یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
تهران هوشمند
(ویدئو) تاریخ سرشماری با پیشکسوت سرشماری ایران
فرارو / ۲ ساعت قبل / فیلم
(ویدئو) تاریخ سرشماری با پیشکسوت سرشماری ایران
«غلامرضا هوشمند فینی» نویسنده کتاب مروری بر تاریخچه سرشماری‌ها و آمارگیر‌های ایران و جهان، خاطرات شیرینی از روز‌های سرشماری و آمارگیری در تهران و روستا‌های اطراف آن در دهه ۵۰ دارد.
  سرشماری  آمارگیری  ایران
ترافیک صبحگاهی در مسیر جنوب به شمال شهید نواب
مهر / ۳ روز قبل / اجتماعی
ترافیک صبحگاهی در مسیر جنوب به شمال شهید نواب
رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت به تشریح وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران در صبح روز پنجشنبه، بیست و شش دی ماه پرداخت.
  محمد رازقی  وضعیت معابر  پلیس راهور
دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند
فارس / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند
یک مخترع و نخبه دانشگاه تهران گفت: کشور ایران نیازمند مراکز علمی و دانشگاه‌های هوشمند است تا هر یک از آنها بتوانند در یک حوزه خاص فعالیت کرده و در نتیجه نیاز جامعه را مورد بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
آگهی ثبتی
تاسیس شرکت با مسئولیت محدود شاخص ارقام هوشمند درتاریخ 08/12/1396 به شماره ثبت 523587 به شناسه ملی 14007448741 ثبت و امضا ذیل دفاترتکمیل گردیده که خلاصه آن به شرح زیر جهت اطلاع عموم آگهی میگردد. موضوع فعالیت :- ارائه و راه اندازی نرم افزار های مالی و حسابداری، حقوق و دستمزد، انبار و اموال با توجه به نیاز و نوع فعالیت. تهیه صورت های مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و تلفیقی گروه شرکت ها (فارسی - انگلیسی). تهیه صورت های مالی از روی اسناد و مدارک ناقص. اعزام نیروی حسابدار تا مدیر و مشاور مالی بصورت پاره وقت و تمام وقت. تهیه و تنظیم طرح های توجیهی فنی و اقتصادی ( Business Plan ) بصورت کاملا تخصصی. مشاوره تخصصی مدیریت. تهیه گزارشات تحلیلی. تهیه اظهارنامه مالیات عملکرد. تهیه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده …
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
حسابرسی سال 93 سازمان های شهرداری در جلسه امروز شورا
 یکصد و نودمین جلسه شورا ساعت  8:30 صبح تا 12 امروز سه شنبه 24 دی ماه سال 98 برگزار می شود.   به گزارش همشهری،ابتدای این جلسه با گزارش مرتضی آقا محمدی دبیر شورایاری محله نعمت آباد (رابط منطقه 19) در خصوص ظرفیت ها ، توانمندی‌ها، نیاز‌ها، مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی آن منطقه همراه خواهد بود.در ادامه این جلسه بهاره آروین، رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند نطق پیش از دستور خواهد داشت. بررسی نامه فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیات تطبیق به بند‌های 3 و 6 مصوبه «نام گذاری و تغییر نام 6 معبر عمومی شهر تهران» …
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
مشارکت شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی
طرح استفاده از ظرفیت‌های همکاری و مشارکت شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب در جلسه امروز شورای شهر بررسی می‌شود. به‌گزارش همشهری، ابتدای این جلسه با گزارش مرتضی آقامحمدی دبیر شورایاری محله نعمت آباد (رابط منطقه19) درخصوص ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها، نیاز‌ها، مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی آن منطقه همراه خواهد بود. در ادامه بهاره آروین، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند نطق پیش از دستور خواهد داشت. بررسی نامه فرماندار تهران درخصوص اعتراض هیأت تطبیق به بند‌های 3 و 6 مصوبه نامگذاری و …
گشت ویژه برای شناسایی تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
گشت ویژه برای شناسایی تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند
معاون نظارت سازمان تاکسیرانی شهر تهران از استقرار گشت‌های سازمان برای شناسایی و برخورد با تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند تاکسیرانی در پایتخت خبر داد. امیر هنجن در گفت‌وگو با «ایسنا» با بیان اینکه داشتن پروانه فعالیت یکی از الزامات تاکسیرانان است، گفت: بانک اطلاعاتی از تاکسیرانانی که فاقد پروانه تاکسیرانی معتبر هستند، تشکیل شده است و طرح شناسایی و برخورد با تاکسی‌های فاقد پروانه تاکسیرانی به منظور ساماندهی و قانون‌مندی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران به اجرا درآمده که فاز عملیاتی این طرح آغاز شده است. وی با بیان اینکه تیم‌های نظارت میدانی در مسیرهای پرتردد تاکسی‌های فاقد پروانه تاکسیرانی مستقر می‌شوند تا تاکسی‌های فاقد پروانه را شناسایی کنند، افزود: در این بررسی میدانی، تاکسیرانان فاقد پروانه تاکسیرانی …
آبیاری هوشمند روشی نوین در کشاورزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
آبیاری هوشمند روشی نوین در کشاورزی
شماره سوم "جوانه" نشریه علمی تخصصی انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران منتشر شد.
  باشگاه دانشجویان ایسنا  انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران  نشره علمی تخصصی جوانه
برای نخستین بار؛ کفی کفش هوشمند توسط مخترع ایرانی طراحی شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / علمی و آموزشی
برای نخستین بار؛ کفی کفش هوشمند توسط مخترع ایرانی طراحی شد
یک مخترع و نخبه دانشگاه تهران از طراحی کفی کفش هوشمندی خبر داد که می‌تواند براساس الگوی نیروی وارده به کف پا هنگام راه رفتن ، بیماری‌ها و مشکلات جسمی افراد را نشان دهد.
ردیاب هوشمند خودرو ایرانی با دقت کمتر از ۲.۵ متر ساخته شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / علمی و آموزشی
ردیاب هوشمند خودرو ایرانی با دقت کمتر از ۲.۵ متر ساخته شد
تهران- ایرنا- یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به طراحی و ساخت ردیاب هوشمند خودرو با دقت کمتر از ۲.۵ متر و سازگار با سامانه‌های حمل و نقل ایرانی شده است.
  خودرو  پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
ماجرای 15 هزار «توقفگاه هوشمند» در پایتخت
از 6 ماه پیش پارک هوشمند به صورت پایلوت در تهران اجرایی شد. برخی اعضای شورای شهر می‌گویند این طرح زیان‌ده است،
  آلودگی هوا  پایتخت  ترافیک  درآمد  شورای شهر
شهرداری تهران نسبت به اجرای تهران هوشمند اقدامی انجام نداده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
شهرداری تهران نسبت به اجرای تهران هوشمند اقدامی انجام نداده است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شواری اسلامی شهر تهران گفت: انتظار می‌رود قانونی که تصویب می‌شود در ظرف زمانی تعیین شده اقداماتش انجام شود لذا در تبصره 36 بودجه سال جاری تکالیفی عنوان شده بود که تا پایان تیر ماه محقق شود اما چنین نشده و بر همین اساس شهرداری نسبت به اجرای شهر هوشمند اقدامی انجام نداده است.
تذکر به شهرداری در خصوص عدم تحقق مصوبه
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تذکر به شهرداری در خصوص عدم تحقق مصوبه "تهران شهر هوشمند"
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران به شهرداری تهران درخصوص عدم تحقق مصوبه تهران شهر هوشمند و محقق نشدن درآمد ۵۰۰ میلیارد ریالی از این بخش تذکر داد.
پایان محدودیت‌های ترافیکی تشییع سپهبد شهید سلیمانی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اجتماعی
پایان محدودیت‌های ترافیکی تشییع سپهبد شهید سلیمانی
رئیس مرکز کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از پایان محدودیت‌های ترافیکی ویژه تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی خبر داد .
  محمد رازقی  ترافیک  مراسم تشییع
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
مـــــــرور
  وزارت صمت: تا پایان دی‌ماه تولید خودروهای ناقص به صفر خواهد رسید   متقاضیان کمک معیشتی که یارانه نگرفته‌اند، از امروز ثبت‌نام کنند   استاندار قم: زیرساخت‌های گردشگری مذهبی قم، رو به پیشرفت است   کسر هزینه بابت پیامک رمز دوم پویا، غیرقانونی است   عضو شورای شهر تهران خواستار دریافت عوارض از تاکسی‌های اینترنتی شد   وزیر ارتباطات: ۲‌میلیون گوشی هوشمند ایرانی در دو‌سال آینده تولید می‌شود   سازمان فنی و حرفه‌ای: دانش‌آموختگان کشاورزی برای تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در اولویت هستند   وزارت کشاورزی:  بیش از ۲.۵‌میلیون تن گوشت مرغ تا پایان ‌سال تولید می‌شود
مانع اصلی انتشار داده باز منفعت اقتصادی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
مانع اصلی انتشار داده باز منفعت اقتصادی است
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران مانع اصلی انتشار داده باز را بحث منفعت اقتصادی دانست و گفت: نگاه دستگاه‌های عمومی و دولتی به داده به‌مثابه دارایی سازمانی است.
  بهاره آروین  مهدی ثنایی  شهرداری تهران  اندیشکده شفافیت برای ایران
مانع اصلی انتشار "داده باز" منفعت اقتصادی است/حکمرانی داده باید جایگزین تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
مانع اصلی انتشار "داده باز" منفعت اقتصادی است/حکمرانی داده باید جایگزین تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای شود
ایلنا: رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای‌شهر تهران مانع اصلی انتشار داده باز را بحث منفعت اقتصادی دانست و گفت: این یک واقعیت است که نگاه دستگاه‌های عمومی و دولتی…
  تصمیم گیری های  جهان  زباله  شورای شهر تهران  سیاست
رونمایی هوآوی از  HUAWEI Y۹sو HUAWEI Y۹ Prime در ایران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
رونمایی هوآوی از  HUAWEI Y۹sو HUAWEI Y۹ Prime در ایران
هوآوی طی رویدادی در هتل اوین تهران از گوشی‌های هوشمند جدید سری Y  رونمایی کرد.
  هوآوی
سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور راه‌اندازی می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور راه‌اندازی می شود
شاهرود-ایرنا- دبیر ستاد هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طراحی سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور با همکاری دانشگاه تهران و خواجه نصیرالدین طوسی در حال اجرا بوده و تا پایان سال نخستین بخش آن راه‌اندازی می شود.
  وزارت جهاد کشاورزی  سمنان  شاهرود  فرسایش خاک
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
رونمایی از آنر ۹ ایکس و آنر بند ۵ در ایران
برند آنر شب گذشته با شعار «انگار که آینده است» در هتل المپیک تهران از جدید‌ترین محصولات این برند اعم از گوشی هوشمند آنر ۹ ایکس و دستبند آنر بند ۵ در بازار ایران به‌طور رسمی رونمایی کرد.
رونمایی از ۴ فناوری پارک دانشگاه تهران/ سرویس بومی هوشمند موسیقی آنلاین معرفی شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / علمی و آموزشی
رونمایی از ۴ فناوری پارک دانشگاه تهران/ سرویس بومی هوشمند موسیقی آنلاین معرفی شد
رئیس دانشگاه تهران در مراسم رونمایی از 4 محصول فناورانه پارک علم و فناوری این دانشگاه، گفت: یکی از محورهای کار دانشگاه تهران، مسئولیت اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است.
لزوم بهره‌گیری از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
لزوم بهره‌گیری از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو
مهر نوشت: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر بهره گیری از دستاوردهای هوشمند سازی در مجموعه برنامه های مدیریت بحران بر ضرورت پیش بینی سامانه هشدار سریع زلزله تاکید کرد.
  شورای شهر تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
ضرورت افشای موانع، به جای استعفا
پورسیدآقایی با اجرای این طرح‌ها، استفاده از خودروی شخصی را به شکل هوشمند و منعطفی هزینه‌زا کرد و درعین‌حال تمام دانش و توانش را برای گسترش حمل‌ونقل عمومی در تهران به‌کار گرفت. تلاش‌هایی که متاسفانه به دلیل عدم‌ همراهی تاسف‌بار پلیس راهور به عنوان موثرترین بازیگر و نیز به دلیل عمل نکردن دولت به تعهداتش در حوزه حمل و نقل عمومی، نتوانست در حل مساله ترافیک و آلودگی هوا به سرانجام برسد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
ضریب تلفات شبکه برق تهران کاهش می‌یابد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه زیرساخت‌های هوشمندسازی شبکه برق پایتخت خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با اجرای طرح‌های بهینه‌سازی شبکه توزیع برق، ضریب تلفات شبکه به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حسین صبوری در حاشیه دومین نشست شورای هماهنگی ارزیابی عملکرد شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه این شرکت تلاش دارد تا با استفاده از تجهیزات و فن آوری‌های نوین، شبکه توزیع برق پایتخت را به شکل کامل، هوشمند و ارائه خدمات به مشترکان را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین‌شکل میسر سازد، گفت: مقرر شد تا طرح‌های بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و اجرای کابل خودنگهدار در مناطق 22 گانه تهران با زمان‌بندی مناسب و در بازه زمانی کوتاه، …
هیچ سورپرایزی بالاتر از حفظ سلامت مردم نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / علمی و آموزشی
هیچ سورپرایزی بالاتر از حفظ سلامت مردم نیست
تهران- ایرنا- محمدجواد آذری جهرمی در افتتاحیه تهران هوشمند ضمن اعلام این که برای مردم سورپرایزی تدارک دیده‌اند به این نکته اشاره کرد که با استفاده از ناوگان برقی، سعی دارند سهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشند. وزیر ارتباطات در این مراسم گفت: هیچ سورپرایزی بالاتر از حفظ سلامت مردم نیست.
ترافیک صبحگاهی در غرب به شرق حکیم و نیایش/ حجک ترافیک رو به کاهش است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
ترافیک صبحگاهی در غرب به شرق حکیم و نیایش/ حجک ترافیک رو به کاهش است
رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت در بیست و سوم آذر ماه پرداخت.
  محمد رازقی  وضعیت معابر  پلیس راهور
همکاری به‌پرداخت با شهرداری تهران در حوزه هوشمندسازی شهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
همکاری به‌پرداخت با شهرداری تهران در حوزه هوشمندسازی شهر
سومین رویداد تهران هوشمند با حمایت همه‌جانبه شرکت به‌پرداخت ملت در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.
  پهنای باند  رشد اینترنت  هوشمندسازی شهر  شرکت به‌پرداخت ملت
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
به‌پرداخت ملت؛ حامی سومین همایش شهر هوشمند (فیلم)
با حمایت شرکت به‌پرداخت ملت به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت پرداخت الکترونیک کشور، سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند برگزار شد.
تبادل ۵۵ میلیارد دلار کالا در هشت ماهه سال جاری
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
تبادل ۵۵ میلیارد دلار کالا در هشت ماهه سال جاری
ایلنا: رئیس کل گمرک ایران در جمع مسئولان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران و گروهی از فعالان تجاری بخش خصوصی گفت: با وجود تحریم‌های هوشمند و ظالمانه…
  ایران  بخش خصوصی  تجارت  دلار  گمرک ایران
سورپرایز وزیر ارتباطات: پست‌پلاس؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
سورپرایز وزیر ارتباطات: پست‌پلاس؟
سورپرایز وعده داده شده توسط محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برخلاف پیش بینی‌ها؛ نه اینترنت ملی است و نه رفع فیلتر از تلگرام، بلکه آغاز به کار «پست پلاس» است. پست پلاس طرحی در راستای هوشمند سازی شهر تهران و عملکرد پست است.
فن‌بازار تخصصی شهر هوشمند افتتاح شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فناوری
فن‌بازار تخصصی شهر هوشمند افتتاح شد
در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمندفن‌بازار تخصصی شهر هوشمند افتتاح شد.
  شهر هوشمند  پارک فناوری پردیس  فن بازار
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
رفع فیلتر تلگرام یا رایگان شدن اینترنت داخلی؟
آذری جهرمی وزیر ارتباطات در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند اظهارکرد: روز پنجشنبه برای مردم یک سورپرایز داریم. بلافاصله پس از اعلام این خبر از سوی محمدجواد آذری جهرمی، کاربران شبکه‌های اجتماعی شروع کردند به حدس زدن درباره این که سورپرایز آخر هفته وزارت ارتباطات چیست؟ به گزارش فرارو برخی معتقدند که با توجه به دستگیری و بازداشت قاضی صادرکننده حکم فیلتر تلگرام و همچنین آثار مخرب فیلترشکن‌ها و کاربردی نبودن سایر شبکه‌های اجتماعی و خالی شدن تلگرام از فیک‌نیوزها با دستگیری روح الله زم، دلیلی برای ادامه فیلترینگ تلگرام باقی نمی‌ماند و خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام بوده است. البته این خبر خیلی زود تکذیب شد و روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی در تکذیب این خبر …
دومین روز همایش و نمایشگاه تهران هوشمند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ورزشی
دومین روز همایش و نمایشگاه تهران هوشمند
ایرنا - تهران - هم زمان با برگزاری سومین همایش تهران هوشمند، نمایشگاه استارت آپی با حضور گروه های فعال این حوزه و با ارائه دستاوردها و ایده های نوین برگزار شد.سومین همایش تهران هوشمند میزبان ۵۰ تیم منتخب استارت‌آپی بود که در فضای رایگان به معرفی دستاورد ها و محصولات خود پرداختند. برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، مسابقات استارتاپ‌ها در حوزه مدیریت شهری و شهر هوشمند، نشست تجربه فناوری و درس‌های استارتاپی، نشست مدیران کلان‌شهرها، سیتی‌تاک (City Talk)، کافه سرمایه و برپایی نمایشگاه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور از دیگر برنامه‌های این همایش دو روزه بود.
  تهران  شهرداری تهران  استارتاپ  تهران هوشمند  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران  سرمایه گذاری داخلی
شناسایی ماهیت شهر، مهمترین عامل هوشمندسازی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ورزشی
شناسایی ماهیت شهر، مهمترین عامل هوشمندسازی
تهران - ایرنا- در رویداد دو روزه تهران هوشمند در کارگروه تخصصی «هوش مصنوعی در خدمت شهر» کارشناسان و متخصصان این حوزه شناسایی ماهیت شهر و علت وجود آن را مهمترین عامل هوشمندسازی موفق دانستند.
  هوش مصنوعی  تهران هوشمند  شهر هوشمند
تمامی راهکارها برای مدیریت هوشمند ترافیک
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
تمامی راهکارها برای مدیریت هوشمند ترافیک
تهران-ایرنا- در رویداد دو روزه تهران هوشمند در پنل تخصصی مدیریت هوشمند ترافیک، کارشناسان و متخصصان این حوزه راهکارهای خود را برای رفع معضل ترافیک پایتخت در راستای هوشمندسازی ارائه دادند.
  سازمان فاوا شهرداری  تهران هوشمند
رفع فیلتر تلگرام
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
رفع فیلتر تلگرام
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، در افتتاحیه کنفرانس تهران هوشمند اعلام کرد که وزارت ارتباطات برای روز پنجشنبه یک سورپرایز بزرگ برای مردم خواهند داشت.
تلگرام رفع فیلتر خواهد شد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اجتماعی
تلگرام رفع فیلتر خواهد شد؟
تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دیروز در افتتاحیه کنفرانس تهران هوشمند به حضار اعلام کرد که وزارت ارتباطات برای روز پنج‌شنبه یک سورپرایز بزرگ برای مردم خواهند داشت. شایعه رفع فیلتر تلگرام از همین جا شکل گرفت اما این خبر از سوی شورای عالی فضای مجازی تکذیب شد.
  پرسش از خبر  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  تلگرام  فیلترینگ  شورای عالی فضای مجازی کشور
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
اعلام سورپرایز جهرمی در روز پنج‌شنبه
وزیر ارتباطات خبری را به‌صورت سورپرایز در روز پنج‌شنبه هفته جاری اعلام کرد. محمدجواد آذری‌جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به تفاهم‌نامه منعقد شده میان شهرداری و وزارت ارتباطات در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه درباره استفاده از هوشمندسازی تهران برای تبدیل این شهر به شهری امن بود که ضرورت‌ها و الزاماتی برای اجرایی شدن آن وجود داشت که با کمک طرفین محقق شد. وی افزود: امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم، قطعا موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای کسب و کارهای شهری به‌صورت الکترونیک اجرایی کنیم. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
حضور همراه اول در «تهران هوشمند»
سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با حضور همراه اول در بخش نمایشگاهی و نشست‌های تخصصی آن برگزار می‌شود. در مراسم افتتاحیه این همایش و نمایشگاه که توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از روز گذشته (دوشنبه) به مدت دو روز آغاز به کار کرده، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهردار تهران حضور دارند. اپراتور اول با هدف ارائه طرح‌ها و پروژه‌های هوشمندسازی و گسترش ارتباطات تجاری با سازمان‌های مرتبط در نمایشگاه جانبی این مراسم حضور داشته و پذیرای بازدیدکنندگان است. همچنین در حاشیه این رویداد، نمایشگاهی در فضایی بالغ‌بر ۱۵۰۰ مترمربع، با حضور شرکت‌های بزرگ تخصصی و سازمان‌هایی که در موضوعات مرتبط با شهر هوشمند خدمات و محصولی برای عرضه دارند، برگزار خواهد …
اقتصاد هوشمند ارزان و بدون فوت وقت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
اقتصاد هوشمند ارزان و بدون فوت وقت
تهران- ایرنا - کارشناسان در پنل تخصصی «اقتصاد دیجیتال چگونه بر شکل گیری تهران جدید موثر خواهد بود؟» به مزیت‌های اقتصاد هوشمند یا دیجیتال اعم از مزیت رقابتی و ارزان بودن و ذخیره زمان بدون انجام سفر درون شهری اشاره کردند.
  شورای شهر  شرکت ایرانسل  تهران هوشمند  شرکت ارتباطات سیار ایران  شرکت خدمات ارتباطی رایتل
منطقه ۲ پایتخت پیشرو در حوزه هوشمند سازی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
منطقه ۲ پایتخت پیشرو در حوزه هوشمند سازی
شهردار منطقه ۲، گفت: منطقه ۲ به عنوان قطب استارت آپی شهر تهران و منطقه پیشرو در هوشمند سازی و ارائه خدمات نوین شهری از تمامی طرح های خلاقانه و نوآورانه در حوزه هوشمند سازی حمایت می کند.
  رسول کشت پور  شهرداری تهران  هوشمندسازی
نیاز تهران به شهر هوشمند بیشتر از شهرهای اروپایی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
نیاز تهران به شهر هوشمند بیشتر از شهرهای اروپایی است
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران، گفت: در گستره شهر تهران به خوبی می شود به گسترش دیجیتال پرداخت و برنامه ریزی کرد.
  سید محمود میرلوحی  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
همشهری TV | سومین همایش تهران هوشمند برای آینده بهتر پایتخت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
همشهری TV | سومین همایش تهران هوشمند برای آینده بهتر پایتخت
سومین همایشگاه و نمایشگاه تهران هوشمند امروز با حضور و سخنرانی معاون علمی و فناوی ریاست جمهوری، شهردار تهران، وزیر ارتباطات و رئیس شورای اسلامی شهر تهران کار خودش را آغاز کرد. محور اصلی این همایش و پنل‌های آن که تا فردا سه‌شنبه ادامه دارد. استفاده از مزیت‌های بستر فناوری برای فراهم کردن شرایط راحت‌تر و بهتر زندگی در کلانشهرها از جمله تهران است.
از ۵ اپلیکیش شهری در افتتاحیه تهران هوشمند رونمایی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
از ۵ اپلیکیش شهری در افتتاحیه تهران هوشمند رونمایی شد
تهران- ایرنا- در افتتاحیه سومین نمایشگاه و همایش تهران هوشمند از ۵ اپلیکیشن تهران من، دوچرخه، کیف پول شهروندی، بلیت هوشمند و املاک من با حضور وزیر ارتباطات، رییس شورای شهر و شهردار تهران رونمایی شد.
  شورای شهر  پیروز حناچی  شهر هوشمند  تهران هوشمند
ارائه لایحه در خصوص کسب و کارهای هوشمند به شورا
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
ارائه لایحه در خصوص کسب و کارهای هوشمند به شورا
شهردار تهران از ارائه لایحه در حوزه کسب و کارهای هوشمند به شورای شهر تهران خبر داد.
  پیروز حناچی  کسب و کار  شورای شهر تهران  شهرداری تهران  لایحه
اظهارات محسن هاشمی درباره اطلاعات صندوقچه‌ای؛ دولت داده‌ها را ارائه کند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
اظهارات محسن هاشمی درباره اطلاعات صندوقچه‌ای؛ دولت داده‌ها را ارائه کند
رئیس شورای شهر تهران گفت: از طرف اعضای شورا شهر می‌گویم که مدیریت هوشمند شهری جدا از یک تبلیغات و ژست است و نیاز به صحت و دقت و روزآمدی داده‌ها و صحت و سرعت نرم‌افزارها دارد.
حمل و نقل از سرفصل‌های برنامه منسجم تهران هوشمند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
حمل و نقل از سرفصل‌های برنامه منسجم تهران هوشمند
مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران حوزه حمل و نقل هوشمند را یکی از سرفصل‌های برنامه منسجم تهران هوشمند خواند و افزود: در این حوزه حمل و نقل‌های اشتراکی و مدیریت بهتر ترافیک و همچنین در حوزه ایمنی، محیط زیست و انرژی نیز که بخش زیادی از فعالیت‌های شهرداری در این حوزه از سرفصل‌های تحقق تهران هوشمند است.
  تهران هوشمند  شهرداری تهران
واکنش ستاری در برابر مخالفان تاکسی‌های اینترنتی چه بود؟ | درآمدزایی از شهر هوشمند جای تراکم‌فروشی را بگیرد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
واکنش ستاری در برابر مخالفان تاکسی‌های اینترنتی چه بود؟ | درآمدزایی از شهر هوشمند جای تراکم‌فروشی را بگیرد
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: با حرکت جدی‌ که شهردار تهران در زمینه هوشمندسازی شهر شروع کرده است، مطمئنم اتفاقات خوبی در آینده می‌افتد چرا که تفاهمات خوبی با شهرداری تهران داریم.
فعالیت سامانه هوشمند پارک در تهران سراسری می‌شود | افزایش ۵ برابری کاربران «تهران من»
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
فعالیت سامانه هوشمند پارک در تهران سراسری می‌شود | افزایش ۵ برابری کاربران «تهران من»
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: سامانه هوشمند پارک حاشیه‌ای که به صورت پایلوت در منطقه ۲ اجرا می‌شد، از هفته آینده وارد فاز اجرایی در سایر مناطق و در ۱۲ هزار فضای پارک می‌شود.
رونمایی از سامانه جمع آوری خودکار کرایه بدون نیاز به باجه شارژ
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
رونمایی از سامانه جمع آوری خودکار کرایه بدون نیاز به باجه شارژ
سامانه جمع آوری خودکار کرایه بدون نیاز به باجه شارژ برای اولین بار از سوی متخصصان داخلی تولید و در سومین نمایشگاه تهران هوشمند رونمایی شد.
مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست نشود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست نشود
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هوشمندی و مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست نشود.
  محسن هاشمی  شهرداری  شورای شهر تهران  مدیریت شهری  شهر هوشمند
شهرداری در تهران هوشمند صاحب شهر می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
شهرداری در تهران هوشمند صاحب شهر می‌شود
تهران- ایرنا- معاون علمی رییس جمهوری گفت: تهران هوشمند یک نرم افزار جدید است که این قدرت را به شهرداری می‌دهد که صاحب شهر شود زیرا هم اکنون شهرداری صاحب اتفاقات شهر نیست.
  سورنا ستاری  شهر هوشمند  تهران هوشمند
رویدادهای استارت‌آپی شهر هوشمند برگزار می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فناوری
رویدادهای استارت‌آپی شهر هوشمند برگزار می شود
دومین دوره نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند با برگزاری چندین رویداد استارت‌آپی با حمایت نهادهای دولتی و خصوصی دی ماه امسال در تهران برگزار می شود.
  شهر هوشمند  استارت آپ  نوآوری
سومین رویداد تهران هوشمند با حمایت شرکت به پرداخت ملت
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
سومین رویداد تهران هوشمند با حمایت شرکت به پرداخت ملت
با حمایت به‌پرداخت ملت به عنوان بزرگترین شرکت پرداخت الکترونیک کشور سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند برگزار می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
وجود ۳۲ سامانه نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی البرز
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز از وجود ۳۲ سامانه نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.عادل منصور کیائی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های تعریض آزادراه تهران - کرج در جمع خبرنگاران در خصوص سامانه های هوشمند به کار رفته در راه های استان البرز، اظهار کرد: ۳۲ سامانه های نظارت تصویری وجود دارد یعنی هر ۱۲ و نیم کیلومتر پوشش داده می شود در حالی که این میزان در کشور برای هر ۱۰۰ کیلومتر است.وی وضعیت سامانه های نظارت تصویری استان البرز را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: طول راه های اصلی آزادراه ‌ها، بزرگراه‌ها و شریان‌های استان البرز ۴۱۰ کیلومتر است.معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز، گفت: ۴۴ دستگاه تردد شمار نیز در سطح …
شهرداری هوشمند در تهران ایجاد می‌کند؛ برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی برای دانشجویان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اجتماعی
شهرداری هوشمند در تهران ایجاد می‌کند؛ برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی برای دانشجویان
مدیرعامل سازمان فناوری شهرداری تهران از برگزاری دو مسابقه برای دانشجویان برنامه‌نویسی خبر داد.
  شهرداری تهران  شورای شهر تهران  شهر تهران
ایجاد گذر هوشمند در تهران/ برگزاری مسابقه خوانش پلاک‌های مخدوش
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اجتماعی
ایجاد گذر هوشمند در تهران/ برگزاری مسابقه خوانش پلاک‌های مخدوش
مدیرعامل سازمان فناوری شهرداری تهران از برگزاری دو مسابقه برای دانشجویان برنامه‌نویسی خبر داد.
  شهرداری تهران  گذر هوشمند در تهران
اعمال قانون با وانت بارهای فاقد کارت هوشمند از 5 دی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اجتماعی
اعمال قانون با وانت بارهای فاقد کارت هوشمند از 5 دی
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از لزوم دریافت کارت هوشمند (مجوز فعالیت) وانت بارها تا دی ماه سال جاری خبر داد.
  وانت بار  استانداری تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
نیازهای فناورانه تهران تامین می‌شود
در رویدادی که از سوی شبکه فن‌بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری با همکاری مرکز تهران هوشمند برگزار شد، نیازهای فناورانه شهرداری تهران مورد واکاوی قرار گرفت.
  فن‌ بازار
محله محوری، فرصت استثنایی برای  فعالان شهر هوشمند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
محله محوری، فرصت استثنایی برای فعالان شهر هوشمند
معاون توسعه شهری شهرداری تهران به توسعه پروژه‌های محله محور در سال آینده اشاره کرد و گفت: این اتفاق، فرصت خوبی برای طرفداران و فعالان شهر هوشمند است.
واکنش پلیس به شایعه دکوری بودن دوربین‌های ترافیکی | ۱۲۵۴ دوربین در تهران فعال است
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
واکنش پلیس به شایعه دکوری بودن دوربین‌های ترافیکی | ۱۲۵۴ دوربین در تهران فعال است
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد که همه دوربین‌های ترافیکی سالم هستند و شایعه دکوری بودن آن‌ها حقیقت ندارد.
تاکید بر هوشمند سازی مصرف آب در پایتخت/خشک شدن پارک چیتگر به خاطر ۵۰۰ میلیون
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
تاکید بر هوشمند سازی مصرف آب در پایتخت/خشک شدن پارک چیتگر به خاطر ۵۰۰ میلیون
رئیس شورای شهر تهران گفت: باید مسئله آب را حل کنیم و برای این کار نیاز به هوشمند سازی مصرف آب در تهران داریم.
  محسن هاشمی  شورای شهر تهران  هوشمندسازی  فضای سبز
رویداد شهر هوشمند، جدی‌ترین فضا برای تبادل نظر و به روز شدن دانش است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / فناوری
رویداد شهر هوشمند، جدی‌ترین فضا برای تبادل نظر و به روز شدن دانش است
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری در نشست خبری سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند، با تشریح برنامه‌های این همایش و اهداف مدیریت شهری در این حوزه، اعلام کرد تبادل داده‌های شهری مهم‌ترین مسئله‌ای است که در نشست‌های تخصصی رویداد تهران هوشمند مدنظر قرار دارد.
  سازمان فاوا شهرداری  محمد فرجود  تهران هوشمند  شهر هوشمند
هوشمندسازی 3 ایستگاه مترو تهران تا پایان سال
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
هوشمندسازی 3 ایستگاه مترو تهران تا پایان سال
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: تا پایان امسال، ایستگاه شهر هوشمند در سه نقطه شهر تهران ایجاد خواهد شد که نقطه اول آن در مترو ایستگاه تجریش خواهد بود.
اداره شهر با تمرکز بر تبادل داده‌های شهری
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / فیلم
اداره شهر با تمرکز بر تبادل داده‌های شهری
«سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند» هجده و نوزده آذر امسال در برج میلاد تهران برگزار می‌شود و در همین راستا مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری پایتخت می‌گوید برنامه تهران هوشمند برای حرکت به سمت شهر هوشمند طراحی شده است. چالش‌های اشتراک گذاری و تبادل داده‌های شهری، مدیریت هوشمند پسماند، مدیریت هوشمند ترافیک، هوش مصنوعی در خدمات شهری، سبک زندگی شهر هوشمند، نقش اینترنت اشیاء در شهرهای هوشمند و کاربردهای بلاک چین در شهر هوشمند از مهم‌ترین رویکردها است. اظهارات محمد فرجود را می‌بینید و می‌شنوید.