دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
استخوان
ورزش سه / ۲۷ ساعت قبل / ورزشی
اولتیماتوم هافبک عراقی‌؛/ فرصت ده روزه؛ کارد به استخوان بشار رسید!
بشار رسن 10 روز به باشگاه پرسپولیس فرصت داده تا مطالباتش را پرداخت کنند.
اینجا فقر، سیل و بی‌خانمانی تا مغز استخوان را می‌سوزاند/ مردم: می‌ترسیم که فراموش شویم
روزنامه آرمان ملی / ۲ روز قبل / اجتماعی
اینجا فقر، سیل و بی‌خانمانی تا مغز استخوان را می‌سوزاند/ مردم: می‌ترسیم که فراموش شویم
دوباره برگشتیم سر خانه اول؛ فقر و نداری... همان جایی که سالها قبل از آن گفتیم و برای برآورده شدن حقوق اولیه مردم بارها نوشتیم اما حالا بازهم سر خانه اول هستیم... اینجا فقر، محرومیت، نداری و حالا هم سیل و آوارگی و بی‌خانمانی تا مغز استخوان مردم و روستائیان را می سوزاند.
مردم سیل زده سیستان و بلوچستان: می‌ترسیم که فراموش شویم
شفقنا / ۲ روز قبل / ...
مردم سیل زده سیستان و بلوچستان: می‌ترسیم که فراموش شویم
شفقنا- دوباره برگشتیم سر خانه اول؛ فقر و نداری… همان جایی که سالها قبل از آن گفتیم و برای برآورده شدن حقوق اولیه مردم بارها نوشتیم اما حالا بازهم سر خانه اول هستیم… اینجا فقر، محرومیت، نداری و حالا هم سیل و آوارگی و بی‌خانمانی تا مغز استخوان مردم و روستائیان را می سوزاند. ایلنا نوشت: اینجا بلوچستان است؛ روستا […]
  سیل  سیل زدگان  سیل سیستان و بلوچستان  مردم سیل زده
آیت‌الله سیستانی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد + تکمیلی: عمل جراحی با موفقیت انجام شده است
الف / ۳ روز قبل / سیاسی
آیت‌الله سیستانی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد + تکمیلی: عمل جراحی با موفقیت انجام شده است
دفتر آیت‌الله سیستانی اعلام کرد که ایشان شب گذشته دچار شکستگی از ناحیه استخوان پا شده و امروز تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند.
  آیت‌الله سیستانی
برخی داروهای دیابت ریسک نقرس را کاهش می دهند
مهر / ۴ روز قبل / بهداشت و سلامت
برخی داروهای دیابت ریسک نقرس را کاهش می دهند
تحقیق جدید نشان می دهد داروهای موسوم به «بازدارنده های SGLT2» که برای کاهش قندخون در افراد دیابتی استفاده می شود موجب کاهش ریسک ابتلا به نقرس هم می شود.
  دیابت  قندخون  دردهای استخوانی
درمان سرطان خون با واکسن جامد
ایسنا / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
درمان سرطان خون با واکسن جامد
پژوهشگران "دانشگاه هاروارد" (Harvard University) اخیرا موفق به توسعه واکسن جامد کرایوژل شده‌ و توسط آن موفق به درمان و جلوگیری از نوعی از سرطان خون در موش‌ها شده‌اند.
  واکسن  سرطان خون  لوسمی حاد مغز استخوان
استفاده از لوازم آرایشی باعث افزایش احتمال ابتلا به
همشهری‌آنلاین / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
استفاده از لوازم آرایشی باعث افزایش احتمال ابتلا به "سرطان پستان"
پژوهشگران آلمانی می‌گویند مصرف محصولات آرایشی ــ بهداشتی حاوی آلومینیوم می‌تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان پستان، مشکلات جنینی، اختلالات رشد عصبی و آسیب به کلیه، کبد و استخوان شود.
6 اثر منفی ورزش بر پوست!
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
6 اثر منفی ورزش بر پوست!
زمانی که تعریق صورت می گیرد، بدن رطوبت خود را از دست می دهد که پوست نیز از این شرایط مستثنی نیست. ورزش در فضای باز و زیر نور خورشید می تواند از دست دادن آب بدن را هرچه بیشتر افزایش دهد.احتمالا می دانید که ورزش می تواند چه تاثیر قابل توجهی بر شرایط سلامت و تندرستی شما داشته باشد که از بهبود سلامت قلبی‌عروقی تا تقویت استخوان ها و عضلات و افزایش قدرت مغز را در بر می گیرد. اما شاید شگفت زده شوید اگر بدانید که ورزش می تواند به روش هایی منفی و مثبت پوست را تحت تاثیر قرار دهد.
دلبستگی‌های خاص آقای
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
دلبستگی‌های خاص آقای "تعویض دنده"!
قدرت نمایی زمستان شروع شده. سرمای استخوان سوز و گزنده‌ی هوای بغض گرفته بیرون با همه قوایش به دل مغازه ساده و شلوغش هجوم می‌آورد.
  آفرود  کرمانشاه  استانی-ورزشی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
پرواز و دور شدن سخت است
امیر حسین ذاکری ‪-‬ غم حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و مرگ برخی هموطنان و مسافرانی از دیگر کشورها چنان ما را آشفته ساخت که جز چند خط شعری آن هم از هاتف اصفهانی توان وصف این مصیبت نیست.جز آنکه بگوییم جدایی سخت است پرواز بی‌فرود سخت است تحمل بار سنگین اندوه سخت است. چقدر پر کشیدن و پرواز و دور شدن سخت است.. این چند خط شعر هاتف تقدیم به باز ماندگان این حادثه و هر که عزیزی در حادثه‌ای از دست داده است.جدایی چو نی نالدم استخوان از جداییفغان از جدایی فغان از جداییقفس به بود بلبلی را که نالدشب و روز در آشیان از جداییدهد یاد از نیک بینی به گلشنبهار از وصال و خزان از جداییچه سان من ننالم ز هجران که نالدزمین از فراق، آسمان از جداییبه هر شاخ این باغ مرغی سرایدبه لحنی دگر داستان از جداییچو شمعم به جان آتش …
جنایت پنهان در باغ‌وحش‌های ایران؛ پنهانکاری در مرگ حیوانات باغ‌وحش‌ها و عدم‌نظارت سازمان حفاظت محیط ‌زیست، دست قاچاقچیان را برای تداوم زنجیره تأمین باز گذاشته است
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
جنایت پنهان در باغ‌وحش‌های ایران؛ پنهانکاری در مرگ حیوانات باغ‌وحش‌ها و عدم‌نظارت سازمان حفاظت محیط ‌زیست، دست قاچاقچیان را برای تداوم زنجیره تأمین باز گذاشته است
ابتلا به آرتروز، افسردگی، زخم معده، شکستگی استخوان و در‌رفتگی مفاصل و... فقط مربوط به انسان‌ها نمی‌شود. سایر گونه‌های جانوری نیز به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوند اما این بیماری‌ها عموما حاصل اسارت آنها در باغ‌وحش‌هایی است که انسان برای سرگرمی و تجارت ساخته است.
زندگی منهای سرطان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بهداشت و سلامت
زندگی منهای سرطان
«۱۰ سالم بود مبتلا به سرطان شدم. نه من و نه خانواده ام نمی دانستیم سرطان چه بیماری ای است. آن زمان کلمه سرطان تابو بود و ترس به جان هر کسی می انداخت». اینها صحبت های وحید است. پسر جوانی که روزگاری با سرطان دست و پنجه نرم می کرد. وحید تجربه ای از کودکی ندارد. خاطراتش با سرنگ و تزریق و شیمی درمانی و قدم زدن در راهروهای بیمارستان گره خورده است.
  سرطان معده  سرطان ریه  سرطان پستان  سرطان پروستات  سرطان پوست  سرطان پروستات  سرطان دهانه رحم  سرطان مغز  سرطان روده بزرگ  سرطان استخوان
هزینه ۱۹ میلیاردی پیوند عضو در ۹۷ / اقبال کم برای اهدای
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بهداشت و سلامت
هزینه ۱۹ میلیاردی پیوند عضو در ۹۷ / اقبال کم برای اهدای "قلب"
مدیرکل طرح و برنامه‌ هیات‌ امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات هیات‌امنا در حوزه پیوند، گفت: در سال ۹۷ به طور کلی ۱۹.۸ میلیارد تومان برای انجام چهار نوع پیوند از سوی هیات‌امنا هزینه شده است.
  پیوند عضو  پیوند مغز استخوان  پیوند کلیه  پیوند قلب  عمل پیوند ریه  پیوند کبد  وزارت بهداشت
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
افسار زدن به قند قاتل
مبتلایان به بیماری دیابت که بدن‌شان از ساخت انسولین عاجز است، بیش از هر کس دیگری اهمیت وجود این هورمون را در ‏بدن درک می‌کنند. در افراد دیابتی سوخت و ساز گلوکز در بدن دچار اختلال می‌شود و سطح قند در پلاسمای خون ‏افزایش می‌یابد. در این حالت رگ‌های ریز اعضا و جوارح داخلی بدن منهدم شده و این اختلال خصوصاً روی اعضایی ‏چون کلیه‌ها و چشم‌ها اثرات تخریبی جبران ناپذیری به جای می‌گذارد. برای افرادی که بدن‌شان توانایی تولید انسولین را از ‏دست داده تنها راه برای داشتن یک زندگی نرمال تزریق این هورمون به شکل روزانه است و شاید باور نکنید که این مهم تا ‏همین یک قرن پیش میسر نبود. یعنی دقیقا تا 98‌سال پیش در چنین روزی، برابر یازدهم ژانویه …
تاثیر آلودگی هوا بر استخوان ها/ رژیم غذایی مناسب بیمار پیوند کلیه
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / بهداشت و سلامت
تاثیر آلودگی هوا بر استخوان ها/ رژیم غذایی مناسب بیمار پیوند کلیه
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
  آلودگی هوا  پوکی استخوان  رژیم غذایی مدیترانه ای  پیوند کلیه
آشنایی با تاندونیت مچ دست
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بهداشت و سلامت
آشنایی با تاندونیت مچ دست
مچ دست انسان دارای تاندون های بسیاری است. به همراه هم، آنها امکان حرکت مچ، کف دست و انگشتان را فراهم می کنند.تاندونیت مچ دست به التهاب تاندون یا زردپی در این قسمت از بدن گفته می شود. تاندون ها طناب های فیبری و ضخیمی هستند که عضلات را به استخوان ها متصل می کنند.
نیما و خشم حقیقت
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فرهنگی و هنری
نیما و خشم حقیقت
نام نیما، بغض را بر گلوی ناطق جاری می‌کند. نطقِ ناطق اگر از منطق و سرچشمه یک دیدگاهِ فلسفی جاری شود، اشک میراث این بغض خواهد شد و اگر نطقِ ناطق از کج فهمی باشد، این بغض بر گلویش استخوان می‌شود برای رهایی از خفگی، تف خواهد کرد.
تاثیر آلودگی هوا بر سلامت استخوان‌ها
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تاثیر آلودگی هوا بر سلامت استخوان‌ها
آلودگی هوا نه تنها ریسک سرطان ریه، سکته و بیماری های تنفسی را افزایش می دهد، بلکه برای سلامت استخوان ها هم مضر است.
ترمیم و بازسازی استخوان با مواد بیولوژیک جدید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
ترمیم و بازسازی استخوان با مواد بیولوژیک جدید
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه اورگان در آمریکا موفق به توسعه ترکیبی شده‌اند که برای ترمیم و رشد استخوان آسیب‌دیده به کار می‌رود و به میزان ۵۰ درصد از رشد ناخواسته استخوان در بافت نرم جلوگیری می‌کند.
  استخوان مصنوعی  سرطان استخوان
اخبار سلامت ۱۴دی ۹۸
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / فیلم
اخبار سلامت ۱۴دی ۹۸
دراین بخش از اخبار سلامتی( ۱۴ دیماه ۹۸) به نقش کاهش خطر ابتلا به۷ نوع سرطان با ۲۰ دقیقه پیاده روی روزانه، تاثیرات مخرب آلودگی هوا در تضعیف استخوان های بدن ، نقش زردچوبه در توقف رشد سلول های سرطانی و ارایه راهکار جدید در ترمیم قلب آسیب دیده آشنا می شوید.
  ورزش  سرطان  سرطان سینه  بهداشت و سلامت
توسعه یک زیست‌ماده جدید برای ترمیم استخوان‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
توسعه یک زیست‌ماده جدید برای ترمیم استخوان‌ها
ترمیم استخوان‌های آسیب دیده همواره با مشکل تشکیل استخوان جدید و ناخواسته در بافت نرم اطراف همراه است که اکنون این عارضه به همت دانشمندان دانشگاه "اورگان" در حال حل شدن است.
  استخوان  پروتئین
آلودگی هوا استخوان های بدن را شکننده می کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / فناوری
آلودگی هوا استخوان های بدن را شکننده می کند
تحقیقی جدید نشاندهنده ارتباط میان آلودگی هوا و شکننده تر شدن استخوان های بدن انسان است.
  آلودگی هوا  هندوستان  تحقیقات علمی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
نقش ویتامین «د» در پیشگیری از ابتلا به عفونت
پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگن آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند ویتامین «د» می‌تواند توانایی سیستم ایمنی بدن در جلوگیری از ابتلا به عفونت‌ها را افزایش دهد.به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان دانشگاه ایالتی اورگن در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند ویتامین «د» نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به عفونت دارد و در آزمایشات دریافته‌اند استفاده از ویتامین «د» می‌تواند تعداد باکتری‌های ایجاد کننده بیماری در زخم‌های پوستی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.ویتامین «د» را که کلسیفرول می‌نامند، یکی از ویتامین‌های لازم برای بدن و از ویتامین‌های محلول در چربی است‌ که به رشد و استحکام استخوان‌ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند. این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع …
افزایش میزان مراجعه مبتلایان به مشکلات گردن و کمر به مراکز درمانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / بهداشت و سلامت
افزایش میزان مراجعه مبتلایان به مشکلات گردن و کمر به مراکز درمانی
تهران - ایرنا - رییس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، مشکلات گردن و کمر را از مهم ترین دلایل مراجعه به مراکز درمانی برشمرد و گفت: طی سال‌های اخیر میزان مراجعه مردم به دلیل این مشکلات به مراکز درمانی افزایش یافته است.
  فیزیوتراپی  پوکی استخوان  توانبخشی
چرا باید به سلامت پاهای خود اهمیت بدهید؟ 
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / وبگردی
چرا باید به سلامت پاهای خود اهمیت بدهید؟ 
عملکرد پا از لحاظ تئوری بسیار ساده است: استخوان ها ، رباط ها و ماهیچه ها برای تحمل وزن با یکدیگر کار می کنند و به عنوان اهرمی برای حرکت شما خدمت می کنند. اما وقتی این مکانیسم خاموش باشد ، می تواند باعث بروز مشکلاتی در مچ پا ، زانو  و کمر شما شود.
رعایت این نکات به افزایش عمرتان کمک می کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / وبگردی
رعایت این نکات به افزایش عمرتان کمک می کند
وقتی افراد 50 سالگی خود را می گذرانند ، فشار خون بسیار متداول می شود، مشکلات مرتبط با سبلمتی عمومی رایج می شود و مواردی مثل پوکی استخوان نیز محتمل تر می شود. اما برخی راهکارهای ساده می تواند از مشکلات شما پیشگیری کند.
گوشت قرمز | آخرین قیمت در بازار
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
گوشت قرمز | آخرین قیمت در بازار
شفقنا اقتصادی _ راسته با استخوان گوسفندی هرکیلو به قیمت ۷۵ هزار و ۵۰۰ تومان درغرفه های تره بار به فروش می‌رسد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:  قیمت انواع گوشت تازه گوساله و گوسفندی وارداتی در غرفه های تره بار به شرح زیر است : شما می توانید قیمت  را در صفحه اقتصادی باشگاه خبر نگاران جوان […]
بسیاری از سرطان‌ها با خون بند ناف قابل درمان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
بسیاری از سرطان‌ها با خون بند ناف قابل درمان است
فوق تخصص خون و سرطان و پیوند مغز و استخوان به خانواده‌ها توصیه کرد با بانک خون بند ناف رویان ارتباط برقرار و نسبت به تهیه سلول‌های بنیادی فرزندان خود اقدام کنند و مطمئن باشند در آینده آثار مثبت آن را خواهند دید.
کلسیم چیست؛ انواع ترکیبات کلسیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
کلسیم چیست؛ انواع ترکیبات کلسیم
کلسیم پنجمین عنصر فراوان در بدن است و بخش عمده آن ساختار استخوان را تشکیل می‌دهد در واقع کلسیم نقش مهم فیزیولوژیکی را ایفا می‌کند که برای یکپارچگی عملکرد سیستم عصبی و عضلانی ضروری است و برای عملکرد طبیعی قلب ضروری است و یکی از عواملی است که در مکانیسم‌های درگیر در انعقاد خون عمل می‌کند.
  پوست  پوکی استخوان  درمان بیماری  قلب  مو
تفاهم نامه محک با بیمارستان گاسلینی ایتالیا
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
تفاهم نامه محک با بیمارستان گاسلینی ایتالیا
 به نقل از روابط عمومی محک، تفاهم‌نامه‌ای مشترک میان بیمارستان محک و بیمارستان کودکان گاسلینی از ایتالیا با حضور سفیر ایتالیا، اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره و مدیرعامل محک، مدیر عامل، مدیر بخش برنامه‌ریزی و کنترل و رئیس بخش خون، آنکولوژی و پیوند مغز استخوان بیمارستان گاسلینی و متخصصان بیمارستان محک روز چهارشنبه ۲۷ آذر در محل سفارت ایتالیا منعقد شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
مصرف شیر؛ انتخاب نیست بلکه اضطرار است
مشاور انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: در کشور ما همیشه به جای هزینه برای پیشگیری به دنبال ساخت بیمارستان‌های بیشتر و افزودن تعداد تخت‌های بیمارستانی هستیم، به عبارت دیگر سیستم کشور ما سیستم بیمارمحور است.به گزارش ایلنا، حسین چمنی با اشاره به اهمیت مصرف لبنیات در حفظ سلامت دستگاه گوارش و اسکلت افراد جامعه، اظهار کرد: سرانه مناسب مصرف لبنیات برای حفظ سلامت افرد 270 کیلوگرم است در حالی که در خوش‌بینانه‌ترین حالت سرانه مصرف این مواد سودمند در کشور ما یک سوم مصرف استاندارد است. مرکز آمار ایران به عنوان یک مرجع رسمی، میزان تولید شیر در کشور را 6.7 میلیون تن در سال و وزارت جهاد کشاورزی میزان آن را 10 میلیون تن اعلام کرده‌اند، در حالی که میزان جذب شیر برای تولید مواد لبنی در صنایع حداکثر 8 میلیون …
تصاویر /  هیجان اسکیت روی یخ در روزهای کریسمس
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / عکس
تصاویر / هیجان اسکیت روی یخ در روزهای کریسمس
پاتیناژ یا اسکیت روی یخ تفریحی هیجان انگیز و محبوب است که روی یخ های طبیعی یا مصنوعی انجام می شود. گمان می رود که این ورزش نخستین بار ۴ هزار سال پیش درجنوب فنلاند اتفاق افتاد. در گذشته کفش های مخصوص اسکیت از استخوان حیوانات ساخته می شد و بعدها چوبی و در قرن ۱۳ تیغه های فلزی جایگزین شدند. اسکیت روی یخ امروزه یک ورزش رقابتی ، نوعی حمل و نقل و تفریحی برای سرگرم شدن است. نخستین رقابت جهانی مردان در اسکیت روی یخ در سال ۱۸۹۶ در روسیه برگزار شد. نخستین رقابت جهانی زنان در اسکیت روی یخ در سال ۱۹۰۶ در سوئیس برگزار شد. در روزهای نزدیک به کریسمس و سال نو در نزدیکی بازارهای محلی هر شهر پیست اسکیت سوای روی یخ برپا می شوند.
روش جذب بهتر قرص کلسیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بهداشت و سلامت
روش جذب بهتر قرص کلسیم
کلسیم یکی از مواد مورد نیاز بدن است که باعث استحکام استخوان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، به دلیل اهمیت جذب مناسب کلسیم در ادامه شما را با خوراکی هایی آشنا می کنیم که با مصرف آن ها جذب کلسیم بهتر انجام می شود.
وقتی که کارد به استخوان خبرنگار می‌رسد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
وقتی که کارد به استخوان خبرنگار می‌رسد
شاید برایتان پیش آمده باشد که مکررا با فردی تماس گرفته و هر بار نیز با بوق اشکال و یا رد تماس مواجه شوید و یا هیچ واکنشی از سمت مشترک موردنظر دریافت نمی‌کنید! این موضوع برای خبرنگاران آذربایجان شرقی به خوبی قابل درک است، چراکه با چالشی به نام «پاسخگو نبودن برخی مسئولان» روبه رو هستند.
  استانی-سیاسی  پاسخگویی مسئولان به رسانه‌ها  رسانه‌های مجازی  خبرگزاری‌ها
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
۹ نشانه ای که می گویند باید مصرف شیر را کنار بگذارید
مصرف شیر می تواند علت بسیاری از مشکلات جسمانی شما، از شکستگی استخوان گرفته تا احساس خستگی باشد. بله درست متوجه شدید. از آنجایی که از دوران کودکی به ما گفته اند شیر یک ماده ی غذایی پر خاصیت است و به همین دلیل باید آن را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانیم، ممکن است حتی شک نکنید که عامل اصلی مشکلات تان مصرف شیر است. در ادامه به نشانه هایی می پردازیم که می گویند باید دیگر مصرف شیر را کنار بگذارید.
مصرف ویتامین د به تنهایی برای جلوگیری از شکستگی استخوان کافی نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
مصرف ویتامین د به تنهایی برای جلوگیری از شکستگی استخوان کافی نیست
جدیدترین بررسی روی مطالعات تاکنون انجام شده نشان می‌دهد مصرف ویتامین…
  ویتامین دی  شکستگی استخوان  کلسیم
عملیاتی شدن فرایند ساخت سازه‌ طبیعی استخوان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بهداشت و سلامت
عملیاتی شدن فرایند ساخت سازه‌ طبیعی استخوان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد
در حالی که کشفیات تازه‌ دانشمندان، خبر از وجود سلول‌های بنیادی در بافت‌های بزرگسالان می‌دهد، محققان ستاد سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در حال بررسی روش‌های تلفیقی برای ساخت سریع‌تر سازه‌های بازساختی هستند.
  استخوان  دانشگاه علوم پزشکی مشهد  سلول بنیادی
11 راه برای کاهش درد زایمان بدون استفاده از دارو
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بهداشت و سلامت
11 راه برای کاهش درد زایمان بدون استفاده از دارو
خانم باردار ابتدا باید بتواند دردهای واقعی و دردهای کاذب را از یکدیگر تشخیص دهدنویسنده : فرنگیس یاقوتی |مترجمشاید برای شما جالب باشد که بدانید بدن انسان در حالت عادی توانایی تحمل ۴۵ واحد درد را دارد، این در حالی است که یک مادر، هنگام زایمان طبیعی به طور متوسط ۵۷ واحد درد را تحمل می‌کند که این درد معادل شکستن همزمان ۲۰ استخوان بدن است.
سفال تاریخی و استخوان انسان در حفاری شهر دامغان کشف شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
سفال تاریخی و استخوان انسان در حفاری شهر دامغان کشف شد
سمنان-ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: بقایای استخوان انسان و سفال‌های قدیمی در حفاری‌های طرح جامع امامزادگان جعفر (ع) و محمد (ع) دامغان رویت شد.
  ساخت و ساز غیرمجاز  اوقاف و امور خیریه  حفاری  وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی  میراث فرهنگی  دامغان
خبر شهادت سردار فضلی تکذیب شد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سیاسی
خبر شهادت سردار فضلی تکذیب شد
مشکلات سلامت سردار فضلی در ماه‌های اخیر منجر به شیمی‌ درمانی وی شد و چند روز پیش انجام عمل پیوند مغز استخوان در یکی از مراکز درمانی در تهران برآیند جراحات و صدماتی است که به دلیل استنشاق گازهای شیمیایی در دوران جنگ تحمیلی دچار مشکلات ریوی نیز شده است.
  سیاست  سردار فضلی  تکذیب شهادت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
حوادث آبان‏ماه استخوان لای زخم باقی نماند
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‏تر درباره چگونگی کشته‏شدن تعدادی از هم‏وطنان در حوادث آبان‏ماه با شجاعت و صراحت شفاف‏سازی صورت گیرد، گفت که این حوادث استخوان لای زخم باقی نماند. به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «در ‏جریان افزایش نرخ بنزین و به تبع آن اعتراضات صورت‏گرفته به این تصمیم در همان زمان طی نامه‌ای به رئیس محترم مجلس پیشنهادهایی را مطرح کردیم از جمله حضور روسای قوا و مسئولان اقتصادی و امنیتی در جلسه غیرعلنی مجلس برای پاسخ‏دهی به سوالات نمایندگان مردم که متاسفانه این امر صورت نگرفت و اگر هیئت رئیسه شرایط حضور مسئولان را در جلسه غیر‏علنی فراهم می‌کرد حداقل نمایندگان از پیدا و پنهان اتفاقات صورت‏گرفته مطلع می‌شدند. معتقدم …
درباره جانباختگان هموطنان شفاف سازی شود/ نگذاریم حوادث آبان ماه استخوان لای زخم باقی بماند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
درباره جانباختگان هموطنان شفاف سازی شود/ نگذاریم حوادث آبان ماه استخوان لای زخم باقی بماند
محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: باید هرچه سریعتر درباره چگونگی کشته شدن تعدادی از هم وطنان در حوادث آبان ماه با شجاعت و صراحت شفاف سازی صورت گیرد.
  محمدرضا عارف  اعتراضات مردمی  اعتراض مردم به گرانی بنزین  افزایش قیمت بنزین
عارف نوشت: باید هرچه سریعتر درباره چگونگی کشته شدن تعدادی از هموطنان مان در حوادث آبان ماه با شجاعت و صراحت، شفاف سازی صورت گیرد
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
عارف نوشت: باید هرچه سریعتر درباره چگونگی کشته شدن تعدادی از هموطنان مان در حوادث آبان ماه با شجاعت و صراحت، شفاف سازی صورت گیرد
شفقنا- دکتر محمدرضا عارف ،رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود ضمن انتقاد از عدم شفاف سازی درباره چگونگی کشته شدن تعدادی از هموطنان در حوادث آبان ماه تاکید کرد که حوادث آبان ماه نباید استخوان لای زخم بماند. متن این یادداشت به شرح زیر است: در جریان افزایش نرخ بنزین و به تبع آن اعتراضات صورت […]
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
درباره کشته‌شدن مردم در‌حوادث آبان شفاف‌سازی‌شود
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریعتر درباره چگونگی کشته شدن تعدادی از هموطنان در حوادث آبان ماه با شجاعت و صراحت شفاف سازی صورت گیرد گفت که نباید این حوادث استخوان لای زخم باقی نماند.
این بیماری‌ها  را می‌توان با« الکترو تراپی» درمان کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
این بیماری‌ها را می‌توان با« الکترو تراپی» درمان کرد
رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: روش‌های درمانی الکتروتراپی در تمامی بیماری‌ها که سیستم اسکلتی و عضلانی درگیر می‌کنند، سائیدگی مفاصل و پوکی استخوان نقش موثری دارد.
(ویدئو) روایتی دردناک از تاثیر تحریم‌ها بر درمان یک کودک
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فیلم
(ویدئو) روایتی دردناک از تاثیر تحریم‌ها بر درمان یک کودک
یونس بینایی و شنوایی‌اش را از دست داده است و حتی نمی‌تواند غذا بخورد. یک سال پیش مشخص شد که او به بیماری دیستفروفی (تحلیل عضلانی) مبتلا شده است. به خانواده یونس گفتند که او به پیوند مغز استخوان نیاز دارد. اما زمان به سرعت رو به پایان بود. پدر یونس می‌گوید: «یکی از کار‌هایی که باید برای این پیوند انجام می‌شد آزمایشی به نام اچ ال‌ای بود که آزمایش اولیه آن در ایران قابل انجام بود، ولی آزمایش نهایی آن در ایران ممکن نبود و باید از طریق یکی از آزمایشگاه‌های کشور آلمان انجام می‌شد.»
  کودک  بیماری نادر  تحریم
راهکاری که قرار است به مقابله با گرانی گوشت برود؛ آیا زور دولت به مافیای گوشت می‌چربد؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
راهکاری که قرار است به مقابله با گرانی گوشت برود؛ آیا زور دولت به مافیای گوشت می‌چربد؟
قیمت تمام شده دام زنده، هر کیلو ۳۱ هزار تومان می‌باشد که اگر کشتار انجام شود این قیمت به ۶۲ هزار تومان می‌رسد. ۲۲ درصد هزینه استخوان و کشتار افزوده می‌شود و این قیمت به ۷۴۴۲۰ تومان می‌رسد. از این مقدار ۷ درصد هزینه آلایش کم می‌شود و قیمت به ۶۷۴۲۰ تومان می‌رسد. اگر قرار باشد این گوشت با سود ده درصد در خرده فروشی‌ها توزیع شود قیمت واقعی گوشت قرمز باید هم اکنون حدود ۷۵ هزار تومان باشد.
دانستنی‌هایی درباره غده تیروئید
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بهداشت و سلامت
دانستنی‌هایی درباره غده تیروئید
بدون درمان مناسب، اشکال شدید کم‌کاری یا پرکاری تیروئید می تواند حتی زندگی فرد را در معرض خطر قرار دهد.تیروئید اندامی کوچک و پروانه ای شکل است که در جلوی گردن بالای استخوان ترقوه قرار گرفته است.
تجارت مغز و زبان؛  کله‌پاچه‌ای‌ها چطور از خطر انقراض گریختند؟
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۲۵ / اقتصادی
تجارت مغز و زبان؛ کله‌پاچه‌ای‌ها چطور از خطر انقراض گریختند؟
شیشه‌ها بخار گرفته است. هر از گاهی که در ورودی باز می‌شود بوی پیچیده شده در مغازه بیرون می‌رود و سوز ِ صبح به استخوان آدم می‌زند. آقا منوچهر بدون توجه به رفت‌وآمدها کار خودش را می‌کند. سینی بزرگی از آبگوشت کله پاچه روبه‌رویش گذاشته، یک کاسه زبان، یک کاسه پاچه، چند کله و... بخار ظرف‌ها عینک او را هم پر کرده است.
۳ توصیه کلیدی درباره پوکی استخوان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بهداشت و سلامت
۳ توصیه کلیدی درباره پوکی استخوان
ایسنا نوشت: سلول‌های موجود در استخوان‌ها به گونه‌ای هستند که استخوان‌های ضعیف و فرسوده را از بین برده و استخوان‌های جدید و قوی را جایگزین می‌کنند.
  پوکی استخوان
عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان ‌
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان ‌
یک دکترای آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان ‌را تشریح کرد.
  استانی-ورزشی  تراکم استخوان
فاجعه انسانی در جنگ یمن؛ کودکانی که پوستشان به استخوان چسبیده
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / بین‌المللی
فاجعه انسانی در جنگ یمن؛ کودکانی که پوستشان به استخوان چسبیده
یک روزنامه آلمانی در مطلبی به اوضاع فاجعه بار و دردناک یمنی‌ها در سایه جنگ علیه این کشور به رهبری عربستان سعودی پرداخته و نوشت: عواقب این جنگ تا دهه‌ها با این کشور فقیر عربی همراه خواهد بود.
نفت آبادان تیم بزرگ و استخوان داری است/شرایط سخت لیگ برای تیم ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ورزشی
نفت آبادان تیم بزرگ و استخوان داری است/شرایط سخت لیگ برای تیم ها
آبادان – سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر گفت: تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان تیمی بزرگ و استخوان دار است.
  تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان  تیم بسکتبال شیمیدر  محمدرضا اسلامی
پنج دقیقه لی‌لی در روز به کاهش شکستگی استخوان لگن کمک می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / علمی و آموزشی
پنج دقیقه لی‌لی در روز به کاهش شکستگی استخوان لگن کمک می‌کند
تهران-ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که پنج دقیقه لی‌لی کردن در روز با افزایش تراکم استخوان، به زنان یائسه کمک می‌کند تا دچار شکستگی استخوان لگن نشوند.
  سلامت زنان  پوکی استخوان
اتفاقی عجیب بعد از پیوند مغزاستخوان؛ تغییر هویت در نسل آینده!
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
اتفاقی عجیب بعد از پیوند مغزاستخوان؛ تغییر هویت در نسل آینده!
به تازگی پدیده‌ای عجیب توجه دانشمندان را به خود جلب کرده‌ و آن تغییر هویت و دی‌ان‌ای یک بیمار بعد از عمل پیوند مغز استخوان است که این موضوع بر ساختار دی‌ان‌ای نسل آینده او هم تأثیر می‌گذارد!
حمله وحشتناک پسر به دختر مورد علاقه‌اش؛ اسمش را روی صورت دختر هک کرد/ عکس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
حمله وحشتناک پسر به دختر مورد علاقه‌اش؛ اسمش را روی صورت دختر هک کرد/ عکس
پسر ۱۹ ساله آمریکایی به شکل وحشتناکی به دختر مورد علاقه‌اش حمله کرد و استخوان فک او را شکاند.
  خشونت علیه زنان  بازداشت
پیوند مغز استخوان هویت یک فرد را تغییر داد!
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فناوری
پیوند مغز استخوان هویت یک فرد را تغییر داد!
کریس لانگ بعد از پیوند مغز استخوان برای مقابله با سرطان خون شاهد تغییر بخش زیادی از دی ان ای های خود بود و این مساله عملا باعث شده هویت وی تغییر کند.
  دی ان ای  سرطان خون  پیوند مغز استخوان  احراز هویت
وقتی پیوند مغز استخوان، بیمار را به فردی دیگر تبدیل می‌کند
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فناوری
وقتی پیوند مغز استخوان، بیمار را به فردی دیگر تبدیل می‌کند
مردی مبتلا به لوکمی، پس از پیوند مغز استخوان دریافت که DNA فرد اهداکننده به بخش‌های غیرمنتظره‌ای از بدن او سفر کرده است.
علیه امید کاذب/ نامه‌ی مصطفی مستور به رییس‌جمهور
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
علیه امید کاذب/ نامه‌ی مصطفی مستور به رییس‌جمهور
به عنوان یک نویسنده معتقدم تفاوت مهم و اساسی ادبیات و سیاست، دست کم آن نوع سیاست ‌ورزی که ما امروز می ‌بینیم و با پوست و گوشت و استخوان لمس می ‌کنیم و می ‌شناسیم، این است که ما نویسندگان می ‌کوشیم تا پیچیده ‌ترین معضلات اجتماعی و دشوارترین موقعیت ‌های اخلاقی را در قالب چند شخصیت معمولی و رویدادهای خیالی در داستان ‌هایمان ساده ‌سازی کنیم.
سودجویان در آلبلاغ اسفراین، تونل مرگ حفر می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
سودجویان در آلبلاغ اسفراین، تونل مرگ حفر می‌کنند
بجنورد-ایرنا- وسوسه ایجاد شده برای سودجویان، تیشه‌هایی است که بر دل کوه‌های ساریگل شهرستان اسفراین خورده و تونل‌های مرگ حفر می‌کند، در میان اقدامات سلبی، این بار گویا کارد به استخوان رسیده و مدعی‌العموم علیه مسئولان مربوط، اعلام جرم کرده است.  
  اسفراین  صنعت و معدن  معادن  خراسان شمالی
ماده ای با قابلیت تقلید از ماهیچه و پوست تولید شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فناوری
ماده ای با قابلیت تقلید از ماهیچه و پوست تولید شد
محققان نوعی هیدروژل ابداع کرده اند که ویژگی های مختلف بافت زنده و قابلیت تقلید از پوست، غضروف و استخوان را دارد.
  تحقیقات علمی  نوآوری  پوست
محققان با الهام از استخوان مصالح ساختمانی را چاپ ۳بعدی کردند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / علمی و آموزشی
محققان با الهام از استخوان مصالح ساختمانی را چاپ ۳بعدی کردند
گروهی از محققان چهار دانشگاه آمریکایی موفق به ساخت یک نوع مصالح ساخمانی شده‌اند که از پلیمرهای قوی و سبک ساخته شده‌اند که ساختار درونی آن شبیه به ساختار استخوان است.
  چاپ سه‌بعدی  استخوان  ‌‌مصالح ساختمانی
چاپ سه بعدی مصالح ساختمانی با الهام از استخوان!
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فناوری
چاپ سه بعدی مصالح ساختمانی با الهام از استخوان!
تصور اینکه از استخوان بدن به عنوان مصالح ساختمانی استفاده شود، دشوار است، اما گروهی از محققان با الهام از ساختار استخوان مصالح ساختمانی را با چاپگر سه بعدی تهیه کرده اند.
  چاپ سه بعدی  پیوند استخوان  مصالح ساختمانی
شروع فصلی جدید در درمان سرطان استخوان با فناوری نانو
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بهداشت و سلامت
شروع فصلی جدید در درمان سرطان استخوان با فناوری نانو
پلتفورم نانوذره‌ای برای رهایش اسید‌های نوکلئیک درمانی به داخل تومور سرطان استخوان ارائه شده که می‌تواند گزینه مناسبی برای این بیماری کشنده باشد. این فناوری روی سلول‌های موش‌های آزمایشگاهی موثر بوده است.
فروپاشی سیستم آموزشی در ونزوئلا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / بین‌المللی
فروپاشی سیستم آموزشی در ونزوئلا
صدها کودک ونزوئلایی برای شنیدن سخنان یک کشیش محلی کاتولیک در حیاط مدرسه جمع شده بودند و همراه با او که برای تحصیلاتشان دعا می‌کرد، همنوا شده بودند. کشیش خورخه کویینترو که در مدرسه آگوستو دی‌آباتره لی‌سیوم در شهر ساحلی «بوکا دی اوخیره» حضور پیدا کرد، در یک صبحگاه مه‌آلود ماه اکتبر به دانش‌آموزان گفت: «ما برای جوانانی که در خیابان‌ها هستند و قادر به آمدن به مدرسه نیستند، دعا می‌کنیم.» او در ادامه می‌گوید: «اینها بسیار زیاد هستند.» در پایان سخنرانی 15 دقیقه‌ای این کشیش پنج کودک از حال رفتند و کار دو نفر از آنها به آمبولانس و بیمارستان کشید. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، غش کردن و از حال رفتن کودکان در مدارس ابتدایی به یک مساله عادی تبدیل شده است؛ چرا که بیشتر کودکان بدون اینکه صبحانه صرف کنند …
پایان فصل دوم نجفی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
پایان فصل دوم نجفی
جلسه با آخرین دفاعیات متهم پرحاشیه و جنجالی این روزها آغاز شد؛ دفاعیاتی که باز هم بر غیرعمد بودن این قتل تأکید داشت: «این حادثه ابهامات و پیچیدگی‌های زیادی دارد که همین‌ها ایجاب می‌کند مطالب با جزئیات کامل مطرح شود تا اصل ماجرا روشن شود. اینکه من و وکلایم اصرار به روشن شدن قضیه داریم به دلیل اهمیت و حساسیت موضوع است. کارشناسان در جلسه قبلی تقریبا بر این نکته اتفاق نظر داشتند که با توجه به محل حادثه و پراکندگی اصابت گلوله، درگیری وجود داشته و اصابت گلوله غیر ارادی و در حالت کشمکش رخ داده است. به هم ریختگی صحنه حادثه نیز نشان‌دهنده غیرعادی بودن آن اتفاق است. اما در عین حال توضیحات کارشناسان بعضی از مسائل را مبهم گذاشته است. کارشناسان گفتند در حین کشمکش، مقتول عقب‌عقب رفته و سپس درون وان افتاده …
اصلاح بال پرندگان با استخوان گوسفند!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
اصلاح بال پرندگان با استخوان گوسفند!
پژوهشگران "دانشگاه شیراز" توانستند استخوان بال پرندگان را با کمک استخوان گوسفند و سگ اصلاح کنند.
  پرنده  استخوان  گوسفند  دانشمند ایرانی
وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / بهداشت و سلامت
وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟
اکثر مردم گمان می کنند که برای محاسبه وزن ایده آل خود ، فقط باید به قدشان توجه کنند اما حقیقت این است که برای محاسبه دقیق وزن ایده آل ، به غیر از قد ، جنسیت و اندازه استخوان بندی هم باید در نظر گرفته شود .
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / بهداشت و سلامت
"پوکی استخوان" خود را با این ۱۵ دستورالعمل ساده درمان کنید!
تسنیم نوشت: بر اساس آموزه‌های طب سنتی با رعایت تدابیر تغذیه‌ای ساده به‌راحتی می‌توان مانع از ابتلا به پوکی استخوان شد؛ در این مطلب به غذاها و خوراکی‌هایی که مصرف آنها منجر به استخوان‌سازی و تقویت بافت و تراکم استخوان می‌شود، اشاره شده است.
  طب سنتی  پوکی استخوان
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
زنانی که کم‌خوابی دارند دچار چه مشکلاتی می‌شوند؟
نتایج یک مطالعه بر روی زنان یائسه نشان می‌دهد استخوان‌های زنانی‌که خواب شبانه کمتر از هفت ساعت دارند، سریعتر پیر می‌شود و خطر ابتلا به پوکی استخوان در نواحی مختلف بدن این زنان بیشتر است.
کم خوابی استخوان‌ها را ضعیف‌تر می‌کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / بهداشت و سلامت
کم خوابی استخوان‌ها را ضعیف‌تر می‌کند
نتایج یک مطالعه بر روی زنان یائسه نشان می‌دهد استخوان‌های زنانی‌که خواب شبانه کمتر از هفت ساعت دارند، سریعتر پیر می‌شود و خطر ابتلا به پوکی استخوان در نواحی مختلف بدن این زنان بیشتر است.
احتمال نبش قبر میترا استاد برای معاینه دوباره جسد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / سیاسی
احتمال نبش قبر میترا استاد برای معاینه دوباره جسد
قاضی از کارشناس پزشکی‌قانونی درباره عدم آسیب به استخوان جناق میترا استاد با وجود اصابت گلوله سؤال کرد که وی گفت: به گفته پزشکی که اولین‌بار جسد را معاینه کرد، ممکن است به‌علت خون‌آلود بودن جسد ثبت نشده باشد که می‌توان با نبش قبر آن را بررسی کرد.