سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
طرح کلان ملی
آخرین وضعیت ۳ طرح کلان ملی/ساخت هواپیمای ۷۲ نفره بومی به کجا رسید
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / رمضانعلی صادق زاده / شورای عتف / هواپیما / طرح کلان ملی
آخرین وضعیت ۳ طرح کلان ملی/ساخت هواپیمای ۷۲ نفره بومی به کجا رسید
رئیس کمیسیون تخصصی صنایع شورای عالی علوم، تحقیق و فناوری گفت: ما منتظر یک کارفرما برای ساخت هواپیمای ۷۲ نفره هستیم که منابع این طرح را تامین کند.
۱۶۰ طرح کلان ملی در ۱۰ حوزه اجرا می شوند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / طرح کلان ملی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / محمد حسین بهشتی
۱۶۰ طرح کلان ملی در ۱۰ حوزه اجرا می شوند
رئیس مرکز طرح ­های کلان ملی فناوری از حمایت معاونت علمی از طرحهای کلان ملی خبر داد و گفت: اکنون ۱۶۰ طرح ملی در حال اجراست که معاونت علمی تاکنون ۵۰ میلیارد تومان از آنها حمایت کرده است.
خرید بیش از 60 میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش از تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزارت آموزش و پرورش / وزارت آموزش و پرورش / پیمان صالحی / رئیس مرکز طرح کلان ملی و فناوری مع
خرید بیش از 60 میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش از تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت
رئیس مرکز طرح کلان ملی و فناوری معاونت علمی با بیان اینکه نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت از سال گذشته تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان فروش داشته است، گفت: آموزش و پرورش حدود ۷۰-۶۰ میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی خریداری کرده است.
بررسی سرنوشت طرح‌های کلان ملی معاونت علمی/اجرای کند تورین ملی به دلیل کمبود اعتبارات
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / طرح کلان ملی / تورین ملی / رادیو دارو / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
بررسی سرنوشت طرح‌های کلان ملی معاونت علمی/اجرای کند تورین ملی به دلیل کمبود اعتبارات
رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به سرنوشت برخی از طرح‌های کلان گفت: اجرای طرح تورین ملی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی به دلیل سرمایه‌گذاری عظیم با کندی در حال اجراست و در زمینه تولید رادیوداروها قرارداد جدیدی به امضا رسیده است، علاوه بر آن در زمینه زباله‌سوزها نیز مذاکراتی انجام شده؛ ولی به دلیل سرمایه‌گذاری‌های زیادی که می‌طلبد، این مذاکرات تاکنون به انعقاد قرار نرسیده است.
بزرگترین سایت هسته‌ای پرتودهی گاما در کشور راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / سازمان غذا و دارو / پرتو گاما / شرکت دانش بنیان
بزرگترین سایت هسته‌ای پرتودهی گاما در کشور راه‌اندازی شد
تهران- ایرنا- بزرگترین سایت هسته‌ای پرتودهی گاما در منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری با تلاشی دانش‌بنیان به عنوان یک طرح کلان ملی فناوری راه‌اندازی شد، این طرح به تامین امنیت غذا، اقدامات درمانی و ذخایر راهبردی و مورد نیاز کشور می‌انجامد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
عـــدد خــبــــر
400 ‌هزار گوشی هدف‌گذاری برای تولید داخلی [ایرنا] وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نیاز ۱۲‌میلیون گوشی مردم در کشور بیان کرد: «سه طرح کلان ملی برای حل چالش‌های پساکرونا داریم که تولید گوشی همراه و تجهیزات هوشمند داخلی یکی از این طرح‌هاست؛ بنا داریم تا پایان ‌سال به هدف‌گذاری تولید ۴۰۰‌هزار گوشی در ‌سال برسیم.» آذری‌جهرمی افزود: «پیگیری و اجرای سه طرح ملی نیز هدف‌گذاری‌شده، ازجمله تولید مودم داخلی برای اتصال ۲.۵‌میلیون پورت VDSL در ‌سال ۹۹، تولید گوشی همراه و تجهیزات هوشمند داخلی و توسعه زیرساخت ابری ازجمله دیتاسنترها.»
هدف‌گذاری برای تولید ۴۰۰ هزار گوشی  داخلی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
هدف‌گذاری برای تولید ۴۰۰ هزار گوشی داخلی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نیاز ۱۲ میلیون گوشی مردم در کشور بیان کرد: سه طرح کلان ملی برای حل چالش‌های پساکرونا داریم که تولید گوشی همراه و تجهیزات هوشمند داخلی یکی از این طرح‌هاست؛ بنا داریم تا پایان سال به هدف‌گذاری تولید ۴۰۰ هزار گوشی در سال برسیم.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت، دستاورد نوین گروه بهمن
گروه بهمن در سال گذشته تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو ۶ را در قالب یک طرح کلان ملی در دستور کار قرار داد.شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های زیرمجموعه گروه بهمن در سال گذشته فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید موتور خودرو با استفاده از توانمندی‌ها و عمق داخلی‌سازی آغاز کرد. این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف، دارای استاندارد یورو ۶ و مطابق با فناوری‌های روز دنیا که مناسب به کارگیری در خودروهای هیبریدی هستند تولید می‌کند. محصول این شرکت مدرن‌ترین موتور تولیدی داخل کشور محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که تولید خانواده موتور جدید، سبب ارتقاء دو دهه‌ای فناوری کشور در این حوزه خواهد شد. موتور به عنوان قلب خودرو یکی از مهم‌ترین بخش‏های با فناوری بالا در این صنعت بشمار می‌آید و یکی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
بهره‌برداری از فاز نخست تولید موتورهای کم مصرف
خطوط تولید بسیار پیشرفته موتور پرقدرت، کم مصرف یورو۶ در سال گذشته وارد کشور شده و در حال نصب و راه‌اندازی است. فاز نخست آن در نیمه دوم سال‌جاری آماده بهره‌برداری خواهد بود و پس از گذشت ٦ ماه فاز دوم آن راه‌اندازی خواهد شد.گروه بهمن در سال گذشته تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو ٦ را در قالب یک طرح کلان ملی در دستور کار قرار داد.
آغاز اجرای طرح تولید رادیوایزوتوپ مولیبدن-۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
آغاز اجرای طرح تولید رادیوایزوتوپ مولیبدن-۹۹
سازمان انرژی اتمی از آغاز اجرای طرح کلان ملی فناوری تولید رادیوایزوتوپ مولیبدن-۹۹ در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای خبر داد.
طرح کلان توسعه فناوری ۵G تصویب شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / فناوری نسل 5 / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات / طرح کلان ملی
طرح کلان توسعه فناوری ۵G تصویب شد
معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابلاغ و تصویب طرح کلان و ملی توسعه فناوری ۵G جهت اجرا در این پژوهشگاه خبر داد.
مرکز توسعه فناوری‌های توانبخشی از راه دور افتتاح شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / شرکت دانش بنیان / توانبخشی
مرکز توسعه فناوری‌های توانبخشی از راه دور افتتاح شد
تهران- ایرنا- طرح کلان ملی "مرکز فناوری‌های توانبخشی از راه دور" با هدف سرعت گرفتن تدوین الگوی فناورانه برای توانبخشی از راه دور، با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / شرکت دانش بنیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / رونمایی
طرح کلان ملی فناوری مانیتور علائم حیاتی بیمار رونمایی شد
معاون علمی و فناوری طرح کلان ملی فناوری مانیتور علائم حیاتی بیمار را رونمایی کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سورنا ستاری / مرکز ارتباطات
مولد برق و حرارت میکروتوربینی رونمایی شد
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از طرح کلان ملی فناوری «میکروتوربین مولد ھمزمان برق و حرارت» که برای نخستین بار و توسط یک شرکت دانش‌بنیان ساخته شده است، رونمایی کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مرجان‌های خلیج‌فارس قرن بعد را نخواهند دید
گروه اجتماعی| مرجان‌های خلیج‌فارس از سوی گرمایش جهانی و اسیدی‌ شدن آب‌ها در معرض خطر هستند، به گفته مدیر برنامه کلان پایش اقیانوس‌شناسی خلیج‌فارس و دریای عمان، با ادامه این روند به‌ ویژه در نیمه غربی خلیج‌فارس، تا پایان قرن حاضر مرجانی به شکل امروز باقی نخواهد ماند.مدیر طرح کلان ملی پایش اقیانوس‌شناسی خلیج‌فارس و دریای عمان، رشد مرجان‌های دریایی را در نواحی کم عمق خلیج‌فارس دانست و گفت: از آنجایی که با استفاده از کشتی اقیانوس‌شناسی در اعماق کم نمی‌توانیم مطالعه‌ای انجام دهیم، در برنامه پایش ساحلی این پژوهشگاه به این امر پرداخته شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / خلیج فارس / مرجان‌های خلیج فارس / پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی / طرح کلان ملی / کشتی اقیانوس پیما تحقیقاتی
دشواری‌های خلیج‌فارس با اسیدی‌شدن و افزایش دما/‌پیش‌بینی مرگ مرجان‌ها تا پایان قرن حاضر
مطالعات محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی نشان می‌دهد خلیج فارس با چالش اسیدی شدن و افزایش دما مواجه است، به گونه‌ای که بر اساس برآوردها مرجان‌های خلیج فارس که بسیار نسبت به گرمای آب حساس هستند، نمی‌توانند خود را به سرعت با شرایط دمای آب سازگار کنند و احتمالا تا پایان قرن حاضر دیگر شاهد حیات مرجان‌های این حوزه نباشیم؛ ضمن آنکه در هر دهه این حوضه با افزایش ۳ دهم درجه‌ای هوا مواجه است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / پیمان صالحی
رونمایی از ۱۰ طرح کلان ملی تا پایان سال
تهران- ایرنا- معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رونمایی ۱۰ طرح کلان ملی تا پایان سال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / پژوهشگاه اقیانوس شناسی / طرح کلان ملی / بین المللی
دسترسی آنلاین به بیش از ۵ میلیارد رکورد داده دریایی
پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی امکان دسترسی به بیش از ۵ میلیارد رکورد داده های دریایی را فراهم کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / طرح کلان ملی / اکتشاف / نفت / دانشگاه شهید بهشتی
اجرای طرح‌های کلان اکتشاف نفت گامی برای ایجاد شبکه‌های علمی و نوآوری
در جلسه هماهنگی شروع فاز نخست طرح‌های پژوهشی در حوزه اکتشاف نفت عنوان شد که با انجام این طرح‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌های کشور، توانمندی‌های فناورانه حاصل‌ شود، شبکه‌های علمی و نوآوری در کشور ایجاد شود و مراکزی با قدرت ارائه خدمات فناورانه به وجود آیند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / قزل‌آلای رنگین‌کمان / سورنا ستاری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / منطقه مازندران
"قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از بیماری" به تولید انبوه رسید
فاز نخست طرح کلان ملی تولید «ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از بیماری (SPF)» با سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به تنکابن به بهره‌برداری و تولید انبوه رسید.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
بازگشت بیش از ۱۱۰۰ نخبه ایرانی مقیم خارج به کشور
بر اساس گزارش معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر آنکه بیش از هزار و ۱۰۰ نخبه ایرانی ساکن سایر کشورها به کشور بازگشته‌اند، در سال گذشته ۲۳۴ طرح کلان ملی فناوری تصویب و تعداد ۱۵۷ پتنت ثبت شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
فعالیت دوباره ۳ طرح کلان ملی تا مرداد ماه/جزئیات فرصت مطالعاتی اساتید جوان
معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تا سه ماه آینده، فعالیت سه پروژه که در قالب طرح کلان معرفی شده است دوباره ازسر گرفته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
موافقت نامه ۱۶ طرح کلان ملی فناوری منعقد شد
مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۹۷ موافقت نامه ۱۶ طرح کلان ملی فناوری را منعقد کرده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۵
مسیر طولانی که برای اجرای ۴۸ طرح‌ کلان ملی طی شد/عدم اختصاص اعتبار از سال ۹۴
پس از کش و قوس‌های فراوان برای اجرای ۴۸ طرح کلان ملی در نهایت اعلام…
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
جزئیات اجرای طرح‌های کلان ملی
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاکنون از ۲۰ طرح کلان ملی ۱۲ طرح تعیین تلکلیف شده و در حال اجرا است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
۱۲ طرح کلان ملی تعیین تکلیف شدند/ اجرای ۶ طرح در حوزه دفاعی
دبیر کل شورای علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر ۲۰ طرح کلان ملی وجود دارد که ۱۲ طرح آن در حال انجام است و پیگیر اجرایی سازی ۸ طرح دیگر هستیم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
تعیین تکلیف ۱۲ طرح کلان ملی از ۴۸ طرح/واگذاری بخشی از اختیارات شورای عتف به کارگروه‌های استانی
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تاکنون از ۲۰ طرح کلان ملی ۱۲ طرح تعیین تلکلیف شده و در حال اجرا است، گفت: شیوه نامه تصویب طرح‌های کلان ملی برای اعضای کمیسیون دائمی شورای عتف ارسال خواهد شد تا اعضا پیشنهادات خود را در این زمینه اعلام کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
درمان بیماران سرطانی شتاب می‌گیرد
دستگاه شتابدهنده خطی پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان و در قالب یک طرح کلان ملی برای تسریع در درمان بیماران سرطانی در کشور تولید شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
دستیابی ایران به فناوری شتابدهنده خطی پزشکی
تهران- ایرانا- یک شرکت دانش بنیان درقالب یک طرح کلان ملی موفق به تولید دستگاه شتابدهنده خطی پزشکی در کشور شد.ایران چهارمین کشور دست یافته به این فناوری است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
یوز برقی ایرانی به تولید پایلوت رسید
تهران- ایرنا- موتورسیکلت چهارچرخ تمام برقی معروف به «یوز» ایرانی توسط یک شرکت دانش بنیان و در قالب طرح کلان ملی فناوری و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله تولید پایلوت رسید.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
فناوری ذوب گزینشی پودر به کمک لیزر در کشور بومی‌سازی شد
فناوری ذوب گزینشی پودر به کمک لیزر (پرینتر سه بعدی فلزی - slm) در قالب طرح کلان ملی فناوری برای نخستین بار در کشور تولید شد تا ایران به جمع معدود کشورهای تولید کننده این فناوری بپیوندد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •