یکشنبه, ۱۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 7 June, 2020
اخراج نیروی کار
شرکت کانادایی بمباردیر 2500 نفر را اخراج می‌کند
۱۳ ساعت قبل
شرکت کانادایی بمباردیر 2500 نفر را اخراج می‌کند
شرکت کانادایی بمباردیر که در زمینه ساخت انواع هواپیما، قطار، و تجهیزات دفاعی و ترابری فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که قصد دارد 2500 نفر از نیروی کار خود را در نقاط مختلف جهان کاهش دهد.
۲۹ ساعت قبل
تبادل زندانی میان ایران و آمریکا
 در پی تبادل دو زندانی میان ایران و آمریکا دونالد ترامپ بار دیگر خواستار توافقی جایگزین برجام شد    بعد از انتشار خبر آزادی مایکل ری وایت و مجید طاهری که در ایران و آمریکا زندانی شده بودند و بازگشت آنها به کشورهای خود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «چه خوب که مایکل به خانه برگشته. همین الان رسید. از ایران متشکرم.» ترامپ در ادامه با اشاره به انتخابات پیش‌رو در نوامبر امسال بار دیگر از توافقی به‌عنوان جایگزین برجام صحبت کرد: «برای انعقاد توافقی بزرگ تا انتخابات آمریکا صبر نکنید. من برنده خواهم شد. شما الان می‌توانید به توافق بهتری برسید.» چند ساعت قبل از آن، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توییتری …
هوش مصنوعی عامل اخراج کارمندان مایکروسافت شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / مایکروسافت / هوش مصنوعی / اخراج نیروی کار
هوش مصنوعی عامل اخراج کارمندان مایکروسافت شد
مایکروسافت تصمیم دارد تعدادی از کارمندان بخش خبر وب سایت «ام اس ان» را اخراج و هوش مصنوعی را جایگزین آنان کند.
اعتراض به برنامه اخراج ۱۵هزار نفری رنو/دو ایرلاین آمریکایی ۳۰درصد نیروهایشان را اخراج می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / شرکت رنو / امریکن ایرلاینز / ویروس کرونا / اخراج نیروی کار
اعتراض به برنامه اخراج ۱۵هزار نفری رنو/دو ایرلاین آمریکایی ۳۰درصد نیروهایشان را اخراج می‌کنند
پاندمی ویروس کرونا شرکت‌های بزرگ جهان را تحت فشار شدیدی قرار داده و آنها را مجبور کرده برای کاهش هزینه‌ها دست به اخراج نیروهای خود بزنند.
اخراج ۱۵ هزار نفری در شرکت زد اف آلمان
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
اخراج ۱۵ هزار نفری در شرکت زد اف آلمان
شرکت آلمانی زد اف فریدریشسهافن که عرضه کننده قطعات خودرو است، ۱۵ هزار نفر معادل ۱۰ درصد از نیروی کار خود را به خاطر کاهش تقاضا تا ۲۰۲۵ اخراج می کند.
رنو 5 هزار نفر از نیروی کار خود را تا 2024 اخراج می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
رنو 5 هزار نفر از نیروی کار خود را تا 2024 اخراج می‌کند
خودروسازی رنو به زودی طرح های خود برای کاهش 5000 شغل تا 2024 را اعلام می کند تا به این ترتیب 2 میلیارد یورو (2.20 میلیارد دلار) در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کند.
برنامه اخراج 20 درصد نیروی کار شرکت راه آهن آمریکا در پی بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
برنامه اخراج 20 درصد نیروی کار شرکت راه آهن آمریکا در پی بحران کرونا
شرکت خدمات مسافربری راه آهن آمریکا در پی رکود ناشی از شیوع کرونا از برنامه خود برای کاهش نیروی کار تا 20 درصد میزان فعلی در سال مالی آینده خبر داد و اعلام کرد که به یک بسته نجات مالی 1.475 میلیارد دلاری دیگر نیاز دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
رنو برخی‌کارخانه‌های خود را می‌بندد
خودروسازی فرانسوی رنو به‌منظور صرفه‌جویی ۲ میلیارد یورویی (2/ 2 میلیارد دلاری) در هزینه‌هایش برخی کارخانه‌ها را می‌بندد و کارگرانش را اخراج می‌کند.به گزارش رویترز، این خودروسازی درخواست برگزاری یک جلسه را با کنفدراسیون عمومی کار فرانسه در روز سه‌شنبه دارد تا در مورد طرح‌های خود برای کاهش هزینه‌ها گفت‌وگو کند.نماینده این کنفدراسیون در یک ویدئو که به‌صورت آنلاین منتشر شد، گفت: «در این جلسه طرح کاهش دو میلیارد یورو از هزینه‌های شرکت خودروسازی رنو رسمی خواهد شد که شامل کاهش نیروی کار و بسته شدن کارخانه‌ها می‌شود.»سخنگوی این شرکت خودروسازی هم گفت طبق قوانین فرانسه این تصمیمات باید ابتدا به اطلاع کنفدراسیون کار برسد.انتظار می‌رود شرکت خودروسازی رنو که در 2019 اولین ضرر و زیان خود را طی 10 سال گذشته …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تعدیل به جای پرداخت حقوق
[زهرا جعفرزاده] نیروهای شرکتی اورژانس دزفول و چند شهر دیگر خوزستان از اول خرداد دیگر ‏حق ورود به محل کارشان را ندارند؛ این دستور دانشگاه علوم پزشکی دزفول بود. با این حال ‏هنوز نه حکم اخراجی به آنها داده شده نه حقوق‌ معوقه‌شان تسویه شده است. یکی از کارشناسان ‏عملیاتی اورژانس دزفول اسمی غیراز اخراج برای این اقدام نمی‌گذارد اما رئیس مدیریت حوادث و ‏فوریت‌های پزشکی دزفول می‌گوید این افراد خودشان به محل کارشان نیامده‌اند. محمد محمودی ‏نژاد به ایرنا می‌گوید این افراد که 45 نفرند به دلیل پرداخت نشدن حقوق‌شان در محل کار ‏حاضر نشده‌اند و تسویه حساب یا اخراج صورت نگرفته. اما همان نیروی اورژانس که نخواست نامش ‏در گزارش بیاید تأکید …
هواپیمایی اتحاد ابوظبی صدها نیروی کار خود را اخراج کرد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هواپیمایی اتحاد ابوظبی صدها نیروی کار خود را اخراج کرد
شرکت هواپیمایی اتحاد ابوظبی پس از این که مجبور شد به خاطر همه گیری ویروس کرونا پروازهای خود را زمینگیر کند، صدها کارمند خود را در این ماه از کار برکنار کرد.
اوبر ۳ هزار کارمندش را اخراج کرد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / ویروس کرونا / شرکت اوبر / اخراج نیروی کار
اوبر ۳ هزار کارمندش را اخراج کرد
اوبر علاوه بر اخراج ۳۷۰۰ کارمند در ابتدای ماه جاری میلادی، به تازگی ۳ هزار کارمند دیگر خود را اخراج و ۴۶ دفترش نیز تعطیل کرده است.
پمپئو پشت پرده اخراج «لینیک» است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ایالات متحده آمریکا / مایک پمپئو / اخراج نیروی کار / استیضاح ترامپ
پمپئو پشت پرده اخراج «لینیک» است
ظاهراً ترامپ بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را به توصیه رئیس دستگاه دیپلماسی دولت واشنگتن، برکنار کرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اجبار کارگران به ترک کار و عدم ارسال حق بیمه
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از کارفرمایانی که نیروهای کار خود را به دلیل کرونا نگه می‌دارند اما از آنها نامه ترک کار می‫گیرند و حق بیمه رد نمی‫کنند، گفت: سازمان تامین اجتماعی از طریق بازرسان خود می‫تواند این کارگاه‫ها را شناسایی و در‫صورت لزوم به هیئت‫های تشخیص و حل اختلاف معرفی کند.فتح‫الله بیات در گفت‌وگو با ایسنا، در‫خصوص عدم ارسال لیست حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی از فروردین ماه امسال اظهار کرد: متاسفانه برخی از کارفرمایان کارگاه‫های کوچک به دلیل شیوع بیماری کرونا و با این توجیه که فروردین ماه ۱۴ روز تعطیل بوده، کارگران را وادار به ترک کار می‫کنند و لیست ترک کار را به نشانه اینکه هیچ فعالیتی نبوده به اداره کار ارسال می کنند اما در واقع نیروی کار در محل کار خود حضور …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اخراج کارگران صنعت نفت آمریکا ادامه دارد
در حالی‌که اکثر ایالت‌های آمریکا از جمله تگزاس به تدریج در حال بازگشایی اقتصاد خود هستند، اشتغال در بخش نفت و گاز هنوز هم روند نزولی دارد. به گزارش اویل پرایس، هزار شغل دیگر در صنعت نفت و گاز تگزاس در همین هفته از بین رفته است. تاثیرات همه‌گیری ویروس کرونا تقاضای نفت و گاز را در بازار پایین آورده است. کمیسیون نیروی کار تگزاس اعلام کرد شرکت خدمات میادین نفتی پروپترو حدود 400 نفر از کارکنان خود را از کار برکنار کرده است. شرکت تناریس، تولیدکننده خطوط لوله میادین نفتی در جنوب هیوستون، 200 کارگر خود را در این هفته اخراج کرد. صنعت نفت و گاز تگزاس طی چند هفته گذشته 30هزار شغل را از دست داده است. مدیرعامل پریمان گروپ، شرکت تحقیقات اقتصادی تگزاس برآورد می‌کند این ایالت در نهایت 100 هزار شغل خود را در …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
بزرگ‌ترین شرکت خدمات گردشگری جهان ۸ هزار نفر را اخراج می‌کند
در پی شیوع کرونا در جهان و کاهش تقاضا برای سفر بزرگ‌ترین شرکت خدمات هتلداری و گردشگری جهان از برنامه خود مبنی بر اخراج ۸ هزار نفر، یعنی حدود ۱۵درصد از نیروی کار خود، به منظور کاهش هزینه‌ها خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، در پی شیوع کرونا در جهان و کاهش تقاضا برای سفر، گروه تی‌یوآی که به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خدمات هتلداری و گردشگری جهان شناخته می‌شود، از برنامه خود مبنی بر اخراج 8 هزار نفر، یعنی حدود 15درصد از نیروی کار خود به منظور کاهش هزینه‌ها خبر داد.این شرکت در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، تأکید کرد که قصد دارد هزینه کلی خود را به میزان یک‌سوم کاهش و به امید احیای گردشگری قبل از پایان تابستان تورهای محلی بیشتری را ارایه دهد.شعبه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
آغاز ارسال پیامک به کارفرمایان برای دریافت تسهیلات حمایتی
عیسی منصوری، معاون اشتغال وزارت کار چند هفته گذشته اعلام کرده بود که از هفته سوم اردیبهشت ماه بر اساس داده هایی که در اختیار وزارت کار است به کارفرمایان مشاغل آسیب دیده در ۱۳رسته پیامک ارسال می‌شود ودر صورت تأیید کارفرما امکان ثبت نام در کارا وجود دارد. به گزارش توسعه ایرانی،  با توجه به اینکه در راستای شیوع کرونا بخشی از مشاغل آسیب دیدند دولت طرح حمایتی از بنگاه ها را در دستورکار قرار داد و مقرر شد هر کارگاهی به شرط پایداری شغل و اخراج نکردن نیروی کار مشمول بسته حمایتی شود.
اخراج ۲۵ درصد کارمندان Airbnb
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
اخراج ۲۵ درصد کارمندان Airbnb
وب‌سایت «ایربی‌ان‌بی» که مردم در آن اقامتگاه‌های خود را اجاره می‌دهند، اعلام کرده به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، ۲۵ درصد نیروی کار خود در سراسر جهان را اخراج می‌کند. شرکت آمریکایی «ایربی‌ان‌بی»(Airbnb) اعلام کرده به‌دلیل پیامدهای اقتصادی ناگوار شیوع ویروس کرونا ۲۵ درصد نیروی کار خود در سراسر جهان را اخراج می‌کند و احتمالا کسب‌وکار خود را کوچک‌تر کند. «ایربی‌ان‌بی» وب‌سایتی است که مردم در آن اقامتگاه‌هایی را کرایه می‌دهند.
۲۵ درصد کارمندان «ایر بی ان بی» اخراج می شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / اخراج نیروی کار / حقوق کارمندان
۲۵ درصد کارمندان «ایر بی ان بی» اخراج می شوند
وب سایت «ایر بی ان بی» که مردم در آن اقامتگاه های خود را اجاره می دهند، اعلام کرده به دلیل شیوع ویروس کرونا، ۲۵ درصد نیروی کار خود در سراسر جهان را اخراج می کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
برنامه کاهش نیروی کار در رولز رویس
شرکت خودروسازی بریتانیایی رولز‌رویس قصد دارد ۱۵ درصد از نیروی کار خود را کاهش دهد. قبلا گزارش شده بود این شرکت قرار است 8 هزار نفر از ۵۲ هزار نیروی کار خود را اخراج کند.
آغاز اخراج کارمندان بوئینگ
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
آغاز اخراج کارمندان بوئینگ
سیاتل: شرکت بوئینگ که همزمان با ادامه بحران در حمل‌ونقل هوایی به‌دلیل شیوع ویروس جدید کرونا اعلام کرده بود حدود ۱۰ درصد از نیروی کار خود در سطح جهان را اخراج خواهد کرد، این اقدام را آغاز کرد. به گزارش دیلی میل، به این ترتیب ۱۶ هزار نفر از کارگران و کارمندان شرکت بوئینگ در سراسر جهان بیکار خواهند شد. این شرکت همچنین قصد دارد تولید آن دسته از هواپیماهایی را که از آنها برای طی مسافت‌های طولانی‌تر استفاده می‌شود، کاهش دهد.  
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
تعدیل نیرو در «لیفت»
به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و خسارت‌های ناشی از آن، شرکت تاکسی آنلاین لیفت تصمیم دارد بیش از هزار کارمند خود را اخراج کند. همچنین درآمد مدیران ارشد این شرکت نیز ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. به نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا خسارت سنگینی به صنعت تاکسی آنلاین وارد کرده است. شرکت تاکسی آنلاین «لیفت» (Lyft) در بیانیه‌ای خطاب به قانون‌گذاران آمریکایی اعلام کرده ۹۸۲ کارمند خود را اخراج می‌کند. این رقم معادل ۱۷ درصد نیروی کار این شرکت به حساب می‌آید. علاوه برآن لیفت ۲۸۸ کارمند دیگر را نیز مرخص کرده است. در کل تعداد کارمندان اخراجی و مرخص شده حدود ۲۰ درصد از نیروی انسانی این شرکت را تشکیل می‌دهد. همچنین لیفت در بیانیه‌ای توضیح داده حقوق پایه خود را برای بقیه کارمندان نیز به مدت ۱۲ هفته کاهش می‌دهد. درآمد نایب مدیران …
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
تحمیل‌هایی غیرقانونی
امضای فرم تسویه‌حساب پیش از موعد، قرارداد کار سفید، اخذ سفته‌های امضا شده تنها گوشه‌ای از تحمیل‌های غیرقانونی است که در دنیای کارفرمایان رواج دارد. کمبود کار و استیصال صف کارگران را پشت درهای دفتر کارفرمایان طولانی می‌کند، کارگران مجبور می‌شوند در هر قامت و در هر قاموسی، به شکل‌هایی از کار تن دهند که چندان تناسبی با چارچوب‌های قانونی کار در کشور ندارد. ناصر چمنی، نایب‌رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران پیش از این گفته بود که بسیاری از استان‌ها فاقد تشکل کارگری هستند. در این استان‌ها، کارگرانی که درخواست تشکیل تشکل‌های کارگری می‌دهند، با نامه اخراج خود از سوی کارفرما مواجه می‌شوند. به گفته او، بسیاری از کارگران از دریافت …
ربیعی: شیوه پرداخت وام به کسب و کار‌های آسیب‌دیده از کرونا مشخص شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
ربیعی: شیوه پرداخت وام به کسب و کار‌های آسیب‌دیده از کرونا مشخص شد
سخنگوی دولت گفت: در هفته گذشته شیوه پرداخت وام‌ها به کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا مشخص شد، شرط اصلی ارائه وام لیست بیمه سه ماه آخر سال گذشته خواهد بود و این بنگاه‌ها نباید نیروی کار خود را اخراج کرده باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
تعدیل نیرو در شعبه اروپایی شرکت وان‎پلاس
شرکت چینی وان پلاس از اخراج ۸۰درصد از نیروی کار خود در کشورهای مختلف اروپایی خبر داده و این در حالی است که تنها دو هفته از عرضه گوشی وان‌پلاس ۸ می‌گذرد. هنوز مشخص نیست آیا این تصمیم ارتباطی با شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف اروپا دارد یا خیر. بخش عمده اخراج نیروی کار اروپایی وان پلاس مربوط به انگلیس، فرانسه و آلمان است. با توجه به اینکه در برخی از این دفاتر تنها سه نفر مشغول به کار هستند، این اخراج‌های گسترده ممکن است موجب تعطیلی برخی دفاتر وان پلاس نیز بشود. وان پلاس اعلام کرده قصد ندارد نیروهای کار خود را در دانمارک، فنلاند و هلند اخراج کند. وان پلاس به تازگی هلسینکی پایتخت فنلاند را به مرکز فعالیت‌های عملیاتی خود در قاره اروپا مبدل کرده است. ظاهرا این شرکت قصد ندارد حضور خود را در اروپا متوقف …
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / پرداخت وام اشتغال
پرداخت وام حمایت از اشتغال/جزئیات ضمانت تسهیلات حمایتی دولت برای کسب و کار
به گزارش تسنیم، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با حضور برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره جزئیات اجرای طرح حمایت دولت از اشتغال پایدار با اشاره به اینکه گروه هدف  بسته های حمایت اشتغالی دولت به شرط اخراج نکردن کارگر است گفت: 11 رسته هستند که در بحث کرونا بیشترین آسیب را دیدند.  به صورت مشخص‌تر بنگاه‌هایی هستند که کسب و کارهایشان را فعال نگه داشته و نیروی کارشان را حفظ کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
موافقت الکاظمی با اولویت قرار دادن اخراج نظامیان آمریکا از عراق
سعد السعدی» از رهبران ائتلاف «الفتح» به رهبری «هادی العامری» در پارلمان عراق روز سه شنبه شایعات درباره اختلاف میان گروه‌های سیاسی شیعی با «مصطفی الکاظمی» درباره موضوع اخراج نظامیان خارجی از عراق را تکذیب کرد. السعدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: «اخبار حاکی از وجود اختلافات میان گروه‌های سیاسی شیعی با مصطفی الکاظمی درباره اخراج نظامیان خارجی از عراق نادرست کرد و چنین اختلافاتی وجود ندارد، زیرا این موضوع در راس اولویت‌های کاری دولت جدید عراق قرار دارد و بر سر آن توافق شده است». وی افزود: «با مامور تشکیل کابینه عراق توافق شده که بند مربوط به اخراج نظامیان خارجی از خاک عراق در برنامه دولت وی وجود داشته باشد …
بررسی اخراج‌های گسترده آمازون توسط دولت آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / آمازون / اخراج نیروی کار / ایالات متحده آمریکا
بررسی اخراج‌های گسترده آمازون توسط دولت آمریکا
دولت آمریکا قصد دارد در مورد اخراج برخی کارکنان آمازون تحقیق کند. این افراد به دلیل انتقاد از شرایط دشوار کاری در این شرکت اخراج شده‌اند.
گوپرو از تعدیل نیرو به‌علت همه‌گیری ویروس کرونا خبر داد
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
گوپرو از تعدیل نیرو به‌علت همه‌گیری ویروس کرونا خبر داد
گوپرو، شرکت فعال درزمینه‌ی تولید دوربین‌های باکیفیت و خلاقانه، می‌گوید به‌‌علت همه‌گیری ویروس کرونا مجبور شده است ۲۰ درصد از نیروی کار خود را اخراج کند.
هنوز مدیحه‌سرایی از پرستاران تمام نشده که فله‌ای اخراج می‌کنند/ سیاستگذاران حوزه درمان به دنبال ارزان‌سازی نیروی کار هستند
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / جراحی / درمان / نیروی کار / ویروس / بیمارستان های خصوصی
هنوز مدیحه‌سرایی از پرستاران تمام نشده که فله‌ای اخراج می‌کنند/ سیاستگذاران حوزه درمان به دنبال ارزان‌سازی نیروی کار هستند
ایلنا: هنوز دو ماه از شیوع کرونا نگذشته است که پرستاران زیادی از بیمارستان‌های خصوصی اخراج شده‌اند.
هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با ۱۰ درصد از نیروی کار خود خداحافظی می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / هواپیماسازی بوئینگ آمریکا
هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با ۱۰ درصد از نیروی کار خود خداحافظی می‌کند
ایلنا: هواپیماسازی بوئینگ آمریکا قصد دارد حداقل ۱۰ درصد از نیروی کار انسانی خود را بازخرید، اخراج و تعدیل نیرو کند.
بوئینگ به فکر اخراج کارکنانش افتاد!
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
بوئینگ به فکر اخراج کارکنانش افتاد!
وال استریت ژورنال در گزارشی از تصمیم احتمالی شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا برای بازخرید کارکنان، بازنشستگی زودهنگام، اخراج و تعدیل ۱۰ درصد از نیروی کار انسانی این شرکت بزرگ خبر داده است.
خطر تکرار سرنوشت دلار 4200 تومانی برای تسهیلات 75 هزار میلیارد تومانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
خطر تکرار سرنوشت دلار 4200 تومانی برای تسهیلات 75 هزار میلیارد تومانی
در ۷ فروردین ماه بود که رئیس جمهور از تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا خبر داد. تسهیلاتی که تنها به کسب و کار‌هایی تعلق می‌گیرد که نیروی کار خود را اخراج و یا تعدیل نکرده باشند. پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت نوعی توزیع رانت از سوی دولت است که در صورت در نظر نگرفتن راهکاری شفاف و مشخص برای اصابت آن به گروه‌های هدف، اقتصاد ایران را با مشکلات بیشتری روبرو خواهد کرد.
سازمان ترامپ 1500 نیروی خود را از کار معلق کرده است
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
سازمان ترامپ 1500 نیروی خود را از کار معلق کرده است
سازمان خصوصی ترامپ در پی شیوع ویروس کرونا حدود 1500 کارمند خود را در آمریکا و کانادا اخراج کرده و یا به مرخصی فرستاده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / ویروس کرونای جدید
کارفرماها به دنبال کارگر
مدیر یک کاریابی‌ می‌گوید با آن که گفته‌اند در این ‏شرایط تعطیل‌اند اما همچنان تماس تعدادی از کارفرماها قطع نمی‌شود. کسانی که نیروی کارشان یا به ‏دلیل ابتلا به بیماری کرونا دیگر نمی‌تواند سر کار حاضر شود یا درخواست‌شان تعطیلی ‏کارگاه‌ها بوده که در این شرایط نمی‌خواهند سر کار حاضر شوند اما اخراج شده‌اند.
زلزله در شورای امنیت ملی آمریکا/ اخراج های ترامپ ادامه دارد
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اخراج نیروی کار
زلزله در شورای امنیت ملی آمریکا/ اخراج های ترامپ ادامه دارد
خشم «ترامپ» در خصوص همراهی برخی با دموکرات‌ها در جریان پرونده استیضاح همچنان ادامه دارد به طوری که هفته آینده تعداد دیگری از کارمندان شورای امنیت ملی آمریکا اخراج می شوند.
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی:
۱۱۸ نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / استانی-اقتصادی / اتباع خارجی
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی: ۱۱۸ نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۱۸ تبعه غیرمجاز خارجی امسال در واحدهای تولیدی استان شناسایی و اخراج شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دوئل نظامیان و ترامپ
داستان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و نظامی‌ها با اخراج ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی آمریکا وارد فاز تازه‌ای شد. ترامپ با مداخله آشکار، هر چند در یک توییت تکذیب کرد که در اخراجش نقش داشته و آن را متوجه مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا کرد اما از کسی پنهان نیست که ترامپ در توقف اخراج یک کماندوی نیروی دریایی آمریکا نقش بسزایی داشته است؛ کاری که به گفته کارشناسان دخالت در امور نظامی‌ها به حساب می‌آید. در این راستا ریچارد جی.دانزینگ، وزیر نیروی دریایی آمریکا در دوران بیل کلینتون و شان اوکیف، وزیر نیروی دریایی دولت جورج بوش دوم در یک مقاله مشترک در باب اقدام اخیر ترامپ در اخراج وزیر نیروی دریایی آمریکا و بازگرداندن یک کماندوی متخلف به کار در نیویورک‌تایمز چنین نوشتند: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ریچارد اسپنسر / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / اخراج نیروی کار
سفیر آمریکا در نروژ به عنوان وزیر جدید نیروی دریایی معرفی شد
رئیس‌جمهوری آمریکا سفیر این کشور در نروژ را به عنوان وزیر جدید نیروی دریایی معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / دونالد ترامپ / اخراج نیروی کار / استیضاح ترامپ / ایالات متحده آمریکا
ترامپ شاهدان پرونده استیضاح را تهدید به اخراج کرد
پس از برگزاری دو جلسه از جلسات علنی استماع اظهارات پرونده استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شاهدانی را که در این رابطه با کنگره همکاری می کنند تهدید به اخراج کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
وزارت کار: امسال از اخراج ۲۰۰ هزار کارگر جلوگیری کردیم
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: در شش ماهه اول سال جاری با پیگیری‌ها در حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
اخراج ۴۵۰ کارگر فورد در کانادا
شرکت فورد آمریکا ۴۵۰ نیروی کار خود را در یک کارخانه در کانادا اخراج می‌کند. به گزارش رویترز، شرکت فورد موتور حدود 450 شغل را در کارخانه مونتاژ اکویل در آنتاریو کاهش می‌دهد. این خودروساز شماره دو آمریکا تولید مدل‌های فورد فولکس و لینکلنMKT را متوقف می‌کند. این اقدام برای توقف تولید شاسی بلند‌های کوچک از آنجا ناشی می‌شود که این شرکت قصد دارد خط تولید کامیون و وانت بار‌ها را گسترش دهد و تولید خودروهای مسافربری را پایین بیاورد البته به جز خودرو‌های موستانگ. کلی فلکر، مدیر بخش تولید و ارتباطات فورد گفت: «ما ساخت فورد فوکوس را تا پایان نوامبر متوقف می‌کنیم. تولید لینکلن MKT هم در همین ماه متوقف شده است.» حدود 4100 کارگر در کارخانه اکویل کار می‌کنند. مذاکرات بین یونیفور، بزرگ‌ترین اتحادیه بخش خصوصی …
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
فورد آمریکا 450 کارگر خود در کانادا را اخراج می‌کند
شرکت فورد آمریکا 450 نیروی کار خود را در یک کارخانه در کانادا اخراج می‌کند.
۱۳۹۸-۰۷-۲۸
زنان خط مقدم تعدیل نیرو
در جامعه امروز ما متاسفانه زنان از امنیت شغلی چندانی برخوردار نیستند که این خود با توجه به نبود فرصت شغلی برای افراد به یقین مشکلات بیشتری را برای زنان رقم می‌زند، به گونه‌ای که در بیشتر موارد به هنگام تعدیل نیرو زنان در درجه اول اخراج و یا کاهش نیروی کار هستند که این خود نشان از عدم امنیت شغلی زنان دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
اشتغال زایی یکی از مهمترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در استان
شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج همیشه فارس و غرب بندرعباس واقع شده است . این شرکت سهم به سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد محلی شهرستان بندرعباس داراست. یکی از عوامل تاثیرگذاری اقتصاد محلی این شرکت، گردش های مالی فولاد هرمزگان در بانک های استان و پرداخت های بیمه و مالیات این شرکت در استان هرمزگان می باشد که این خود می تواند نقش مهمی در اقتصاد استان هرمزگان ایفا نماید . عمل به مسئولیت های اجتماعی در استان هرمزگان در خلال وظایف تولیدی، نکته مهم دیگری است که می توان به آن اشاره نمود . مهمتر از همه این نکات بحث اشتغال زایی این شرکت می باشد. مبحثی که ارتباط مستقیمی با اقتصاد هرمزگان و مسائل اجتماعی و فرهنگی مردم این خطه دارد. …
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اخراج نیروی کار / قرارداد کار / کارگران / کریم یاوری / قانون کار
کارفرمایان حق اخراج و خاتمه یکطرفه قرارداد کار کارگران  را ندارند
مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار، با بیان اینکه کارفرمایان حق اخراج یا خاتمه یکطرفه قرارداد کار کارگران را ندارند، شرایط خاتمه کار کارگران عضو شوراهای اسلامی کار را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / قراردادهای موقت کار / امنیت شغلی / اخراج نیروی کار / مشاغل غیرمستمر / حسین حبیبی
امنیت شغلی و ماجرای تفسیر یک ماده قانونی/تداوم قراردادهای موقت در مشاغل مستمر
انعقاد قراردادهای موقت با نیروی کار در «مشاغل مستمر» که از دهه هفتاد با تفسیر دیوان عدالت از یک ماده قانونی رواج یافت، همچنان مورد انتقاد نمایندگان کارگری مبنی بر تهدید امنیت شغلی قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی / اخراج نیروی کار
احیای ۴۷۰ بنگاه اقتصادی مشکل‌دار / جلوگیری از تعدیل ۱۰۱ هزار نیروی کار
بر اساس جدیدترین اطلاعات از وضعیت بنگاه‌های کشور، با احیای ۴۷۴ بنگاه مشکل دار از تعدیل ۱۰۱ هزار و ۳۲۳ نیروی کار جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
چرا کارتان را ترک می‌کنید؟
در‏حالی‏که برخی افراد به دلیل کسب درآمد بیشتر و پیشرفت شغلی کار خود را با نارضایتی ترک می‌کنند، عده‌ای دیگر به دنبال کارهای کم‌زحمت و بی‌دردسر هسنند که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند.به گزارش ایسنا، ‏در سال‌های اخیر تحولات اقتصادی، شرایط زندگی، داشتن استقلال مالی، افزایش میل به رفاه، کسب درآمد و وضع معیشت افراد را به ترک شغل و تجربه فرصت‌های شغلی جدید واداشته است. برخی افراد به دنبال کارهایی هستند که امکان پیشرفت شغلی در آنها وجود داشته باشد و وقتی به چنین هدفی دست نمی‌یابند آن را با نارضایتی ترک می‌کنند؛ در مقابل عده‌ای دیگر به دنبال کسب مقام و پیشرفت نیستند و مشاغلی را جستجو می‌کنند که کم‏زحمت و کم‏دردسر بوده، استقلال کاری، دوام و ماندگاری و درآمد بیشتر یا مناسب‏تری داشته باشد. البته در …
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
فعال کارگری: چرا صدها هزار نفر در ایران به صورت ناقص کار می‌کنند؟/نیروی پاره‌وقت استخدام می‌کنند تا حق کارگر را ندهند
شفقنا- شرکت‌هایی هستند که می‌توانند از تجمیع چند کارمند نیمه وقت یک یا دو کارمند تمام وقت داشته باشند، اما برای اینکه تعهدی به نیروی کار نداشته باشند، حقوق و مزایایش را کامل پرداخت نکنند و دست‌شان در اخراج نیروی کار باز باشد، تن به چنین کاری نمی‌دهند. تازه‌ترین آمار مرکز آمار نشان می‌دهد ۱۰ درصد جمعیت شاغل، به دلایل […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
روزانه ۱۶ میلیون دلار بیت‌کوین توسط کاربران ایرانی خرید و فروش می‌شود / ایران در خرید و فروش بیت کوین در رتبه ۲۹ جهانی قرار دارد / ونز‌وئلا ارزانترین کشور برای استخراج بیت کوین است / قیمت هر واحد بیت کوین …
«بیت‌کوین به صنعت راه یافت.» چند روز پیش با خبر شدیم که در برخی از شهرک‌های صنعتی واحد‌های فعال دست از تولید کشیدند و به سمت استخراج‌ ارز مجازی رفته‌اند. آنها نیروی کار خود را اخراج نکردند ولی از آنها خواسته‌اند که در خانه بمانند و حقوق بگیرند و البته کارفرما حق بیمه‌شان را هم پرداخت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هیچ کدام از نیروهای رسمی و قراردادی شرکت همشهری اخراج نشدند/ پایان کار 100 نیروی پیمانی
ایلنا: تنها با حدود ۳۰ نفر از نیروهای طرف قرارداد با بخش پیام همشهری و نیز حدود ۷۰ نفر از نیروهای شرکتی طرف قرارداد با شرکت حامیان تدبیر و توسعه در سال ۹۸ قرارداد…
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
اخراجی در وزارت علوم مطرح نیست/ آن 50 نفر نیروی ما نبودند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: درحال بررسی چگونگی ادامه کار این افراد با مجموعه هستیم، بحث اخراج و تغییر نیروی کار مطرح نیست به دلیل این‌که این افراد نیروی انسانی وزارت علوم نیستند و هیچ ارتباط استخدامی با وزارت علوم ندارند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •