پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
دولت جنگ
ویترین/ کارنامه دولت جنگ
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
ویترین/ کارنامه دولت جنگ
کتاب «برگ‌هایی از کارنامه دولت جنگ، 1368-1360» به‌کوشش سیدعلیرضا حسینی بهشتی و عباس ملکی از سوی نشر روزنه منتشر شده است. این اثر به پژوهش تحلیلی در باب کارنامه دولت جمهوری اسلامی ایران و نقش آخرین نخست‌وزیر ایران در دوران 8 ساله جنگ تحمیلی پرداخته است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «درست است که این روزها دیگر کمتر کسی هست که درباره بحرانی شمردن وضعیت نظام سیاسی و کشور ایران سخن نگوید یا نگفته باشد، اما معمولاً برای توضیح اینکه چرا به چنین وضعیتی دچار شده‌ایم، به‌گونه‌ای به تاریخ گذشته‌مان مراجعه …
روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / کاظم اکرمی / وزیر آموزش و پرورش / دولت جنگ / میرحسین موسوی
روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰
سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش‌وپرورش دولت جنگ گفت: افراد اندکی مانند شهید بهشتی نگاه جمعی و ملی به مسائل کشور داشتند. روحانیونی که باید اختلافات دیگران را حل می‌کردند، خود به دو گروه روحانیت مبارز و روحانیون مبارز تقسیم شدند. دشمنان مردم هم با وسوسه‌های خود به تفرقه دامن می‌زدند و اکنون هم وضع مردم و سختی معیشت، دلسردی و ناامیدی بخشی از مردم را در این سال‌ها و به‌ویژه در جریان انتخابات مجلس ملاحظه کردیم. جریانی که بخواهد بین افراد صادق و مؤمن و ملی وحدت ایجاد کند، ملاحظه نمی‌شود.
وزیر آموزش و پرورش دولت جنگ مطرح کرد: ناگفته‌هایی از دولت میرحسین موسوی/ چرا عده‌ای زیادی از معلمان در دهه 60 پاکسازی شدند؟/ ماجرای نجس‌دانستن کمونیست‌ها در زندان چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
وزیر آموزش و پرورش دولت جنگ مطرح کرد: ناگفته‌هایی از دولت میرحسین موسوی/ چرا عده‌ای زیادی از معلمان در دهه 60 پاکسازی شدند؟/ ماجرای نجس‌دانستن کمونیست‌ها در زندان چه بود؟
روزنامه شرق گفت‌وگویی با سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش‌وپرورش دولت میرحسین موسوی انجام داده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران
دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است
وی با تصریح بر اینکه دولت از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد در جنگ اقتصادی استفاده نمی‌کند، اظهار کرد: دولت شرایط موجود را نادیده گرفته است و یکی از مشکلات و معضلاتی که وجود دارد، حضور در سال پایانی دولت است و انگیزه‌ها نیز کمتر است اما تجربیات در سال‌های گذشته می‌تواند به دولت کمک کند تا اگر عزم و اراده‌ای در دولت وجود داشته باشد، بهتر کارها را دنبال کند.
دولت روحانی دولت جنگ است/ بی‌انصافی نکنید؛ دولت «بدشانس» بود
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / وزارت خارجه / اوباما / مسکن مهر / امریکا / دولت دوازدهم / روحانی / ویژه های مشرق / مجلس دهم / سرویس سیاست مشرق / دولت اصلاحات
دولت روحانی دولت جنگ است/ بی‌انصافی نکنید؛ دولت «بدشانس» بود
جریان تحریف، جریانی است که با بزرگنمایی تحریم، توان و ظرفیت های عظیم داخلی را تضعیف و تحقیر کرده و بر سوءمدیریت در حوزه اجرایی نیز سرپوش می گذارد.
از فاصله چهار میلیونی دستمزد و هزینه‌های زندگی تا تورم دولت‌ساخته/ چرا در دوران جنگ مردم مرفه‌تر از امروز بودند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ناصر آقاجری / فاصله دستمزد و سبد معیشت / گرانی اقلام خوراکی / رفاه در دولت جنگ
از فاصله چهار میلیونی دستمزد و هزینه‌های زندگی تا تورم دولت‌ساخته/ چرا در دوران جنگ مردم مرفه‌تر از امروز بودند؟
ایلنا: ناصر آقاجری با تاکید بر لزوم بازگشت به قانون اساسی، تفاوت‌های عملکردی دولت جنگ و دولت‌های نئولیبرال را برمی‌شمارد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
ابوالقاسم سرحدّی‌زاده که بود؟
آفتاب یزد- گروه خبر: خبر درگذشت وزیر کار دولت جنگ که منشا خدمات فراوان برای کارگران و پیگیر قانون کار به نفع این طبقه اجتماعی بود روزگذشته منتشر شد.«ابوالقاسم سرحدی زاده» وزیر پیشین کار و امور اجتماعی و از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بر اثر ایست قلبی در ۷۵ سالگی درگذشت. صابر سرحدی زاده صبح چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با تایید خبر درگذشت پدرش گفت: او پس از تحمل دوره‌ای بیماری بر اثر ایست قلبی در بیمارستان لواسانی تهران دارفانی را وداع گفت.در دوران وزارت سرحدی‌زاده بحث‌های زیادی میان وزارت کار و شورای نگهبان پیرامون حق بیمه کارگران کارگاه‌های زیرِ ۵ نفر به وجود آمد که همین بحث‌ها بعدها زمینه‌ساز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.سرحدی‌زاده عضو هیات مرکزی خانه کارگر نیز بود. او نماینده تهران …
سرحدی‌زاده، نماینده ادوار مجلس و وزیر کار دولت جنگ درگذشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
سرحدی‌زاده، نماینده ادوار مجلس و وزیر کار دولت جنگ درگذشت
ایرنا نوشت: «ابوالقاسم سرحدی زاده» وزیر پیشین کار و امور اجتماعی و از نمایندگان ادوار مجلس شب گذشته بر اثر ایست قلبی در ۷۵ سالگی درگذشت.
وعده نیکزاد بعد از ریاست احتمالی در مجلس: با دولت جنگ و جدل نمی‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
وعده نیکزاد بعد از ریاست احتمالی در مجلس: با دولت جنگ و جدل نمی‌کنیم
منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم گفت: به دنبال این هستیم تغییر و بازگشت به قانون درحوزه اداره مجلس صورت بگیرد. مجلس باید نماینده محور و کارمند محور اداره شود نه رییس محور.
وعده‌های وزیر احمدی نژاد: اگر رئیس مجلس شوم با دولت جنگ و جدل نمی‌کنیم /باید تعامل سازنده با سایر قوا داشت
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / علی نیکزاد / مجلس یازدهم / مجلس شورای اسلامی / دولت
وعده‌های وزیر احمدی نژاد: اگر رئیس مجلس شوم با دولت جنگ و جدل نمی‌کنیم /باید تعامل سازنده با سایر قوا داشت
ایرنا نوشت: منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم گفت: به دنبال این هستیم تغییر و بازگشت به قانون درحوزه اداره مجلس صورت بگیرد. مجلس باید نماینده محور و کارمند محور اداره شود نه رییس محور.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مرد استثنائی اوایل انقلاب
حسن عابدجعفری- وزیر بازرگانی دولت جنگ
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
نماینده ایران در اوپک دارفانی را وداع گفت
 حسین کاظم‫پور اردبیلی نماینده ایران در اوپک و دیپلمات باسابقه کشور که چندی پیش به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفته بود، درگذشت.بر اساس اعلام سایت جماران، کاظم‌پور اردبیلی بامداد شنبه در یکی از بیمارستان‫های تهران پس از تحمل دوره‫ای از بیماری‫ درگذشت.وی از نجات‌یافتگان بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی بود. کاظم‌پور اردبیلی در سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰ وزیر بازرگانی بود. وی در دولت جنگ از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ در جایگاه معاونت اقتصادی وزیر امور خارجه فعالیت می‌کرد و از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹ نیز معاونت امور بین‌الملل وزیر نفت و عضویت هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران را بر عهده داشت.مرحوم کاظم‌پور اردبیلی در فاصله سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۴ سفیر ایران در ژاپن بود و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۸ نیز نمایندگی ایران …
حسین کاظم‌ پور اردبیلی درگذشت
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / کاظم پوراردبیلی / دولت جنگ / درگذشت کاظم پور اردبیلی
حسین کاظم‌ پور اردبیلی درگذشت
کاظم پور اردبیلی دیپلمات باسابقه و برجسته کشورمان که چندی پیش به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفته بود، ساعتی پیش دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / فلسطین / بنیامین نتانیاهو
رهبران فلسطینی: دولت جدید اسرائیل دولت جنگ است
رهبران فلسطینی دولت جدید رژیم صهیونیستی را خطری علیه مسئله فلسطین و مقدمه‌ای برای اجرای معامله قرن می‌دانند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
مردم فقیر قربانی کرونا شده اند/ رنج اخیر ایران نتیجه سیاست‌های لیبرالی روحانی است/ دولت به خرده فروشان یارانه بدهد/ از ثروتمندان بگیرند و به تهی‌دستان بدهند
در مقطع کنونی مشخصا می‌توان به همان سیاست دولت جنگ رجوع کرد. این مشکل در دوران دفاع مقدس حل شده بود و به مردم کالابرگ داده می‌شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
نخست وزیر انگلیس: برای مقابله با کرونا باید مانند دولت جنگ عمل کرد / سختگیری‌های بی سابقه اعمال خواهد شد
نخست وزیر انگلیس تصریح کرد که برای مقابله با ویروس کرونا باید مانند دولت جنگ عمل کرد و اقدامات سختگیرانه‌ای را به اجرا گذاشت. وی گفت: اقدامات سختگیرانه در روزهای آینده شدت و سرعت بیشتری به‌خود خواهد گرفت. این سختگیری‌ها پس از جنگ جهانی دوم بی سابقه است اما برای جلوگیری از مهار ویروس موثر است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
ابراهیم رزاقی:قربانیان کرونا فقط جان باختنگان نیستند بلکه فقرا هم قربانی آن شدند/ باید سیاست‌های فوق‌العاده در نظر گرفته شود
یک اقتصاددان گفت: در مقطع کنونی می‌توان به همان سیاست دولت جنگ رجوع کرد. این مشکل در دوران دفاع مقدس حل شده بود و به مردم کالابرگ داده می‌شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
روایت جدید وزیر دولت جنگ از رابطه هاشمی و سپاه و فعالیت‌ اقتصادی این نهاد
حسن عابدی‌جعفری که به عابد جعفری معروف است، از کم‌شمار افرادی است که در چند مرحله مهم پیش و بعد از انقلاب حضور داشته است. او که دکترای مدیریت از دانشگاه ایالتی تگزاس دارد، در زمان تحصیل، درس و دانشگاه را رها کرد تا در زمستان ۵۷ به دیدار امام در پاریس برود.
۱۳۹۸-۰۷-۳۰
اظهارات کریمی قدوسی درباره آمد نیوز باز هم تکذیب شد/ مرتضی بانک: می‌خواهند با جنگ روانی دولت را گوشه رینگ قرار دهند
مرتضی بانک به رویداد۲۴ می‌گوید: جریان تندرو علیه دولت جنگ روانی به راه انداخته و از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند؛ مثل عملیات روانی که این روز‌ها به راه افتاده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / آیت الله هاشمی رفسنجانی / دولت سازندگی / آدینه / سید محمد غرضی / محمد حنیف‌نژاد / علی باطنی / دولت جنگ
توبه‌‌نامه ننوشتم / سید محمد غرضی از زندگی روزمره‌اش می‌گوید
سیدمحمد غرضی: «هم‌کلاسی‏ها و هم‌دوره‏ای‌هایم مثل آقایان محمد حنیف‌نژاد، سعید محسن، ناصر صادق، علی باطنی و عزیزان دیگر که اسامی‌شان را به خاطر نمی‏آورم، بودند. سال 42 مبارزات را شروع کردم... اندرزگو در جریان هیات‏های موتلفه بود و مرحوم عراقی و مرحوم امانی آن طرف بودند. من با هر دو گروه سازمان و موتلفه خیلی نزدیک بودم.»
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / محسن رفیقدوست / رژیم صهیونیستی اسرائیل / ایالات متحده آمریکا / جنگ
فیلم | محسن رفیق‌دوست: جنگ شود، از اسرائیل که گروگان ماست استفاده می‌کنیم
محسن رفیق‌دوست، وزیر سپاه دولت جنگ می‌گوید: ما یک گروگان به نام اسرائیل داریم. آمریکا دنیا را به خاطر اسرائیل بیچاره کرده است. اگر قرار باشد جنگ شود از این گروگان استفاده می‌کنیم و شک و تردیدی هم نداریم. همه چیز هم برایمان آماده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / حسن عابدی جعفری / خبرآنلاین / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی)
روایت وزیر دولت جنگ از هماهنگی نیروهای مسلح با شورای عالی پشتیبانی جنگ
وزیر دولت دوران جنگ با اضطراری خواندن وضعیت کشور، تصریح کرد: در شرایط کنونی و با جنگ اقتصادی و روانی که علیه ما به راه انداخته‌اند می‌طلبد که یک ساختار واحد کشور را اداره کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / افطاری رئیس جمهور / دولت دوازدهم / حسن روحانی
از شجریان تا نوسان نرخ ارز
در مراسم افطار رئیس‌جمهور، شخصیت‌هایی مانند غلامعلی حدادعادل، عضو هیئت‌رئیسه جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی، بهزاد نبوی، وزیر دولت جنگ، محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، علی شکوری‌راد، دبیرکل احزاب اتحاد ملت ایران، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو جامعه روحانیون مبارز، حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، الیاس حضرتی، قائم‌مقام حزب اعتماد ملی و نماینده مجلس، سیدرضا تقوی، عضو جامعه روحانیت مبارز، محمد عطریانفر، عضو حزب کارگزاران سازندگی، اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی و علی یونسی، مشاور رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها، نیز حضور داشتند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
مجلس نمی‌تواند درباره بودجه به‌طور مرتب با دولت بجنگد!!
مجلس به‌طور مرتب نمی‌تواند با دولت وارد جبهه‌گیری شود و برای هر چیزی حق نظارت خود را پیش بکشد، زیرا نمی‌توان مدام با دولت جنگید، بنابراین باید اراده اجرای قانون در درون دولت‌ها نهادینه شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مردم نسبت به خصوصی سازی‎ها بدگمان هستند/مداخله دولت جنگ در اقتصاد کمتر از دوران پهلوی بود/ راهی جز ملی کردن بانک‌های خصوصی وجود ندارد
ایلنا: مومنی اظهار داشت: در گزارش UNDP آمده است اگر دارایی‌های بین نسلی مردم ابزاری برای ولنگاری مالی دولت باشد و دولت آنها را صرف امور روزمره و جاری کند یکی از بزرگترین و نابخشوده‌ترین گناه‌ها را انجام داده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
جدایی اصلاح‌طلبان از دولت گل به خودی است
وزیر صنایع سنگین دولت جنگ، گفت: عده‌ای از اصلاح طلبان به دو دلیل می ‌خواهند خرج خودشان را دولت جدا کنند. یکی این که احساس می کنند جامعه از وضع موجود ناراضی است و نمی خواهند این نارضایتی متوجه خودشان شود. دسته دوم، تعداد کمی از دوستان هستند که می دانند مشکل از کجاست ولی چون انتقاد از دولت بی هزینه ترین انتقاد است، ترجیح می دهند همه کاسه و کوزه ها را سر دولت بشکنند. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •