جمعه, ۲۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 14 August, 2020
کتاب درسی
۲۶ ساعت قبل / خرید کتاب درسی / فروش کتاب درسی
یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز کتاب‌ درسی سفارش نداده‌اند/ ۳۱ مرداد آخرین فرصت
به گزارش تسنیم، اسدالله مرتضایی معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در مورد تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی دانش‌آموزان اظهار کرد: بیش از 140 میلیون جلد کتاب درسی در شروع سال تحصیلی به دانش‌آموزان می‌رسد که حاصل 12 ماه تلاش شبانه‌روزی است.
تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا پایان مردادماه
۳ روز قبل / ثبت نام کتاب درسی / آموزش و پرورش / اخبار علمی - کرمان / استانی-علمی و آموزشی
تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا پایان مردادماه
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان از تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا ۳۱ مرداد ماه خبر داد.
۳ روز قبل
انتشار «مقدمه کمبریج بر چخوف»
کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» نوشته جیمز.‌ن.لوئلین با ترجمه سعید درودی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۳۸۴ صفحه و با قیمت ۴۵ هزار تومان توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است. در معرفی ناشر از کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» آمده است: این کتاب گزارشی سرگرم‌کننده از زندگی آنتوان چخوف، نمایشنامه‌نویس و نویسنده شهیر روسیه و وضعیت کشور محل زیست او در زمان حیات ارائه می‌دهد. این اثر همچنین ضمن دقت در پیشرفت حرفه‌ای چخوف در مقام یک نمایشنامه‌نویس، واریته‌های تک‌پرده‌ای و آثار اولیه او را نیز بررسی کرده و به تجزیه و تحلیل پرده به پرده و دقیق برخی از مهمترین آثار نمایشی او از جمله «مرغ دریایی»، «دایی وانیا» و «باغ آلبالو» پرداخته است. کتاب در فصل‌های مختلف خود زندگی و زمینه‌های زیستی چخوف را مورد …
دانش‌آموزان پایه اول، هفتم و دهم تا آخر امروز برای ثبت‌نام کتب درسی اقدام کنند
۴ روز قبل / تقویم / دانش آموزان / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / پیش دبستانی
دانش‌آموزان پایه اول، هفتم و دهم تا آخر امروز برای ثبت‌نام کتب درسی اقدام کنند
ایلنا: ثبت سفارش فردی و گروهی کتب درسی پایه های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه های اول، هفتم و دهم دانش آموزان عادی و استثنایی…
۴ روز قبل / ثبت نام کتاب درسی
فرصت برای ثبت نام کتاب درسی تا آخر امروز
ثبت سفارش فردی و گروهی کتب درسی پایه های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه های اول، هفتم و دهم دانش آموزان عادی و استثنایی که از هشتم تیرماه شروع شده بود امروز دوشنبه، بیستم مرداد ماه به پایان می رسد.
ثبت سفارش کتب درسی جاماندگان میان پایه تا فردا ادامه دارد
۵ روز قبل / دانش آموزان / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / آخرین مهلت / برنامه ریزی
ثبت سفارش کتب درسی جاماندگان میان پایه تا فردا ادامه دارد
ایلنا: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که بازماندگان ثبت سفارش میان پایه می‌توانند از ۱۱ تا ۲۰ مردادماه به سامانه مربوطه مراجعه…
دانش‌آموزان میان پایه برای سفارش کتاب تا ۲۰ مرداد فرصت دارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / دانش‌آموزان / کتاب های درسی
دانش‌آموزان میان پایه برای سفارش کتاب تا ۲۰ مرداد فرصت دارند
دانش‌آموزان میان پایه که تاکنون موفق به ثبت سفارش کتابهای درسی نشده‌اند از امروز تا ۲۰ مرداد می‌توانند نسبت به ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی اقدام کنند.
داستان رئیس علی دلواری وارد کتاب‎ درسی شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / بوشهر / رئیسعلی دلواری / تنگستان / وزارت آموزش و پرورش / فرهنگیان
داستان رئیس علی دلواری وارد کتاب‎ درسی شد
بوشهر-ایرنا-کارشناس ارشد حوزه برنامه ریزی فرهنگی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: گروه تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیس علی دلواری سردار مبارزه با استعمار پیر انگلیس، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی را وارد جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
مشارکت سمن‌ها با هلال‌احمر و از بین رفتن موازی‌کاری‌
[راضیه زرگری] «منطقه صفر مرزی بود؛ نزدیک پاکستان، اما در خاک خودمان. جایی که داغی خاک بیابان چشم را اذیت می‌کند. چندین کیلومتر با خودرو رفتیم تا به بنایی خشتی رسیدیم. انگار خرابه‌ای متروک باشد، اما روی دیوار کاهگلی‌اش نوشته شده بود «دبستان اقبال لاهوری». از آن آفتاب تند بیابان وارد کلاس که شدم، تاریکی مطلق بود. هیچ چیزی نمی‌دیدم؛ با صدای صلواتی که بچه‌ها به خاطر ورود من و همراهان فرستادند، به خودم آمدم و دیدم در کلاس درس هستیم. ته اتاق چند میز و نیمکت رنگ و رو رفته بود که بچه‌های معصوم و سیاه‌چرده بلوچ روی آنها نشسته بودند. سوء تغذیه از صورت‌شان پیدا بود. کلاس‌شان دخمه‌‌ای اجاره‌ای بود؛ بدون پنجره با نور لامپی ۵۰وات! …
«روزنامه‌نگاری برند» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / معرفی کتاب / روزنامه‌نگاری / بازار کتاب
«روزنامه‌نگاری برند» منتشر شد
«روزنامه‌نگاری برند» که تازه وارد بازار نشر شده است، می‌تواند به عنوان کتاب درسی برای دوره‌های دانشگاه و همچنین راهنمای جامع و عملی برای به‌ کارگیری روزنامه‌نگاری برند و ترکیبی از درون‌مایه‌های روابط‌عمومی استراتژیک و ارتباطات بازاریابی به کار گرفته شود.
پرفروش ترین کتاب های کمک درسی سایت چی بخونم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرفروش ترین کتاب های کمک درسی سایت چی بخونم
 چی بخونم، یک بانک کتاب واقعی و سرشار از اطلاعاتی مفید است که قبل از خرید کتاب کمک آموزشی باید بدانید.
مامان‌خرگوشه و گرگ گنده و 3کتاب دیگر
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مامان‌خرگوشه و گرگ گنده و 3کتاب دیگر
کلاس اول دبستان فرصتی طلایی برای کتابخوان شدن کودکان است و کتاب درسی برای پرورش مهارت روانخوانی و کتابخوانی کودکان کافی نیست. اگرمی‌خواهید دانش‌آموز کلاس اولی‌تان در همان ماه‌های اول آموزش، حروف الفبا را به‌خوبی یاد بگیرد، از معجزه داستان‌خوانی غافل نشوید. مجموعه ۴جلدی کتاب‌های سطح۳ «کلاس اولی کتاب اولی» را نشر افق به‌تازگی منتشر کرده است. عناوین چهارگانه سطح۳ مجموعه «کلاس‌اولی کتاب‌اولی» به قلم ۴نویسنده است. نویسندگان این‌مجموعه خطاب به پدرومادرها نوشته‌اند: «اگر آرزو دارید فرزند کلاس اولی‌تان …
تغییر تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / مدارس / ویروس کرونا / سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی / کتاب درسی / دانش‌آموزان / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تغییر تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی
تهران- ایرنا- سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به شیوع بیماری همه گیر کویید ۱۹ و بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه، از تغییر تقویم زمانی ثبت سفارش و توزیع کتاب های آموزشی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
زمان توزیع کتاب های درسی مشخص شد (فیلم)
توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی آینده از 25 مرداد آغاز می شود.
کتاب‌های درسی تا ۱۵ شهریور به دست دانش‌آموزان می‌رسد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
کتاب‌های درسی تا ۱۵ شهریور به دست دانش‌آموزان می‌رسد
با توجه به آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور، تاریخ ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی تغییراتی کرد و تمام و کتاب‌ های درسی ۱۵ شهریور به دست دانش‌آموزان می‌رسد.
اهدای بیش از ۷۰۰ جلد کتاب به دانش آموزان هرمزگانی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان
اهدای بیش از ۷۰۰ جلد کتاب به دانش آموزان هرمزگانی
انجمن‌های مطالعات برنامه درسی هرمزگان در قالب رزمایش همدلی ۷۵۲ جلد کتاب درسی به ارزش ۲۳ میلیون تومان برای دانش آموزان نیازمند توزیع کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
ما مانده‌ایم و یک کتابفروشی تنها
شهر رشت باتوجه به جمعیت فراوان و سبقه فرهنگی‌اش، در سال‌های اخیر صاحب تعداد اندکی کتابفروشی است. نزدیک به 10 کتابفروشی در شهر رشت، چراغ‌شان با پولی که همشهریان صرف خرید این کالا می‌کنند، می‌سوزد؛ اما در میان  همه آنها یک کتابفروشی از فراز همه این سال‌ها، متفاوت مانده؛ کتابفروشی «نصرت». «ناصر شهرابی» مدیر این کتابفروشی خود در این باره می‌گوید: «اغلب کتابفروشی‌ها در کشور که رونق و فعالیت زیادی دارند به واسطه فروش کتاب‌های درسی و کمک‌درسی و دانشگاهی است...، کتابفروشی ما چون کاملا جنبه هنری دارد و شاید به همین دلیل از اقبالی در آن حد برخوردار نیست و تنها خواص به آن مراجعه می‌کنند. کتابفروشی ما محل فروش کتاب‌های …
ببینید | اضافه شدن داستان «شهید سلیمانی» در کتاب‌های درسی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / کتاب درسی / سوریه
ببینید | اضافه شدن داستان «شهید سلیمانی» در کتاب‌های درسی
وزیر آموزش و پرورش گفت: جایی در کشور سوریه نبود که وارد شویم و مردم و مسئولان با عظمت از «شهید حاج قاسم» یاد نکنند. پول داشته باشیم مدارس خودمان را می‌سازیم. شایعه شد که برای ساخت و ساز مدارس سوریه به این کشور سفر کرده ام. قرار بود تجریباتمان را در اختیار سوریه‌ای‌ها بگذاریم.
ببینید | کلاهبرداران در کمین خریداران کتب درسی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / کتاب درسی / پلیس فتا
ببینید | کلاهبرداران در کمین خریداران کتب درسی
گزارشی از روش جدید کلاهبرداری فیشینگ را ببینید، این بار سودجویان در کمین خریداران کتب درسی هستند سرهنگ امین یادگار نژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در این رابطه توضیح می دهد.
محرومیت کتاب‌فروشی‌ها از فروش کتاب درسی منجر به تعطیلی آن‌ها می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
محرومیت کتاب‌فروشی‌ها از فروش کتاب درسی منجر به تعطیلی آن‌ها می‌شود
بعضی شهرستان‌ها که فقط یک کتاب‌فروشی یا تعداد بسیار کمی دارند در صورت نفروختن کتاب‌های درسی دیگر نمی‌توانند به فعالیت ادامه دهند و با تعطیلی آن‌ها در آن شهر اصلا کتاب‌فروشی نخواهد بود.
ثبت نام دانش‌آموزان کلاس اولی در مدرسه شرط ثبت نام برای دریافت کتاب درسی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی / دانش‌آموزان / کتاب های درسی
ثبت نام دانش‌آموزان کلاس اولی در مدرسه شرط ثبت نام برای دریافت کتاب درسی
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ثبت سفارش کتاب‌ های درسی دانش‌آموزان پایه اول دبستان، هفتم و دهم پس از ثبت‌نام در مدارس امکان‌پذیر است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
غلامرضا سحاب درگذشت
غلامرضا سحاب، پیشکسوت صنعت چاپ و نشر، پیش از ظهر دیروز درگذشت. وی متولد ۱۳۲۷ بود و آثار مهمی در حوزه جغرافیا ازجمله «اصول علم جغرافیا: جغرافیای محمد صفی‌خان نسخه برابر اصل (شناخت از 3 کتاب درسی جغرافیایی)»، «اطلس 60 سال کارتوگرافی (نقشه‌نگاری) آثار قلمی استاد عباس سحاب ۱۳۷۳ - ۱۳۱۳ شمسی»، «اسناد تصویری کلات نادری و سرخس»، «پسر طبیعت (قصه حی بن یقظان)»، «دومین اطلس جغرافیای دوره قاجار: شامل نقشه‌های ایران، تهران» و «قاره‌های جهان در یکصد و بیست سال قبل» داشت. وی فرزند عباس سحاب ـ بنیانگذار مؤسسه جغرافیایی …
شهروندان هنگام ثبت‌نام کتاب درسی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / کتاب درسی / کلاهبرداری / پلیس فتا / حمله سایبری / مهدی قاسمی
شهروندان هنگام ثبت‌نام کتاب درسی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص ثبت‌نام کتب درسی دانش آموزان هشدار داد و گفت: با توجه به اینترنتی بودن ثبت‌نام کتب درسی، شهروندان مراقب کلاهبرداران سایبری باشید.
ارتباط حوزه یادگیری قرآن با کارگروه برنامه‌ریزی آموزشی ضروری است
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی / کتاب درسی / قرآن کریم / دانش‌آموزان
ارتباط حوزه یادگیری قرآن با کارگروه برنامه‌ریزی آموزشی ضروری است
تهران- ایرنا- رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: بین حوزه تربیت و یادگیری قرآن و عربی سازمان و کارگروه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کمیسیون توسعه عمومی قرآن به‌طور طبیعی باید ارتباط برقرار شود.
میزان پوشش کتاب های درسی کاردانی فنی‌ و حرفه‌ای اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / کاردانی فنی حرفه ای / کاردانی نظام جدید / آموزش و پرورش / سازمان سنجش / کتب درسی
میزان پوشش کتاب های درسی کاردانی فنی‌ و حرفه‌ای اعلام شد
میزان پوشش کتاب های درسی آزمون ورودی دوره کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای سال ۱۳۹۹ اعلام شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
چطور در زمان کم، حجم زیادی درس بخوانیم؟
فقط چند روز تا امتحان باقی مانده است! کتاب‌ها و جزوه‌های نخوانده‌ی زیادی دارید. پروژه‌های نیمه کاره را روی هم تلنبار کرده‌اید و حتی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید!احتمالاً اولین راه حلی که به ذهن‌تان می‌رسد این است که روزی ۱۲ تا ۱۴ ساعت درس بخوانید! اما راه حل اصلی، بهتر درس خواندن است. بگذارید بهتر بگویم باید یاد بگیرید همان ساعات محدودی که درس می‌خوانید، مفید بخوانید. برای آن‌هایی که در طول ترم درس نخوانده‌اند، امتحانات پایان‌ترم تبدیل به کابوس و درس خواندن تبدیل به مسابقه می‌شود! احتمالاً خیلی از شما هم در این دسته قرار دارید.اولین چیزی که باید تحت این فشار امتحانی سنگین بدانید این است که ۱۲ ساعت درس خواندن در روز، روش سالم و درستی نیست؛ و ضمناً خیلی به ندرت امکان دارد بتوانید به این میزان …
بازطراحی برنامه‌های درسی فنی و حرفه‌ای بر اساس اسناد بالادستی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی / کتاب درسی / دانش‌آموزان
بازطراحی برنامه‌های درسی فنی و حرفه‌ای بر اساس اسناد بالادستی
تهران-ایرنا- سرپرست دفتر تألیف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: اولویت تحولی این دفتر بازطراحی برنامه‌های درسی دوره فنی و حرفه‌ای بر اساس اسناد بالادستی است.
بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش در قالب کتاب منتشر و ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / مدارس / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان
بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش در قالب کتاب منتشر و ابلاغ شد
تهران-ایرنا- بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین، مربوط به هر حوزه تهیه، تدوین و در قالب کتاب منتشر و جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
میراثی که هنوز کار می‌کند
[حمیدرضا محمدی، روزنامه‌نگار] چهارم شهریور، درگذشتش می‌شود 11 سال، اما هنوز میراثش کار می‌کند، گویی این آدم، بود تا کارآفرینی کند، تا پدید آورد، تا از هیچ، همه‌چیز بسازد. «همایون صنعتی‌زاده» چنین بود. او فقط بانی موسسه انتشارات فرانکلین نبود، کاغذ پارس را هم او ایجاد کرد، چاپ افست هم میراث او است، شهرک خزرشهر و رطب زهره را هم او احداث کرد و البته گلاب زهرا هم تأسیس او است. فرانکلین که پس از انقلاب، پس از ادغام با بنگاه ترجمه و نشر کتاب، با نام «سازمان انتشارات و آموزش انقلاب اسلامی» و درحال حاضر «شرکت انتشارات علمی و فرهنگی»، سابقه‌ای شصت‌وشش ساله دارد. او این نهاد را به جایی رساند که شعبه تهران به سازمان مرکزی در نیویورک …
ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از فردا آغاز می شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کتاب درسی / سازمان پژوهشی و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش / وزارت آموزش و پرورش
ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از فردا آغاز می شود
ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی مقاطع تحصیلی از فردا ۸ تیر آغاز می‌شود.
آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس‌اولی‌ها از فردا | جدول زمان‌بندی سایر مقاطع؛ لیست قیمت‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس‌اولی‌ها از فردا | جدول زمان‌بندی سایر مقاطع؛ لیست قیمت‌ها
ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم از فردا، یکشنبه (هشتم تیرماه) آغاز می‌شود.
۷ هزار دانش آموز هرمزگان در سامانه کتب درسی ثبت نام نکرده اند
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - هرمزگان
۷ هزار دانش آموز هرمزگان در سامانه کتب درسی ثبت نام نکرده اند
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: بیش از ۲۹۲هزار دانش آموز میان پایه استان اقدام به خرید کتب درسی خود کرده و هفت هزار دانش آموز هرمزگانی نیز اقدامی برای خرید کتاب انجام نداده اند.
دریافت هزینه ثبت‌نام از خانواده‌ها ممنوع است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموز
دریافت هزینه ثبت‌نام از خانواده‌ها ممنوع است
ایرنا نوشت: مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه از خانواده‌ها برای ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس به‌جز بیمه و کتاب ممنوع است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / _بیمه / کتاب درسی / ثبت‌نام
تنها اخذ هزینه بیمه و کتاب هنگام ثبت نام دانش‌آموزان مجاز است
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از والدین خواست با رعایت محدوده‌بندی ثبت‌نام در مدارس نزدیک محل سکونت، دانش آموزان ابتدایی نیاز به استفاده از سرویس پیدا نکنند.
ورود آموزش و پرورش به توزیع کتاب درسی، خلاف قانون فعالیت‌های صنفی است/ بخشنامه‌ای که فقط سود‌آوری وزارتخانه را دنبال می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / آموزش و پرورش / کتابفروشی / انحصار / کتب درسی / اصل 44 قانون اساسی، / نظام صنفی / توزیع کتب درسی / اتحادیه کتابفروشان / ورود وزارت آموزش و پرورش به توزیع کتاب درسی / بخشنامه آموزش و پرورش
ورود آموزش و پرورش به توزیع کتاب درسی، خلاف قانون فعالیت‌های صنفی است/ بخشنامه‌ای که فقط سود‌آوری وزارتخانه را دنبال می‌کند
ایلنا: اعضای صنوف فروش کتاب و نوشت‌افزار می‌گویند بخشنامه آموزش و پرورش تحت عنوان فروش اینترنتی کتاب درسی، نه تنها با اصل ۴۴ قانون اساسی و قوانین نظام صنفی مغایرت…
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بچه‌ها کتاب ندارند
[لیلا مهداد] ثبت‌سفارش کتاب‌های درسی‌ سال تحصیلی جدید اینترنتی شده تا کتاب‌های درسی از کتابفروشی‌ها توزیع نشود و فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه الکترونیکی و ثبت‌سفارش کتب درسی صورت بگیرد. کسانی مثل احمدرضا امینی، مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید، دلیل اصلی ثبت‌سفارش و توزیع از طریق سامانه را به‌صرفه‌تربودن این روش می‌داند. او معتقد است در این روش تولید براساس تقاضا خواهد بود و تولید مازاد به حداقل می‌رسد. این خبری است که در دوهفته گذشته به نقل از مسئولان آموزش‌وپرورش اعلام شده و حالا کم‌کم کم‌وکاستی‌ها از راه می‌رسند. دانش‌آموزان عشایر و مناطق محروم، نبودِ …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ثبت نام کتاب درسی
امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی میان پایه‌ها
به گزارش ایسنا، مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی در پایه‌های تحصیلی آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش‌حرفه‌ای استثنایی، دانش‌آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه‌ای استثنایی امروز، دوشنبه دوم تیرماه به پایان می‌رسد.
۱۲۸ کتاب درسی برای دانش‌آموزان استثنایی متناسب‌سازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مدارس / سید جواد حسینی / سازمان آموزش و پرورش استثنایی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
۱۲۸ کتاب درسی برای دانش‌آموزان استثنایی متناسب‌سازی می‌شود
تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ۱۲۸ عنوان کتاب درسی تا مهر ماه سال ۹۹ برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با شرایط ویژه و ظرفیت ذهنی و عقلانی آنها متناسب‌سازی می‌شود.
نتیجه انحصار دولت بازار سیاه کتب درسی است/ آموزش و پرورش هزینه خرید کتاب را برای خانواده‌ها ۶۰ درصد بیشتر کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / آموزش و پرورش / کتابفروشی / انحصار / کتب درسی / بازار سیاه کتاب / توزیع کتب درسی / اتحادیه کتابفروشان / حسن قربانی
نتیجه انحصار دولت بازار سیاه کتب درسی است/ آموزش و پرورش هزینه خرید کتاب را برای خانواده‌ها ۶۰ درصد بیشتر کرد
ایلنا: حسن قربانی (کتابفروش) با تاکید بر اینکه با انحصار توزیع کتب درسی از سوی وزارت آموزش و پرورش، نه تنها هزینه خریداری کتاب‌های درسی برای خانواده‌ها کم نشد، که…
سازمان چاپ و نشر به خرازی و بقالی هم اجازه فروش کتاب درسی می‌داد/ با انحصار دولتی توزیع، پای دانش‌آموزان را از کتابفروشی‌ها قطع کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / وزارت آموزش و پرورش / توزیع / کتابفروشی / انحصار / کتب درسی / نایب رئیس اتحادیه کتابفروشان البرز / توزیع کتب درسی / سازمان چاپ و نشر / اتحادیه کتابفروشان
سازمان چاپ و نشر به خرازی و بقالی هم اجازه فروش کتاب درسی می‌داد/ با انحصار دولتی توزیع، پای دانش‌آموزان را از کتابفروشی‌ها قطع کردند
ایلنا: نایب رئیس اتحادیه کتابفروشان البرز تصمیم وزارت آموزش و پرورش را برای انحصار دولتی عرضه و توزیع کتب درسی دوره متوسطه اول و دوم را بازی با فرهنگ یک کشور خواند و…
۲.۳ میلیون دانش‌آموز انگلیسی در سه‌ماه قرنطینه سراغ کتاب درسی نرفتند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ویروس کرونا / قرنطینه / انگلستان
۲.۳ میلیون دانش‌آموز انگلیسی در سه‌ماه قرنطینه سراغ کتاب درسی نرفتند
لندن– ایرنا– بررسی‌های انجام شده در انگلیس نشان می‌دهد ۲.۳ میلیون دانش‌آموز از سه ماه پیش که مدارس این کشور به دلیلی شرایط قرنطینه تعطیل شد، لای کتاب درس را باز نکرده‌اند.
توزیع کتاب درسی توسط دولت، آن را بنگاه اقتصادی می‌کند/ آموزش و پرورش خود را مالک ۱۶ میلیون دانش‌آموز می‌داند/ تجمیع انحصار تولید، توزیع و نظارت در یک بخش زمینه‌ساز فساد است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / توزیع / فساد / رانت / کتابفروشان / دانش‌آموز / اصل 44 قانون‌ اساسی / کتب کمک آموزشی / سامانه توزیع کتب درسی
توزیع کتاب درسی توسط دولت، آن را بنگاه اقتصادی می‌کند/ آموزش و پرورش خود را مالک ۱۶ میلیون دانش‌آموز می‌داند/ تجمیع انحصار تولید، توزیع و نظارت در یک بخش زمینه‌ساز فساد است
ایلنا: محمد سلگی از اتحادیه کتابفروشان قرچک و مسئول پخش کتاب‌های درسی این شهرستان درباره ورود وزارت آموزش و پرورش به توزیع کتاب‌های درسی گفت: توزیع کتاب درسی از سوی…
وزارت آموزش و پرورش: کتاب‌های درسی امسال در کتاب‌فروشی‌ها عرضه نمی‌شود / سود ۱۷ درصدی می‌خواستند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
وزارت آموزش و پرورش: کتاب‌های درسی امسال در کتاب‌فروشی‌ها عرضه نمی‌شود / سود ۱۷ درصدی می‌خواستند
معاون توسعه و منابع پشتیبانی سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال کتاب‌های درسی در کتاب‌فروشی‌ها عرضه نمی‌شود، گفت: مخالف این نیستیم که کتاب‌فروشی‌ها کتب درسی بفروشند، چندین جلسه با اتحادیه‌های آن‌ها گذاشتیم و چند شرط را هم ذکر کردیم، اما بنا به دلایلی آن‌ها شرط‌های ما را نپذیرفتند. به آن‌ها گفتیم اگر مایلید کتاب درسی بفروشید باید به شکل شفاف در سامانه ما ثبت نام کنید و با قیمتی که ما می‌گوییم کتاب‌ها را به فرورش برسانید. اما آن‌ها اصرار داشتند که ما حداقل ۱۷ درصد سود می‎خواهیم و این باعث می‌شد آن‌ها عملا قیمت کتاب را افزایش دهند و ما این را نپذیرفتیم.
امسال کتاب درسی از کتابفروشی‌ها عرضه نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / قم / کتاب درسی / zwnj / کتابفروشی / امسال
امسال کتاب درسی از کتابفروشی‌ها عرضه نمی‌شود
معاون توسعه و منابع پشتیبانی سازمان پژوهش اظهار کرد: خیلی از این اصناف که کتاب درسی می‌فروشند،
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
مدارسِ کتابفروش
[لیلا مهداد] کتاب‌های درسی تمام مقاطع دیگر از کتابفروشی‌ها توزیع نمی‌شود. این مسئولیت بعد از این به دوش سامانه  « irtextbook» قرار گرفته تا در ‌سال تحصیلی پیش ‌رو فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه الکترونیکی و ثبت سفارش کتب درسی صورت بگیرد؛ تصمیمی که یکی از مهم‌ترین اهدافش به گفته محمدمهدی کاظمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، هزینه کمتر خانواده‌ها برای تهیه کتاب‌هاست. صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، کاهش تعداد کتاب‌های درسی منسوخ‌شده، کاهش توزیع کتاب‌های درسی چاپ سال‌های قبل، کاهش تعداد کتاب‌های درسی مرجوعی، اعمال نظارت دقیق‌تر بر نحوه توزیع و جلوگیری از هر گونه اعمال …
امسال کتاب درسی از طریق کتابفروشی‌ها عرضه نمی‌شود/ کتاب فروشی سنتی تبعات زیادی خواهد داشت/ توزیع کتب مبتنی بر سامانه فروش است
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
امسال کتاب درسی از طریق کتابفروشی‌ها عرضه نمی‌شود/ کتاب فروشی سنتی تبعات زیادی خواهد داشت/ توزیع کتب مبتنی بر سامانه فروش است
معاون توسعه و منابع پشیبانی سازمان پژوهش اظهار کرد: خیلی از این اصناف که کتاب درسی می‌فروشند، اصلا کتاب فروشی نیستند و ما فقط در تهران و قم اتحادیه کتاب فروشی درسی داریم و در حقیقت این‌هایی که اقدام به فروش کتاب می‌کنند، لوازم التحریر فروشی هستند.
کتب‌ درسی در سیستان و بلوچستان رایگان توزیع می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی / کتاب درسی / دانش‌آموزان / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
کتب‌ درسی در سیستان و بلوچستان رایگان توزیع می‌شود
تهران- ایرنا- معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: توزیع کتاب‌های درسی در سیستان و بلوچستان به صورت رایگان انجام می شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
احتمال تربیت جنسی دانش‌آموزان در قالب «برنامه درسی پنهان»
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی آموزشی درباره تربیت جنسی دانش‌آموزان به‌منظور جلوگیری از آسیب‌ها گفت: ممکن است، در کتاب درسی به آن پرداخته شود یا حتی امکان دارد، مطالب و نکاتی را به معلم انتقال بدهیم و معلم آن را تدریس کند، ولی به دانش‌آموز نگوییم.  به گزارش ایلنا، حسن ملکی بیان کرد: من اعتقاددارم که نمی‌توانیم به موضوع تربیت جنسی که یکی از ابعاد تربیت است، بی‌اعتنا باشیم و آن را نادیده بگیریم، اما ابهاماتی در اینجا وجود دارد که این ابهامات تا حدی مانع کار می‌شود.  او خاطرنشان کرد: بحث تربیت جنسی در مدارس اصلاً مورد غفلت ما نیست، اما یک سری محدودیت‌ها هم داریم، ضمن اینکه دستمان به دلیل محدودیت‌های آموزشی و اخلاقی در زمینه خیلی باز …
نمی‌توانیم به تربیت جنسی دانش آموزان بی‌اعتنا باشیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / تربیت جنسی دانش آموزان / آموزش و پرورش
نمی‌توانیم به تربیت جنسی دانش آموزان بی‌اعتنا باشیم
رییس سازمان پژوهش و برنامه یزی درسی آموزشی درباره تربیت جنسی دانش‌آموزان به منظور جلوگیری از آسیب‌ها گفت: ممکن است، در کتاب درسی به آن پرداخته شود یا حتی امکان دارد، مطالب و نکاتی را به معلم انتقال بدهیم و معلم آن را تدریس کند، ولی به دانش‌آموز نگوییم.
ثبت سفارش کتاب های درسی بیش از ۹۰درصد دانش آموزان ۹ پایه تحصیلی/دانش آموزان اتباع مشکلی نداشتند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سامانه سناد / اسداله مرتضایی / کتاب درسی / آموزش و پرورش / ستاد ملی مبارزه با کرونا
ثبت سفارش کتاب های درسی بیش از ۹۰درصد دانش آموزان ۹ پایه تحصیلی/دانش آموزان اتباع مشکلی نداشتند
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: قریب به ۱۰ میلیون دانش آموز که می شود بیش از ۹۰درصد دانش آموزان ۹پایه تحصیلی ثبت سفارش کتاب های درسی را انجام داده اند.
دو سناریو آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس از مهر ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دو سناریو آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس از مهر ۹۹
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از ورود «معارف انقلاب اسلامی» به کتب درسی از مهر سال آینده خبر داد و گفت: ۱۲ عنوان کتاب درسی در فنی و حرفه‌ای و کاردانش، "معارف" را مورد توجه قرار دادند. همچنین ۱۵ عنوان کتاب در دوره نظری به این معارف می پردازند. 
ورود «معارف انقلاب اسلامی» به لیست کتابهای درسی
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / کتب درسی / سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی / سال تحصیلی 1399 ـ 1400
ورود «معارف انقلاب اسلامی» به لیست کتابهای درسی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از ورود «معارف انقلاب اسلامی» به کتب درسی از مهر سال آینده خبر داد و گفت: ۱۲ عنوان کتاب درسی در فنی و حرفه‌ای و کاردانش، "معارف" را مورد توجه قرار دادند. همچنین ۱۵ عنوان کتاب در دوره نظری به این معارف می پردازند. 
قبول خرداد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
قبول خرداد
فرهاد یلدا|   این روزهای گرم،  روزهای امتحانات و ظهرهای پرت کردن کتاب درسی در گوشه کمد از شادی پایان مدرسه،  روزهای شربت آلبالوی دست‌ساز مادر بعد از امتحان ریاضی که 2 برگ پشت و رو سؤال داشت و تو در سالن امتحانات به شوق لاجرعه سرکشیدنش یکی‌یکی جمع و تفریق‌ها را روی کاغذ سفید با بوی تند جوهر در هم می‌آمیختی،  روزهای کولر غران سالن مدرسه که هر چه بیشتر صدا می‌داد کمتر خنک می‌کرد اما بوی پوشال‌های‌ تر و تازه‌اش امید کوچکی بود برای تحمل زمان 90دقیقه‌ای امتحان جغرافیا. آخ یادش بخیر روزهای قبولی خرداد و …
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / خرید کتاب درسی
مهلت یک هفته‌ای والدین برای خرید کتب درسی فرزندان
به گزارش فارس، مرتضی رئیسی حسنلنگی با بیان اینکه تاکنون 82درصد دانش آموزان استان در سامانه ثبت سفارش کتب درسی اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند، اظهارداشت: والدین تا 23 خردادماه 99 فرصت دارند با ورود به سامانه ثبت سفارش کتب درسی نسبت به خرید کتاب‌های دانش آموز خود اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / امام خمینی (ره) / کانون تربیت انقلاب اسلامی / گفتمان امام خمینی / مجلس یازدهم
مجلس یازدهم، گفتمان امام خمینی (ره) را در برنامه های آموزش و پرورش احیا کند
۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ یاد آور غیرت و هویت اسلامی مردمی است که اهانت  مزدوران غرب و دیکتاتوران بر  خلق به دین و علمای آن را تحمل نکردند و طلبه و معلم و دانشجو و بازاری در برابر گلوله های تانک و مسلسل طاغوت در مدرسه فیضیه قم و بعد از آن در شهرهایی از جمله تهران ،رامین مشهد ،شیراز و تبریز ایستادگی کردند و با نثار جان خویش به جهاد در مقابل دشمنان دین خدا  برخاستند و صفحات دیگری از مجاهدات های تاریخ اسلام در برابر فرعونیان را نگاشتند تا خود  به وجه الهی نظر کنند و آیندگان از آن بصیر ت گیرند و امام مجاهدان خمینی کبیر برای تبیین عمق فاجعه آن را برای همیشه عزای عمومی اعلام نمود ضمن گرامی داشت این روز تاریخی انتظار می رود موقعیت های درک قیام ۱۵ خرداد به عنوان بخشی از هویت ایرانی اسلامی …
میزان محتوای درسی تعلیمات دینی ویژه اقلیت‌های مذهبی در کنکور
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / اخلاق / پوشش / کتاب درسی / کنکور / وزارت آموزش و پرورش
میزان محتوای درسی تعلیمات دینی ویژه اقلیت‌های مذهبی در کنکور
ایلنا: سازمان سنجش آموزش کشور میزان پوشش محتوای کتاب درسی تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ۳ ویژه اقلیت های دینی پایه دوازدهم در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.
فروش کتاب درسی در کتاب‌فروشی، کورسوی امیدی که مخالفان بسیار دارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / کتاب درسی / کتابفروشی
فروش کتاب درسی در کتاب‌فروشی، کورسوی امیدی که مخالفان بسیار دارد
تهران-ایرناپلاس- فروش کتاب‌های درسی در کتاب‌فروشی‌ها در شرایطی مورد بررسی قرار گرفته که مدیران برخی از کتاب‌فروشی‌ها مخالف این فعالیت هستند و برخی آن را روشی برای سرپا نگه داشتن کتاب‌فروشی می‌دانند.
دسترسی به فایل‌ کتاب‌ های درسی در کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / دانشگاه علامه طباطبایی / کتاب درسی / دانشگاه ها / آموزش مجازی
دسترسی به فایل‌ کتاب‌ های درسی در کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه
فایل‌های کتاب‌های درسی فارسی مورد نیاز دانشجویان و اعضای هیئت علمی در سیستم کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی و سامانه به‌پژوه قابل دسترس‌ است.
متن روان «اقتصاد سیاسی تطبیقی»
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / اقتصاد / بیکاری / تورم / سیاسی / تطبیقی
متن روان «اقتصاد سیاسی تطبیقی»
اقتصاد سیاسی تطبیقی که اساسا یک متن درسی است، از چند ویژگی متمایز برخوردار است: 1- کتاب متنی تقریبا روان و قابل فهم دارد
ارزیابی اقتصادی طرح‌های صنعتی و خدماتی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / اقتصاد / کتاب درسی / zwnj / صنعتی / ارزیابی
ارزیابی اقتصادی طرح‌های صنعتی و خدماتی
کتاب «ارزیابی اقتصادی طرح‌های صنعتی و خدماتی» تالیف مهدی باصولی، عضو هیت علمی جهاددانشگاهی منتشر شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
جیب و جیبی
می‌گویند پیدایش کتاب‌های جیبی مربوط به عصر روشنگری است که کم‌کم حرف‌هایی مطرح شد که کلیسا خوشش نمی‌آمد و سر سبز را به باد می‌داد. بعد از آتش‌زدن ناشری در شهر لیون فرانسه (به سال 1546) بود که ملت فهمیدند قضیه جدی است. بنابراین آنهایی که حرف‌های دیگری داشتند می‌رفتند هلند که دور از واتیکان باشند، اما آن حرف‌ها حتی همانجا هم در طبقه‌بندی خطرناک‌ترین‌ها قرار می‌گرفت، بنابراین چاپخانه‌های هلندی فکر بکری کردند و قطعی را ابداع کردند که بشود کتاب‌های مورددار را سریع توی جیب لباس قایم کرد. بعدها که رفته‌رفته این حرف‌ها عادی شد و کلیسا هم بی‌خیال قضیه شد، کم‌کم قطع کتاب‌های جیبی هم مخصوص موضوعات دیگری …
توقف طرح توزیع کتب درسی توسط دولت در سال تحصیلی جدید
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / استانی-اجتماعی / وزارت آموزش وپرورش / توزیع کتاب درسی / استان فارس
توقف طرح توزیع کتب درسی توسط دولت در سال تحصیلی جدید
اتحادیه کتابفروشان استان فارس به کمپین "نامه به رهبری مبنی بر منع ورود دولت در توزیع کتب درسی" پیوست، کمپینی که درخواست‌شان کمک به فعالان کتاب و نوشت افزار فروش با جلوگیری از قطع ارتباط دانش آموزان و والدین آنان به واسطه توزیع اینترنتی کتب درسی، خصوصا در شرایط کنونی اقتصادی، است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / تعطیلی مدارس / شیوع کرونا
جدول نهایی تفکیک محدوده ۸۰ و ۲۰ درصدی محتوای امتحانات نهایی
به گزارش فارس، از اوایل اسفند مدارس کشور به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تعطیل شد؛ تا آن زمان دانش‌آموزان پایه دوازدهم حدود 80 درصد محتوای آموزشی کتاب درسی فرا گرفته بودند و در ایام تعطیلی مدارس، آموزش‌های دانش آموزان از طریق تلویزیون و فضای مجازی ادامه داشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •