جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
بومی سازی علم
ماده تولیدی شرکت دانش‌بنیان عمر بتن را ۳۰ سال افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بومی سازی علم / شرکت دانش بنیان / مصالح ساختمانی
ماده تولیدی شرکت دانش‌بنیان عمر بتن را ۳۰ سال افزایش می‌دهد
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید ماده «سخت کننده بتن پایه لیتیومی» شده است که به وسیله آن سطح بتن سخت و صیقلی می‌شود و عمر آن تا ۳۰ سال افزایش می‌یابد.
بومی‌سازی یک ماده نانویی در کشور قیمت ‌آن را  ۸۰ درصد کاهش داد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بومی سازی علم / فناوری نانو / شرکت دانش بنیان
بومی‌سازی یک ماده نانویی در کشور قیمت ‌آن را ۸۰ درصد کاهش داد
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد با بومی‌سازی ماده نانویی «کوانتوم دات‌های پایه‌کربن» که با قیمت هر گرم ۲۰ میلیون‌ریال از خارج از کشور وارد می‌شد، قیمت آن را ۸۰ درصد کاهش دهد.
قرارداد سایپا با ۴۸ مجموعه دانش‌بنیان
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / سایپا / گروه خودروسازی سایپا
قرارداد سایپا با ۴۸ مجموعه دانش‌بنیان
گروه خودروسازی سایپا در مسیر تکمیل پروژه بومی سازی قطعات خودرو قرار گرفته است و در این مسیر پرپیچ و خم نیازمند همکاری بخش‌های مختلف، چون معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان ملی کارآفرینی و پارک‌های علم و فناوری است.
مسیریاب مخابراتی توسط یک شرکت دانش بنیان بومی‌سازی شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بومی سازی علم / شرکت دانش بنیان
مسیریاب مخابراتی توسط یک شرکت دانش بنیان بومی‌سازی شد
تهران - ایرنا - یک شرکت دانش‌بنیان موفق به بومی‌سازی دستگاه مسیریاب مخابراتی (روتر) در کشور شد، دستگاهی که در گذشته از کشورهایی مانند آمریکا و چین وارد می ‌شده است.
حاجی زاده: جوانان ایرانی توان تولید ۱۰۰ درصدی قطعات خودرو را دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / بومی سازی علم / فرمانده هوا فضای سپاه / خودرو
حاجی زاده: جوانان ایرانی توان تولید ۱۰۰ درصدی قطعات خودرو را دارند
تهران - ایرنا - فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید براینکه، در بحث توجه به تولیدات داخلی و بومی‌سازی در داخل کشور بین همه مسوولان اجماع وجود دارد، گفت: جوانان ایران از توان تولید ۱۰۰ درصدی قطعات خودرو برخوردارند.
ونتیلاتورهای بومی ایرانی در مرحله ارزیابی هستند
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / ویروس کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / دانشگاه آزاد اسلامی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ونتیلاتورهای بومی ایرانی در مرحله ارزیابی هستند
تهران- ایرنا- مدیر تجاری سازی و پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پژوهشگران این دانشگاه پنج ونتیلاتور با فناوری‌های بومی طراحی کرده‌اند که در مرحله بررسی از سوی کمیته ارزیابی این دانشگاه قرار دارد.
ساخت دستگاه لایه بردار با کاربرد در صنایع فضایی و خودرو
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / دستگاه لای برداری / شرکت دانش بنیان
ساخت دستگاه لایه بردار با کاربرد در صنایع فضایی و خودرو
محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در حالی دستگاه لایه‌برداری با کاربرد در صنایع خودروسازی و فضایی را بومی سازی کردند که این دستگاه در لیست تحریم قرار گرفته بود.
 بومی‌سازی ۵۰ کالای راهبردی صنعت آب و برق توسط دانش‌بنیان‌ها
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / بومی سازی علم / رونق تولید / وزارت نیرو
 بومی‌سازی ۵۰ کالای راهبردی صنعت آب و برق توسط دانش‌بنیان‌ها
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)، گفت:  بیش از ۵۰ کالای راهبردی صنعت آب و برق با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان بومی‌سازی شده است.  
ریلی ملی رونمایی شد/انتقاد از بی‌توجهی سیاستگذاران به توسعه ریل
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / حمل و نقل / حمل و نقل ریلی / دانشگاه علم و صنعت / رئیس دانشگاه علم و صنعت
ریلی ملی رونمایی شد/انتقاد از بی‌توجهی سیاستگذاران به توسعه ریل
رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: بومی سازی همه بخش‌های صنعت ریل بجز خود ریل، از ۱۵ سال قبل آغاز شده بود و امسال با رونمایی از ریل ملی به طور کامل به ثمر رسید.
شرکت‌های دانش بنیان در تامین نیازهای صنعت هوایی کشور فعال هستند
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بومی سازی علم / نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران / سورنا ستاری / نقشه
شرکت‌های دانش بنیان در تامین نیازهای صنعت هوایی کشور فعال هستند
تهران - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان اینکه فصل جدیدی برای فعالان عرصه دانش بنیان کشور در صنعت هوانوردی گشوده شده است، گفت: هم اکنون شرکت‌های دانش بنیان در تأمین مهم‌ترین نیازهای صنعت هوایی کشور فعال هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
نباید در علم فقط واردات محور باشیم
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: آن چیزی که ایراد محسوب می شود واردات محور بودن صرف است و آنجایی اصل مشکل شروع می شود که نتوانیم علم وارداتی را بومی سازی کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
نمایشگاه ربع رشیدی بسترساز انتقال تکنولوژی و بزرگراه تبادل اطلاعات
تبریز – ماهان فلاح: مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، برپایی نمایشگاه نوآوری وفناوری های پیشرفته ربع رشیدی را بستر مناسبی برای انتقال تکنولوژی و تبادل افکار و ایده ها دانست. یداله بایبوردی، با اعلام این خبر گفت: منطقه 8 عملیات انتقال گاز امسال نیز همانند سال قبل با رویکرد مشارکتی و پژوهشی فرصت حضور در هفتمین نمایشگاه ربع رشیدی را فراهم نمود تا با ارائه توانمندیها و دستاوردهای خودکفایی، نیازها و اولویت های پژوهشی خود را به پژوهشگران و تولیدکنندگان صنایع نفت و گاز بومی عرضه کنند.مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران افزود: این نمایشگاه پژوهش محور بود و فرصت مغتنمی برای شرکت های دانش بنیان، سازندگان تجهیزات صنعت نفت و گاز، صاحبان ایده، پژوهشگران و ارائه دهندگان خدمات و کالا فراهم کرد تا با ارائه …
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
پاک آیین: بومی سازی علم یکی از راه های مقابله با آپارتاید علمی است
معاون بین‌الملل موسسه انقلاب اسلامی گفت بومی سازی علم و فناوری یکی از راه های مقابله با آپارتاید علمی است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
نماینده دادستان در پرونده گروه عظام:
ایروانی پول بیت المال را برای تولید داخل می‌گرفت، اما صرف واردات قطعات چینی می‌کرداخیرا یکی از روزنامه‌ها، ادعایی در مورد گروه عظام مطرح کرده است مبنی بر اینکه این گروه در تولید ۱۴ خودرو داخل کشور نقش مستقیم داشته که تقریبا ۴ مورد آن‌ها جزوخودرو‌های پر تیراژ کشور هستند. این ادعا در حالی مطرح شد که متهم ردیف اول این پرونده یعنی عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید کننده قطعات خودرو) متهم به افساد فی الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان است.مسعود شاه‌محمدی نماینده دادستان در پرونده رسیدگی به اتهامات گروه عظام، در واکنش به ادعا‌های مطرح شده در رابطه با نقش عباس ایروانی در تولید تصریح کرد: عباس ایروانی تعداد محدودی کارگاه …
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی / عبد‌الهی مدیر کل اوقاف استان تهران / موقوفه / سال تحصیلی 98 ـ 99
خاموشی: برای کسب استقلال راهی جز علم اندوزی و بومی سازی اکتشافات نداریم
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر این مطلب که انلاب اسلامی بر روی علم آموزی نسل جوان خود کار کرده است و اگر یک پهباد آمریکایی را در ایران می‌زنیم این به خاطر قدرت علمی ایران است گفت: برای کسب استقلال راهی جز علم آموزی و بومی سازی اکتشافات نداریم.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / بومی سازی علم / شرکت دانش بنیان / فیلتراسیون های صنعتی
بومی سازی فیلتراسیون‌های صنعتی به همت یک شرکت فناور
تهران – ایرنا – یک شرکت فناور و دانش‌بنیان توانسته است فیلتراسیون‌های صنعتی را با فناوری بومی تولید و با تجاری‌سازی این محصولات، بخشی از نیازهای داخلی صنعت کشورمان به این محصولات را مرتفع کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / پارک علم و فناوری / کرمان / ایرنا
شیر آسانسور هوشمند هیدرولیک در کرمان تولید شد
کرمان - ایرنا - به همت فناوران پارک علم و فناوری استان کرمان برای نخستین بار شیر آسانسور هوشمند هیدرولیک در کشور تولید و بومی سازی شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
رئیس دانشگاه علم و صنعت : تمام قطعات راه آهن تا 4 سال آینده در کشور تولید می شود
تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت که تا ۴ سال آینده بومی سازی تولید قطعات در دانشکده راه آهن، نوید بخش توسعه صنعت حمل و نقل ریلی و قطع واردات در این بخش است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
سیستم هوشمند پرورش ماهی در کشور
فناوریایرنا نوشت: تعدای از نیروهای جوان با راه اندازی یک واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری همدان، موفق به بومی سازی سیستم هوشمند پرورش ماهیان، شیلات و کشاورزی در کشور شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
امضای تفاهم نامه همکاری برای بومی سازی کاتالیست
شرکت فناورانه سرو که در زمینه تولید کاتالیست فعالیت می کند با دانشگاه علم و صنعت و پتروشیمی مروارید به منظور تولید و استفاده کاتالیست تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اندیشه های ضیاءالدین سردار در قم بررسی شد/پارسانیا: جریان های بومی ایرانی برای اسلامی سازی علم و معرفت پدید آمده است
شفقنا- همایش بین المللی بررسی اندیشه های ضیاءالدین سردار با حضور اندیشمندانی از داخل و خارج در قم برگزار شد. به گزارش خبرنگار شفقنا، همایش بین المللی بررسی اندیشه های ضیاءالدین سردار توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بعد از ظهر چهارشنبه در دانشگاه باقر العلوم(ع) برگزار شد. در ابتدای این همایش محمدرضا قائمی نیک دکترای نظریه فرهنگی به […]
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
دستگاه تمام اتوماتیک هوشمند قالیشویی در اراک بومی سازی شد
اراک - ایرنا - عضو پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: دستگاه تمام اتوماتیک هوشمند قالیشویی بدون دخالت اپراتور در اراک طراحی و ساخته شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •