یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
طلاق
9 رفتار ممنوعه در زمان عصبانیت همسر
۱۱ ساعت قبل
9 رفتار ممنوعه در زمان عصبانیت همسر
حرف طلاق را پیش کشیدن، ترک کردن خانه، مظلوم‌نمایی جلوی فرزندان و ... از رایج‌ترین رفتارهای اشتباه بعضی زن و شوهرها در زمان عصبانی شدن طرف‌مقابل است.
«داماد» پدر زن را هنگام طلاق همسر دومش کشت!
۱۱ ساعت قبل / قتل / مشهد / اختلافات خانوادگی
«داماد» پدر زن را هنگام طلاق همسر دومش کشت!
خراسان نوشت: روزبیست و هشتم مهر در بولوار طبرسی مشهد،مرد 62 ساله ای به قصد انجام مقدمات قضایی برای طلاق همسر دومش وارد یکی از دفاتر خدمات قضایی شد
سرانجام یک بمب خبری!
۱۴ ساعت قبل / محمد نادری
سرانجام یک بمب خبری!
در ادبیات فوتبال ایران به بازیکنانی که مستقیما بین پرسپولیس و استقلال جابه‌جا می‌شوند «یاغی» اطلاق می‌شود. محمد نادری چهل‌وسومین بازیکن از این دست به‌ شمار می‌آید. آخرین بازیکنی که به‌ طور مستقیم از پرسپولیس به استقلال پیوست، گادوین منشا بود که در حال ‌حاضر در گل‌ گهر سیرجان توپ می‌زند.
آیا می دانستید دادگاه هیچگاه حق سرپرستی را به مادر نمی دهد؟!
۱۶ ساعت قبل / ازدواج / پدر و مادر / سلامت / طلاق / قانون
آیا می دانستید دادگاه هیچگاه حق سرپرستی را به مادر نمی دهد؟!
حضانت حقی است که قانون به پدر و مادر و یا حتی شخص دیگری به عنوان ولی داده است. حضانت در درجه اول حق و تکلیف قانونی پدر و مادر است که کودک را به دنیا آورده اند. این تکلیف قانونی تا زمانی که کودک به سن بلوغ نرسیده است همچنان ادامه دارد. مساله ای که در اینجا مطرح می شود آن است که آیا پدر و مادر پس از طلاق، مانند دوره ازدواج از لحاظ حضانت برابرند و یا یکی نسبت به دیگری مقدم است؟
وقتی همسرتان عصبانی است، این 9 رفتار را انجام ندهید
۲۰ ساعت قبل / طلاق / اختلافات خانوادگی / خشونت
وقتی همسرتان عصبانی است، این 9 رفتار را انجام ندهید
خراسان نوشت:دعوا و مشاجره بین همسران، گاهی پیش می‌آید و تقریبا غیرممکن است که بین یک زن و شوهر، اختلاف نظری پیش نیاید. اما مهم این است که شورش را در نیاورند و یک مسئله قابل مدیریت را به بحرانی پر هزینه برای خود، همسر و خانواده‌شان تبدیل نکنند.
تقسیم اموال در طلاق توافقی چگونه است؟
۲ روز قبل
تقسیم اموال در طلاق توافقی چگونه است؟
یکی از حقوق مالی زنان که در قالب یکی از شروط ضمن عقد در سند ازدواج درج می شود شرط تنصیف دارایی است که به موجب این شرط، در صورتی که طلاق از طرف مرد واقع شود و سایر شرایط قانونی نیز موجود باشد پس از طلاق تا نصف کل اموال و دارایی های مرد به زن تعلق می گیرد.
با مردم، پشت دیوارکرونا
۲ روز قبل / کرونا در ایران / پروتکل های بهداشتی / کووید 19
با مردم، پشت دیوارکرونا
دولت چشمش را بر مشکلات مردم بسته و فقط از پشت در‌های بسته شعار می‌دهد. من حداقل ۱۰ خانواده را می‌شناسم که در این ایام کرونا به دلیل بیکار شدن همسرشان، زندگی‌شان از هم پاشیده. می‌گفتند وقتی رفتند دادگاه برای طلاق، قاضی گفته بمانید و زندگی کنید. این‌ها هم گفته‌اند آقای قاضی با کدام پول و حقوق؟
۳ روز قبل
آخرین رییس جمهور
براساس مقاله واشنگتن‌پست، وقتی پدرش برنده شد و ایوانکا را هم با خودش به واشنگتن برد، ترامپ جونیور و اریک کنترل سازمان ترامپ را به دست گرفتند. آنها متعهد شدند که از سیاست دوری کنند. آنها با برنامه ساخت ده‌ها هتل جدید، در شهرهای کوچک شروع به کار کردند، هدف آن این بود که رای‌دهندگان ترامپ را به مشتری‌های سازمان ترامپ تبدیل می‌کند. ترامپ جونیور پنج ماه پس از ورود پدرش به دفتر ریاست‌جمهوری گفت: «اگر آن زمینه امریکایی را که در هر یک از این شهرهای کوچک تجربه کرده‌ایم، شخصیتی را که از هر یک از این افراد دیده‌ایم و همه این داستان‌های شگفت‌انگیز که شنیده‌ایم را به سازمان ترامپ اضافه کنیم، می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم».  در …
اصلی‌ترین علت افزایش طلاق در لرستان چیست؟
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / شورای فرهنگ عمومی / طلاق / مشکلات اقتصادی
اصلی‌ترین علت افزایش طلاق در لرستان چیست؟
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یکی‌از دلایل افزایش طلاق در استان مربوط به مشکلات اقتصادی است، گفت: فعالیت‌های فرهنگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت طلاق افزایش می‌یابد.
خیانت در زندگی زناشویی؛ اتفاق غیر قابل گذشت یا ....
۳ روز قبل
خیانت در زندگی زناشویی؛ اتفاق غیر قابل گذشت یا ....
بسیاری از کسانی‌که با موضوع خیانت مواجه می‌شوند، طلاق را اولین و بهترین راهکار می‌دانند، اما روانشناسان نظر دیگری دارند، آنان افراد را در قدم اول به آرامش دعوت می‌کنند و از افراد می‌خواهند که تصمیم عجولانه نگیرند، اما در نهایت و طبق آمار طلاق اولین و آخرین راهکار برای این افراد است.
۳ روز قبل
شوهر سابق خواهرم به خواستگاری من آمده است!
خواهری دارم که سه سال پیش بعد از این‌که خودش با یک پسر آشنا و عاشقش شد، ازدواج کرد. خانواده مخالف بودند اما من مدت‌ها تلاش می‌کردم شرایط را مدیریت کنم تا زندگی‌شان، تلخ نشود. خواهرم بعد از یک سال و نیم از انتخابش پشیمان شد و طلاق گرفت و مطمئنم که اشتباه کرد و خواهرم مقصر بود. حالا داماد سابق‌مان به خواستگاری من آمده و همه‌مان شوکه شدیم. حس خوبی به او دارم و نمی‌خواهم از دستش بدهم اما خانواده‌ام راضی نمی‌شوند.
از  هر ۳.۵ ازدواج در اردستان یک مورد به طلاق رسیده است
۳ روز قبل / ازدواج / استانی-شهرستانها
از هر ۳.۵ ازدواج در اردستان یک مورد به طلاق رسیده است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: سه مشکل اشتغال، مسکن و هزینه‌های سنگین زندگی و مراسم ازدواج، باعث شده تا ازدواج جوانان شهرستان به تأخیر بیفتد.
گواهی عدم امکان سازش چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟
۳ روز قبل / گواهی عدم سازش / طلاق
گواهی عدم امکان سازش چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟
یکی از موارد اصلی طلاق عدم امکان سازش بین زن و شوهر است در این حالت ازدواج به مرحله‌ای می‌رسد که که ادامه آن برای زن و شوهر غیر ممکن می‌شود بنابراین زوجین وارد پروسه طلاق می‌شوند.
زن و شوهرها چرا به یکدیگر خیانت می کنند؟
۳ روز قبل
زن و شوهرها چرا به یکدیگر خیانت می کنند؟
امیر ناظری کارشناس خانواده و ازدواج درباره خیانت همسران، اظهار کرد: خیانت همسران متاسفانه به یکی از دلایل اصلی طلاق تبدیل شده است.
چرا زنان بیشتر از مردان طلاق می خواهند؟
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / طلاق / منطقه قم / ازدواج
چرا زنان بیشتر از مردان طلاق می خواهند؟
یکی از مهمترین و بدترین شکل های طلاق در کشور، جدا شدن های سخت و عجولانه از ازدواج های عاشقانه است.
دامادم به دخترم خیانت کرده و او را کتک می زند/به خاطر بچه ها طلاق نمی گیرد
۳ روز قبل / ضرب و شتم / خیانت به همسر
دامادم به دخترم خیانت کرده و او را کتک می زند/به خاطر بچه ها طلاق نمی گیرد
خراسان نوشت:زن 62ساله که گویی کوهی از غم را به دوش می کشید، با بیان این که از دیدن آثار کتک کاری در سر و صورت دخترم رنج می برم اما حتی هزینه دادخواهی ندارم، درباره داستان زندگی اش به کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد توضیح داد.
دخترها بیشتر از طلاق والدین شان آسیب می بینند یا پسرها؟
۳ روز قبل / طلاق / آسیب اجتماعی
دخترها بیشتر از طلاق والدین شان آسیب می بینند یا پسرها؟
روزنامه ایران در یادداشتی به قلم دکتر عفت السادات محمودپناه مشاور و مددکار فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نوشت:طلاق به‌عنوان یک آسیب اجتماعی علل گسترده‌ای دارد از دخالت‌های نا به جای اطرافیان گرفته تا مشکلات معیشتی و سوء رفتارهای زوجین، شهرنشینی، زندگی صنعتی، استفاده نادرست از فضای مجازی، کمرنگ شدن اعتقادات دینی و کاهش تعهدپذیری افراد به گسترش طلاق در خانواده‌ها دامن زده و از همین رو است که کراهت و قبح طلاق از بین رفته و زوجین با کمترین اختلافی راحت‌ترین گزینه یعنی طلاق را برمی گزینند. جدا شدن والدین از یکدیگر باعث از بین رفتن استحکام خانواده و به عبارتی فروریختن ستون آن می‌شود و در نهایت امنیت و سلامت روانی تمام اعضای خانواده را دچار آسیب و تهدید می‌کند.
ببینید طلاق باورنکردنی بازیگران سینما ایران
۴ روز قبل
ببینید طلاق باورنکردنی بازیگران سینما ایران
۵ روز قبل / اخبار حوادث / حوادث
مادری که دو فرزندش را از بالای پل به پایین پرتاب کرد +فیلم
نیروهای امنیتی عراق زنی را دستگیر کردند که دو فرزند خود را از بالای پل ائمه در کاظمیه بغداد به پایین پرتاب کرد.این زن دلیل علت پرتاب فرزندانش از بالای پل را اختلاف با همسر طلاق گرفته خود عنوان کرد.
۵ روز قبل
عباس خندان: بیکاری از عوامل اصلی گسترش جرم در جامعه است
با افزایش اقتصاد غیرقانونی و شیوع مواد مخدر، تعداد موارد ابتلا به ایدز، جرائم سرقت و طلاق ثبت شده افزایش می­ یابد.
واکنش به اظهارات کارشناس «بدون توقف»/ بی‌پولی مشکل اصلی ازدواج جوانان نیست!
۵ روز قبل / فرهنگ ازدواج
واکنش به اظهارات کارشناس «بدون توقف»/ بی‌پولی مشکل اصلی ازدواج جوانان نیست!
سیدمجتبی حورایی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در خصوص روابط دختر و پسر در رسانه در زمینه موضوع مطرح شده توسط امیرحسین بانکی‌پور کارشناس برنامه «بدون توقف» مبنی بر اینکه «ارتباطات بیشتر به جای شناخت، موجب افزایش طلاق‌ها شده است» به فارس گفت: اساسا جاذبه‌های احساسی مانع شناخت است. وقتی که می‌خواهیم راجع به موضوعی شناخت پیدا کنیم نیاز به عقل داریم. عقل، ابزار شناخت است، منتهی هیجانات، غرائز، عواطف و احساسات، دید عقل را کور و ضعیف می کند. امکان ندارد کسی بگوید از لحاظ احساسی خودم را تحریک می‌کنم و بعد می‌خواهم با عقل ضعیفم شناخت پیدا کنم. اگر می‌خواهم شناخت پیدا کنم نباید ارتباط برقرار کنم و باید از روی منطق و در حضور و با اطلاع خانواده‌ها …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
پشتوانه نداریم
ما پشتوانه نداریم. شاید این صریح‌ترین جمله‌ای باشد که بتوانم درباره کمپین‌هایی که این روزها برای کاهش تبعیض جنسیتی راه افتاده، بگویم. مثل همان کمپین «آقا برای خانم» (HeForShe)‌. بگذارید از اینجا شروع کنم. همین دو شب قبل بود که همسرش زنگ زد و با داد و بیداد صحبت می‌کرد. سابقه دعواهای‌شان را خوب به خاطر دارم. تمام مدتی که سر من فریاد می‌زد تا درباره اختلاف‌شان حرف بزنم، در حال شال و کلاه کردن بودم تا هرچه سریع‌تر به خانه‌شان برسم. تمام ترسم از این بود که بلایی سر زنش نیاورد. بار قبل دعوای مفصلی کرده بودند و جای کبودی‌ها را دیده بودم. تمام بدنم می‌لرزید و با کلی بوق و ویراژ، بالاخره به خانه‌شان رسیدم. زنگ زدم و در را باز …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
بازگشت «الین هیلدربرند» به جمع پرفروش‌ها
فهرست هفتگی جدید نشریه نیویورک‌تایمز در بخش رمان‌های جلد سخت درحالی معرفی شد که نام آثار جدیدی همچون رمان «الین هیلدربرند» و سه نویسنده دیگر در آن به چشم می‌خورد.به گزارش ایسنا، رتبه نخست فهرست هفتگی رمان‌های پرفروش نشریه نیویورک‌تایمز در بخش جلد سخت همچنان به «بازگشت» اثر «نیکولاس اسپارکس» اختصاص یافته است. «اسپارکس» در این رمان داستان پزشکی را روایت می‌کند که در نیروی دریایی خدمت می‌کند و پس از بازگشتش از افغانستان به کارولینای شمالی، دو زن زندگی او را تغییر می‌دهند.«مشکلات در بهشت» رمان جدید «الین هیلدربرند» نویسنده پرفروش آمریکایی نیز در رتبه دوم قرار گرفت. این رمان آخرین جلد از سه‌گانه این نویسنده است که شامل رمان‌های «زمستان در بهشت» و «در بهشت چه اتفاقی می‌افتد» می‌شود.«دنیا را پشت سر …
مهم‌ترین علل طلاق در افراد موفق/توصیه‌هایی که زوجین باید جدی بگیرند
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / دادوندی / روان شناس / طلاق افراد موفق
مهم‌ترین علل طلاق در افراد موفق/توصیه‌هایی که زوجین باید جدی بگیرند
متخصص مشاوره و روانشناس گفت: یکی از مهم‌ترین علل طلاق در افراد موفق ناشی از عدم توازن در میزان پیشرفت و رشد اجتماعی یکی از زوج‌ها در گذر زمان است.
جلسه دفاع آنلاین از رساله تحقیقاتی پودمانی قضات برگزار شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
جلسه دفاع آنلاین از رساله تحقیقاتی پودمانی قضات برگزار شد
ایلنا: ​جلسه دفاع آنلاین از رساله تحقیقاتی پودمانی قضات با عنوان «بررسی مبانی درخواست صدور حکم طلاق از سوی زوجه در آرای محاکم خانواده مشهد» بصورت ویدئو کنفرانس…
سکانس‌هایی از فیلم تابع قانون
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
سکانس‌هایی از فیلم تابع قانون
فیلم سینمایی «تابع قانون» به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی بهرامی محصول سال 1371 است. احمد بلافاصله پس از آزاد شدن از زندان تصمیم می‌گیرد همسر باردارش را طلاق دهد. برخلاف او دوستش پرویز درصدد ترک اعتیاد و تشکیل زندگی است. اما هر دو به یک گروه قاچاقچی مواد مخدر می‌پیوندند. همسر پرویز موضوع را با مأموران کمیته در میان می گذارد. از طرف دیگر مهدی، برادر احمد، که از اعضای فعال کمیته است، برای نجات دادن برادرش تلاش می‌کند. احمد پس از به دنیا آمدن فرزندش از ادامة راهی که پیش گرفته منصرف می شود، و در کنار پرویز با قاچاقچی ها به مقابله بر می‌خیزد. پرویز در درگیری با قاچاقچی‌ها به مقابله بر می‌خیزد. پرویز در درگیری با قاچاقچی‌ها کشته و احمد به سختی زخمی می‌شود. احمد از بیمارستان به وسیلة نامه محل ملاقات …
مداخله تخصصی در طلاق، نیازمند تفکر سیستماتیک است
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / زنجان / طلاق / استانی-اجتماعی
مداخله تخصصی در طلاق، نیازمند تفکر سیستماتیک است
معاون امور پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان زنجان گفت: طلاق فرآیندی است که عوامل متعددی در آن دخالت دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
دفاع جانانه پسر سفیر از آناشید حسینی بعد طلاق پرحاشیه‌اش!
امیرمحسن مرادیان بعد از طلاق پرحاشیه‌اش متنی را در طرفداری همسر سابقش منتشر کرد.
یک نماینده: ضعف اقتصاد کشور، درگیری‌های همسران با یکدیگر را افزایش داده / طلاق‌ها هم بیشتر شده
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
یک نماینده: ضعف اقتصاد کشور، درگیری‌های همسران با یکدیگر را افزایش داده / طلاق‌ها هم بیشتر شده
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ضعف معیشت مردم و ضعف در اقتصاد کشور منجر به کاهش اشتغال و ضربه به تولید می‌شود. که اثرات جبران ناپذیری دارد که می‌توانم به افزایش آسیب‌های اجتماعی اشاره کنم که منجر به تعدد درگیری‌های همسران با یکدیگر شده است. ضمن اینکه طلاق‌ها هم افزایش پیدا کرده و که این موضوعات مسئولیت قوه مجریه را افزایش می‌دهد.
مدیران منفعل، صنعت خودرو را به قهقرا بردند/ طلاق صوری برای ثبت نام خودرو!
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
مدیران منفعل، صنعت خودرو را به قهقرا بردند/ طلاق صوری برای ثبت نام خودرو!
نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان کشور گفت: از زمانی که گفتند پراید کیلویی چند؟ کل سیستم قیمت گذاری خودرو را زیر سوال بردند و مشکلات صنعت خودرو و قطعه آغاز شد.
اهمیت سلامت روان کودکان
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
اهمیت سلامت روان کودکان
زینب نصیری ـ مدیرکل سلامت شهرداری تهران روز جهانی و هفته ملی سلامت روان در سال‌جاری با شعار «سلامت روان برای همه: سرمایه‌گذاری بیشتر؛ دسترسی بیشتر برای همه، در همه جا» نامگذاری شده است. این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا پرداختن به سلامت روانی شهروندان با تأکید بر گروه‌های جمعیتی که بیشتر در معرض خطر هستند اهمیت بیشتری یافته است. از سوی دیگر توجه به سلامت روان کودکان دارای والدین مطلقه یا در آستانه طلاق یکی از محورهای جدی است که با رشد شهرنشینی  و تغییرات اجتماعی- فرهنگی مرتبط با آن ارتباط …
حضور اتفاقی یک زن در مراسم ازدواج همسرش با معشوقه خود
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
حضور اتفاقی یک زن در مراسم ازدواج همسرش با معشوقه خود
یک زن ساکن زامبیا، عروسی همسرش را که قصد داشت بدون طلاق با معشوقه خود ازدواج کند، به هم زد.
۵۰درصد زوج های سمنانی در ۵ سال اول زندگی طلاق می گیرند
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-اجتماعی / منطقه سمنان / سمنان / طلاق / جوانان / ازدواج
۵۰درصد زوج های سمنانی در ۵ سال اول زندگی طلاق می گیرند
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: براساس آمار ۵۰ درصد طلاق زوج‌های جوان در پنج سال اول زندگی مشترک روی می‌دهد که با اجرای طرح شبکه ارتباطی باشگاه زوج‌های جوان می توان این آمار را کاهش داد.
سه دروغ بزرگ!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
سه دروغ بزرگ!
یکشنبه‌شب، جشنواره فیلم لومیر میزبان اولیور استون بود. هم‌زمان نسخه ترمیم شده‌ای از فیلم مشهور او، «متولد چهارم جولای» در این برنامه به نمایش درآمد و در حالی که تنها نیمی از سالن نمایش به دلیل ویروس کرونا پر شده بود، استون روی صحنه رفت تا به پرسش‌ها، پاسخ دهد. هم‌زمان این کارگردان ۷۴ ساله، ایستاده مورد تشویق حضار قرار گرفت. استون یک ساعت روی صحنه بود و به سوال‌ها به زبان انگلیسی و فرانسوی که زبان مادری‌اش است، پاسخ داد. در ادامه بخشی از پرسش و پاسخ‌های قابل تأمل را انتخاب کرده‌ایم که می‌خوانید: * استون در پاسخ به این سوال که چگونه این وجدان سیاسی را به دست آورده است پاسخ داد: «بی‌شک از دروغ‌ها. از وقتی بچه بودم با طلاق والدینم روبه‌رو شدم، بعد جنگ ویتنام بود و بعد ترور جان‌اف کندی. آنها درباره …
زن جوان: من و شوهرصیغه ای ام هکر بویم و از ترکیه حسابهای مردم را خالی می کردیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / طلاق / هکرها / جرایم رایانه‌ای
زن جوان: من و شوهرصیغه ای ام هکر بویم و از ترکیه حسابهای مردم را خالی می کردیم
خراسان نوشت:زن ۳۶ ساله‌ای است که به اتهام فعالیت در گروه‌های هکری و تبهکاری دستگیر شده بود، درباره سرگذشت تاسف بارش توضیحاتی ارائه داد.
تصاویر: سد معبر
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
تصاویر: سد معبر
معبر همانطور که از نامش پیداست به معنی محل عبور می‌باشد و اصطلاحاً به محلی اطلاق می‌گردد که از آن برای عبور و مرور استفاده می‌شود و در اثر تفکیک اراضی موضوع ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ایجاد می‌ شود. سد معبر به هر عملی اطلاق می‌شود که باعث انسداد معابر عمومی می‌گردد به طوریکه عبور و مرور از آنها به طور دائم یا موقت غیرممکن یا دشوار شود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
برای تست کرونا دهانت را می‌بویند مبادا نگفته باشی دوستت دارم
شهرام شهیدی طـــنــزنـویــس  بین این همه خبر سیاسی در جهان یک خبر پزشکی توجه همه را به خود جلب کرد. پژوهشگران حوزه پزشکی اعلام‌کردند هورمون عشق به درمان کرونا کمک کرده و ابتلا به آن را هم سخت می‌کند. بعد از انتشار این خبر به طور اتفاقی به فایل صوتی مکالمات کاخ سفید دسترسی پیدا کردیم. گویا دوستان از طریق کانال کولر اتاق خواب ترامپ او را شنود کرده بودند. البته از اتاق فرمان می‌گویند اتاق خواب عیب است. خب از کانال کولر دفتر کار رئیس‌جمهوری آمریکا. در این فایل ترامپ به ملانیا می‌گوید: «خانم جان چرا میگی من دوستت ندارم؟ همین که تونستم کرونا را شکست بدم یعنی دوستت داشتم دیگه. این را من نمی‌گم که پزشک‌ها گفتن. الان همین ایران. ببین تو اون کشور چقدر آمار …
ماجرای طلاق «آناشید حسینی» از فرزند سفر ایران در دانمارک چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / آناشید حسینی / طلاق آناشید حسینی
ماجرای طلاق «آناشید حسینی» از فرزند سفر ایران در دانمارک چیست؟
روز‌های قبل، امیرمحسن مرادیان با انتشار پستی در اینستاگرامش خبر جدایی اش از آناشید حسینی را رسانه‌ای کرد. او علت طلاق را دخالت برخی افراد و نیش کنایه‌های آن‌ها معرفی کرده است. مرادیان دراین پست اینستاگرامی مدعی شده که یکی از روحانیون مطرح در شبکه‌های اجتماعی بیشترین تاثیر را در جریان طلاق آن‌ها داشته و خطاب به او نوشته است: "یادت می‌آید از تو خواستم به تهران بیایی و از نزدیک با ما آشنا شوی و تحقیقی درباره پدر و خانواده ام کنی؟ "
دلفان، رکورددار بیکاری در کشور
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-اجتماعی
دلفان، رکورددار بیکاری در کشور
بیشترین درصد بیکاری کشور در شهرستان دلفان وجود دارد که معضلات اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق ریشه در بیکاری دارد.
چگونه با شخصی که طلاق گرفته صحبت کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / طلاق / جدایی / سبک زندگی / پارسی خبر / افسردگی
چگونه با شخصی که طلاق گرفته صحبت کنیم؟
گاهی اوقات حتی دلسوزانه‌ترین کلمات ما می‌تواند برای کسانی که تازه طلاق گرفتند دردناک باشد.
ثروت جف‌بزوس از ۲۰۰میلیارد دلار رد شد/ثروت‌عظیم بعد از طلاقِ‌گران
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / جف بزوس / ثروتمندترین فرد جهان / ثروتمندترین افراد جهان / ثروتمندان آمریکا / ثروت جف بزوس / آمازون و جف بزوس / جف بزوس و مکنزی اسکات / ثروتمندترین فرد تاریخ
ثروت جف‌بزوس از ۲۰۰میلیارد دلار رد شد/ثروت‌عظیم بعد از طلاقِ‌گران
اقتصادنیوز : با افزایش قیمت سهام شرکت آمازون بار دیگر ارزش خالص دارایی های جف بزوس، بنیانگذار و مدیر این شرکت، برای بار دیگر از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار نیز گذشت.
بهنوش بختیاری طلاق خود را تکذیب کرد+عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
بهنوش بختیاری طلاق خود را تکذیب کرد+عکس
این «خانه سپید» است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
این «خانه سپید» است
داستان ۲۵ سال اعتیاد و کارتن خوابی بهناز و روایت ۲ سال پاکی اش مفصل بود، بهناز به اندازه‌ای قشنگ صحبت کرد که حظ کردیم، از خانواده فرهیخته و وصله ناجور بودن خودش گفت، از آمدنش به تهران و طلاق از شوهر اول و کار شبانه روزی به عنوان خدمتکار در خانه‌های مردم، از عاشق شدنش و عشق پای منقلی و تباه شدنش به پای معشوق، از بالارفتن مصرف شیشه و هروئین و فروختن وسایل خانه و خانه و همه داروندارش، از افتادن به کارتن خوابی و آوارگی در پاتق‌های تهران و خاله سارا شدن، از کتک خوردن و تحقیر شدن و پرت شدن مانند تکه‌ای زباله و زنکه بودن، از ساقی شدن و تجاوز نیرو‌های پلیس و مبارزه با مواد مخدر و تجاوز و تجاوز و تجاوز! این گزارش حاصل یک روز حضور و گفتگو در مرکز مددرسانی به زنان معتاد در محله شوش. جایی که اسمش را خانه …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
عشق و محبت بی‌قید و شرط به کودکان یا عشق مشروط
عشق و محبت بی‌قید و شرط یا غیرمشروط به نوعی از توجه مثبت و محبت کردن گفته می‌شود که در آن هیچ محدودیت یا شرطی وجود ندارد اما عشق و محبت مشروط کاملا متضاد عشق و محبت بی‌قید و شرط است که به محبت و توجه کردن همراه با شرط و محدودیت اطلاق می‌شود و بستگی به رفتار و عملکرد کودک دارد.  آیا باید عشق و محبت ما به کودک‌مان مشروط باشد یا غیرمشروط؟ عشق و محبت مشروط و غیرمشروط چه اهمیت و ضرورتی دارد و چه اثراتی را به دنبال خواهد داشت؟ هر کودکی نیازمند و خواهان آن است که محبت و توجه والدینش را فقط از یک طریق آن هم بدون هیچ شرطی دریافت کند، منظور از محبت بی‌قید و شرط این نیست که باید همیشه با کودک خود مدارا کرده و سطح توقعات خود را پایین بیاورید یا اینکه فقط به آنها امکانات …
(تصاویر) ماجرای طلاق بهنوش بختیاری و محمدرضا آرین از کجا شروع شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / بهنوش بختیاری / طلاق بهنوش بختیاری / محمدرضا آرین / بازیگر زن سینما
(تصاویر) ماجرای طلاق بهنوش بختیاری و محمدرضا آرین از کجا شروع شد؟
بهنوش بختیاری بازیگر در استوری اینستاگرامش متنی نوشت که برخی آن را به خبر جدایی بهنوش بختیاری از شوهرش محمدرضا آرین تعبیر کردند. ساعاتی بعد اما بهنوش بختیاری استوری قبلی را پاک کرد و در استوری جدیدی در اینستاگرام اعلام کرد از همسرش محمدرضا آرین جدا نشده است و از مردم خواست دیگران را قضاوت نکنند. بهنوش بختیاری در این سال‌ها و خصوصا در مجازی جنجال و دردسر کم نداشته است.
با این اقتصاد، جوانان می‌توانند ازدواج کنند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استانی-اجتماعی / ازدواج / طلاق / تورم
با این اقتصاد، جوانان می‌توانند ازدواج کنند؟
یک فعال اجتماعی گفت: شاهد جوانانی هستیم که  نیازها و کارکردهایی را که تاکنون در خانواده مرتفع  می‌کردند از روش‌های دیگر و با ایجاد اشکال جدیدی از ازدواج و خانواده برطرف می‌کنند و این یکی از زنگ های خطر اجتماعی است.
طلاق جنجالی بهنوش بختیاری بازیگر معروف زن+عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
طلاق جنجالی بهنوش بختیاری بازیگر معروف زن+عکس
بیشتر اختلافات زناشویی ناشی از نداشتن دو مهارت است
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / روانشناسی / طلاق / آسیبهای اجتماعی
بیشتر اختلافات زناشویی ناشی از نداشتن دو مهارت است
روانشناس بالینی و مشاور خانواده، با عنوان این مطلب که سرکوب احساسات و عدم ابراز صحیح آنها منجر به اضطراب و افسردگی می شود، گفت: بیشتر اختلافات زناشویی ناشی از نداشتن دو مهارت است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هوش مصنوعی برای طلاق در عصر کرونا
یک اپلیکیشن آنلاین به نام «آمیکا» از هوش مصنوعی برای کمک به جدایی زوجین در مسائلی چون حضانت فرزندان و تقسیم دارایی‌ها استفاده می‌کند. به گزارش thenextweb، این اپلیکیشن موازین قانونی را درنظر می‌گیرد و آنها را متناسب با شرایط طرفین اعمال می‌کند. به‌عبارت دیگر، این نرم‌افزار از انبوه داده‌هایی که مربوط به موارد مشابه گذشته بوده است، برای ارائه پیشنهاد به کاربران استفاده می‌کند. آمیکا توانایی هوش مصنوعی را در حل مسائل حقوقی در زمینه اختلافات خانوادگی نشان می‌دهد. البته طیف وسیعی از خدمات حقوقی خانوادگی، …
راهکارهای اصلاح رابطه زناشویی قبل از جدایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / روابط زناشویی / روابط زوجین / انتخاب همسر / سبک زندگی / پارسی خبر / طلاق / جدایی
راهکارهای اصلاح رابطه زناشویی قبل از جدایی
به رغم تعدد دلایلی که منجر به شکست رابطه زناشویی و توسل به گزینه جدایی می‌شود، برخی از آن‌ها ممکن است ساده باشد و با اندک تلاشی از سوی هر دو طرف بتوان بر آن‌ها غلبه کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / ازدواج و طلاق
سیاست‌های کشور همسو با کاهش طلاق پیش می‌رود
یک مددکار اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های کشور همسو با کاهش طلاق پیش می‌رود، گفت: این سیاست‌ها اهداف مهم و مبارکی هستند اما منحصر کردن تمام سیاست‌ها به مساله کاهش طلاق ما را دچار نادیده گرفتن زوجین و فرزندانشان پس از طلاق می‌کند.
ماجرای طلاق پسر سفیر از همسرش/ آقای صدرالساداتی تو زندگی ام را گرفتی! + عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ماجرای طلاق پسر سفیر از همسرش/ آقای صدرالساداتی تو زندگی ام را گرفتی! + عکس
امیرمحسن مرادیان در یادداشتی در صفحه شخصی اش با اعلام خبر جدایی اش از آناشید حسینی، خطاب به صدرالساداتی فردی که با انتشار تصاویر خصوصی از ازدواج او، برایش مشکلات فراوانی ایجاد کرده بود نوشت: تو زندگی من را گرفتی ...
دوستت دارم اما تلفن همراهم را بیشتر!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دوستت دارم اما تلفن همراهم را بیشتر!
این روزها کرونا خبر یک بسیاری از رسانه هاست اما در دنیا بیماری همه گیری از مدت ها قبل شایع شده که کم خطر نیست. این بیماری روی روابط انسان با بقیه و روال عادی زندگی اثر می گذارد تا جایی که گاه کار زوجین را حتی به طلاق می کشاند.
چابهار سنگاپور خاورمیانه می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / فرودگاه‌های ایران / منطقه آزاد چابهار
چابهار سنگاپور خاورمیانه می شود؟
در سند جامع لجستیک کشور، چابهار به عنوان یک نقطه حساس تعریف و عنوان شهر لجستیکی بر آن اطلاق شده است. اما تبدیل شدن به شهر لجستیکی مستلزم زیرساخت‌های توسعه یافته است.
کیهان: طلاق مصلحتی از دولت روحانی به عشق حضور در دولت جدید!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / زنان / ریاست جمهوری / اصلاح طلبان
کیهان: طلاق مصلحتی از دولت روحانی به عشق حضور در دولت جدید!
روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه امروز نوشت: اصلاح‌طلبان صرفاً به عشق تداوم قدرت در انتخابات 1400، دنبال طلاق مصلحتی از دولت روحانی هستند.
ماجرای خواهران آواره!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / خواهر / اعتیاد / پدر / مادر / طلاق / آوارگی
ماجرای خواهران آواره!
از طرف دیگر نیز مادرم قفل منزلش را عوض کرده و ادعا می‌کند هیچ گونه مسئولیتی در قبال ما ندارد. این بود که دست به دامان قانون شدیم و به کلانتری آمدیم تا شاید ...
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جنگ بر سر لغت فراگیر
فرآورده: من می‌گویم وقتی ما قانون مدون به‌روز برای فضای مجازی نداریم شما هم بهتر می‌دانید که قوانین را از کل به جز می‌نویسند؛ از جز به کل که نمی‌نویسند چرا اینجا می‌خواهید قانون را از جز به کل بنویسید؟ وقتی قوانین اداره کلان سازمان، اداره فضای مجازی یا قوانین بالاسری وجود ندارد چرا به یک‌باره به صوت و تصویر فراگیر گیر دادیم؟ تعریفی هم به صوت و تصویر فراگیر اطلاق کردیم که به قول آقای عسگرپور اگر ماشین در خیابان بوق بزند باید مجوز بگیرد.
روگردانی جمهوریخواهان ازترامپ
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
روگردانی جمهوریخواهان ازترامپ
عملکرد ضعیف ترامپ در روزهای گذشته نه‌تنها واکنش منفی دمکرات‌ها را به‌دنبال داشته است، بلکه موجب شده جمهوریخواهان نیز پشت او را خالی کنند. حزب جمهوریخواه آمریکا اکنون با نامزدی روبه‌روست که محبوبیت خود را به‌دلیل عملکرد غیرقابل‌قبول در مناظره اول، ابتلا به کرونا، دست‌کم گرفتن این بیماری و رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی و عجولانه در زمینه اقتصادی از دست داده است. یکی از نگرانی‌ها، پیامدهای احتمالی رویدادی است که در دوره‌های اخیر انتخابات در آمریکا به «موج آبی» معروف شده است. موج آبی به وضعیتی اطلاق می‌شود …
تحقق ۱۹ درصدی صلح و سازش در زوجین متقاضی طلاق
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تحقق ۱۹ درصدی صلح و سازش در زوجین متقاضی طلاق
هم اکنون بیش از ۳۰۰ شعبه تخصصی یا اختصاصی دادگاه خانواده فرایند رسیدگی به اختلافات خانوادگی را انجام می‌دهند.
طلاق صوری برای معافیت فرزندان از سربازی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / فرماندار / بویراحمد / سربازی / معافیت از سربازی / طلاق صوری
طلاق صوری برای معافیت فرزندان از سربازی
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: برخی از زوجین برای اخذ معافیت خدمت سربازی فرزندان خود از طلاق استفاده ابزاری می کنند.
زندگی کردن کودک با یکی از والدین برای سلامت روان او خطرآفرین است
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / استانی-اجتماعی / طلاق / کودک
زندگی کردن کودک با یکی از والدین برای سلامت روان او خطرآفرین است
یک مشاور خانواده گفت: زندگی کردن کودک با یکی از والدین می‌تواند آسیب‌زا باشد و ضرورت دارد تا بعد از جدایی والدین، کودک بتواند به‌نوعی با هر دو والد دیدار داشته باشد.
فرار دختران از خانه چرا افزایش دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / دختران فراری / فقر / طلاق
فرار دختران از خانه چرا افزایش دارد؟
سرگرد الهام ناصری در یادداشتی در روزنامه جوان نوشت: موضوع فرار دختران و زنان در تهران به عنوان یکی از ناهنجاری‌های اجتماعی، نوعی عارضه و بیماری است. وقتی آثار و عوارض آسیب‌ها در جامعه رخ می‌نماید، این عوارض متفاوت بوده و به سرعت با الگوسازی که از آن‌ها می‌شود، به صورت یک عارضه فراگیر در خواهد آمد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / تلفن همراه / رسانه / اعتیاد / بیماری
مواظب باشیم، «فابینگ» نگیریم
این روزها کرونا خبر یک بسیاری از رسانه هاست اما در دنیا بیماری همه گیری از مدت ها قبل شایع شده که کم خطر نیست. این بیماری روی روابط انسان با بقیه و روال عادی زندگی اثر می گذارد تا جایی که گاه کار زوجین را حتی به طلاق می کشاند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بازخوانی و واکاوی پرونده محیط‌زیستی‌ها
گفت‌وگو درباره و پیرامون پرونده محیط‌زیستی‌ها همچنان گفت‌وگویی است، درازدامن. باتوجه به قطعیت احکام و نظر به اینکه اقدامات آنها از منظر قوه قضا اقدام علیه امنیت قلمداد شده، باید به کیفیات تسهیلی و اعاده این احکام تمرکز کرد. به نظر می‌رسد اختلاف‌نظر وجدانی درخصوص ماهیت و عنوان مجرمانه وجود داشته باشد. کمااینکه ضابطین تخصصی اختلاف‌نظر علنی و تردیدافکنی درخصوص عنوان جرم و اطلاق جاسوسی به فعل ایشان داشته‌اند. جامعه حقوقی هم مجاب به واکنش کیفری و رعایت اصل تناسب نسبت به فعالیت‌های انتسابی به ایشان نشده است. بی‌توجهی به اقناع افکار عمومی نسبت به یک پرونده آثار اجتماعی خوبی ندارد؛ چه اینکه فلسفه کیفرانگاری، بازدارندگی اجتماعی است و مطلوب نیست که سامانه …
مُسکن یا معالج؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
مُسکن یا معالج؟
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازار سرمایه در مقابل بازارهای موازی، قابلیت نقدشوندگی آن است. قابلیت نقدشوندگی (Market Liquidity) به سرعت و قابلیت تبدیل شدن به وجه نقد در قیمت نزدیک به ارزش واقعی یک دارایی اطلاق می‌شود. خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در بازار سهام در مقایسه با بازار ارز، طلا، خودرو و مسکن از هزینه و زمان کمتری برخوردار است.
تصاویر: ثروت‌های آینده
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
تصاویر: ثروت‌های آینده
خانواده از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر سلامت روان کودکان به‌شمار می‌رود که از بدو تولد تا سنین مختلف کودکی و نوجوانی در ایجاد فرآیند صحیح رشد و نبوغ او نقش به‌سزایی ایفا می‌کنند. در این میان اما کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست کودکانی هستند که به هر دلیلی مانند فقر، مشکلات اقتصادی، بیکاری، طلاق، اعتیاد و... والدین خود را از دست داده‌اند و همین موارد باعث بروز اختلالات گوناگون مانند پرخاشگری، کمبود محبت، انزوا و افسردگی در آن‌ها شود و نیازمند به کمک‌های مادی و معنوی بی‌شماری هستند. در این خصوص مراکز بهزیستی گوناگونی در سطح کشور و از سوی دولت وجود دارد که موظف به نگهداری از این کودکان هستند و خدمات مختلف رفاهی، آموزشی و... در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. این تصاویر مربوط به یکی از موسسات نگهداری از کودکان …
۲۷ روز تا انتخابات آمریکا؛ «دگرگونی آبی» در شمارش آراء‌ چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / انتخابات آمریکا / دونالد ترامپ / جو بایدن / blue shift
۲۷ روز تا انتخابات آمریکا؛ «دگرگونی آبی» در شمارش آراء‌ چیست؟
«دگرگونی آبی» (blue shift) به وضعیتی اطلاق می‌شود که برنده انتخابات در ساعات پس از پایان رای گیری مشخص نمی‌شود و نامزد پیشتاز در روزهای بعد از انتخابات به دنبال شمارش رای‌هایی که با پست ارسال شده است پیشتازی خود را از دست می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
بی‌خبری ازبک‌ها از محرومیت آل‌کثیر / AFC بدون هیچ شکایتی حکم را صادر کرده
گویا کمیته انضباطی AFC بدون اینکه شکایتی از ازبک ها بیایید وارد عمل شده و خودش این حرکت آل کثیر را توهین نژادی اطلاق کرده و محرومیت برای این بازیکن درنظر گرفته است.
«موج آبی» چگونه نتیجه انتخابات آمریکا را دگرگون می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / حزب جمهوری خواه / حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / جوزف بایدن / اخبار "آمریکا" / دونالد ترامپ
«موج آبی» چگونه نتیجه انتخابات آمریکا را دگرگون می‌کند؟
«موج آبی» به وضعیتی اطلاق می‌شود که برنده انتخابات در ساعات پس از پایان رای گیری مشخص نمی‌شود و نامزد پیشتاز در روزهای بعد از انتخابات به دنبال شمارش رای‌هایی که با پست ارسال شده است پیشتازی خود را از دست می‌دهد.
انواع طلاق در قانون مدنی/ منظور از رجوع چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / طلاق / رجوع / طلاق رجعی / قانون مدنی / سبک زندگی / پارسی خبر
انواع طلاق در قانون مدنی/ منظور از رجوع چیست؟
طلاق از نظر لغوی به معنی باز کردن گره و رها کردن است از نظر حقوقی به معنی انحلال نکاح دائم با رعایت تشریفات و شرایط مقرر در قانون می‌باشد.
نبی: تعدادی از باشگاه‌ها افرادی فاقد شرایط را مربی و سرمربی خطاب می‌کنند/ جذب سرمربی باید طبق قانون باشد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / فوتبال / مهدی محمدنبی / فدراسیون فوتبال ایران
نبی: تعدادی از باشگاه‌ها افرادی فاقد شرایط را مربی و سرمربی خطاب می‌کنند/ جذب سرمربی باید طبق قانون باشد
مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به سازمان لیگ از اطلاق عنوان مربی و سرمربی به برخی افراد فاقد شرایط از سوی باشگاه‌ها، گلایه کرد.
وداع با مرجعیت عام
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
وداع با مرجعیت عام
  سیدمحمد حسین محمدی   آیت‌الله سیدحسین بروجردی، آخرین کسی بود که به ‌معنای واقعی کلمه لقب «مرجع عام» بر او اطلاق می‌شد. بعد از وفات او، مرجع عام اصطلاحی بود که تنها در کتاب‌ها از آن استفاده می‌شد. آیت‌الله بروجردی اگرچه که از شاگردان آخوند خراسانی بود اما هم در منش سیاسی و هم در رویکردهای نظری، دیدگاهی متفاوت از استادش داشت. این تفاوت‌ها تا قبل از ورود آیت‌الله بروجردی به قم نمایان نبود و تازه پس از ورود و استقرارش در قم بود که جلوه‌های مختلف سیاسی و نظری او نمایان شدند. سال‌های قبل از ورود …
ستاد «جمعیت و تعالی خانواده» تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / طلاق / ازدواج ساده / شورای عالی انقلاب فرهنگی
ستاد «جمعیت و تعالی خانواده» تشکیل می‌شود
تهران- ایرنا - رییس کمیته مطالعات و پایش سیاست‌های جمعیتی کشور با اشاره به تشکیل «ستاد جمعیت و تعالی خانواده»  ذیل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : آیین‌نامه اجرایی ستاد جمعیت و تعالی خانواده، در دست تهیه است.
دامپزشک
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / وزارت جهاد کشاورزی / گلستان / روز دامپزشکی
دامپزشک
ایرنا - گرگان - دامپزشکی دانشی تجربی است که به شناخت، درمان و پیشگیری بیماری‌های حیوانات می‌پردازد. در این رشته همچنین به بیماری‌های مشترک انسان و دام پرداخته می‌شود. دامپزشکی دانشی کهن است و در ایران قدیم از دامپزشک به عنوان بیطار یاد می‌شده است. در قانون سازمان دامپزشکی کلمه دام به حیوانات اهلی، طیور، ماهی، زنبور عسل، کرم ابریشم، حیوانات آزمایشگاهی و حیوانات باغ وحش اطلاق می‌شود.دامپزشکی صرفاً به معنای درمان یک بیماری در دام نیست، بلکه این رشته نقش مؤثری در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه دارد و با فقدان دامپزشکی، بدون شک بخشی از سلامت جامعه به خطر خواهد افتاد.
چالش‌های تشکیل خانواده میان دهه ۶۰ و ۷۰/ چرا طلاق میان دهه هفتادی‌ها بیشتر شده؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / ازدواج / طلاق / دهه شصت / دهه هفتاد
چالش‌های تشکیل خانواده میان دهه ۶۰ و ۷۰/ چرا طلاق میان دهه هفتادی‌ها بیشتر شده؟
تفاوت عملکرد درباره ازدواج و زندگی مشترک میان دو نسل دهه شصتی‌ها و دهه هفتادی‌ها زمانی مشهود می‌شود که کاهش آمار ازدواج میان گروه اول و افزایش آمار طلاق در بین گروه دوم را مورد بررسی قرار دهیم. اما همین تفاوت در عملکرد هم نشان از التهابی در لایه‌های زیرین جامعه دارد که باعث شده این دو گروه هریک در حوزه تشکیل خانواده موفقیت چندانی نداشته باشند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
جامعه، خیانت، طلاق
طلاق در زمان حاضر به تدریج به بحرانی تبدیل شده است که باعث از هم پاشیده شدن کانون گرم خانواده و سبب تاثیرات منفی بر سلامت جسمی و روانی زوج‌ها می‌شود. طلاق یک فقدان است که سازگاری فرد را تحت‌الشعاع قرار داده و اثرات نامطلوبی در این زمینه ایجاد می‌کند. فقدان کنترل، نارسایی و اختلال در زمینه کنترل عواطف و تنظیم هیجان‌ها، کاهش اعتماد به نفس و خودارزشمندی پایین، پیامدها و فقدان‌هایی هستند که ممکن است فرد پس از دریافت آسیب، طی وقایع تنش‌زایی مانند طلاق، آنها را تجربه کند.گاهی زوجین در روابط زناشویی با معضلاتی روبرو می‌شوند که آنها را دچار تعارض می‌کند که این تعارض آغازین قصه انفکاک و طلاق است. سوال اصلی که مطرح می‌شود این است ‌که چه علل و عواملی …
ناصر به شاه حمله می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
ناصر به شاه حمله می‌کند
ایران و مصر پیش از آنکه در سال 1339 با یکدیگر قطع رابطه کنند در دهه20 شمسی از هم طلاق گرفته بودند؛ جایی که فوزیه همسر اول شاه به قهر، دربار ایران را ترک کرد و به قاهره رفت و درنهایت این دو از هم جدا شدند. با این حال در سال 1331 درحالی‌که شاه با نخست‌وزیر، محمد مصدق، در جنگ و جدل بود، ملک فاروق با کودتای افسران آزاد، از سلطنت خلع شد و به تبعید رفت. یک سال بعد در مرداد 1332 نیز شاه ایران علیه مصدق دست به کودتا زد، اما در ابتدا موفق نشد و ایران را برای چند روزی ترک کرد تا اینکه عوامل کودتا در ضعف تحلیلی …
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
دوباره جهانی شدن
طلاق دادن واقعیت، انکار پدیده‌های عینی پیرامون ذهن و فرار از فهم دنیای دیگران از عواملی است که ترکیب بند فرافکنی و ایجاد ناسازگاری منطقی در معرفت است. در این گونه مواقع که نقاب بر اندیشه آویزان است، حل مساله دچار اختلال می‌شود. وقتی رابطه ذهن و عین با تعصب، ترس و جهل مخدوش شود، زیست - جهان انسان واقع‌بینانه شکل نمی‌گیرد و برون‌داد آن نه تنها لباس حکمت نمی‌پوشد بلکه افسار گسیخته خارج از قاعده نمایان می‌شود. علوم انسانی در ایران از این آشفته بازار رنج بسیار می‌برد و به همین خاطر بنیه نظری محکم، تئوری‌پردازی، فرضیه‌سازی و تولید علم در این روزگاران عنصر گمشده ماست.  با این مقدمه سراغ واژگان، مفاهیم و عناوینی می‌رویم که به عنوان داده‌ها، …
استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / اختیارات رئیس جمهور / استعفای روحانی / بیژن مقدم / عباس عبدی
استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟
به گزارش  روزنامه جهان صنعت نیوز  بحث استعفای روحانی را عباس عبدی بر سر زبان‌ها انداخت. او دیروز در یادداشتی برای روزنامه «اعتماد» به سناریو‌های سه‌گانه بعد از انتخابات آمریکا و مدیریتی که هر یک از آنان ایجاب می‌کند، اشاره و تاکید کرده است:  «متاسفانه در ایران استعفا هم به سرنوشت طلاق دچار شده است. هر زوجی که طلاق می‌گیرند، حتما باید با دشمنی و نفرت و کینه‌ورزی و بدگویی حتی زد و خورد و دعوا همراه باشد، در حالی که می‌توان دوستانه هم طلاق گرفت.
راه‌اندازی پویش ازدواج آسان در صدا و سیما
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / تلویزیون / رسانه ملی
راه‌اندازی پویش ازدواج آسان در صدا و سیما
کوروش مفاخری نماینده سازمان صدا و سیما در کارگروه ملی ترویج ازدواج و کاهش طلاق از ترویج ازدواج آسان در ماه ربیع‌الاول خبر داد.
تشریح برنامه سازمان صدا و سیما برای ترویج ازدواج آسان/ لزوم ارائه الگوهای ازدواج آسان به جامعه
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / صدا و سیما / شورای عالی انقلاب فرهنگی / ازدواج / ازدواج و طلاق / طلاق / خانواده / ازدواج آسان
تشریح برنامه سازمان صدا و سیما برای ترویج ازدواج آسان/ لزوم ارائه الگوهای ازدواج آسان به جامعه
دومین جلسه کارگروه ملی ترویج ازدواج و کاهش طلاق با هدف بررسی برنامه های صدا و سیما و دیگر دستگاه ها در این موضوع، برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •