتباطات بین الملل فولکس واگن، از بازگشت این خودروساز به ایران با روی کارآمدن دولت «بایدن» در آمریکا داشت این شرکت خودروسازی پاسخ داد: «فعلا در حال حاضر هیچ برنامه ای برای همکاری در آینده نداریم. همچنین احتمال همکاری نیز غیر ممکن نیست».
کاسبان تحریم در عزای باخت قاتل سردارمان ناله‌ها می‌زنند؛آقایان این عزت،حکمت و مصلحت نیست/مردم در آستانه پاداش صبر سه‌ساله بودند
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
کاسبان تحریم در عزای باخت قاتل سردارمان ناله‌ها می‌زنند؛آقایان این عزت،حکمت و مصلحت نیست/مردم در آستانه پاداش صبر سه‌ساله بودند
مقام معظم رهبری در سخنرانی 18 تیر 1370 خویش برای مسئولان وزارت امور خارجه، بر رعایت مثلث الزامی «عزت، حکمت و مصلحت» در سیاست خارجی کشور برای تنظیم ارتباطات بین المللی، تاکید فرمودند.
ربیعی: کسانی که تحریم ها را کم اهمیت نشان می دهند، به شایستگی مردم ما برای برخورداری از ارتباطات بین المللی اهانت می کنند / برخی برای تضعیف دولت به گونه ای حرف می زنند که گویی امریکا نه ترور فیزیکی کرده نه ترور اقتصادی / به بهانه اینکه نباید وضعیت خودمان را به آمریکا گره بزنیم، آیا انتظار دارند جنایات اقتصادی آمریکا را لاپوشانی کنیم؟ /  نظر روحانی، اجرای تعطیلی گسترده از امروز بود اما اعضای جلسه گفتند اجرایی کردن این مصوبه یک هفته زمان نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ربیعی: کسانی که تحریم ها را کم اهمیت نشان می دهند، به شایستگی مردم ما برای برخورداری از ارتباطات بین المللی اهانت می کنند / برخی برای تضعیف دولت به گونه ای حرف می زنند که گویی امریکا نه ترور فیزیکی کرده …
سخنگوی دولت گفت: تا کنون هیچ نظر کارشناسی‌ که در ستاد مورد جمع بندی قرار گرفته باشد، مورد مخالفت قرار نگرفته است. دولت هیچ اهمالی در خصوص جان مردم نخواهد داشت. ما همه در قبال جان دیگران مسئولیم و باید به این امر اهتمام جدی داشته باشیم.
کرونا ارتباط دانشگاهیان با دنیا را تسهیل کرده است
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ویروس کرونا / رخداد نجومی / ارتباطات بین الملل / دانشگاه تهران
کرونا ارتباط دانشگاهیان با دنیا را تسهیل کرده است
تهران-ایرنا- رییس انجمن دانشگاهیان ارامنهٔ ایران گفت: گسترش ارتباط فضای مجازی در دوره شیوع این بیماری باعث شده تا ارتباط دانشگاهیان ما با برخی کشورها که اخذ ویزا و رفت و آمد به آنها مشکل بود آسان تر برقرار شود، در دوره‌های مراکز علمی آنها شرکت کرده و از آن کشورها گواهینامه آموزشی اخذ کنند.
پیوستن به معاهده جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب برای ایران ضروریست
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / ارتباطات بین الملل / پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی
پیوستن به معاهده جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب برای ایران ضروریست
تهران-ایرنا- رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی گفت: ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان و پرداختن به فعالیت پژوهشی در قطب جنوب برای کشور ضرورت دارد.
حضور قوی در فضای بین‌الملل نشان توانمندی‌ آموزش عالی ایران است
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / وزیر علوم تحقیقات و فن آوری / ارتباطات بین الملل / منصور غلامی
حضور قوی در فضای بین‌الملل نشان توانمندی‌ آموزش عالی ایران است
تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی در توسعه ارتباطات بین‌المللی داشته‌ایم که باید به عنوان یک سرمایه مورد توجه باشد،گفت: حضور قوی در فضای بین‌الملل نشان از توانمندی‌های سیستم آموزش عالی کشور است.
موضوع جسد نوزاد رها شده در اصفهان چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / جسد نوزاد در اصفهان / جسد نوزاد رها شده
موضوع جسد نوزاد رها شده در اصفهان چیست؟
به گزارش ایرنا، اداره کل روابط عمومی و ارتباطات بین الملل استانداری اصفهان روز یکشنبه به نقل از عباس رضایی افزود: این دستور در ساعت اولیه در پی انتشار مطلب و تصویر جسد نوزاد رها شده در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر اصفهان صادر شد تا تنویر افکار عمومی و اقدامات قانونی مقتضی صورت پذیرد.
حمایت مالی و تسهیل قوانین لازمه توسعه دیپلماسی علمی
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / ویروس کرونا / دیپلماسی / تحریم / دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی / علمی
حمایت مالی و تسهیل قوانین لازمه توسعه دیپلماسی علمی
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: افزایش حمایت مالی و تسهیل در قوانین مربوطه لازمه افزایش ارتباطات بین الملل علمی است تا پروژه‌های دانشگاهی با همکاری اساتید خارجی با روند مطلوب‌تری پیش برود.
ماجرای مقایسه ایران و آلمان توسط روحانی چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
ماجرای مقایسه ایران و آلمان توسط روحانی چه بود؟
پازوکی با اشاره به اینکه حتی اگر امروز نوبلیست‌های اقتصاد نیز به ایران بیایند، با این زمینه و وضعیت نمی‌توانند کاری برای ما انجام دهند، یادآور شد: زمانیکه بستر فراهم نباشد و شما ابزار‌های لازم را در اختیار نداشته باشید، نمی‌توانید معجزه کنید، بنابراین تا این رویکردی که حاکم است و ارتباط با دنیا را به زیان کشور می‌داند، نمی‌توان توقع پیشرفت و رشد اقتصادی داشت، زیرا که توسعه نیاز به ارتباطات بین المللی و جذب سرمایه گذاری خارجی دارد، که در حال حاضر چنین امکانی در ایران فراهم نیست.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی : باید از تجربیات دوران دفاع مقدس بهره لازم گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / هفته دفاع مقدس / پلیس تهران بزرگ
جانشین فرمانده نیروی انتظامی : باید از تجربیات دوران دفاع مقدس بهره لازم گرفت
تهران - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی موثرترین مولفه امنیت داخلی و ارتباطات بین المللی است، گفت: لازم است که تقویت فرهنگ سازمانی مورد اهتمام ویژه قرار گرفته و براساس تاکیدات مقام عظمای ولایت از تجربیات دوران دفاع مقدس بهره لازم گرفت.
گزارشی از نشست «ازکودتا تا انقلاب» در حزب اعتماد ملی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
گزارشی از نشست «ازکودتا تا انقلاب» در حزب اعتماد ملی
سایت حزب اعتمادملی نوشت: تاثیر کودتای ۲۸ مرداد بر فعالیت گروه‌های سیاسی پس از کودتا، تاثیر این واقعه بر حرکت‌های انقلابی تا بهمن ۱۳۵۷، نقش مخرب نگاه صفر و صدی به دیپلماسی و ارتباطات بین المللی، جایگاه آمریکا نزد ایرانیان قبل و پس از کودتا و… موضوعاتی بود که در…
برنامه ریزی برای کاهش اثرات کرونا در ارتباطات بین الملل دانشگاهها
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / حسین سالار آملی / ویروس کرونا / وزارت علوم تحقیقات و فناوری
برنامه ریزی برای کاهش اثرات کرونا در ارتباطات بین الملل دانشگاهها
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
تاثیر پاندمی کروناویروس بر پتانسیل آمریکا در مهار روسیه
تحلیل گر دانشکده ارتباطات بین الملل لهستان تاثیر پاندمی کروناویروس را بر پتانسیل آمریکا برای «مهار» روسیه و چین ارزیابی کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / مهدی علی نژاد
علی نژاد: سیاست وزارت ورزش حمایت از کرسی‌های اثرگذار بین‌المللی است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از ابلاغ دستورالعمل نحوه حمایت از توسعه ارتباطات بین المللی و جایگاه‌های نمایندگان ایران در مجامع بین المللی ورزشی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۹
چرا وکلای دادگستری به پیش نویس آیین­‌نامه جنجالی انتقاد می کنند؟
نقض استقلال کانون وکلا بیش از آنکه برای برای کانون وکلا مضر باشد، برای اعتبار نظام قضایی مضر است. دستگاه قضایی که نهاد دفاع و قضاوتش یکی باشد، به دلیل نقض حقوق مردم در دسترسی به وکیل مستقل، جایگاهی در عرصه بین المللی نداشته و نظامی بدوی و عقب افتاده محسوب میگردد و ارتباطات بین المللی اش خصوصا در حوزه شناسایی و اجرای آرای محاکمش در خارج از کشور، با چالش جدی مواجه می‌گردد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / وزارت ورزش و جوانان / کرسی بین المللی / کمیته ملی المپیک
دستورالعمل نحوه حمایت از کاندیداهای ایران برای کرسی بین المللی
وزارت ورزش دستورالعمل چگونگی توسعه ارتباطات بین المللی و حمایت از کاندیداهای ایران برای کسب کرسی‌های بین المللی را نهایی کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقلیم کردستان عراق / اربیل / جنبش گوران / علی‌محمد صالحی
انتقال نیروهای آمریکایی به اقلیم کردستان عراق کذب است/ روابط با ایران حائز اهمیت است
رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان اقلیم کردستان تاکید کرد: باید اقلیم علاوە بر اینکە ارتباطات بین المللی خود را نگەدارد، رابطه با جمهوری اسلامی ایران را نیز حفظ کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
چین: آمریکا ناقض اصول اساسی ارتباطات بین الملل است
اقدامات نظامی خطرناک آمریکا، نقض اصول پایه و اساسی حقوق بین المللی است و به بی ثباتی اوضاع در خاورمیانه منجر می گردد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / قطعی اینترنت / ارمنستان
آذری جهرمی از مالزی قطع اینترنت ایران را پیگیری کرد
تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تماس با همتای ارمنی خود، موضوع قطع ارتباطات بین الملل ایران که از ارمنستان به اروپا ترانزیت می‌شود را پیگیری کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / چین / اجلاس جاده ابریشم / جاده ابریشم / جاده ابریشم چین
برگزاری اجلاس بین المللی جاده ابریشم دریایی قرن ۲۱ در آینده نزدیک
دفتر مطبوعاتی دولت مردمی استان گوانگ دونگ وضعیت تدارکات سومین مجمع ارتباطات بین المللی جاده ابریشم دریایی قرن بیست و یکم را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / سفیر ارمنستان در ایران / ارتباطات بین الملل / سید احمد معتمدی
ایروان آماده گسترش روابط علمی با ایران است
تهران- ایرنا- سفیر ارمنستان در تهران آمادگی این کشور را برای گسترش مناسبات علمی و آموزشی با دانشگاه های ایران اعلام کرد و گفت: دانشگاه های دو کشور می‌توانند در تمامی زمینه ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصفهان
تبلیغات انتخابات امسال باید خلاقانه و نوآورانه باشد
اصفهان - ایرنا - سرپرست روابط عمومی و ارتباطات بین الملل استانداری اصفهان گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید خلاقانه و نوآورانه باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / دانشگاه علم و صنعت / تحریمهای ایران / تحریم علمی
دانشگاه‌ها مشکلات ناشی از تحریم را فرصت تلقی کنند
رئیس دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر این که دانشگاه‌ها باید مشکلات ناشی از تحریم را فرصت تلقی کنند، گفت: خوشبختانه تاکنون مشکلی که بتواند به دلیل تحریم‌ها در ارتباطات بین المللی دانشگاه علم و صنعت شکل گرفته باشد ایجاد نشده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / کتاب روایت رهبری
یکی از امتیازات نظام ما امتیاز مبتنی بر انتخابات است
معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت:یکی از امتیازات نظام ما امتیاز مبتنی بر انتخابات است، دشمن سعی دارد این امتیاز مثبت ما را به امتیازی منفی تبدیل کند و برخی دوستان نیز با ناآگاهی اظهار نظر کرده و آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
حجت‌الاسلام قمی: اولین‌بار اطلاعاتی برای کتاب روایت رهبری در اختیار گذاشته شد
معاون ارتباطات بین الملل رفتر مقام معظم رهبری گفت: برای اولین‌بار اطلاعاتی در اختیار نویسنده کتاب روایت رهبری گذاشته شد که برخی آن را در اختیار کسی نمی‌گذاشتند ولی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری این کار را انجام داد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
مراسم تودیع دکتر شمالی و معارفه حجت الاسلام سید هاشم موسوی، رؤسای سابق و جدید مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد
شفقنا - طی مراسمی با حضور معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری٫ ضمن تقدیر از تلاش های دکترمحمدعلی شمالی رییس پیشین مرکز اسلامی انگلیس، حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم موسوی بعنوانرییس جدید این مرکز معرفی...
۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / معاونت اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه / مازندران
طرح‌های زیر بنایی مازندران با عقب ماندگی طولانی مدت مواجه است
ساری- ایرنا- معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نقش مازندران در امنیت غذایی، پذیرش گردشگران داخلی و ارتباطات بین المللی را بی نظیر توصیف کرد و گفت: به رغم چنین ظرفیت ملی طرح‌های زیر بنایی آن با عقب ماندگی طولانی مدت مواجه است که باید به صورت ویژه به آن توجه شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / دانشگاه امیرکبیر
دولت سیاست‌های جدیدی برای بهبود و تقویت ارتباطات بین المللی دانشگاه‌ها ارائه دهد
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ارتباط با اساتید برجسته خارجی و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های بین المللی یکی از اهداف مهم دانشگاه است و در این ارتباط نیاز است دولت سیاست های جدیدی برای بهبود و تقویت این ارتباط ارائه دهد تا همکاری های علمی و دانشگاهی در سطوح مختلف صورت گیرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / دانشگاه امیرکبیر
آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای تقویت همکاری با دانشگاه پوآتیه فرانسه
 رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به توسعه ارتباطات بین الملل این دانشگاه در سال های اخیر گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا همکاری های علمی و آموزشی خود را با دانشگاه پوآتیه فرانسه تقویت کند.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
ناکامی مدیریتی دوومیدانی ایران درانتخابات کنفدراسیون آسیا
کیهانی که برای حضور در هیئت اجرایی و نایب رئیسی کنفدراسیون نامزد شده بود، پس از رأی نیاوردن برای این دو پست، توانست با کسب هفت رأی به عنوان نایب رئیس اول آسیای میانه انتخاب شود. کیهانی تبلیغات زیادی روی ارتباطات بین المللی خود کرده بود ولی در عمل چیزی حاصل نشد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
اجرای ۱۰ ایده فناورانه در پل گیشا/ایجاد اولین انجمن علمی انرژی‌های تجدپذیر در وزارت علوم
رئیس کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس را افزایش ارتباطات بین المللی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد و گفت: ۱۰ ایده فناورانه نماد انرژی شهری که در مراکز تحقیقاتی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی پیاده‌سازی شده، در طرح پل سبز زندگی (پل گیشای تهران) اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
خط آهن قزوین - رشت راهی برای هموارسازی مسیر توسعه
قزوین – ایرنا – طرح ملی راه آهن قزوین-رشت که این هفته با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد ، نقش مهمی در هموار شدن مسیر توسعه کشور و ایجاد ارتباطات بین المللی دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
حفظ منافع ملی در عرصه جهانی از نکات بیانیه دوم انقلاب است
سمنان- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: بیانیه دوم انقلاب ،راهبردی برای عزت و ارتقای جایگاه ایران مرزبندی منافع ملی و ارتباطات بین المللی را مشخص کرده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
دانشجویان با دانش اندوزی و بصیرت‌افزایی برای مدیریت کشور آماده شوند
معاون ارتباطات بین الملل بیت مقام معظم رهبری گفت‌: امروز دنیا در برابر قدرت نظامی و سیاسی ایران اظهار عجز می‌کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
حوزه و دانشگاه برای اعتلای نظام اسلامی همدل باشند
ارومیه - ایرنا - معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبری گفت: حوزه و دانشگاه همانند 2 بال کبوتر نظام باید برای اعتلای انقلاب اسلامی همدل و هماهنگ باشند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲
محرم شدن استاندارد در خانه ایرانیان اقتصاد را شکوفا می کند
همدان- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به افزایش میل و رغبت مردم به سمت محصولات با کیفیت استاندارد گفت: اگر کالای استاندارد محرم خانه های مردم ایران شود اقتصاد کشور نیز شکوفا می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
معاون بین‌الملل دفتر رهبر انقلاب: مسئولان با انگیزه‌های اول انقلاب در برابر دشمن ایستادگی کنند
احزاب و شخصیت‌ها ایرنا نوشت:معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: مردم و مسئولان برای مقابله با توطئه های دشمنان باید با همان انگیزه هایی وارد میدان شوند که در شکل گیری نهضت انقلابی بر رژیم ستم شاهی به پیروزی رسیدند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
با هیچ کشوری سرجنگ نداریم اما از خودمان با قدرت دفاع می کنیم
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی علاوه بر اصل عزت، حکمت و مصلحت دو مبنای درونزایی و برون گرایی را در سطح جهان دنبال می کند، گفت: آغوش جمهوری اسلامی برای ارتباطات بین المللی باز است و برای هیچ کشوری تهدید نیست. ما با هیچ کجا سرجنگ نداریم، اما از خودمان با قدرت دفاع می کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •