چهارشنبه, ۱۸ تیر, ۱۳۹۹ / 8 July, 2020
رنو نیسان
دیزل‌گیت این بار برای رنو و نیسان
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
دیزل‌گیت این بار برای رنو و نیسان
یک موسسه قانونی- تحقیقاتی در انگلستان اعلام کرده که بیش از 3/ 1 میلیون دستگاه خودروی دیزلی رنو و نیسان و همچنین ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی بنزینی نیسان قشقایی با رسوایی تقلب در میزان انتشار آلایندگی روبه‌رو شده‌اند. کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی و قانونی هارکوس پارکر در انگلستان به تازگی در یافته و اعلام کرده‌اند که 3/ 1 میلیون دستگاه خودروی دیزلی رنو و نیسان و ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی بنزینی نیسان قشقایی به علت تقلب و دستکاری در میزان انتشار آلایندگی شناسایی شده‌اند که این امر می‌تواند مشکلات و دردسرهای فراوانی را برای شرکت‌های خودروسازی رنو فرانسه و نیسان ژاپن که سهم قابل توجهی در بازارهای جهانی به‌خصوص انگلستان دارند، به وجود بیاورد.
یک رسوایی دیگر برای خودروهای رنو و نیسان!
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / خودروی دیزلی / رنو / نیسان
یک رسوایی دیگر برای خودروهای رنو و نیسان!
یک موسسه قانونی- تحقیقاتی در انگلستان دریافته و اعلام کرده که بیش از ۱.۳ میلیون دستگاه خودروی دیزلی رنو و نیسان و همچنین ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی بنزینی نیسان قشقایی با رسوایی تقلب در میزان انتشار آلایندگی روبرو شده اند.
شرکت رنو در جستجوی مشتریان جدید
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / فرانسه / رنو نیسان / ترکیه
شرکت رنو در جستجوی مشتریان جدید
تهران - ایرنا - شرکت خودروسازی رنو فرانسه که به دلیل خروج از بازار ایران و تبعات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا خسارات قابل توجهی را متحمل شده،اعلام کرد که به دنبال بازاریابی برای برخی محصولات خود است.
سایه بیم و امید بر صنعت خودروسازی اسپانیا
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
سایه بیم و امید بر صنعت خودروسازی اسپانیا
تهران- ایرنا- تعطیلی کارخانه‌های شرکت ژاپنی نیسان و تجمع‌های گسترده کارکنان این شرکت در شهر بارسلونا از یک سو و نگرانی‌ها از بسته شدن احتمالی کارخانه‌های شرکت فرانسوی رنو از سوی دیگر، حال و روز این روزهای صنعت کلیدی خودروسازی در اسپانیاست.  
رنو ۱۵ هزار شغل را حذف می کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / فرانسه / رنو نیسان / خودرو / پاریس / هراس جهانی از ویروس کرونا
رنو ۱۵ هزار شغل را حذف می کند
تهران – ایرنا – شرکت خودروسازی فرانسوی رنو روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه کاهش هزینه ۲ میلیارد یورویی (۲.۲ میلیارد دلاری) خود، ۱۵ هزار شغل را در تاسیسات و کارخانه های وابسته به این شرکت در سراسر جهان، حذف کند.
استراتژی تجاری جدید اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
استراتژی تجاری جدید اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی اعلام شد
مسئولان اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی، جزئیات مربوط به طرح جدید تجاری خود را اعلام کردند که طبق آن، نیسان روی بازار آمریکای شمالی و رنو روی اروپا متمرکز خواهد شد.
کرونا ۶.۲ میلیارد دلار به شرکت نیسان ژاپن ضرر زد
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / ویروس کرونا / رنو نیسان / ژاپن / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا ۶.۲ میلیارد دلار به شرکت نیسان ژاپن ضرر زد
تهران - ایرنا - شرکت خودروساز نیسان ژاپن که با کاهش تقاضا و شرایط اقتصادی ویروس کرونا رو به‌رو است، روز پنجشنبه از ضرر۶.۲ میلیارد دلاری خبر داد.
عواقب اقتصادی کرونا در فرانسه؛ اخراج کارکنان تا کاهش تولید ناخالص داخلی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / فرانسه / رنو نیسان / اقتصاد کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
عواقب اقتصادی کرونا در فرانسه؛ اخراج کارکنان تا کاهش تولید ناخالص داخلی
تهران - ایرنا - شیوع ویروس کرونا، علاوه بر پیامدهایی چون ابتلا و مرگ و میر هزاران نفر براثر همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، عواقب اقتصادی قابل توجه از جمله اخراج گستره کارکنان بخش‌های مختلف و کاهش ۲۰ درصدی تولید ناخالص داخلی(GDP) را برای فرانسه به دنبال داشته است.
ادغام مجدد رنو و نیسان برای فرار از بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ادغام مجدد رنو و نیسان برای فرار از بحران کرونا
شرکت‌های خودروسازی رنو، نیسان موتور و میتسوبیشی موتورز برای فرار از بحران کرونا متحد می شوند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
تهدید شیوع کرونا علیه اتحاد رنو نیسان
شیوع ویروس کرونا آسیب بسیار جدی به اتحاد دو شرکت خودروسازی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه وارد کرده است.
نفس رنو به شمارش افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / رنو نیسان / فرانسه / خودرو / هراس جهانی از ویروس کرونا
نفس رنو به شمارش افتاد
تهران-ایرنا- هشدار وزیر مالی فرانسه درباره احتمال حذف شرکت خودروسازی رنو در صورتی که به زودی کمک‌های لازم را دریافت نکند و گزارشی از ژاپن درباره این که شرکت خودروسازی نیسان به عنوان شریک رنو در حال بررسی تعدیل ۲۰ هزار نیرو است، زنگ هشدار را برای صنعت خودروسازی اروپا به صدا درآورد.
رنو در انتظار وام ۵ میلیارد یورویی دولت فرانسه
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ویروس کرونا / فرانسه / رنو نیسان / هراس جهانی از ویروس کرونا
رنو در انتظار وام ۵ میلیارد یورویی دولت فرانسه
تهران - ایرنا - شرکت خودروسازی «رنو» فرانسه که با خروج از ایران یکی از بزرگترین فرصت‌های اقتصادی خود را از دست داد و این اقدام منجر به کاهش درآمدش شد، هم اینک در انتظار وام ۵ میلیارد یورویی دولت است تا از پیامدهای ناشی از شیوع کرونا نجات پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
صدرنشینی تسلا در بازار برقی‌های استرالیا
شرکت خودروسازی تسلا ۸۰ درصد از بازار خودروهای برقی استرالیا را به خود اختصاص داده است. بر اساس آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب‌سایت cleantechnica، در بازار استرالیا نیز همچون ایالات متحده تسلا توانسته سهم خود را در بازار خودروهای برقی و الکتریکی به ۸۰ درصد برساند و به این ترتیب از سایر رقبای خود سبقت بگیرد. در شرایطی که تسلا توانسته طی فوریه سال جاری برای مدل۳ خود هزار مشتری در بازار استرالیا پیدا کند هیوندای کونا ۸۲ دستگاه، هیوندای آیونیک ۸۰ دستگاه، نیسان لیف ۶۳ دستگاه، تسلا مدل ایکس ۳۰ دستگاه، تسلا مدل اس ۲۰ دستگاه، بی‌ام‌و i3 ۱۷ دستگاه، جگوار ‌ای پیس ۱۲ دستگاه و رنو زویی ۶ دستگاه فروخته شده است. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ میلادی در مجموع ۱۶ هزار و ۲۷۸ دستگاه خودروی برقی پاک و دوستدار محیط زیست …
تولید ارزان‌ترین خودروی برقی اروپا
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
تولید ارزان‌ترین خودروی برقی اروپا
برند داچیا، از شرکت‌های زیرمجموعه رنو اعلام کرده است که تصمیم دارد تا ارزان‌ترین خودروی برقی اروپا را در اوایل سال 2021 عرضه کند.داچیا برندی است که داستر کوچک را نیز عرضه می‌کند و گفته می‌شود که از زمان عرضه در سال 2004 تاکنون5 میلیون و 800 هزار دستگاه از این خودرو را در اروپا فروخته است. این خودروساز، طرح مفهومی آماده تولیدی به نام اسپرینگ الکتریک را اوایل هفته جاری معرفی کرد. این خودرو یک هاچ‌بک کامپکت با ارتفاع بیشتر است. اسپرینگ الکتریک دارای رنگ بدنه خاکستری با هایلایت‌های نارنجی روی رینگ‌ها، سپر، در‌ها و آینه‌ها، رکا‌ب‌های درب و روشنایی ال‌ای‌دی است که طراحی نوآورانه داچیا را نشان می‌دهد. اما این خودرو همان رنو K-ZE مخصوص چین است که به‌طور مشترک توسط رنو، نیسان و میتسوبیشی ساخته شده است.این …
چوب حراج رنو بر نمایندگی‌ها
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
چوب حراج رنو بر نمایندگی‌ها
رنو برنامه دارد تا بخشی از نمایندگی‌های خود را در فرانسه و در راستای طرح کاهش هزینه‌ها واگذار کند. رنو در واقع قصد دارد تا طبق یک برنامه مشخص و ظرف سه سال، میزان دو میلیارد یورو از هزینه‌های خود را کاهش دهد. این خودروساز فرانسوی در یک بیانیه اعلام کرد که در راستای بازسازی عملیات خرده‌فروشی خود تا 2024، بنا دارد 10 نمایندگی خود را در فرانسه به فروش برساند و خود را برای فروش آنلاین در آینده آماده سازد. همچنین گروه خرده‌فروشی رنو اعلام کرد که یک ساختمان خود را در منطقه پاریس به فروش خواهد رساند. این گروه که تحت مالکیت شرکت خودروسازی رنو است هم اکنون دارای 275 نمایندگی و 12 هزار پرسنل در 14 کشور اروپایی است که محصولات برند رنو، داچیا و نیسان را به فروش می‌رسانند. رنو می‌گوید که این گروه دومین شرکت …
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
کاهش سوددهی رنو
شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی‌اش کاهش یافته است.به گزارش رویترز، میزان درآمدهای شرکت رنو در سال 2019 با 141 میلیون یورو (153 میلیون دلار) کاهش مواجه شده که از جمله دلایل آن می‌توان به کاهش 4/ 3 درصدی فروش قطعات به شرکت‌های نیسان و دایملر، افت تقاضا برای موتورهای دیزلی در اروپا، کاهش شدید فعالیت‌های مونتاژی در چین و توقف فعالیت‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها اشاره کرد.شرکت رنو حاشیه سود عملیاتی خود را برای سال جاری میلادی از 8/ 4 درصد در سال 2019 به 3 تا 4 درصد کاهش داده است.کلوتیلد دلبوس، مدیر اجرایی موقت رنو در بیانیه‌ای اظهار کرد: «به دلیل نوسانات مورد انتظار در بخش تقاضا چشم‌انداز رشد در …
خروج از ایران برای رنو فرانسه گران تمام شد!
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
خروج از ایران برای رنو فرانسه گران تمام شد!
شرکت خودروسازی رنو فرانسه تحت تاثیر خروج از بازار ایران و رسوایی یکی از مدیران اتحاد رنو- نیسان نخستین کاهش سودآوری این برند را در ۱۰ سال گذشته رقم زد.
خروج از بازار ایران اولین کاهش سود رنو در ۱۰ سال گذشته را رقم زد
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / خودروسازی رنو / کرونا
خروج از بازار ایران اولین کاهش سود رنو در ۱۰ سال گذشته را رقم زد
بر این اساس میزان درآمد‌های شرکت رنو در سال ۲۰۱۹ با ۱۴۱ میلیون یورو (۱۵۳ میلیون دلار) کاهش مواجه شده که از جمله دلایل آن می‌تواند به کاهش ۳.۴ درصدی فروش قطعات به شرکت‌های نیسان و دایملر، افت تقاضا برای موتور‌های دیزلی در اروپا، کاهش شدید فعالیت‌های مونتاژی در چین و توقف فعالیت‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها اشاره کرد.
تولید ون میتسوبیشی توسط رنو
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
تولید ون میتسوبیشی توسط رنو
شرکت رنو قرار است یک نسخه از ون ترافیک خود را با برند میتسوبیشی در کارخانه ساندوویل فرانسه بسازد. این کارخانه همچنین نسخه‌هایی از این ون را با برندهای نیسان و فیات نیز تولید می‌کند. بنابر بیانیه مشترک اتحاد رنو-نیسان، ون میتسوبیشی قرار است به جنوب شرق آسیا صادر شود. در این بیانیه آمده است که ون مذکور همکاری در اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی را با کمترین هزینه توسعه می‌دهد. تولید یک نسخه از این ون تحت برند اوپل با نام ویوارو پس از آنکه گروه خودروسازی پژو-سیتروئن برند آلمانی اوپل را خریداری کرد، در سال 2018 متوقف شد. براساس اعلام یک روزنامه محلی فرانسوی، قرار است تولید ون‌های میتسوبیشی در سال جاری و توسط کارخانه ساندوویل با ظرفیت سالانه چهار هزار دستگاه تولید شود. این در حالی است که مقامات شرکت رنو …
برگ برنده نیسان در بریتانیا
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
برگ برنده نیسان در بریتانیا
شرکت نیسان در حال کار روی برنامه‌ای است تا در شرایط مناسب تولید کارخانه ساندرلند در بریتانیا را افزایش دهد. دو منبع آگاه در این باره به روزنامه فایننشال‌تایمز گفته‌اند که در صورت اینکه برگزیت به اعمال تعرفه بر واردات قطعات خودرو از اروپا به بریتانیا منتهی شود، این برنامه احتمالا کلید می‌خورد. برنامه مزبور پیش‌بینی کرده است تا کارخانه نیسان در بارسلونا تعطیل شود و تولید خودروی کوچک میکرا از کارخانه فلین رنو در فرانسه به کارخانه ساندرلند در شمال شرقی انگلیس منتقل شود. هدف از این برنامه آن است تا در حالی که رقبا به دلیل برگزیت و اعمال تعرفه‌های تجاری بین اروپا و بریتانیا، بازار این کشور را خالی می‌گذارند، این خودساز ژاپنی نهایت بهره را از این شرایط ببرد. درحالی‌که خودروسازانی نظیر فولکس‌واگن و فورد …
۱۳۹۸-۱۱-۱۴
آخرین قیمت خودرو
ام وی ام - ب ام و - برلیانس - بسترن - بنز - بورگوارد - پراید - پژو - تویوتا - لکسوس - پورش - تیبا - جک - جیلی - چانگان - چری - دانگ فنگ - دنا - رانا - دی اس - دانگفنگ - رنو - ریگان - زوتی - سانگ یانگ - تیولی - ساینا - سمند - سوزوکی - ساینا - سیتروئن - فولکس - کوییک - کیا - لیفان - مزدا - میتسوبیشی - مینی - نیسان - وانت - هاوال - هایما - هیوندای
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / جهان / حبس / دستگاه قضایی / ژاپن / نیسان
ژاپن برای کارلوس غصن قرار بازداشت صادر کرد
گروه جهان| دستگاه قضایی ژاپن برای کارلوس غصن مدیرعامل سابق شرکت رنو - نیسان - میتسوبیشی موتورز و سه همدست احتمالی که به او برای فرار از حبس خانگی و عزیمت به لبنان در ماه دسامبر کمک کرده‌اند،
نیسان و رنو از هم طلاق می‌گیرند
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
نیسان و رنو از هم طلاق می‌گیرند
طبق اطلاعات بدست آمده، نیسان به برنامه ریزی خود در رابطه با جدایی احتمال از رنو سرعت بخشیده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
اتحاد رنو-نیسان در معرض خطر فروپاشی...
چند هفته‌ پیش برای کارلوس گوسن، مدیرعامل اسبق نیسان به‌صورت دراماتیکی سپری شده است. همه می‌دانید که گوسن با استفاده از یک جت شخصی ژاپن را به مقصد لبنان ترک کرده است. چند روز پیش هم گوسن کنفرانسی خبری برگزار و از اسنادی رونمایی کرد که شرایط او در دوران بازداشت و… را بازگو می‌کرد. او همچنین سیستم قضایی ژاپن و مقامات نیسان را به‏شدت زیر سوال برد. واضح است که این مسئله به این زودی‌ها پایان نخواهد پذیرفت و خبرهای جدید نشان می‌دهند که بازداشت گوسن در سال پیش می‌تواند به فروپاشی اتحاد رنو-نیسان و جدا شدن راه فرانسوی‌ها از ژاپنی‌ها بینجامد.فاینشنال تایمز به نقل از منابع مطلع گفته که مقامات نیسان در حال برنامه‌ریزی احتمالی برای جدایی احتمالی از رنو هستند. طبق اطلاعات ابتدایی، این گفت‌وگوها شامل جدایی …
احتمال فروپاشی رنو-نیسان رد شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
احتمال فروپاشی رنو-نیسان رد شد
دو شرکت خودروسازی رنو فرانسه و نیسان ژاپن هرگونه ادعای مبنی احتمال فروپاشی اتحاد رنو- نیسان را رد و تکذیب کردند.
حقوقدانان لبنانی از مدیرعامل پیشین رنو- نیسان شکایت کردند
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / رنو نیسان / توکیو / بیروت
حقوقدانان لبنانی از مدیرعامل پیشین رنو- نیسان شکایت کردند
بیروت – ایرنا – سه حقوقدان لبنانی امروز (دوشنبه) از «کارلوس غُصن» بازرگان چند تابعیتی این کشور و مدیرعامل پیشین شرکت رنو – نیسان متعلق به فرانسه و ژاپن در دادگستری بیروت شکایت کردند.
پایان یکی از غول های خوروی دنیا
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
پایان یکی از غول های خوروی دنیا
شرکت نیسان بزودی از اتحاد با رنو خارج می شود و جهان یک غول خودروی خود را از دست خواهد داد.
حمله مرگبار گوسن به سامورایی‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حمله مرگبار گوسن به سامورایی‌ها
کارلوس گوسن، مدیرعامل برکنار شده نیسان درنهایت به انتظارها خاتمه داد و پس از فرارش از چنگ دادستانی ژاپن به لبنان، نشست خبری را برای بیان نظراتش برگزار کرد. او که اکنون سرشناس‌ترین فراری در سطح جهان است، در این نشست اعتبار دستگاه دادستانی ژاپن در بررسی تحقیقات پیرامون اتهام فساد مالی خود را به چالش کشید. وی تصریح کرد که معتقد است اگر در ژاپن می‌ماند، دادرسی عادلانه‌ای برای وی انجام نمی‌شد. او گفت که برای دفاع از نام و اعتبارش به لبنان گریخته است. گوسن اظهار کرد:« در ژاپن رفتار بی‌رحمانه و خشنی با من انجام شد و دادستان‌های توکیو من را تهدید کردند که اگر اتهامات وارد شده را نپذیرم، علیه خانواده‌ام اقدام می‌کنند.» او ادامه داد: « دادستان‌های ژاپنی با بی رحمی من را از خانواده و دوستانم و همکارانم …
تلویزیون ژاپن: دو آمریکایی رییس سابق نیسان را فراری دادند
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / رنو نیسان / توکیو / لبنان / ژاپن
تلویزیون ژاپن: دو آمریکایی رییس سابق نیسان را فراری دادند
پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن با اشاره به دست داشتن دو آمریکایی در فرار «کارلوس گون» رییس سابق نیسان از توکیو به لبنان گزارش کرد بازرسان ژاپنی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دو آمریکایی که گفته می شود به فرار گون از ژاپن کمک کرده اند، در حال تجزیه و تحلیل تصاویر دوربین های امنیتی هستند.
ژاپن خواستار بازداشت رییس سابق نیسان توسط پلیس بین الملل شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / رنو نیسان / لبنان / ژاپن / ترکیه
ژاپن خواستار بازداشت رییس سابق نیسان توسط پلیس بین الملل شد
پکن- ایرنا- دولت ژاپن از سازمان بین المللی پلیس جنایی موسوم به اینترپل خواست کارلوس گون، رئیس 65 ساله سابق شرکت نیسان موتور را که به طور غیرقانونی از توکیو به لبنان فرار کرده است دستگیر کند.
بحران امنیتی در ژاپن و ترکیه | اعلان قرمز اینترپل برای بازداشت رئیس فراری نیسان
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
بحران امنیتی در ژاپن و ترکیه | اعلان قرمز اینترپل برای بازداشت رئیس فراری نیسان
فرار هالیوودی رئیس پیشین شرکت‌های نیسان و رنو از توکیو نیروهای امنیتی ژاپن و ترکیه را به تکاپو انداخته و پلیس بین‌الملل برای بازداشت او به دولت لبنان اعلان قرمز داده است.
آیا روابط بیروت – توکیو تیره می شود؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / توکیو / بیروت / استانبول / پاریس
آیا روابط بیروت – توکیو تیره می شود؟
بیروت – ایرنا – دعوا و اختلاف در موضوع حفظ یا بازگرداندن و محاکمه ی «کارلوس غُصن» بازرگان لبنانی و مدیر عامل پیشین شرکت رنو – نیسان متعلق به فرانسه و ژاپن ممکن است به تیرگی روابط دیرینه ی بیروت – توکیو منجر شود.
کارلوس گون از ژاپن گریخت
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کارلوس گون از ژاپن گریخت
کارلوس گون که از سال گذشته به اتهام جرایم مالی در ژاپن زندانی شده بود، روز گذشته با جت شخصی‌ به لبنان رسید. او سابقه‌ی مدیرعاملی در نیسان و ریاست هیئت‌مدیره‌ی گروه خودروسازی رنو نیسان میتسوبیشی را دارد.
الاخبار: مدیرعامل نیسان از زندانی در ژاپن به لبنان فرار کرد
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بیروت / ژاپن / آزادی زندانی
الاخبار: مدیرعامل نیسان از زندانی در ژاپن به لبنان فرار کرد
بیروت – ایرنا – روزنامه ی «الاخبار» چاپ بیروت امروز (سه شنبه) نوشت: «کارلوس گوسن» مدیر عامل پیشین شرکت فرانسوی - ژاپنی، رنو - نیسان در یک عملیات اطلاعاتی از زندانی در توکیو فرار کرده و به بیروت بازگشت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
فرار رئیس سابق شرکت رنو نیسان به لبنان
رئیس سابق شرکت خودروسازی رنو نیسان بدون مجوز ژاپن را ترک و به لبنان فرار کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
جریمه 22 میلیون دلاری برای نیسان
یک نهاد نظارتی در بازار خودروی ژاپن به احتمال فراوان قرار است به زودی جریمه مالی را بالغ بر 22 میلیون دلار علیه نیسان طرح کند. به گزارش رویترز، جریمه مذکور قرار است به دلیل گزارش نادرست در رابطه با بیانیه مالی علیه نیسان اعمال شود.کارلوس گوسن، رئیس پیشین نیسان در نوامبر 2018 بنابر تخلفات مالی گسترده در توکیو بازداشت و از این سمت کنار گذاشته شد. اتهام اصلی او کمتر اعلام کردن دستمزد خود طی یک دهه بود که تفاوت آن برابر با 71/ 84 میلیون دلار بود. چهارمین خودروساز بزرگ ژاپن از زمان بازداشت کارلوس گوسن تاکنون وارد دوره بحرانی در فروش محصولات خود و نیز چالش‌های مدیریتی شده است. از زمان بازداشت گوسن، ارزش سهام رنو و نیسان نزدیک به یک‌چهارم کاهش داشته است. هم‌اکنون ارزش سهام شرکت نیسان برابر با 7/ 26 …
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
چشم امید رنو به نیسان
ژان دومنیک سنارد، رئیس شرکت خودروسازی رنو این روزها پس از اعلام خبر پیشنهاد فیات‌-کرایسلر به پژو-سیتروئن، رقیب رنو تحت فشارهای فزاینده‌ای قرار دارد چراکه فیات نخستین‌بار پیشنهاد ادغام را به رنو ارائه کرد اما مذاکرات برای ادغام این دو خودروساز به‌دلیل دخالت‌های دولت فرانسه و نارضایتی نیسان، متحد قدیمی رنو شکست خورد. استیو من، تحلیلگر حوزه خودرو معتقد است:« اکنون که رنو در حال گذار از بحران فساد مالی کارلوس گوسن، مدیرعامل پیشین خود است و مذاکرات ادغام با فیات هم به جایی نرسید، بیش از پیش به نیسان، متحد ژاپنی خود نیازمند است.» برونو له‌مایر، وزیر دارایی فرانسه هم به تازگی اعلام کرده که در تماس با سنارد از وی خواسته است تا همه اقدامات لازم برای تقویت اتحاد با نیسان را انجام دهد. او در این‌باره گفت: …
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
عقب‌نشینی نیسان از اروپا
درحالی که نیسان فروش قابل‌توجه محصولاتش در اروپا را تجربه می‌کند، این خودروساز ژاپنی در حال بررسی گزینه تعطیلی و فروش دو کارخانه خود در این منطقه است. منابع آگاه در این‌باره به رویترز گفته‌اند نیسان که در ماه مارس اعلام کرده بود به‌دنبال توقف فروش برند اینفینیتی در اروپای‌غربی است، اکنون تمایل خریداران احتمالی را برای فروش دو کارخانه خود در بریتانیا و اسپانیا بررسی می‌کند. گفته می‌شود کاهش تکان‌دهنده فروش محصولات نیسان در اروپا، عامل اصلی بررسی این گزینه توسط مقامات خودروساز ژاپنی است. اگرچه تاکنون هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است، اما منابع آگاه می‌گویند که خریداران احتمالی می‌توانند خودروسازان چینی باشند. عقب‌نشینی نیسان از اروپا می‌تواند نشان‌دهنده گستره وسیع اقداماتی باشد که نیسان از …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
رنو مدیر ارشد اجرایی خود را برکنار کرد
شرکت رنو مدیر ارشد اجرایی خود را در تلاش برای بهبود روابط با شرکت نیسان برکنار کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲
داستان برند نیسان؛ دومین خودروساز بزرگ ژاپن
در گروه خودروسازان ژاپنی، مثلث تویوتا، هوندا و نیسان با فروش بسیار بالا در بازار جهانی می‌درخشند. امروزه نیسان به واسطه‌ی ادغام با رنو فرانسه، نمونه‌ای از یک خودروساز بزرگ با ترکیب مدیریت و مهندسی ملیت‌های گوناگون است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
وعده مقام مسئول برای کاهش بهای بلیت پرواز‌های داخلی/ کمبود تایر پراید و وانت نیسان در بازار/ حمایت توکیو و پاریس از اتحاد رنو ـ نیسان/ دلار در میانه کانال ۱۱ هزار تومان/ وزیر صنعت: زمان معینی برای حذف …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس بر مدار ۲۸۵ هزار واحد قرار گرفت، بازار سهام آسیا با تداوم جنگ تجاری باز هم افت کرد، قیمت نفت با تداوم جنگ تجاری افت کرد، مقام مسئول: قیمت مرغ کاهش یافت، خالد الفالح از ریاست آرامکو برکنار شد و مکث طلا در برابر گرانی دلار را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
حمایت توکیو و پاریس از اتحاد رنو-نیسان
ژاپن و فرانسه توافق کرده‌اند تا در نسل آتی خودروها، به تبادل اطلاعات و تعمیق همکاری‌های دوجانبه بپردازند؛ توافقی که می‌تواند منجر به ترمیم روابط نه‌چندان مساعد نیسان و رنو، دو متحد قدیمی شود. در روز دوشنبه، وزارت تجارت ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات دو کشور، توافق کرده‌اند تا مذاکرات را در زمینه‌های خودران‌ها، باتری و خودروهای برقی به‌طور جدی ادامه دهند. آنها توافق کرده‌اند تا در زمینه سیاست‌گذاری‌های ضروری برای هموار ساختن همکاری‌های خودروسازان دو کشور در زمینه تبادل فناوری و اطلاعات گام‌های ضروری را بردارند. دو طرف همچنین تفاهم‌نامه مشترک اولیه‌ای را نیز در این‌باره به امضا رسانده‌اند. وزرای اقتصاد ژاپن و فرانسه همچنین بر ضرورت تقویت اتحاد نیسان و رنو تاکید کرده‌اند. درپی بازداشت کارلوس …
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
افت فروش خودرو در فرانسه
بنابر اعلام سازمان‌ تولیدکنندگان خودروی فرانسه، تولید خودرو در این کشور در ماه آگوست به‌دلیل مقررات جدیدی که برای کاهش آلایندگی‌های وسایل نقلیه اجرایی شده‌اند، کاهش 14 درصدی داشته است. این مقررات از اول سپتامبر سال گذشته اجرایی شدند و از همین‌رو، خودروسازان در آگوست سال گذشته با اجرای برنامه‌های تشویقی برای خریداران خودرو، توانستند پیش از اجرای این برنامه فروش خود را تا 40 درصد افزایش دهند. بسیاری از برندها رکورد کاهش فروش را به ثبت رسانده‌اند که می‌توان به نیسان با کاهش 66 درصدی، فیات 38 درصد، رنو 33 درصد و بی‌ام‌و 22 درصد اشاره کرد. در ماه آگوست 129 هزار و 259 دستگاه خودرو توسط فرانسوی‌ها خریداری شد. در سال 2019 و تا انتهای ماه آگوست، فروش خودرو نسبت به هفت ماهه 2018 کاهشی 3 درصدی داشته است …
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
پرفروش‌ترین خودروهای برقی در ژوئیه ۲۰۱۹ + جدول
به تازگی فهرستی از پرفروش‌ترین خودروهای برقی در ژوئیه سال جاری میلادی منتشر شده است که نشان می‌دهد رنو زوئی، تسلا مدل‌۳ و نیسان لیف جز پرطرفدارترین خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست بوده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
افشای تخلفات جدید از گوسن
روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی اختصاصی از برخی فعالیت‌های غیرقانونی، کارلوس گوسن، رئیس کنار گذاشته شده شرکت‌های نیسان و رنو پرده برداشت. این روزنامه در افشاسازی اسنادی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد، گوسن با همراهی پسرش، میلیون‌ها دلار پولی که به‌طور غیرقانونی از شریک تجاری نیسان در کشور عمان دریافت می‌کرده است را به‌صورت شخصی در «سیلیکون‌ولی»- قطب شرکت‌های فناوری آمریکا- سرمایه‌گذاری کرده است. منابع آگاه به این روزنامه گفته‌اند که گوسن بی‌آنکه به نیسان در این‌باره اطلاع بدهد، دست به چنین اقداماتی زده است. گوسن در نوامبر 2018 بنابر اتهامات فساد مالی و خیانت در امانت توسط دادستان‌های توکیو بازداشت شد و پس از آزادی با وثیقه اکنون انتظار دادگاهی را می‌‌کشد که باید به فهرست اتهامات وی بپردازد. …
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
شاسی‌بلند هیبریدی داچیا، از شایعه تا واقعیت
خودروسازان تراز اول جهانی به خاطر قوانین سخت‌گیرانه آلایندگی‌ها تحت‌ فشار قرار گرفته‌اند. برخی از آنها قبلا با تکنولوژی‌های جدید اقدام به بهبود قوای محرکه‌ محصولات خود کرده و اکثر آنها روش الکتریکی‌سازی محصولات‌شان را انتخاب کرده‌اند.داچیا که زیر چتر حمایتی رنو قرار دارد هیچ‌یک از روش‌های بالا را انتخاب نکرده است. به همین خاطر اگر به زودی دست به کار نشود با جریمه‌های سنگینی در اروپا مواجه خواهد شد. خب پس چه کار باید کرد؟ بلومبرگ می‌گوید ظاهرا داچیا به‌دنبال تولید یک شاسی‌بلند هیبریدی است تا به این ترتیب از میزان آلایندگی کربن دی‌اکسید کلی محصولات خود بکاهد.فعلا هیچ‌کسی از برنامه‌های این شرکت خبر ندارد اما مدیر فروش رنو معتقد است استفاده از قوای محرکه‌ الکتریکی شده روشی اجتناب‌ناپذیر برای داچیا …
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
معافیت‌ مالیاتی غنا به خودروسازان خارجی
دولت غنا قصد دارد تا در راستای جذب خودروسازان بین‌المللی نظیر فولکس‌واگن و نیسان به این کشور، به شرکت‌هایی که کارخانه بومی و خطوط مونتاژ در غنا ایجاد کنند، معافیت‌های مالیاتی 10 ساله اعطا کند. فولکس‌واگن و نیسان سال گذشته توافق کرده بودند که در صورت معرفی یک طرح تشویقی از سوی دولت غنا، ساخت این کارخانه‌ها را آغاز کنند. رنو نیز در ماه ژانویه اعلام کرد که چنین اقدامی را انجام خواهد داد. از سوی دیگر در ماه مارس تویوتا و سوزوکی نیز اعلام کردند که بنا دارند یک پروژه مشترک همکاری را در غنا آغاز کنند. تلاش غنا برای جذب خودروسازان خارجی به‌دنبال آن انجام می‌شود که آفریقای جنوبی نیز توانسته است در سال‌های گذشته، با هفت خودروساز خارجی نظیر نیسان، رنو و تویوتا برای ورود به بازار این کشور توافق کند. فولکس‌واگن …
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
احتمال از‌سرگیری مذاکرات رنو و فیات
روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی از مذاکرات پشت‌پرده میان رنو و نیسان خبر داده است که بنابر آن رنو قصد دارد تا با کاهش درصد سهامش در نیسان، مسیر خود را برای ازسرگیری مذاکرات ادغام با فیات‌-کرایسلر هموار کند. دو طرف درحال سنجش برنامه‌های خود هستند تا به این ترتیب از سویی توازن میان این دو متحد در بازارهای جهانی ایجاد شده و از طرف دیگر نیز رنو با آغوش باز به‌سوی مذاکره با فیات برای ادغام حرکت کند. با این حال هر گونه کاهش درصد سهم رنو در نیسان، نیازمند دریافت مجوز از دولت فرانسه است که مالک 15 درصد از سهام رنو است. سخنگویان دو خودروساز البته از اظهار‌نظر در این‌باره خودداری کردند. در ماه ژوئن گذشته مذاکرات ادغام میان رنو و فیات متوقف شد؛ چراکه دولت فرانسه به‌دنبال زمان بیشتری برای کسب …
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
اتحادیه: افزایش اجاره‌بها بالاتر از ۳۰ درصد ممنوع/ ۹۰۰ تن سیب تنظیم بازار شب عید در سردخانه باقی ماند/ مقام مسئول: مرغ گران‌تر می‌شود/ ترکیه به دنبال استفاده از ارز‌های مجازی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بسته وام ۱۲ میلیارد دلاری IMF به مصر کامل شد، بودجه ۹۸ با فروش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت بسته شد، حباب سکه به ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را کاهش نداد، تاجگردون: یارانه کالا‌های اساسی مستقیم به مردم پرداخت شود و تأثیر منفی عملکرد نیسان بر سود رنو را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
تاثیر منفی عملکرد نیسان بر سود رنو
گروه خودروسازی رنو پس از سودآوری ضعیف نیمه نخست 2019 بنابر کاهش تقاضا در اروپا و افت درآمدها در اتحاد با نیسان، اکنون چشم‌انداز درآمد سالانه خود را کاهش داده است. سود خالص برای رنو در نیمه نخست سال‌جاری با کاهشی حدود 50 درصدی به 970 میلیون یورو رسید درحالی که در همین بازه زمانی درآمد این خودروساز نیز با کاهش 4/ 6 درصدی به رقم 05/ 28 میلیارد یورو رسید. به‌علاوه اعلام رنو، سود عملیاتی نیز برای این خودروساز فرانسوی افت 14 درصدی داشته و به 65/ 1 میلیارد یورو رسیده است. از این رو و با توجه به کاهش تقاضا در بازار اروپا، رنو چشم‌انداز درآمد سالانه خود در 2019 را نزدیک به سال گذشته پیش‌بینی کرد. اما مهلک‌ترین ضربه بر پیکره رنو، کاهش درآمدزایی 826 میلیون یورویی از شرکت نیسان بوده است؛ شرکت ژاپنی که رنو …
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
آغاز تحقیقات پلیس فرانسه در باره گوسن
پلیس فرانسه، مقر رنو در نزدیکی پاریس را به‌عنوان بخشی از فرآیند تحقیقات مربوط به پرونده فساد مالی کارلوس گوسن، رئیس پیشین اتحاد رنو-نیسان بازرسی کرد. نیروی پلیس این کشور همچنین به جست‌وجو در محلی که گوسن میهمانی عروسی خود را برگزار کرده بود نیز پرداخت. رویترز گزارش داده است که مقامات محلی از افراد میزبان این میهمانی و برخی دیگر بازپرسی کرده‌اند. رنو تایید کرده این بازرسی توسط مقامات پلیس انجام شده اما از اشاره به جزئیات بیشتر و همچنین دلیل این بررسی فنی خودداری کرده است. این خودروساز فرانسوی با اشاره به این نکته که درباره گمانه‌زنی‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد، افزوده است: «رنو تایید می‌کند که تحقیقات پلیس فرانسه هم‌اکنون در مقر این شرکت آغاز شده است و ما همکاری لازم را با پلیس انجام می‌دهیم.» کارلوس …
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
امیدواری رنو و فیات برای ادغام
روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرده است که مقامات رنو و فیات‌کرایسلر هنوز بر این باور هستند که توافق برای ادغام دو شرکت امکان دارد. چند مقام رنو به این روزنامه گفته‌اند که این خودروساز فرانسوی امیدوار است تا نشست این هفته میان سهامداران نیسان-متحد قدیمی رنو- به حمایت از ادامه مذاکرات با فیات‌کرایسلر برای ادغام با رنو منتهی شود. براین اساس رنو همچنین درنظر دارد اتحاد خود با نیسان را دستخوش برخی تحولات کند تا به این ترتیب استقلال و انعطاف بیشتری برای دو طرف ایجاد شود. پس از آنکه دولت فرانسه، مهم‌ترین سهامدار رنو اعلام کرد باید برای ادغام با فیات‌کرایسلر حمایت نیسان نیز جلب شود، مقامات فیات‌کرایسلر پیشنهاد ادغام خود را پس گرفتند و مذاکرات متوقف شد. این خودروساز ایتالیایی …
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
آغازی بر پایان اختلافات رنو و نیسان
شرکت نیسان اعلام کرده است که قصد دارد کرسی‌هایی را در اختیار رنو، متحد قدیمی خود قرار دهد؛ این اقدام می‌تواند آغازی بر پایان تنش‌های ایجاد شده طی چند ماه اخیر میان دو خودروساز باشد. پیش‌تر نیز گمانه‌زنی‌هایی در رابطه با توافق نیسان با خواسته مقامات رنو برای حضور در هیات‌مدیره مطرح شده بود. این خودروساز ژاپنی به‌طور رسمی و طی بیانیه‌ای تایید کرده است که قصد دارد یک کرسی را در اختیار ژان سنارد، رئیس رنو در هیات‌مدیره نیسان قرار دهد و یک کرسی دیگر را نیز در هیات حسابرسی به تیری بالور، مدیرعامل رنو اعطا کند. هر دو کرسی از پست‌های مهم در تصمیم‌گیری شرکت نیسان به حساب می‌آیند. پس از آنکه کارلوس گوسن، رئیس اتحاد رنو-نیسان در ماه نوامبر گذشته به اتهام فساد مالی در نیسان بازداشت و از سمت‌های خود کنار …
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
آیا فروپاشی اتحاد بین رنو نیسان و میتسوبیشی، نزدیک است؟
گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی در شرایط بحرانی است و احتمال جدایی این شرکت‌ها وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
گفت‌و‌گوی خودرویی مکرون و آبه
به گزارش رویترز، قرار است امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه هفته جاری در دیدار با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در رابطه با تقویت اتحاد دو خودروساز رنو و نیسان گفت‌و‌گو کند. یک مقام کاخ‌ الیزه در این باره به رویترز گفت: «این یک فرصت مناسب برای مکرون خواهد بود تا یک‌بار دیگر بر اهمیتی که فرانسه برای اتحاد میان نیسان و رنو قائل است، تاکید کند. این اهمیت حتی در جریان مذاکرات اخیر با فیات‌کرایسلر نیز مورد تاکید قرار گرفته است.» این درحالی است که در روزهای گذشته روزنامه فایننشال‌تایمز خبر داد که پس از برکناری کارلوس گوسن، رئیس اتحاد رنو-نیسان به اتهام فساد مالی، دو طرف در زمینه‌های همکاری پیرامون تولید خودرو، فروش و بازاریابی و همچنین ارتباطات با مشکلاتی مواجه و تاکنون نیز شماری از کارکنان این بخش‌ها …
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
درخواست کمک همسر گوسن از ترامپ
کارول گوسن، همسر کارلوس گوسن، رئیس پیشین شرکت نیسان و مدیر‌عامل رنو که نوامبر سال گذشته به اتهام فساد مالی و خیانت در امانت توسط دادستان‌های ژاپنی بازداشت و از سمت‌های خود کنار گذاشته شد، از دونالد ترامپ خواسته است تا این پرونده را در دیدار با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در میان بگذارد. همسر گوسن که دارای تابعیت آمریکایی است در گفت‌و گو با بی‌بی‌سی اظهار کرد: «من از رئیس‌جمهور ترامپ درخواست می‌کنم که در دیدار با شینزو آبه در مورد لزوم اجرای شرایط و دادگاه عادلانه، مجوز برای دیدار با همسرم و احترام به اصل بی‌گناهی او تا زمان اثبات اتهامات صحبت کند.» آبه قرار است 28 و 29 ماه جاری، میزبان رهبران کشورهای گروه 20 در کشورش باشد. گوسن پیش‌تر در مصاحبه با خبرنگاران ضمن رد تمامی اتهاماتش مدعی شد که این …
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
قیمت‌گذاری حج ۹۸ با دلار ۷ هزار تومانی/ احمد توکلی: دلار ۴۲۰۰ تومانی عددی من‌دَرآوردی بود/ دعوتنامه تحویل خودرو با نرخی بالاتر از قیمت اعلامی روزانه خودروسازان/ خوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش بهای سکه در بازار تهران، دلار در صرافی‌های بانکی کمتر از ۱۳ هزار تومان، دلار در بالاترین سطح شش روز اخیر، بازار اوراق مسکن؛ کارت قرمز «تسه‌ها»، درخواست شرکت روسی از اوپک برای افزایش تولید، معاون وزیر صنعت: سازمان حمایت قیمت خودرو را تعیین می‌کند، هند بر ۲۸ کالای آمریکایی تعرفه بیشتر اعمال می‌کند و عقب‌نشینی نیسان در برابر رنو را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تعهد رنو به بهبود روابط با نیسان
رئیس شرکت رنو وعده داده است تا روابط با شرکت نیسان را در چارچوب اتحاد 20 ساله دو طرف بهبود دهد. براساس گزارش بلومبرگ، ژان‌سنارد در دیداری با سهامداران رنو یادآور شد که اعتماد تضعیف شده میان دو شرکت را می‌توان یکبار دیگر مستحکم کرد. سنارد که از ماه ژانویه 2018 و پس از بازداشت کارلوس گوسن به اتهام فساد مالی جایگزین وی شد گفت: «اولویت نخست ما برقراری اتحاد بسیار مستحکم با نیسان خواهد بود و برای نیل به این هدف، دو خودروساز باید صبر و تلاش کنند.» سنارد که توسط دولت فرانسه، بزرگ‌ترین سهامدار رنو برای تصدی این پست انتخاب شد قرار بود تا روابط با نیسان را به حالت گذشته بازگرداند اما به‌نظر می‌رسد با انجام اقداماتی نظیر تلاش ناموفق برای ادغام با نیسان، سپس فیات‌کرایسلر، در جهت عکس آن حرکت کرده است. سنارد …
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
نیسان از تقویت همکاری با رنو حمایت می‌کند
مدیرعامل نیسان از تقویت همکاری با رنو حمایت کرد؛ به‌طور هم‌زمان اخباری از تلاش فیات کرایسلر و دولت فرانسه برای احیای مذاکرات ادغام به گوش می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تلاش برای احیای ادغام رنو و فیات‌کرایسلر
براساس اعلام چند منبع آگاه به رویترز، دو شرکت خودروسازی فیات‌کرایسلر و رنو به‌دنبال راهکارهایی هستند تا طرح شکست‌خورده خود را برای ادغام با یکدیگر احیا کنند و ازسوی دیگر موافقت نیسان، متحد قدیمی رنو را تضمین کنند. دو منبع آگاه همچنین مدعی شده‌اند که نیسان در عوض حمایت از ادغام رنو و فیات‌کرایسلر، از رنو خواسته است تا به‌طور قابل‌توجهی سهام 4/ 43 درصدی خود را در این خودروساز ژاپنی کاهش دهد. با این حال هنوز مشخص نیست آیا تلاش‌های منسجم بتواند توافق جنجالی و تا حدی سیاسی‌شده را میان دو شرکت رنو و فیات‌کرایسلر تحقق ببخشد. پس از آنکه دولت فرانسه، بزرگ‌ترین سهامدار شرکت رنو از رای‌گیری هیات‌مدیره این شرکت برای ادغام با فیات- تا زمان موافقت نیسان- ممانعت کرد، جان الکان، رئیس فیات‌کرایسلر پیشنهاد ادغام …
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
فرانسه آماده کاهش سهام دولتی برای افزایش همکاری رنو با نیسان است
تهران- ایرنا- وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد: پاریس آماده است تا میزان سهام دولتی خود را در شرکت خودروسازی رنو به منظور افزایش همکاری با شرکت ژاپنی نیسان، کاهش دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
گمانه‌زنی رنو از ادغام با نیسان و میتسوبیشی
براساس گفته ژان سنارد، مدیرعامل رنو، ممکن است سه شرکت خودروسازی نیسان، رنو و میتسوبیشی گفت‌و‌گوهایی را در آینده پیرامون ادغام با یکدیگر آغاز کنند. سنارد در این‌باره گفت: «گفت‌و‌گوهایی پیرامون ادغام سرمایه‌های سه شرکت برای مدتی است که مطرح شده و طی هفته‌های گذشته این ایده قوت گرفته است.» وی افزود: «فکر می‌کنم که با گذشت زمان رنو، میتسوبیشی و نیسان بدون هیچ‌گونه تنشی در این رابطه فکر می‌کنند.» سنارد همچنین تاکید کرد که اکنون شرکت‌ها در حال کار روی روش‌های تقویت اتحاد خود هستند. وی در ادامه نیز اظهار کرد که انتشار اخباری مبنی‌بر احتمال ادغام، موجب واهمه همه شده است. بازداشت کارلوس گوسن، مدیرعامل پیشین رنو به اتهام فساد مالی بر آینده این اتحاد سایه افکنده است. گوسن در سال 1999 پس از توافق همکاری …
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
رنو، نیسان، میتسوبیشی روند ادغام را بررسی می کنند
تهران- ایرنا- مدیر اجرایی شرکت خودوسازی رنو فرانسه از احتمال آغاز گفت وگوها برای ادغام سه شرکت رنو، نیسان و میتسوبیشی در آینده نزدیک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بحران گوسن در ایستگاه میتسوبیشی
شرکت میتسوبیشی‌موتور در بیانیه‌ای اعلام کرد که قرار است اوسامو ماسوکو، از سمت مدیریت‌عامل این شرکت کنار برود و تاکائو کاتو، رئیس کنونی میتسوبیشی اندونزی جای او را بگیرد. ماسوکو 70 ساله همچنان در منصب ریاست هیات‌مدیره باقی خواهد ماند و روز جمعه وی به همراه کاتو نشست خبری را برگزار خواهند کرد تا در مورد تغییرات ایجاد شده با رسانه‌ها گفت‌و‌گو کنند. ششمین خودروساز بزرگ ژاپن، که بخشی از سهامش متعلق به نیسان است همچنین اعلام کرد که در این ماه انتظار دارد سودآوری این شرکت با رسیدن به 821 میلیون دلار در یک سال گذشته تا ماه مارس افتی قابل‌توجه را تجربه کند که عوامل عمده آن کاهش تقاضای جهانی برای خودرو، تنش‌های تجاری بین‌المللی و نیاز به توسعه فناوری‌های جدید بوده‌اند. میتسوبیشی که در شراکت با دو شرکت …
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
تعدیل 600 پرسنل نیسان در بارسلونا
شرکت نیسان در اسپانیا، به توافقی با اتحادیه‌های کارگری دست یافته است تا برای تعدیل 600 نفر از کارکنان کارخانه خود در بارسلونا-برابر با 20 درصد از نیروی کار این واحد- اقدام کند. براساس توافق صورت گرفته، قرار است این 600 نفر در سال آینده در چارچوب برنامه‌ای متشکل از بازخرید و بازنشستگی زودهنگام از این کارخانه تعدیل شوند. به گفته‌ نیسان، تعدیل کارکنان این کارخانه یکی از شروط اصلی سرمایه‌گذاری 79 میلیون دلاری در آن بوده است. این خودروساز ژاپنی پس از یک ماه مذاکره مداوم توانست تا با اتحادیه‌های کارگری به توافق برسد. در این توافق آمده است که هرگونه تغییر در برنامه‌ها برای تعدیل کارکنان بیشتر باید به‌طور جداگانه با اتحادیه‌ کارگری مذاکره شود. این کارخانه علاوه‌بر ساخت نیسان ناوارا، دو خودروی رنو آلاسکان …
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
تولید مشترک مرسدس بنز کلاس X و نیسان ناورا پایان خواهد یافت
در پی اعلام پایان همکاری شرکت دایملر و گروه رنو نیسان به نظر می‌رسد که مرسدس بنز ایکس کلاس نیز دیگر نمی‌تواند از پلتفرم مشترکی با نیسان ناوارا و رنو آلاسکان استفاده کند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
کمک مالی نیسان برای بازسازی نوتردام
شرکت خودروسازی نیسان‌موتور اعلام کرده است که 100 هزار یورو برای کمک به بازسازی کلیسای نوتردام فرانسه که دچار حریق شد اعطا می‌کند. این اقدام از سوی نیسان درحالی انجام می‌شود که تلاش دارد تا روابط خود را با دولت فرانسه و شرکت رنو، شریک خود که پس از بازداشت کارلوس گوسن تیره شده بود، بهبود دهد. این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مشارکت نیسان در کمک به بازسازی کلیسای نوتردام قدردانی از کارکنان اروپایی این شرکت و تمامی مردم فرانسه است.» درحالی که چند شرکت مهم تاکنون بیش از یک میلیارد دلار را برای بازسازی کلیسای نوتردام، از معروف‌ترین بناهای تاریخی فرانسه اعطا کرده‌اند، شرکت فرانسوی رنو تاکنون مبلغی را برای اهدا اختصاص نداده است. نیسان و رنو تلاش می‌کنند تا بحران گوسن را که اکنون منتظر اعلام …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •