جمعه, ۹ خرداد, ۱۳۹۹ / 29 May, 2020
خانواده
ربیعی: خیلی‌ها فکر می‌کردند در ماجرای کرونا زمین می‌خوریم اما بیماری را کنترل کردیم
۲ ساعت قبل / کروناویروس / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: خیلی‌ها فکر می‌کردند در ماجرای کرونا زمین می‌خوریم اما بیماری را کنترل کردیم
سخنگوی دولت ضمن تقدیر از کادر درمانی کشور به عنوان مدافعان سلامت در برابر کرونا و خانواده های ۱۱۰ شهید سلامت، گفت: خیلی‌ها فکر می‌کردند که ما زمین می‌خوریم و بلند نمی‌شویم، بیمارستان هایمان پر از کشته می‌شود و تخت‌هایمان خالی نخواهد بود، سالمندان‌مان خواهند مرد اما خوشبختانه هیچ یک از این‌ها رخ نداد و داریم بیماری را مهار می کنیم.
قهرمانان گمنام کرونا
۸ ساعت قبل / محمود واعظی
قهرمانان گمنام کرونا
تهران - ایرنا - رییس دفتر رییس جمهوری در یادداشتی در اینستاگرام نوشت: مبارزه با کرونا قهرمانان پرشماری دارد پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای خانواده بزرگ بهداشت و درمان سربازان خط مقدم‌ هستند اما این مبارزه قهرمانان دیگری هم دارد که نباید قدردانی از آنها را فراموش کنیم.
پدر ماهنشانی به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
۹ ساعت قبل
پدر ماهنشانی به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: قتل جوان ماهنشانی از سوی پدر خانواده صورت گرفته است.
سند ارتقاء جایگاه زنان مبنای عدالت جنسیتی است
۹ ساعت قبل / معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده / حقوق زنان / سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده / چهارمحال وبختیاری
سند ارتقاء جایگاه زنان مبنای عدالت جنسیتی است
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سند ارتقاء جایگاه زنان در ۳۱ استان کشور در دست تهیه و تصویب است، گفت: این سند به عنوان یک نقشه راه برای ارتقاء عدالت جنسیتی براساس ظرفیت استان‌هاست.
رئیس دفتر روحانی از «قهرمانان گمنام کرونا» تقدیر کرد
۹ ساعت قبل / محمود واعظی / کروناویروس
رئیس دفتر روحانی از «قهرمانان گمنام کرونا» تقدیر کرد
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای خانواده بزرگ بهداشت و درمان سربازان خط مقدم‌ مبارزه با کرونا هستند اما این مبارزه قهرمانان دیگری هم دارد، گفت: ملت و دولت ایران قدردان خدمات و فداکاری‌های قهرمانان گمنام کرونا هستند.
لایحه امنیت زنان در برابر خشونت درخارج از نویت رسیدگی می‌شود
۱۰ ساعت قبل / شکایت / حقوق زنان / چهارمحال وبختیاری
لایحه امنیت زنان در برابر خشونت درخارج از نویت رسیدگی می‌شود
شهرکرد- ایرنا- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به قتل دختر نوجوان گیلانی در خرداماه سال جاری گفت: لایحه امنیت زنان در برابرخشونت در خارج از نوبت با دستور رییس جمهوری رسیدگی می‌شود.
ادامه زندگی با حفظ فاصله
۱۰ ساعت قبل
ادامه زندگی با حفظ فاصله
جمعه عصر را با تمام دلگیری‌اش می‌سپاریم به چرخ‌های ماشین و حالا جلوی در کافه‌ای هستیم. کمی آن‌سو‌تر در فضای پارک، دو خانواده نشسته‌اند و چند قدم آن‌طرف‌تر، چهار نفر روی نیمکت پارک سر موضوعی، به گمانم فیلمی، بحث داغی دارند.
ما و «رومینا» هایمان
۱۰ ساعت قبل / رومینا اشرفی / علی ربیعی
ما و «رومینا» هایمان
امروز «رومینای ۱۳ ساله» قربانیخشونتی دلخراش شد.در این قربانی شدن جاهلانه، افراد و تفکرات بسیاری مقصرند. خشونت پدر که خود قربانی جهل و تعصب است. همچنین افراد لذت جویی که برای سوء‌استفاده جنسی دست به هر نوع فریبکاری عاطفی می‌زنند. به نظرم تقصیر جامعه نکوهش‌گر کمتر از دیگران نیست. همه دوستان، آشنایان و اقوامی که با سرزنش و نکوهش به خانواده طعنه زدند نیز مقصرند.
ابتکار: قتل رومینا یک واقعه دردناک بود
۱۱ ساعت قبل
ابتکار: قتل رومینا یک واقعه دردناک بود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به قتل دختر نوجوان گیلانی اشاره کرد و گفت: این یک واقعه دردناک در کشور بود که رئیس جمهور نیز نسبت به آن واکنش نشان داده و دستور پیگیری داده است.
ادامه افزایش تعداد مبتلایان کرونا در هند
۱۱ ساعت قبل
ادامه افزایش تعداد مبتلایان کرونا در هند
وزارت بهداشت ، درمان و رفاه خانواده هند اعلام کرد تعداد موارد شناسایی شده ابتلا به نوع جدید کروناویروس در این کشور طی شبانه روز اخیر بیش از 6.5 هزار مورد افزایش یافته و به 158333 نفر رسیده است.
فیلم/ شوخی جالب نیمار با پسرش
۱۲ ساعت قبل / فیلم ورزشی / ویروس کرونا / نیمار
فیلم/ شوخی جالب نیمار با پسرش
روزهای کرونایی باعث شده تا ستاره های فوتبال زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنند.
عوامل اجتماعی موثر بر قتل‌های ناموسی
۱۳ ساعت قبل / قتل ناموسی
عوامل اجتماعی موثر بر قتل‌های ناموسی
یک پژوهش داخلی به مطالعه عوامل اجتماعی موثر بر قتل‌های ناموسی در شهر مریوان پرداخته و موارد متعددی چون باورهای مردسالارانه، احساس نابرابری جنسیتی، پایبندی به باورهای دینی، ساختار خانواده و پایگاه اجتماعی را مورد بررسی قرار داده است.
رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «مهدوی زفرقندی» را تسلیت گفت
۱۳ ساعت قبل / دفاع مقدس / خانواده‌های شهدا
رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «مهدوی زفرقندی» را تسلیت گفت
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران…
(تصاویر) ترامپ با خانواده در مراسم پرتاب فضاپیمای ناسا
۱۳ ساعت قبل / فضاپیما / آمریکا / دونالد ترامپ / رئیس جمهور آمریکا / ایوانکا ترامپ / ماسک
(تصاویر) ترامپ با خانواده در مراسم پرتاب فضاپیمای ناسا
رئیس جمهور آمریکا با خانواده خود در مراسم پرتاب فضاپیمای ناسا حضور یافته بود اما این رویداد درست ۱۳ دقیقه قبل از شلیک موشک به دلیل نامساعد بودن آب و هوای فلوریدا سه روز به تأخیر افتاد.
مردی که ۲۵ سال برای همسرش شعر گفت | زندگی عاشقانه زوج بازیگر استرالیایی
۱۳ ساعت قبل
مردی که ۲۵ سال برای همسرش شعر گفت | زندگی عاشقانه زوج بازیگر استرالیایی
پیتر گوردون، بازیگر ۸۷ ساله ۲۵ سال هر روز برای همسرش شعر می‌گفت. او این کار را بعد از مرگ همسر هم ادامه داد و اکنون خانواده او برایش سایتی راه‌اندازی کرده‌اند تا این شعرها را منتشر کنند.
روش های غلبه بر افسردگی ناشی از شیوع کرونا
۱۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / افسردگی / کووید ۱۹ / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر
روش های غلبه بر افسردگی ناشی از شیوع کرونا
فوت یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیک می‌تواند از جمله مشکل‌ترین بحران‌هایی باشد که فرد در طول زندگی تجربه می‌کند و آگاهی از چگونگی مواجه با این شرایط در بهبود وضعیت روحی و روانی حائز اهمیت است. صحبت کردن در مورد مرگ با دوستان و اطرافیان و یاد کردن از فردِ از دست رفته می‌تواند در رویارویی و درکِ بهتر آنچه رخ داده مفید باشد. در مقابل، نادیده گرفتن و پرهیز از مواجهه با این موضوع، به منزوی شدن و اختلال در روند مقابله با مشکلات روانیِ ناشی از این اتفاق منجر می‌شود. در چنین شرایطی ممکن است فرد با انواع مختلفی از احساسات از جمله غم و عصبانیت مواجه شود که در وهله اول باید آنها را بپذیرد. به گفته روانشناسان تمامی این احساسات طبیعی هستند و این نکته اهمیت دارد که فرد بداند چه زمانی دچار این احساسات …
بخشش قاتل جوان در سنندج
۱۵ ساعت قبل
بخشش قاتل جوان در سنندج
همزمان با عید سعید فطر و با تلاش شبانه روزی شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج خانواده اولیای دم قاتل را بخشیدند.
۲۱ ساعت قبل
ظهرتون زلزله‌ای
تهران باز هم لرزید؛ وقوع زلزله چهار ریشتری در پایتخت هشتگ زلزله را در توییتر فارسی داغ کرد و کاربران درباره آن نوشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «به این نتیجه رسیدم که همون شب زلزله بیاد بهتره. تو این آفتاب و گرما ترجیح می‌دم از جام تکون نخورم»، «زلزله هم داره میاد»، «اگه شب‌ها زلزله بیاد میرید بیرون؟روز بیاد مشکلی نداره، نه؟»، «من چرا متوجه زلزله نشدم؟ عجیبه»، «همیشه برام سوال بود چرا زلزله همیشه نصف شب یا صبح زود می‌یاد ولی الان مطمئن شدم برنامه زلزله برای زمستون نصف شب بود ولی برای تابستون سر ظهره»، «می‌فرمایند که چرا الان اومد، خوب مثل اینکه قرار بوده زلزله شب‌ها بیاد، …
۲۱ ساعت قبل
صحبت آشنا
خانواده‌های پرجمعیت اصول و قواعد خود را دارند. به‌خصوص در ایام شادی و عروسی و سوگ و عزا انگار قوانین نانوشته‌ای وجود دارد که باید اجرا شود. در خانواده‌های پرجمعیت به مناسبت عید، چه نوروز و چه فطر و به مناسبت‌های مختلف مثل روز مادر، افراد متعهدند که دور هم جمع شوند یا اگر دیدار میسر نبود، ساعت‌ها برای تبریک تلفنی وقت بگذارند. در ایام عید و شادی، پایانِ هر مکالمه تلفنی در خانواده‌های پرجمعیت متصل به شروع مکالمه‌‌ای جدید است و حتی تبریک‌های تلگرامی و واتس‌آپی و استیکرهای فدایت شوم از بار ترافیک مکالمات کم نخواهد کرد. منظورم از خانواده در اینجا نه فقط خانواده هسته‌ای بلکه خانواده بزرگ‌تر شامل پدر و مادر و خواهران و برادران و فرزندان …
۲۱ ساعت قبل
هشداری برای رومیناهای دیگر
فاجعه‌های دلخراش شبیه آنچه برای رومینا اتفاق افتاد نه اولین است و نه آخرین. وقتی به جنایت‌هایی که صورت گرفته و خبر آن در صفحات حوادث منعکس شده، نگاه می‌کنیم بارها به اخباری از این دست بر می‌خوریم. وضعیت خانواده‌های نابسامان و تاثیر این مقوله بر سرنوشت کودکان یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه بالایی شود. آنچه تاکنون درباره رومینا و وضعیت خانوادگی‌اش منتشر شده حکایت از آن دارد که پدرش درگیر مواد مخدر است و خود رومینا هم درگیر مقوله ارتباط با جنس مخالف بود. گرچه هنوز اطلاعات دقیق‌تری از این خانواده بیرون نیامده که بتوان تحلیل دقیق‌تری از آنچه اتفاق افتاده داشته باشیم، اما باز هم می‌توان به‌طور مشخص چند مولفه را مشاهده کرد؛ اعتیاد پدر، نابسامانی …
۲۱ ساعت قبل
روسری گلدار
زمستان بود و سرد‌، برف سبکی شب قبل باریده و گوشه به گوشه جاده را سفید کرده بود، ابتدای خروجی شهر در اتاق گلی قدیمی خانم‌های عضو تعاونی صنایع دستی و محصولات‌شان را برای فروش به رانندگان عبوری گذاشته و ما هم قرار بود در گفت‌وگو با آنها ببینیم چه کمکی از دست‌مان برای توسعه کارشان برمی‌آید. وارد اتاق که شدیم سه زن حضور داشتند‌، دو نفر که لبخند زدند و احوالپرسی کردند و یکی با مانتو و مقنعه و چادر و کفش و جوراب سیاه که در چهره‌اش اخمی بود و خیلی آرام سلام کرد. آن روز نشد با او حرف بزنیم، حتی نمی‌دانستیم نامش زهرا است. در جلسه‌های بعدی هم گرچه حضور داشت، اما حضورش همواره در سایه بود و کمرنگ، نه سخنی در موافقت می‌گفت و نه مخالفتش را ابراز می‌کرد. …
۲۳ ساعت قبل
پلیس آمریکا تظاهرات علیه قتل یک سیاه‌پوست را به خشونت کشید
تظاهرات گسترده‌ای که روز گذشته (چهارشنبه) در اعتراض به قتل یک فرد سیاه‌پوست توسط افسر شهر «مینیاپولیس» شکل گرفته‌ بود، به خشونت کشیده شد. به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، پس از آنکه هزاران فرد معترض در مقابل اداره پلیس مینیاپولیس تجمع یافت، مأموران تلاش کردند با استفاده از گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی آن‌ها را متفرق کنند. ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که معترضان نیز متقابلا به خودروهای پلیس و ساختمان این اداره آسیب وارد کرده و تظاهرات رفته رفته به خشونت کشیده شد. جیکوب فری شهردار مینیاپولیس گفته است چهار افسر دخیل در بازداشت خشونت‌آمیز شهروند سیاه‌پوست که به قتل وی منجر شد اخراج شده‌اند. این در حالی است که خانواده …
۲۴ ساعت قبل
پرداخت ۱۸۰۰ مورد تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان ایلامی
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از همکاری با بانک مهر ایران و پرداخت یک هزار و ۸۰۰ مورد تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان ایلامی در سال گذشته خبر داد.به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، قنبر موسی نژاد در دیدار با مدیر شعب بانک مهر ایران در استان ایلام بیان داشت: یکی از اهداف مهم کمیته امداد در برنامه ششم این است که پرداخت ها و خدمات این نهاد به سمت قرض الحسنه برود تا تاثیر آن در زندگی مردم بیشتر شود.وی ادامه داد: از بدو تاسیس کمیته امداد در چهارچوب اداری این نهاد همواره واحدی به نام «امور وام» وجود داشته و از سالهای گذشته نیز صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با هدف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه راه اندازی شده که نشان دهنده اهمیت پرداخت های قرض الحسنه ای در این نهاد است.موسی نژاد با اشاره به اینکه توانمندسازی …
تنها خواسته زنی که اعضای بدن پسرش اهدا شده است
۲۴ ساعت قبل
تنها خواسته زنی که اعضای بدن پسرش اهدا شده است
زنی که بعد از مرگ مغزی پسرش اعضای بدن او را به چندین بیمار نیازمند اهدا کرده بود، تنها خواسته‌اش این است که گیرنده قلب پسرش را ببیند تا شاید قلب داغدار خودش کمی آرام گیرد. به گزارش همشهری، روز 21اردیبهشت‌ماه امسال مرد 34ساله‌ای به نام اسکندر میرزایی همراه با پسر 10ساله‌اش سوار بر موتورسیکلت راهی روستای‌شان در منطقه افشاری شهرستان خدابنده واقع در استان زنجان بودند.       خانواده چشم انتظار‌آنها اما هرچه صبر کردند خبری نشد. بعد از چند ساعت دلواپسی و نگرانی مردی از یکی از بیمارستان‌های زنجان با برادر …
مهاجرت پرماجرای یک خانواده به تهران
۲۴ ساعت قبل
مهاجرت پرماجرای یک خانواده به تهران
مجموعه‌هایی که من تا به امروز تولید کرده‌ام با محوریت تعلیم و تربیت است و این سریال هم از کارهای قبلی‌ام مستثنی نیست؛ زیرا این موضوع دغدغه ذهنی من است و علاقه‌مندم در این حوزه کار کنم؛ و این بار نوبت خانواده‌ها بود. بنابراین در سریال تلویزیونی «پرگار» به نقش خانواده و تاثیرگذاری آنها بر فرزندان پرداخته‌ایم. اینکه خانواده تا چه میزان می‌تواند بر شخصیت فرزندان تاثیرگذار باشد. البته این امر متقابل است و مخاطبان با تماشای این سریال می‌توانند واکنش شخصیت‌ها را نسبت به یکدیگر در موقعیت‌های متفاوت ببینند.
۲۴ ساعت قبل
دستور ویژه برای بررسی لایحه تامین امنیت زنان
[شهروند] واکنش‌ها به کشته‌شدن رومینا اشرفی، دختر سیزده ساله‌ تالشی توسط پدرش همچنان ادامه ‏دارد و این واکنش‌ها به جلسه روز گذشته هیأت دولت هم رسید. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری با ابراز ‏تأسف از خشونت خانگی در تالش دستور تسریع در رسیدگی به لوایح منع خشونت را صادر کرد و ‏معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده هم در توییتی دراین‌باره نوشت: «در ‏هیأت دولت درباره جنایت رومینا صحبت و درخواست کردم تسریع و اولویت برای نوبت لایحه تأمین ‏امنیت زنان انجام شود. در پاسخ به این درخواست، خانم جنیدی و آقای جهانگیری دستور بررسی خارج ‏از نوبت لایحه کمیسیون را صادرکردند. آماده‌ایم تا در هفته آینده در کمیسیون، لوایح بررسی شود.» …
۲۴ ساعت قبل
واکنش قضات دادگاه جنایی در مورد پرونده قتل رومینا
[شهروند] واکنش‌ها به قتل فجیع رومینا همچنان ادامه دارد. از چهره‌های سیاسی و مسئولان دولتی و ‏قضائی گرفته تا چهره‌های فرهنگی و سلبریتی‌ها، هرکدام به نحوی این جنایت هولناک را محکوم و ‏مذمت کرده‌اند. افکار عمومی هم در شوک این فرزندکشی واکنش‌های مختلفی داشته است. ‏‏«ناموس»، «آبرو» و «شرافت» به واژه‌های پرتکرار شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده. حقوقدان‌ها از ‏منظر قضائی این جنایت و حوادث مشابه را به دلیل نبود قوانین مشخص در دفاع از حقوق کودکان و ‏نوجوانان می‌دانند و جامعه‌شناسان و فعالان اجتماعی قتل رومینا را نتیجه تعصبات کورکورانه و ‏فشارهای روحی- روانی می‌دانند که بر دوش خانواده‌ها …
قاتل جوان سنندجی از قصاص رهایی یافت
۲۵ ساعت قبل / دادگستری / بخشش قاتل / استانی-اجتماعی
قاتل جوان سنندجی از قصاص رهایی یافت
همزمان با عید سعید فطر و با تلاش شبانه روزی شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج خانواده اولیای دم قاتل را بخشیدند.
۲۷ ساعت قبل
نگرانی خانواده دانش‌آموزان درباره امتحانات حضوری به حق است
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ۳۷۷ مورد مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۰۵ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد. 
رومینا باید به اورژانس اجتماعی تحویل داده می‌شد/ وعده "حقوق شهروندی" فقط روی کاغذ ماند
۲۷ ساعت قبل / قتل
رومینا باید به اورژانس اجتماعی تحویل داده می‌شد/ وعده "حقوق شهروندی" فقط روی کاغذ ماند
ایلنا نوشت:رئیس کارگروه خانواده سالم معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در واکاوی قتل دختر ۱۳ ساله تالشی توسط پدرش گفت: در خانواده‌های ما زبان گفتگو وجود ندارد، اگر این پدر با فرزند خود صحبت می‌کرد، چه بسا هیچ وقت به این مرحله نمی‌رسیدیم.
۲۷ ساعت قبل
چطور تنش و دعوا را در خانه کم کنیم؟
این روزها که به خاطر تداوم در خانه ماندن، زمینه اختلاف فراهم است برای حل‌و‌فصل تنش بین اعضای خانواده چه باید کرد؟
با خانواده آرم Cortex-X آشنا شوید؛ طراحی اختصاصی با هدف‌گیری بازار شرکا
۲۸ ساعت قبل
با خانواده آرم Cortex-X آشنا شوید؛ طراحی اختصاصی با هدف‌گیری بازار شرکا
آرم طراحی جدیدی موسوم به Cortex-X برای هسته‌های پردازنده معرفی کرد که با تمرکز بر نیاز مشتری، تولید می‌شود.
 معاون حقوقی رییس جمهور: ‌لایحه تامین امنیت بانوان خارج از نوبت بررسی شود
۳۱ ساعت قبل / امنیت زنان / امنیت زنان در خانواده / تامین امنیت زنان / جنیدی / معاون حقوقی رییس جمهور
 معاون حقوقی رییس جمهور: ‌لایحه تامین امنیت بانوان خارج از نوبت بررسی شود
شفقنا- معاون حقوقی رییس جمهوری از هیات دولت درخواست کرد «لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» خارج از نوبت بررسی شود. به گزارش معاونت حقوقی ریاست جمهوری، لعیا جنیدی با توجه به وقوع شماری از خشونت...
قتل رومینا، لایحه تامین امنیت زنان را مجدد به جریان انداخت
۳۱ ساعت قبل
قتل رومینا، لایحه تامین امنیت زنان را مجدد به جریان انداخت
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به دستور بررسی خارج از نوبت لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در کمیسیون لوایح گفت: آماده‌ایم تا این لایحه هفته آینده در کمیسیون لوایح مطرح شود.
۲۵۰۰ بسته معیشتی در ماکو توزیع شده است
۳۱ ساعت قبل / کمک مؤمنانه / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / کروناویروس
۲۵۰۰ بسته معیشتی در ماکو توزیع شده است
معاون هماهنگ کننده سپاه ماکو گفت: ۱۳۰۰ بسته غذایی در سومین مرحله اجرای رزمایش کمک مومنانه در بین خانواده های نیازمند این شهرستان توزیع شد.
کرونا خانواده ها را نسبت به آسیب های اجتماعی فرزندان خود حساس تر کرده است
۳۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / ویروس کرونا / آسیب اجتماعی / خراسان شمالی
کرونا خانواده ها را نسبت به آسیب های اجتماعی فرزندان خود حساس تر کرده است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: کرونا خانواده ها را نسبت به آسیب های اجتماعی فرزندان خود حساس تر کرده است.
"قتل رومینا" در هیات دولت مطرح شد
۳۲ ساعت قبل / قتل / رومینا اشرفی
"قتل رومینا" در هیات دولت مطرح شد
ایلنا: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امروز در هیات دولت درباره جنایت رومینا صحبت و درخواست کردم تسریع و اولویت برای نوبت لایحه تامین امنیت زنان انجام…
اثرات کرونا بر دستگاه گوارش چگونه است؟
۳۳ ساعت قبل
اثرات کرونا بر دستگاه گوارش چگونه است؟
یک متخصص داخلی و فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد بزرگسالان گفت: هنوز مطالعات درباره اثرات ویروس کرونا بر بدن کامل نیست، اما براساس نتایج به دست آمده و رفتار هم خانواده این ویروس می‌توان گفت اثرات آن بر دستگاه گوارش طولانی مدت نخواهد بود.
فلش دو سراتهام در پرونده قتل ناموسی «رومینا»
۳۴ ساعت قبل / قتل ناموسی رومینا / رومینا
فلش دو سراتهام در پرونده قتل ناموسی «رومینا»
نباید برای یک دختر ۱۴ ساله «عاشق شدن» را به کار برد، باید دید که این مسئله از کجا نشات گرفته است. اگر قانون اجازه می‌داد که خانواده از این پسر شکایت کند شاید کار به قتل کشیده نمی‌شد و برخی مرد‌ها هم به خود اجازه نمی‌دادند که با عواطف کودکان بازی کنند. در کشور‌های دیگر هر نوع ارتباطی با دختران زیر ۱۵ سال که به نوعی سوء استفاده باشد جرم بزرگی محسوب می‌شود، اگر به آن‌ها تعدی یا تجاوز شده باشد هم حبس ابد یا اعدام را در پی خواهد داشت.
روایت عرف دیرینه برخی نواحی ایران درباره فرار دختر و پسری که همدیگر را می‌خواهند |‌ دستیار ابتکار: دامنه ولایت پدر را محدود کنیم
۳۴ ساعت قبل
روایت عرف دیرینه برخی نواحی ایران درباره فرار دختر و پسری که همدیگر را می‌خواهند |‌ دستیار ابتکار: دامنه ولایت پدر را محدود کنیم
دستیار حقوق شهروندی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه خانه لزوما جای امنی برای کودکان نیست، در واکنش به قتل رومینای نوجوان به دست پدرش خواستار محدود شدن ولایت پدر بر فرزند شد.
جلد دوم کتاب «خانه و خانواده آرمانی» محمدرضا سنگری منتشر شد
۳۵ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - خوزستان / کتاب / فرهنگ عاشورایی / محمدرضا سنگری
جلد دوم کتاب «خانه و خانواده آرمانی» محمدرضا سنگری منتشر شد
جلد دوم کتاب «خانه و خانواده آرمانی با بهره‌گیری از آموزه‌های عاشورایی» محمدرضا سنگری منتشر شد.
تصویر متفاوت رومینای ۱۴ساله در یک روزنامه
۳۶ ساعت قبل
تصویر متفاوت رومینای ۱۴ساله در یک روزنامه
در این طرح، عکس رومینا در پوستر فیلم "خانه پدری" به جای چهره دختر قربانی جاسازی شده است رومینا دختری است که اول خرداد ۹۹ در گیلان، در قتل ناموسی به دست پدرش کشته شد. موضوع فیلم "خانه پدری" هم قتل دختر خانواده به دست پدر و برادر کوچکترش به دلیل مسائل ناموسی است.
«پنجره» رو به ایران جوان بسته نشود
۳۶ ساعت قبل
«پنجره» رو به ایران جوان بسته نشود
با توجه به افزایش زنان تحصیلکرده دانشگاهی و تغییراتی که در نگرش خانواده‌ها نسبت به اشتغال زنان ایجاد شده، انتظار می‌رود تقاضا برای اشتغال زنان در کشور بیشتر شود و ضرورت دارد قوانین کسب وکار به نحوی تنظیم شود تا امکان ترکیب شغل و فرزندآوری و امور خانه برای زنان فراهم شود. شواهد نشان می‌دهد آن دسته از کشور‌های اروپایی از باروری بالاتری برخوردارند که توانسته‌اند ضمن فراهم آوردن اشتغال برای زنان در قالب «سیاست‌های دوستدار خانواده» امتیازاتی نظیر افزایش مرخصی زایمان، امنیت شغلی پس از بازگشت به محل کار، انعطاف‌پذیری ساعات کار و تسهیلاتی برای امکان ترکیب شغل و امور خانواده برای زنان شاغل فراهم کنند.
تصویر| روزنامه وابسته به صداوسیما، عکس رومینا را سانسور کرد
۳۶ ساعت قبل / رومینا / سانسور / قتل / صداوسیما
تصویر| روزنامه وابسته به صداوسیما، عکس رومینا را سانسور کرد
برادر قاتل که عموی مقتول هم هست، می‌گوید مادر رومینا شرایط خوبی ندارد: «مادرش ۴۰ سال بیشتر ندارد و این روزها هم عزادار است. او هم فامیل ما و مثل خواهرمان است. حالا چه کنیم؟ او ولی‌دم است و باید برای پرونده تصمیم بگیرد. برادر من یک پسر شش‌ساله هم دارد. حالا زندگی‌اش نابود شده است. ما خانواده باآبرویی بودیم، اما آن پسر همه زندگی ما را به‌هم زد».
خاک بر سر ما زن‌های ایرانی!
۳۶ ساعت قبل / کاریکاتور / خانواده / زنان
خاک بر سر ما زن‌های ایرانی!
همسر نخست‌وزیر لبنان بعد از آنکه به زنان و دختران کشورش پیشنهاد کرد به جای تکیه بر خدمتکاران خارجی، کارهای منزل را خودشان انجام دهند و با این کار گام بلندی در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور و ممانعت از فروپاشی اقتصادی آن بردارند، به شدت مورد هجمه زنان و دختران لبنانی در فضای مجازی قرار گرفت. این موضوع سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
ایده‌هایی برای شاد کردن کودکان در قرنطینه
۳۶ ساعت قبل / قرنطینه / کرونا / تربیت فرزند / سرگرمی / سبک زندگی / پارسی خبر
ایده‌هایی برای شاد کردن کودکان در قرنطینه
یادگیری سرگرمی‌ها برای دوران قرنطینه می‌تواند باعث ایجاد شادی و نشاط و حفظ سلامتی اعضای خانواده در دوران شیوع کرونا شود.
کودک بی سرپرست برای واگذاری به خانواده های متقاضی در خراسان شمالی کم دارم
۳۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کودکان بی سرپرست / خراسان شمالی
کودک بی سرپرست برای واگذاری به خانواده های متقاضی در خراسان شمالی کم دارم
کارشناس مسئول شبه خانواده اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: کودک بی سرپرست برای واگذاری به خانواده های متقاضی در این استان در حال حاضر کم داریم.
اعتصاب در پی ابتلای ۴ کارگر یک شعبه مک‌دونالد به کرونا/ آزمایش کرونای یک نوزاد ۱۰ ماهه در بین خانواده کارگران نیز مثبت بود
۳۷ ساعت قبل / کرونا / کارگران آمریکا / لس آنجلس تایمز / کارگران مک دونالد / کروناویروس / کووید19
اعتصاب در پی ابتلای ۴ کارگر یک شعبه مک‌دونالد به کرونا/ آزمایش کرونای یک نوزاد ۱۰ ماهه در بین خانواده کارگران نیز مثبت بود
ایلنا: پس از اعتصاب کارگران مک‌دونالد در ۲۰ شهر در سراسر آمریکا، مجدداً در اوکلند اعتصاب شد.
انتقام مجازی خواستگار کینه توز!
۳۷ ساعت قبل / اخبار حوادث / حوادث
انتقام مجازی خواستگار کینه توز!
خواستگار کینه‌توز که از خانواده دختر مورد علاقه‌اش جواب رد شنیده بود، با ایجاد صفحه جعلی در فضای مجازی ، اقدام به انتشار عکس‌های یکی از اعضای فامیل خود کرد .
انتقال ۱۹ محکوم ایرانی از جمهوری‌آذربایجان به کشور
۳۷ ساعت قبل / انجمن حمایت از خانواده زندانیان / دادگستری
انتقال ۱۹ محکوم ایرانی از جمهوری‌آذربایجان به کشور
تهران - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان از انتقال ۱۹ محکوم ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.
قوانین مربوط به حمایت از خانواده بازدارندگی داشته باشد
۳۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / معاونت امور زنان / قتل / خشونت علیه زنان / لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان
قوانین مربوط به حمایت از خانواده بازدارندگی داشته باشد
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری گیلان، خشونت علیه زنان و کودکان در هر زمان و مکانی را امری مذموم دانست و بر لزوم افزایش آگاهی‌های عمومی از طریق نهادهای مدنی و اجتماعی تاکید کرد.
از سختی های شرکت در کلاس غیرحضوری تا زمزمه ی برگزاری امتحانات حضوری
۳۸ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - هرمزگان / کروناویروس
از سختی های شرکت در کلاس غیرحضوری تا زمزمه ی برگزاری امتحانات حضوری
خبرتعطیلی دانشگاه ها در اوایل اسفندسال۱۳۹۸ از طرفی نگرانی دانشجوها و خانواده هارا تا حدودی از بین برد، اما اقدام بعدی وزارت علوم در خصوص برگزاری کلاس ها به صورت مجازی اضطراب و نگرانی را در میان دانشجویان بالا برد. اگر استفاده از آموزش برخط در سایر کشورها اجرایی و عملی شد علت آن این بوده است که در آن ها دست کم محصّلان مشکلی با اینترنت نداشته اند اما آیا در ایران برقراری آموزش برخط تصمیم درستی بوده است؟ از طرفی امکانات زیرساختی شمال تا جنوب و شرق تا غرب کشورمان یکسان نبوده و از طرف دیگر این یک واقعیت است که نمی توان آموزش را تا زمان نامشخصی متوقف ساخت.
حضور بیش از ۱۰ هزار کودک در مراکز شبه خانواده بهزیستی/ شیرخوارگاه در کشور‌های توسعه‌یافته وجود ندارد
۳۸ ساعت قبل / بهزیستی / مراکز شبه خانواده / فرزندخواندگی
حضور بیش از ۱۰ هزار کودک در مراکز شبه خانواده بهزیستی/ شیرخوارگاه در کشور‌های توسعه‌یافته وجود ندارد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره مشکل کمبود مربی در شیرخوارگاه‌ها گفت: یکی از بهترین راه‌ها برای جبران کمبود نیرو استفاده بیش از پیش از ظرفیت فرزندخواندگی است.
سرنوشت عمویی که برادرزاده‌اش را زیر گرفت و جسدش را در آب انداخت
۳۹ ساعت قبل
سرنوشت عمویی که برادرزاده‌اش را زیر گرفت و جسدش را در آب انداخت
مرد جوان که هنگام رانندگی، برادرزاده ۵ ساله‌اش را زیر گرفته بود، در حالی که در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، با رضایت خانواده برادرش از قصاص نجات یافت.
استقلال طلبی نقطه اوج دوره بلوغ نوجوانان
۳۹ ساعت قبل / هفته ملی کودک
استقلال طلبی نقطه اوج دوره بلوغ نوجوانان
تهران - ایرنا - یک روان درمانگر گفت: دوره بلوغ در نوجوانان در چند مرحله اتفاق می‌افتد که ۱۸ تا ۲۰ سالگی را می‌توان مرحله آخر دوره نوجوانی نامید که این افراد به تدریج به سمت استقلال و خودکفایی از خانواده گام برمی‌دارند.
تکذیب اظهارات یک چهره احمدی نژادی توسط کمال خرازی/ شما که منتسب به یک خانواده متدین هستید،چرا؟
۴۲ ساعت قبل / کمال خرازی / حزب الله / سید حسن نصرالله
تکذیب اظهارات یک چهره احمدی نژادی توسط کمال خرازی/ شما که منتسب به یک خانواده متدین هستید،چرا؟
ایسنا نوشت:کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهارات نقل شده از سوی علی باقری معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی در دولت احمدی نژاد را تکذیب کرد.
۴۶ ساعت قبل
هیچ‌کس صدای رومینا را نشنید
ساعت سه بعدازظهر روز یک خرداد، کفش‌ها پشت در خانه تازه از پا کنده شده‌اند و هنوز یک ساعتی نمی‌شود که پدر از دادگاه به خانه بازگشته است، صبح همان روز پدر برای بازگرداندن دختر چهارده ساله به دادگاه رفته بود، با این خیال که دختر فریب خورده و با مردی همسن و سال پدر فرار کرده است، صحبت‌های دختر در دادگاه و ننگ عکسی در گوشی همراهش اما او را با خشم مضاعفی به خانه بازگردانده بود. از همان لحظه ورود، عربده‌ها و داد و بیدادها بالا می‌گیرد، «بی‌ناموسی» واژه‌ای است که در این میان بارها از میان لب‌های خشمگین پدر بیرون می‌ریزد، لابه و انکار رومینا اما بر خشم پدرش می‌افزاید تا آنجایی که مادر خانواده و برادر رومینا در حمام زندانی می‌شوند، …
۴۶ ساعت قبل
فرزندکشی؛ پدیده‌ای که پایان ندارد
در خردادی دیگر دختر نوجوانی با دستان پدر به قتل رسید. بعدازظهر یکم خرداد، رسانه‌ها از قتل رومینا دانش‌آموز سیزده ساله تالشی توسط پدرش خبر دادند. گویا این دختر نوجوان به فردی علاقه داشته که مورد تایید پدر نبوده است و از این رو او درصدد برآمده تا با حذف فیزیکی رومینا قضیه را فیصله دهد.  رومینا اولین دختری نیست که به دست پدرش کشته شد، آخرین هم نخواهد بود. سوم خرداد ماه سال ۹۳ بود که عاطفه، نوجوان هفده ساله کنگاوری با ضربات چاقوی پدرش به قتل رسید. پدر عاطفه در حین اعتراف به قتل گفت: «نتوانستم دیگر تاب بیاورم، کنترلم را از دست دادم، فشار روحی و ترس از بی‌آبرویی باعث شد که تصمیم بگیرم دخترم را بکشم. با ضربات چاقو به بدنش زدم. قصد داشتم که با روسری که دور گردنش پیچیده بودم …
۴۶ ساعت قبل
جرمی بزرگ، مجازاتی اندک
دختر 13ساله از نظر قانونی کودک به حساب می‌آید و باید طبق رای پدرش عمل کند، اما زمانی که یک دختر در دادگاه می‌گوید من از طرف پدرم مورد آزار جسمی قرار می‌گیرم، یعنی مورد کودک‌آزاری واقع شده و خودش هم به این مساله اعتراف کرده و دادگاه باید این مساله را جدی بگیرد و او را برای مدتی به خانه امن بفرستد. اما ما متاسفانه خانه امن نداریم و در چنین شرایطی عموما کودکان را به بهزیستی می‌فرستند که در این مورد خاص ‌باید با چند جلسه مشاوره پدر را آماده می‌کردند و بعد کودک را تحویل خانواده می‌دادند. خصوصا در شهرستان‌هایی که بحث ناموسی مساله‌ای جدی است، دستگاه قضایی باید نسبت به این مسائل حساسیت بیشتری نشان دهد.  حالا با جنایتی که صورت گرفته اگر پدر را هم …
۲ خطری که خانواده متوفیان مبتلا به کرونا را تهدید می‌کند
۴۶ ساعت قبل / سلامت روان / خانواده / افسردگی / اضطراب / ویروس کرونا / سلامت
۲ خطری که خانواده متوفیان مبتلا به کرونا را تهدید می‌کند
یک روانشناس گفت: افرادی که در جریان کرونا، اعضای خانواده و عزیزان خود را از دست داده اند به دلیل طی نکردن فرآیند اصولی داغدیدگی باید بیش از سایرین مراقب سلامت روان و خطر ابتلا به افسردگی خود باشند.
۴۷ ساعت قبل
مشترکان خانگی ماهانه چقدر پول برق می‌دهند؟
تسنیم -  با احتساب افزایش ۷ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان خوش مصرف و افزایش ۲۳ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان بدمصرف (مصرف بیش از الگو) در ابتدای فروردین ماه سال جاری، متوسط پرداخت قبوض برق در سال جاری بین ۱۳۳۰۰ تا ۱۵۳۰۰ تومان خواهد بود. مصطفی رجبی مشهدی، گفت: متوسط پرداخت قبوض برق در سال 98 ماهانه 12 هزار و 500 تومان بوده و پرداخت یک جای بهای برقی که در ماههای درگیر با کرونا مصرف شده و مهلت تسویه آن تا پایان اردیبهشت ماه بوده، فشاری به خانواده ها وارد نمی کند. وی افزود: سقف زمانی پرداخت بهای قبوض جدیدی که از طریق پیامک برای مردم ارسال می‌شود، بر اساس همان مهلتی است که در قبوض درج شده و اگر مشترکی، بهای برق مصرفی در ماه‌های گذشته را پرداخت نکرده باشد، این قبوض پرداخت نشده، …
۲ روز قبل
انتشار مجدد آپدیت برای صدها اپلیکیشن اپ استور به خاطر مشکل فنی
برای تعداد زیادی از اپ‌های iOS از طریق اپ استور آغاز شده و آنطور که بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند در دو روز گذشته بیشتر از پنجاه اپلیکیشن مورد استفاده‌شان به‌روز‌رسانی شده‌اند. بیلد مربوط به این آپدیت‌های نرم‌افزاری با سیستم عامل آیفون کاربران که احتمالا این اواخر دانلود کرده‌اند یکی است. درواقع به نظر می‌رسد اپل قصد دارد با این کار باگ مربوط به iCloud Family Sharing را رفع کند که مانع از اجرای برخی اپلیکیشن‌ها برای تعدادی از کاربران می‌شد. البته این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و پیشتر اپ استور برای رفع پاره‌ای مسائل سمت سرور یا ثبت دوره‌ای برخی گواهینامه‌ها دست به چنین اقدامی زده است. این باگ همانطور که اشاره کردیم مانع از اجرای برخی اپ‌های محبوب نظیر یوتیوب روی گوشی کاربران …
۲ روز قبل
۸۵ درصد مبتلایان جدید کرونا در ایلام نیاز به بستری ندارند
ایلام –خبرنگارابتکار - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۸۵ درصد موارد ابتلا به کرونا که در سه هفته گذشته در این استان شناسایی شدند نیاز به بستری نداشتند.دکتر جمیل صادقی‌فر اظهار داشت: به همین دلیل در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان کاهش پیدا کرده است و بیشتر مبتلایان به شکل سرپایی ویزیت و در منزل قرنطینه می‌شوند.وی با بیان اینکه در ۱۰ روز اول فروردین ۱۳ مورد فوت ناشی از کرونا در این استان ثبت شد در حالیکه در ۱۰ روز آخر اردیبهشت تنها چهار مورد فوتی داشتیم، یادآور شد: عامل اصلی کاهش فوتی‌ها ناشی از افزایش نمونه‌گیری‌ها و تشخیص زودهنگام بیماران است.وی تاکید کرد: در ۱۰ روز گذشته روزانه ۱۱۰ مورد و در مجموع یک هزار و ۱۰۰ مورد نمونه‌گیری انجام شد در صورتیکه کل نمونه‌های انجام شده …
۲ روز قبل
کروز با تحویل به روز قطعات به ثبات قیمت بازار کمک کرد
بازار خودرو در هفته‌‌های گذشته روزهای پرتلاطمی را سپری و قیمت خودروهای داخلی پس از عید نوروز جهش چند ‌درصدی را تجربه کرد. شرکت صنایع تولیدی کروز با تحویل به موقع قطعات خودرو به عنوان عضوی مهم در صنعت خودرو سعی در کنترل بازار، فراهم ساختن فروش منظم و تکمیل و تحویل به روز خودروها برای خودروسازان را فراهم کرده است. این اقدامات باعث شد که آرامش به بازار خودرو تا حدود بسیار زیادی بازگردد، میزان چشمگیری از نوسان قیمت فروکش کند و همچنین با تزریق به موقع قطعات و تکمیل خودروهای کف کارخانه، خودروسازان متعهد شده‌اند که از هفته جاری خودروهای بیشتری را به بازار عرضه کنند.شرکت کروز که سهم 30 درصدی در تامین قطعات مورد نیاز صنعت خودرو برای شرکت هایی مانند ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن را دارد، با شروع موج تحریم‌های …
۲ روز قبل
طرح مطالعاتی داچیا سنچری، تایکان فقرا
داچیا خودروهای جذابی از نظر بصری تولید نمی‌کند. هرچند در کشور ما همین خودروها نیز اکنون با قیمت‌هایی نجومی به فروش می‌رسند اما درواقع این برند تولیدکننده خودروهای ارزان قیمت و ساده است. با این وجود این مانعی برای طراحان نیست تا یک طراحی خوب را به داچیا نسبت ندهند!داچیا سنچری (Sentry) برای دهه آینده طراحی شده و در عین حال جانشین معنوی مدل 1300 است که در سل 1969 معرفی شده بود. در عین حال این خودرو شباهت‌هایی با پورشه تایکان نیز دارد اما قاعدتاً بسیار ارزان‌تر از آن باید باشد.این خودروی رویایی، به صورت تمام الکتریکی و برای مصرف خانواده است. هرچند فرم سقف و به خصوص ستون B آن برای چنین هدفی بسیار نامتعارف است. فرورفتگی‌های متعدد در جلو و عقب خودرو هم چیزی نیست که مورد علاقه ما باشد. ظاهراً چرخ‌های …
۲ روز قبل
آخرین وضعیت درمانی محمدعلی کشاورز
سیدمحمد طباطبایی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن تشریح آخرین وضعیت درمانی محمدعلی کشاورز،‌ از پیگیری وزیر ارشاد برای تسریع در روند درمان این هنرمند پیشکسوت خبر داد.سیدمحمد طباطبایی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت درباره روند درمانی محمدعلی کشاورز، به مهر گفت: حدود دو هفته پیش بود که کلیه جناب آقای کشاورز دچار مشکل شد و کراتین در بدن ایشان بالا رفت. با انتقال ایشان به بیمارستان وضعیت کراتین کنترل شد اما بعد ریه‌هایشان مشکل پیدا کرد. روند درمانی ایشان طول کشیده چون جسمشان همزمان درگیر با ۲ بیماری است. تیم پزشکی آقای کشاورز که سال‌هاست کار درمانش را بر عهده دارند در بیمارستانی هستند که ایشان بستری است و این اتفاق خوبی است.طباطبایی درباره خواسته‌ای که برای بهتر شدن روند درمانی محمدعلی کشاورز …
این سوسک‌های سیاه خطری ندارند
۲ روز قبل / افزایش جمعیت / تغذیه / خانواده / مواد شیمیایی / موزه
این سوسک‌های سیاه خطری ندارند
در پی افزایش جمعیت نوعی از سوسک‌های سیاه از خانواده کارابیده، مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی گفت:
۲ روز قبل / ازدواج / ایران / خانواده / طلاق / قانون
تصویب قانون سجل احوال
اوایل خرداد سال 1304 و در مجلس پنجم شورای ملی، نمایندگان قانون سجل احوال را به تصویب رساندند.
۲ روز قبل
خبری که کیانوش عیاری آن را باور نکرد
کیانوش عیاری،کارگردان فیلم «خانه پدری» که فیلمش به‌ خاطر روایتی از کشته‌شدن یک دختر به دست پدر و برادرش در دوره قاجار، ۱۰‌سال در صندوق توقیف بود و ‌سال گذشته بعد از چند هفته نمایش دوباره توقیف شد، در واکنش به قتل یک دختر نوجوان توسط پدرش می‌گوید:«این اتفاق‌ها در ایران رخ نمی‌دهد. من این شایعات را باور نمی‌کنم.» «خانه پدری» که در‌ سال ۱۳۸۹ ساخته شده، به خاطر یک صحنه قتل حدود یک‌دهه اکران نشد تا کارگردانش از رنج توقیف آن ۶‌سال نتواند فیلم بسازد، البته اکران کوتاه‌مدت ان‌هم چندان راه به جایی نبرد. داستان این فیلم از اواخر دوره قاجار و اوایل دوره‌ پهلوی آغاز می‌شود و درباره پدری است که به …
۲ روز قبل
بحران 2.5 میلیاردی اسکوچیچ
‏[شهروند] فدراسیون فوتبال دیروز در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که با هماهنگی‌های صورت ‏گرفته دراگان اسکوچیچ و وحید‌هاشمیان قرار است نهایتا تا پایان ماه خرداد به ایران بیایند. ‏اسکوچیچ به دنبال به تعویق افتادن مسابقات مقدماتی جام‌جهانی و شیوع ویروس کرونا پیش از ‏آغاز‌سال جدید به کرواسی سفر کرد و الان مدت‌هاست روزها را در کنار خانواده خود ‏سپری می‌‌کند. البته این مربی با تمام بازیکنان لژیونر هر چند روز یک‌بار تماسی برقرار می‌کند ‏و در اروپا دیدارهایی هم با آنها داشته است. مدیران فدراسیون هم برنامه‌ریزی بازگشت این ‏مربی را به شکلی تعیین کرده‌اند که با آغاز دوباره مسابقات لیگ او دوباره در ایران حضور ‏داشته باشد …
۲ روز قبل
شهادت پزشک داوطلب هلال‌ در خط مقدم مبارزه با کرونا
 [شهروند] پزشک داوطلب جمعیت هلال‌احمر در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا، بر اثر ابتلا به این ویروس به شهادت رسید. حمید عقیلی، از همکاران پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور در خط مقدم جبهه مبارزه با بیماری کووید- ۱۹ در کنار دیگر  کادر درمانی به‌عنوان یکی از مدافعان سلامت حاضر بود، به علت ابتلا به این بیماری درگذشت. دکتر سیدعلی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر، در پیامی شهادت این داوطلب دلسوز را به عموم جامعه پزشکی کشور، آحاد ملت ایران و به‌ویژه بازماندگان و خانواده محترم او تبریک و تسلیت گفت: «شهید سلامت دکتر حمید عقیلی از رزمندگان‌ دوران دفاع مقدس با حضور در فعالیت‌های بهداشتی و درمانی مرکز پزشکی حج و …
نامه‌ جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی به منتخبان مجلس یازدهم/ شاخص‌ها و معیارهای انتخاب رئیس مجلس
۲ روز قبل
نامه‌ جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی به منتخبان مجلس یازدهم/ شاخص‌ها و معیارهای انتخاب رئیس مجلس
جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی در نامه‌ای به منتخبان مجلس یازدهم، برخی از شاخص‌ها و معیارهای مورد نظر خود را که در انتخاب رئیس مجلس از اولویت و اهمیت مضاعفی برخوردار است را اعلام کردند.
واکنش ابتکار به خبر قتل دختر نوجوان گیلانی
۲ روز قبل
واکنش ابتکار به خبر قتل دختر نوجوان گیلانی
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده نسبت به خبر قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داد
چرا دختر ۱۴ ساله تالشی را تحویل خانواده اش دادند؟
۲ روز قبل
چرا دختر ۱۴ ساله تالشی را تحویل خانواده اش دادند؟
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با ارایه توضیحاتی پیرامون وقوع جرم گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی، گفت: پرونده جهت بررسی در دستور کار دادسرا قرار می‌گیرد.
جزئیات قتل فجیع دختر تالشی در خواب | چرا پلیس رومینا را تحویل خانواده داد؟ | واکنش مقام قضایی
۲ روز قبل
جزئیات قتل فجیع دختر تالشی در خواب | چرا پلیس رومینا را تحویل خانواده داد؟ | واکنش مقام قضایی
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان درباره قتل دختر ١۴ ساله تالشی گفت: این پرونده به صورت ویژه رسیدگی می‌شود.
آزار خانواده یک مأمور اطلاعاتی در عربستان به علت برملا کردن توطئه القاعده
۲ روز قبل
آزار خانواده یک مأمور اطلاعاتی در عربستان به علت برملا کردن توطئه القاعده
خانواده یک مقام ارشد سرویس مخفی عربستان سعودی با نام سعد جابری توسط مقامات این کشور مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.
۲ روز قبل / پرونده قتل خاشقچی / جمال خاشققچی / قتل جمال خاشقچی
واشنگتن‌پست: قاتلان خاشقچی تحت فشار عفو شدند
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، عبدالله العوده، پسر سلمان العوده، مبلغ سعودی که در بازداشت به سر می‌برد در این مقاله نوشت: دادگاه عالی عربستان و وزیر دادگستری سابق این کشور قبلا اذعان کردند که براساس قانون عربستان این نوع قتل حتی از سوی خانواده مقتول قابل عفو نیست.
توضیح مقام قضایی راجع به ماجرای قتل رومینا افشاری: پرونده به صورت ویژه رسیدگی می‌شود
۲ روز قبل / رومینا / قتل ناموسی
توضیح مقام قضایی راجع به ماجرای قتل رومینا افشاری: پرونده به صورت ویژه رسیدگی می‌شود
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان درباره قتل رومینا افشاری گفت: این پرونده به صورت ویژه رسیدگی می‌شود. وی درباره پرونده گفت: پدر دختر پس از یافتن رومینا با ملاطفت و مهربانی که به خرج می‌دهد اعتماد بازپرس را جلب می‌کند و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است و با توجه به بررسی جمیع شرایط، علتی برای تحویل ندادن دختر به خانواده‌اش در آن زمان وجود نداشته است.
واکنش معاون رئیس جمهور به قتل فجیع رومینای ۱۳ ساله توسط پدرش
۲ روز قبل
واکنش معاون رئیس جمهور به قتل فجیع رومینای ۱۳ ساله توسط پدرش
معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم به قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داد. پدر رومینا، دختر ۱۳ ساله اهل روستایی در شهرستان تالش گیلان، او را شبانه در خواب با داس سر برید و حالا در زندان به سر می برد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •