شنبه, ۳ اسفند, ۱۳۹۸ / 22 February, 2020
دانشگاه کالج لندن
ساخت ابرخازن جدید با ظرفیت و انعطاف‌پذیری بسیار بالا
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
ساخت ابرخازن جدید با ظرفیت و انعطاف‌پذیری بسیار بالا
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه کالج لندن توانستند ابرخازنی بسارند که قابلیت ذخیره مقادیر قابل توجهی انرژی را در فضای بسیار کوچک دارد.
  دانشگاه کالج لندن
فعالیت نداشتن در دوران کودکی به افسردگی در بزرگسالی منجر می‌شود
ایرنا / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
فعالیت نداشتن در دوران کودکی به افسردگی در بزرگسالی منجر می‌شود
تهران- ایرنا- رابطه میان رفتارهای بدون تحرک و وضعیت ضعیف سلامتی به خوبی مشخص شده است اما به تازگی نتایج یک مطالعه نشان داده است که نداشتن فعالت بدنی می‌تواند بر سلامت روانی کودکان در سال‌های بعدی زندگی تاثیر بگذارد.
  افسردگی کودکان نوجوانان  دانشگاه کالج لندن  سلامت روان
افسردگی نوجوانان در اثر نشستن بیش از حد
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / وبگردی
افسردگی نوجوانان در اثر نشستن بیش از حد
محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند نشستن طولانی موجب افزایش خطر بروز افسردگی در نوجوانی می‌شود.
  افسردگی  افسردگی نوجوانان  دلایل افسردگی  نشستن بیش از حد
(عکس) یک‌ ایرانی‌ رئیس‌ مدرسه‌ پزشکی‌ دانشگاه‌ امپریال‌ کالج‌ شد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
(عکس) یک‌ ایرانی‌ رئیس‌ مدرسه‌ پزشکی‌ دانشگاه‌ امپریال‌ کالج‌ شد
امیرحسین سام به ریاست مدرسه پزشکی دانشگاه امپریال کالج لندن منصوب شد.
  لندن  امپریال کالج لندن
هنر؛ عمر را طولانی می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / فرهنگی و هنری
هنر؛ عمر را طولانی می‌کند
تهران – ایرنا – نتایج یک بررسی پزشکی حاکی است که همه ما برای برخورداری از عمری طولانی‌تر باید درمعرض بیشتر هنر و رویدادهای هنری قرار گیریم.
  دانشگاه کالج لندن  طول عمر  هنری
عدم تاثیر آموزش و موقعیت اجتماعی بر مهارت‌های شناختی 
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
عدم تاثیر آموزش و موقعیت اجتماعی بر مهارت‌های شناختی 
تهران- ایرنا - محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند عواملی مانند آموزش و موقعیت اجتماعی یا اقتصادی افراد، تاثیر قابل توجهی بر مهارت‌های شناختی از جمله قدرت تفکر و حافظه آن‌ها ندارد. 
  موقعیت اقتصادی  مهارت شناختی  موقعیت اجتماعی
امید را به دانشگاه برگردانیم
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فرهنگی و هنری
امید را به دانشگاه برگردانیم
اکنون در آستانه 77 سالگی است، تحصیلاتش را ابتدا در رشته فیزیک و سپس در حوزه فلسفه ادامه داد و دکتری فلسفه خود را از یونیورسیتی کالج لندن دریافت کرد. 4 سالی است که بازنشسته شده است. برآیند سال‌های تدریس و پژوهش دکتر ضیاء موحد را می‌توان در دو حوزه عمده دسته‌بندی کرد؛ نخست «فلسفه و منطق» که در این زمینه کتاب‌هایی چون «منطق موجهات»، «واژگان توصیفی منطق»، «مهارت‌های منطق جدید از ارسطو تا گودل»، «درآمدی بر منطق جدید» و «تأملاتی در منطق ابن‌سینا و سهروردی» را نگاشته است.
برگزیت چگونه انگلیس را به سمت انتخابات زودهنگام سوق داد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / بین‌المللی
برگزیت چگونه انگلیس را به سمت انتخابات زودهنگام سوق داد؟
تهران – ایرنا – بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از آنکه نتوانست در موعد مورد نظرش لندن را از اتحادیه اروپا خارج کند برگزاری انتخابات زودهنگام را به عنوان راه مطمئنی به منظور تحقق برگزیت پیش روی انگلیسی‌ها قرار داد.
  اتحادیه اروپا  لندن  دانشگاه کالج لندن  جرمی کوربین  برگزیت  بوریس جانسون  توافق جدید میان انگلستان و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت (مهر ۱۳۹۸)
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اجتماعی
بارداری پراسترس موجب دختردار شدن می‌شود!
دو مطالعه از دانشگاه کلمبیا و کالج پادشاهی لندن بر اهمیت نظارت بر روان مادر در دوران بارداری به دلیل تاثیراتی که می‌تواند روی جنسیت و رشد مغز جنین بگذارد، تاکید دارند.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
تکذیب برگزاری نشست گروهی از معاندان جمهوری اسلامی در دانشگاه امپریال کالج لندن
سفیر ایران در لندن گفت: ‏پیرو نامه روز سه شنبه سفارت ایران در لندن، مسئولین دانشگاه امپریال کالج لندن در تماسی که با این سفارت داشتند برگزاری نشست گروهی از معاندین جمهوری اسلامی ایران در این دانشگاه را کاملا تکذیب کردند.
  امپریال کالج لندن  سفیر ایران در لندن
بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد
ایرنا نوشت:سفیر ایران در انگلیس گفت: مسئولان دانشگاه امپریال کالج لندن در تماسی که با سفارت داشتند برگزاری نشست گروهی از معاندان جمهوری اسلامی ایران در این دانشگاه را کاملا تکذیب و تصریح کردند هیچ سالنی در دانشگاه در اختیار این گروه قرار نداده‌اند.
  حمید بعیدی نژاد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سیاسی
واکنش ایران به برگزاری نشست ضدایرانی در دانشگاه انگلیس
سفارت ایران در لندن در نامه‌ای به دانشگاه امپریال کالج لندن، اقدام این دانشگاه در دادن سالن این دانشگاه به یک گروه ضد ایرانی را تقبیح کرد.
  دانشگاه امپریال لندن  بعیدی نژاد
نامه اعتراضی ایران به دانشگاه امپریال لندن
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سیاسی
نامه اعتراضی ایران به دانشگاه امپریال لندن
‏سفارت ایران در لندن در نامه‌ای به دانشگاه امپریال کالج لندن، اقدام این دانشگاه در دادن سالن این دانشگاه به یک گروه ضد ایرانی را تقبیح کرد.
  حمید بعیدی‌نژاد
عرضه نسخه جدیدی از میکروسکوپ AFM برای حوزه زیستی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / علمی و آموزشی
عرضه نسخه جدیدی از میکروسکوپ AFM برای حوزه زیستی
تهران- ایرنا- یک شرکت انگلیسی نسخه جدیدی از میکروسکوپ نیروی اتمی برای تحقیقات زیستی ارایه کرده است که در این نسخه از فناوری Nano Wizard استفاده شده و عملکرد دستگاه را در بخش اعمال فرآیندهای نانومکانیکی روی نمونه‌های نرم بهبود داده است.
  فناوری نانو  دانشگاه کالج لندن  زیست فناوری
فرارو / ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / سیاسی
کشف نشانه های وجود آب بر سیاره ای دورافتاده
پروفسور جیووانا تینتی از دانشگاه کالج لندن می گوید: "این اولین بار است که بخار آب را در یک به اصطلاح ابرزمین ردیابی می کنیم‌ یعنی در سیاره ای که جرم آن حدود ۸ برابر زمین است، و البته این خیلی کوچک تر از یک غول گازی مثل مشتری است. به علاوه این سیاره در محیط قابل سکونت اطراف ستاره قرار دارد."
  منظومه شمسی  آب  کره زمین  نجوم
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / ...
یک ایرانی و یک ایرانی‌تبار در میان برندگان جوایز سال ۲۰۱۹ اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا
کاوه مدنی، پژوهشگر ارشد محیط زیست دانشگاه ییل آمریکا و استاد امپریال کالج در لندن و آرمین سروشیان، استاد مهندسی شیمی دانشگاه آریزونا که در آمریکا دنیا آمده است؛ در میان برندگان جوایز سالانه اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا هستند. این جایزه هر ساله به دانشمندانی اهدا می‌شود که در حوزه علوم...
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ / ...
درمان نسبی نابینایی با ایمپلنت مغز
یک تیم از متخصصان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با ایمپلنت مغز موفق به بازگرداندن نیمی از بینایی به شش فرد نابینا شده‌اند.به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، طی این جراحی بسیار حساس پژوهشگران دانشکده پزشکی بیلور در تگزاس و دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس آمریکا موفق به کاشت چند الکترود در قشر بصری مغز این افراد شدند. الکترودهای کاشته شده تصاویر ویدئویی را مستقیماً به مغز منتقل می‌کند.الکس شرت از کالج دانشگاهی لندن که در این مطالعه دخیل نبود در گفت‌وگو با دیلی میل گفت: این جراحی یک پیشرفت حیرت انگیز و مهم است. پیش از این تمام تمرکز پژوهشگران ایجاد پروتزهای بینایی و کاشت آن در داخل چشم بود و این نیز نیازمند اعصاب بینایی سالم بود.این فناوری به طور کامل از چشم و اعصاب بینایی عبور می‌کند و اطلاعات حسی …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / ...
چطور از آفتاب در امان بمانیم؟
در پژوهشی که در دانشگاه کینگز کالج لندن انجام شد، به بررسی آسیب دی‌ان‌ای ۱۶ فرد با پوست روشن که مقدار‌های گوناگونی کرم ضد‌آفتاب استفاده کرده بودند، پرداختند.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / سیاسی
سختی رگ‌ها درمان می‌شود
محققان دانشگاه کالج کینگ لندن و دانشگاه کمبریج مکانیزم سخت شدن رگ‌ها را مشخص کرده و یکی از آنتی بیوتیک‌های متداول را به عنوان یک راهکار درمانی مناسب برای جلوگیری از این وضعیت شناسایی کردند.
حل جدول عملکرد مغز بزرگسالان را بهبود می‌بخشد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / علمی و آموزشی
حل جدول عملکرد مغز بزرگسالان را بهبود می‌بخشد
همشهری آنلاین: محققان دانشگاه اکستر و آکادمی کالج لندن با تحقیق روی ۱۹ هزار نفر دریافتند که حل جدول کلمات متقاطع و جدول اعداد، عملکرد مغز را در بزرگسالان بهبود می‌بخشد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ / وبگردی
تشخیص ریسک آلزایمر با استفاده از بازی موبایل
محققان دانشگاه ایست انگلیا با همکاری محققان دانشگاه کالج لندن و دویچه تلکوم، یک بازی موبایل طراحی کردند که قادر است افراد در معرض ریسک ابتلا به آلزایمر را شناسایی کند.