پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
آدرس پستی
وظایف ۵ دستگاه اجرایی برای یکپارچه سازی آدرس پستی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / آدرس پستی / کد پستی / دولت الکترونیک / شبکه ملی اطلاعات
وظایف ۵ دستگاه اجرایی برای یکپارچه سازی آدرس پستی مشخص شد
کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیک در راستای تحقق اجرای طرح یکپارچه سازی آدرس ایرانیان (GNAF) وظایف ۵ دستگاه اجرایی را برای اشتراک اطلاعات، تعیین کرد.
نام‌گذاری کوچه‌ها براساس استانداردهای آدرس‌نویسی پستی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / پست / نامگذاری معابر
نام‌گذاری کوچه‌ها براساس استانداردهای آدرس‌نویسی پستی
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست از توافق شورای عالی استان‌ها و شرکت ملی پست برای نام‌گذاری و شماره‌گذاری کوچه‌ها و معابر کشور براساس استانداردهای آدرس نویسی پستی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
درختی که آدرس پستی دارد
اگر شما نامه را به آدرس این درخت بلوط پست کنید، به سوراخ روی این درخت در جنگل Dodauer Forst در آلمان خواهد رسید. در صدسال گذشته، هزاران نفر به این درخت نامه نوشته اند و صد‌ها نفر به آرزوی خود برای پیدا کردن عشق زندگیشان، رسیده اند. این درخت بلوط که درخت بلوط داماد گفته می‌شود بیش از ۵۰۰ سال دارد.
دنبال حاشیه نیستم ارتش تکنفره هستم
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
دنبال حاشیه نیستم ارتش تکنفره هستم
چند روز پیش پانته‌آ بهرام که موهای خود را به دلیل بازی در یک فیلم تراشیده بود قصد داشت بدون روسری وارد کنفرانس خبری فیلم «شنای پروانه»شود که دست‌اندرکاران جشنواره مانع این کار شده بودند. بهرام پس‌از حضور پشت تریبون، در حالی که شال را از سرش برمی‌داشت به ماجرای پیش آمده اشاره کرد و موجب خنده حضار شد. این اقدام در فضای مجازی بدون واکنش نبود و پست‌های انتقادی کاربران را به همراه داشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران،‌ اکنون پانته‌آ بهرام با انتشار پستی در اینستاگرام در خصوص حواشی پیش‌آمده درباره نوع پوشش خود در جشنواره فجر توضیحاتی ارائه داد. وی نوشت:«وقتتان را تلف نکنید دوستان من اگر دنبال حاشیه بودم سالی که فیلم «من مادر هستم» سالی که «بی‌خود و بی‌جهت» سالی که «بلوک ۹...».. راهِ دور چرا؟ همین امسال …
افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری کرد
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / امنیت اطلاعات / آمازون / هکرها
افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری کرد
شرکت آمازون اعلام کرده یک افزونه مرورگر که در فرایند خرید آنلاین به مشتریان کمک می کند، اطلاعات شخصی آنان از جمله نام و آدرس پستی را جمع آوری کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
نحوه پیگیری کارت هوشمند سوخت
شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی نحوه پیگیری کارت‌های هوشمند سوخت را برای متقاضیان اعلام کرد.متقاضیان کارت‌های هوشمند سوخت ابتدا باید وارد سایت www.epolice.ir شده و سپس روی گزینه کارت سوخت کلیک کنند. بعد در قسمت پیگیری صدور کارت سوخت نسبت به وارد کردن نوع و شماره پلاک خودرو اقدام و روی گزینه پیگیری کارت سوخت کلیک کنند. در این قسمـت، شماره مرسوله پستی نمایان می‌شود که با کلیک روی گزینه شرکت پست که به رنگ آبی نوشته شده، وارد سامانه رهگیری مرسولات می‌شوید و با فعال کردن گزینه جست‌وجو، وضعیت کارت سوخت مشخص می‌شود.متقاضیان به‌منظور اطلاع دقیق از وضعیت کارت سوخت هم با کلیک روی گزینه مشاهده جزئیات کامل مرسوله می‌توانند از آخرین وضعیت کارت خود باخبر شوند. همچنین افرادی که کارت سوخت آنها از سال ۱۳۹۴ …
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
نام و آدرس مشتریان «وان پلاس» فاش شد
شرکت چینی «وان پلاس» فاش کرده اطلاعات برخی کاربرانش از جمله نام، شماره تماس و آدرس پستی آن‌ها به دلیل یک شکاف امنیتی فاش شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / حسین نعمتی / کد پستی / آدرس پستی / شهرداری ها / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
یکپارچه‌سازی آدرس ایرانیان تا یک سال دیگر به اتمام می‌رسد
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه ۶۰ درصد از پروژه ملی یکپارچه‌سازی آدرس ایرانیان به اتمام رسیده است، گفت: این پروژه تا یک سال آینده به اتمام می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
۹۰ درصد کارت‌های سوخت توزیع شد/ راه‌اندازی دو سرویس پستی اختصاصی برای فرانسه و کانادا
ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی پست ایران گفت: ۹۰ درصد کارت‌های سوخت توزیع شده و تنها ۱۰ درصد به عنوان معطله به دلیل نقص آدرس و یا عدم استقبال مردم باقی مانده‌ است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
فردا هم می‌توانید کارت سوخت تحویل بگیرید
متقاضیان جهت اطلاع از وضعیت کارت سوخت خود می بایست ابتدا به پایگاه اینترنتی شرکت ملی پست به آدرس WWW.POST.IR مراجعه و پس از دریافت اطلاعات لازم از محل کارت خود به واحد پستی مشخص شده در سامانه رهگیری مرسولات مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
رد گم‏کنی مجرمان حرفه‌ای با پیک‌های موتوری
گروه حوادث: به نظر می‌رسد یکی از روش‌های جالب توجه قاچاقچیان و مجرمان برای گمراه‌سازی پلیس و گم‏کردن رد خود، استفاده از پیک‌های موتوری، تاکسی‌های اینترنتی و بسته‌های پستی است. تعدد پرونده‌هایی که از سوی پلیس در موارد مشابه استفاده از این ابزار در روزهای اخیر اعلام شده‌اند، نشان می‌دهد که این شیوه بسیار مورد توجه قرار دارد. البته بعید هم نیست کار در پیک‌های موتوری و تاکسی‌های اینترنتی، بهانه برخی مجرمان برای فرار از مجازات واقعی باشد که این موارد طبیعتا در بررسی‌های پلیس درباره سوابق متهمان مشخص خواهد شد.این موضوع البته منحصر به بحث‌هایی مثل قاچاق مواد مخدر یا فروش مشروبات الکلی نیست و فروش دیگر اقلام غیرمجاز و ممنوعه را شامل می‌شود. در مواردی فروش محصولات غیراستاندارد برای پنهان ماندن آدرس و …
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / آدرس پستی / خرید و فروش / مسکن
اجاره خانه باکمک استارتاپی که پلان خانه را هم به شما نشان می‌دهد
مشاهده پلان ساختمان، می‌تواند تصویر دقیقی از موقعیت اتاق‌ها و وضعیت کلی خانه بدهد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / دولت الکترونیک / کد پستی / آدرس پستی
دریافت اطلاعات مکانی افراد الکترونیکی می شود
کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی، لزوم اخذ الکترونیکی و آنلاین اطلاعات مکانی اشخاص حقیقی و حقوقی توسط دستگاههای اجرایی را مصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
واتس‌اپ تجاری برای همه!
نسخه iOS اپلیکیشن واتس‌اپ تجاری برای کاربران در همه کشورهای جهان در دسترس قرار گرفت. به گزارش «ایسنا» واتس‌اپ که یکی از بزرگ‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان به شمار می‌رود، سال گذشته تصمیم گرفت نسخه تجاری خود را نیز برای کمک به کسب و کارهای کوچک و بزرگ و تسهیل ارتباطات آنها با مشتریان خود، منتشرکند. این اپلیکیشن که ابتدا تنها در برخی از کشورهای جهان در دسترس کاربران iOS قرار گرفت، حالا کاربران تمام کشورهای جهان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن که ماه گذشته برای نسخه iOS منتشر شد، حدود یک سال است که برای کاربران اندرویدی قابل استفاده است. برخلاف اپلیکیشن اصلی واتس اپ، نسخه تجاری آن این امکان را به صاحبان کسب و کار می‌دهد تا جزئیات شرکت خود، آدرس پست الکترونیک و همچنین آدرس …
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
رگولاتوری تنها مرجع انتشار اطلاعات دفاتر پیشخوان است
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اطلاعات مربوط به دفاتر پیشخوان تنها در سایت رگولاتوری منتشر می‌شود. شهرام حی‌شاد، مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان رگولاتوری، در این باره تاکید کرد: هرگونه اطلاع‌رسانی درباره دفاتر پیشخوان خدمات دولت صرفا از طریق پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می‌شود. وی افزود: در حال حاضر اطلاعات مربوط به نحوه صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت، مدارک لازم، آیین‌نامه ارزیابی و امتیازدهی دفاتر و ... در وب‌سایت رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در بخش خدمات سازمان، صدور پروانه سرویس‌های پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات بارگذاری شده است. مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی تاکید کرد: انتشار اطلاعیه‌های مربوط به فعالیت دفاتر پیشخوان …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •