جمعه, ۹ خرداد, ۱۳۹۹ / 29 May, 2020
سامانه سجام
۲۷ درصد از مشمولان سهام عدالت، اختیار مستقیم سهام‌شان را انتخاب کردند
۳۷ ساعت قبل / سهام عدالت / آزاد سازی سهام عدالت / سامانه سجام / سامانه سهام عدالت
۲۷ درصد از مشمولان سهام عدالت، اختیار مستقیم سهام‌شان را انتخاب کردند
حدود یک ماه از فرصتی که به مشمولان سهام عدالت برای تعیین تکلیف روش مدیریت سهام‌شان داده شده، گذشته و درحالی این فرصت تا یک هفته دیگر تمدید شده که تاکنون ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از حدود ۴۶ و نیم میلیون نفر مشمول در قید حیات، روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند. بر این اساس این ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر باید توجه داشته باشند که دیگر امکان بازگشت به روش غیر مستقیم را ندارند.
احراز هویت غیرحضوری سجام (Sejam) چگونه انجام می‌شود؟
۴۴ ساعت قبل / احراز هویت غیر حضوری / سجام
احراز هویت غیرحضوری سجام (Sejam) چگونه انجام می‌شود؟
بر اساس تجربه کاربری، طی مراحل احراز هویت غیرحضوری سجام کمتر از ۱۰ دقیقه وقت می‌گیرد. احراز هویت غیر حضوری در صورتی انجام می‌شود که قبل از آن در سایت سجام به نشانی sejam.ir ثبت نام کرده باشید. برای ثبت نام در سایت سجام، اطلاعات هویتی مانند شماره شناسنامه، کد ملی و ... باید در فرم ثبت نام کامل شود. پس از آن وارد کردن اطلاعات بانکی مثل شماره حساب و شماره شبا باید انجام گیرد و در نهایت باید اطلاعات تماس مانند شماره موبایل، آدرس محل سکونت و ... در سامانه سجام وارد شود.
۲ روز قبل
ثبت سفارش فروش سهام عدالت در تمام شعب بانک مسکن
تمام شعب بانک مسکن سفارش فروش سهام عدالت مشتریان خود را دریافت و ثبت می‌کنند.با توجه به آزادسازی سهام عدالت و همچنین مصوبه مورخ 1399/02/30 شورای عالی بورس، مقرر شده بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام و مراتب فروش سهام مذکور را به کارگزاری ذی‫ربط ارجاع کنند. دریافت سفارش فروش سهام عدالت مشتریان بانک مسکن نیز در تمام شعب این بانک به صورت حضوری آغاز شده است.بر این اساس آن دسته از مشتریان بانک مسکن که واجد سه ویژگی بوده و خواهان فروش سهام عدالت خود باشند، می‫توانند درخواست خود را تا اطلاع ثانوی به یکی از شعب اعلام کنند. این مشتریان باید دارای سهام عدالت بوده و شماره شبای معرفی …
۲ روز قبل
خبرهای کوتاه/اقتصاد
  قیمت آب سربالا رفت محمدرضا احمدنسب، قائم ‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ایسنا گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد، هر سال باید قیمت آب 7درصد افزایش یابد و از این‌رو امسال نیز تعرفه آب از دهم اردیبهشت معادل 7درصد افزایش یافته است.   احراز هویت غیرحضوری سجام از فردا حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آغاز احراز هویت سامانه سجام از فردا خبر داد و گفت: از فردا (8خرداد) متقاضیان ثبت‌نام در سجام و به‌خصوص دارندگان سهام عدالت نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت …
با مردم
۲ روز قبل
با مردم
   سود سهام از طریق سامانه سجام توزیع شود  اغلب شرکت‌های بورسی بعد از برگزاری مجمع سالانه یا فصلی یا افزایش سرمایه، سودی بین سهامداران توزیع می‌کنند که پروسه دریافت آن بسیار وقت‌گیر و غیرعقلانی است و خیلی‌ها از گرفتن آن صرف‌نظر می‌کنند؛ مثلا سود سهام شما رقم 8هزار تومان شده است که برای دریافت آن باید کلی هزینه کنید؛ حتی چند برابر رقم سود و از یک سر شهر به سمت دیگر شهر بروید، تا بتوانید آن را دریافت کنید. هماهنگی پرداخت از طریق سامانه سجام کار سختی نیست. صمدیان از تهران     تعداد اتوبوس‌های کرج …
خطاهای سرمایه‌گذاری
۳ روز قبل
خطاهای سرمایه‌گذاری
با رشد بازار سرمایه در ایران در سال‌‌های اخیر، به‌خصوص در سال‌های 1398 و 1399، شاهد ورود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران جدید هستیم. مطابق با آخرین داده‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، در فروردین ماه 1399 تعداد یک میلیون و 202 هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به فروردین 1398، رشد 95 درصدی نشان می‌دهد. به‌لحاظ ریالی، ارزش خرد معاملات در این مدت 406 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه رشد 700 درصدی نشان می‌دهد (حدود 25درصد کل نقدینگی). این تعداد از افراد تازه‌ وارد و این حجم از ورود پول خرد افراد حقیقی به بازار سرمایه، سیاست‌گذاران بازار سرمایه را با چند سوال مهم روبه‌رو کرده است. چه سیاست‌هایی را می‌توان برای تثبیت این نقدینگی در بازار سرمایه اتخاذ کرد؟ چه راهکارهایی را می‌توان …
چگونه کد بورسی بگیریم؟
۴ روز قبل / کد بورسی / سامانه سجام / بازار سرمایه / سهام
چگونه کد بورسی بگیریم؟
تنور داغ این روزهای بازار سرمایه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است؛ به طوریکه داشتن کد بورسی از نان شب هم واجب‌تر شده و متقاضیان زیادی در صف اخذ کد بورسی ایستاده‌اند! در آن سوی ماجرا، مسئولان نیز تلاش خود را برای تسهیل فرآیند صدور کد بورسی به کار گرفته‌اند و در این راستا به زودی امکان احراز هویت غیرحضوری هم فراهم خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ثبت‌نام سجام، احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکان‌پذیر شد
سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) بانک گردشگری به عنوان سومین بانک در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده و متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و دریافت کد بورسی اقدام کنند.به گزارش روابط‌عمومی بانک گردشگری، افراد بالای 18 سال با داشتن مدارک شناسایی معتبر و افراد زیر 18 سال از طریق سرپرست خود می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. این خدمت در تمام شعب بانک قابل ارائه است. ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز می‌شوند و با یک بار ثبت‌نام به تمام خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. هزینه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام برای هر شخص مبلغ 100 هزار ریال است.مرحله اول ثبت‌نام می‌تواند به صورت غیرحضوری از طریق وب‌سایت بانک گردشگری و ورود به سامانه سجام …
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جزئیات احراز هویت آنلاین سجام
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد. مهدی محمدی با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی هفته‌های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا، اظهار کرد: درحال‌حاضر متقاضیانی که برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت‌نام می‌کنند مجبور به مراجعه به دفاتر کارگزاری و پیشخوان هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
احراز هویت سجام در بانک سپه رونمایی شد
مراسم رونمایی از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک سپه با حضور حسین فهیمی مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی و خسرو فرحی عضو هیات‌مدیره این بانک برگزار شد.
جزئیاتی از فروش سهام عدالت از طریق بانک ها/ چه کسانی به ثبت نام در سجام نیاز ندارند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
جزئیاتی از فروش سهام عدالت از طریق بانک ها/ چه کسانی به ثبت نام در سجام نیاز ندارند؟
اگر افراد در یکی از بانک‌های کشور حساب داشته باشند و با مراجعه به سامانه سهام عدالت شماره همراه معتبر و شماره شبای حسابشان را وارد کنند در این صورت مراجعه فیزیکی برای احراز هویت وجود ندارد و کدبورسی آن‌ها فعال می‌شود.
جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی/ پردازش تصویر و تشخیص چهره متقاضی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سامانه سجام / سجام / مهدی محمدی / هوش مصنوعی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / ویروس کرونا / احراز هویت
جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی/ پردازش تصویر و تشخیص چهره متقاضی
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد.
دریافت کد بورسی غیرحضوری در ۱۰ دقیقه
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سامانه سجام / احراز هویت / کد بورسی
دریافت کد بورسی غیرحضوری در ۱۰ دقیقه
حدود دو هفته از وعده احراز هویت غیرحضوری سجام گذشته است و آخرین اخبار، از اجرای این وعده به صورت آزمایشی حکایت دارد. طبق گفته‌های مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، اوراق بهادار و تسویه وجوه احراز هویت غیرحضوری طی روزهای آینده برای همه متقاضیان امکان‌پذیر خواهد بود.
تحقق فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران 
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سامانه سجام / دادگستری تهران / معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه
تحقق فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران 
سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری تهران گفت: فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران قابل تحقق است.
فعالیت ۱۲۰۰ به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم در یزد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استانی-سیاسی / دادگستری یزد / پیشگیری از وقوع جرم
فعالیت ۱۲۰۰ به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم در یزد
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: ۱۲۰۰ نفر در قالب سامانه سجام و با عنوان دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم با دادگستری استان همکاری می کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
صدور کد بورسی و احراز هویت سجام درموسسه اعتباری ملل
امکان صدور کد بورسی و احراز هویت و ثبت‌نام سجام در شعب موسسه اعتباری ملل فراهم شد. به گزارش روابط‌عمومی موسسه اعتباری ملل به منظور رفاه حال هموطنان ارجمند و کاهش دغدغه و صرفه‌جویی در وقت آنان و با هدف تسهیل فرآیند احراز هویت و صدور کد بورسی موسسه اعتباری ملل تفاهم‌نامه‌ای با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار (سجام) منعقد کرد که به موجب آن امکان احراز هویت و تخصیص کد بورسی به مراجعه‌کنندگان در شعب موسسه اعتباری ملل فراهم شد.مشتریان محترم که تا کنون نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام نکرده‌اند یا کسانی که ثبت نام بعمل آوردند و کد رهگیری مربوطه را در اختیار دارند می‌توانند با در اختیار داشتن اوراق هویتی خود به شعب موسسه اعتباری ملل در سراسر کشور مراجعه و فرآیند احراز هویت را تکمیل کنند. برای …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
بازدهی مناسب صندوق های سرمایه گذاری کارگزاری بانک ملی
سرمایه گذاران پس از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت توسط کارشناسان این شرکت، کد بورسی دریافت می کنند و با عقد قرارداد آنلاین سهام می توانند بدون مراجعه حضوری در بازارسرمایه فعالیت کنند.
روش‌های آزادسازی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / استانی-اقتصادی / سهام عدالت / سامانه سجام / احراز هویت / بورس
روش‌های آزادسازی سهام عدالت
سرپرست بورس اوراق بهادار استان قزوین با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان سهام عدالت در دست نیست، اعلام کرد: در خصوص ارزش جاری سهام عدالت بر اساس حدس و گمان پیش‌بینی‌هایی صورت می‌گیرد که به سهام‌داران توصیه می‌شود در این شرایط مبهم به هیچ عنوان سهام عدالت خود را نفروشند.
هفت‌ خوانی که برای سهام عدالت پیش پای مردم گذاشته اند
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سهام عدالت / سامانه سجام / سامانه بانکی کشور / سازمان بورس / کارت ملی / سود سهام عدالت
هفت‌ خوانی که برای سهام عدالت پیش پای مردم گذاشته اند
برادران برج عاج نشین! کارگران، روستاییان، قالیبافان، زارعین و.........با دستان و انگشتان پینه بسته چه می دانند امضای الکترونیکی چیست که برای شما امضای الکترویکی بفرستد؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
فرصتی که سوخت؟!
آلن گرینسپن در زمان ترکیدن حباب دات‌کام رییس کل بانک مرکزی ایالات متحده امریکا بود. او معتقد بود، پیدا کردن یک حباب در بازار مالی بسیار سخت است زیرا ما هیچ‌وقت نمی‌دانیم یک حباب وجود دارد تا زمانی که آن منفجر شود. عمده مردم نیز در برخورد با بازارهای مالی چنین وضعیتی دارند. درحالی‌که بازارهای مالی با رشد پی‌درپی قیمت مواجه می‌شوند، خوش‌بینی آنها به طور روزافزون افزایش پیدا می‌کند و در زمانی که این حباب منفجر می‌شود، تمامی این خوش‌بینی‌ها به یک بدبینی تمام‌ عیار تبدیل می‌شود. همان افرادی که هدف‌های بسیار بالا برای قیمت سهام خود متصور بودند با اولین ریزش و کاهش شدید قیمت‌ها، امیدواری‌شان به ناامیدی تبدیل می‌شود. …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
دو مصوبه مهم در شورای‌عالی بورس
وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت‌نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده‌سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری سجام و اخذ کد بورسی خبر داد. فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورای‌عالی بورس گفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان، در شورای‌عالی بورس مقرر شد تا بورس و سامانه «سجام» برای احراز هویت به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی عمل کرده و کد بورسی به‌صورت مجازی صادر شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / شماره تلفن / فضای مجازی / گوشت / مرکز آمار ایران / وزن
اخبار
یک مقام مسوول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت‌سنجی مدارک شناسایی،
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / پول / خرید و فروش / دولت الکترونیک / سرمایه / نقدینگی
ورود روزانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان پول جدید به بورس
رییس سازمان بورس با اشاره به اینکه به زودی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می‌کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام ‌شود، گفت:
نحوه احراز هویت غیر حضوری در سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
نحوه احراز هویت غیر حضوری در سامانه سجام
در صورت آماده بودن زیر ساخت‌های فنی، تا یک هفته دیگر احراز هویت در سامانه سجام غیر حضوری خواهد بود.
احراز هویت الکترونیک سهامداران عدالت احتمالا از هفته آینده آغاز می‌شود/ احراز با یک ویدئو سلفی
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / آزادسازی سهام عدالت / سهام عدالت / سامانه سجام
احراز هویت الکترونیک سهامداران عدالت احتمالا از هفته آینده آغاز می‌شود/ احراز با یک ویدئو سلفی
یک مقام مسئول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت سنجی مدارک شناسایی، در گام آخر از کاربر خواسته می‌شود تا با یک فیلم سلفی جمله‌ای که در سامانه ظاهر می‌شود را بخواند.
پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق اپلیکیشن آپ
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / سهام / اپلیکیشن آپ / سامانه سجام
پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق اپلیکیشن آپ
به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امکان پذیره‌نویسی سهام دولت بدون مراجعه حضوری و از طریق اپلیکیشن آپ برای تمام افراد فراهم شده است.
چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟
سجام یا همان سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان پلتفرمی برای ثبت اطلاعات مشتریان به صورت یکپارچه است. این طرح از اوایل سال ۱۳۹۷ آعاز شد. ثبت نام در این سامانه که با دریافت یک کد ده رقمی پایان می‌پذیرد سبب می‌شود شما نیازمند احراز هویت چند مرحله‌ای در هنگام استفاده از خدمات موسسات مالی بازار بورس نباشید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / آزادسازی سهام عدلت / سامانه سجام / سهام عدالت / کد بورسی
مشمولان سهام عدالتی که کدبورسی ندارندبایددرسایت سجام ثبت نام کنند
به گزارش مهر، مهدی طریحی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خصوصی‌سازی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آن دسته از هموطنان عزیز سهام دار عدالت که کد بورسی ندارند، در صورتیکه «روش آزاد سازی مستقیم» را انتخاب کرده باشند، می‌بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام)» با نشانی اینترنتی www.sejam.ir مطابق با دستورالعمل و فرآیندهای مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام کنند.
افزایش دفاتر پیشخوان برای احراز هویت سامانه سجام در زنجان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-اقتصادی / زنجان / دفاتر پیشخوان دولت / احراز هویت
افزایش دفاتر پیشخوان برای احراز هویت سامانه سجام در زنجان
مسئول هماهنگی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: دفاتر پیشخوان برای احراز هویت دریافت کد بورس از ۳۶ مورد به ۵۱ دفتر افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
دو زیرمجموعه «وبصادر» عرضه اولیه می‌شود
مدیرعامل بانک صادرات ایران از عرضه اولیه دو زیرمجموعه بانک در سال جاری، علت رشد ۹۸ درصدی سهام و انتظار قیمت سهم و اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت خبر داد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از پایگاه خبری بورس‌پرس، حجت‌اله صیدی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه احراز هویت سجام در بانک صادرات ایران در خصوص برنامه واگذاری زیرمجموعه‌های این بانک طی سال‌ جاری به بورس‌پرس گفت: گروه مالی سپهر صادرات در نیمه راه قرار دارد و حدود 50 درصد امور پذیرش آن صورت گرفته و پس از آن عرضه اولیه سهام تامین سرمایه سپهر صادرات نیز در دستورکار قرار گرفته است.وی درباره عرضه اولیه سهام شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران نیز توضیح داد: اگر قرار بر این باشد که سهام کارگزاری‌ها نیز در بورس عرضه شوند، قطعاً یکی از آنها …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
افزایش دارایی سهامداران بیمه کوثر
دارایی سهامداران بیمه کوثر با ثبت افزایش سرمایه شرکت افزایش یافت.به گزارش روابطعمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایهگذاری بیمه کوثر، افزایش سرمایه شرکت در تاریخ 1399.01.25 ثبت ودر به دارایی سهامداران اضافه شد. نوید خاندوزی با اشاره به تصویب افزایش سرمایه 41درصدی شرکت از محل سود انباشته و اندوخته سرمایهای در مجمع عمومی فوقالعاده صاحبان سهام، گفت: در این مجمع که در تاریخ 1398.10.02 برگزار شد؛ سرمایه بیمه کوثر از مبلغ 2هزارو500میلیارد ریال به 3هزارو527میلیاردو777 میلیون ریالتغییریافت. وی خاطرنشان کرد: ثبت این افزایشسرمایه نیز در اداره ثبت شرکتها و نیز ادغام و ثبت افزایش سرمایه شرکت توسط شرکت سپردهگذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در تاریخ 1399.01.25 انجام و در همانروز به دارایی سهامداران اضافه …
رایزنی برای پرداخت سود سهامداران بورسی از طریق سجام
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / سامانه سجام
رایزنی برای پرداخت سود سهامداران بورسی از طریق سجام
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از رایزنی برای توزیع سود سهامداران بورسی از طریق سجام خبر داد و گفت: در حال الزام شرکت‌ها به پرداخت سود از طریق سجام هستیم که سهامداران سود خود را از طریق شماره حسابی که در سجام وارد کرده‌اند پرداخت کنند.
مختومه شدن ۷۳ درصد پرونده‌های مسن کهگیلویه و بویراحمد طی شهریور تا اسفند ۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد / کهگیلویه و بویراحمد / استانی-سیاسی / منابع طبیعی / کروناویروس / سامانه سجام / دستگاه قضایی / سلامت / حقوق عامه / نزاع
مختومه شدن ۷۳ درصد پرونده‌های مسن کهگیلویه و بویراحمد طی شهریور تا اسفند ۹۸
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از مختومه شدن ۷۳درصد پرونده های مسن این استان طی شهریور تا اسفند ماه ۹۸ خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
احراز هویت بیش از 10 هزار نفر در سامانه سجام به همت کارکنان بانک شهر
سرپرست معاونت شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر با اشاره به احراز هویت فعالان بازار سرمایه در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) در تمامی شعب این بانک،گفت:به همت کارکنان شعب بانک شهر تا پایان فروردین ماه احراز هویت بیش از 10 هزار نفر از متقاضیان و فعالان بازار سرمایه در سامانه سجام انجام شده است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، محسن امیری افزود:با توجه به شرایط حاکم بر کشور و افزایش اقبال عمومی برای ورود به بازار سرمایه،هم اکنون زمان خوبی برای استفاده از خدمت احراز هویت در سامانه سجام در شعب بانک شهر برای شهروندان است.وی با بیان اینکه خوشبختانه استقبال برای حضور در بازار سرمایه از یک سال گذشته شروع شده و در هفته های اخیر به اوج خود رسیده است،ادامه داد: مشتریان حقیقی و حقوقی این …
ثبت و بررسی بیش از ۱۱ هزار گزارش درباره تخلفات حوزه کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / محمدباقر الفت
ثبت و بررسی بیش از ۱۱ هزار گزارش درباره تخلفات حوزه کرونا
ایلنا: ​معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خبر داد که بیش از ۱۱هزار گزارش مردمی با موضوع تخلفات حوزه کرونا در مدت یک ماهه فروردین در سامانه سجام (سامانه…
دریافت بیش از 10 هزار گزارش مربوط به تخلفات کرونا از سراسر کشور در سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
دریافت بیش از 10 هزار گزارش مربوط به تخلفات کرونا از سراسر کشور در سامانه سجام
مشاور ستاد ملی کنترل کرونا در امور مشارکت‌های بین بخشی و پویش‌های مردمی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از دریافت بیش از 10 هزار گزارش مربوط به تخلفات کرونا از سراسر کشور در سامانه سجام خبر داد.
چند کد سهامداری جدید در سال گذشته صادر شد؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
چند کد سهامداری جدید در سال گذشته صادر شد؟
در 25 روز نخست امسال تعداد 651 هزار و 959 نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل ثبت نام کنندگان در این سامانه از مرز 4 میلیون و 300 هزار نفر عبور کند. گفتنی است ثبت نام در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 برابر افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ایران / اینترنت / سرمایه / مشکلات / موبایل
رکورد ثبت‌نام روزانه در سجام شکسته شد
آمارها از افزایش بی‌سابقه ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر می‌دهد؛
برخورد قانونی و قضایی در انتظار متجاوزان به انفال در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / حفظ حقوق بیت المال / کهکیلویه و بویر احمد / سجام / سامانه سجام / اراضی زراعی
برخورد قانونی و قضایی در انتظار متجاوزان به انفال در کهگیلویه و بویراحمد
ایلنا: رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد قانونی و قضایی در انتظار متجاوزان به انفال است.
عناوین تخلفات کرونایی/ ثبت مردمی در «سجام» قوه قضاییه
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / ویروس کرونا / سامانه سجام / معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه
عناوین تخلفات کرونایی/ ثبت مردمی در «سجام» قوه قضاییه
این روزها که برخی کسب و کارها فعالیت خود را آغاز کردند، مردم می‌توانند تخلفات کرونایی در برخی اماکن عمومی را در سامانه سجام معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اعلام کنند.
مردم تخلفاتی را که باعث شیوع بیماری کرونا می‌شود گزارش کنند
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
مردم تخلفاتی را که باعث شیوع بیماری کرونا می‌شود گزارش کنند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی قوه قضاییه گفت که شهروندان و اعضای سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضاییه ( سجام) در صورت مشاهده تخلفاتی که باعث شیوع بیماری کرونا می شوند می‌توانند در سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir گزارش های خود را ثبت کنند.
دست سودجویان در حوزه سلامت کوتاه می‎شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / استان آذربایجان شرقی / پیشگیری از وقوع جرم / جامعه / سلامت / قوه قضاییه
دست سودجویان در حوزه سلامت کوتاه می‎شود
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت سامانه سجام برای دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در زمینه تخلفات مربوط به احتکار،
احتکار و گرانفروشی را به سجام گزارش دهید
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / استانی-اجتماعی / سامانه سجام / احتکار / گرانفروشی
احتکار و گرانفروشی را به سجام گزارش دهید
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: سامانه سجام آماده دریافت هر گونه گزارش تخلفات مربوط به احتکار، کم فروشی، گران فروشی، عدم ارایه و... در رابطه با ویروس شایع کووید 19است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
برای اولین بار در شبکه بانکی و در تمامی شعب بانک شهر انجام می شود؛ احراز هویت مشتریان در سامانه سجام
به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، سید جابر حسینی با بیان اینکه سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است که تمام فعالان این بازار می بایست اطلاعات هویتی، تماسی ، مالی و ... خود را در آن ثبت کنند،تاکید کرد:همچنین با توجه به قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و دستورالعمل شناسایی مشتریان در بازار های مالی و سرمایه گذاری، تمامی فعالان بازار سرمایه که دارای کد معاملاتی (کد بورسی) هستند؛می بایست در سامانه مذکور ثبت نام کرده و شناسایی کامل شوند.وی خاطرنشان کرد:تاکنون و در مرحله اول فعالان بازار سرمایه می‌بایست در این سامانه ثبت نام اینترنتی می‌کردند و سپس جهت تکمیل فرآیند احراز هویت خویش به یکی از مراکز احراز هویت مربوطه مراجعه می‌نمودند.حسینی ادامه داد:هم اکنون بانک شهر …
پرداخت اتوماتیک سود سهام
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
پرداخت اتوماتیک سود سهام
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه به ویژه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و ایجاد درگاه واحد خدمات‌دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و مخصوصا سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) را راه‌اندازی کرد. طبق ضوابط حاکم، استفاده از هرگونه خدمات پایه برای تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی منوط به ثبت اطلاعات و شناسایی اشخاص مذکور در سامانه سجام است. براساس آخرین آمارها، تاکنون بیش از 2 میلیون و 600 هزار سهامدار در سامانه جامع اطلاعات مشتریان بازار سرمایه (سجام) ثبت خود را انجام داده‌اند. در این میان برای آنکه سهامداران بتوانند از آخرین وضعیت پرتفوی خود آگاه شوند، با مراجعه به درگاه یکپارچه …
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / استانی-اجتماعی / معاونت پیشگیری از جرم دادگستری / سامانه سجام / تخلفات انتخاباتی
ثبت نام ۳ هزار نفر در سامانه سجام/ مردم تخلفات انتخاباتی را از طریق سامانه سجام ثبت کنند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: در حال حاضر قریب به سه هزار نفر از اقشار مختلف مردمی در هسته های عادی و تخصصی سامانه سجام ثبت نام کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس شورای اسلامی 98 / علی اصغر رفاهی / قوه قضاییه / تخلفات انتخاباتی
مردم از تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی «اسکرین شات» بگیرند
یک مقام قضایی از بررسی تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی خبر داد و گفت: هموطنان می‌توانند تخلفات انتخاباتی را به سامانه سجام ارسال کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / استانی-اجتماعی / مبلغ دینی / سازمان تبلیغات / سامانه سجام
ثبت‌نام ۱۹۰۰ مبلغ و مبلغه در سامانه سجام
معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان، با اشاره به ثبت‌نام ۱۹۰۰ مبلغ و مبلغه در سامانه سجام، گفت: از این تعداد ۱۲۰۰ نفر مبلغ و ۷۰۰ نفر مبلغه هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
اعلام مصادیق تخلفات و جرایم انتخاباتی
علی اصغر رفاهی مدیر کل اداره پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در نشست خبری خود با رسانه‌ها با اشاره به سامانه جامع اطلاعات مردم (سجام) گفت: به تعبیر دکتر الفت مهمترین برنامه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه سامانه سجام است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
مردم اقدامات اشرار و افزایش قیمت‌ها را به سامانه سجام ارسال کنند
مدیر کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی قوه قضائیه بر برخورد جدی و محکم این قوه در زمینه موضوعات امنیتی و اقتصادی تاکید کرد و از مردم خواست قیمت‌های نامتعارف و اقدامات شرارت‌آمیز را گزارش دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
گزارش ١١ تخلف انتخاباتی در سجام | از تبلیغات زودهنگام تا تهدید به اغتشاش
مدیر کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه از دریافت ١١ گزارش تخلف انتخاباتی در سامانه سجام خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
دریافت ۱۱ گزارش در ارتباط با جرایم انتخاباتی/ مردم افزایش غیرقانونی قیمت‌ها را از طریق سامانه سجام گزارش دهند
مدیر کل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضاییه گفت: تاکنون از طریق سامانه سجام در ارتباط با جرایم انتخاباتی ۱۱ گزارش دریافت شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
ثبت و بروزرسانی اطلاعات سهامداران در سامانه سجام اجباری شد
پذیرش، ثبت و هرگونه اقدام بابت درخواست‌های سهامداران از امروز(دوشنبه) با ارائه مستندات مبتنی بر ثبت و بروزرسانی اطلاعات در سامانه سجام انجام می‌پذیرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سجام / حامد منصوری / حسین فهیمی / سامانه سجام
آپ همراه با فعالین بازار سرمایه و معرفی خدمت «سجام»
نشست خبری آپ بهمراه شرکت سمات با موضوع ارائه خدمت سجام روی اپلیکیشن آپ با حضور حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت و حسین فهیمی مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / قوه قضاییه
سامانه سجام بستر مناسبی برای افراد دغدغه مند جامعه
تهران - ایرنا - مدیرکل پیشگیریهای مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه گفت: سامانه سجام بهترین بستر برای افراد دغدغه مند نسبت به تخلفات در جامعه و اصلاح آن است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / سامانه سجام / اپلیکیشن موبایل / تراکنش بانکی
آپ، سجامی شد!
سرویس ثبت نام در سامانه سجام برای اولین بار در اپلیکیشن آپ ارائه شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
سامانه سجام امنیت مفسدان اقتصادی را برهم زده است
مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضاییه گفت: سامانه سجام، امنیت مفسدان اقتصادی را برهم زده و خواب راحت را از آنان می‌گیرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •