چهارشنبه, ۲۶ شهریور, ۱۳۹۹ / 16 September, 2020
سعید نمکی
۵ ساعت قبل
موافقت وزیر بهداشت برای برگزاری نمازجمعه در تهران
گروه اجتماعی| در نشست مشترک وزیر بهداشت با رییس شورای سیاستگذاری نماز جمعه، توافق بر سر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری نماز جماعات در فضاهای مسقف انجام شد. این توافق در حالی است که از نهم اسفندماه و 10 روز پس از فوت اولین مبتلایان کرونا در ایران، با دستور وزیر بهداشت، نماز جمعه تهران - 9 اسفند ماه - لغو شد و 23 استان هم به تبعیت از دستور وزیر بهداشت، برگزاری مهم‌ترین گردهمایی سیاسی و عبادی کشوری طی 40 سال گذشته را تا زمان اجازه مجدد متولی سلامت لغو کردند. دیروز اما سعید نمکی در نشستی با محمدجواد حاج‌علی‌اکبری یک توافق ضمنی برای برگزاری نماز جمعه حاصل شد، اما در مورد زمان برگزاری، هیچ اعلام دقیق در صحبت‌های وزیر بهداشت وجود نداشت. وزیر بهداشت در این نشست تاکید کرد: …
۵ ساعت قبل
گفتند مکلف به رعایت پروتکل‌ بهداشتی هستم
حسینیه امام خمینی (ره) در مناسبت‌های مذهبی، خصوصا در ۱۰ شب محرم برنامه‌های عزاداری با حضور رهبر انقلاب برگزار کرد. اما همان‌طورکه حسینیه‌ها و مساجد مسقف در محرم امسال به‌دلیل شیوع کووید۱۹ اغلب خالی از عزاداران حسینی بود، عزاداری در حسینیه امام خمینی (ره) هم با سبک و سیاقی متفاوت برگزار شد. در روزهای تاسوعا و عاشورا تصاویری از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روی خروجی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دفتر رهبری قرار گرفت که نشان می‌داد ایشان به‌تنهایی مراسم عزاداری را برگزار کرده و تنها مداح یا سخنران با فاصله‌ای چندین متری مشغول برگزاری مراسم عزاداری تک‌نفره رهبری در ایام کرونا است. روز گذشته اما سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی روایتی …
۶ ساعت قبل
هر آنچه ستاد ملی کرونا بگوید
نقل‌قولی از سعید نمکی، وزیر بهداشت درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی مناسک مذهبی از سوی رهبر معظم انقلاب احتمالا کمک‌حال مراسم اربعین امسال هم باشد. مراسم اربعین امسال به تصمیم مقامات عراقی برای زوار خارجی برگزار نمی‌شود. برخی طی یک هفته گذشته در فضای شبکه‌های اجتماعی سفر غیرقانونی به عراق و اجبار مسئولان عراقی به پذیرش زوار را توصیه و راه‌اندازی کمپین‌هایی را هم در همین مسیر پیش‌بینی کرده بودند. وزیر بهداشت در روایت خود از چگونگی برگزاری مراسم عزاداری بیت رهبری امسال در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی …
دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است
۱۰ ساعت قبل / سعید نمکی / ویروس کرونا / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است
وزیر بهداشت، گفت: تقسیم‌ بندی مناطق قرمز، زرد و سفید و نارنجی غلط است. زیرا این مناطق با سرعت زیادی می ‌توانند از نظر وضعیت ویروس تغییر کنند.
برگزاری نماز‌های جمعه از ۱۱ مهرماه
۱۶ ساعت قبل / سعید نمکی / وزیر بهداشت / نماز جمعه / پروتکل های بهداشتی / کرونا در ایران
برگزاری نماز‌های جمعه از ۱۱ مهرماه
وزیر بهداشت درباره برگزاری نماز جمعه گفت: ان شاءالله خواهیم توانست از جمعه ۱۱ مهر در سراسر کشور نماز‌های جمعه را برگزار کنیم.
روایتی از چرایی برگزاری مراسم عزاداری بیت رهبری بدون حضور عزاداران/ برگزاری نمازهای جمعه از ۱۱ مهر در سراسر کشور
۱۶ ساعت قبل / نمازجمعه / وزیر بهداشت / سعید نمکی / اخبار داغ / رهبر انقلاب
روایتی از چرایی برگزاری مراسم عزاداری بیت رهبری بدون حضور عزاداران/ برگزاری نمازهای جمعه از ۱۱ مهر در سراسر کشور
نمکی گفت: برخی از مردم در محرم نکات بهداشتی را رعایت نکردند و به مسافرت رفتند که شاهد خیز کرونا در اکثر استان‌ها هستیم.
حداکثر فاصله‌گذاری بین نمازگزاران در نماز جمعه رعایت شود
۱۷ ساعت قبل / کرونا / ویروس کرونا / شورای سیاست گذاری ائمه جمعه / علیرضا رئیسی / فاصله گذاری اجتماعی / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
حداکثر فاصله‌گذاری بین نمازگزاران در نماز جمعه رعایت شود
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید اصل را بر این بگذاریم که کل کشور در شرایط قرمز کرونا است و حداکثر فاصله بین نمازگزاران رعایت شود تا بتوانیم مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه را برگزار کنیم.
۱۷ ساعت قبل / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران / نمازجمعه
وزیر بهداشت خبر داد: برگزاری نمازهای جمعه با اعمال پروتکل‌های سختگیرانه از ۱۱ مهرماه
به گزارش ایسنا،  دکتر سعید نمکی در نشست با رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، گفت: دیشب یکی از شب‌هایی بود که من تا صبح مژه بر هم نگذاشتم، به دلیل خیز جدیدی که در کشور در حال شکل‌گیری است. متاسفانه این فراز و فرودها خیلی می‌تواند ما را دچار مشکل و فشار کند. چندی پیش در خدمت آقای رییس جمهور زمانیکه نمودارهای رو به سراشیبی هفته‌های قبل را می‌دیدیم، اعلام کردم که هر نیم میلی‌متر از این سراشیبی همراه با هزاران لیتر عرق در زیر لباس‌های بسیار غیرقابل تحمل در بیمارستان‌ها و ناتوان شدن و مرگ سربازان ما در عرصه سلامت است. بسیار بسیار شرمسار همکارانم می‌شوم که به دلیل عدم رعایت گروه اندکی، اکثریت به زحمت می‌افتند.
«قانعی» عضو کمیته ملی واکسن COVID-۱۹ شد
۲۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / واکسن کرونا / حکم انتصاب / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / مصطفی قانعی
«قانعی» عضو کمیته ملی واکسن COVID-۱۹ شد
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر مصطفی قانعی را به عنوان عضو کمیته ملی واکسن COVID-۱۹ منصوب کرد.
۲۲ ساعت قبل / علیرضا معزی / اسحاق جهانگیری / دولت / علی ربیعی / سعید نمکی / موشک
دولتی که در عذرخواهی لکنت ندارد
تهران-ایرنا- فرهنگ فراموش شده عذرخواهی دولتمردان از مردم به گواه خبرها و گزارش‌ها در دولت تدبیر و امید احیا شد و این عدم لکنت نشان داد که عذرخواهی صادقانه و تلاش برای رفع نواقص، از مهم‌ترین کنش‌های احیای اعتماد میان دولت و ملت است.
۲ روز قبل
دانشگاه، فضای نقادی است
سال تحصیلی 1400- 1399 دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و فناوری کشور روز یکشنبه در مراسمی با حضور رییس‌جمهوری به‌صورت رسمی آغاز شد. در این مراسم که به‌صورت ارتباط ویدیو کنفرانسی با تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، ابتدا روسای دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران طی سخنانی گزارشی از وضعیت دانشجویان این دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید ارایه کردند. همچنین منصور غلامی، وزیر علوم و سعید نمکی، وزیر بهداشت درمورد روند پذیرش دانشجویان و همچنین وضعیت دانشگاه‌های سراسر کشور در سال تحصیلی جدید باتوجه به شرایط ایجاد شده سخنرانی کردند. روندی که تقریبا برای هر مراسمی از افتتاحیه پروژه‌های ملی روزهای پنجشنبه تا بازگشایی مدارس و حالا دانشگاه‌ها تکرار می‌شود …
۲ روز قبل
چرا روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها حاضر نشد؟ (فیلم)
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت امروز ۲۳ شهریور در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در محل دانشگاه تهران گفت: رئیس جمهور همواره مشتاقانه می‌خواستند که در جمع فرهیختگان دانشگاهی باشند اما به دلیل فشار ما در اجرای پروتکل‌های بهداشتی این حضور به صورت مجازی فراهم شد.
۲ روز قبل
وزیر بهداشت: هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان‌ها نماند
سعید نمکی روز یکشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور گفت: با امکانات اندک در سال سخت تحریم و شرایط بسیار پر مضیقه اقتصادی توانستیم حماسه‌ای خلق کنیم که زبانزد خاص و عام در دنیا شود. حتی دشمنان ما اذعان کردند که در ایران بیماری پشت در بیمارستان ها سرگردان نماند و هیچ بیماری به دلیل کمبود مالی و بی بضاعتی اقتصادی از درمان باز نماند.
ببینید| واکنش وزیر بهداشت به گلایه رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از روحانی
۲ روز قبل / پروتکل شکنی / پروتکل‌های بهداشتی / روحانی / گلایه وزیر بهداشت / وزیر بهداشت
ببینید| واکنش وزیر بهداشت به گلایه رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از روحانی
شفقنا- سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با حضور و سخنرانی مجازی رئیس جمهور در پاسخ به سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره حضور نیافتن روحانی در دانشگاه ‌گفت: فشار بر اجرای پروتکل‌ها مانع حضور...
آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها با حضور روحانی
۲ روز قبل / حسن روحانی / رئیس جمهور اسلامی ایران / سعید نمکی / وزیر علوم / دانشگاه تهران
آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها با حضور روحانی
در این مراسم که به صورت ارتباط ویدئویی با تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، وزیر علوم،وزیر بهداشت و روسای دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران گزارشی از وضعیت دانشگاهها ارائه کردند.
فشار بر اجرای پروتکل ها مانع حضور رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی شد
۲ روز قبل / سعید نمکی / دانشگاه های علوم پزشکی / پروتکل‌های بهداشتی / آغاز سال تحصیلی جدید / ویروس کرونا
فشار بر اجرای پروتکل ها مانع حضور رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی شد
وزیر بهداشت دلیل عدم حضور رئیس جمهور به صورت حضوری در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها را فشار وزارت بهداشت بر اجرای پروتکل های بهداشتی اعلام کرد.
نمکی: زمان فراخوان جهانی برای لغو تحریم‌های نامشروع آمریکا رسیده است
۳ روز قبل / تحریم های دارویی آمریکا / سعید نمکی / سازمان جهانی بهداشت
نمکی: زمان فراخوان جهانی برای لغو تحریم‌های نامشروع آمریکا رسیده است
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای خطاب به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، خواستار فراخوانی جهانی برای پایان دادن تحریم‌های نامشروع و یکجانبه ایالات متحده که سلامت جهانی را به مخاطره انداخته است، شد.
دستور وزیر بهداشت برای جامعه محور شدن رشته دندانپزشکی/ بیماری مدرک گرایی درمان شود
۳ روز قبل / سعید نمکی / دندانپزشکی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / دانشگاه های علوم پزشکی / متخصص دندانپزشکی
دستور وزیر بهداشت برای جامعه محور شدن رشته دندانپزشکی/ بیماری مدرک گرایی درمان شود
آشفته بازار دندان‌پزشکی حاصل نپرداختن به بهداشت دهان و دندان است
۳ روز قبل / دندانپزشکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / سعید نمکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
آشفته بازار دندان‌پزشکی حاصل نپرداختن به بهداشت دهان و دندان است
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تردیدی ندارم آشفته بازاری که امروز در زمینه دندان پزشکی کشور مشاهده می‌شود و این دندان‌های پوسیده غیرقابل استفاده و رواج پروتزهای گران‌قیمت، حاصل عدم پرداختن به مبحث پیشگیری در حوزه بهداشت دهان و دندان است.
مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا منتشر می‌شود
۳ روز قبل / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا / سعید نمکی / ستاد ملی مقابله با کرونا
مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا منتشر می‌شود
تهران - ایرنا - معاونت امور دولت دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری به­ منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف‌های خود و همچنین، تقویت همسویی دستگاه‌ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور را گردآوری کرده و برای نخستین بار در پایگاه اطلاع ­رسانی دفتر هیات دولت منتشر می‌کند.
گفتگوی وزرای بهداشت ایران و عراق
۴ روز قبل / سلامت / ویروس کرونا / بهداشت / اباعبدالله الحسین / شرکت های دارویی / دولت / وزارت بهداشت عراق / مقام معظم رهبری / سازمان جهانی بهداشت / سعیدنمکی
گفتگوی وزرای بهداشت ایران و عراق
در گفتگوی وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و عراق بر ضرورت برگزاری مراسم اربعین امسال از راه دور و همچنین تقویت همکاری ها برای پایان دادن به بیماری کووید۱۹ تاکید شد.
عذرخواهی یک امام جمعه از یکی از وزیران روحانی؛ اگر نبخشید استعفا می‌کنم
۴ روز قبل / استان تهران / امام جمعه / رئیس جمهور / نماز جمعه / وزیر بهداشت
عذرخواهی یک امام جمعه از یکی از وزیران روحانی؛ اگر نبخشید استعفا می‌کنم
اقتصادنیوز: امام جمعه شهرستان ملارد استان تهران بابت سخنان هفته گذشته خود از تریبون نماز جمعه این شهر در مورد فرزند وزیر بهداشت که در جریان آن اتهامی به وی نسبت داده می‌شد، از سعید نمکی طی نامه‌ای عذرخواهی کرد
پاسخ وزیر بهداشت به نامه امام‌جمعه ملارد
۵ روز قبل / وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی / امام جمعه ملارد / دکتر سعید نمکی
پاسخ وزیر بهداشت به نامه امام‌جمعه ملارد
وزیر بهداشت در پاسخ به نامه امام جمعه ملارد، با بیان اینکه "اینجانب کوچکترین شکواییه و ملال خاطری از جنابعالی ندارم"، در عین حال درخواست کرد که با استفاده از ابزار قانون، دست هر معترض و آقازاده‌ای از سفره محدود بیت‌المال کوتاه شود.
واکنش وزیر بهداشت به عذرخواهی امام جمعه ملارد: کوچکترین ملال خاطری از جنابعالی ندارم
۵ روز قبل / سعید نمکی / بهداشت و درمان / وزارت بهداشت
واکنش وزیر بهداشت به عذرخواهی امام جمعه ملارد: کوچکترین ملال خاطری از جنابعالی ندارم
وزیر بهداشت در نامه‌ای به امام جمعه ملارد نوشت: اینجانب کوچکترین شکواییه و یا ملال خاطری از جنابعالی ندارم و امیدوارم با آرامش خیال در کنار مردم شریف و نیازمند آن منطقه دل بسوزانید و ارشاد فرمایید.
​برگزاری مراسم اربعین امسال از راه دور
۵ روز قبل / سعید نمکی
​برگزاری مراسم اربعین امسال از راه دور
ایلنا: ​در گفت وگوی وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و عراق بر ضرورت برگزاری مراسم اربعین امسال از راه دور و تقویت همکاری ها برای پایان دادن به بیماری کووید۱۹ تاکید ش…
عذرخواهی امام جمعه ملارد از وزیر بهداشت به خاطر حرفی که درباره پسرش زده بود
۵ روز قبل / سعید نمکی / وزارت بهداشت / بیمارستان
عذرخواهی امام جمعه ملارد از وزیر بهداشت به خاطر حرفی که درباره پسرش زده بود
مهر نوشت: امام جمعه ملارد در نامه‌ای از سعید نمکی وزیر بهداشت عذرخواهی کرد.
تشکیل کمیته مشترک وزارت بهداشت ایران و عراق برای برگزاری اربعین از راه دور
۵ روز قبل / ماه محرم و کرونا / عراق / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / سعید نمکی / کرونا و آیین های محرم / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تشکیل کمیته مشترک وزارت بهداشت ایران و عراق برای برگزاری اربعین از راه دور
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با همتای عراقی خود تصریح کرد: لازم است کمیته‌ای مشترک بین وزارت بهداشت ایران و عراق برای برگزاری باشکوه مراسم عزاداری اربعین حسینی از راه دور تشکیل شود تا بتوانیم به دنیا اثبات کنیم که هم عشق به امام حسین(ع) و هم عشق به حفظ سلامت مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) را در حد بالا و اعلا داریم.
۸ وزیر هفته آینده در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند
۵ روز قبل / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ارتباطات / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / دانشگاه فرهنگیان / حسن لطفی / وزارت آموزش و پرورش / دیوان محاسبات کشور / سعید نمکی
۸ وزیر هفته آینده در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند
تهران-ایرنا- وزیران نفت، نیرو، آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی، بهداشت و درمان، کشور و وزیر ارتباطات و فناوری هفته آینده در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند.
مبارزه با فساد را از اولین روز هدف قرار دادم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / سعید نمکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
مبارزه با فساد را از اولین روز هدف قرار دادم
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به ریاست قوه قضاییه نوشت: اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه­‌ریزی زیربنایی، جهت توسعه زیرساخت­‌ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختارهای هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم.
اخبار خوش وزیر بهداشت درباره بیمارستان‌های کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بیماری کرونا / دفاع مقدس / سازمان برنامه و بودجه / بهداشت / ویروس کرونا / سازمان برنامه‌وبودجه / سعید نمکی / دفاع‌مقدس / کربلا / ایران
اخبار خوش وزیر بهداشت درباره بیمارستان‌های کشور
وزیر بهداشت و درمان گفت: امسال برای نخستین بار در تاریخ ایران، ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت عادی و ۲ هزار تخت ICU به تخت‌های کشور اضافه خواهیم کرد.
وزیر بهداشت در نامه به رئیسی: اگر فرزندم اختلاس کرده، او را به اشد مجازات محکوم کنید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سعید نمکی / فرزند وزیر بهداشت / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت در نامه به رئیسی: اگر فرزندم اختلاس کرده، او را به اشد مجازات محکوم کنید
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به حجت‌الإسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، به ادعای امام جمعه ملارد مبنی بر اختلاس فرزند نمکی، واکنش نشان داد.
در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌شناسم / دستور رسیدگی به اتهامات وارد شده را صادر فرمایید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / قوه قضاییه / قوه قضائیه / آنفلوانزا / دستگاه قضا / سعید نمکی / سید ابراهیم رئیسی / وزارت بهداشت / اخبار داغ
در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌شناسم / دستور رسیدگی به اتهامات وارد شده را صادر فرمایید
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رییس دستگاه قضا نوشت: اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمیشناسم. دستور فرمائید تا رسیدگی شود که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ وجهی را دریافت کرده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
وزیر بهداشت ۵۳ واحد بهداشتی و درمانی را افتتاح کرد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۳ مرکز بهداشتی، درمانی را در استان‌های خوزستان و فارس افتتاح کرد و گفت: امسال برای نخستین بار در تاریخ ایران ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی را افتتاح می‌کنیم.به گزارش ایرنا، سعید نمکی در سومین آیین بهره‌برداری از پروژه‌های سلامت (پویش سراسری ره سلامت) که به صورت آنلاین از وزارت بهداشت، برگزار شد، ۴۸ واحد بهداشتی، درمانی، آزمایشگاهی و اقامتی را در استان خوزستان، تکمیل سه پروژه بیمارستانی را در شهرهای خفر، استهبان و آباده استان فارس و دو پروژه بهداشتی و درمانی را در جهرم افتتاح کرد. وزیر بهداشت گفت: امسال همزمان با فشار تحریم‌ها و اپیدمی کرونا بی‌نظیرترین و طلایی‌ترین سال در توسعه مراکز بهداشتی و درمانی در کشور است و برای اولین بار در تاریخ ایران ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت …
درخواست نمکی از سازمان جهانی بهداشت برای پایان دادن به تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سازمان جهانی بهداشت / دولت آمریکا / سعید نمکی / ماسک زدن / سازمان ملل متحد / سلامت
درخواست نمکی از سازمان جهانی بهداشت برای پایان دادن به تحریم‌ها
وزیر بهداشت در نامه‌ای به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، فراخوانی جهانی را برای پایان دادن تحریمهای نامشروع و یکجانبه ایالات متحده که سلامت جهانی را به مخاطره انداخته است، خواستار شد.
گلایه وزیر بهداشت از بی‌توجهی به بحث پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / پیشگیری از بیماری ها / رعایت بهداشت / گلایه وزیر بهداشت / وزیر بهداشت
گلایه وزیر بهداشت از بی‌توجهی به بحث پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها
شفقنا- وزیر بهداشت گفت: امروزه نظام سلامت، به دلیل بی توجهی به بحث پیشگیری بخصوص در حوزه بیماری‌های غیرواگیر، تلنباری از هزینه و مشکلات ناشی از بیماری‌ها را متحمل می‌شود. دکتر سعید نمکی، در آیین افتتاحیه طرح مشوق‌های بیمه‌ای جهت...
کرونا را مهار خواهیم کرد/افتتاح ۱۴۰۰پروژه تا ۱۲فروردین ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سعید نمکی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / تخت بیمارستانی
کرونا را مهار خواهیم کرد/افتتاح ۱۴۰۰پروژه تا ۱۲فروردین ۱۴۰۰
وزیر بهداشت، بر همدلی و همراهی مردم با مدافعان سلامت تاکید کرد و گفت: کرونا را مدیریت و مهار خواهیم کرد.
ببینید | خبر مهم بیمارستانی وزیر بهداشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سعید نمکی / بیمارستان
ببینید | خبر مهم بیمارستانی وزیر بهداشت
نمکب گفت: امسال برای اولین بار در تاریخ ایران ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت و ۲ هزار تخت icu به تخت‌های کشور اضافه خواهیم کرد.حدود ۱۴۰۰ پروژه تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ تقدیم مردم خواهد شد. منبع: خبرگزاری دانشجو
بهره‌برداری از بی سابقه ترین پروژه‌های حوزه سلامت در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سعید نمکی / استان خوزستان / بیمارستان
بهره‌برداری از بی سابقه ترین پروژه‌های حوزه سلامت در کشور
وزیر بهداشت گفت:برای اولین بار در تاریخ ایران، امسال 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی و 2 هزار تخت آی سی یو را به مجموعه مراکز درمانی اضافه خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
برگزاری جشنواره انتخاب کانون‌های دانشجویی برتر
[شهروند] رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از برگزاری جشنواره «انتخاب کانون‌های دانشجویی برتر» ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در شهریور ماه خبر داد. محمد گل‌فشان از برگزاری جشنواره «انتخاب کانون‌های دانشجویی برتر» مجمع تخصصی هلال‌احمر در دانشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: «این جشنواره با هدف شناسایی کانون‌های فعال و پویای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در شهریورماه ‌سال جاری برگزار می‌شود.»او اهداف این جشنواره را چندگانه و اثربخش عنوان کرد و درباره معیارهای انتخاب کانون برتر گفت: «تراکم برنامه‌های اجرا شده، کیفیت اجرا و پیاده‌سازی، جذب حمایت مالی و …
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اعتراض هتلدارها به تبلیغ سفر نروید
سفرهای بی‌ضابطه و بدون برنامه‌ریزی در قالب تور که ابتلا به کرونا در کشور را دامن زده است مورد اعتراض علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین سعید نمکی، وزیر بهداشت قرار گرفته و در تازه‌ترین اظهارات، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرده که وزیر بهداشت نیز مخالف سفرهای پرشمار و بی‌برنامه شهروندان ایرانی در دوران کروناست. فعالان صنعت گردشگری کشور که زیان هنگفتی از سال گذشته تاکنون متحمل شده‌اند اما این اظهارات را به‌معنای تأکید مداوم دولت بر محدودیت سفر می‌دانند. …
مرگ سالانه ۱۰۰ هزار ایرانی بر اثر این بیماری
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / فشار خون / سعید نمکی
مرگ سالانه ۱۰۰ هزار ایرانی بر اثر این بیماری
فارس نوشت: وزیر بهداشت با اشاره به آمارمرگ و میر سالانه در کشور، گفت: از ۳۸۰ هزار مرگ که در سال اتفاق می‌افتد، ۳۱۳ هزار مرگ به علت ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر بوده و حدود ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از ابتلا به پرفشاری خون است.
وقوع سالانه ۳۱۳ هزار مرگ به علت بیماری های غیر واگیر در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / سعید نمکی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / طرح تحول نظام سلامت
وقوع سالانه ۳۱۳ هزار مرگ به علت بیماری های غیر واگیر در کشور
وزیر بهداشت گفت: از ۳۸۰ هزار آمار فوتی در سال ،حدود ۳۱۳ هزار نفر به دلیل بیماری های غیرواگیر  جان خود را ازدست می دهند.
طرح مشوق‌های بیمه‌ای حرکتی موثر در نظام سلامت است
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بیمه سلامت / سازمان بیمه سلامت ایران / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
طرح مشوق‌های بیمه‌ای حرکتی موثر در نظام سلامت است
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام سلامت به دلیل بی‌توجهی به پیشگیری در گذشته، مشکلات ناشی از هزینه‌ها را تحمل می‌کند و طرح‌هایی مثل پیشگیری از فشار خون و مشوق‌های بیمه‌ای و پرداختن به بیماری‌های غیرواگیر، حرکت موثری در نظام سلامت محسوب می‌شوند.
وزیر بهداشت: فرایند تخصیص ارز دارو را پیگیری می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / ارز دارو / تجهیزات پزشکی / تخصیص ارز به دارو / تولید دارو / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: فرایند تخصیص ارز دارو را پیگیری می‌کنیم
شفقنا- وزیر بهداشت گفت: مجدانه موضوع تخصیص و تامین ارز دارو و تجهیزات پزشکی و تسهیل و تسریع در فرایندهای ثبت سفارش و تخصیص را پیگیری می‌کنیم. سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست مشورتی اضطراری با انجمن‌های صنفی، سندیکاها و فعالان صنعت...
تخصیص و تامین ارز دارو و تجهیزات پزشکی را مجدانه پیگیری می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / سازمان غذا و دارو / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
تخصیص و تامین ارز دارو و تجهیزات پزشکی را مجدانه پیگیری می‌کنیم
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجدانه موضوع تخصیص و تامین ارز دارو و تجهیزات پزشکی و تسهیل و تسریع در فرایندهای ثبت سفارش و تخصیص را پیگیری می کنیم.
وزارت بهداشت با تمام توان در کنار تولید کنندگان دارو است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / سعید نمکی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / دارو
وزارت بهداشت با تمام توان در کنار تولید کنندگان دارو است
نشست مشورتی اضطراری وزیر بهداشت با انجمن‌های صنفی، سندیکاها و فعالان صنعت دارو و تجهیزات پزشکی صبح یکشنبه در محل ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / همه_باهم_علیه_کرونا / آمریکا / قزوین / ایران / خراسان شمالی / ستادمبارزه با کرونا / آذربایجان غربی / ستاد ملی کرونا / بحران کرونا / بهداشت
بمب ویروس و بی‌خبری
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح یکشنبه (۱۶ شهریور) از مرز ۲۷ میلیون و ۶۶ هزار نفر عبور کرده و تعداد قربانیان این ویروس نیز از ۸۸۳ هزار نفر فراتر رفته است.
تقدیر وزیر بهداشت از اورژانس به دلیل عملکرد مطلوب در حادثه ایلام
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / سعید نمکی / اورژانس / مسمومیت گاز / وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
تقدیر وزیر بهداشت از اورژانس به دلیل عملکرد مطلوب در حادثه ایلام
وزیر بهداشت از پرسنل اورژانس و کادر درمانی در امدادرسانی به مصدومان حادثه انفجار تانکر حامل گاز کلر در ایلام تقدیر کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / حکم انتصاب / دانشگاه علوم پزشکی دزفول / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر علی قمیشی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول منصوب کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
روایت نمکی از نقش مدافعان سلامت در برپایی اقتصاد
 دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: دیروز آمار تاثیر کرونا بر اقتصاد کشورها را مرور می‌کردم. با بلندپروازی خود را با یکی از کهن‌ترین اقتصادها و صاحب مستحکم‌تری زیرساخت‌های بهداشت و درمان اروپا یعنی کشور بریتانیا مقایسه نمودم. اقتصاد آنها 25 درصد و اقتصاد کشور عزیزمان 3.5درصد کوچک شده بود. احساس غرور کردم، بر خود بالیدم که در اوج تحریم‌های ظالمانه که همه منتظر فروپاشی ما بودند اینگونه از سهمگین‌ترین بلای قرن در مسابقه‌ای نابرابر همچون ققنوس از خاکستر خویش سر برآوردیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
انتقاد وزیر بهداشت از دولت: بدون سلامت، اقتصاد هم نیست
گروه اجتماعی| بدقولی دولت در پرداخت سهم وزارت بهداشت از برداشت اضطراری یک میلیارد یورویی از صندوق توسعه ملی برای کرونا، یار محبوب رییس سازمان برنامه و بودجه را به اعتراض دوباره واداشت.  وزیر بهداشت، دیروز در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود با انتقاد از دیرکرد تخصیص سهم وزارت بهداشت از کمک اضطراری که مورد موافقت رهبری هم قرار گرفته بود، ناچار به مقایسه بین عملکرد دولت انگلیس و دولت ایران در میزان توجه و هزینه‌کرد برای «کرونا» شد تا شاید این مقایسه بین یک دولت سوسیالیست و یک دولت اسلامی، باقی اعضای کابینه را متوجه اهمیت و ضرورت برخی زمان‌بندی‌ها و برنامه‌ریزی‌های تابعه کند.  سعید نمکی، اولین‌بار، 4 ماه قبل و بعد از دیرکرد یک ماهه دولت در پرداخت …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
نگرانی وزیر بهداشت از موج جدید کرونا و خستگی کادر درمان
وزیر بهداشت با انتقاد از بی‫توجهی برخی افراد گفت: نگرانم از اینکه با بی توجهی‌ها، شاهد موج جدیدی از بیماری باشیم، همکاران ما هم خسته هستند و نگرانم که همکارانم قربانی بی توجهی برخی افراد شوند. به گزارش ایسنا، سعید نمکی در نشست کمیته ملی شهید خدمت که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی برگزار شد، گفت: افتخار داشتم که از روز سوم جنگ، در مناطق جنگی حضور داشته باشم اما تفاوت آن زمان با شرایط کنونی این بود که می‌دانستیم دشمن از چه مسیری می‌آید اما در شرایط پاندمی کرونا، عزیزترین افراد در کنار و روبه‌روی ما نشسته‌اند و ممکن است بمب ویروس باشند و ما خبر نداشته باشیم.
درآمد بیمارستان‌ها آب شده/ اگر نظام سلامت فروبریزد، اقتصادی باقی نخواهد ماند
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ویروس کرونا / سعید نمکی
درآمد بیمارستان‌ها آب شده/ اگر نظام سلامت فروبریزد، اقتصادی باقی نخواهد ماند
اقتصاد کوچک نشد ولی ما درآمدهای اقتصادی بیمارستان‌هایمان، توان جسمی و دریافتی نیروهای صدیقمان و آنچه باید می‌گرفتیم آب شد.
وزیر بهداشت:
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / آمار کرونا در ایران / سعید نمکی وزیر بهداشت / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: "بحران کرونا" اقتصاد انگلیس را ۲۵ درصد و ایران را فقط ۳.۵ درصد کوچک کرد!
وزیر بهداشت با بیان اینکه من شرمسار کادر بهداشت هستم که ماه‌هاست مطالباتشان معوق مانده است و باز هم کریمانه و عاشقانه خدمت می‌کنند، نوشت: در جریان بحران کرونا، اقتصاد انگلستان ۲۵ درصد و اقتصاد کشور عزیزمان ۳.۵ درصد کوچک شده بود! احساس غرور کردم.
نظام سلامت را دریابید
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ویروس کرونا / سعید نمکی
نظام سلامت را دریابید
ایلنا: وزیر بهداشت در یادداشتی اینستاگرامی، نوشت: اقتصاد ما کوچک نشد ولی درآمدهای اقتصادی بیمارستان‌هایمان، توان جسمی و دریافتی نیروهای صدیقمان و آنچه باید می‌گرفتیم…
انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات سلامت در ایام کرونا/شرمسار کادر درمان هستم
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / سعید نمکی / وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / نظام سلامت / ویروس کرونا
انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات سلامت در ایام کرونا/شرمسار کادر درمان هستم
وزیر بهداشت در پست اینستاگرامی نوشت: فراموش نکنیم که انگلیس فقط برای بخش سلامت بیش از ۲۲ میلیارد دلار هزینه کرد و ما پس از حدود ۷ ماه از یک میلیارد دلار تخصیصی کمتر از ۳۰ درصد را گرفته ایم.
ابراز نگرانی نمکی از وقوع موج جدید کرونا به دلیل بی‌توجهی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ویروس کرونا / بهداشت و درمان / وزارت بهداشت / سعید نمکی
ابراز نگرانی نمکی از وقوع موج جدید کرونا به دلیل بی‌توجهی‌ها
وزیر بهداشت نسبت به وقوع موج جدید بیماری کرونا به دلیل بی‌توجهی‌ها به این بیماری، ابراز نگرانی کرد.
نگران موج جدید کرونا هستم/همکارانم خسته اند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / سعید نمکی / ویروس کرونا / مدافعان سلامت
نگران موج جدید کرونا هستم/همکارانم خسته اند
وزیر بهداشت، نسبت به بی توجهی برخی افراد در رعایت پروتکل های بهداشتی و بروز موج جدید کرونا در کشور، ابراز نگرانی کرد.
وزیر بهداشت رییس و اعضای کمیته کشوری ساخت واکسن کرونا را منصوب کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
وزیر بهداشت رییس و اعضای کمیته کشوری ساخت واکسن کرونا را منصوب کرد
سعید نمکی در این حکم‌ها؛ «محمد مهدی گویا» رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر را به عنوان رییس کمیته کشوری ساخت واکسن کرونا و «علی رضا بیگلری» رییس انستیتو پاستور ایران، «سید محمود مسیحا هاشمی» مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی، «سید علی رضا حسینی» رییس اداره مطالعات بالینی و مراقبت‌های دارویی و «احسان شمسی کوشکی» دبیر کمیته اخلاق در پژوهش را به عنوان اعضای کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ منصوب کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
افتتاح خدمات پزشکی از راه دور در 23 نقطه محروم کشور
گروه اجتماعی | وزیر بهداشت: حرکت امروز ستاد، پایه‌گذار یک حرکت بزرگ ملی برای رساندن سلامت به دور افتاده‌ترین نقاط کشور است. خدمات دوراپزشکی ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری وزارت بهداشت در 23 نقطه کشور آغاز به کار کرد. سعید نمکی، وزیر بهداشت عصر دیروز  در مراسم افتتاح فاز نخست برنامه پزشکی از راه دور که به همت ستاد اجرایی فرمان امام و در دانشگاه‌های منتخب علوم پزشکی راه‌اندازی شد، گفت: امروز یکی از زیباترین روزهای زندگی من از دو‌ جهت است؛ اول اینکه آمار مرگ و میر کرونا در کشور به سمت دورقمی شدن پیش می‌رود، هر چند افزایش سفرها ذهن ما را مشوش کرد، از سوی دیگر شاهد انقلاب در نظام سلامت هستیم که در این راستا از همکاران‌مان در ستاد اجرایی فرمان امام تقدیر می‌کنم. …
نمکی: نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی ایران با نام بهورز شناخته می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بهورزان / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نمکی: نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی ایران با نام بهورز شناخته می‌شود
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت فرارسیدن 12 شهریور روز بهورز تصریح کرد: نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی در کشور و توفیقات آن بدون نام بهورز در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •