شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
مهارت‌های شغلی
آیا آموزش کنونی در بحران کرونا مناسب مهارت‌های شغلی آینده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / آموزش / همه_باهم_علیه_کرونا
آیا آموزش کنونی در بحران کرونا مناسب مهارت‌های شغلی آینده است؟
محققان معتقدند، نیاز به بازاندیشی درباره چگونگی کارکرد آموزش به دنبال بیماری کووید- ۱۹ بسیار مهم است. سیستم‌های آموزشی، فرصتی برای تجدیدنظر در یادگیری و مجهز کردن دانش‌آموزان به مهارت‌های آموزشی، مهارت‌های خلاقانه، اجتماعی، عاطفی و فیزیکی موردنیاز برای حرکت به‌سوی آینده را دارند.
یادگیری مهارتهای شغلی با چراغ
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
یادگیری مهارتهای شغلی با چراغ
یادگیری مهارت‌های شغلی موجب رشد، پیشرفت و موفقیت افراد در تمام حوزه‌‌های کاری خواهند شد. با چراغ همراه باشید تا نقش مهارت ها را در استخدام توضیح دهد.
فنی و حرفه‌ای با شهرداری یزد تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اجتماعی / یزد / شهرداری یزد / اداره کل فنی و حرفه‌ای یزد
فنی و حرفه‌ای با شهرداری یزد تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد
شهرداری و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان یزد تفاهم نامه‌ همکاری ایجاد پارک مهارت‌های شغلی مناسب ویژه رده‌‏های سنی کودکان و نوجوانان را امضاء کردند.
افزایش مهارت‌های شغلی از طریق یادگیری دوره‌های ویدئویی آنلاین
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / دورکاری / سایت کاریابی / مهارت‌های شغلی
افزایش مهارت‌های شغلی از طریق یادگیری دوره‌های ویدئویی آنلاین
پس از کاریابی و یافتن شغل مناسب، یکی از دغدغه‌های جوانان و به خصوص افرادی که به دنبال ارتقا سطح شغلی خود هستند، کسب مهارت‌هایی است که بتواند در حوزه کاری که به آن مشغولند، به آن‌ها کمک نماید. گذراندن دوره‌های آموزش آنلاین و یا ویدئویی یکی از این راه‌ها به شمار می‌آید و می‌تواند به فرآیند کاریابی یا ارتقاء شغلی و پیشرفت شما کمک کند. نوشته افزایش مهارت‌های شغلی از طریق یادگیری دوره‌های ویدئویی آنلاین اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برندسازی به دست زنان روستایی خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / استانی-اجتماعی / زنان روستایی
برندسازی به دست زنان روستایی خراسان جنوبی
کارشناس مسئول امور زنان روستایی و عشایری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در طرح ملی ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول گواهی شده و استاندارد بر ارتقای مهارت‌های شغلی زنان کشاورز با رویکرد آموزش و ترویج تولید و مصرف محصول کشاورزی استاندارد تاکید شده است.
امسال به 14 هزار جوان کرمانشاهی مهارت‌های شغلی آموزش می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / مهارت آموزی، اشتغال / فنی حرفه‌ای / کرمانشاه / استانی-اجتماعی
امسال به 14 هزار جوان کرمانشاهی مهارت‌های شغلی آموزش می‌دهیم
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای ارائه آموزش‌های مهارتی به 14 هزار جوان کرمانشاهی با هدف اشتغالزایی برای آنها خبر داد.
انیمیشن «با چی» مهارت‌های شغلی را به کودکان یاد می‌دهد/ صدور مجوز 94 اسباب‌بازی جدید
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / کانون پرورش فکری / انیمیشن
انیمیشن «با چی» مهارت‌های شغلی را به کودکان یاد می‌دهد/ صدور مجوز 94 اسباب‌بازی جدید
انیمیشن «با چی» مهارت‌های شغلی و ابزارهای مختلف کار را به خردسالان معرفی می‌کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
نقش زنان در توسعه صادرات غیرنفتی
نقش زنان در فعالیت‌های اقتصادی طی چند دهه اخیر به مرور افزایش یافته است و بهترین عامل تاثیرگذار در این افزایش ارتقای مهارت‌های شغلی زنان، بالا رفتن میزان تحصیلات آنان و ضرورت کسب استقلال اقتصادی و کمک به افزایش درآمد خانواده بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت / سمینار "روندهای بازار کار و آشنایی با مهارت های شغلی"
سمینار «روندهای بازار کار و آشنایی با مهارت‌های شغلی» برگزار می‌شود
انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت سمینار «روندهای بازار کار و آشنایی با مهارت‌های شغلی» را برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سازمان فنی و حرفه ای کشور / مهارت آموزی / مهارت / آموزش مهارتی / مهارتهای فنی و حرفه ای
اعتبار صفر بالاترین مرجع سیاستگذار آموزش مهارت‌های شغلی
برنامه راهبری امور شورای عالی فنی و حرفه ای در لایحه بودجه ۹۹ کل کشور، ذیل فصل آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان بالاترین مرجع سیاستگذاری در این حوزه فاقد اعتبار است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
کودکان کار مهارت‌های شغلی فرامی‌گیرند
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از ارائه آموزش مهارت‌های شغلی به کودکان کار و خیابان بالای 15 سال در برخی مراکز پرتو شهرداری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸
پرطرفدارترین مهارت‌های تکنولوژیک برای کار
جهان در حال تغییر است و ما برای همراهی با آن ناگزیریم به تغییر. در سال‌های اخیر و با گسترش و نفوذ تکنولوژی‌ها و ابزارهای جدید آن در بخش‌های مختلف، نیاز به یادگیری مهارت‌های تازه هم بیشتر شده است. با این اوصاف است که حالا نیاز کارفرمایان به افرادی با این مهارت‌های جدید بیشتر و بیشتر می‌شود. در همین راستا شبکه اجتماعی لینکدین که فعالیتی متمرکز در زمینه مشاغل و مهارت‌های شغلی افراد دارد، هر سال فهرستی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین مهارت‌های مورد نیاز شرکت‌ها را منتشر می‌کند. این شرکت در سال‌جاری میلادی بیش از 5 هزار مهارت حرفه‌ای در سراسر جهان را مورد بررسی قرار داده و آنها را از نظر میزان ارزش‌شان به دو دسته مهارت‌های نرم و سخت تقسیم کرده است. این بررسی می‌تواند برای آنهایی که به‌دنبال ارتقای مهارت‌های …
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / آموزش و پرورش
جریان بیهوده و گردش ناسالم مالی کنکور
تهران- ایرنا- کنکور جریان بیهوده‌ای ایجاد کرده که منابع کشور را به هدر می‌دهد. ما باید به دنبال تغییر این فرایند باشیم. همین امسال ۸۴ درصد از رشته- محل‌ها بدون کنکور قابل انتخاب است ، اما از سویی دیگر، اگر در حوزه مهارت‌آموزی موفق باشیم، پس از آموزش مهارت‌های پایه زندگی به دنبال ترویج مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / گرین کارت آمریکا / شهروندی آمریکا / اقامت امریکا
شرایط کسب اقامت و شهروندی در آمریکا تغییر کرد
کاخ سفید در بیانیه خود آورده: برای حمایت از منافع شهروندان آمریکا، مهاجرانی که به این کشور می‌آیند باید "خوداتکا" باشند. براساس این بیانیه، دو سوم مهاجرانی که به آمریکا می‌آیند به دلیل روابط خانوادگی می‌آیند نه مهارت‌های شغلی. کاخ سفید در توجیه این تصمیم گفته است بیش از ۷۸ درصد از خانواده‌هایی که نان‌آوران غیرشهروند بدون تحصیلات عالی دارند، دست کم از یک برنامه کمک دولتی استفاده می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
دوره‌های کسب‌وکار کودکان؛ راهکاری برای یادگیری مهارت‌های زندگی
دوره های کسب و کار کودک و نوجوان یک دوره جامع است که در برگیرنده آموزش مهارت‌های شخصیتی، رفتاری، مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های شغلی، مهارت‌های ایده یابی، مهارتهای خلاقیت و نو آوری، مهارت‌های کسب و کار نظیر مدل‌های کسب و کار(B.M)، راهکارهای تامین منابع مالی. بازاریابی و فروش، برندسازی و تبلیغات،...
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
مهارت‌های اخلاقی در کنار مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای آموزش داده شود
اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
زنان بازنده اصلی انقلاب مهارت‌های شغلی
انقلاب صنعتی چهارم دنیا را با چالش‌های متحول‌کننده اقتصادی، اجتماعی و محیطی مواجه کرده و به همین دلیل، سرمایه‌گذاری روی نیروی کار، هیچ‌گاه تا این اندازه مهم نبوده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۳
معمای زمان کشته شدن سرنشینان چلنجر
به دنبال چند پرتاب فضاپیماهای شاتل، ناسا تصمیم گرفت یک شهروند عادی را در جمع فضانوردان این سفینه راهی مدار زمین کند و بعد از مشورت‌های متعدد به این نتیجه رسیدند که این شهروند یک معلم باشد تا بتواند با استفاده از مهارت‌های شغلی اش بعضی پدیده‌های زندگی در فضا...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •