پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
اختلالات اضطرابی
اختلالات اضطرابی ریشه ژنتیکی دارند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
اختلالات اضطرابی ریشه ژنتیکی دارند
تهران- ایرنا- نتایج بزرگترین مطالعه ژنتیکی که تا به امروز در مورد اضطراب انجام شده است از ارتباط بخش‌هایی از ژنوم انسان با افزایش خطر بروز اختلالات اضطرابی پرده برداشت.
  ژنتیک  اختلالات اضطرابی
علائم آسیب های روانی در کودکان/علل بروز اختلالات اضطرابی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بهداشت و سلامت
علائم آسیب های روانی در کودکان/علل بروز اختلالات اضطرابی
یک فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان، اختلالات اضطرابی را از پیامدهای مواجهه کودکان با اخبار ناگوار عنوان کرد.
  افسردگی  روانپزشکی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
اضطراب جدایی در کودکان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
اضطراب جدایی در کودکان
نازنین شهریاری ـ  روانپزشک اختلالات اضطرابی از شایع‌ترین اختلالات دوران کودکی و نوجوانی است. در دوران شیرخوارگی اضطراب جدایی یک پدیده رشدی طبیعی است که نشان می‌دهد کودک نسبت به حضور مادر خود آگاه است. این اضطراب در سن ٩ تا ١٨ماهگی هنجار بوده و تا حدود 2.5سالگی کاهش می‌یابد. این کاهش به کودکان خردسال امکان می‌دهد در مهد کودک و مراکز پیش‌دبستانی به‌راحتی دوری از والدین را تحمل کنند. زمانی تشخیص اختلال اضطراب جدایی مطرح می‌شود که اضطراب مفرط و نامتناسب با سطح رشد کودک، هنگام جدایی از شخص مورد دلبستگی …
نکاتی مهم درباره شیوع اضطراب و افسردگی  
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / وبگردی
نکاتی مهم درباره شیوع اضطراب و افسردگی  
بر اساس آمارها، تنها در ایالات متحده 6.7 درصد از بزرگسالان آمریکایی از اختلال افسردگی عمده یا افسردگی بالینی رنج می برند و 18 درصد از مردم نیز سالانه از اضطراب رنج می برند. متأسفانه ، تنها 36.9 درصد از مبتلایان به اختلالات اضطرابی درمان مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
علل ایجاد اختلالات اضطرابی در کودکان و نوجوانان
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ / بهداشت و سلامت
علل ایجاد اختلالات اضطرابی در کودکان و نوجوانان
اضطراب کودکان و نوجوانان یکی از شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی محسوب می‌شود. اضطراب یا تشویش یک احساس ناخوشایند و مبهم هراس و نگرانی با منشا ناشناخته است که به فرد دست می‌دهد و می‌تواند کیفیت زندگی افراد را کاهش داده و بخصوص در کودکان و نوجوانان مشکلات بسیاری را فراهم نماید زیرا سرچشمه بسیاری از ناراحتی‌های ظاهراً غیر منطقی نوجوانان اضطرابی است که از عوامل گوناگون ناشی می‌شود.
۲۰۰۰۰۰۰۰ نفر دچار اختلالات روانی
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۴ / بهداشت و سلامت
۲۰۰۰۰۰۰۰ نفر دچار اختلالات روانی
کارشناسان بر این باورند که این روزها با افزایش نرخ تورم، گرانی‌ها، مشکلات شهرنشینی، بیکاری و کاهش درآمدها، آمار افسردگی و اختلالات روانی نیز در کشور به شکل قابل توجهی رو به‌ رشد است و در آخرین آمار، وزارت بهداشت از افزایش آمار افسردگی و اختلالات روانی در جامعه خبر می‌دهد. طبق آمار رسمی این وزارتخانه که چندی پیش منتشر شد، ۱۲.۵‌درصد مردم افسردگی، ۲۵ درصد دچار اختلالات روانی و ۱۴.۶‌درصد از جمعیت کشور نیز دارای اختلالات اضطرابی هستند.
واقعیت افسرده سلامت روان جامعه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ / بهداشت و سلامت
واقعیت افسرده سلامت روان جامعه
آمارهای وزارت بهداشت حاکی از وجود اختلالات روحی در بین 23.6(بیست و سه و شش‌دهم درصد) مردم کشورمان است که از این تعداد 12.7درصد (دوازده و هفت‌دهم‌درصد) مبتلا به اختلالات افسردگی و 14.6(چهارده و شش‌دهم درصد) نیز دارای اختلالات اضطرابی هستند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
دوره‌ توانمندسازی و ارتقای مشاورین و پرستاران در ماهشهر برگزار شد
در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر، مجموعه دوره‌های توانمندسازی و ارتقای مشاورین و پرستاران ‏با طراحی و برنامه‌ریزی حوزه مشاور مسئولیت اجتماعی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، هماهنگی موسسه مدارس غیرانتفاعی ‏پتروشیمی، آموزش و پرورش شهرستان و کارگروه بانوان و خانواده شرکت‌های پتروشیمی و همچنین پشتیبانی و اجرای مدیریت فرهنگی و ‏مرکز مشاوره شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات پتروشیمی در سطح شهرستان بندر ماهشهر برگزار می‌شود.‏به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مجموعه دوره‌های مرتبط با توانمندسازی و ارتقای مشاورین مدارس آموزش ‏و پرورش، مشاورین مدارس موسسه غیرانتفاعی پتروشیمی و مشاورین مراکز تخصصی مشاوره شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات ‏پتروشیمی ماهشهر در راستای استانداردسازی …
کتاب، داروی کاهنده اندوه اجتماعی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بهداشت و سلامت
کتاب، داروی کاهنده اندوه اجتماعی
در همه دوران‌ها و در هر سرزمینی، روزگاری پیش می‌آید که جامعه التهاب را تجربه می‌کند و در چنین شرایطی کتاب‌ها می‌توانند مثل یک دارو از التهاب و یا اندوه جامعه بکاهد. کتاب در همه دوره‌های تاریخی نقش ویژه‌ای داشته است، هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند نقش این یار قدیمی را در رویدادهای مهم و تاثیرگذار انکار کند و آن را نادیده بگیرد، تاریخ ایران هم سرشار از کتاب‌هایی است که در بزنگاه‌های تاریخی نقشی پررنگ داشته‌اند.
  اختلالات اضطرابی  معرفی کتاب  کتاب  جامعه
نشانگرهای اختلالات روان در زنان خانه‌دار ایرانی بیشتر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / بهداشت و سلامت
نشانگرهای اختلالات روان در زنان خانه‌دار ایرانی بیشتر است
تهران- ایرنا- عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: نشانگرهای اختلالات اعصاب و روان مانند افسردگی در بیشتر نقاط دنیا در زنان شاغل بیشتر از زنان خانه‌دار است اما در ایران برعکس است که نشان می‌دهد محیط خانه احتیاج به یک اصلاح اساسی دارد.
  اختلالات اضطرابی  اختلالات روان  سلامت زنان  فرهنگستان علوم پزشکی
آلودگی هوا افسردگی را تشدید می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / بهداشت و سلامت
آلودگی هوا افسردگی را تشدید می‌کند
تهران- ایرنا- یک روانپزشک و روان درمانگر گفت: افسردگی فصلی یکی از انواع اختلالات خلقی است که به صورت دوره‌ای در فصول سرد سال بیشتر در بین افراد دارای زمینه بیماری های روانی و عصبی،‌ مشاهده و در زمان وارونگی هوا که آلودگی به همراه دارد،‌ تشدید می شود.
  اختلالات اضطرابی  سلامت روان  آلودگی هوا  بهداشت و سلامت  نفسِ تنگ شهرها
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اجتماعی
پنیک یا وحشت‌زدگی چیست؟
یکی از اختلالات اضطرابی که برخی افراد را درگیر خود می‌کند، حملات پانیک یا وحشت‌زدگی است. در حقیقت حمله اضطراب شدید همراه با احساس مرگ قریب‌الوقوع را اختلال وحشت‌زدگی می‌نامند.
ترس از مرگ، عامل اصلی بسیاری از هراس‌ها و اضطراب‌ها است
زومیت / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / فناوری
ترس از مرگ، عامل اصلی بسیاری از هراس‌ها و اضطراب‌ها است
آیا اختلالات اضطرابی از ترسی عمیق‌تر نشات می‌گیرند؟ برخی مطالعات نشان داده‌اند که ترس از مرگ می‌تواند عامل اصلی بروز اضطراب و انواع اختلالات اضطرابی باشد.
فوبیای اجتماعی با تجویز دارو و روان شناختی درمان می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اجتماعی
فوبیای اجتماعی با تجویز دارو و روان شناختی درمان می‌شود
تهران- ایرنا- عضو انجمن علمی روانپزشکان گفت: افرادی که مبتلا به فوبیای اجتماعی هستند، دائماً سعی می کنند از محیط های جمعی دوری کنند، این افراد از سخنرانی یا حرف زدن در جمع، غذا خوردن در رستوران، انجام کاری در حضور دیگران ترس دارند، این اختلال مانند سایر اختلالات اضطرابی به درمان های دارویی و روان شناختی نیاز دارد.
  فوبیا  سلامت روان
آمار اختلالات روان در ایرانیان/ ضرورت خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
آمار اختلالات روان در ایرانیان/ ضرورت خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات بهداشتی و درمانی در خصوص بیماران روان گفت: از ۲۳.۶درصد افرادی که در گروه ۱۵ تا ۶۴ساله نیازمند مداخله روانپزشکی شناخته شده‌اند، ۱۲.۷ درصد دارای اختلال افسردگی و ۱۴.۶درصد دارای اختلالات اضطرابی هستند.
  هفته سلامت روان  وزارت بهداشت  اختلالات افسردگی  طرح سراج