یکشنبه, ۱۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 7 June, 2020
استان بوشهر
۴ ساعت قبل
باز هم آتش‌سوزی جنگل
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از مهار آتش‌سوزی در پارک جنگلی عامری بندر دیلم خبر داد. غلامرضا منتظری گفت این آتش‌سوزی حدود ساعت ۱۱ شب گذشته آغاز شد و با کمک نیروهای مردمی و دستگاه‌های دولتی طی چهار ساعت کنترل شد.
وضو با آبِ کولر در استان بوشهر
۴ ساعت قبل
وضو با آبِ کولر در استان بوشهر
رئیس شورای اسلامی روستای رستمی شهرستان تنگستان در استان بوشهر گفت: آنچه می‌گویم اغراق نیست و واقعیت منطقه است، اینجا مردم با آب کولر صورتشان را می‌شویند یا وضو می‌گیرند، این واقعا زیبنده منطقه ما نیست. سید نفیسه ابطحی در نشست بررسی مشکلات آب شهرها و روستاهای شهرستان تنگستان عنوان کرد: مشکل آب عمیق است و نباید سطحی به آن نگاه کرد، مشکلی است که برای همه منطقه تنگستان و خصوصاً جنوب دلوار وجود دارد.
مردم این روستا با آبِ کولر وضو می گیرند
۱۰ ساعت قبل
مردم این روستا با آبِ کولر وضو می گیرند
رئیس شورای اسلامی روستای رستمی شهرستان تنگستان در استان بوشهر گفت: آنچه می گویم اغراق نیست و واقعیت منطقه است، اینجا مردم با آب کولر صورتشان را می شویند یا وضو می گیرند، این واقعا زیبنده منطقه ما نیست.
ابراز نگرانی وزیر بهداشت از روند صعودی شیوع کرونا در جنوب کشور
۱۰ ساعت قبل
ابراز نگرانی وزیر بهداشت از روند صعودی شیوع کرونا در جنوب کشور
بوشهر-ایرنا- دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در تماس‌های تلفنی که در ۲ روز اخیر با وزیربهداشت داشتم، دکتر نمکی نسبت ‌به افزایش آمار مبتلایان جدید ‏به ویروس کرونا در استان‌های جنوبی کشور از جمله بوشهر ابراز نگرانی کرد.
آتش‌سوزی پی درپی عرصه‌های دشتستان، این بار در منطقه بهمرد
۱۱ ساعت قبل / آتش‌نشانی / بوشهر / دشتستان / منابع طبیعی / آتش‌سوزی در مراتع بوشهر
آتش‌سوزی پی درپی عرصه‌های دشتستان، این بار در منطقه بهمرد
بوشهر-ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: آتش‌سوزی در مراتع منطقه "بهمرد" دشتستان این استان که از صبح امروز آغاز شد، ادامه دارد و تلاش نیروهای امدادی و مردمی برای مهار آن همچنان ادامه دارد.
۲۵ هکتار جنگل عامری دیلم در آتش سوخت
۱۱ ساعت قبل
۲۵ هکتار جنگل عامری دیلم در آتش سوخت
فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: در حادثه آتش سوزی جمعه شب جنگل دست کاشت عامری براساس برآورد اولیه ۲۵ هکتار از این عرصه براثر سوختن از بین رفت.
احتکار ۳۲۴ میلیاردی خودروهای خارجی در بوشهر
۱۶ ساعت قبل
احتکار ۳۲۴ میلیاردی خودروهای خارجی در بوشهر
فرمانده انتظامی استان بوشهر از احتکار ۲۷ دستگاه خودرو خارجی به ارزش ۳۲۴ میلیارد ریال در شهرستان "بوشهر" خبر داد.
برنامه آموزشی پیشگیری از آتش‌سوزی‌های جنگل ها در استان بوشهر
۱۸ ساعت قبل
برنامه آموزشی پیشگیری از آتش‌سوزی‌های جنگل ها در استان بوشهر
برنامه آموزشی پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع استان بوشهر در مناطق حفاظت شده از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در هفته محیط زیست آغاز شد.
ضرورت اتصال آموزش دهنده ها و سوادآموزان به شبکه شاد
۱۹ ساعت قبل
ضرورت اتصال آموزش دهنده ها و سوادآموزان به شبکه شاد
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری ۲۴۰ نفرآموزش دهنده مسلط به شیوه-های تدریس،کار آموزش افراد بی¬سواد و محروم از سواد استان را بر عهده دارند.
آتش سوزی در جنگل عامری مهار شد
۲۰ ساعت قبل / خوزستان / بندر دیلم
آتش سوزی در جنگل عامری مهار شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش سوزی در جنگل عامری بندر دیلم شب گذشته حدود ساعت ۱۰ شب اتفاق افتاده و حدود ساعت یک یا دو نیمه شب کاملا مهار شده است.
سفر لنج های سفاری به بنادر امارات از سرگرفته شد
۲۱ ساعت قبل / بوشهر / ویروس کرونا / تجارت / امارات‌ متحده ‌عربی
سفر لنج های سفاری به بنادر امارات از سرگرفته شد
بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر گفت: لنج‌های سفاری با معرفی کارگزار می‌توانند سفرهای خود به بنادر امارات را از سر بگیرند.
سرانه آب پاسخگوی نیاز و مصرف مردم نیست
۲۸ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / سیستان و بلوچستان / شهرستان تنگستان / سیستان‌وبلوچستان / بوشهر
سرانه آب پاسخگوی نیاز و مصرف مردم نیست
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر سرانه آب در روستاها پاسخگوی نیاز و مصرف مردم نیست و گرمای شدید هوا و مشکلاتی چون کرونا این موضوع را تشدید کرده است.
۲۹ ساعت قبل
جلسه پیگیری تامین مسکن فرهنگیان در طرح اقدام ملی مسکن استان بوشهر
با حضور مدیران کل راه و شهرسازی ، آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان و نماینده شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و معاونین اداره کل برگزار گردید . به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر در این جلسه پس ارائه توضیحات و برنامه ها توسط اعضای جلسه مقرر گردید اداره کل آموزش و پروش موجودی اراضی خود را اعلام نماید واداره کل راه وشهرسازی بوشهر نیز همزمان نسبت به تامین اراضی در استان براساس ظرفیت و نیاز اعلام شده، اقدام نمایند. همچنین تقاضای فرهنگیان در شهرهای جدید استان از جمله شهرهای جدید عالیشهر و نایبند ساماندهی میشوند. اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهرنیز همزمان نسبت به تامین اراضی در استان بر اساس ظرفیت و نیاز اعلام شده اقدام نمایند.همچنین تقاضای فرهنگیان در شهرهای جدید عالیشهر …
۲۹ ساعت قبل
معمای آتش‌سوزی‌های زنجیره‌ای
گروه حوادث: آتش‌سوزی از حوادث پرشمار در ایران و جهان است. روزی نیست که تلفن آتش‌نشانی‌ها به صدا در نیاید و گزارش حادثه‌ای داده نشود. هرچند آتش‌نشانی تنها درمورد حوادث مرتبط با آتش وارد عمل نمی‌شود، اما باز هم تعداد زیادی از این حوادث را حریق تشکیل می‌دهند. در این میان، برخی آتش‌سوزی‌ها بیش از بقیه مورد توجه قرار می‌گیرند؛ به ویژه آتش‌سوزی‌های بزرگی که زندگی انسان‌های بیشتری را درگیری می‌کنند، محیط زیست از جمله جنگل‌ها، مراتع و فضاهای سبز را دربر می‌گیرند و آن‌هایی که خاموش کردنشان دشوار است. در روزهای گذشته، این نوع آتش‌سوزی‌ها به طور قابل توجهی زیاد بوده‌اند.در دو هفته گذشته، 15 مورد آتش‌سوزی بزرگ مورد توجه قرار گرفته‌اند که حدود نیمی از آن‌ها در فضاهای سبز و جنگل‌ها و مراتع بوده‌اند. روز چهارم …
۲۹ ساعت قبل
شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید و فوت ۶۳ تن بر اثر بیماری کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته خبر داد.به گزارش ایسنا، جهانپور در این باره گفت: از ۱۵ تا ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. وی افزود: از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. جهانپور ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید. وی افزود: متاسفانه در طول ساعات گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید. وی درباره بهبودیافتگان کرونا اظهار کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران …
۲۹ ساعت قبل
روند اجرای طرح‌های آبرسانی در شورای آب استان بوشهر بررسی شد
عبدالکریم گراوند در نشست شورای آب استان بوشهر با اشاره به اهمیت اجرای پروژه های آب شیرین کن در استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات تامین آب در استان به ویژه در جنوب استان و ضرورت احداث آب شیرین کن در این نقطه از استان، مدیران مربوطه حوزه آب استان، با جدیت مصوبات شورای آب را دنبال کنند.وی بیان کرد: مدیران مجموعه آب استان، به منظور تسریع در اجرای مصوبات و رفع مشکلات آب و پروژه های مربوطه، یکی از معاونان خود را مامور پیگیری مصوبات شورای آب کنند.استاندار بوشهر با تاکید بر ضرورت نظارت بر توزیع آب تولیدی در استان بیان کرد: به منظور جلوگیری از هدر رفت آب های تولیدی در استان، نظارت بر روند توزیع آن ضروری است.گراوند گفت: انشعابات غیر مجاز آب شرب در سطح شهرها، روستاها و خانه باغ های استان با هماهنگی دستگاه …
کرونا مراکز بهداشتی استان بوشهر را تعطیل می کند!
۳۰ ساعت قبل / دانشگاه علوم پزشکی بوشهر / بوشهر / بهداشت / ستاد ملی مبارزه با کرونا / ستادمبارزه با کرونا / استان هرمزگان / وزارت بهداشت / استانی-اجتماعی / استان بوشهر / سلامت
کرونا مراکز بهداشتی استان بوشهر را تعطیل می کند!
طی یک ماه اخیر آمار ابتلا به کرونا در استان بوشهر سیر صعودی داشته است به طوری که از مجموع ابتلای ۳۰۹ نفری و آمار روزانه دو رقمی در ۱۶ اردیبهشت ماه به تعداد ۱۷۰۷ نفری کل مبتلایان و آمار روزانه سه رقمی در روز ۱۶ خرداد ۹۹ رسیده است.
اقتصاد محیط زیست و گام برداشتن در مسیر تولید پایدار
۳۴ ساعت قبل / روز جهانی محیط زیست / حفاظت محیط زیست استان بوشهر / جمهوری اسلامی ایران / استانی-اجتماعی
اقتصاد محیط زیست و گام برداشتن در مسیر تولید پایدار
مدیرکل محیط زیست بوشهر در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط زیست نوشت: محیط زیست در خطر است و باید چاره‌ای اندیشید. نمی‌توان نسبت به مسائل بهداشت و محیط زیست فقط در چاردیواری داخلی کشور اندیشید بلکه ویروس‌ها، باکتری ها و آلاینده‌های آب و خاک و هوا از مرزهای قراردادی کشورها عبور کرده و سلامتی و حیات را نشانه می‌گیرند.
۳۷ ساعت قبل
نوجوان دشتستانی در رودخانه غرق شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از غرق شدن نوجوان دشتستانی در رودخانه خبر داد.
ببینید | تیک آف دیدنی جنگنده بر فراز آسمان بوشهر از نگاه خلبان
۴۴ ساعت قبل / جنگنده / استان بوشهر / دیدنی‌های روز
ببینید | تیک آف دیدنی جنگنده بر فراز آسمان بوشهر از نگاه خلبان
برخاست یا تیک آف (Takeoff) مرحله‌ای از پرواز است که در آن هواپیما در حال تغییر از حرکت بر روی زمین به پرواز در آسمان است.
۲ روز قبل / اوج مصرف برق / مصرف برق
 پیش بینی مصرف برق در نقطه اوج تابستان امسال
 به گزارش مهر، ابوذر صالحی عصر پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های پویش الف. ب. ایران در عسلویه استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همراهی و مشارکت مردم لازمه عبور موفقیت‌آمیز در نقطه اوج مصرف برق تابستانی امسال است.
کشف جسد مرد جوان در اتوبان امام علی بوشهر
۲ روز قبل
کشف جسد مرد جوان در اتوبان امام علی بوشهر
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: در پی تماس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر پیدا شدن جسد مردی جوان در یک دستگاه خودرو سواری پراید در اتوبان امام علی (ع) شهر بوشهر، سریعا ماموران انتظامی و کارآگاهان اداره جرائم جنایی پلیس آگاهی استان به محل اعزام شدند.
بهره‌برداری از ۸ پروژه‌ مهم وزارت نیرو در استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی
۲ روز قبل / حسن روحانی / استان آذربایجان غربی / استان بوشهر
بهره‌برداری از ۸ پروژه‌ مهم وزارت نیرو در استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی
مراسم بهره برداری از طرح‌های برق آبی وزارت نیرو در بوشهر و آذربایجان غربی با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
گام بلند صنعت برق در بوشهر
۲ روز قبل
گام بلند صنعت برق در بوشهر
۹ طرح برق‌رسانی استان بوشهر با دستور رئیس جمهور به صورت ارتباط زنده تصویری به بهره‌برداری رسید.
کشته شدن ۳ افغانی و ۲ مصدوم در پی واژگونی پژو پارس
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / واژگونی خودرو / کهگیلویه و بویراحمد
کشته شدن ۳ افغانی و ۲ مصدوم در پی واژگونی پژو پارس
رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد از واژگونی یک دستگاه سواری پژو پارس از سمت بوشهر با ۴ سرنشین افغانی در پیچ تنگ کناره یاسوج و فوت ۳ نفر از سرنشینان خبر داد.
۲ روز قبل
بهره‌برداری از 8 پروژه‌ مهم با دستور روحانی
بهره‌برداری از طرح‌های مهم سد اشنویه (چپرآباد) در استان آذربایجان غربی، واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی عسلویه، طرح توسعه، اصلاح و بهینه‌سازی پروژه‌های شبکه توزیع نیروی برق بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست 230کیلوولت گناوه، طرح افزایش ظرفیت پست 230کیلوولت بوشهر1، طرح توسعه پست 400 کیلوولت پارس، طرح افزایش ظرفیت پست صنعت بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست برق 400 کیلوولت پارس عسلویه در استان بوشهر روز پنجشنبه و به صورت ویدئوکنفرانس و با دستور رئیس‌جمهور آغاز شد.
رئیس جمهوری ۹ پروژه زیرساختی صنعت برق را در استان بوشهر افتتاح کرد
۲ روز قبل / عسلویه / بوشهر / انرژی برق / افتتاح طرح / شرکت توانیر / حسن روحانی
رئیس جمهوری ۹ پروژه زیرساختی صنعت برق را در استان بوشهر افتتاح کرد
بوشهر-ایرنا- رئیس جمهوری روز پنجشنبه در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با عسلویه ۹ پروژه تامین و انتقال برق استان بوشهر را با ۲ هزار و ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار افتتاح کرد.
مصرف برق ۹۶ درصد بوشهری‌ها در الگوی تعیین شده است
۲ روز قبل / صنعت برق / استان بوشهر / شرکت توانیر / استانی-اقتصادی / بوشهر / افتتاح / عسلویه
مصرف برق ۹۶ درصد بوشهری‌ها در الگوی تعیین شده است
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: مصرف برق ۹۶ درصد از مردم بوشهر در الگوی تعیین شده است، و ۲۳ درصد نیز در تابستان سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن مصرف خود را کاهش داده و مشمول جایزه شده اند.
افتتاح ۷ پروژه صنعت برق در استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۴۲۰ میلیارد تومانی
۳ روز قبل / عسلویه / گناوه / استان بوشهر / فارس / بوشهر / برق / استانی-اقتصادی / _صنعت
افتتاح ۷ پروژه صنعت برق در استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۴۲۰ میلیارد تومانی
سخنگوی صنعت برق کشور از راه اندازی ۷ پروژه صنعت برق در استان بوشهر با مجموع سرمایه گذاری ۲۴۲۰ میلیارد تومان خبر داد.
۳ روز قبل
نمی‌توانیم شهر را تعطیل کنیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می گوید در مبارزه با کرونا باید از خودمان جدیت نشان دهیم، چرا که امکان تعطیلی شهر وجود ندارد ولی حداقل می‌توانیم از این اجتماعات کوچک جلوگیری کنیم.
تحول در تامین و انتقال برق بوشهر با افتتاح ۹ طرح زیرساختی
۳ روز قبل / بوشهر / انرژی برق / افتتاح طرح / رضا اردکانیان
تحول در تامین و انتقال برق بوشهر با افتتاح ۹ طرح زیرساختی
بوشهر- ایرنا-  در قالب پویش هر هفته الف - ب- ایران با اهداف اجرای زیر ساخت‌ها و بهینه سازی ساز و کارها ۹ طرح تامین، انتقال و توزیع برق با حضور مجازی رضا اردکانیان وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس روز پنجشنبه در استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.
قیام مردمی ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملی علیه استعمار است 
۳ روز قبل / انقلاب‌اسلامی / استان بوشهر / ایسنا / امام خمینی
قیام مردمی ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملی علیه استعمار است 
سردار خلیل واعظی، فرمانده انتظامی استان بوشهر طی پیامی رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵خونین خرداد را تسلیت گفت.
۴ روز قبل
انعقاد تفاهم نامه میان همکاری اداره کل زندان‌ها و جهاد دانشگاهی بوشهر
نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی و جهاد دانشگاهی استان بوشهر برگزار شد.
بوشهر در شیوع ویروس کرونا رکورد زد
۴ روز قبل
بوشهر در شیوع ویروس کرونا رکورد زد
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: برغم اینکه تا ۲ماه گذشته این استان در بحث پیشگیری از شیوع کرونا سرافراز و موفق بود اما امروز در میزان شیوع رکورد زده ایم و در صورت ادامه این روند پیش‌بینی زدن رکوردهای بدتر و بالاتر را داریم.
ردپای بیماران مبتلا به کرونا در خوشه‌های شناسایی شده /سیستم قضایی ورود کند
۴ روز قبل / دانشگاه علوم پزشکی بوشهر / ماسک / استان بوشهر / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / استانی-اجتماعی
ردپای بیماران مبتلا به کرونا در خوشه‌های شناسایی شده /سیستم قضایی ورود کند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید برای ایزوله بیماران مبتلا به کرونا تمهیداتی بیاندیشیم؛ متاسفانه خوشه‌هایی پیدا می‌شود که افراد شناسایی شده و -آگاه نسبت به بیماری- در آن وجود دارد و باید از طریق سیستم قضایی در این خصوص تصمیم‌گیری و اقدام شود.
۴ روز قبل / اشتغالزایی / امام جمعه بوشهر
تاکید امام جمعه بوشهر بر اشتغال زایی برای جوانان استان
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در دیدار با مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، بر اشتغال زایی برای جوانان استان، حمایت از تیم فوتبال پارس جنوبی، ایجاد دانشکده نفت و هماهنگی با فضای کلان استان توصیه کرد.
آثار عکاسان بوشهری در کرواسی به نمایش درآمد
۴ روز قبل / عکاسی / بوشهر / نمایشگاه عکس / کرواسی
آثار عکاسان بوشهری در کرواسی به نمایش درآمد
بوشهر-ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره‌ ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: ۱۷ اثر از عکاسان بوشهری در جشنواره بین‌المللی هنر کرواسی به نمایش گذاشته شد.
مردم ایران همواره وفاداری خود به انقلاب را نشان داده‌اند
۴ روز قبل / جمهوری اسلامی ایران / انقلاب اسلامی ایران / سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی / دفاع‌مقدس / انقلاب اسلامی ایران / مقام معظم رهبری / استان بوشهر / استانی-فرهنگی و هنری / دفاع مقدس / دانشگاه‌ها
مردم ایران همواره وفاداری خود به انقلاب را نشان داده‌اند
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: مردم عزیز ایران با رهبری امام راحل، نهضت و انقلابی ایجاد کردند که تمام نظام نوین سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان را متحول کرد، مردم همواره نشان داده اند که وفادار به مسیر انقلاب و تابع رهبری هستند.
انبار خودروهای خارجی فاقد پلاک در بوشهر شناسایی شد
۵ روز قبل / بوشهر / خودرو / احتکار
انبار خودروهای خارجی فاقد پلاک در بوشهر شناسایی شد
بوشهر_ایرنا- فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی یک انبار خودروهای خارجی بدون پلاک را در این استان را شناسایی کردند.
مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در بوشهر برگزار می‌شود
۵ روز قبل / امام خمینی / بوشهر / انقلاب / امیرالمومنین / استانی-فرهنگی و هنری / ضد عفونی / وزارت بهداشت / کروناویروس
مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در بوشهر برگزار می‌شود
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر از برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در روز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه خبر داد.
طرز تهیه یتیمک، غذای محلی بوشهر
۵ روز قبل / یتیمک / غذای محلی / غذای بوشهری / آشپزی / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه یتیمک، غذای محلی بوشهر
یتیمک، یک نوع غذای محلی استان بوشهر می باشد که شما می توانید به دلیل مواد راحت و در دسترس آن این غذای خوشمزه را به راحتی در منزل تهیه کنید.
در دام لینک‌های جعلی مجرمین سایبری گرفتار نشوید
۵ روز قبل
در دام لینک‌های جعلی مجرمین سایبری گرفتار نشوید
رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: مدتی است که مناسبت‌های ملی و مذهبی هدف سوء استفاده کلاهبرداران سایبری قرار گرفته و یکی از اقدامات مجرمانه این افراد، ارائه لینک دانلود فیلم و کلیپ حاوی بد افزار مرتبط با مراسم پیش‌رو است.
زاگرس در شعله‌های غفلت و نداری سوخت
۵ روز قبل
زاگرس در شعله‌های غفلت و نداری سوخت
شعله‌های آتش در استان بوشهر شاید از روز ۲۴ اردیبهشت و از محوطه عمارت تاریخی شیرینه در دل کوه بیرمی شروع شد... باغ‌ اطراف عمارت طعمه حریقی شد که چند صد نهال این منطقه را سوزاند و خاکستر کرد!
گردشگری کشاورزی معامله هر دو سر سود در بوشهر
۵ روز قبل / بوشهر / جهانگردی
گردشگری کشاورزی معامله هر دو سر سود در بوشهر
بوشهر- ایرنا- ایجاد مناطق، مناظر و مسیرهای گردشگری در مراکز کشاورزی علاوه‌بر تجدید حیات اشتغال و تنوع درآمدزایی برای روستاییان و پناهگاهی برای شهرنشینان فراری از شلوغی شهر و جست وجوگر آرامش روانی در جایی دور از هیاهو است و در واقع معامله‌ای هر دو سر سود در مسیر تولید و توسعه اقتصادی استان بوشهر و کشور است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
یک چشم اشک و یک چشم خون
نیلوفر رسولی| یک سو مهار شده است و سوی دیگر هنوز آتش شعله می‌کشد. اگر آتش در تنگه علمدار، حوالی بهبهان مهار نشود، آتش همچنان سنجاب‌ها، کبک‌ها و توهی‌ها، بلوط‌ها و کنارها را خواهد سوزاند، در این میان گرمای هوا، وزش باد و خشکی علفزارها مزید بر علت است. گرچه آخرین خبرها حاکی از اطفای حریق در کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان را دارد، با این حال همچنان وزش باد می‌تواند به گسترش آتش دامن بزند. گفت‌وگو با فعالان محیط‌زیستی استان بوشهر نشان می‌دهد که منطقه کوه‌سیاه بوشهر با عزم مردم محلی، نیروهای امدادی، فعالان محیط‌زیست، نیروهای جهادی و تلاش یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها حالا از آتش در امان است، با این حال «مهتا بذرافکن»، پژوهشگر حوزه …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
«زاگرس» همچنان می‌سوزد
آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده خائیز به پنجمین روز خود رسیده است. این آتش‌سوزی که اواخر هفته گذشته به دلیل عوامل انسانی آغاز شد، حالا به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات، تبدیل به یک فاجعه زیست‌محیطی شده است که هم پوشش گیاهی و هم جانوران منطقه را قربانی خود کرده است. هر چند که نیروهای محلی تا پای جان مشغول اطفای آتش سرکش‌ شده هستند اما شدت آتش از توان دست‌های خالی بیشتر است. اتفاقی که باعث شده، حتی دیروز هم برای اقدام دیر باشد، چه برسد به فردا!از روزهای پایانی هفته گذشته تا به امروز بخشی از جنگل‌ها و مراتع کشور در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و خوزستان دچار حریق هستند. از بین تمام این‌ها آتش در منطقه خائیز استان کهگیلویه و بویراحمد و کوهستان‌ بوشکان بوشهر شدت بیشتری داشت و به تبع آن خسارت‌های …
سارقان احشام در دام پلیس بوشهر
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استان بوشهر
سارقان احشام در دام پلیس بوشهر
فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری سارقان احشامی که قصد داشتند 400 راس دام پیرمرد جمی را حین چرا به سرقت ببرند خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
رهاسازی لاک‌پشت در دریا توسط (فیلم)
رهاسازی لاک پشت توسط ناخدا یوسف رضایی و در ساحل گناوه استان بوشهر صورت گرفت.
ببینید | سوختن خائیز در آتش
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / آتش سوزی / جنگل / استان خوزستان / استان بوشهر
ببینید | سوختن خائیز در آتش
منطقه حفاظت‌شده «خائیز» از روز پنجشنبه هشتم خرداد دچار آتش‌سوزی گسترده شده است. آتش بخش‌هایی از جنگل‌های این منطقه را در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر درگیر کرده است. این تصاویر مربوط به آتش‌سوزی جنگل‌ها در حوالی بهبهان بوده و شامگاه شنبه (١٠ خرداد ٩٩) تهیه شده است.
یکهزار و ۱۰۰ هکتار از مراتع کوه سیاه دشتستان در بوشهر در آتش سوخت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / آتش سوزی / بوشهر
یکهزار و ۱۰۰ هکتار از مراتع کوه سیاه دشتستان در بوشهر در آتش سوخت
مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهرگفت: یکهزار و ۱۰۰ هکتار از مراتع ارتفاعات کوه سیاه بخش بوشکان دشتستان در اثر صاعقه و آتش برآمده از آن سوخت.
اعزام بالگردهای هوانیروز ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سازمان برنامه و بودجه / نیروهای مسلح / هیئت دولت / وزارت دفاع / اطفای حریق / هوانیروز
اعزام بالگردهای هوانیروز ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل‌ها
مدیر بحران وزارت دفاع گفت: با دستور رئیس‌جمهور بالگردهای هوانیروز ارتش و سپاه جهت اطفای حریق جنگل‌‎های استان بوشهر و خوزستان به این مناطق اعزام شدند.
برخورد ۲ قایق صیادی در آب‌های دیر بوشهر کشته و مصدوم داشت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / بوشهر / بندردیر / سازمان شیلات ایران
برخورد ۲ قایق صیادی در آب‌های دیر بوشهر کشته و مصدوم داشت
بوشهر- ایرنا- رئیس اداره شیلات دیر استان بوشهر گفت: بر اثر برخورد ۲ فروند قایق صیادی با همدیگر در آب‌های ساحلی این شهرستان یک صیاد کشته و یک تن دیگر مصدوم شد.
وضعیت آب و هوا، امروز ۱۱ خرداد ۹۹ / وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در خوزستان و بوشهر
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
وضعیت آب و هوا، امروز ۱۱ خرداد ۹۹ / وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در خوزستان و بوشهر
در شرایطی که جنگل‌های استان‌های خوزستان و بوشهر در روزهای اخیر دچار آتش‌سوزی شده‌اند، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در این دو استان طی امروز (۱۱ خردادماه) خبرداده است.
صادارت کالا از گمرکات استان بوشهر به ۲۸ کشور 
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / صادرات / استان بوشهر / افغانستان / کامرون / ترکیه / کره‌جنوبی / امارات متحده عربی / استانی-اقتصادی / گمرک بوشهر / برزیل
صادارت کالا از گمرکات استان بوشهر به ۲۸ کشور 
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: طی دو ماهه سال جاری، از طریق گمرکات استان بوشهر به ۲۸ کشور دنیا صادرات صورت گرفته است. 
۶۳۵ نخل استان بوشهر ایستاده سوخت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / بوشهر / اطفای حریق / نخل / دشتستان / آتش در کمین جنگل ها و مراتع
۶۳۵ نخل استان بوشهر ایستاده سوخت
بوشهر-ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در آتش‌سوزی عصر روز جمعه هفته گذشته در روستای "بنه جابری" این استان ۶۳۵ اصله نخل در آتش سوخت.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
رشدسرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر
رئیس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش سرعت تخلیه کالاهای اساسی و لزوم اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر خبر داد.عبدالسعید عباسی رئیس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر افزایش یافته است به گونه‌ای که کل عملیات تخلیه بار این کشتی که ۱۲ هزار تن برنج به ظرفیت ۵۰۰ تا ۵۵۰ کامیون است بین ۵ تا ۶ روز تخلیه می‌شود که از لحاظ زمانی برای صاحب کالا و شناور بسیار مطلوب است.عباسی با اشاره به الزام رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر افزود: در این زمینه ابتدا همه کارگرانی که قرار است در عملیات …
آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده مُند استان بوشهر مهار شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / حفاظت محیط زیست استان بوشهر / استان بوشهر / محیط زیست / منابع طبیعی / آبخیزداری / آتش سوزی / آتش‌سوزی در جنگل‌ها
آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده مُند استان بوشهر مهار شد
یک فقره آتش‌سوزی با تلاش فراوان محیط‌بانان منطقه حفاظت شده مند در اسرع وقت مهار و از افزایش حریق جلوگیری گردید.
مهار آتش در ارتفاعات دشتستان
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / استان بوشهر / آتش سوزی جنگلی / منابع طبیعی / محیط زیست
مهار آتش در ارتفاعات دشتستان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از مهار آتش سوزی در کوهستان های بوشکان خبر داد.
لزوم همکاری تمام دستگاه‌ها برای اطفای حریق جنگل‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آتش سوزی جنگلی / بالگرد / سازمان جنگل‌ها
لزوم همکاری تمام دستگاه‌ها برای اطفای حریق جنگل‌ها
جمعه هفته گذشته شاهد آتش‌سوزی در منطقه گچساران استان خوزستان بودیم و با گذشت کمتر از یک هفته در دو استان کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر نیز شاهد حوادث مشابهی هستیم اما نکته حایز اهمیت در تمام موارد حریق رویشگاه‌های زاگرس تاخیر در اعزام بالگردهای آب‌پاش است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی کشور ضمن اشاره به ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع می‌گوید: بر اساس این ماده تمام سازمان‌های دولتی موظف هستند امکانات و تجهیزات خود را هنگام آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی در اختیار سازمان‌ جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و منابع طبیعی قرار دهند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آتشی بی‌امان بر جان دو «خاییز»
گروه اجتماعی| «خاییز» و «خاییز»؛ 2 طبیعت بکر. یکی منطقه حفاظت شده مشترک بین خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و دیگری منطقه گردشگری استان بوشهر؛ هر دو در آتش. هر دو چشم‌انتظار ورود تجهیزات و بالگرد برای اطفای حریق. تا ساعت 15 و 22 دقیقه جمعه و در حالی که آتش هنوز منطقه حفاظت شده «خاییز» در خوزستان و کهگیلویه را می‌سوزاند هیچ خبری از بالگرد نبود. آن سو در بوشهر پس از رایزنی و مکاتبات فراوان بالگرد به منطقه آمد اما به دلیل نقص فنی و بحث سوخت و مشکل بنزین نتوانست کاری انجام دهد و زمانی که رفع نقص صورت گرفت نیز شب شده بود و به فرودگاه بوشهر برگشت. محیط‌بانان و جنگلبانان با دست خالی تلاش می‌کنند آتش را مهار کنند ولی زورشان به دیو آتش نمی‌رسد. …
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
سوختن «زاگرس» در آتش کمبود امکانات
زهرا داستانیاین چندمین روز است که بخشی از منابع طبیعی و جنگل‌های ایران در بیش از سه استان کشور از جمله فارس، کهگلیویه و بویر احمد، خوزستان و بوشهر طعمه حریق شده است. حریقی که در نبودِ بالگرد‌ها و تجهیزات اطفای حریق حتی به مناطق حفاظت‌شده نیز گسترش یافته است. مناطق حفاظت‌شده خائیز از ظهر روز جمعه در آتش می‌سوزد، اما جز محیط‌بانان که با دست خالی از بلوط‌های زاگرس دفاع می‌کنند، بالگردی برای نجات نیامده یا اگر آمده کار را نیمه‌تمام گذاشته است. مسئولان عدم تخصیص بودجه لازم برای هزینه‌کرد بنزین بالگرد‌ها را دلیل بر این ماجرا می‌دانند و گسترش آتش از استانی به استان دیگر را به گردن کم‌کاری مسئولان استان دیگر می‌اندازند. با این حال اما تشکل‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط‌زیست راه دیگری را برگزیده‌اند و در …
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
افتتاح پروژه آب شیرین‌کن لاور ساحلی دشتی تا ۲ ماه آینده
عبدالحمید حمزه‌پور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌ها و طرح‌های مهمی در راستای حل مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرا شده است اظهار داشت: علاوه بر حفر، کف‌شکنی و تجهیز چاه‌های آب طرح‌های مهمی از جمله نوسازی شبکه‌های آبرسانی اجرا شده است.وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر خاطرنشان کرد: به ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز آب از طریق شیرین‌سازی مجوز آن صادر و عملیات اجرایی آنها با همکاری بخش خصوصی آغاز شده است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه در ۱۲ نقطه استان بوشهر پروژه آب شیرین‌کن ساخته می‌شود گفت: اکنون ۳ طرح آب شیرین‌کن با ظرفیت تولید ۳۵ هزار مترمکعب در استان بوشهر در حال مدار تولید و …
آماده‌باش منطقه ویژه پارس برای مهار آتش‌ در کوه‌سیاه‌ دشتستان
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آتش سوزی / استان بوشهر / انرژی / مدیریت بحران / مهار آتش سوزی
آماده‌باش منطقه ویژه پارس برای مهار آتش‌ در کوه‌سیاه‌ دشتستان
ایلنا: مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از اعلام آمادگی‌ این سازمان برای ارسال کمک و اعزام امدادگران برای مهار آتش‌سوزی کوه‌ سیاه‌ بخش‌ بوشکان‌ دشتستان در استان بوشهر…
نخیلات ۲ روستای دشتستان آتش گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / آتش‌نشانی / نخلستان / دشتستان
نخیلات ۲ روستای دشتستان آتش گرفت
بوشهر- ایرنا- نخیلات روستاهای "بنه فارسی" و "بنه جابری" از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر عصر روز جمعه آتش گرفت و نیروهای امدادی و آتش نشانی منطقه در تلاش برای مهار آتش‌سوزی هستند.
درخواست اعزام بالگرد برای اطفای حریق عرصه‌های منابع‌طبیعی استان بوشهر
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
درخواست اعزام بالگرد برای اطفای حریق عرصه‌های منابع‌طبیعی استان بوشهر
رئیس سازمان جنگل‌ها با ارسال پیامی به معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع خواستار اعزام فوری بالگرد به استان بوشهر جهت اطفای حریق عرصه‌های منابع طبیعی شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / استان فارس / هلال احمر / هلال‌احمر / استان بوشهر
بیم و امید در آتش
دو روز متوالی است که کوه سیاه بوشکان اسیر آتش شده و تلاش ها برای اطفای حریق ادامه دارد. به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر وضعیت رو به بهبود است و امیدوار هستند که تا امشب آتش سوزی مهار شود.
افتتاح ۱۳۳۴ منزل مدد جویی
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
افتتاح ۱۳۳۴ منزل مدد جویی
آیین افتتاح ۱۳۳۴ واحد مسکونی در مناطق محروم استان هرمزگان و بوشهر به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
نجات جوجه تیهوها از آتش کوه استان بوشهر +فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
نجات جوجه تیهوها از آتش کوه استان بوشهر +فیلم
این جوجه تیهوها در معرض خطر قرار دارند و در فاصله 2 متری آتش گرفتار شده‌اند.
آتش‌سوزی منطقه کوه سیاه دشتستان وارد سومین روز شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / بوشهر / منابع طبیعی و آبخیزداری / آتش در کمین جنگل ها و مراتع
آتش‌سوزی منطقه کوه سیاه دشتستان وارد سومین روز شد
بوشهر- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش‌سوزی که از عصر روز چهارشنبه در منطقه سخت گذر کوه سیاه دشتستان این استان آغاز شد، همچنان ادامه دارد و وارد سومین روز شده‌است.
واگذاری ۶۷۱ واحد مسکونی به نیازمندان در روستاهای استان بوشهر
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سردار تنگسیری / نیروی دریایی سپاه / ایسنا / کمیته امداد / استان بوشهر / نیروی دریایی سپاه
واگذاری ۶۷۱ واحد مسکونی به نیازمندان در روستاهای استان بوشهر
آیین افتتاح و واگذاری ۱۳۳۴ واحد مسکونی جهت نیازمندان کمیته امداد توسط نیروی دریایی سپاه در استان های بوشهر و هرمزگان به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور سردار سلامی، فرمانده کل سپاه و سردار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه برگزار شد.
راهکارهای پیشگیری و مهار آتش‌سوزی در طبیعت
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / آتش سوزی / حفاظت محیط زیست استان بوشهر / استان بوشهر / محیط زیست / استانی-علمی و آموزشی / آتش‌نشانی
راهکارهای پیشگیری و مهار آتش‌سوزی در طبیعت
در فصل بهار امسال با افزایش دما شاهد آتش سوزی های متعدد و گسترده در سطح مراتع و جنگل های کشور به ویژه در جنوب و جنوب غرب هستیم. چندین آتش سوزی در مراتع مناطق کوهستانی بوشهر در روزهای اخیر رخ داده که با تلاش فراوان مردم و مسئولین خاموش و کنترل گردیده ولی هنوز خطر وجود دارد.
کرونا کیلو چند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / کروناویروس / سنگاپور / سوئد / استان بوشهر / بیماری کووید-۱۹ / آفریقای جنوبی / کرونا / عربستان سعودی / چین / پاکستان
کرونا کیلو چند؟
آمده که بماند، بار انداخته و سایه کشیده بر روی تمام باورها و لحظه لحظه های زندگی آدم ها. خودش است، همان ویروس میکروسکوپی که حالا آن را کیلویی هم به هیچ حساب می‌کنند!
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات مدارس
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات مدارس
مدارس استان بوشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری امتحانات هستند.
کوه سیاه بوشکان طعمه آتش شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سازمان جنگل‌ها / استان بوشهر / هلیکوپتر / آتش سوزی / حادثه / دشتستان بوشهر / منابع طبیعی
کوه سیاه بوشکان طعمه آتش شد
عصر روز گذشته بر اثر وقوع صاعقه ارتفاعات احمد لر از توابع شهرستان دشتستان واقع در غرب بوشکان دچار حریق شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
قدردانی امام جمعه دیر از برطرف شدن مشکل کم‌آبی در ماه مبارک رمضان در شهرستان دیر
اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر تسریع یافته به‌گونه‌ای که بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در آستانه فصل تابستان طرح‌های آبرسانی یکی پس از دیگری وارد مدار می‌شود.عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه سال گذشته ۲۳ حلقه چاه وارد مدار بهره‌برداری شد اظهار داشت: افتتاح این طرح‌ها روند بهبودی تامین آب و حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاها بهبود داده و این در حالی است که امسال طرح‌های مهمی افتتاح می‌شود.وی از افتتاح طرح‌های آبرسانی در سال جاری خبر داد و بیان کرد: با اجرای طرح‌های مختلف امسال پیش بینی می‌شود ۲۹ حلقه چاه پس از حفر تجهیز و کف شکنی در دالکی، پشتکوه، خورموج، اهرم، دیر، جم، کنگان، دیلم، و در بخش روستایی ۴ حلقه چاه وارد مدار بهره‌برداری شود.افتتاح این …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •