سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
هپاتیت C
استعفای جنجالی ملک‌زاده و چند سؤال بی‌پاسخ
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / سازمان غذا و دارو / وزارت بهداشت / ویروس کرونا / علوم پزشکی کشور / مسیح دانشوری / انگلستان / هپاتیت c / سعید نمکی / ایران / آمریکا
استعفای جنجالی ملک‌زاده و چند سؤال بی‌پاسخ
تصدی ریاست هیئت مدیره شرکت روژان دارو توسط ملک‌زاده، هم‌زمان با حضور در سمت معاونت وزیر و تجویز برخی داروهای بی‌تأثیر برای درمان کرونا از مواردی است که معاون مستعفی وزیر باید پاسخگوی آن‌ها باشد.
تاثیر داروی هپاتیت C برای درمان کووید ۱۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / ویروس کرونا / کووید ۱۹ / هپاتیت / هپاتیت c / مهارکننده پروتئاز طبیعی / سازمان غذا و دارو آمریکا / داروی هپاتیت C / اخبار داغ
تاثیر داروی هپاتیت C برای درمان کووید ۱۹
محققان برای تعیین میزان مهار پروتئاز اصلی کروناویروس که آنزیم پروتئینی اصلی در تکثیر این ویروس است، ویژگی های پیوندی چندین داروی هپاتیت C را بررسی کردند.
مراقب عوارض جبران‌ناپذیر هپاتیت باشید
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / هپاتیت / هپاتیت c / کبد / هپاتیت A / پزشکی
مراقب عوارض جبران‌ناپذیر هپاتیت باشید
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به انواع مختلف بیماری هپاتیت و راه‌های انتقال آن، در خصوص عوارض جبران‌ناپذیر این بیماری ویروسی هشدار داد.
تاثیر کرونا و تحریم‌ها بر هدف حذف هپاتیت تا سال ۱۴۱۰
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / هپاتیت / ویروس هپاتیت B / هپاتیت c / وزارت بهداشت / بیماری واگیردار / کروناویروس
تاثیر کرونا و تحریم‌ها بر هدف حذف هپاتیت تا سال ۱۴۱۰
رییس اداره کنترل و مبارزه با هپاتیت وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حذف هپاتیت تا سال ۱۴۱۰، گفت: در حالی هدف حذف هپاتیت را به دقت دنبال می‌کنیم که هم کرونا و هم تحریم‌ها ما را با چالش‌هایی نیز روبرو کرده است. این تحریم‌ها در تامین برخی تجهیزات پزشکی از جمله کیت تشخیص هپاتیت ما را دچار مشکل می‌کند.
۱۳ درصد کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر مشهد هپاتیت C دارند
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / استانی-اجتماعی / ویروس هپاتیت B
۱۳ درصد کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر مشهد هپاتیت C دارند
دبیر انجمن هپاتیت خراسان رضوی گفت: مطالعه اخیر ما نشان داد که به طور متوسط ۱۳ درصد کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر در مشهد مبتلا به عفونت هپاتیت C  بودند در حالی که در جمعیت عمومی مشهد کمتر از نیم درصد است.
کاهش شدید ابتلای معتادان تزریقی به هپاتیت C و انتقال آن
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
کاهش شدید ابتلای معتادان تزریقی به هپاتیت C و انتقال آن
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان ابتلا به بیماری هپاتیت میان معتادان تزریقی به صفر نزدیک شده است، می‌گوید: پیش از اجرای برنامه MMT (درمان نگهدارنده با متادون) در کشور درصد بالایی از میزان انتقال هپاتیت c و ایدز توسط معتادان تزریقی و از طریق سرنگ آلوده اتفاق می‌افتاد، اما پس از شروع این برنامه میزان انتقال هپاتیت و ایدز به صورت تزریق در کشور کاهش یافت.
هپاتیت C، بیماری دردسرساز بی‌واکسن آینده
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / بهداشت / بیماری / هپاتیت / هپاتیت c
هپاتیت C، بیماری دردسرساز بی‌واکسن آینده
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اکثر جوانان و نوجوانان این واکسن را تزریق کرده‌اند و به این بیماری مبتلا نمی‌شوند و بیشتر مبتلایان، مربوط به سال‌های گذشته است بنابراین عمدتا هپاتیت‌ها به سمت C می‌روند و در آینده بیشتر مشکلات ما در زمینه هپاتیت C است زیرا واکسن ندارد.
نوبل هفته منحصربفرد خود را تجربه کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / انگلیس / فرانسه / سازمان ملل متحد / جایزه نوبل / ایالات متحده آمریکا / نوبل / کانادا / هپاتیت C
نوبل هفته منحصربفرد خود را تجربه کرد
تهران- ایرنا- شیوع پاندمی جهانی و پیامدهای آن موجب شد مراسم اهدای نوبل در سال جاری، یک هفته منحصر به فرد را تجربه کند.
خوراکی‌های مضر برای کبد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / غذا‌های چرب / بیماری کبد / کبد چرب / کبد چرب / سبک زندگی / پارسی خبر
خوراکی‌های مضر برای کبد
 کبد یکی از اندام‌های کلیدی بدن انسان است، اما بیشتر ما کمتر به آن توجه می‌کنیم مگر این که بروز مشکلی در آن مانند بیماری مجاری صفراوی، سیروز، بیماری کبد چرب، هموکروماتوز، هپاتیت C یا بیماری ویلسون در آن تشخیص داده شده باشد. کبد نقش مهمی در تنظیم عملکرد‌های بدن ایفا می‌کند. این اندام متابولیسم را تنظیم می‌کند، مواد مغذی دریافتی از رژیم غذایی را به موادی قابل استفاده یا ذخیره در بدن تبدیل می‌کند و همچنین مسئول رسیدگی به مواد سمی است که از دفع یا تبدیل شدن آن‌ها به چیزی بهتر اطمینان حاصل می‌کند. اگر به طور مداوم غذا‌ها و نوشیدنی‌های مضر برای کبد را مصرف کنید، سلامت این اندام نیز رو به زوال خواهد رفت. چه یک مشکل کبدی در شما تشخیص داده شده باشد یا درباره آسیب بالقوه به کبد از طریق رژیم غذایی خود نگران …
تجربه برندگان نوبل پزشکی برای شکست جهانی کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تجربه برندگان نوبل پزشکی برای شکست جهانی کرونا
زهرا خلجی- خبرنگار 3دانشمند برنده جایزه نوبل پزشکی امسال در گفت‌وگو با سایت جایزه نوبل، علاوه بر تأثیر و کمک به شناسایی ویروس هپاتیت C در راه پژوهش‌های مهم در دوره پاندمی کرونا و شناخت بهتر این ویروس، قصه 50ساله‌ای که پشت کشف مهم دنیای پزشکی است را بازگو کرده‌‌اند. «چارلز رایس» یکی از برندگان مشترک نوبل پزشکی که یک ویروس شناس آمریکایی و استاد دانشگاه راکفلر نیویورک است موفقیت در مسیر کشف هپاتیت C را پیش درآمدی برای بررسی بهتر در شناخت کامل ویروس کرونا می‌داند. او می‌گوید: کار کردن با جامعه‌ای …
به تلاش خود برای ابداع واکسن هپاتیت C ادامه خواهیم داد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / نوبل پزشکی / جایزه نوبل / نوبل 2020
به تلاش خود برای ابداع واکسن هپاتیت C ادامه خواهیم داد
"مایکل هوتون"، از برندگان نوبل پزشکی ۲۰۲۰ در مصاحبه خود گفت که او و گروهش قصد دارند تلاش‌های خود را برای ابداع واکسن هپاتیت C ادامه دهند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
تقدیر از کاشفان ویروس هپاتیت C
بابک بنان. پژوهشگر دانشگاه وندربیلت
۲ آمریکایی و ۱ انگلیسی؛ 
نوبل پزشکی به کاشفان ویروس هپاتیت C رسید
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
۲ آمریکایی و ۱ انگلیسی؛ نوبل پزشکی به کاشفان ویروس هپاتیت C رسید
۳ کاشف ویروس هپاتیت C موفق شدند نوبل پزشکی ۲۰۲۰ را به دست بیاورند.
دشمنان کبد را بشناسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / انرژی / بدن انسان / سبزیجات / مد / مصرف بیش از حد
دشمنان کبد را بشناسید
اقتصاد نیوز:کبد مسئول تجزیه چربی ها و تبدیل آنها به انرژی است، از این رو، مصرف بیش از حد غذاهای چرب می تواند فشار مضاعفی را به کبد وارد کند.کبد یکی از اندام های کلیدی بدن انسان است اما بیشتر ما کمتر به آن توجه می کنیم مگر این که بروز مشکلی در آن مانند بیماری مجاری صفراوی، سیروز، بیماری کبد چرب، هموکروماتوز، هپاتیت C یا بیماری ویلسون در آن تشخیص داده شده باشد.
کبد و ۱۱ خوردنی پردردسر برای آن
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / کبد / خوردنی / مواد سمی / هپاتیت C / متابولیسم / چربی / قند
کبد و ۱۱ خوردنی پردردسر برای آن
کبد نقش مهمی در تنظیم عملکرد‌های بدن ایفا می‌کند. این اندام متابولیسم را تنظیم می‌کند، مواد مغذی دریافتی از رژیم غذایی را به موادی قابل استفاده یا ذخیره در بدن تبدیل می‌کند و همچنین مسئول رسیدگی به مواد سمی است.
هپاتیت در گروه‌های پُرخطر تقریبا ریشه‌کن شده‌است
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله / واکسن هپاتیت / هپاتیت
هپاتیت در گروه‌های پُرخطر تقریبا ریشه‌کن شده‌است
تهران - ایرنا - استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: در سال‌های گذشته حدود ۵۰ درصد هموفیلی‌ها، ۳۰ درصد تالاسمی‌ها و ۲۰ درصد دیالیزی‌ها در کشور دچار هپاتیت C می‌شدند که با اقدامات بسیار مناسب این بیماری تقریبا در همه استان‌ها در گروه‌های پرخطر ریشه‌کن شده‌است.
هپاتیت مانند سرماخوردگی بروز می‌کند!
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / هپاتیت / سرماخوردگی / هپاتیت c / بیماری / سلامت / درمان بیماری / علائم بیماری / هپاتیت B / هپاتیت A / کبد
هپاتیت مانند سرماخوردگی بروز می‌کند!
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، در مورد علل و عوامل بروز هپاتیت، توضیحاتی ارائه داد.
دلایل بالابودن سلامت خون مصرفی ایران در دنیا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سازمان انتقال خون / هپاتیت B / HIV / هپاتیت / هپاتیت c / ایران / بیماری واگیر / انتقال خون / اهدای خون / بیماران
دلایل بالابودن سلامت خون مصرفی ایران در دنیا
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: خون مصرفی در کشور جزو سالم ترین خون ها در دنیا بوده و ضریب امنیت و سلامت خون بسیار بالاست.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / اعتیاد به مواد مخدر / بیماری هپاتیت
نماینده سازمان ملل: نیمی از معتادان تزریقی در جهان، هپاتیت C دارند
به گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ الکساندر فدولوف روز پنجشنبه در نشست تخصصی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با نمایندگان سیاسی مقیم و وابستگان نظامی مستقر در تهران افزود: این نشست، فرصت مناسبی برای ‌هم‌اندیشی نمایندگان کشورها است تا شاهد تبادل نظر در خصوص معضل جهانی قاچاق مواد مخدر باشیم.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
میز خبر
رئیس پیشین سازمان زندان‌ها اعلام کرد:  ابتلای 9هزار زندانی در ایران به ایدز و هپاتیت‌ C [شهروند] رئیس پیشین سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی می‌گوید ۲‌هزار بیمار مبتلا به ایدز در زندان‌ها و ۷‌هزار  زندانی به هپاتیت C مبتلا هستند. اصغر جهانگیر گفته این سازمان ۳۰۰‌هزار کیت سریع اچ‌آی‌وی خریده است. او که در مراسم تودیعش سخن می‌گفت، آمار زندانیان ایران را ٢١١‌هزار نفر اعلام کرد که در ٢۶٨ مرکز نگهداری می‌شوند: «در ‌سال ٩٣، ٢٢۴‌هزار نفر در زندان‌ها بودند که اکنون تعداد زندانیان ۶‌درصد کاهش یافته است. آمار ورودی زندانیان در ‌سال ١٣٩٣،  ۵۴٧‌هزار بود که در پایان اردیبهشت‌ماه …
حیوانی موذی، عامل جدید هپاتیت در انسان
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سلامت / هپاتیت / کبد / هپاتیت B / هپاتیت c / هپاتیت A / مشرق نیوز / بیماری کبد
حیوانی موذی، عامل جدید هپاتیت در انسان
کارشناسان بیماری‌های عفونی دانشگاه هنگ کنگ موش‌های صحرایی را منشأ جدید هپاتیت در انسان می‌دانند.
ویروس‌هایی که با سرطان پیوند خورده‌اند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس / سرطان / پارسی خبر
ویروس‌هایی که با سرطان پیوند خورده‌اند
عفونت مزمن با هپاتیت C. موجب سیروز یا زخم شدن کبد می‌شود. در یک تا دو درصد افراد آلوده، سیروز می‌تواند در نهایت به سرطان هپاتوسلولار (کبد) منجر شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
هپاتیت و انـواع آن
متخصص بیماری‌های گوارش و کبد به تشریح بیماری هپاتیت پرداخت و گفت: هپاتیت یک واژه عمومی برای التهاب کبدی است که ممکن است فرد به علل مختلف عفونی یا غیرعفونی به آن مبتلا شود. دکتر داود مطهری‌زاد با تاکید بر این که علل عفونی بیماری هپاتیت، ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و پارازیت‌ها هستند، گفت: علل غیرعفونی هپاتیت شامل الکل، داروها، بیماری‌های خود ایمنی و متابولیک است. وی با تاکید بر این که هپاتیت ممکن است ماهیت حاد یا مزمن داشته باشد گفت: هپاتیت در چند علت بررسی و مطرح می‌شود که هپاتیت‌های عفونی در رتبه اول قرار دارد و حدود ۵۰ درصد کل هپاتیت‌های حاد را شامل می‌شود.هپاتیت C. خطرناک‌تر است دکتر مطهری‌زاد به تشریح هپاتیت C. پرداخت و گفت: اکثر افراد مبتلا به هپاتیت C. بدون علامت هستند. حتی نوع علامت‌دار …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
سرطان کبد از پیشگیری تا درمان
دکتر امیر موسوی‌نسب متخصص گوارش و کبد با اعلام این که از نظر اپیدمیولوژی یا همه‌گیر شناسی، سرطان کبد Hcc یکی از شایع‌ترین سرطان‌های دنیا است گفت: بیش از ۸۲ درصد شیوع سرطان کبد در کشور‌های در حال توسعه است که چین با ۵۵ درصد، رتبه اول کشور‌های مبتلایان به سرطان کبد را دارد.فوق‌تخصص هماتولوژی و آنکولوژی علت گسترش سرطان کبد در برخی کشور‌ها را شیوع هپاتیت B. در این مناطق دانست و گفت: در کشور‌های پیشرفته علت این نوع سرطان هپاتیت C. و کبد چرب است، اما در بعضی از کشور‌های اروپای جنوبی، علت شیوع این سرطان مصرف بیش از اندازه الکل می‌باشد.نقش جنسیت و سن در ابتلا به سرطان کبد وی در پاسخ به این که مردان بیشتر در معرض ابتلا به سرطان کبد هستند یا زنان و دلایل آن چیست، گفت: به طور کلی سرطان کبد (Hcc) در مردان …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بیماری های غیرواگیر / علوم پزشکی / جهرم / بیماری های واگیردار / بهداشت و سلامت
ایران جزو معدود کشورهای تولیدکننده داروی هپاتیت C است
شیراز-ایرنا-رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ایران جزو معدود کشورهای جهان است که توانسته داروی هپاتیت C را با قیمت ارزان تولید کند این دارو در درمان کاملاً مؤثر است و با مشابه خارجی آن تفاوتی ندارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / بیماری هپاتیت / شهرهای عاری از هپاتیت
طرح «شهرهای عاری از هپاتیت» در کشور اجرا شد
طرح «شهرهای عاری از هپاتیت» در کشور اجرایی شده است، با این اقدام در صدد شناسایی، درمان و در نهایت ریشه‌کنی بیماری هپاتیت C در ایران هستیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / هپاتیت c / اخبار علمی - کرمان / استانی-علمی و آموزشی
اجرای برنامه حذف بیماری هپاتیت C از اسفندماه در کرمان
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: برنامه حذف بیماری هپاتیت C یکی از برنامه های سازمان بهداشت جهانی است که چند ماه پیش این برنامه در شهر رفسنجان آغاز شد و در کرمان نیز از اسفندماه سال جاری اجرایی خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / هپاتیت c / معاون وزیر بهداشت / اخبار علمی - کرمان / استانی-علمی و آموزشی
ایران جزء نقاط پاک دنیا در مورد بیماری هپاتیت B/حذف بیماری هپاتیت C یک رسالت اجتماعی است
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت عنوان کرد: ریشه کنی و حذف بیماری هپاتیت C یک رسالت اجتماعی است که هرکس باید در شهر خود این کار را انجام دهد و ایران اکنون هفدهمین کشورجهان است که ریشه کنی بیماری هپاتیت C را آغاز کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
وزارت بهداشت: تمام پاتوق‌های معتادان شناسایی شده است
در سطح کشور با اقدام دقیق انجام شده هپاتیت c کاهش یافته چرا که مسئولان را متقاعد کردیم که سرنگ را در اختیار معتادان تزریقی دهیم تا از انتقال بیماری‌ها جلوگیری شود.
۱۳۹۸-۰۹-۰۲ / سید مؤید علویان / هپاتیت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / هپاتیت C
ایران دارای صنعت دارویی بسیار پویا در حوزه هپاتیت است
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با اشاره به اینکه ایران از معدود تولید کنندگان داروهای بیماری هپاتیت در منطقه است، گفت: کشور ما دارای صنعت دارویی بسیار پویا است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / هپاتیت / ویروس هپاتیت B / هپاتیت c / اچ‌آی‌وی / شبکه هپاتیت ایران / دارو / درمان
وضعیت تامین داروهای هپاتیت/ برنامه‌ریزیِ حذف نقطه‌ای هپاتیت C
رئیس شبکه هپاتیت ایران درباره وضعیت تامین و دسترسی به داروهای هپاتیت در کشور توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / هپاتیت c / هپاتیت / دارو / سازمان غذا و دارو / وزارت بهداشت
پاسخ سازمان غذا و دارو به اخباری درباره کمبود داروهای "هپاتیت سی"
به دنبال انتشار اخباری مبنی بر کمبود داروهای بیماران مبتلا به هپاتیت سی و عدم دسترسی به دوز مناسب این داروها، رییس سازمان غذا و دارو، گفت: تنها یک شرکت در این حوزه تولیدش را به دلیل اعتراضی که در حوزه قیمت‌گذاری‌ها داشته، متوقف کرده است، اما تولیدکنندگان دیگری در کشور داریم که داروها را تامین می‌کنند و داروهایی هم که تولیدشان انحصاری بوده، به صورت فوریتی وارد شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / کمبود دارو / هپاتیت
کمبود داروی هپاتیت C در بازار وجود ندارد
تهران - ایرنا - رئیس شبکه هپاتیت ایران اظهار داشت: داروهای مدرن هپاتیت C به اندازه کافی توسط شرکت‌های ایرانی تولید می‌شوند و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / هپاتیت / اعتیاد / معتاد تزریقی / خالکوبی / ویروس هپاتیت B / هپاتیت c / درمان / دارو
واکسیناسیون ۳۵میلیون ایرانی علیه هپاتیت"بی" / درمان موثر با داروی ایرانی
۳۵ میلیون ایرانی علیه ویروس هپاتیت B واکسینه شدند و اکنون می‌توانیم بگوییم در افراد پایین‌تر از سن ۲۴ تا ۲۸ سال شیوع هپاتیت بسیار کم است. همچنین در اکثر نقاط کشور شیوع هپاتیت B کمتر از دو درصد است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / داروی هپاتیت / تولید دارو / هپاتیت
ویدئو / کارخانه‌های تولید داروی هپاتیت تعطیل شدند؟
سال گذشته رئیس سابق شبکه هپاتیت ایران از سازمان غذا و دارو درخواست کرد برای حل مشکلات شرکت‌های داخلی تولید داروهای هپاتیت C اقدامی انجام شود؛ موضوعی که همان زمان با واکنش وزارت بهداشت روبرو شد، اما طبق اظهارات مؤید علویان، این مشکل همچنان پابرجاست و می‌تواند تبعات زیادی داشته باشد. امروز (یکم آبان) آغاز هفته آگاهی درباره بیماری هپاتیت است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / هپاتیت / ویروس هپاتیت B / هپاتیت c
علائم ابتلا به "هپاتیت حاد" را بشناسید
یک فوق تخصص گوارش و کبد علائم ابتلا به هپاتیت حاد را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / هپاتیت / سرطان کبد
هپاتیت C؛ عاملی برای ابتلا به سرطان کبد
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: هپاتیت C، سبب ابتلا به سرطان کبد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
بیش از ۱۳ درصد معتادان مبتلا به ایدز هستند
مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سهم اعتیاد تزریقی در انتقال ویروس اچ آی وی در معتادان طی سال‌های اخیر در کشور کاهش یافته است، گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت ۱۳.۸ درصد معتادان تزریقی، مبتلا به ویروس اچ آی وی (ایدز) و حدود ۵۰ درصد معتادان تزریقی دچار آنتی بادی هپاتیت c هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
۱۴ درصد معتادان تزریقی ایدز دارند؛ ۵۰ درصد هپاتیت C
همشهری آنلاین: حدود چهارده درصد بیماران مبتلا به ایدز در کشور معتادان تزریقی و نیمی از معتادان تزریقی نیز دچار آنتی‌بادی هپاتیت c هستند
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / پیوند کلیه / کلیه / هپاتیت / هپاتیت c
امکان استفاده از کلیه‌های افراد مبتلا به هپاتیت C برای اهدا
نتایج یک مطالعه جدید در ایالات متحده تایید می‌کند که کلیه‌های اهدایی از افراد مبتلا به هپاتیت C پس از عمل اهدای عضو مانند کلیه‌های یک فرد سالم عمل می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
دانستنی‌هایی درباره درمان هپاتیت C
با توجه به پژوهش‌ها و بهبودهای جدید در فناوری پزشکی روش‌های درمان هپاتیت C پیوسته در حال تکامل هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
هشدار به افرادی که خالکوبی می‌کنند
یک فوق‌تخصص کبد و گوارش درباره خطر بروز هپاتیت C در معتادان تزریقی و افرادی که خالکوبی می‌کنند، هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / هپاتیت / سلامت / اعتیاد / بیماری‌های خاص / بیماری مسری واگیر دار
بیماری هپاتیت C چه کسانی را تهدید می‌کند؟
ایسنا نوشت: یک فوق‌تخصص کبد و گوارش درباره خطر بروز هپاتیت C در معتادان تزریقی و افرادی که خالکوبی می‌کنند، هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / هپاتیت / سلامت / اعتیاد
چه کسانی در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C هستند؟
یک فوق‌تخصص کبد و گوارش درباره خطر بروز هپاتیت C در معتادان تزریقی…
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / سیروز کبدی / تنبلی کبد / ویروس هپاتیت B / هپاتیت c
مهم‌ترین علل بروز «تنبلی کبد» چیست؟
یک فوق‌ تخصص گوارش و کبد مهم‌ترین علت بروز سیروز یا تنبلی کبد را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / بهداشت و درمان
۱۸۶ هزار نفر در کشور به هپاتیت C مبتلا هستند
تهران - ایرنا- رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: ۱۸۶ هزار نفر در کشور به هپاتیت c مبتلا هستند و این بیماری به طور نسبی کنترل شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / بیماری های ویروسی / هپاتیت
کاهش پنجاه ‌درصدی مرگ و میر ناشی از بیماری‌های کبد با داروی هپاتیت
تهران – ایرنا – مطالعات اخیر محققان مرکز تحقیقات سرطان در تگزاس نشان می‌دهد داروهای ضد ویروسی برای درمان هپاتیت C مرگ و میر ناشی از بیماری‌های کبد را در بیمارانی که سابقه سرطان کبد دارند، ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / هپاتیت
۲۴۰ میلیون نفر در جهان عفونت مزمن با هپاتیت B دارند
تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در جهان حدود ۲۴۰ میلیون نفر عفونت مزمن با هپاتیت B و ۷۱ میلیون نفر عفونت مزمن با هپاتیت C دارند. هپاتیت قابل پیشگیری و درمان و در مورد هپاتیت C قابل درمان قطعی است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / بیماری های ویروسی / هپاتیت
شیوع هپاتیت c بین کودکان کار شش برابر دیگران است
مشهد- ایرنا- مدیر مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از خون جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: شیوع هپاتیت c بین کودکان کار و خیابانی شش برابر افراد دیگر است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
چگونه از هپاتیت C جان سالم به در ببریم؟
هپاتیت C بیماری خطرناکی است که حتی خطر مرگ به دنبال دارد، اما می‌توان با سبک زندگی سالم آن را مدیریت کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
یک بحران ایرانی به نام کبد چرب
افراد با سابقه زندان، تاتو، تزریق داروهای بدنسازی و گرفتن خون تا قبل از سال ٧٥ حتما برای آزمایش هپاتیت C اقدام کنند
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
عواملی که منجر به هپاتیت B و C می‌شوند کدام است؟
کارشناس مبارزه با بیماری‌های ایدز و هپاتیت با بیان اینکه هپاتیت C بیشتر از طریق خالکوبی، تاتو و حجامت غیر بهداشتی ایجاد می‌شود،گفت: هپاتیت B عمدتا از طریق خون و فراورده‌های خونی آلوده، مادر به کودک، تماس جنسی و تماس با سایر مایعات بدنی انتقال می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
برنامه دو ساله وزارت بهداشت برای حذف هپاتیت C
همشهری آنلاینک وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که در یک برنامه دو ساله هپاتیت C در کشور ریشه کن شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / بهداشت و درمان / هپاتیت
معاون وزیر بهداشت: داروهای درمان قطعی هپاتیت C تولید شد
تهران- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در شرایط تحریم موفق به تولید داروهای ژنریک درمان قطعی بیماری هپاتیت C شده و اکنون نیز در اندیشه حذف تست پرهزینه تشخیص این بیماری با انجام تحقیقات برای ابداع یک آزمایش ساده و کم هزینه خون است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
تولید داروهای ژنریک درمان «هپاتیت C» در شرایط تحریم
رئیس انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران با اشاره به اینکه ایران در شرایط تحریم موفق به تولید داروهای ژنریک درمان قطعی C شده است، گفت: اکنون در فکر حذف تست پرهزینه تشخیص هپاتیت C با انجام تحقیقات برای ابداع یک آزمایش ساده و کم هزینه خون هستیم.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از خون / جهاد دانشگاهی / هپاتیت c / منطقه خراسان رضوی / سرطان / کبد چرب
"هپاتیت" دومین عامل ابتلا به سرطان/ ۹۰ درصد هپاتیتی‌ها در بی‌خبری
مدیر مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از خون جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: ۹۰ درصد افراد مبتلا به بیماری هپاتیت از بیماری خود اطلاعی ندارند، به طوری که از بین ۳۲۵ میلیون نفری که در دنیا به هپاتیت B و C مبتلا هستند، حدود ۲۹۰ میلیون نفر از ابتلای خود آگاه نیستند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / هپاتیت / سلامت / درمان
عدم شناسایی ۷۰ درصد مبتلایان هپاتیت "بی"/ امیدواری به ریشه‌کنی هپاتیت "سی" در بیماران خاص
یک فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت کنترل، پیشگیری و درمان هپاتیت در کشور، گفت: طی دو سال گذشته هپاتیت C در استان‌های تهران و البرز در بیماران دیالیزی حذف شد و این امر می‌تواند برای بیماران هموفیلی و تالاسمی مبتلا به هپاتیت C نیز اتفاق افتد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
پیش بینی ۱۸۶ هزار بیمار مبتلا به هپاتیت c در کشور
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، از پیش بینی وجود ۱۸۶ هزار بیمار مبتلا به هپاتیت c در کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / هپاتیت / وزارت بهداشت / علی سهراب پور
وضعیت شیوع هپاتیت در ایران/چالش اساسی در کنترل هپاتیت C
هپاتیت به عنوان یک بیماری ویروسی، می تواند خطرناک و کشنده باشد اگر نتوانیم آن را کنترل کنیم. این در حالی است که ایران در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری های ویروسی، توانسته موفق عمل کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / هپاتیت c / خراسان جنوبی / سازمان بیمه سلامت / هموفیلی / بهزیستی
ریشه کن شدن هپاتیت C در بیماران هموفیلی در خراسان جنوبی
رئیس کانون حمایت از بیماران هموفیلی خراسان جنوبی گفت: انجمن بیماران هموفیلی خراسان جنوبی اولین مرکز در کشور است که توانسته هپاتیت c در بیماران هموفیلی را برطرف کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
حدود ۳۰ درصد مبتلایان به هپاتیت C در کشور شناسایی شدند
تهران - ایرنا - دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت با اشاره به آمار مبتلایان به هپاتیت C در کشور گفت: در ایران از هر هزار نفر سه نفر به هپاتیت C مبتلا هستند که برآورد می‌شود بیش از 180 هزار نفر دچار این بیماری باشند که تاکنون حدود 30 درصد آنان شناسایی شده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •