پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
خودروی پرنده
ویدئو / از طراحی یک خودروی پرنده جدید تا تشخیص کرونا با یک سرفه
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / بسته اخبار علم و فناوری / ماشین پرنده / خفاش / افسردگی
ویدئو / از طراحی یک خودروی پرنده جدید تا تشخیص کرونا با یک سرفه
در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از یک تحقیق جدید دربارۀ ارتباط میان افسردگی و سکتۀ مغزی، تشخیص کووید-۱۹ با یک سرفه، پیش‌بینی آینده توسط خفاش‌ها و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
اولین خودروی پرنده جهان چه خصوصیاتی دارد؟ + عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / خودروی اسپورت / خودروی پرنده / پارسی خبر / سبک زندگی
اولین خودروی پرنده جهان چه خصوصیاتی دارد؟ + عکس
برای نخستین بار در جهان یک شرکت خودروسازی موفق به آزمایش خودروی پرنده شد.
وقتی خودرو به هواپیما تبدیل می‌شود + فیلم
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
وقتی خودرو به هواپیما تبدیل می‌شود + فیلم
یک اتومبیل اسپورت پرنده فقط در عرض سه دقیقه می‌تواند از یک وسیله نقلیه جاده‌ای به هواگرد تبدیل شود. این خودروی پرنده به عنوان بخشی از پرواز آزمایشی خود ۱۵۰۰ فوت (۴۵۷ متر) از زمین فاصله گرفت.
خودروی پرنده در اروپا مجوز پرواز گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / خودروی پرنده / هلند / صنعت خودروسازی
خودروی پرنده در اروپا مجوز پرواز گرفت
شرکت هلندی پال – وی از دریافت مجوز پرواز و حرکت خودروی پرنده جدید خود به نام لیبرتی خبر داده است که اولین خودروی پرنده تولیدی و دارای مجوز جهان لقب گرفته است.
خودروی پرنده هیوندایی؛ آینده حمل و نقل هوایی شهری
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / خودرو / خودروی پرنده / هیوندا / حمل ونقل
خودروی پرنده هیوندایی؛ آینده حمل و نقل هوایی شهری
تا پیش از خودران شدن این خودرو‌های پرنده، نیاز به تدوین برخی مقررات جدید برای تردد این خودرو‌های در آسمان شهرهاست و فعالیت برای تدوین این قوانین در برخی کشور‌ها آغاز شده است.
آزمایش موفقیت آمیز اولین خودروی پرنده ژاپنی
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
آزمایش موفقیت آمیز اولین خودروی پرنده ژاپنی
شرکت اسکای درایو ژاپن به موفقیت جدیدی در رابطه با خودروهای پرنده و رویای ساخت جتسون‌ها دست یافته است. خودروی پرنده این شرکت در یک مدل آزمایشی توانست به مدت چهار دقیقه به پرواز بپردازد. پیشبینی می‌شود این پرواز تاثیر شگرفی بر هدف شرکت تویوتا در رابطه با خداحافظی با حمل و نقل جاده‌ای بگذارد.
طرح خلبان آمریکایی برای خودرو پرنده؛ ترکیب هواپیما با ابرخودرو
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
طرح خلبان آمریکایی برای خودرو پرنده؛ ترکیب هواپیما با ابرخودرو
یک خلبان آمریکایی که سابقه‌ی به ‌پرواز درآوردن جت‌های جنگنده‌ی نیروی هوایی آمریکا را دارد، طرح خودروی پرنده خود را منتشر کرده است. 
وعده سرعت دیوانه‌وار در خیابان و آسمان با ابر خودروی پرنده
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / صنعت خودرو / تکنولوژی / تکنولوژی نوین حمل و نقل / تکنولوژی های نو
وعده سرعت دیوانه‌وار در خیابان و آسمان با ابر خودروی پرنده
براون که قبلا با هواپیماهای ناو F-۱۸ در نیروی دریایی ایالات متحده پرواز می کرد و اکنون در حال پرواز ۷۷۷ برای یک شرکت بزرگ هواپیمایی است ، ۱۵ سال گذشته را صرف کار بر روی یک طراحی واقعی اتومبیل پرنده کرده است – یک هواپیمای جت سریع السیر که با یک ابر خودرو لوکس پیوند خورده است.رویای براون وسیله نقلیه ای است که می تواند بیش از هر وسیله نقلیه تک حالته در نمایشگاه اتومبیل یا نمایشگاه هوایی جلب توجه کند. رویایی او می تواند یک لامبورگینی باشد که در جاده با سرعت بالایی حرکت کند ، و سپس از جاده بر باند پرواز برود ، مجموعه ای از بالهای جمع شده را بیرون بکشد ، یک جفت توربین جت پرقدرت را روشن کند و با شتاب بالا در بازار جت های خصوصی پروار کند.رویایی که می تواند با سرعت بیش از ۵۰۰ مایل در ساعت پرواز کند …
خودروی پرنده ای با سرعت پرواز ۸۰۰ کیلومتر در ساعت ساخته می شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / خودروی پرنده / خودروی برقی / صنعت خودروسازی
خودروی پرنده ای با سرعت پرواز ۸۰۰ کیلومتر در ساعت ساخته می شود
گرگ براون طراح شناخته شده موتورهای جت و هواپیماهای برقی از طراحی نمونه اولیه خودروی پرنده‌ای خبر داده که می‌تواند با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
رویداد چشمگیر نمایشگاه خودروی پکن
در نمایشگاه بین‌المللی خودروی پکن، استارت‌آپ تحت حمایت علی بابا خودروی پرنده جدیدی را به نمایش گذاشت. هشت ملخ و یک قاب شبیه کپسول بیشتر شبیه به پهپادی است که قابلیت حمل انسان را دارد و کمتر می‌توان نام خودروی پرنده روی آن گذاشت. علی بابا، بزرگ‌ترین خرده‌فروش آنلاین چین که حکم آمازون چینی‌ها را دارد در استارت‌آپ خودروهای برقی چینی به نام Xpeng سرمایه‌گذاری کرده و حالا نمونه اولیه یکی از محصولات این شرکت در نمایشگاه پکن به نمایش گذاشته شده است. سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های خودروهای برقی و خودران‌ها یکی از راهبردهای بلندمدت علی بابا است. این نمونه اولیه را شپنگ‌های تک Xpeng Heitech که یکی از واحدهای فناوری استارت‌آپ شپنگ است طراحی کرده است. این واحد بخش مهمی از تحقیق و توسعه (آر‌اند‌دی) بلند‌مدت …
چین از اولین خودرو پرنده خود رونمایی کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / چین / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
چین از اولین خودرو پرنده خود رونمایی کرد
مهر به نقل از راشاتودی نوشت: خودروساز الکتریکی چین، ژپنگ، در نمایشگاه خودروی پکن اعلام کرد روی مدل خودروی پرنده کار می‌کند و یک نمونه اولیه از آن را به نمایش گذاشت.
چین به دنبال ساخت خودروی پرنده
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / خودرو پرنده
چین به دنبال ساخت خودروی پرنده
قرار است نمونه اولیه خودروی پرنده چینی در نمایشگاه خودرو پکن به نمایش درآید.
فناوری های جالب و خارق العاده خودرو‌های آینده + عکس
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / خودرو‌های آینده / خودروهای عجیب / سبک زندگی / پارسی خبر
فناوری های جالب و خارق العاده خودرو‌های آینده + عکس
حتما برای هر کدام از ما به خصوص زمان‌هایی که در ترافیک گیر می‌کنیم، پیش آمده که به خودروی پرنده فکر کنیم و در خیال‌مان از سوار شدن بر آن و رسیدن به مقصد در چشم به هم‌زدنی، لذت ببریم. اتفاقی که به خصوص در سال‌های اخیر، دیگر یک رویا به نظر نمی‌رسد و هیچ بعید نیست که تا چند سال دیگر، خودرو‌های پرنده به پرواز درآیند و آسمان را شبیه جاده‌های زمین کنند! کمتر از یک هفته پیش، شرکت اسکای درایو که یکی از زیر مجموعه‌های کمپانی تویوتاست برای اولین بار خودروی پرنده خود را رونمایی کرد. اتفاقی که مورد توجه رسانه‌های بسیاری در دنیا قرار گرفت و ظاهر جالب این خودرو هم طرفدارانی پیدا کرد. نام این خودرو «SD-۰۳» است و علی الحساب فقط برای دو نفر ظرفیت دارد. این خودرو با حضور یک خلبان به صورت آزمایشی در فضای باز یکی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
عکس | نخستین پرواز خودروی پرنده در ترکیه
خودروی پرنده ساخت ترکیه به نام «جزری» نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد.
خودروی پرنده تویوتا هم رونمایی شد! + تصاویر
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
خودروی پرنده تویوتا هم رونمایی شد! + تصاویر
طی مراسمی از خودروی پرنده تویوتا رونمایی شد. اسکای درایو SkyDrive نام استارتاپ متعلق به تویوتاست که چندین سال است روی خودروی پرنده کار می‌کند و حالا این شرکت یک پرواز آزمایشی را از این خودرو در معرض نمایش گذاشته است. اگر همه چیز با موفقیت پیش برود می‌توان انتظار داشت نخستین خودروی پرنده تویوتا از دل همین استارتاپ به بازار معرفی شود. نام این خودرو SD-03 است که پرواز آزمایشی آن در محوطه این شرکت انجام شده است. این خودروی پرنده دارای هشت موتور پروازی است که امنیت آن را حتی در صورت خراب شدن یکی از موتوروها تضمین می‌کند.
(تصاویر) رونمایی از خودروی پرنده تویوتا
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / تویوتا / خودروی پرنده / ژاپن
(تصاویر) رونمایی از خودروی پرنده تویوتا
نام این خودرو SD-03 است که پرواز آزمایشی آن در محوطه این شرکت انجام شده است. این خودروی پرنده دارای هشت موتور پروازی است که امنیت آن را حتی در صورت خراب شدن یکی از موتوروها تضمین می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
پشتیبانی تویوتا از طرح تولید خودروی پرنده/ اسکای درایو اولین پرواز آزمایشی خود را انجام داد (+فیلم و تصاویر)
کمپانی اسکای درایو از مجموعه های مورد پشتیبانی تویوتا برای نخستین بار از خودروی پرنده اس دی 03 رونمایی کرد.
جهان استارتاپی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
جهان استارتاپی
پرواز آزمایشی خودروی پرنده استارتاپ ژاپنی SkyDrive، پس از مدت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی موفق شد آزمایش عمومی و سرنشین‌دار پرواز خودروی پرنده خود را به انجام برساند. به‌گزارش انگجت، استارتاپ اسکای‌درایو که دفتر مرکزی‌اش در توکیو قرار دارد، در سال2018 تاسیس شده است و در زمینه فناوری پرواز، فعالیت می‌کند. این استارتاپ که توسط شرکت خودروسازی تویوتا حمایت و پشتیبانی می‌شود، موفق به انجام نخستین آزمایش عمومی با پرنده‌ای که ساخت تویوتاست، شد. این آزمایش در شهرک تویوتا و حوالی زمین آزمایشی این شرکت با موفقیت …
آزمایش خودروی پرنده‌ای که از ۱۸ روتور برای حمل یک مسافر استفاده می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
آزمایش خودروی پرنده‌ای که از ۱۸ روتور برای حمل یک مسافر استفاده می‌کند
نیروی هوایی آمریکا از آزمایش «خودروی پرنده» سبک وزنی خبر داده است که به زودی می‌تواند به ناوگان نیروی هوایی آمریکا اضافه شود؛ این خودرو برای حمل یک مسافر از ۱۸ روتور (چرخانه) استفاده می‌کند.
خودروی پرنده نیروی هوایی آمریکا آزمایش شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
خودروی پرنده نیروی هوایی آمریکا آزمایش شد
نیری هوایی آمریکا یک خودرو پرنده را آزمایش کرد که به زودی می‌تواند به عنوان بخشی از تجهیزات جنگی پروازی این سازمان استفاده شود.
ژاپنی‌ها تاکسی هوایی ساختند
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / خودروی پرنده / ژاپن / خودروی برقی
ژاپنی‌ها تاکسی هوایی ساختند
یک شرکت ژاپنی از ساخت تاکسی هوایی برقی با همکاری تویوتا خبر داده است. برای تکمیل این طرح ۳۵۴ هزار دلار سرمایه گذاری شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / خودروی پرنده / پرواز / ترافیک / سرعت
کوچکترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می‌شود
یک استارتاپ ژاپنی، آزمایش نخستین نمونه از خودروی پرنده خود را آغاز کرده و قصد دارد آن را تا سال 2023 برای فروش آماده کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
نمایشگاه ۲۰۲۰ CES از تلویزیون ۲۹۲ اینچی ۸K سامسونگ تا خودروی پرنده هیوندای
کارشناسان و هواداران دنیای فناوری با اشتیاق منتظر رونمایی از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا توسط غول‌های فناوری و استارت‌آپ‌های خلاق در نمایشگاه بین‌المللی سالانه محصولات فناوری CES در لاوس‌وگاس آمریکا هستند. 
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / خودروی پرنده / نمایشگاه CES 2020
رونمایی از خودروی پرنده "هیوندای" در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES
شرکت خودروسازی هیوندای از پرده برداری از خودروی پرنده خود در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ که ماه آینده برگزار خواهد شد، خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / هواپیما / نوآوری / خودروی پرنده / شرکت ایرباس
مسابقات هواپیماهای برقی ۲۰۲۰ برگزار می شود
شرکت ایرباس تصمیم دارد نخستین مسابقات هواپیماهای برقی در جهان را برگزار کند. این شرکت با همکاری پورشه طرح اولیه یک هواپیمای برقی با قابلیت حمل مسافر را رونمایی کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / موتور سیکلت / خودروی پرنده / نوآوری
تصاویری از طرح اولیه یک موتورسیکلت پرنده
طرح اولیه یک موتورسیکلت پرنده ارائه شده که حداکثر سرعت آن ۴۰۰ مایل برثانیه است. این وسیله نقلیه می تواند در ارتفاع ۱۵ هزار فوتی پرواز کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
آئودی پروژه ساخت خودرو پرنده را کنار گذاشت
به نظر می‌رسد آئودی پروژه‌ی ساخت خودروی پرنده با همکاری ایرباس را که سال گذشته با معرفی طرح مفهومی Pop.Up Next شروع کرده بود، به حالت تعلیق درآورده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
بوئینگ و پورشه برای تولید خودرو برقی پرنده همکاری می‌کنند
بوئینگ و پورشه با امضای تفاهم‌نامه‌ای روی ساخت یک خودروی پرنده‌ی مفهومی و الکتریکی و بررسی جنبه‌های مختلف حمل‌ونقل هوایی شهری، همکاری خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
همکاری خودرویی بوئینگ و پورشه
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با پورشه آلمان برای ساخت یک خودروی پرنده برقی همکاری می‌کند. این خودرو قادر خواهد بود مسافران را در مناطق شهری جابه‌جا کند. به گزارش رویترز، بوئینگ مدت‌ها است با رقیب اروپایی خود ایرباس و سایر شرکت‌ها برای معرفی خودروهای پرنده بدون سرنشین رقابت می‌کند. این خودروها می‌توانند صعود و فرود عمودی داشته باشند. در اوایل سال جاری میلادی این هواپیماساز آمریکایی اولین پرواز آزمایشی یک نمونه خودروی هوایی را انجام داد. این خودرو می‌توانست 2 تا 4 مسافر را در خود جای دهد و تا 50 مایل بالا برود. این پرواز آزمایشی چند ماه پس از آن صورت گرفت که ایرباس یک نمونه از خودروهای مسافرتی بدون سرنشین خود را با همکاری برند آئودی معرفی کرده بود. این خودرو هم توانایی پرواز دارد و هم توانایی …
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / خودروی پرنده / خودروی خودران / گوگل / سباستین تران
خودروهای پرنده زودتر از خودروهای خودران زمینی آغاز به کار می‌کنند
بنیان‌گذار گروه پروژه فناوری خودران گوگل باور دارد که پیشرفت و آغاز کار خودروهای پرنده، زودتر از خودروهای خودران زمینی خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / تاکسی / خودروی پرنده / نوآوری / فرانسه
پلیس فرانسه تاکسی پرنده با سرعت غیرمجاز را متوقف کرد
پلیس فرانسه یک تاکسی پرنده خودران را هنگام آزمایش در رودخانه ای در پاریس به دلیل سرعت غیر مجاز متوقف کرده است. شرکت سازنده قصد دارد سرویس این تاکسی را تا ۲۰۲۰ در برخی شهرها عرضه کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / تاکسی / خودروی پرنده / نوآوری
تاکسی هوایی با سیستم های مدیریت ترافیک هوایی یکپارچه شد
شرکت «ولوکوپتر» در آزمایشی در فرودگاه هلسینکی نشان داد تاکسی هوایی این شرکت قابلیت یکپارچه سازی با سیستم های مدیریت ترافیک هوایی بی سرنشین و سرنشین دار را دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / خودروی پرنده / فناوری
خودروهای پرنده آینده چه شکلی هستند؟
تهران- ایرنا- یک شرکت ژاپنی از نمونه اولیه یک خودروی پرنده رونمایی کرد که شبیه یک پهپاد غول‌پیکر است و انرژی آن از حرکت چهار پروانه تامین می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / عربستان سعودی / خودروی پرنده / روباتیک / راه و شهرسازی
شهر رباتیک در دل صحرا ساخته می شود
عربستان سعودی قصد دارد شهر نوآورانه ای بسازد که دارای خدمتکاران رباتیک، تاکسی های پرنده و شن هایی است که در تاریکی می درخشند. 
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / بوئینگ / کیتی هاوک / خودروی پرنده
همکاری "بوئینگ" و "کیتی‌هاوک" برای پیشرفت خودروهای پرنده
دو شرکت بزرگ "بوئینگ" و "کیتی هاوک"، برای پیشرفت حمل و نقل شهری با کمک خودروهای پرنده وارد همکاری شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / پاریس / خودروی پرنده / شرکت ایرباس / المپیک
مهمانان المپیک ۲۰۲۴ پاریس با تاکسی پرنده تردد می کنند
ایرباس با همکاری مقامات حمل و نقل پاریس مشغول آماده سازی تاکسی های پرنده تا برگزاری المپیک ۲۰۲۴ میلادی هستند. تاکسی های پرنده مسافران را از فرودگاه به شهر منتقل می کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
فضای اختصاصی برای فرود خودروی پرنده در میامی ساخته می‌شود
مرکز جهانی پارامونت میامی در آمریکا که تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد، مکانی اختصاصی برای فرود خودروی پرنده دارد.احتمالا‌ خودروهای پرنده همان آینده‌ای نباشند که برخی از برنامه‌های تلویزیونی مانند The Jetsons باعث می‌شوند باور کنیم حداقل با روند کنونی چنین چیزی شاید مقدور نباشد. بااین‌حال، خواه شما این‌طور فکر کنید که خودروی پرنده بختی برای به‌واقعیت‌پیوستن دارد یا نه، بعضی از شرکت‌ها به‌طورجدی روی این پروژه و آسمانی آینده‌محور پر از ماشین پرنده کار می‌کنند. یکی از شواهد این موضوع، شرکت ساختمان‌سازی مستقر در میامی ایالت فلوریدا است. این آسمان‌خراش مسکونی درحال‌ساخت در مرکز شهر میامی قرار دارد و سال گذشته برنامه‌های خود را برای ارائه‌ «عرشه‌ سقفی» مطرح کرد؛ پروژه‌ای که امکان پرواز با خودروی پرنده …
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / شرکت اوبر / تاکسی اینترنتی / نوآوری / خودروی پرنده
طرح نخستین تاکسی هوایی «اوبر» را ببینید
شرکت تاکسی اینترنتی اوبر طرحی از نخستین تاکسی هوایی خود را رونمایی کرد. این طرح تا ۲۰۲۳ میلادی برای عموم مردم عرضه می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / خودروی پرنده / نوآوری / کانادا / پهپاد
طرح اولیه از خودروی اسپرتی که به پهپاد تبدیل می شود
یک شرکت کانادایی طرح اولیه از یک خودرو ارائه کرده که مانند یک اتومبیل اسپرت در جاده حرکت می کند و با افزودن بال به یک پهپاد تبدیل می شود و پرواز می کند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / خودروی پرنده / ماشین پرنده / فناوری
فیلم | اولین تاکسی پرنده جهان مجهز به سوخت هیدروژنی
کمپانی آمریکایی Alaka'i Technologies از تاکسی پرنده خود به نام Skai رونمایی کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
تولید تاکسی پرنده ای که چهار بال دارد
آلفا تو نام یک خودروی پرنده عجیب است که توسط شرکت واهانا از زیرمجموعه های ایرباس تولید شده و دارای چهار بال و هشت ملخ است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •