شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
ماشین برقی
(تصاویر) رونمایی از اولین مدل الکتریکی کادیلاک
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / کادیلاک / ماشین برقی / خودروسازی
(تصاویر) رونمایی از اولین مدل الکتریکی کادیلاک
مدل لیریک از سیستم باتری‌های جدید جنرال‌موتورز نیرو می‌گیرد که کارخانه آن را "آلتیوم" نامیده است. کادیلاک می‌گوید ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند. لیریک به صورت استاندارد با یک موتور برای چرخ‌های عقب ساخته می‌شود، اما می‌توان مدل گران‌تری از آن را با دو موتور سفارش داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
هواپیماهای برقی؛ اتفاق عادی ۲۰ سال دیگر
 زمانی که نخستین ماشین برقی رونمایی شد، مردم به آن خندیدند اما حالا هیچ‌کس چشم برهم نمی‌زند تا تولد جدیدترین وسایل حمل‌ونقل برقی را از دست ندهد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
سورپرایزی که هیچ‌کس را خوشحال نکرد!
وقتی سورپرایز وزیر ارتباطات فقط پست پلاس است یعنی ارسال یک پیام برای جامعه؛ اختیار قانونی بیشتر ندارمآفتاب یزد- گروه شبکه: چند روز پیش بود که وزیر ارتباطات از یک سورپرایز خبر داد، سورپرایزی که خیلی زود در فضای مجازی فراگیر شد و آذری جهرمی نیز از کاربران خواست تا حدسیاتشان را در رابطه با این موضوع عنوان کنند، یکی از اینترنت 5G می‌گفت و دیگری از رفع فیلتر تلگرام. گمانه‌زنی‌ها ادامه داشت تا روز 5 شنبه که وزیر ارتباطات از سورپرایزش پرده‌برداری کرد؛ او با انتشار پستی در اینستاگرام شخصی خود انتقال بسته‌های پستی با پهپاد را به عنوان سورپرایز مطرح کرد. جهرمی در این پست نوشت که با عملیاتی کردن این طرح هزینه‌ها کاهش یافته و از آلودگی بیشتر شهرها جلوگیری می‌شود، اما این موضوع با واکنش‌های منفی از سوی کاربران …
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / عربستان / ولادیمیر پوتین / روسیه
فیلم | گفت‌وگوی ملک سلمان و پوتین در ماشین برقی
پوتین رئیس جمهور روسیه که به عربستان سفر کرده، با ملک سلمان پادشاه عربستان در یک ماشین برقی گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
کسی ماشین برقی نمی‌خرد، هیجان‌زده نشوید
یکی از مقامات ارشد و بلندپایه شرکت خودروسازی بی.ام.و آلمان اذعان کرد که صنعت تولید و توسعه خودروهای برقی دچار هیجان زدگی شده است؛ چراکه در حال حاضر تقاضای چندانی برای خریداری آنها در اروپا و بسیاری از کشورهای جهان وجود ندارد.
 •  •  •  •  •  •