دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
سیاره نپتون
ناسا ماموریت اولیه ماهواره تس را موفقیت آمیز توصیف کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سیاره نپتون / ماهواره / ناسا
ناسا ماموریت اولیه ماهواره تس را موفقیت آمیز توصیف کرد
تهران- ایرنا- ماهواره «نقشه‌بردار فراخورشیدی گذران» ناسا یا ماهواره «تس» (TESS) به تازگی ماموریت اولیه خود را به اتمام رسانده و ضمن تصویربرداری از حدود ۷۵ درصد آسمان پرستاره، اکتشافات جالب توجهی را به دست آورده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
دورترین جرم در منظومه خورشیدی
[شهروند] سیاره نپتون سال 1846 کشف شد و همان زمان لقب دورترین سیاره منظومه خورشیدی را از آنِ خود کرد. 84سال بعد از این واقعه پلوتون کشف شد و عنوان دورترین سیاره را از نپتون تحویل گرفت. مدار چرخش پلوتون به دور خورشید بیضوی و تخم‌مرغی‌شکل است، آن هم درحالی که تمام سیارات دیگر منظومه در مدارهایی دایره‌ای به دور خورشید می‌چرخند. در سال 2006 میلادی تصمیم گرفته شد پلوتون دیگر عضو منظومه‌ خورشیدی به حساب نیاید و به این ترتیب نپتون مجدداً عنوان «دورترین سیاره منظومه» را از آنِ خود کرد. 1- نپتون یا «لو وریه»: اخترشناسی فرانسوی به نام «اوربن لو وریه»، نپتون را کشف کرد. ایده‌های بسیاری برای نام‌گذاری سیاره جدید وجود داشت و حتی برخی پیشنهاد …
دانشمندان آلمانی فرضیه بارش الماس در سیاره نپتون را تایید کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / باران الماس / نپتون
دانشمندان آلمانی فرضیه بارش الماس در سیاره نپتون را تایید کردند
شاید اینکه نقطه‌ای در جهان هستی وجود داشته باشد که بارانی از الماس در آن ببارد، عجیب به نظر برسد، اما این فرضیه اکنون توسط دانشمندان برای سیاره نپتون تایید شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
یک قمر جدید در منظومه شمسی کشف شد
محققان با استفاده از فناوری های جدید و تصاویر تلسکوپ فضایی هابل یک قمر جدید کشف کرده اند که دور نپتون مدار می زند. به این ترتیب ۱۴ قمر دور سیاره نپتون مدار می زنند.
 •  •  •  •  •