جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
بازار لپ تاپ
آخرین قیمت لپ‌تاپ در بازار + جدول
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بازار لپ تاپ / تجهیزات الکترونیکی / لپ تاپ
آخرین قیمت لپ‌تاپ در بازار + جدول
بررسی‌ها نشان می‌دهد در نخستین روز آذرماه ارزان‌ترین لپ تاپ بازار می‌توان به شکل آنلاین و با نرخ ۳میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریداری کرد. نوشته آخرین قیمت لپ‌تاپ در بازار + جدول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فروش لپ‌تاپ‌های سوخته در فضای مجازی / از فضای مجازی لپ‌تاپ نخرید
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / بازار لپ تاپ / قیمت لپ تاپ / لپ تاپ / لپ تاپ استوک / لپ تاپ دست دوم
فروش لپ‌تاپ‌های سوخته در فضای مجازی / از فضای مجازی لپ‌تاپ نخرید
رئیس اتحادیه فناوران رایانه می‌گوید: اخیرا به دلیل نوسان قیمت دلار،متقاضیان توانایی خرید لپ‌تاپ‌های نو در بازار را ندارند، از این‌رو شکایت مردم از خرید لپ‌تاپ‌های سوخته در اتحادیه افزایش یافت؛ چرا که افراد از فضای مجازی لپ‌تاپ می‌خرند. نوشته فروش لپ‌تاپ‌های سوخته در فضای مجازی / از فضای مجازی لپ‌تاپ نخرید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
لپ‌تاپ و تبلت چقدر ارزان شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / بازار لپ تاپ / قیمت دلار / قیمت لپ تاپ
لپ‌تاپ و تبلت چقدر ارزان شد؟
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از کاهش پنج تا ۱۰ درصدی قیمت تبلت و لپ‌تاپ در پی کاهش اخیر نرخ ارز خبر داد و گفت: مصرف کالاهای آی‌تی به واسطه شیوع کرونا و اهمیت این قبیل کالاها در امر آموزش دانش آموزان و دانشجویان و دورکاری ۲۰۰ درصد افزایش داشته، اما سقف ثبت سفارش همچنان طبق میانگین سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ محاسبه می‌شود و بنابراین تعداد دستگاه‌های مورد نظر نسبت به تقاضا بسیار کم بود. نوشته لپ‌تاپ و تبلت چقدر ارزان شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت لپ تاپ و تبلت
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / بازار لپ تاپ / قیمت تبلت / قیمت لپ تاپ
کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت لپ تاپ و تبلت
محمدرضا فرجی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت ثبات نرخ ارز در کشور و با بیان اینکه کالاهایی که عمده قطعات آن از خارج از کشور تامین می شود، هرروز با نوسان نرخ ارز در حال تغییر است، اظهار کرد: کاهش قیمت لپ تاپ و کالاهای مشابه، مشروط به ثابت ماندن نرخ دلار است. کاهش قیمت دلار در حالت خوشبینانه تا حدود دو ماه دیگر منجر به کاهش قیمت‌ها در بازار می‌شود.
افزایش ۲۰۰ درصدی تقاضای تبلت و لپ‌‌تاپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / بازار لپ تاپ / تبلت / لپ تاپ
افزایش ۲۰۰ درصدی تقاضای تبلت و لپ‌‌تاپ
بنابر اظهارات رئیس اتحادیه فناوران رایانه با شیوع کرونا، دور کاری و آموزش آنلاین، تقاضای تبلت و لپ‌تاپ ۲۰۰درصد افزایش داشته است. کف بازار صنف‌های مختلف متاثر از انتخابات آمریکا در حال تغییر رویکرد خود هستند که بیشتر آنها فعلا عدم خرید و فروش‌های عمده را در دستور کار خود قرار داده‌اند. نوشته افزایش ۲۰۰ درصدی تقاضای تبلت و لپ‌‌تاپ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
منتظر ارزانی لپ‌تاپ باشید
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / بازار لپ تاپ / قیمت لپ تاپ / لپ تاپ / لپ تاپ دست دوم
منتظر ارزانی لپ‌تاپ باشید
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران می‌گوید: کاهش لحظه‌ای قیمت دلار قیمت لپ‌تاپ و سایر کالاهای مربوط به حوزه آی‌تی را ارزان نمی‌کند. اگر تداوم کاهش قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت لپ تاپ ارزان خواهد شد. نوشته منتظر ارزانی لپ‌تاپ باشید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت‌ها نیم ساعت یکبار تغییر می‌‌کند! / CPU  و کارت گرافیک 60 میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بازار لپ تاپ / قطعات لپ تاپ / لپ تاپ استوک / لپ تاپ کارکرده
قیمت‌ها نیم ساعت یکبار تغییر می‌‌کند! / CPU  و کارت گرافیک 60 میلیون تومان
وضعیت پرالتهاب بازارها گریبان لپ‌تاپ را نیز گرفته است. در حالی که فروشندگان می‌گویند مردم قدرت خرید لپ‌تاپ نو را ندارند و بیشتر تعمیر می‌کنند، برخی از قطعات مثل هارد یا cpu کامپیوتر را تا ۶۰ میلیون تومان هم می‌فروشند. نوشته قیمت‌ها نیم ساعت یکبار تغییر می‌‌کند! / CPU  و کارت گرافیک 60 میلیون تومان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت لپ‌تاپ از پراید هم گران‌تر شد!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / بازار لپ تاپ / قیمت لپ تاپ
قیمت لپ‌تاپ از پراید هم گران‌تر شد!
در حال حاضر اکثر برندهای موجود در بازار ایران، لپ‌تاپ‌هایی دارند که قیمت آنها از یک پراید صفر هم گران‌تر است. یکی از نمونه‎های آن لپ‌تاپ DELL Precision ۱۷ M۷۷۲۰ FHD که قیمت آن ۱۸۳ میلیون تومان است.
واردات لپ تاپ‌های دست دوم از عراق و امارت متحده عربی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / بازار لپ تاپ / قاچاق / قیمت لپ تاپ / لپ تاپ دست دوم / واردات لپ تاپ
واردات لپ تاپ‌های دست دوم از عراق و امارت متحده عربی
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از رونق واردات غیررسمی لپ تاپ‌های دست دوم به کشور خبر داد و گفت: لپ تاپ‌های دست دوم از عراق و امارت متحده عربی به طور قاچاق وارد کشور می‌شود. این لپ تاپ‌ها بیشتر از طریق فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی به مردم فروخته می‌شود. نوشته واردات لپ تاپ‌های دست دوم از عراق و امارت متحده عربی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارزان‌ترین «لپ‌تاپ» بازار چه قیمتی دارد؟ + جدول
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بازار لپ تاپ / قیمت لپ تاپ
ارزان‌ترین «لپ‌تاپ» بازار چه قیمتی دارد؟ + جدول
فرهیختگان نوشت: طی چند ماه اخیر به‌واسطه شیوع ویروس کرونا و با تعطیلی بخش عمده‌ای از آموزش‌های حضوری در مراکز آموزش عالی و مدارس، مخاطب خاص لوازم دیجیتال ازجمله متقاضیان خرید موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر به‌طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته و لوازم دیجیتال با قیمت‌های گزافی به هزینه‌های جاری لوازم‌التحریر اضافه‌ شده‌اند. اگر دانش‌آموزان را مشتری پروپاقرص موبایل و تبلت فرض کنیم، دانشجویان برای انجام تکالیف، پروژه‌ها و مقالات خود مخاطب خاص بازار لپ‌تاپ و کامپیوتر خانگی هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد درحال‌حاضر بیش از سه میلیون دانشجو در مراکز آموزش عالی کشور مشغول به تحصیل (حضوری یا غیرحضوری) هستند که از این …
خریداران به دنبال لپ‌تاپ و تبلت قاچاق!
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بازار تبلت / بازار کامپیوتر / بازار لپ تاپ / قیمت تبلت / قیمت لپ تاپ
خریداران به دنبال لپ‌تاپ و تبلت قاچاق!
دنیای اقتصاد نوشت: کاسبان پاساژ کامپیوتر رضا می‌گویند نسبت به پارسال ۶۰ درصد کاهش فروش داشته‌اند در حالی که قیمت اجناس هفتگی بالا می‌رود. مشاهدات میدانی نشان می‌دهد خریداران برای پرداخت هزینه کمتر به دنبال خرید لپ‌تاپ و تبلت قاچاق هستند. قیمت تبلت، لپ‌تاپ و تجهیزات کامپیوتری به گونه‌ای بالا رفته که باوجود افزایش تقاضا به دلیل رواج آموزش مجازی، ولی فروش چندانی صورت نمی‌گیرد. یکی از فروشندگان این پاساژ می‌گوید: «کرونا نه‌تنها تاثیر بدی روی بازار ما نگذاشت بلکه باعث شد تقاضای بعضی از کالاها مثل تبلت بالا برود اما خبری از فروش نیست چون مردم پول ندارند.»
جولان قاچاق‌چیان در بازار لپ‌تاپ و تبلت / حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بازار لپ تاپ / قاچاق / قیمت تبلت / قیمت لپ تاپ / واردات لپ تاپ
جولان قاچاق‌چیان در بازار لپ‌تاپ و تبلت / حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از جولان قاچاق‌چیان در بازار لپ تاپ و تبلت خبر داد و گفت: عدم همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی با تجار باعث شده که در بازار با کمبود کالا مواجه شویم. همین مسhله جولان قاچاقچیان در بازار لپ تاپ و تبلت را تقویت می‌کند. نوشته جولان قاچاق‌چیان در بازار لپ‌تاپ و تبلت / حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فروش لپ تاپ در سه ‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
فروش لپ تاپ در سه ‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است
آمارها نشان می‌دهد که دو شرکت لنوو و اچ‌پی در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ نیمی از فروش بازار لپ تاپ را ازآنِ خود کرده‌اند.
توقف تولید لپتاپ توسط شرکت توشیبا
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بازار لپ تاپ / اقتصاد ژاپن / شرکت توشیبا
توقف تولید لپتاپ توسط شرکت توشیبا
شرکت ژاپنی توشیبا با واگذاری باقیمانده سهام بخش تولید رایانه خود به شرکت شارپ، پس از 35 سال از بازار رایانه های همراه جهان خارج شد. اولین رایانه پرتابل شرکت توشیبا در سال 1985 تولید شد و به قیمت 2 هزار دلار به فروش رفت.
«حباب» به بازار لپ تاپ و مودم هم رسید
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
«حباب» به بازار لپ تاپ و مودم هم رسید
قیمت بسیاری از قطعات سخت‌افزاری در بازار ایران از چند ماه پیش به‌شکل فزاینده‌ای افزایش یافته است. دراین‌میان، لپ‌تاپ و مودم، به‌عنوان دو سخت‌افزار بسیار پرکاربرد، بیشترین افزایش قیمت‌ها را تجربه کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۱/۳۰
مدل لپ تاپی GeForce GTX 1650 می تواند نسخه دسکتاپی RX 560 را شکست دهد!
تقریبا همه چیز در حالت کاملا آماده باش برای معرفی کارت گرافیک ارزان قیمت Nvidia GeForce GTX 1650 قرار دارد؛ حتی برای اولین بار لپ تاپ های مجهز به یک تراشه گرافیکی جدید در انتظار ارائه مدل دسکتاپی آن هستند تا به سرعت پس از آن راهی بازار شوند؛ بازار لپ تاپ های گیمینگ به شدت تشنه ی یک کارت گرافیک ارزان قیمت جدید با معماری پیشرفته تر از مدل های کنونی است. بنچمارکهای Nvidia GeForce GTX 1650 در نسخه ی لپ تاپ در حالی منتشر شده است که حتی بدون درایور سازگار و بهینه، امتیازهای آن کمی فراتر از انتظار …
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آمار خیره کننده فروش لپ تاپ های گیمینگ در سراسر جهان!
با وجود آنکه لپ تاپ های گیمینگ در ایران از قیمت های بالایی برخوردار بوده و به نسبت کامپیوترهای دسکتاپ از ارزش خرید پایین تری بهره می برند، اما روند فروش آنها در بازارهای جهانی به شدت افزایش یافته است. آخرین اطلاعات نشان می دهند که این بازار بسیار پر رونق بوده و همچنان در حال پیمودن این روند رو به رشد است. در 5 سال پیش، سالانه شاهد فروش 1 میلیارد دلار در حوزه بازار لپ تاپ های مخصوص بازی بودیم؛ اما این رقم در سال 2018 به بیش از 12 میلیارد دلار رسیده است. افزایش مدل ها، پیشرفت سخت افزارهای مورد …
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
حرفه ای جسور: لپ تاپ گیمینگ ASUS TUF FX505DY برای دفاع از نام Ryzenها آمده است
شاید باور نکنید اما مدتی است که AMD و Intel در حال صف آرایی به منظور تصاحب بازار لپ تاپ ها هستند؛ چرا؟ چون کارت گرافیک های NVIDIA GTX 16xx برای نوت بوک ها نیز در حال ورود به بازار بوده و از این رو شاهد یک موج جدید و بزرگ از لپ تاپ های گیمینگ خواهیم بود. در اخبار گذشته به پردازنده های نسل 9 اینتل، در سری H پرداختیم که در مدل های متعدد و پیشرفته، با پرچمداری یک 8 هسته ای قدرتمند و ویژگی اورکلاک معرفی خواهند شد. تقریبا نامگذاری تمامی گونه ها در نسل 9 اینتل برای نوت بوک ها مشخص شده است. اما از …
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
راهنمای خرید لپ تاپ با قیمت بین 3 تا 7 میلیون تومان(اسفند ماه 97)
احتمالا خرید یک لپ تاپ رده عمومی با قیمت نه چندان زیاد و نه بسیار کم یکی از سخت ترین کارها برای کاربران دنیای دیجیتال است. شرکت های زیادی در زمینه تولید لپ تاپ فعالیت می کنند و بازار لپ تاپ های عمومی آنقدر پر سود و البته گسترده است که تعداد مدل ها و گزینه های در دسترس از شمار خارج می شوند. نکته دیگر که باز هم به دشواری های انتخاب یک لپ تاپ عمومی می افزاید، تعدد پیکربندی ها برای یک مدل خاص است. برای مثال دو لپ تاپ از یک برند با ظاهر دقیقا یکسان ممکن است تنها در مقدار حافظه رم با یکدیگر تفاوت داشته …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •