سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
اینترنت اشیا در ایران
اینترنت 5G بالاخره به ایران رسید!
۳ روز قبل
اینترنت 5G بالاخره به ایران رسید!
اواخر بهمن ماه 97 بود که وزیر ارتباطات خبر از گسترش و بهبود کیفیت نسل سوم و چهارم شبکه‌های ارتباطی داد و اعلام کرد مقدمات ارائه اینترنت 5G در سال 98 آماده شده و قرار است اینترنت 5G با هدف توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه برنامه‌های اقتصادی کشور راه‌اندازی شوند. یک مکانیزم ارتباطی قدرتمند و پر سرعت که قرار است نقش مهمی در اکوسیستم اینترنت اشیا بازی کند. اکنون پس از گذشت یک سال از این وعده وزیر ارتباطات در توییتی اعلام کرده تا شهریورماه دست‌کم پنج نقطه از تهران به اینترنت 5G دسترسی خواهند داشت.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ابررایانه «سیمرغ» برای اینترنت اشیا
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاربرد ابررایانه «سیمرغ» را مربوط به سرویس‌های حوزه اینترنت اشیا و هوش مصنوعی عنوان کرد و گفت: در صورت تخصیص اعتبار، این پروژه وارد فاز اجرایی می‌شود. احمد معتمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به امضای توافق‌نامه میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای ساخت «ابررایانه سیمرغ» گفت: جزئیات این پروژه هنوز نهایی نشده و تا زمانی که این توافق‌نامه به قرارداد تبدیل نشود، ابعاد آن مشخص نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تحول دیجیتال و حرکت به سمت بیمه‌گری باز؛ الزام اساسی صنعت بیمه
رئیس اداره کسب‌وکار دیجیتال بیمه ملتتحولات فناورانه صنعت بیمه در دنیا که از چند دهه پیش آغاز شده بود، امروزه با سرعت بیشتری درحال خودنمایی است و تصویری از چشم‌انداز کاملا انقلابی آن به نمایش درآمده است. بروز این تحولات در کنار تغییر انتظارات مشتریان و ایجاد مدل‌های کسب‌وکار دیجیتالی، روند سنتی کسب‌وکارهای بیمه را دچار مشکل کرده و شرکت‌هایی که نتوانند استراتژی و فرآیندهای خود را در بسترهای دیجیتال و متناسب با نیاز مشتریان شخصی‌سازی کنند از صحنه رقابت کنار خواهند رفت.از طرفی، نگاهی به روندهای تاثیرگذار بر صنعت بیمه در جهان از جمله گسترش استارت‌آپ‌ها برای فروش بیمه، ورود نابیمه‌گرانی نظیر Google, Amazoon Walmar به صنعت برای فروش بیمه، ظهور فناوری‌های موبایلی (Mobile App)، استفاده از اینترنت اشیا …
هوشمندسازی شبکه برق جا ماند
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / هوشمندسازی صنعت برق
هوشمندسازی شبکه برق جا ماند
صنعت برق با مفاهیم جدیدی همچون مدیریت بار و تقاضا، هوشمندسازی، اینترنت اشیا و خرده‌فروشی مواجه شده که توسعه این مفاهیم نیازمند ایجاد بستر فنی و ساختار لازم است. به رغم گام‌های برداشته شده در زمینه هوشمندسازی، مجری فیبر نوری شرکت توانیر معتقد است که صنعت برق در این زمینه عقب افتاده و این امر شایسته صنعت برق ایران که همواره از صنایع سرآمد کشور بوده و بیش از ۹۰ درصد از صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور را طی سال‌های اخیر به خود اختصاص داده، نیست.
تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره‌ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / مرتضی براری / سازمان فضایی ایران / ماهواره / هوافضا
تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره‌ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا
رئیس سازمان فضایی ایران از تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره‌ای در کشور برای ورود به بازار اینترنت اشیا خبر داد.
پهنای باند اینترنت اشیا در ایران و منطقه فراهم می شود
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
پهنای باند اینترنت اشیا در ایران و منطقه فراهم می شود
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بهره‌گیری یک شرکت پرداخت الکترونیک از اینترنت اشیا
پنجمین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران (IoTex 2019) و مدیریت مصرف انرژی با حمایت مالی شرکت «به‌پرداخت ملت» در سالن مرکز مطالعات بهره‌وری سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اینترنت اشیاء / محمدجواد آذری جهرمی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
توسعه بازار، ضرورت گام بعدی اینترنت اشیا در ایران است
تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رشد سالانه دو برابری اینترنت اشیا در ایران آنرا کافی ندانست و گفت: می توانیم پرش‌های خوبی در این حوزه داشته باشیم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
برگزاری پنجمین کنفرانس و نمایشگاه اینترنت اشیا ایران باحمایت همراه اول
در بخش انرژی، مصرف هوشمندانه چالش جدی و دیرینه کشور به حساب می آید و هنوز راهکار گسترده و فراگیری برای آن اجرایی نشده است، استفاده از فناوری های نوین در این حوزه می تواند بسیاری از چالش ها و مشکلات موجود را برطرف کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اینترنت اشیاء / مرتضی براری
رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند افتتاح شد
تهران- ایرنا- در هفته ایران دیجیتال، فروم اینترنت اشیا ایران و سازمان فضایی رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند را با حضور فعالان این عرصه برگزار کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اینترنت اشیا / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / مهدی روحانی نژاد / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
درآمد آینده بازار اینترنت اشیا به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد
دبیر کارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
حمایت از استارت‌آپ‌های ساخت نانو ماهواره‌ها
رئیس سازمان فضایی ایران گفت: استارت‌آپ‌های فعال در حوزه طراحی و ساخت نانو ماهواره‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند. مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: با شکل‌گیری نانو ماهواره‌ها، حوزه فضایی متحول شده و ماهواره کوچک و منظومه‌سازی آنها در مدارهای با ارتفاع پایین، انقلابی در کاربرد ماهواره‌ها در توسعه ارتباطات و خدمات مبتنی بر آن ایجاد کرده و در بازار آینده اینترنت اشیا و شبکه 5G نقش بسزایی خواهند داشت. وی گفت: با توجه به وجود دانش و تجربه طراحی و ساخت ماهواره در کشور، این حوزه فرصت خوبی برای متخصصان و دانشجویان است تا با ایجاد استارت‌آپ‌های طراحی و ساخت منظومه ماهواره‌های کوچک، سهمی از این بازار رو به رشد داشته باشند. رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: از طرح‌ها و ایده‌های مربوط به این موضوع استقبال می‌کنیم …
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ / عباس عبدی / اف ای تی اف / فناوری فضایی
فقط FATF اطلاعاتمان را لو می‌دهد؟
«اکنون می‌توان تحرکات روی زمین را در اندازه عابر یا حتی پلاک اتومبیل پیگیری کرد و از آن مهم‌تر از طریق ترکیب اینترنت اشیا و فناوری فضایی کل اطلاعات لازم را به دست آورد و در عین حال در ایران همچنان بر سر حضور در FATF دعواست!»
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •