دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
تسریع بهبود زخم
پانسمان ایرانی زخم شبیه پوست انسان به مرحله صادرات رسید
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / تسریع بهبود زخم / شرکت دانش بنیان
پانسمان ایرانی زخم شبیه پوست انسان به مرحله صادرات رسید
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به بومی‌سازی پانسمان زخم، شبیه پوست انسان با یک بیستم قیمت مشابه خارجی شد. در حال حاضر این محصول به کشورهای مالزی و گرجستان صادر می‌شود.
تسریع در بهبود زخم با روش نوین دانشمند ایرانی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / زخم / دانشمند ایرانی / سلول بنیادی
تسریع در بهبود زخم با روش نوین دانشمند ایرانی
پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس"(UCLA) در مطالعه اخیرشان با همکاری "علی خادم حسینی" مدیرعامل "موسسه تراساکی"(Terasaki Institute) و پژوهشگر ایرانی و استاد دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس دریافته‌اند میکروسوزن‌های پر شده از سلول‌های بنیادی باعث تسریع در بهبود زخم می‌شوند.
تأثیر "نانو ذرات مس" در تسهیل و تسریع بهبود زخم
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / زخم / نانو ذرات مس
تأثیر "نانو ذرات مس" در تسهیل و تسریع بهبود زخم
پژوهشی که به منظور بررسی اثر غلظت‌های مختلف و اندازه‌های متفاوت "نانو ذرات مس" در درمان زخم در پژوهشگاه رویان و دانشگاه مازندران طراحی و انجام شد نشان می‌دهد غلظت 1 ماکرومولار از ذرات 80 نانومتری مس (CuNPs) برای استفاده در بهبود زخم مناسب است و عوارض جانبی ایجاد نمی‌کند.
ابداع بانداژ کنترل از راه دور برای التیام زخم‌های مزمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سلامت / تسریع بهبود زخم
ابداع بانداژ کنترل از راه دور برای التیام زخم‌های مزمن
تهران-ایرنا- محققان، بانداژ کنترل از راه دوری ابداع کرده اند که می‌تواند بدون نیاز به تعویض، داروهای مختلف را به زخم‌های مزمن برساند.
ساخت باند نانویی بندآورنده خون بدون چسبیدن به زخم
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / تسریع بهبود زخم / فناوری نانو
ساخت باند نانویی بندآورنده خون بدون چسبیدن به زخم
تهران- ایرنا- محققان با استفاده از نانوالیاف کربنی و سیلیکونی، بانداژی ساختند که می‌تواند به سرعت موجب انعقاد خون شود و در عین حال به زخم نمی‌چسبد، این بانداژ خاصیت آنتی‌باکتریال نیز دارد و مانع از بروز عفونت می‌شود.
پروتئین درمانی، آثار حمله قلبی را بهبود می‌بخشد
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
پروتئین درمانی، آثار حمله قلبی را بهبود می‌بخشد
تحقیقات جدید بالینی در مدل های حیوانات نشان می دهد که تزریق یک پروتئین خاص به بافت همبند جای زخم بعد از حمله قلبی باعث بهبود و تسریع در بهبود قلب می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
یافتن یک ترکیب گیاهی جدید برای بهبود زخم‌ها
محققان دانشگاه ایندیانا موفق به دستیابی به یک ترکیب جدید شده‌اند که از گیاهان گرفته می‌شود و واکنش ضد التهابی در بدن ایجاد می‌کند.به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، اگرچه روغن‌های گیاهی معمولاً در «رایحه درمانی» کاربرد دارند، تحقیقات جدید محققان دانشگاه ایندیانا نشان می‌دهد که داروهای مبتنی بر آنها همچنین می‌توانند در صورت استفاده موضعی به بهبودی زخم‌های پوستی کمک کنند. همه این‌ها بسته به ماده خاصی است که در بعضی از این روغن‌ها باعث کاهش التهاب می‌شود.این ترکیب شیمیایی مورد نظر به بتاکاروفیلن معروف است. این ماده در روغن‌های اسطوخودوس، رزماری و یلانگ یلانگ(گل درخت کانانگا که در جنوب شرق آسیا می‌روید) وجود دارد.در مطالعه‌ای که در دانشگاه ایندیانا انجام شده است، بتاکاروفیلن استخراج شده از این گیاهان …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
ورزش‌هایی که زخم سزارین را ترمیم می‌کنند
یک فیزیوتراپیست گفت: تمرین‌های ورزشی پس از زایمان نقش مهمی در تسریع روند بهبود زخم دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سیستم ایمنی / سلول / پاتوژن / دانشگاه بریستول
شناسایی روشی برای تسریع بهبود زخم بیماران پس از جراحی
دانشمندان انگلیسی موفق شدند شبکه‌ای از عوامل محافظتی را کشف کنند که عملکرد یک سپر را برای سلول‌های بدن دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / سلامت / تسریع بهبود زخم
حسگرهای هوشمند به صدای التیام زخم‌ها گوش می‌دهند
تهران- ایرنا- محققان انگلیسی سرگرم ابداع فناوری جدیدی هستند که با گوش دادن به صدای التیام زخم‌ها به بهبود آنها کمک می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / سلامت / تسریع بهبود زخم
ترمیم زخم‌های داخلی با یک هیدروژل باکتریایی
تهران-ایرنا- محققان آمریکایی هیدروژلی از جنس باکتری تولید کرده‌اند که می‌تواند زخم‌های داخلی را ترمیم کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
طرح استقرار موشک‌های واشنگتن در آسیا
چین به آمریکا هشدار داد پکن با استقرار موشک‌های زمین به زمین واشنگتن در آسیا کنار نخواهد آمد. این درحالی است که هنوز زخم جنگ تجاری بهبود نیافته و این ترس به‌وجود آمده است که رقابت تسلیحاتی بین چین، روسیه و آمریکا تسریع شود. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، «فو کنگ»، یک مقام رسمی کنترل تسلیحات چین درست سه روز پس از اینکه مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا ابراز تمایل کرد که باید هرچه زودتر این نوع موشک‌ها مستقر شود، این هشدار را داد. البته «اسپر» زمان و مکان مشخصی را برای استقرار این موشک‌ها بیان نکرد و احتمالا این فرآیند ماه‌ها طول بکشد. استقرار چنین موشک‌هایی روی زمین به 18 ماه یا بیشتر زمان نیاز دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •