دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
شرکت پست
جنگ لفظی مشاوران ارشد ترامپ بر سر تیک‌تاک
۱۳ ساعت قبل / شرکت مایکروسافت / دولت ترامپ / چین / شبکه های اجتماعی
جنگ لفظی مشاوران ارشد ترامپ بر سر تیک‌تاک
تهران-ایرنا- واشنگتن پست فاش کرد: استیون منوچین وزیر خزانه داری و پیتر ناوارو مشاور تجاری کاخ سفید در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره فروش اپلیکیشن تیک‌تاک به شرکت آمریکایی یا منع کامل آن در این کشور، مجادله ای شدید و طولانی داشته اند.
خرید ون برای معلولین در دستور کار شرکت واحد
۳۲ ساعت قبل / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / شهر تهران / مدیریت شهری
خرید ون برای معلولین در دستور کار شرکت واحد
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در پست اینستاگرامی ازخرید ون برای معلولین که در دستور کار شرکت واحد اتوبوسرانی است، خبر داد.
اعطای مجوز فعالیت به دو اپراتور خصوصی در صنعت پست
۳ روز قبل
اعطای مجوز فعالیت به دو اپراتور خصوصی در صنعت پست
مدیرعامل شرکت ملی پست از اعطای مجوز فعالیت به دو اپراتور خصوصی پست خبر داد و گفت: سرمایه شرکت ملی پست ۱۲ هزار میلیارد تومان است و شرکت‌ها برای ورود به این حوزه حداقل نیاز به سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیاردی دارند.
شرکت‌های پست خصوصی مجوز فعالیت گرفتند
۳ روز قبل / ویروس کرونا / شرکت پست / شرکت مخابرات / مخابرات
شرکت‌های پست خصوصی مجوز فعالیت گرفتند
ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت ملی پست از اعطای مجوز فعالیت به دو اپراتور خصوصی پست خبر داد و گفت: سرمایه شرکت ملی پست ۱۲ هزار میلیارد تومان است و شرکت‌ها برای ورود به این حوزه حداقل نیاز به سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیاردی دارند.
۴ روز قبل
گزارش امور حمل و نقل از جابجایی ترانس پست اهواز جنوبی
مدیر امور حمل و نقل شرکت برق منطقه ای خوزستان نحوه جابجایی ترانس ۲۳۰ کیلو ولت پست اهواز جنوبی و ترانس ۴۰۰ کیلو ولت پست باغملک در ورودی این شهر را تشریح کرد.امیر مهمان پذیر گفت: پس از وقوع حادثه بر روی ترانس پست اهواز جنوبی و ارسال ماشین آلات سنگین مورد نیاز مشخص شد که ترانس، آسیب دیده و باید جایگزین شود.وی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده با راهداری و پلیس راهور استان، بوژی ده محور شبانه جهت بارگیری و حمل ترانس جایگزین به شهرستان آبادان اعزام و ترانس جایگزین از پست اصلی آبادان با وزن ۱۵۸ تن به سمت اهواز اعزام شد.مدیر امور حمل و نقل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: به دلیل جلوگیری از اتلاف وقت ترانس جایگزین با اکثر متعلقات بر روی بوژی بارگیری شد که همین امر و بیرون زدگی تجهیزات تردد بوژی …
فعال‌سازی پنج هاب پستی جدید در کشور
۴ روز قبل / اصفهان / ایران / مشهد / اهواز / استقبال مردم
فعال‌سازی پنج هاب پستی جدید در کشور
مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما به تازگی پنج هاب دیگر در شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و تبریز نیز راه اندازی شد. ​
معاون وزیر ارتباطات:رتبه اول پست را در خاورمیانه داریم
۴ روز قبل / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات / حسین نعمتی / روز خبرنگار / خاورمیانه / سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
معاون وزیر ارتباطات:رتبه اول پست را در خاورمیانه داریم
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه ایران رتبه اول ارایه خدمات پستی در خاورمیانه را دارد، گفت: در ارایه این خدمات در بین ۴۰ کشور نخست دنیا جای گرفته‌ایم.
خبرنگاران یک هفته با 50 درصدتخفیف عملیات پستی انجام دهند
۴ روز قبل / مدیر کل ارتباطات و بین الملل شرکت پست ایران / حسن عمیدی / پست
خبرنگاران یک هفته با 50 درصدتخفیف عملیات پستی انجام دهند
مدیر کل ارتباطات و بین الملل شرکت پست ایران گفت: این شرکت در راستای ارج نهادن به فعالیت رسانه ای به مناسبت روز خبرنگار برای این قشر از جامعه، عملیات پستی را به مدت یک هفته با تخفیف 50 درصدی انجام می دهد.
حضور مدیرعامل شرکت پست در ایرنا
۴ روز قبل / محمدرضا نوروزپور / شرکت ملی پست ایران / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
حضور مدیرعامل شرکت پست در ایرنا
ایرنا - تهران - حسین نعمتی مدیرعامل شرکت ملی پست و معاون وزیر ارتباطات روز چهارشنبه (در آستانه روز خبرنگار) با «محمدرضا نوروزپور» مدیرعامل خبرگزاری ایرنا دیدار و از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد.
هدیه ویژه شرکت ملی پست به خبرنگاران سراسر کشور
۴ روز قبل / شرکت ملی پست ایران / روز خبرنگار
هدیه ویژه شرکت ملی پست به خبرنگاران سراسر کشور
تهران - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت ملی پست به ایرنا گفت: خبرنگاران از ۱۷ مردادماه تا یک هفته پس از آن می‌توانند از تخفیف ویژه ارسال مرسولات پستی استفاده کنند.
ایران به پنج هاب پستی مجهز شد
۴ روز قبل / ویروس کرونا / محمدرضا نوروزپور / تبریز / شرکت ملی پست ایران / حسین نعمتی / اصفهان / یاسوج
ایران به پنج هاب پستی مجهز شد
تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما سه روز قبل چهار هاب جدید پستی در شهرهای مشهد، همدان، اصفهان و تبریز به ظرفیت شرکت ملی پست کشور اضافه شد که علاوه بر اشتغالزایی، سرعت و کیفیت ارسال محموله‌ها را نیز افزایش می‌دهد.
بازدید رئیس شرکت ملی پست ایران از خبرگزاری جمهوری اسلامی
۴ روز قبل / خبرگزاری جمهوری اسلامی / محمدرضا نوروزپور / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات / حسین نعمتی
بازدید رئیس شرکت ملی پست ایران از خبرگزاری جمهوری اسلامی
تهران- ایرنا - معاون وزیر ارتباطات، امروز در آستانه روز خبرنگار ضمن حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی و بازدید از بخش‌های مختلف آن با مدیرعامل ایرنا گفت و گو کرد.
۵ روز قبل
گوایدو قصد گشایش سفارت ونزوئلا در بیت‌المقدس را دارد
یک رسانه رژیم صهیونیستی نوشت «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خواستار گشایش سفارت این کشور در بیت‌المقدس است.به گزارش ایرنا، «پانچز برنر» سفیر گوایدو در سرزمین‫های اشغالی به روزنامه جروزالم پست گفت که ونزوئلا تحت ریاست موقت گوایدو درصدد افتتاح سفارتخانه در بیت‫المقدس است.این خبر درحالی از سوی رسانه صهیونیستی به نقل از مخالفان دولت ونزوئلا منتشر شده که به ویژه در ماه‫ها و روزهای اخیر، گام‫های بلندی در روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا به ویژه در حوزه مناسبات تجاری و اقتصادی برداشته شده است. اعضای حزب گوایدو و سایرین یک فراکسیون طرفدار رژیم صهیونیستی در مجلس ملی ونزوئلا تشکیل داده اند. این فراکسیون ۲۰ عضو از احزاب سیاسی مختلف دارد که بیانیه‫ای را امضا کرده‫اند که خواستار برقراری …
صاحبان ایده و کسب و کارهای جدید الکترونیک حمایت می‌شوند
۵ روز قبل / امضای تفاهمنامه / شرکت ملی پست ایران / پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
صاحبان ایده و کسب و کارهای جدید الکترونیک حمایت می‌شوند
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در چند ماده برای حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید در حوزه کسب و کار الکترونیک به صورت مشترک منعقد شد.
توسعه همکاری پارک فناوری تهران و شرکت پست
۵ روز قبل / شرکت پست / تفاهمنامه / پارک فناوری تهران
توسعه همکاری پارک فناوری تهران و شرکت پست
مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و عبدالرضا جنتی عطائی مدیرکل منطقه پستی شمال‌غرب استان تهران برگزار شد.
امکان صدور غیرحضوری گواهی کد پستی فراهم شد
۵ روز قبل
امکان صدور غیرحضوری گواهی کد پستی فراهم شد
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست از امکان صدور گواهی کدپستی ده‌رقمی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی در سامانه پست خبر داد
وارد مدار شدن ۳۲ دستگاه پست هوایی در مناطق مختلف پلدختر
۵ روز قبل / استانی-شهرستانها / برق / برق رسانی روستایی
وارد مدار شدن ۳۲ دستگاه پست هوایی در مناطق مختلف پلدختر
مدیر شرکت توزیع برق پلدختر گفت: ۳۲ دستگاه پست هوایی در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان وارد مدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تندیس‌های جشنواره تجسمی فجر پُست می‌شود
هنرمندان شرکت کننده در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، اعضای شورای سیاست‌گذاری، شورای هنری و همچنین برگزیدگان جشنواره، کتاب جشنواره، لوح سپاس و تندیس طوبای زرین خود را از طریق پست پیشتاز دریافت می‫کنند.به گزارش «ابتکار» به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، به دلیل اوج گیری دوباره ویروس کورونا و عدم رفت و آمد هنرمندان به موسسه هنرهای تجسمی معاصر و دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی فجر، علی‌رغم هزینه بالا برای رعایت حال هنرمندان، کتاب جشنواره و لوح سپاس هنرمندان و شرکت‌کنندگان از ۱۳ مرداد ماه با پست پیشتاز به نشانی آنها ارسال خواهد شد.همچنین به دلیل برگزار نشدن مراسم اختتامیه به دلیل شیوع ویروس کرونا، تندیس طوبای زرین جشنواره که به ۲۷ نفر از برگزیدگان اعطا شده است همراه کتاب جشنواره …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تدوین برنامه ۱۰ساله رفع فرسودگی تجهیزات برق تهران
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در مراسم افتتاح پانزده پروژه برقی استان تهران از تدوین برنامه ۱۰ساله رفع فرسودگی تجهیزات برق تهران خبر داد. به گزارش «ایرنا» آرش کردی در این مراسم افزود: تدوین این برنامه کمک موثری به سرعت‌گیری برنامه‌های کاهش فرسودگی شبکه است. مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران در مراسم افتتاح پروژه‌های این شرکت در قالب هفته چهاردهم پویش هر هفته الف ب ایران گفت: امروز پست ۶۳/ ۲۰ کیلوولت کارون، خط ۴۰۰ کیلوولت ورامین و ۱۳پروژه دیگر این شرکت به بهره‌برداری رسید. آرش کردی گفت: ۲۰ درصد تاسیسات انتقال و فوق توزیع کشور و ۲۵ درصد از مشترکان پر حوزه برق منطقه‌ای تهران هستند.
هنرمندان تجسمی، کتاب جشنواره را با پست دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / طوبای زرین / دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
هنرمندان تجسمی، کتاب جشنواره را با پست دریافت می‌کنند
ایلنا: هنرمندان شرکت کننده در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، اعضای شورای سیاستگذاری، شورای هنری و همچنین برگزیدگان جشنواره، کتاب جشنواره، لوح سپاس و تندیس طوبای…
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
توطئه پشت پرده امارات و عربستان برای کنار زدن منصورهادی
یک منبع سیاسی از مقدمه‌چینی امارات و عربستان برای کنار گذاشتن رئیس‌جمهور مستعفی یمن پرده برداشت. به گزارش ایسنا، یک منبع سیاسی عالی رتبه به روزنامه عربی۲۱ گفت: ابوظبی در دوره اخیر از تلاش‌های عربستان برای اجرای توافق ریاض حمایت کرده و به هم‌پیمانش شورای انتقالی جنوب یمن موافقت خود را با مکانیزم پیشنهادی ریاض، اعلام کرده است.به گفته این منبع سیاسی قبل از اعلام مکانیزم تسریع توافق ریاض، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی فرستاده ویژه‌ای را به عربستان فرستاد اما تا پیش از رسیدن سعید المهیری، فرستاده امارات، شورای انتقالی با پیشنهاد اخیر عربستان مخالفت کرد و بعدا اعلام کرد با این مکانیسم موافق است و از خودمختاری اعلام شده در جنوب یمن صرف نظر کرد.به گفته این منبع عنوان استراتژی جدید امارات بستن صفحه عبدربه …
اجازه نمی‌دهیم سد دفاعی در برابر کرونا بشکند/ پست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط خوبی دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اجازه نمی‌دهیم سد دفاعی در برابر کرونا بشکند/ پست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط خوبی دارد
مدیرعامل شرکت ملی پست با حضور در واحدهای مختلف ستادی و اجرایی ضمن بازدید از چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بر لزوم رعایت دقیق این اصول و افزایش مراقبت‌ها در برابر شیوع ویروس کرونا تأکید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
ترانس ۲۰۰ مگاولت آمپری پست باغملک وارد شهرستان شد
مدیر امور بهره برداری ناحیه مارون شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: ترانس ۲۰۰ مگاولت آمپری پست ۴۰۰ کیلو ولت باغملک وارد شهرستان شده و ظرف یک ماه آینده وارد مدار می شود.رضا محمدیان بیان کرد: این دومین ترانس ۴۰۰ کیلو ولت پست باغملک است که وارد شهرستان شده و به زودی مراحل نصب و راه اندازی در پست شروع و در شهریور وارد مدار می شود.وی با بیان اینکه این ترانس ۲۳۰ تنی به سفارش شرکت برق منطقه ای خوزستان در شرکت آریا ترانس سمنان ساخته شده، تصریح کرد: ترانس ۲۰۰ مگاولت آمپری پست باغملک به دلیل وزن بالا، مسیری طولانى راطى تا وارد پست ۴۰۰ کیلو ولت باغملک شود.مدیر امور بهره برداری ناحیه مارون شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: با نصب این ترانس پایداری شبکه برق منطقه افزایش پیدا می کند و با ظرفیت سازی انجام شده …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
آخرین تلاش‌های ترامپ برای پیروزی در انتخابات
[شهروند] دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در توییتر خود هشدار داد که برگزاری انتخابات از طریق پست ‏می‌تواند منجر به تقلب شود. او خواهان این شده که انتخابات ماه نوامبر (آبان) به تعویق بیفتد تا کرونا به پایان برسد و مردم ‏بتوانند به صورت حضوری پای صندوق‌های رأی حاضر شوند. ترامپ بدون ارایه هیچ‌گونه سند و شواهدی، هشدار داده که این ‏انتخابات می‌تواند به ناقص‌ترین و تقلب‌آمیزترین انتخابات آمریکا بدل شود و این اتفاق در صورت وقوع، باعث خجالت و شرمساری ‏برای آمریکا خواهد شد. ترامپ خواسته تا انتخابات برای اینکه مردم بتوانند «به شکل مناسب، ایمن و با خیال راحت» رأی بدهند.‏ برخی از تحلیل‌گران این تلاش ترامپ برای تعویق انتخابات …
سه نیروگاه تهران در آستانه بازنشستگی/ راندمان نیروگاه‌ها به ۵۵ درصد می‌رسد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استان تهران / بازنشستگی / سیستان و بلوچستان / مدیر عامل شرکت / مناقصه
سه نیروگاه تهران در آستانه بازنشستگی/ راندمان نیروگاه‌ها به ۵۵ درصد می‌رسد
ایلنا: مدیر عامل شرکت برق حرارتی گفت: تهران دارای سه نیروگاه قدیمی با راندمان بسیار پایین است که ساخت پست جدید GIS 230 کیلووات نیروگاه ری، گام اول برای بازنشسته کردن…
احتمال بروز اختلال موقت در خدمات رسانی پست
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / خدمات رسانی پست / شرکت پست / اطلاعیه
احتمال بروز اختلال موقت در خدمات رسانی پست
شرکت ملی پست در خصوص احتمال بروز اختلال موقت در فرآیندهای خدمات پستی، در پی انجام تغییرات فنی در زیرساخت‌های عملیاتی این شرکت، اطلاعیه داد.
بازنشستگی نیروگاه ری کلید خورد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / ری / محسن طرزطلب
بازنشستگی نیروگاه ری کلید خورد
تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران با بیان اینکه عملیات ساخت پست جی.ای.اس( GIS) جدید نیروگاه ری امروز اجرایی شد، گفت:‌ به این ترتیب مرحله نخست بازنشسته کردن واحدهای قدیمی نیروگاه ری کلید خورد.
عملیات ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری پاییز امسال آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نیروگاه‌های حرارتی / شرکت تولید برق حرارتی
عملیات ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری پاییز امسال آغاز می‌شود
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به آغاز عملیات ساخت پست GIS جدید نیروگاه ری، گفت:‌ با اجرای این پروژه نخستین گام برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی نیروگاه ری برداشته شد.
شروع فرایند بازنشسته کردن نخستین نیروگاه کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نیروگاه ری
شروع فرایند بازنشسته کردن نخستین نیروگاه کشور
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به آغاز عملیات ساخت پست GIS جدید نیروگاه ری، گفت:‌ با اجرای این پروژه نخستین گام برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی نیروگاه ری برداشته شد.
کاهش کارمزد خدمات؛ چالش جدید دفاتر پیشخوان دولت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / دولت
کاهش کارمزد خدمات؛ چالش جدید دفاتر پیشخوان دولت
تهران - ایرنا - دبیر کل دفاتر پیشخوان دولت گفت: تصمیم اخیر شرکت پست در خصوص کاهش کارمزد خدمات باعث خواهد شد بسیاری از دفاتر پیشخوان دولت امیدی به آینده فعالیت خود نداشته باشند.
ترافیک ۱۷میلیون بسته پستی در پنج ماه اول سال
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / کرونا / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات / اهواز
ترافیک ۱۷میلیون بسته پستی در پنج ماه اول سال
تهران - ایرنا - شاید بتوان گفت تنها نهادی که پابه‌پای بهداشت و درمان کشور، بدون تعطیلی به کار خود ادامه داد کارمندان شرکت ملی پست بودند که با تمام محدودیت‌هایی که وجود داشت، اجازه ندادند ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار بسته پستی در مبدا بمانند و به مقصد نرسند.
فضای مجازی، ارتباط پست با مخاطبان را آسان‌تر کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
فضای مجازی، ارتباط پست با مخاطبان را آسان‌تر کرده است
سرپرست دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست با بیان این‌که فضای مجازی موجب تسهیل و افزایش ارتباط این شرکت با مخاطبان شده، از پایش شبانه‌روزی نظرات مخاطبان این شرکت در فضای‌مجازی خبر داد.
طرح کارت هوشمند ملی برای معلولان و جانبازان به صورت سیار انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
طرح کارت هوشمند ملی برای معلولان و جانبازان به صورت سیار انجام می‌شود
مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: طرح کارت هوشمند ملی برای معلولان و جانبازان به صورت سیار انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / جو بایدن / رقابت ترامپ و بایدن
پیشتازی جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌‌ها
به گزارش ایسنا، هیل گزارش داد بر اساس نظرسنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای.بی.سی، ۵۵ درصد از شرکت کنندگان گفتند اگر که انتخابات ۲۰۲۰ همین امروز برگزار شود، به جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما رای می دهند. همچنین ۴۰ درصد نیز گفتند که از ترامپ حمایت می کنند.
کمک شرکت‎های دیجیتالی به محیط زیست
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
کمک شرکت‎های دیجیتالی به محیط زیست
همزمان با انتشار اولین گزارش مسوولیت اجتماعی (Sustainability Report) فیس‌بوک، این شرکت از یک سیستم بازیابی حرارت (Heat Recovery) جدید در مرکز داده‌ خود واقع در دانمارک خبر داد. در شهر ادنسه دانمارک، در سردترین ماه‌های زمستان دمای متوسط هوا نزدیک به منفی یک‌درجه سانتیگراد است. در چند ماه گذشته گرمای تعدادی از خانه‌های این شهر توسط سیستم بازیابی حرارت فیس‌بوک تامین شده است. مردم این شهر به صورت ناخواسته با لایک پست‌های فیس‌بوک یا ارسال پست در اینستاگرام توانسته‌اند خانه خود را در زمستان گرم کنند.
انفجار در پست برق نیروگاه اصفهان
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
انفجار در پست برق نیروگاه اصفهان
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق اصفهان گفت که این حادثه در تاسیسات پُست برق نیروگاه اصفهان رخ داد و این پست برق پس از حدود ۲ ساعت به حالت عادی برگشت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
راه اندازی سامانه مدیریت فرآیندهای بهره برداری در معاونت طرح های توسعه برق
معاون طرح های توسعه برق شرکت برق منطقه ای خوزستان با اعلام خبر راه اندازی سامانه مدیریت فرآیندهای بهره برداری در این معاونت؛ گفت: راه اندازی این سامانه علاوه برصرفه جویی در وقت و هزینه، امکان خطا در ارسال درخواست های مختلف را به حداقل می رساند.مهدی ابو علی گله داری بیان کرد: اجرا و اتصال خطوط برق به پست های جدید الاحداث و یا قدیمی و یا در بخش احداث پست های برق فشار قوی انجام تست های مختلف و احداث آنها به خطوط برقدار، نیاز به مجوزاتی برای خاموشی، اجازه کار و آزمایش داشته که به صورت کاغذی و با پروسه طولانی انجام می شد.وی با بیان اینکه در بحث اجرای فیبر نوری که در حالت برقدار بوده نیز کسب این مجوزات لازم بوده، افزود: انجام این امور به صورت دستی و کاغذی علاوه بر طولانی شدن زمان به دلیل ارجاع آن به …
شرکت ملی پست بزرگترین بانک اطلاعات کشور را دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
شرکت ملی پست بزرگترین بانک اطلاعات کشور را دارد
مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بهترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی را در کشور داریم ، گفت: در دوران شیوع بیماری کرونا در همه شهرهای کشور کارگروه بحران برای ارائه خدمات پستی شکل گرفته است.
آتش‌سوزی میدان فردوسی ارتباطی با تجهیزات برقی نداشته است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
آتش‌سوزی میدان فردوسی ارتباطی با تجهیزات برقی نداشته است
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: وقوع آتش سوزی روز گذشته در محدوده میدان فردوسی ارتباطی با تاسیسات و تجهیزات داخلی پست برق منطقه نداشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ضعف‌های شورای عالی آموزش و پرورش و راهکارها
اگر پیشینه و نقطه شروع شورای عالی آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار دهیم باید عمری حدود یک قرن برای آن در نظر آوریم. نهادی فرادستگاهی که باید برای تحول در نظام آموزشی کشور تلاش‌های گسترده‌ای انجام دهد.   لایحه قانون شورای عالی آموزش و پرورش از 29/7/1381تاکنون از سوی مجلس محترم شورای اسلامی مورد بازنگری قرار نگرفته و همین امر باعث شده است، آموزش و پرورش گرفتار انواع و اقسام مشکلات از‌جمله: کمبود نیروی انسانی، بدهکاری معوق به کارکنان شاغل و بازنشسته، ابتلای دانش‌آموزان به انواع آسیب‌های اجتماعی، کاهش چشمگیر کیفیت نظام آموزشی، کالایی شدن آموزش، رشد بی‌حد و حصر خصوصی‌سازی‌های ناصواب مدارس دولتی در قالب حمایتی، ایجاد شکاف بزرگ بین معلمان با طراحی معلم …
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
۴۰ پروژه برق منطقه ای خوزستان با اعتبار سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال افتتاح شد
۴۰ پروژه برق رسانی شرکت برق منطقه ای خوزستان با ارزش سرمایه گذاری سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در دهمین هفته از پویش "هر هفته_ الف_ب_ ایران"، با حضور وزیر نیرو در مرکز پایش صنعت برق از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.وزیر نیرو در ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: در هفته دهم از پویش "هر هفته الف، ب، ایران" در سال ۹۹ پروژه های متنوعی در بخش ساخت و ساز برای امروز آماده افتتاح و عرضه به مردم آماده کرده ایم.رضا اردکانیان افزود: صمیمانه از دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان خوزستان و همکاران وی در این استان پهناور و زرخیر تشکر می کنم و قدردان پشتیبانی ها و حمایت های مدیریت عالی استان، استاندار محترم و همکارانش هستیم.وی تصریح کرد: در این لحظه افتتاح ۴۰ پروژه فوق توزیع در خوزستان با اعتبار ۳۱۱ میلیارد تومان …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
خروج تاجگردون از گردونه مجلس
در جلسه علنی دیروز مجلس رأی‌گیری درباره گزارش کمیسیون تحقیق پیرامون اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، منتخب حوزه انتخابیه گچساران و باشت با شرکت 251 نماینده مجلس به‌ صورت مخفی برگزار شد که 102 نماینده به اعتبارنامه منتخب گچساران رأی مثبت، 128 نماینده رأی مخالف و 21 نماینده رأی ممتنع دادند. بدین ترتیب پس از اعلام نتیجه آرا و عدم‌اخذ رأی مثبت مجلس،‌ غلامرضا تاجگردون از صحن علنی پارلمان خارج شد و مجلس را ترک کرد. او در اولین پست اینستاگرامی خود پس از رد اعتبارنامه‌اش، ضمن اعلام آن، از مردم خواست که خونسردی خود را حفظ کنند.
بیوگرافی سعید عزت اللهی + تصاویر خانوادگی و شخصی
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / سعید عزت اللهی / سعید عزت اللهی در دورهمی / دورهمی ۱۸ تیر / دورهمی / مهران مدیری / سبک زندگی / پارسی خبر
بیوگرافی سعید عزت اللهی + تصاویر خانوادگی و شخصی
سعید عزت اللهی (متولد ۱۰ مهر ۱۳۷۵ در بندر انزلی) بازیکن فوتبال اهل ایران است. وی اینک بصورت قرضی در باشگاه فوتبال ردینگ بازی میکند.     وی قبلاً در تیم فوتبال اتلتیکو مادرید سی در سگوندا دیویژن بی (سومین سطح برتر فوتبال اسپانیا) در پست هافبک دفاعی و میانی بازی میکرد.   سعید عزت اللهی همچنین در تمرین‌های تیم بزرگسالان اتلتیکو مادرید شرکت کرده است و زیر نظر دیگو سیمئونه تمرین کرده است.     سعید عزت اللهی در خرداد۱۳۹۸ توسط مارک ویلتموس به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و اکنون در تیم فوتبال ردینگ انگلیس مشغول فعالیت است.     گزیده‌ای از بیوگرافی سعید عزت اللهی:    اسم کامل:سعید عزت اللهی افاقزمینه فعالیت:فوتبالیستزادروز:۱۰ مهر ۱۳۷۵زادگاه:بندر انزلی، ایرانقد:۱ ٫ ۹۰ مترپست:هافبک میانی     سعید عزت …
امضای تفاهم‌نامه‌ بین جهاددانشگاهی و شرکت ملی پست ایران
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / جهاد دانشگاهی / شرکت ملی پست
امضای تفاهم‌نامه‌ بین جهاددانشگاهی و شرکت ملی پست ایران
تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین معاونت آموزشی جهاددانشگاهی و شرکت ملی پست ایران به‌ منظور ایجاد و توسعه‌ی ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک در جهت اتصال به بازار و فروش و توزیع محصولات مشاغل خانگی به امضا رسید.
بهره‌بردارى از 12 ایستگاه و 3 پست برق/ ورود 2 رام قطار به ناوگان مترو
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
بهره‌بردارى از 12 ایستگاه و 3 پست برق/ ورود 2 رام قطار به ناوگان مترو
مدیرعامل شرکت متروى تهران با اشاره به ورود 2 رام قطار به شبکه متروى تهران در سال جارى عنوان کرد: همچنین بهره‌بردارى از 3 پست برق جدید و ۱۲ ایستگاه مترو در برنامه سال جارى قرار دارد که در صورت تامین منابع مالى در نظر گرفته شده براى سال جارى، این برنامه محقق مى‌شود.
بهره‌برداری از ۱۲ ایستگاه در سال جاری درصورت تامین اعتبار
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / شهرداری تهران / مترو
بهره‌برداری از ۱۲ ایستگاه در سال جاری درصورت تامین اعتبار
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به ورود دو رام قطار به شبکه متروی تهران در سال جاری اعلام کرد: بهره‌برداری از سه پست برق جدید و ۱۲ ایستگاه مترو در برنامه سال جاری قرار دارد که در صورت تامین منابع مالی، محقق می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
پویش هر هفته الف- ب- ایران به خوزستان رسید
پروژه های شرکت برق منطقه ای خوزستان در پویش هر هفته الف- ب- ایران ( هفته دهم) به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.در ادامه پویش هر هفته الف- ب- ایران وزارت نیرو که در آن پروژه های صنعت آب و برق افتتاح و کلنگ زنی می شود؛ سه شنبه ۱۷ تیرماه چندین پروژه شرکت برق منطقه ای خوزستان افتتاح شد.این پروژه ها در بخش پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع برق خوزستان بوده و نقش ویژه ای در توسعه صنعت برق خواهند داشت .ارزش سرمایه گذاری این پروژه ها بالغ بر سه هزار میلیارد ریال است که از طریق ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو به صورت همزمان افتتاح شد .
مجازات اعسار کذب چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / اعسار کذب / دانستنی های حقوق / سبک زندگی / پارسی خبر / اعسار
مجازات اعسار کذب چیست؟
اعسار به معنی رنج، سختی و نداشتن است و در اصطلاح حقوقی، زمانی که یک فرد به نوعی تمکن مالی ندارد یا دارای اموال و سرمایه‌ای است، اما در وضعیتی قرار دارد که امکان دسترسی به آن‌ها را ندارد، این فرد دچار اعسار شده و قادر به پرداخت بدهی هایش نیست. اعسار به معنای ناتوانی از پرداخت هزینه‌هایی است که شخص محکوم باید آن‌ها را پرداخت کند. با توجه به قوانین و مقررات برای این‌گونه افراد شرایطی در نظر گرفته شده که در صورت ناتوانی از پرداخت هزینه‌هایی مانند هزینه دادرسی همچنان بتوانند احقاق حق کنند. اما گاهی برخی به دروغ ادعای ناتوانی مالی در پرداخت هزنه‌های دادرسی می‌کنند که در اصطلاح به آن اعسار کذب گفته می‌شود. مجازات اعسار کذب در صورتی که دادگاه پس از بررسی‌های لازم، مطالعه مدارک ارائه شده، پرس و جو از …
بالاترین شمار ترافیک مرسولات پستی در دوران کرونا رقم خورد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / اینترنت / ترافیک / حمل و نقل / سلامت / ویروس
بالاترین شمار ترافیک مرسولات پستی در دوران کرونا رقم خورد
ایلنا: مدیر کل تجزیه و مبادلات شرکت ملی پست گفت: این مرکز با وجود دریافت و ارسال بالاترین ترافیک مرسولات پستی تاریخ خود در دوران کرونا، از ایمنی و سلامت کارکنان…
رونمائی از سامانه احراز هویت سجام در شعب پست‌بانک‌ایران
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
رونمائی از سامانه احراز هویت سجام در شعب پست‌بانک‌ایران
سامانه احراز هویت سجام در شعب پست بانک ایران با حضور مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور و مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و جمعی از مدیران پست بانک به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کارمند ترک کنسولگری عربستان: بعد از ورود خاشقجی از من خواستند فر را روشن کنم
دادگاهی در شهر استانبول ترکیه روز جمعه نخستین جلسه محاکمه غیابی ۲۰ تبعه عربستان را که متهم به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، داخل کنسولگری این کشور در استانبول (سال ۲۰۱۸) هستند، برگزار و جلسه بعدی را به بیست‌وچهارم نوامبر موکول کرد. خدیجه چنگیز نامزد خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی با بیان اینکه او به تحقق عدالت در ترکیه ایمان دارد، شکایت خود را مطرح کرد. او گفت که خاشقجی با دعوت به کنسولگری عربستان در استانبول، با یک خدعه و خیانت بزرگ روبه‌رو شد. چنگیز  افزود: «من از تمامی طراحان و کسانی که دستور این قتل را صادرکردند، شکایت دارم.» یاسین اوکتای، مشاور رئیس حزب عدالت و توسعه نیز که به‌عنوان شاهد در دادگاه حضور داشت، گفت که قاتلان خاشقجی دیر یا …
بهره‌برداری از پست سیار سریزد - مهریز همزمان با پیک بار امسال
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استانی-اقتصادی / برق منطقه‌ای یزد / پست برق / مهریز
بهره‌برداری از پست سیار سریزد - مهریز همزمان با پیک بار امسال
معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای یزد از بهره‌برداری پست سیار سریزد - مهریز همزمان با پیک بار امسال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
جهش تولید هموارکننده بستر لازم برای عبور از اوج مصرف تابستانی است
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای غرب ، علی اسدی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای غرب با حضور در برنامه " صدای شهر" صداوسیمای مرکز کرمانشاه گفت: با تحلیل و ارزیابی راهکارهای ارائه شده برای عبور از اوج مصرف تابستانی گفت: مدیریت بهینه مصرف و اتخاذ رویکردهای مثبت در تامین و انتقال پایدار برق برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی در اولویت است.علی اسدی با تاکید بر اینکه مطابق با فرامین مقام معظم رهبری امسال باید به شعار سال و جهش تولید توجه ویژه داشته باشیم اظهار داشت : جهش تولید هموارکننده بستر لازم برای عبور از اوج مصرف تابستانی است ، تحقق شعار سال در کنار مدیریت مصرف، می تواند شرایطی فراهم کندکه با اطمینان بهتر و بیشتر مصرف برق در تابستان پیش رو را مدیریت نماییم.مدیر …
تکذیب اخراج کارکنان تسلا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تکذیب اخراج کارکنان تسلا
شرکت خودروسازی تسلا به‌تازگی گزارش رسانه‌ها مبنی بر اینکه تسلا افرادی را که از حضور در محل کار خود به دلیل نگرانی از ابتلا به کرونا امتناع کرده‌اند، اخراج کرده است، تکذیب کرد. این خودروساز آمریکایی در بیانیه‌ای گفت: «ما از لازم‌الاجرا ساختن حضور کارکنان برای چند هفته پس از صدور مجوز بازگشایی کارخانه، خودداری و به کارکنان یک بازه زمانی را اعلام کردیم که بتوانند در صورت وجود نگرانی، در محل کار خود حضور نداشته باشند.» روزنامه واشنگتن پست در گزارشی خبر داده بود مقامات تسلا سه تن از کارکنانی را که ترجیح داده‌اند در کارخانه کالیفرنیا حاضر نشوند، اخراج کرده است. تنها کارخانه تسلا در ایالات‌متحده در ماه مه و پس از کشکمش‌ با مقامات محلی، با دریافت مجوز، بازگشایی شد. این شرکت همچنین تاکید کرد که اقدامات …
مشکل نوسانات برق جنوب استان کرمان کی حل می شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مشکل نوسانات برق جنوب استان کرمان کی حل می شود؟
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر در حال انجام مراحل نهایی تست نیروگاه کهنوج هستیم و ظرف یک هفته آینده این پست در مدار قرار خواهد گرفت، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم تا پایان این ماه، تمامی این پست ها در مدار بگیرند.
سفر جنجالی هادی غفاری و خانواده‌اش به توکیو و سئول!
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / هادی غفاری / احمد توکلی / اصولگرایان
سفر جنجالی هادی غفاری و خانواده‌اش به توکیو و سئول!
احمد توکلی فعال سیاسی اصولگرا با بیان خاطره ای می گوید: یکی از نمایندگان مجلس سوم، آقای هادی غفاری از جناح چپ و رئیس کمیسیون پست و تلگراف بود؛ ایشان به دعوت شرکت NEC که تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در ژاپن و کره جنوبی است، همراه همسر و ۴ فرزند و ۲ محافظش یک هفته مهمان سئول و یک هفته هم مهمان توکیو بودند. این درحالی بود که در همان برهه، شرکت NEC در حال مذاکره با وزارت پست و تلگراف و تلفن برای بستن قرارداد فروش سوئیچ به ایران بود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
اقدامات لازم برای عبور بدون خاموشی از تابستان را انجام داده ایم
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه شبکه برق تحت نظارت این شرکت ظرفیت عبور از تابستان جاری را دارد، گفت: اقدامات لازم برای عبور بدون خاموشی از تابستان ۹۹ انجام شده و تاکنون مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.محمود دشت بزرگ اظهار کرد: بعد از عبور موفقیت آمیز از تابستان ۹۸ که مشترکین با رعایت الگوی مصرف برق نقش بسزایی در آن داشته اند رفع اشکال از شبکه و ظرفیت سازی جدید متناسب با نقاط آسیبی که داشته ایم را در دستور قرار داده ایم تا امروز نگرانی بابت ایجاد خاموشی در شبکه نباشد.وی تصریح کرد: بر همین اساس از مهرماه سال گذشته تاکنون یکهزار و ۵۱۲ مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در بخش پست های انتقال و فوق توزیع و ۱۵۹ کیلومتر مدار خط نیز در سال ۹۸ به بخش خطوط اضافه شده است.مدیرعامل …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
در مسابقه هفتگی کانال بانک ملی ایران شرکت کنید
اولین مسابقه هفتگی کانال بانک ملی ایران در پیام رسان بله آغاز شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این مسابقه شنبه هر هفته در حوزه مطالب منتشر شده در کانال بانک در پیام رسان بله طرح می شود و اعضای کانال فرصت دارند تا روز سه شنبه همان هفته پاسخ سوالات را از طریق بات طراحی شده اعلام کنند.گفتنی است کاربران در این بات بعد از تکمیل اطلاعات خود ( اعلام نام و نام خانوادگی، کدملی و شماره همراه ) وارد مسابقه شده و می توانند به سوال هفته پاسخ دهند؛ در پایان هفته از میان پاسخ های صحیح قرعه کشی و به 3 نفر از اعضایی که پاسخ صحیح ارائه کردند، به هر یک مبلغ 2 میلیون ریال اعطا می گردد.این مسابقه بصورت هفتگی برگزار شده و هدف آن آموزش خدمات و اطلاعات مربوط به حوزه بانک‌و امنیت اطلاعات مشتریان نظام بانکی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فروشگاه‌های فیزیکی مایکروسافت تعطیل می‌شوند
مایکروسافت تمام فروشگاه‌های فیزیکی خود را تعطیل می‌کند. در پی اعلام این خبر ارزش سهام شرکت ۲ درصد کاهش یافت. مایکروسافت اعلام کرد فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود را برای همیشه تعطیل می‌کند. در عوض این شرکت تصمیم دارد روی فروشگاه‌های آنلاین در Microsoft.com تمرکز کند. به گفته سخنگوی این شرکت به کارمندان فروشگاه‌ها نیز فرصت داده می‌شود تا همچنان در شغل دیگری در مایکروسافت کار کنند. دیوید پورتر، نایب‌رئیس مایکروسافت در یک پست وبلاگی نوشت: فروش آنلاین کالاهای ما افزایش یافته زیرا سبد محصولات ما به‌طور کلی دیجیتالی عرضه می‌شود. ما از تمام مشتریان فروشگاه‌های مایکروسافت تشکر می‌کنیم و امیدواریم همچنان به‌طور آنلاین به آنها سرویس بدهیم. درحالی‌که طی دهه گذشته مایکروسافت حضور فیزیکی خود در بازارها را گسترش …
شرکت پست انگلیس ۲ هزار کارمند را اخراج می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ویروس کرونا / لندن / انگلستان
شرکت پست انگلیس ۲ هزار کارمند را اخراج می‌کند
لندن – ایرنا – شرکت پست سلطنتی انگلیس موسوم به رویال میل اعلام کرد که برای تعدیل چالش‌های مالی ناشی از بحران کرونا (کووید-۱۹) ۲ هزار کارمند خود را اخراج می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
گوگل، توئیتر و آمازون فرمان ضدمهاجرتی ترامپ را محکوم کردند
کاخ سفید با انتشار اعلامیه‌ای فرمان محدودیت در صدور ویزای کار را به خاطر شیوع ویروس کرونا تا پایان سال ۲۰۲۰ تمدید کرد. پس از این اعلامیه، گوگل، توئیتر و آمازون با انتشار بیانیه این اقدام ضدمهاجرتی دولت آمریکا را محکوم کردند.صنعت فناوری آمریکا به ویزای کار موقت که از آن با نام ویزای H-1B یاد می‌شود، وابستگی داشته و به کمک آن می‌تواند کارکنان و متخصصان خارجی را جذب کند.سخنگوی توئیتر در واکنش به تمدید شدن قانون محدودیت صدور ویزا گفت: «این اعلامیه به بزرگ‫ترین دارایی اقتصادی آمریکا یعنی گوناگونی آن ضربه می‌زند. مردم از سراسر دنیا به اینجا می‌آیند تا به نیروی انسانی ما ملحق شوند، مالیات بدهند و ما را در زمینه رقابت در عرصه بین‌المللی قوی‌تر کنند.»«ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل با اشاره به اینکه مهاجرت …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
۸۲ درصد مشترکان هرمزگان خانگی هستند
بندرعباس – جمیله دبیری نیا ، سرپرست عامل شرکت توزیع برق هرمزگان در نشست ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران گفت :۷۰۰ هزار مشترک در هرمزگان وجود دارد که افزون بر ۵۰۰ هزار مشترک برابر با ۸۲ درصد مشترکان هرمزگان را مشترکان خانگی تشکیل می دهند که از آنها تقاضا داریم در مصرف برق صرفه جویی داشته و تا حد امکان وسایل سرمایشی درحال استفاده را کمتر کنند.علیرضا رنجبر افزود: از این مشترکان تقاضا داریم در هنگام خرید، رهن و اجاره منزل نسبت به استعلام سلامتی کنتور برق اقدام کنند تا پس از استقرار دچار مشکل نشوند.وی با بیان اینکه اداره های دولتی با وجود آنکه 5/4 درصد مشترکان شرکت توزیع برق هرمزگان را تشکیل می دهند ۱۹ درصد مصرف برق این استان را به خود اختصاص داده اند، عنوان کرد : بخش عمومی و اداری در هرمزگان ۳۸۰ مگاوات …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
کفاشیان یک دیوار تا اتاق ریاست فدراسیون
[شهروند] علی کفاشیان بعد از گرفتن حکم پایان محرومیتش از روز شنبه به‌عنوان نایب‌رئیس اول به فدراسیون فوتبال بازگشته است. این درحالی بود که تعداد قابل توجهی از اعضای هیأت‌رئیسه و کارمندان فدراسیون مخالف صریح بازگشت او هستند. قاضی‌زاده‌هاشمی، نماینده مجلس هم به صراحت اعلام کرد اگر کفاشیان رسما دوباره به فدراسیون بازگردد، استیضاح وزیر ورزش قطعی است. دیروز وزیر ورزش درحاشیه مراسم افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران به سوالات خبرنگاران درباره بازگشت کفاشیان به فدراسیون و حاشیه‌های آن واکنشی نشان داد. علی‌نژاد، معاون وزیر ورزش اما اعلام کرده آنها هیچ دخالتی در امور اجرایی فدراسیون فوتبال ندارند و مدیران این مجموعه براساس قوانین مسائل را پیگیری خواهند کرد. در چنین شرایطی …
مدیرکل پست کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / پست / انتصاب
مدیرکل پست کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
طی حکمی از سوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست، «هادی خسروی فرد» به عنوان مدیرکل پست استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.
کارمندان گوگل خواستار توقف خدمات‌دهی به پلیس آمریکا شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / آمریکا / پلیس آمریکا / گوگل
کارمندان گوگل خواستار توقف خدمات‌دهی به پلیس آمریکا شدند
بر اساس اعلام یک منبع آگاه، بیش از ۱۶۰۰ تن از کارمندان شرکت آلفابت از گوگل که شاخه‌ای از این شرکت است خواستند تا از فروش خدمات پست الکترونیک و خدمات دیگر به واحدهای پلیس خودداری کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تخفیف ویژه خدمات پست کتاب تمدید شد
معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیشنهاد موسسه خانه کتاب برای تمدید تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تا پایان شهریورماه سال جاری موافقت کرد.به گزارش مهر، فرصت استفاده از تخفیف ویژه، خدمات سامانه پست کتاب در طرح «عبور از کرونا با کتاب» با موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان شهریور۱۳۹۹ تمدید شد. به‌این‌ترتیب بر اساس پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هزینه‌های خدمات پستی سامانه پست کتاب با ادغام موسسات از طریق موسسه فراگیر پرداخت خواهد شد.در طرح تخفیف سامانه پست کتاب با عنوان «عبور از کرونا با کتاب» از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون ۲۷۰هزار بسته کتاب ارسال شده است. در این‌طرح که با هدف عدالت دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد …
۹۵ درصد اماکن کشور دارای کدپستی ۱۰ رقمی/ سیستم ارتباطی با کدملی برقرار است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / کد پستی / شرکت پست / کد ملی
۹۵ درصد اماکن کشور دارای کدپستی ۱۰ رقمی/ سیستم ارتباطی با کدملی برقرار است
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد اماکن کشور و همه اماکنی که خدماتی از قبیل آب، برق، گاز و تلفن دریافت می‌کنند، دارای کدپستی ۱۰ رقمی هستند.
لوکاشنکو از خنثی شدن یک توطئه بزرگ در بلاروس خبر داد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بلاروس
لوکاشنکو از خنثی شدن یک توطئه بزرگ در بلاروس خبر داد
در پی بازداشت "ویکتور باباریکو" نامزد پست ریاست جمهوری بلاروس و رئیس سابق شرکت «بل.گازپروم.بانک»، رئیس جمهوری بلاروس از سرکوب طرحی برای بی ثبات کردن اوضاع این کشور توسط نیروهای خارجی خبر داد.
بهره مندی واحدهای فناور از طرح سکوی تجارت الکترونیک پست در اردبیل
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اجتماعی / فناوری / خدمات الکترونیکی
بهره مندی واحدهای فناور از طرح سکوی تجارت الکترونیک پست در اردبیل
به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست(ستاپ)، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل پست و جهاددانشگاهی استان اردبیل منعقد شد.
نوآوری، کلید توسعه بازار کسب‌وکارهای لجستیکی امروز
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
نوآوری، کلید توسعه بازار کسب‌وکارهای لجستیکی امروز
تیپاکس، شرکت بزرگ و 60 ساله‌ای است که به‌عنوان بنیانگذار پست خصوصی در کشور، به‌خوبی توانسته است با تکنولوژی‌های روز دنیا خود را سازگار کرده و در حوزه پست و لجستیک، نوآور باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ولتاژ برق در روستاهای شرق استان تقویت شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: با توجه به گرمای هوا و لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کاهش ساعت کاری ادارات را پیشنهاد می‌دهیم.علی‌اکبر نصیری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به افزایش دما و گرمای هوا و لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق، در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کاهش ساعت ادارای استان را پیشنهاد می‌دهیم.وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد مصرف برق استان در بخش خانگی است، گفت: سال گذشته 77 مگاوات در استان صرفه‌جویی کردیم و امسال هم انتظار داریم 100 مگاوات در مصرف استان صرفه‌جویی کنیم.مدیرعامل شرکت برق استان درباره مشکلات برخی مناطق شرق استان و ضعف ولتاژ برق اظهارداشت: همواره شاهد ضعف ولتاژ برق در روستاهای شرق استان به خصوص گنبدکاووس بودیم زیرا …
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
شناسایی خانه‌های خالی با احصای اطلاعات از طریق کدملی و پستی
یکی از فرصت‌هایی که شیوع بیماری کرونا ایجاد کرده است، توسعه ارتباطات دیجیتالی است که مصادیق بارز آن دولت الکترونیک است. با گسترش دولت الکترونیک مراجعات حضوری حذف شده و ارتباطات بین مردم و اداره‌ها به واسطه کانال‌های چند رسانه‌ای انجام می‌شود. با شیوع ویروس کووید-۱۹ اهمیت دولت الکترونیک در بحث ارایه خدمات به ارباب رجوع و شناسایی اقشار ضعیف بیش از پیش  احساس شد. «حسین میرزایی» کارشناس و مشاور حقوقی دولت الکترونیک در گفت‌وگو با ایرنا درباره اهمیت دولت الکترونیک اظهار داشت: «در کشورهای آلمان، چین، اوکراین و ‌کانادا که از نظام‌های اطلاعاتی پیشرفته و پایگاه‌های اطلاعاتی گسترده برخوردار هستند، شهروندان ملزم هستند آدرس دقیق محل سکونت …
خود اظهاری نشانی و کدپستی در تمام دستگاهها ممنوع شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / مجلس یازدهم / سازمان ثبت احوال / شرکت پست / حسین میرزایی / هدفمندی یارانه‌ها
خود اظهاری نشانی و کدپستی در تمام دستگاهها ممنوع شود
سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: از نمایندگان مجلس یازدهم درخواست می کنیم که ممنوعیت خوداظهاری نشانی و کدپستی را در تمامی دستگاه ها و قوا تصویب کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / شرکت پست / هزینه پستی
هزینه تعرفه پستی افزایش می‌یابد
حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با فارس،  با اشاره به اینکه افزایش تعرفه پستی در نیمه دوم سال جاری انجام خواهد شد، گفت: در حال حاضر به طور متوسط ظرفیت ترافیک شرکت پست جمهوری اسلامی ایران عدد 8 است که ما بر اساس برنامه پنجساله تلاش خواهیم کرد به عدد 21 برسیم. چرا که اکنون ظرفیت ترافیکی به طور متوسط در سطح دنیا عدد 50 است که این عدد در کشورهای صنعتی بیشتر خواهد بود.
کاهش ۶۳ درصدی عملکرد فرودگاه‌ها در اردیبهشت ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پروازها / پروازهای ایران / فرودگاه‌های کشور
کاهش ۶۳ درصدی عملکرد فرودگاه‌ها در اردیبهشت ۹۹
به گزارش تسنیم بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی اردیبهشت ماه امسال کل پرواز فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در اردیبهشت ماه امسال نسبت به اردیبهشت 98 در نشست و برخاست 54 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 66 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 70 درصد کاهش یافته است.
توزیع سیم‌کارت‌های سرپرستان خانوار در کمترین زمان ممکن انجام شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / تجارت الکترونیک / ترافیک / سیم کارت / معاون وزیر / هیئت مدیره
توزیع سیم‌کارت‌های سرپرستان خانوار در کمترین زمان ممکن انجام شد
ایلنا: حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به توزیع یک میلیون سیم کارت سرپرستان خانوار، آن را یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های پست…
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پریدر از انتخابات کنار می‌کشد؟
مهلت 10 روزه ثبت‌نام مجمع انتخاباتی شطرنج به پایان رسید و نخستین کاندیدایی که برای حضور در مجمع ثبت‌نام کرد کسی نبود جز شادی پریدر؛ او که نخستین بانوی شطرنج‌باز ایرانی است که به درجه استاد بزرگی بانوان دست پیدا کرده، پست نایب رییسی بانوان فدراسیون شطرنج و عضویت در کمیسیون بانوان فدراسیون جهانی شطرنج را عهده‌دار است. با توجه به حساسیت انتخابات و رعایت عدالت و شرایط برابر همه کاندیداها پیش‌بینی می‌شود مدیریت فعلی فدراسیون از پریدر بخواهد از پست نایب رییسی خود انصراف دهد تا از بروز هر نوع اتهام مهندسی انتخابات یا جانبداری از کاندیدایی خاص جلوگیری کنند. در پایان مهلت نام‌نویسی، 9 کاندیدا برای شرکت در مجمع انتخاباتی شطرنج ثبت‌نام کرده‌اند. پیش از این هم …
یک میلیون سرپرست خانواده سیم‌کارت هدیه دریافت کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سیم کارت رایگان / شرکت ملی پست
یک میلیون سرپرست خانواده سیم‌کارت هدیه دریافت کردند
حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با فارس با اشاره به توضیح یک میلیون سیم‌کارت به سرپرستان خانواده در سراسر کشور گفت: یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های شرکت ملی پست که با همکاری مخابرات و اپراتورهای همراه اول، رایتل و ایرانسل انجام شد طرح ثبت‌نام و توزیع سیم‌کارت هدیه به سرپرستان خانواده در سراسر 32 استان کشور بود که در این رابطه در کمترین زمان ممکن این شرکت سیم‌کارت‌های شهروندان را از طریق پست به آنها تحویل داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
توئیتر واکنش به پست‌ها با ایموجی را آزمایش می‌کند
توئیتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد با ایموجی به توئیت‌ها واکنش نشان دهند. به گزارش سایت Socia- Media Today، یکی از متخصصان مهندسی معکوس به نام «Jane Manchu- Wong»، تصویری از پنجره واکنش به توئیت منتشر کرده که در آن گزینه پاسخ به توئیت با ایموجی‌های مختلفی همچون خنده، گریه و تشکر نمایش داده شده است.در تصویر زیر علاوه بر گزینه واکنش به پست با ایموجی، سه گزینه دیگر نیز به چشم می‌خورند. گزینه آخر که «Reacwith Fleet» نام دارد، شبیه استوری اینستاگرام بوده و می‌توان به کمک آن پست‌های ناپدید شونده ارسال کرد. توئیتر اسفندماه سال قبل این قابلیت را آزمایش کرد و در حال حاضر در تعدادی از کشورها فعال شده است.در حال حاضر معلوم نیست ایموجی‌ها به توئیت پیوست می‌شوند و یا در قالب …
«گوگل مپس» به روزرسانی‌های مربوط به کرونا را ارتقا می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
«گوگل مپس» به روزرسانی‌های مربوط به کرونا را ارتقا می‌دهد
در حالی که جهان با کرونا درگیر جنگ است، گوگل تصمیم گرفته است تا برای کمک به شهروندان قدم بردارد. بر همین اساس در یک پست وبلاگی، این شرکت فاش کرد که گوگل مپس هم اکنون اطلاعاتی را در مورد اختلال در حمل و نقل عمومی، پاسگاه‌های مرزی و مراکز آزمایش کرونا رائه می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / شرکت ملی پست / کارت ملی / کارت هوشمند ملی
تحویل کارت هوشمند ملی ۲۰ میلیون ایرانی
حسین نعمتی معاون وزیر و رئیس شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تحویل ۲۰ میلیون کارت هوشمند ملی به شهروندان در سراسر کشور، گفت: شرکت پست جمهوری اسلامی خدمات مختلف دولت را انجام می‌دهد که یکی از مهمترین خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی است که ثبت‌نام اولیه و اخذ مدارک هویتی و در نهایت تحویل کارت جدید هوشمند ملی بر عهده این شرکت است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
بهره برداری از فاز اول پست برق غدیر اهواز
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: عملیات احداث فاز اول پست ۱۳۲.۳۳ کیلو ولت غدیر اهواز به پایان رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.محمود دشت بزرگ اظهار کرد: فاز اول پست غدیر ۳۰ مگاولت آمپر ظرفیت دارد و ارزش سرمایه گذاری آن بالغ بر ۱۱۳ میلیارد ریال بوده است.وی بهره برداری از این پست را موجب افزایش پایداری شبکه برق و کاهش خاموشی ها در پست های فوق توزیع شرق اهواز و شهرستان های باوی و شهر جدید رامین دانست و افزود: تعدیل بار پست ۱۳۲ کیلو ولت ملاثانی و افزایش تعداد فیدرهای خروجی و قابلیت مانور در شبکه فوق توزیع از دیگر مزایای برقدار شدن فاز اول پست غدیر است.مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: از مهر ماه سال ۱۳۹۸ تاکنون ۱۵۱۲ مگاولت آمپر در بخش انتقال و فوق توزیع به ظرفیت شبکه تحت نظارت …
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اصلاح پلیس در امریکا
امریکا به دلایل مختلف از جمله تحریم همیشه یکی از مشغله‌های ذهنی ما ایرانیان به ویژه مقامات و تصمیم‌گیران ما بوده است. در نتیجه بسیار مهم است که شناخت خود از این مشغله همیشگی یعنی امریکا، به ویژه سیاست داخلی و جامعه امریکا که عرصه تصمیم‌گیری در مورد سیاست خارجی آن است را افزایش دهیم. اعتراضات و آشوب‌هایی که طی دو هفته گذشته در امریکا رخ داده از جمله تحولات پر سر و صدایی است که اگر واقع‌بینانه و به نحوی عینی به آن نگریسته شود، می‌تواند به افزایش شناخت عینی ما از آن جامعه و نحوه اداره آن کمک کند.  نگارنده طی یکی، دو هفته اخیر در مورد نژادپرستی در امریکا و آثار جنبش اعتراضی جاری بر سیاست و حکومت در امریکا نوشته است. در این یادداشت تمرکز بر راه‌های مطرح برای …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •