چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
تصفیه آب
ریشه فاضلاب‌های سرگردان خانگی در شیراز خشکید
۲۵ ساعت قبل / آب و فاضلاب / شیراز / وزارت نیرو
ریشه فاضلاب‌های سرگردان خانگی در شیراز خشکید
شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه بهره‌برداری از طرح تصفیه خانه دوم فاضلاب شیراز بزرگترین طرح در این حوزه در جنوب کشور در سال‌های اخیر بوده است گفت: با راه اندازی این طرح ۱۰۰ هزار متر مکعب آب در اختیار حوزه صنعت و کشاورزی قرار گرفت و تقریبا ریشه فاضلاب های سرگردان خانگی در شیراز خشکید.
تصفیه آب با استفاده از نور خورشید
۲۶ ساعت قبل / نور خورشید / تصفیه آب
تصفیه آب با استفاده از نور خورشید
محققان "دانشگاه مانش" استرالیا در مطالعه اخیرشان موفق به تصفیه آب با استفاده از نور خورشید شدند.
تصفیه آب میادین نفتی توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر
۳ روز قبل / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / پروژه / بیوراکتور
تصفیه آب میادین نفتی توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر
محققان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به توسعه یک فرآیند زیستی که در آن از باکتری‌های نمک دوست بومی میادین نفتی ایران در بیوراکتورهای غشایی استفاده می شود برای تصفیه آب تولیدی میادین نفتی ایران شدند.
تصفیه آب میادین نفتی با کنسرسیومی از باکتری‌های نمکدوست
۳ روز قبل / باکتری نمکدوست / تصفیه / میدان نفتی
تصفیه آب میادین نفتی با کنسرسیومی از باکتری‌های نمکدوست
محققان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به توسعه یک فرآیند زیستی یرای تصفیه آب تولیدی میادین نفتی ایران شدند که به گفته آنها در این پروژه از باکتری‌های نمکدوست بومی میادین نفتی ایران بهره برده شده است.
چهار راهکار برای اصلاح یارانه آب شرب
۴ روز قبل / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / آب و فاضلاب / تصفیه آب
چهار راهکار برای اصلاح یارانه آب شرب
تهران- ایرنا- تامین آب شرب اهمیتی چشمگیر در زنجیره ارزش افزوده اقتصادی دارد اما باید به این نکته توجه داشت که پرداخت بدون برنامه‌ریزی یارانه از سوی دولت‌ها در این زمینه می‌تواند منجر به مشکلاتی از قبیل مصرف بی‌رویه و کاهش بهره‌وری شود.
سیستم تصفیه آب همراه نفت پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی نمونه خارجی ندارد
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی / چهل سال با جهاد دانشگاهی / نفت
سیستم تصفیه آب همراه نفت پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی نمونه خارجی ندارد
سرپرست پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، سیستم تصفیه آب همراه با فرایند ترکیبی را بدون نمونه خارجی دانست و بیان کرد: روش معمول در دنیا به صورت پیش تصفیه است که با تزریق در چاه و یا محیط های پذیرنده انجام می شود.
بررسی کاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنعت آب و پساب در وبینار ستاد نانو
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / تصفیه آب / فناوری نانو / پساب / ستاد نانو
بررسی کاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنعت آب و پساب در وبینار ستاد نانو
با حمایت ستاد نانو و با همکاری شرکت‌های فناوری نانو و دانش‌بنیان وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنعت آب، پساب و محیط‌زیست برگزار می‌شود.
احداث تصفیه خانه‌ای با پوشش ۵۰۰ هزار نفری جمعیت در همدان
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / تصفیه خانه / سید هادی حسینی بیدار / آب و فاضلاب همدان
احداث تصفیه خانه‌ای با پوشش ۵۰۰ هزار نفری جمعیت در همدان
همدان - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از احداث تصفیه خانه ای با ظرفیت ۱۵۰۰ لیتر بر ثانیه برای ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش شهر همدان خبر داد.
استفاده از خواص ضد میکروبی نقره برای تصفیه آب
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
استفاده از خواص ضد میکروبی نقره برای تصفیه آب
محققان در تحقیقات اخیر خود برای تصفیه آب خاصیت ضد میکروبی، نقره را به کار گرفتند.
چرخه مجدد آب با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / خاک / صنعت / فضای سبز / نساجی / آب زیرزمینی
چرخه مجدد آب با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب
پساب های خروجی از بخش ته نشینی هنوز دارای ذرات بسیار کوچکی می باشند که ورود آنها به طبیعت و زمین های کشاورزی می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل در پکیج های تصفیه فاضلاب از تجهیزاتی مانند فیلتر شنی و کربنی استفاده می گردد تا از ورود ذرات ریز و معلق در پساب ها به گام های بعدی جلوگیری شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
پیشرفت 70 درصدی سازه ی تصفیه خانه فاضلاب چادگان
اصفهان –راعی : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان گفت: شهر چادگان در مجاورت سد زاینده رود قرار دارد و به منظور دفع سالم و بهداشتی فاضلاب این منطقه، تکمیل هر چه سریعتر این تصفیه خانه ضروری است. هاشم امینی اظهار داشت:هم اکنون اجرای سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان به 70 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و برای تکمیل 29 کیلومتر شبکه جمع آوری باقیمانده و تصفیه خانه آن،با سیستم یو اف، تجهیزات الکترومکانیکال، ادوات پمپ و سایر ملزومات به حدود 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اگر اعتبار مورد نیاز تخصیص یابد،در سال 1400 شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.وی ادامه داد: شهرستان چادگان به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی، دارای منابع آبی غنی زیرزمینی است و شرایط …
وزیر نیرو: در ۷ سال اخیر هر ۵۰ روز یک سد ملی افتتاح کردیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سد آبی / انرژی / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف
وزیر نیرو: در ۷ سال اخیر هر ۵۰ روز یک سد ملی افتتاح کردیم
در ۷ سال دولت به طور متوسط هر ۳۰ روز یک تصفیه خانه فاضلاب، هر ۵۰ روز یک سد بزرگ ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب به مدار بهره برداری رسیده است.
دستاوردهای دولت در صنعت آب و برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / رضا اردکانیان / وزیر نیرو / سد / توافقنامه پاریس / اردکانیان / برنامه نگاه یک / وزارت نیرو / سد سازی
دستاوردهای دولت در صنعت آب و برق
وزیر نیرو گفت: در 7 سال دولت به طور متوسط هر ۳۰ روز یک تصفیه خانه فاضلاب، هر ۵۰ روز یک سد بزرگ ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب به مدار بهره برداری رسیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
نیاز آبی فضای سبز کرج ۹۲۰ لیتر در ثانیه است
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج نیاز آبی فضای سبز کلان‌شهر کرج ۹۲۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد.پیمان بضاعتی پور در مراسم بهره برداری از دومین تصفیه خانه فاضلاب محلی کرج، با اشاره به وضعیت آبی این شهر، اظهار کرد: آب مورد نیاز سه هزار و ۴۰۰ هکتار فضای سبز شهر ۹۲۰ لیتر در ثانیه است.وی گفت: ۲۷۰ لیتر در ثانیه توسط ۲۲ حلقه چاه آب خام، ۱۶۰ لیتر در ثانیه توسط ۱۱ حلقه قنات، ۱۵۰ لیتر در ثانیه توسط ۵۶۰ انشعاب آب شرب شهری، ۳۰ لیتر در ثانیه حق آبه از رودخانه کرج، ۲۰ لیتر در ثانیه از تصفیه خانه و ۲۰ لیتر در ثانیه خط انتقال آب تهران به آبیاری فضای سبز کرج اختصاص می باید.رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با بیان اینکه ۲۷۰ لیتر در ثانیه کمبود آبی است که هم اکنون برای آبیاری فضای سبز با آن …
مزرعه صیفی جات فاضلابی تخریب شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اجتماعی / کشاورزی / فاضلاب
مزرعه صیفی جات فاضلابی تخریب شد
کشاورز متخلف قمی که به جای آب از فاضلاب تصفیه نشده برای آبیاری مزرعه اش بهره می برد نقره داغ شد.
سهم البرز از آب سد کرج و طالقان بیشتر شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-سیاسی / کرج / سد کرج / البرز / حسن مددی / سد «طالقان»
سهم البرز از آب سد کرج و طالقان بیشتر شود
دادستان عمومی و انقلاب کرج در پی دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص قطعی آب در برخی مناطق کرج ضمن بازدید از تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج بر افزایش کیفیت آب مصرفی شهروندان و جلوگیری از قطعی آب در مناطق شهر کرج تاکید کرد.
تصفیه آب چیست و بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی‌هایی دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / آب آشامیدنی / تصفیه آب / دستگاه تصفیه آب
تصفیه آب چیست و بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی‌هایی دارد؟
انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب به عوامل متعددی وابسته است. اگر خواهان اتصال این دستگاه به آب شهری هستید باید از دستگاه‌های تصفیه آب زیرسینکی استفاده کنید. نوشته تصفیه آب چیست و بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی‌هایی دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تصفیه آب / دستگاه تصفیه
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
از آنجا که تهیه اکثر غذاها و تقریبا تمامی نوشیدنی‌ها نیازمند آب می‌باشد، حصول اطمینان از سلامت و صحت آب آشامیدنی و مصرفی بسیار مهم است. به همین دلیل می‌توان با انتخاب، خرید و نصب یک دستگاه تصفیه آب خانگی، از وجود آب آشامیدنی سالم، گوارا و بدون هرگونه آلاینده و ذرات مضر، لذت برد. نوشته راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر به وضعیت پایدار رسیده است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به اجرای ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی گفت: با حمایت دولت تدبیر و امید ۱۰ مجمتع آبرسانی روستایی با ۱۲۷ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این استان راه‌اندازی شد.عبدالحمید حمزه پورد افزود: با راه‌اندازی این مجتمع‌ها مشکل آبرسانی به ۱۰۶هزار نفر در قالب ۲۱۶ روستای مناطق مختلف این استان برطرف شده‌است.وی بیان کرد: با این اعتبارات تاکنون افزون بر ۷۱۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع،۲۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره و پنج باب ایستگاه پمپاژ اجرا و احداث شده‌است.حمزه پور اضافه کرد: برای تکمیل این مجتمع‌های آبرسانی ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.وی بیان کرد: اجرای خط انتقال آب مخزن روستای قلعه سفید به طول …
تنش آبی ساوه با ارتقای تصفیه خانه برطرف می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / تصفیه‌خانه / ساوه / تنش آبی / آبفا / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
تنش آبی ساوه با ارتقای تصفیه خانه برطرف می شود
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: تنش آبی شهر ساوه با ارتقای تصفیه خانه آب برطرف می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تامین ۷۰ درصد آب شرب تبریز بر عهده شرکت آب منطقه ای است
تبریز - فلاح: معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۰ درصد از آب شرب تبریز از سدهای زرینه‌رود و نهند تامین می‌شود که در اختیار شرکت آب منطقه ای استان قرار دارند.محمد خانی، با بیان اینکه بقیه آب شرب مورد نیاز کلانشهر تبریز توسط شرکت آب و فاضلاب استان و از طریق چاه ها تامین می شود، افزود: با توجه به اینکه تجهیزات تصفیه خانه و ایستگاه های پمپاژ آب موجود در سدهای زرینه رود و نهند بیش از ۲۵ سال عمر دارند، در صورت بروز مشکل در آن ها یا نیاز آن ها به تعمیرات و نیز به دلیل محدودیت برداشت از سایر منابع، تامین آب شرب کلانشهر تبریز دچار مشکل می شود.وی اظهار داشت: برای پیشگیری از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم تبریز بهتر است شرکت آب منطقه ای نسبت به تعمیرات و بازسازی به موقع …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
معمای بوی بد ورودی همدان
  [ فروغ فکری ] تمام بیست و چند‌سال گذشته خاطره ورود به همدان برای «رویا» با بوی بد فاضلاب ‏همراه بوده. او حالا بعد از تمام این سال‌ها خواسته برای خاطره بد گذشته و روزهای پیش‌رو بجنگد و ‏منشأ بوی بد ورودی شهرش مشخص شود. نامه نوشته و از همه آنها که ساکن بیرون شهرند یا مغازه و ‏کسب و کاری دارند پرس‌وجو کرده و همه نشانه‌ها او را به شهرک صنعتی بوعلی رسانده؛ شهرکی با ‏سابقه بیست و چند ساله و چندین و چند کارخانه و شرکت: «در سال‌های گذشته سنم کم بود و البته مردم ‏محلی و منطقه هم به این بو عادت کرده بودند و برایش کاری نمی‌کردند. حالا تحمل این وضع برایم ‏سخت است. از طرفی پدرم در این منطقه گلخانه و زمین کشاورزی دارد که تحت‌تأثیر …
منطقه ۲۲ به ۳۴ میلیون متر مکعب آب نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / شهرداری منطقه22
منطقه ۲۲ به ۳۴ میلیون متر مکعب آب نیاز دارد
شهردار منطقه ۲۲ گفت: وضع موجود منابع آب برای آبیاری فضای سبز منطقه ۲۲، حدود ۲۲ میلیون متر مکعب است در حالیکه برای آبیاری این فضای ۳۰۰۰ هکتاری نیاز به ۳۴ میلیون متر مکعب آب وجود دارد که ساخت تصفیه خانه خرگوش دره می تواند ۱۰ میلیون متر مکعب آن را تامین کند.
کاهش آلاینده‌های فلزی در منابع آب و خاک با نانوساختار ترکیبی
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / فناوری نانو / دانشگاه تربیت مدرس / تصفیه آب
کاهش آلاینده‌های فلزی در منابع آب و خاک با نانوساختار ترکیبی
تهران- ایرنا- پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با ارائه روشی ساده و ارزان برای ساخت یک ترکیب نانوساختار، گامی در راستای حذف آلاینده‌ها در منابع آب و خاک برداشتند، آنها توانستند با تزریق نانوساختار تولید شده به محیط خاک، ضمن کاهش تحرک آلاینده‌های فلزی و انتشار آنها به محیط، امکان استفاده احتمالی از مکان آلوده را برای کاربری‌های کشاورزی امکان‌پذیر کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
بازدید نماینده تبریز از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ فاضلاب تبریز
تبریز – فلاح: حجت الاسلام تاج الدینی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به همراه تعدادی از مسئولین از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری تبریز بازدید کردند. این طرح به عنوان بزرگ ترین تصفیه خانه فاضلاب در حال احداث کشور به ظرفیت یک میلیون نفر اجرا می شود .رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در حین بازدید، در خصوص طرح تصفیه خانه فاضلاب تبریز گفت: مدول اول تصفیه خانه فاضلاب تبریز در سال 80 برای جمعیت 600 هزار نفری احداث شد اما با توجه به جمعیت یک میلیون و 600 هزار نفری کلانشهر تبریز تکمیل این طرح ضروری است.علیرضا ایمانلو افزود: احداث مدول دوم تصفیه خانه بزرگ فاضلاب تبریز از سال 95 و با اعتبار اولیه 182 میلیارد تومان در دو فاز مایع و لجن آغاز شد که …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ایران و اتریش / صادرات برق ایران به اروپا
استقبال اتریش از پیشنهاد ایران برای صادرات برق به اروپا
به گزارش مهر به نقل از وزارت نیرو، این نقشه راه بر اساس هفتمین نشست کمیته مشترک انرژی در ژانویه ۲۰۱۹ در وین تدوین شده است. محمدعلی فرحناکیان، با اشاره به دیدار خود با اشتفان شولتز، سفیر اتریش در تهران که در وزارت نیرو انجام شد، به پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیون یورویی یک شرکت خصوصی اتریشی در پروژه‌های آب و فاضلاب استان خراسان رضوی در جریان این ملاقات اشاره کرد و گفت: این مشارکت مشتمل بر سه بخش اصلی تقویت منابع آبی حوضه، ایجاد سیستم مانیتورینگ و تصفیه پساب برای استفاده در بخش کشاورزی است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
تصفیه آب با کمک یک ورقه آلومینیومی!
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند آب آلوده را با کمک ورقه نازکی از آلومینیوم تصفیه کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، پژوهشگران دانشگاه روچستر آمریکا، یک ورقه سیاه رنگ از جنس آلومینیوم ارائه داده‌اند که با کمک لیزر ساخته شده و هنگام تابش خورشید می‌تواند آب را تصفیه کند. این فناوری می‌تواند کمک خوبی برای مناطقی باشد که با خشکسالی مواجه هستند و به آب شیرین تمیز دسترسی ندارند. چونلی گو، پژوهشگر دانشگاه روچستر و همکارانش، این ورقه آلومینیومی را با استفاده از لیزرهای پالس کوتاه ابداع کرده‌اند. آنها شیارهایی را نیز روی آلومینیوم ایجاد کردند. روند کار پژوهشگران، به شکل‌گیری یک ورقه سیاه رنگ انجامید که می‌تواند آب را جذب کند. هنگامی که یکی از پایانه‌های ورقه در آب آلوده فرو می‌رود، …
روحانی: آب دریا را به مرکز ایران منتقل می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
روحانی: آب دریا را به مرکز ایران منتقل می‌کنیم
رئیس جمهوری با اشاره به بهره مندی ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری از آب شرب بهداشتی گفت: در آغاز پیروزی انقلاب ۲۷ تصفیه‌خانه در کشور داشتیم و با اقداماتی که تا پایان سال صورت می‌گیرد ۱۶۷ تصفیه خانه خواهیم داشت؛ یعنی تصفیه‌خانه‌های کشور بیش از ۶ برابر نسبت به قبل انقلاب است.
امروز ۹۹.۹ درصد از شهرهای کشور از آب بهداشتی برخوردارند/ جاسک به زودی به یک بندر صادراتی نفت  تبدیل می شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / روحانی / آب شیرین کن / وزارت نیرو / استان هرمزگان / بندر جاسک / اخبار داغ
امروز ۹۹.۹ درصد از شهرهای کشور از آب بهداشتی برخوردارند/ جاسک به زودی به یک بندر صادراتی نفت تبدیل می شود
رئیس جمهور گفت: ما در آغاز پیروزی انقلاب ۲۷ تصفیه خانه در کشور داشتیم در حالی که امروز ۱۶۷ تصفیه خانه در پایان سال ۹۹ خواهیم داشت که بیش از ۶ برابر به نسبت قبل از انقلاب افزایش داشتیم.
روحانی: تصفیه‌خانه‌های کشور بیش از ۶ برابر نسبت به قبل انقلاب افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / هرمزگان / حسن روحانی / وزارت نیرو
روحانی: تصفیه‌خانه‌های کشور بیش از ۶ برابر نسبت به قبل انقلاب افزایش یافته است
تهران - ایرنا - رییس جمهوری در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان بابیان اینکه در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ۷۴ درصد مردم شهرها از آب بهداشتی برخوردار بودند و امروز این رقم به ۹۹.۹ درصد رسیده است، گفت: در آغاز پیروزی انقلاب ۲۷ تصفیه‌خانه در کشور داشتیم و امروز با اقداماتی که تا پایان سال صورت می‌گیرد ۱۶۷ تصفیه خانه خواهیم داشت؛ یعنی تصفیه‌خانه‌های کشور بیش از ۶ برابر نسبت به قبل انقلاب است.
آب تهران به
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / شهر تهران
آب تهران به "روتا ویروس" آلوده نیست
محققان کشور طی تحقیقاتی به نتیجه رسیدند که آب تصفیه شده در تهران عاری از «روتاویروس» است.
محققان سلامت آب تهران را تایید کردند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / تحقیقات علمی / ویروس / آب آشامیدنی
محققان سلامت آب تهران را تایید کردند
محققان کشور طی تحقیقاتی به نتیجه رسیدند که آب تصفیه شده در تهران عاری از «روتاویروس» است.
آب تهران عاری از عامل بیماری‌ اسهال اطفال
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / آب آشامیدنی / تهران
آب تهران عاری از عامل بیماری‌ اسهال اطفال
نتایج تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران نشان می‌دهد آب تصفیه شده و آشامیدنی تهران فاقد عامل بیماری اسهال حاد اطفال کمتر از 5 سال است.
تولید صفحه آلومینیومی تصفیه آب با نور خورشید
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / تصفیه آب / انرژی خورشیدی / ارتش آمریکا
تولید صفحه آلومینیومی تصفیه آب با نور خورشید
محققان دانشگاه راچستر و ارتش آمریکا با همکاری یکدیگر صفحه آلومینیوم ویژه‌ای را تولید کرده‌اند که با بهره‌گیری از قوانین جاذبه و نور خورشید آب را تصفیه می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
راهکار جلوگیری از هدر رفت آب
بررسی‫ها نشان می‫دهد که در تهران و شهرهای بزرگ به میزان ۳۰ درصد هدررفت در سیستم انتقال آب وجود دارد، که می توان با مدیریت مناسب، حجم زیادی از آب را صرفه جویی کرد.کمپین «من ایرانم، مرا دریاب» در راستای مسوولیت اجتماعی، به بررسی راهکارهای صرفه جویی و فرهنگ سازی در مصرف آب می پردازد. یکی از مهمترین چالش هایی که در ایران، موجب هدر رفت آب می شود، وجود زیرساخت های فرسوده است. مانند سایر منابع در کره زمین، منابع آبی محدود است و بخشی از آب شهرها در شبکه فرسوده انتقال آب درون‌ شهری هدر می‌روند این در حالی است که آب هدررفته در شهرها تصفیه شده و قابل شرب است، بنابراین هدر رفت آن بسیار گران تمام می‌شود. از نگاه کارشناسان، در حال حاضر با چالش‌های بسیار بزرگی در مدیریت منابع آب کشور روبه‌رو هستیم که از جمله …
رویکرد استفاده از پساب جهت فضای سبز شهر تهران
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران
رویکرد استفاده از پساب جهت فضای سبز شهر تهران
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: هدف از ساخت تصفیه خانه فاضلاب دستیابی به استانداردهای زیست محیطی و استحصال پساب خروجی برای تامین نیاز آب مصرفی فضای سبز شهر تهران است و رویکرد استفاده از پساب جهت فضای سبز شهر تهران به عنوان راهبرد اصلی برای دستیابی به منابع آب پایدار در مدیریت شهری است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فرهنگ سازی در نحوه مصرف درست آب باید مورد توجه قرار گیرد
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به تشریح اهمیت و جایگاه آب در جامعه و مدیریت مصرف آب پرداخت .علیرضا ایمانلو اظهار کرد: در این برهه از زمان، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان ما که رعایت نکات بهداشتی از طرف شهروندان لازم بوده و همچنین با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و تابستان و افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان و مشترکین و از طرفی با توجه به ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان مبنی بر تامین آب شرب بهداشتی برای شهروندان و همچنین مسئولیت اجتماعی شرکت آبفا جهت مقابله با ویروس کرونا، این شرکت تمام خدمات خود در خصوص آب و فاضلاب را به صورت شبانه روزی و غیرحضوری به مشترکان ارائه می دهد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به برداشت آب از …
محیط‌ زیست: تاکنون آلودگی منجر به بروز بیماری وبا در آب تهران مشاهده نشده
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
محیط‌ زیست: تاکنون آلودگی منجر به بروز بیماری وبا در آب تهران مشاهده نشده
رییس گروه آب‌های زیرزمینی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به طور مداوم منابع آبی را پایش می کند البته این کار توسط ادارات کل استانی و با نظارت سازمان محیط زیست انجام می شود و تاکنون نیز آلودگی که منجر به بروز بیماری وبا شود مشاهده نشده و منابع آبی به ویژه در تهران از این لحاظ سالم است، البته وبا یک نوع باکتری است که با کلر زنی از بین می رود و چون وزارت نیرو آب شرب را به طور کامل تصفیه می کند بنابراین جای نگرانی نیست و مشکلی پیش نخواهد آمد.
تصفیه سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب در آذربایجان‌شرقی
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-اجتماعی / کمبود آب / تصفیه آب / صرفه جویی در مصرف آب / قطع آب / آب و فاضلاب / انتقال آب / انتقال آب از زرینه‌رود به تبریز
تصفیه سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب در آذربایجان‌شرقی
معاون امور فاضلاب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب در استان جمع آوری و تصفیه می‌شود.
دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب در گیلان افتتاح می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-اجتماعی / آب شرب / تصفیه خانه آب
دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب در گیلان افتتاح می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان به احداث دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب گیلان اشاره کرد و گفت: امسال تصفیه خانه مذکور در قالب پویش الف – ب – ایران افتتاح می شود.
روش نوین تصفیه آب و پساب با فناوری نانو در دانشگاه اراک حاصل شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / فناوری نانو / پژوهشگر / دانشگاه اراک
روش نوین تصفیه آب و پساب با فناوری نانو در دانشگاه اراک حاصل شد
اراک - ایرنا - عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه اراک گفت: پژوهشگران این دانشگاه شیوه نوین تصفیه آب و پساب با استفاده از فناوری نانو از طریق طراحی غشاهای جاذب را به‌دست آوردند که می‌تواند در راستای رفع مشکل بحران آب و دستیابی به منابع پایدار آب موثر باشد.
محققین دانشگاه اراک روش نوینی برای تصفیه آب و پساب ارائه کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه اراک / آب / فناوری نانو / استان مرکزی
محققین دانشگاه اراک روش نوینی برای تصفیه آب و پساب ارائه کردند
محققین گروه مهندسی شیمی دانشگاه اراک با همکاری دانشگاه خوارزمی روش نوین تصفیه آب و پساب با استفاده از فناوری نانو ارائه کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
شرکت آبفا استان بوشهر جز شرکت‌های پیشرو در کشور است
معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در نشست با مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تمامی تلاشهای مجموعه شرکتهای آب وفاضلاب، را خدمت صادقانه به مردم در راستای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، جمع آوری تصفیه و دفع فاضلاب دانست و اظهار داشت:ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎزی ﻣﻬﺎرت کارکنان، ﺑﺮرسی اﻗﺘﺼﺎدی و ﺗﻬﯿﻪ ﻣﺪﻟﻬﺎی ﮐﺎرﺑﺮدی اﻗﺘﺼﺎدی از ﻫﺰﯾﻨﻪ‌ﻫﺎی ﻋﻤﻠﯿﺎﺗﯽ ﺷﺮﮐﺘﻬﺎ و ﻣﻤﯿﺰی و ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﻣﯿﺰان رﺿﺎﯾﺖ ﻣﺸﺘﺮﮐان ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﺷﺮﮐﺘﻬﺎی آب وﻓﺎﺿﻼب مورد توجه ویژه قرار دارد.رضا گیاهی ضمن تشکر از فعالیت‌های مجموعه شرکت آبفای استان بوشهر گفت:شرکت آب و فاضلاب استا ن بوشهر عملکرد موفقی داشته است که خدمات آنان قابل تقدیر و سپاس است.وی، با اشاره به اجرای طرح یکپارچه سازی در شرکت آب و فاضلاب تصریح کرد: یکپارچه سازی صنعت …
طرز تهیه پای اسفناج و سوسیس
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / پای اسفناج و سوسیس / اسپاگتی / کراست / سوسیس / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه پای اسفناج و سوسیس
اسپاگتی، کراست یا پایه این پای را تشکیل می‌دهد که طعم آن را دو چندان لذیذ می‌کند و در دمای بالا حالت ترد و ته‌دیگی پیدا می‌کند. اگر به هر علتی تمایل به استفاده از سوسیس ندارید می‌توانید آن را با گوشت چرخ کرده جایگزین کنید. همراه ما باشید. مواد لازم اسپاگتی سبوس دار   ۲۵۰ گرم تخم‌مرغ (زده شده)   دو عدد بزرگ روغن زیتون   یک قاشق غذاخوری سوسیس کوکتل تند( نگینی خرد شده)   ۱۰۰ گرم گوجه فرنگی( نگینی خرد شده)   دو پیمانه پیاز ( خرد شده)   یک پیمانه اسفناج تازه   ۲۵۰ گرم یا یک دسته فلفل سیاه   یک قاشق چای‌خوری نمک( دریایی)   یک چهارم قاشق چای‌خوری پنیر   سه‌چهارم پیمانه طرز تهیه مرحله اول یک قالب ۲۱ سانتی‌متری گرد را داخل فر بگذارید و فر را با دمای ۵۰۰ درجه فارنهایت روشن کنید تا …
معرفی فیلتر شنی و کاربرد آن
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / آب آشامیدنی / تصفیه آب / تصفیه خانه آب
معرفی فیلتر شنی و کاربرد آن
فیلتر شنی یک دستگاه تصفیه فیزیکی آب است که ذرات معلق، باکتری‌ها و گل و لای موجود در آب را از بین می‌برد، این دستگاه با جدا کردن املاح و ذرات معلق، آب را فیلتر و تصفیه می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
فاز دوم سپاهان شهر احداث می شود
اصفهان -راعی : شهردار اصفهان گفت: با زیرساخت هایی که در سپاهان شهر وجود دارد، فاز دوم آن با گذراندن مصوبات اجرا می شود و سپاهان شهر دو قلو خواهد شد. با حضور شهردار اصفهان، مدیران شهری، رئیس و اعضای شورای شهر اصفهان در منطقه 5 طرح های عمرانی این منطقه افتتاح و کلنگ زنی شد.در این برنامه از سلسله برنامه های "هر یکشنبه، یک افتتاح" طرح های احداث منبع انعقاد و لخته سازی و ته نشینی تصفیه خانه تکمیلی سپاهان شهر، باند دوم بلوار نظام سپاهان شهر طی توافق با سپاه صاحب الزمان استان اصفهان و بازار روز کوثر شماره ۲ سپاهان شهر کلنگ زنی شد.ساماندهی گذرهای فرعی و اصلی سپاهان شهر و دفع آب های سطحی، ساماندهی پیاده روها و المان های ورودی و سکوهای نشیمن سپاهان شهر، ایمن سازی مسیرهای کوهنوردی صفه، احداث معابر کلکسیون …
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
اقدامات ناکافی برای مدیریت منابع آب زیرزمینی
گروه اجتماعی |رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران یکی از دلایل اصلی فرونشست زمین را برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی دانست و گفت: در زمینه مدیریت برداشت از آب‌های زیرزمینی اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نبوده‌اند. به گزارش ایسنا، فاطمه برنا ضمن بیان اینکه یکی از دلایل اصلی فرونشست زمین، برداشت از آب‌های زیرزمینی است، اظهار کرد: فرونشست در استان تهران در شهرهایی مانند شهریار، ملارد و ورامین که دشت هستند، مشهودتر است و به چشم دیده می‌شود. او در پاسخ به این پرسش ایسنا که چه راهکارهایی می‌تواند به کاهش سرعت فرونشست زمین کمک کند؟ گفت: راهکارهای متعددی وجود دارد و معمولا کارشناسان حوزه آب غنی‌کردن منابع آب زیرزمینی و آبخوان‌ها را مطرح می‌کنند یعنی‌ …
تخصیص ۴۰ میلیارد ریال به طرح تصفیه خانه خلخال/در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در اردبیل
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-شهرستانها / تصفیه‌خانه / سد مخزنی بفراجرد خلخال / پروژه‌های عمرانی
تخصیص ۴۰ میلیارد ریال به طرح تصفیه خانه خلخال/در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در اردبیل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل با اشاره به در دست اجرا بودن 14 پروژه آبرسانی در استان اردبیل گفت: این شرکت ۱۴ پروژه آبرسانی در دست اجرا دارد که سه پروژه مربوط به شهرستان خلخال است.
ساخت جاذب سازگار با محیط زیست برای حذف رنگزاهای صنعتی در تصفیه آب
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / تصفیه آب
ساخت جاذب سازگار با محیط زیست برای حذف رنگزاهای صنعتی در تصفیه آب
تهران- ایرنا- محققان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر با استفاده از جاذبی نوین و سازگار با محیط زیست، رنگزاهای مورد مصرف در صنعت را از آب تصفیه کردند.
وقتی آب تصفیه شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ایران / باستانی / کشاورزی / مواد شیمیایی / یونان
وقتی آب تصفیه شد
تمدن‌های قدیمی همواره در مجاورت منابع آب شکل گرفته‌اند. با اینکه مقدار آب موجود و قابل استفاده دغدغه اصلی نیاکان ما بوده، اما تعریف درست و جامعی از کیفیت آب وجود نداشته است.
ساخت الکترودهای  تزریق جریان با استفاده از فناوری نانو
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / فناوری نانو / نوآوری
ساخت الکترودهای تزریق جریان با استفاده از فناوری نانو
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با افزودن نانوکربن فعال به الکترودهای حاوی پوشش اکسیدهای کاتالیستی کارایی الکتروشیمیایی و طول عمرشان را افزایش دادند و جایگزین مناسبی برای آندهای اکسیدی مورد استفاده در تولید کلر جهت تصفیه آب ارایه کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
هدایت روان آب های سطحی به شبکه فاضلاب شهری ممنوع است
تبریز – فلاح: جلسه کارگروه توسعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن تاکید بر استمرار فعالیت های شرکت آبفا در ارائه خدمات به مشترکین، افزایش هزینه های عمومی و همچنین محدودیت های اعمال شده از سایر نهادها از قبیل شهرداری را بر فعالیت های این شرکت موثر دانست و اعلام کرد در صورت تعامل مناسب می توان خدمات مناسب تری ارائه کرد.در ادامه جلسه از عملکرد کمیته های مدیریتی شامل تعداد جلسات برگزار شده، مصوبات و اهم تصمیمات اتخاذ شده در کمیته ها در قالب فرمت ارسالی سازمان مدیریت گزارشی ارائه گردید. همچنین در این گزارش به اقدامات انجام شده در …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شرکت تصفیه آب ،خرید وفروش ارز می کرد!
یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.قاضی مسعودی مقام در ابتدای جلسه ضمن تفهیم مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری از وکیل متهم بصیرانی خواست در جایگاه حاضر شود.پیش از آغاز صحبت‌های وکیل متهم بصیرانی، متهم اسدبیگی گفت: بخشی از حقوق کارگران پرداخت شد و مابقی نیز به زودی پرداخت می‌شود.وکیل متهم بصیرانی در دفاع از موکل خود گفت: اظهارات موکلم تمام نشده بود؛ اما با توجه به اشراف رییس دادگاه به موضوعات اقتصادی، امر دفاع سهل و آسان است، برخی از اتهامات مانند جعل و استفاده از سند مجعول در صلاحیت دادگاه کیفری ۲ است، زیرا این موارد مقدمه بزه اخلال را تشکیل می‌دهد و رسیدگی به اتهام موکل در …
نگرانی در تصفیه فاضلاب شهر دهدشت وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استانی-اجتماعی / شرکت آب و فاضلاب / دهدشت / کهگیلویه و بویراحمد
نگرانی در تصفیه فاضلاب شهر دهدشت وجود ندارد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت آب و فاضلاب استان به منظور افزایش سرعت تصفیه فاضلاب شهر دهدشت به دنبال ارتقاء فرآیند تصفیه خانه فاضلاب مورد نظر به یک فرآیند مناسب غیرطبیعی است که کار مطالعات آن آغاز و نقشه های اجرایی تهیه خواهد شد و بعد از تهیه شدن نقشه های اجرایی و برآورد اعتبار مورد نیاز انجام خواهد گرفت.
روحانی: هر پشت بام تبدیل به یک نیروگاه خورشیدی شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / حسن روحانی / دولت یازدهم / دولت دوازدهم / استان کرمانشاه / استان فارس
روحانی: هر پشت بام تبدیل به یک نیروگاه خورشیدی شود
رئیس جمهور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت یازدهم و دوازدهم گفت:در این دو دولت هر دو ماه یک سد مخزنی ملی و هر پنجاه روز یک تصفیه خانه آب شهری افتتاح کرده است.
سخنان روحانی پس از افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / افتتاح طرح / حسن روحانی / کرمانشاه / وزارت نیرو / فارس
سخنان روحانی پس از افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو
رییس جمهوری روز پنجشنبه در مراسم افتتاح بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو که در قالب پویش الف ب و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم توانستیم هر دو ماه یک سد مخزنی ملی، هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب و هر ۵٠ روز هم یک تصفیه خانه آب شهری افتتاح کنیم.
در دولت یازدهم و دوازدهم هر ۵۰ روز یک تصفیه‌خانه آب شهری افتتاح کرده‌ایم
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / رئیس‌جمهور
در دولت یازدهم و دوازدهم هر ۵۰ روز یک تصفیه‌خانه آب شهری افتتاح کرده‌ایم
ایلنا: زئسش‌جمهور گفت: اینکه قادر هستیم در دولت یازدهم و دوازدهم هر دو ماه یک سد مخزنی ملی و هر ماه یک تصفیه‌خانه فاضلاب را افتتاح کنیم و هر پنجاه روز یک تصفیه خانه…
سالانه ۵۱ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه سرریز می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اقتصادی / تصفیه خانه فاضلاب / پساب تصفیه شده / دریاچه ارومیه
سالانه ۵۱ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه سرریز می شود
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و آذربایجان غربی گفت: مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه آذرماه به بهره برداری می رسد.
بهره مندی ۶۴ درصدی مردم خوی از سیستم جمع آوری و دفع فاضلاب
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-شهرستانها / تصفیه فاضلاب
بهره مندی ۶۴ درصدی مردم خوی از سیستم جمع آوری و دفع فاضلاب
معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی از تصفیه نزدیک به ۳ میلیون متر مکعب فاضلاب در شهر خوی طی سال جاری خبرداد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
حدود 75 درصد آب شرب شهروندان از منابع سطحی تامین می شود
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به تشریح اهمیت و جایگاه آب در جامعه و مدیریت مصرف آب پرداخت .علیرضا ایمانلو اظهار کرد: در این برهه از زمان، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان ما که رعایت نکات بهداشتی از طرف شهروندان لازم بوده و همچنین با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و تابستان و افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان و مشترکین و از طرفی با توجه به ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان مبنی بر تامین آب شرب بهداشتی برای شهروندان و همچنین مسئولیت اجتماعی شرکت آبفا جهت مقابله با ویروس کرونا، این شرکت تمام خدمات خود در خصوص آب و فاضلاب را به صورت شبانه روزی و غیرحضوری به مشترکان ارائه می دهد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به برداشت آب از …
مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی
در فرایند تصفیه آب صنعتی از روشهای فیزیکی و شیمیایی به صورت همزمان استفاده می گردد. در روش هایی مانند فرایندهای غشایی و استفاده از فیلتر شنی، حذف املاح به صورت فیزیکی انجام می گردد. در فرایندهایی مانند کلرزنی، لخته سازی و تصفیه آب با روش رزینی، فرایند با دخالت مواد شیمیایی انجام می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
عکس‌نوشت
تسنیم با انتشار مجموعه عکسی از «مهدی پدرام خو» گزارش داد: «شرکت نفت و گاز آغاجاری قبل از انقلاب دارای سیستم جمع‌آوری، انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب بود که از سال ۶۴ سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب تعطیل شد و فاضلاب ۳ هزار واحد مسکونی، سایت اداری، ورزشی، آموزشی و صنعتی این شرکت رهاسازی می‌شود. ماده ۶۸۸ قانون اسلامی تأکید می‌کند آلوده کردن آب آشامیدنی و دفع غیربهداشتی فضولات انسانی در محدوده یا حریم شهر تهدید بهداشت عمومی است.» تصویری که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
سال ۱۴۰۰ آب شرب تصفیه شده سد کوثر به منازل مردم لیکک خواهد رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / شرکت آب منطقه‌ای / سد کوثر گچساران
سال ۱۴۰۰ آب شرب تصفیه شده سد کوثر به منازل مردم لیکک خواهد رسید
سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، از بهره برداری پروژه آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
انتقال فاضلاب به کانال‌های روباز شهر امیدیه
شرکت نفت و گاز آغاجاری قبل از انقلاب دارای سیستم جمع‌آوری، انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب بود که از سال ۶۴ سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب تعطیل شد و فاضلاب ۳ هزار واحد مسکونی، سایت اداری، ورزشی، آموزشی و صنعتی این شرکت در کانال‌های روباز سطح شهر رهاسازی می‌شود.براساس ماده ۶۸۸ قانون اسلامی که تأکید می‌کند آلوده کردن آب آشامیدنی و دفع غیربهداشتی فضولات انسانی در محدوده یا حریم شهر تهدید بهداشت عمومی است.
راه‌اندازی دستگاه تصفیه فوق پیشرفته آب توسط سپاه‌الغدیر یزد در میبد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-اقتصادی / یزد / فرمانده سپاه الغدیر یزد / دستگاه تصفیه آب
راه‌اندازی دستگاه تصفیه فوق پیشرفته آب توسط سپاه‌الغدیر یزد در میبد
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از شروع به کار دستگاه تصفیه آب فوق پیشرفته با ظرفیت روزانه ۳۰ هزار لیتر آب از سوی سپاه الغدیر استان در شهرستان میبد خبر داد.
حل معضل فاضلاب منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیری می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آب و فاضلاب شهری / مجتبی یزدانی / منطقه ۲۲ شهرداری تهران / تفاهم نامه همکاری
حل معضل فاضلاب منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیری می‌شود
یزدانی با اشاره به اینکه بحث ساخت تصفیه خانه در شهرداری منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیری می شود، گفت: با انعقاد تفاهم میان آب و فاضلاب و شهرداری بزودی کارهای اجرایی آغاز می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
قسمت اعظم شبکه فاضلاب بناب اجرا و به اتمام رسیده است
تبریز – فلاح: نشست مشترک شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی روند اجرای طرح فاضلاب شهر بناب به ریاست جانباز برگزار شد . این نشست مشترک با حضور جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، حجه الاسلام باقری نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی و علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و در خصوص روند اجرای طرح فاضلاب شهر بناب تبادل نظر گردید .نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در این نشست، با قدردانی از جانباز و ایمانلو گفت: این جلسه فرصت مغتنمی است که به بررسی مسائل شهر بناب در خصوص آب و فاضلاب بپردازیم .باقری: اکثر روستاهای بناب …
ویروس کرونا در فاضلاب چطور از بین می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
ویروس کرونا در فاضلاب چطور از بین می‌رود؟
رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: ویروس کرونا نسبت به ضدعفونی و روش‌های تصفیه فاضلاب مقاومت کمی از خود نشان داده و با روش‌های معمومی تصفیه فاضلاب از بین می‌رود.
قرچک در حوزه زیست‌محیطی با چالش‌هایی مواجه است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / فاضلاب / قرچک ورامین
قرچک در حوزه زیست‌محیطی با چالش‌هایی مواجه است
فرماندار شهرستان قرچک گفت: با توجه به سرازیر شدن فاضلاب تهران و ری به سمت دشت ورامین، حداقل انتظاری که در این باره وجود دارد این است که از منابع آب تصفیه شده فاضلاب تهران برای مصارف کشاورزی، صنعت و خدمات این شهرستان استفاده شود اما متاسفانه اقداماتی که در این رابطه برای جنوب شرق استان تهران درنظر گرفته شده ناچیز بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
مطالبات آب و فاضلاب استان مرکزی از مشترکان به ۳۵۰ میلیارد ریال رسید
کمال‌آبادی ـ اراک ـ به نقل از خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بدهی مشترکان آب این استان را در مجموع ۳۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این بدهی به دلیل پرداخت نشدن قبوض آب‌بها از سوی مشترکان حوزه‌های مختلف در بازه زمانی ۲ تا پنج سال است. یوسف عرفانی‌نسب به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق افزود: سهم مشترکان خانگی ۱۵۰ میلیارد ریال و سهم مشترکان دولتی و نهادها هم  بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال درصد برآورد شده است.وی بر لزوم پرداخت به موقع قبوض آب بها تاکید کرد و  اظهار داشت: این مهم موجب می‌شود، شرکت طرح‌های عمرانی را به سرعت اجرایی کرده و رضایت مشترکان در ارایه خدمات را فراهم آورد.وی خاطرنشان کرد: هزینه قبوض آب در مقایسه با سایر خدمات ناچیز است و دولت در حوزه هزینه آب مشترکان …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •