جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
روماتیسم
از فواید شگفت انگیز روغن کرچک چه می‌دانید؟
۳ روز قبل / روغن کرچک / درمان خانگی / سلامت / روماتیسم / حالت تهوع / نقرس / اسهال / خواص روغن کرچک
از فواید شگفت انگیز روغن کرچک چه می‌دانید؟
روغن کرچک خواص زیادی دارد و برای درمان برخی از بیماری‌ها مفید است.
خواص معجزه آسای میخک برای دندان درد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / میخک / علائم روماتیسم / دندان درد / روغن میخک / سبک زندگی / پارسی خبر
خواص معجزه آسای میخک برای دندان درد
میخک یکی از گیاهان دارویی است که برای مقابله با مشکلاتی مانند سردرد، بیماری‌های دهان و دندان و ... شناخته شده است.
تخم مرغ و افزایش ابتلا به دیابت/تاثیر روماتیسم بر مرگ های کرونایی
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / ویروس کرونا / دیابت / روماتیسم / تخم مرغ
تخم مرغ و افزایش ابتلا به دیابت/تاثیر روماتیسم بر مرگ های کرونایی
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
روماتیسم مفصلی خطر مرگ‌های کرونایی را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / روماتیسم / کووید ۱۹ / ویروس کرونا / نقرس / سلامت
روماتیسم مفصلی خطر مرگ‌های کرونایی را افزایش می‌دهد
مطالعه محققان نشان می دهد بیماری روماتیسم مفصلی خطر مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ را افزایش می دهد.
مزایای دوش آب سرد برای بدن
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / دوش آب گرم / دوش آب سرد / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
مزایای دوش آب سرد برای بدن
هیچ چیز بهتر از یک دوش آب گرم در پایان یک روز طولانی کاری نمی‌تواند خستگی ما را در بیاورد؛ اما اگر یک‌بار دوش آب سرد را امتحان کنید نظرتان عوض می‌شود. در واقع وقتی می‌خواهید از حالت روحی و جسمی خاصی خارج شوید، دوش آب سرد مانند سوییج تغییر سریع احوالات می‌ماند. از تسکین درد گرفته تا مزایای مغزی از جمله اثرات اثبات شده‌ی دوش آب سرد هستند. در ادامه با مزایای آن بیشتر آشنا می‌شویم. انرژی بیشتر اگر می‌خواهید وقتی صبح از خواب بیدار می‌‍‌شوید انرژی بیشتری داشته باشید به جای قهوه، دوش آب سرد را امتحان کنید. بر اساس یک مطالعه در مجله فیزیولوژی کاربردی، «دوش آب سرد باعث آزاد شدن نوراپی نفرین از سیستم عصبی سمپاتیک می‌شود.» نورافی نفرین انتقال دهنده عصبی است که مغز شما را فعال می‌کند، انرژی را افزایش می‌دهد، …
عوارض مصرف خودسرانه یکی از پرکاربردترین داروهای کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
عوارض مصرف خودسرانه یکی از پرکاربردترین داروهای کرونا
هیدروکسی کلروکین دارویی است که به منظور درمان انواع معینی از مالاریا(مالاریای حساس به کلروکین) به کار می‌رود؛ از دیگر کاربردهای این دارو میتوان به درمان روماتیسم مفصلی، لوپوس اریتماتوس، و porphyria cutanea tardaاشاره نمود. این دارو معمولا به شکل قرص خوراکی موجود است.
راهکاری برای کاهش شدت روماتیسم مفصلی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / عصاره هسته انگور / روماتیسم مفصلی / آرتریت روماتوئید
راهکاری برای کاهش شدت روماتیسم مفصلی
نتایج پژوهشی در خصوص تاثیر عصاره هسته انگور (داروی گراپکس)  بر روی بیماری آرتریت روماتویید نشان داد که عصاره هسته انگور شدت بیماری را کاهش می‌دهد و می‌تواند به عنوان مکمل در کنار سایر درمان‌های متداول، استفاده شود.
خطر ابتلا به کووید ۱۹ در بیماران مبتلا به روماتیسم کمتر است
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / ویروس کرونا / کووید 19 / روماتیسم
خطر ابتلا به کووید ۱۹ در بیماران مبتلا به روماتیسم کمتر است
مطالعه محققان نشان می دهد احتمال ابتلا به بیماری کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کمتر است و در صورت ابتلا، از نوع خفیف خواهد بود.
ویروس کرونا برای کدام گروه از افراد خطرناک تر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
ویروس کرونا برای کدام گروه از افراد خطرناک تر است؟
ویروس کرونا برای افراد مبتلا به روماتیسم، ام اس، لوپوس و نقرس که سیستم ایمنی بدن آن‌ها به شدت تحت تاثیر ویروس‌ها قرار می‌گیرد می‌تواند خطرناک‌تر از بقیه باشد.
واکنش جهانپور به ادعای اثر یک دارو در کاهش مرگ‌ومیر کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / داروی اکتمرا / داروی کرونا / سازمان غذا و دارو کشور / کیانوش جهانپور
واکنش جهانپور به ادعای اثر یک دارو در کاهش مرگ‌ومیر کرونا
به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره برخی اخبار مبنی بر تاثیر داروی اکتمرا در کاهش نیاز به دستگاه‌های تهویه مکانیکی و کاهش مرگ‌ومیر ناشی از کوویدـ۱۹ گفت: اکتمرا دارویی است که برای موراد پیشرفته روماتیسم در دنیا استفاده می‌شود و از همان هفته‌های اول بروز و شیوع کرونا بحث‌هایی در مورد احتمال اثربخشی آن در برخی از بیماران مبتلا به کوویدـ۱۹ وجود داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
خواص شگفت انگیز مارچوبه برای بدن
 واژه آسپاراگوس که نام دیگر مارچوبه است ریشه در واژه یونانی اسپروت، به معنی جوانه، دارد و ۳۰۰ گونه مختلف از آن وجود دارد. مارچوبه را در رنگ‌های مختلف می‌توان یافت و علت آن نیز روش‌های مختلفی است که برای رشد آن استفاده می‌شود. این سبزی بیشتر به رنگ سبز دیده می‌شود، اما انواع سفید و بنفش آن نیز وجود دارند. مارچوبه سفید رنگ در حقیقت فاقد کلروفیل است، زیرا در تاریکی رشد می‌کند، نوع بنفش مارچوبه غنی از فیتوشیمی است که عامل ایجاد رنگ بنفش در این گیاه است. امروزه دسترسی آسان و گسترده به فست فود‌ها باعث شده مردم در سراسر دنیا رژیم غذایی ناسالم و غیر متعادلی داشته باشند. همین موضوع باعث شده متخصصین تغذیه و پزشکان بر خوردن سبزیجات به صورت منظم تاکید زیادی داشته باشند. زیرا مواد معدنی و مغذی که سبزیجات …
روش های درمان خشکی چشم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / درمان خشکی چشم / علائم خشکی چشم / سبک زندگی / پارسی خبر / خشکی چشم
روش های درمان خشکی چشم
قاسم فخرایی جراح و متخصص چشم، در مورد علت و چرایی ایجاد خشکی چشم اظهار کرد: خشکی چشم بیماری نسبتا شایعی است که بر اثر کاهش میزان اشک ایجاد می‌شود و معمولا این عارضه را بیشتر در بین افراد مسن مشاهده می کنیم. چشم انسان مدام به وسیله اشک و با مکانیسم پلک زدن مرطوب می‌شود. درون اشک مواد مغذی و ایمنی بسیار مهی بوده که برای چشم مفید بوده است و به محافظت از سطح چشم می‌پردازد. علت بروز خشکی چشم فخرایی گفت: زمانی که ترشح اشک کم یا این کیفیت دچار اختلال شود، فرد دچار خشکی چشم می‌شود و حتی خشک بودن هوای محیط اطراف فرد می‌تواند سبب بیشتر خشک شدن چشم فرد شود همچنین وجود بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌های روماتیسمی یا مصرف برخی از دارو‌ها می‌توانند سبب تشدید خشکی چشم شود. او افزود: تغذیه نامناسب و مصرف کم …
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / روماتیسم / تغذیه روماتیسم
بایدو نبایدهای تغذیه برای درمان روماتیسم
بایدو نبایدهای تغذیه برای درمان روماتیسم؛ مواد غذایی و تغذیه مناسب نقش مهمی‌در مقابله با بیماری روماتیسم و برخی از بیماری‌های ناشی از آن مانند روماتوئید پلی آرتریت دارند. در واقع برخی مواد غذایی خواص التهاب زدایی دارند در حالی که برخی دیگر التهاب زا هستند؛ بنابراین لازم است که در گام اول مصرف مواد غذایی التهاب‌زدا را افزایش و مصرف مواد غذایی التهاب زا را کاهش داد تا درمان روماتیسم موثر واقع شود.
گلودرد بچه‌ها را جدی بگیریم
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / گلو درد / کودکان / سلامت / روماتیسم
گلودرد بچه‌ها را جدی بگیریم
یک فوق تخصص قلب و عروق، گفت: درجه رماتیسم قلبی بسته به اینکه دریچه‌های قلب چقدر درگیر باشد فرق می‌کند، رماتیسم عموما در کودکی اتفاق می‌افتد.
مضرات و خواص آب کرفس
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / آب کرفس / خواص آب کرفس / مضرات آب کرفس / سبک زندگی / پارسی خبر
مضرات و خواص آب کرفس
کرفس در آشپزی کاربرد زیادی دارد و ارتفاع آن تا یک متر می‌رسد و دارای مواد معدنی منیزیوم و پتاسیم است که برای آرامش اعصاب و بیماری های روحی نظیر (Vertigo) مفید است. کرفس همچنین دارای مقدار زیادی ویتامینهای ک؛ و سی است که آنتی‌اکسیدان بوده، موجب کاهش تورم یاخته‌های بدن، سم‌زدایی و مبارزه با روماتیسم و بیماری‌های سرطانی می‌گردند.  کرفس گیاهی است علفی، به ارتفاع ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر که ساقه‌ای منشعب دارد. برگ‌های آن شفابخش و ضخیم و گل‌های آن کوچک و به رنگ سفید یا سفید مایل به سبز است. قسمت مورد استفاده این سبزی قسمت‌های مختلف آن به ویژه ریشه و برگ آن است. در بسیاری از مناطق ایران از جمله در سیستان، خوی و بندر عباس می‌روید. آشنایی با خواص آب کرفس: • آب کرفس کلسترول را کاهش می‌دهد. کرفس حاوی ترکیبی به …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
ابتکار جدید ژاپنی‌ها برای درمان بیماران کرونایی
محققان ژاپنی موفق شدند با داروی افراد مبتلا به روماتیسم مفاصل، مبتلایان به کرونا را درمان کنند.
کدام مواد غذایی روماتیسم مفصلی را تسکین می‌دهند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
کدام مواد غذایی روماتیسم مفصلی را تسکین می‌دهند؟
روماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) یک بیماری التهابی ناشی از اختلالات خودایمنی است که روز به روز محدودیت حرکتی را افزایش می‌دهد و برخی مواد غذایی دردهای این بیماری را تسکین می دهند.
روش‌های پیشگیری از ابتلا به سندروم تونل کارپال
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / سندروم تونل کارپال / گزگز / تمرین‌های ورزشی / سبک زندگی / پارسی خبر
روش‌های پیشگیری از ابتلا به سندروم تونل کارپال
سندروم تونل کارپال (CTS)، گیر افتادگی و فشرده شدن عصب در داخل تونل کارپال (تونل مچ دست) است. این عصب حس انگشتان شست، اشاره، وسط و بخشی از انگشت حلقه را فراهم می‌کند. همچنین حرکت عضلاتی را که به انگشت شست می‌روند هم امکان‌پذیر می‌کند. این سندروم ممکن است در هر ۲ دست اتفاق بیفتد. ورم یا التهاب در محل مچ دست، عصب داخل تونل کارپال را فشرده می‌کند، بنابراین انگشتان دست به ویژه انگشتان شست، اشاره و میانی به گزگز و بی‌حسی دچار می‌شوند. این سندروم در زنان ۲ برابر مردان است و بیشتر در سنین ۳۰ تا ۵۰ سالگی بروز پیدا می‌کند. ساختار تونل کارپال تونل مچ دست از یک فضای استخوانی و بافتی فیبری که از روی این فضا عبور می‌کند، تشکیل شده است، لیگامان (رباط)‌هایی هم در این فضا قرار گرفته‌اند، ۹ تاندون در تونل مچ دست …
درمان خانگی روماتیسم با مصرف این خوراکی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / درمان روماتیسم / علل روماتیسم / روماتیسم مفصلی / سبک زندگی / پارسی خبر
درمان خانگی روماتیسم با مصرف این خوراکی‌ها
روماتیسم، التهابی کنترل نشده‌ است که می‌تواند به هر قسمتی از بدن از جمله مفاصل، کلیه‌ها، چشم، ریه یا مغز، آسیب برساند.
علایم بیماری یوئیت چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / یوئیت / آب سیاه / آب مروارید / بیماری چشمی / پارسی خبر / سبک زندگی
علایم بیماری یوئیت چیست؟
زمانی که بافت یوه (بافت میانی، عنبیه، جسم مژگانی و مشیمیه)، دچار التهاب شود بیماری یوئیت چشمی عارض می‌شود. این بیماری در بیشتر کشور‌ها از بیماری‌های مهم چشم به‌شمار می‌رود. ازآن جا که شیوع این بیماری در مردم کشورمان کم نیست در ادامه به بررسی این بیماری می‌پردازیم: بیماری «یوئیت» را بیشتر بشناسیم از آن جا که این بیماری قسمت «یوه» را که دارای بیشترین عروق خونی است درگیر می‌کند، جزو مهم‌ترین بیماری‌های چشمی به‌شمار می‌رود. یکی دیگر از عوامل خطر بیماری یوئیت سیستماتیک بودن آن است، به این معنی که اگر قسمتی از بدن دچار مشکل یا بیماری شود شاید آن بیماری به ایجاد یوئیت چشمی منجرشود. جالب است بدانید این بیماری در جوانان بیشتر دیده می‌شود. انواع یوئیت چشم یوئیت قدامی، التهاب عنبیهیوئیت میانی، التهاب جسم …
روماتیسم مفصلی با افزایش ریسک دیابت نوع ۲ ارتباطی ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / روماتیسم / دیابت / آرتروز
روماتیسم مفصلی با افزایش ریسک دیابت نوع ۲ ارتباطی ندارد
نتایج مطالعه جدید نشان می دهد افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی در مقایسه با افراد مبتلا به سایر انواع آرتروز، با احتمال کمتر ابتلا به دیابت نوع۲ مواجه هستند.
شیوع بیماری نقرس در جهان رو به افزایش است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / آرتروز / روماتیسم / دردهای استخوانی
شیوع بیماری نقرس در جهان رو به افزایش است
طبق گزارش جدید محققان، شیوع بیماری نقرس در سطح جهان با نرخ هشدار دهنده ای از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ افزایش یافته و همچنان هم در حال افزایش است.
بتهوون؛ نابغه ناشنوا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / بتهوون / موسیقی / ناشنوا / بداهه نوازی / بیماری
بتهوون؛ نابغه ناشنوا
‎بتهوون مستعد ابتلا به بیماری‌های مختلفی بود و بیشتر عمرش را حین ابتلا به بیماری‌های مثل کولیت، روماتیسم، ‏حصبه، اختلالات پوستی، آبسه و عفونت در نقاط مختلف بدن، مشکلاتی در چشم و بینایی، التهاب شریان‌ها، زردی، هپاتیت ‏مزمن و سیروز کبدی و... گذراند‎.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دارویی که در درمان کرونا شکست خورد
نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است که داروی روماتیسم در درمان کرونا شکست خورده و نمی‌تواند در بقای مبتلایان نقش مثبت داشته باشد.
صدای کودکان اوتیسم باشیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سهم_من_در_مهارکرونا / اوتیسم / خیران مدرسه ساز / خیرین مدرسه ساز / روماتیسم
صدای کودکان اوتیسم باشیم
تهران - ایرنا - «صدای اوتیسم» عنوان پویشی است که توسط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان و با هدف تجهیز مدرسه‌ای برای کودکان اوتیسم و نیز آموزش و توانبخشی و شناسایی نوابغی از میان آنها و معرفیشان به جامعه راه‌اندازی شده است.
تاثیر داروی روماتیسم در مقابله با بیماری کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / داروی کرونا / کووید 19 / کروناویروس
تاثیر داروی روماتیسم در مقابله با بیماری کرونا
سرپرست تیم تحقیق در بیمارستان عمومی مارسی فرانسه می‌گوید: مطالعه ما شامل ۲۲ بیمار بسیار بدحال بود و تمامی ان‌ها با مصرف داروی anakinra بهبود یافتند و هیچ مرگی در موردشان گزارش نشد و تعداد روز‌های بیشتری بدون استفاده از دستگاه ونتیلاتور سپری کردند.
نانوذرات ورم مفاصل روماتیسم را کم می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
نانوذرات ورم مفاصل روماتیسم را کم می‌کند
نانوذرات کیتوزان حاوی گلوکونات روی (zinc gluconate) اثر مثبتی در کاهش تورم مفاصل موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به روماتیسم مفصلی داشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کنترل بیماری‌های خودایمنی با کمک یک پروتئین
دانشمندان آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که شاید بتوان با فعال و غیرفعال ساختن نوعی پروتئین، به کنترل بیماری‌های خودایمنی کمک کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از ساینمگ، دانشمندان موسسه ایمنی‌شناسی لاهویا وابسته به دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، روش جدیدی را برای مقابله بهتر با طیف گسترده‌ای از بیماری‌های عفونی، سرطان‌ها و بیماری‌های خودایمنی کشف کرده‌اند.این پژوهش نشان می‌دهد که چگونه یک پروتئین می‌تواند عملکرد یک تنظیم‌کننده را در سیستم ایمنی داشته باشد. این پژوهش، گام مهمی به سوی ارائه واکسن‌ها و درمان‌هایی به شمار می‌رود که می‌توانند سلول‌های ایمنی را برای تولید پادتن‌های مقابله‌کننده با بیماری فعال کنند. ممکن است که دانشمندان بتوانند برای مقابله با عملکرد سلول‌های ایمنی بدن هنگام بروز بیماری …
خواص فوق العاده پوست لیمو ترش!
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / پوست لیمو ترش / لیمو / کلسیم / سبک زندگی / پارسی خبر
خواص فوق العاده پوست لیمو ترش!
لیمو یکی از میوه‌هایی است که می‌توان به روش‌های مختلفی از آن استفاده کرد و فواید زیادی دارد. بیشتر افراد از لیمو به عنوان چاشنی در غذا استفاده می‌کنند. لیمو خواص درمانی زیادی برای پوست دارد، اما هنوز بسیاری از مردم نمی‌دانند که کدام قسمت لیمو برای از بین بردن لک و جوش از روی پوست مفید هستند. خود لیمو همان قسمتی است که معمولاً به داروی چاشنی یا طعم دهنده در نوشیدنی و مواد غذایی استفاده می‌شود، اما پوست لیمو که زخیم‌تر از داخل لیمو است، پوسته تلخ سفیدرنگی دارد. فواید پوست لیمو به طور کلی لیمو برای درمان سرماخوردگی، آنفلوانزا، معده درد، درد مچ پا و سنگ کلیه مفید است. همچنین مصرف لیمو باعث کاهش التهاب، کاهش فشار خون، کاهش علائم تب یونجه، بهبود عملکرد رگ‌های خونی، کمک به هضم و موارد دیگر می‌شوند. برخلاف …
تفاوت درد پاشنه پا و خارپاشنه / روش‌های بهبود درد پاشنه پا
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / روماتیسم / خارپاشنه / درد پاشنه پا / درد پا / سبک زندگی / پارسی خبر
تفاوت درد پاشنه پا و خارپاشنه / روش‌های بهبود درد پاشنه پا
یک جراح ارتوپد و آرتروسکوپی زانو گفت: در بسیاری از موارد درد پاشنه پا وجود دارد، اما در عکس رادیولوژی هیچ خارپاشنه‌ای دیده نمی‌شود. در واقع درد پاشنه معادل التهاب پرده کف پا بوده و به معنای خارپاشنه نیست. البته در برخی بیماران خاص، خار پاشنه بدون درد وجود دارد و در بعضی بیماران دیگر برعکس این موضوع دیده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / فیتنس / علم ورزش
"فیتنس" و دنیایی از فواید
یک مربی با بیان این‌که رشته فیتنس، ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سرطان ریه، سرطان سینه و سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد و باعث جلوگیری از پوکی استخوان و روماتیسم می‌شود، گفت: فردی که فیتنس را انجام می‌دهد، با رعایت رژیم اصولی غذایی می‌تواند بدن خود را به حداقل درصد چربی نیز برساند.
چه ساعاتی در روز به حمام برویم؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / حمام کردن / سبک زندگی / رماتیسم / ذات الریه / بی خوابی
چه ساعاتی در روز به حمام برویم؟
ما اغلب از والدین یا بستگان نزدیک زمانی که تصمیم به حمام کردن در شب داریم می‌شنویم حمام کردن در غروب برای سلامتی خوب نیست. علت آن را می‌توانیم چندین بیماری مانند رماتیسم و یا بیماری‌های دیگر بیان کنیم. آیا این چیزی که می‌گویند حقیقت دارد؟ بگذار ببینیم. در این بخش چند مهم و اطلاعاتی درباره مضرات حمام کردن در غروب برای سلامتی آورده شده است.ضرر‌های حمام رفتن در عصر و غروب ۱. حمام کردن در وقت غروب و عصر باعث رماتیسم می‌شود.رماتیسم بیماری خود ایمنی است، و زمانی رخ می‌دهد که درد مفاصل وجود دارد، بنابراین فرد مبتلا به روماتیسمی، احساس دردناکی در مفاصل خود خواهد داشت. علل روماتیسمی هنوز مشخص نیست. طبق نظر متخصصان پزشکی این بیماری به دلیل اختلالات ژنتیکی رخ می‌دهد که می‌تواند در سنین مفید هر کسی رخ دهد.در …
زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / استانی-اجتماعی / زولبیا و بامیه / سلامتی / روزه داری / ماه رمضان
زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی
یک متخصص طب ایرانی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: به‌صورت مکرر زولبیا بامیه‌های خام داخل روغنی که در دمای بسیار بالا بیش از دو ساعت در حال جوش است، ریخته می‌شود که در این وضعیت، درصد ماده بسیار خطرناکی به نام پراکسید در روغن بالا رفته که عامل مهمی در افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌ها از جمله سرطان، بیماری‌های روماتیسمی، بیماری‌های پوستی، پیری زودرس و غیره خواهد بود.
یک داروی ضد روماتیسم در درمان بیماری شدید کرونا نتایج امید بخشی داشته است
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
یک داروی ضد روماتیسم در درمان بیماری شدید کرونا نتایج امید بخشی داشته است
نتایج اولیه یک کارآزمایی بالینی یک داروی ضد التهاب مفاصل در واکنش شدید ایمنی در بیماران حاد کووید-۱۹ در فرانسه امیدبخش بوده است.
متخصصان فرانسوی تاثیر "توسیلیزومب" در درمان کووید-۱۹ را تایید کردند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کرونا در جهان / کروناویروس / کووید-19 / دارو / توسیلیزومب
متخصصان فرانسوی تاثیر "توسیلیزومب" در درمان کووید-۱۹ را تایید کردند
نخستین نتایج یک آزمایش بالینی در فرانسه نشان می‌دهد که نوعی داروی روماتیسم برای درمان عوارض سخت کووید-۱۹، بیماری ناشی از کروناویروس جدید، اثرات بسیار مثبت دارد.
کلینیک‌ها و بیمارستان‌های مجازی راه اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۱
کلینیک‌ها و بیمارستان‌های مجازی راه اندازی می‌شود
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بسیاری از مراجعاتی که قبل از کرونا داشتیم به صورت دوراپزشکی قابل انجام است و یک پزشک می‌تواند دوز شناخته شده بیمار خود را در دیابت، روماتیسم و ... به صورت آنلاین انجام دهد که از نظر هزینه برای شخص و نظام سلامت به صرفه خواهد بود. این موضوع بعد از تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا محقق خواهد شد.
بیماری‌هایی که با امراض دیگر اشتباه گرفته می‌شوند
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / پارسی خبر / بیماری / روماتیسم
بیماری‌هایی که با امراض دیگر اشتباه گرفته می‌شوند
به گفته متخصصان، در بیشتر از ۴۰ درصد موارد پزشکان تشخیص نادرستی در مورد بیماری افراد دارند. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق آن است که بسیاری از بیماری‌ها علائم مشترکی دارند و گاهی سخت می‌توان تشخیص داد که نشانه‌های موجود مربوط به چه بیماریی هستند.
جلوگیری از زخم بستر با مصرف این ماده غذایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / زخم بستر / موادغذایی / پارسی خبر
جلوگیری از زخم بستر با مصرف این ماده غذایی
روغن ماهی که سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و اسید‌های چرب امگا- ۳ می‌باشد، موجب کاهش فشارخون، بهبود عملکرد سیستم ایمنی، کاهش التهاب مفاصل و پوست و کمک به تکامل جنین می‌گردد. در این مطالعه نقش روغن ماهی در کاهش بروز زخم‌های فشاری (زخم بستر) مورد بررسی قرار گرفت. نشستن و یا دراز کشیدن بیماران به مدت طولانی آن‌ها را مستعد ایجاد زخم بستر بر روی پوست و بافت زیر آن می‌سازد.محققان برای انجام این مطالعه، ۴۰ بیمار بستری را انتخاب نمودند. به ۲۰ بیمار غذای استاندارد بیمارستان داده شد و ۲۰ بیمار دیگر علاوه بر غذای بیمارستان، روزانه ۸ گرم روغن ماهی دریافت کردند.بعد از ۳ هفته نتایج نشان داد که در گروه مصرف کننده روغن ماهی:علایم بیماران از جمله درد و ناراحتی ناشی از زخم بستر ۲۰ تا ۲۵ درصد بهبود یافت. التهاب موجود …
نسخه طب‌سنتی برای آرتروز
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / آرتروز / پارسی خبر / روماتیسم / پارسی خبر
نسخه طب‌سنتی برای آرتروز
آرتروز (استئوآرتریت) یکی از بیماری‌های شایع است که سالانه افراد زیادی در دنیا به آن مبتلا می‌شوند. در این بیماری مفاصل بدن درگیر می‌شوند و غضروف‌های سر استخوان‌ها در فضای مفصلی به مرور زمان دچار فرسایش و تخریب می‌شوند.
بیمار اصفهانی مبتلا به کرونا با داروی اکتمرا بهبود نسبی پیدا کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
بیمار اصفهانی مبتلا به کرونا با داروی اکتمرا بهبود نسبی پیدا کرد
یک داروی مؤثر در درمان روماتیسم، باعث کاهش علائم بیماری کووید ۱۹ در شهرهایی از ایتالیا و چین و اکنون در اصفهان شده است.
افزایش ریسک بیماری قلبی در افراد روماتیسمی با کمبود فولات
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
افزایش ریسک بیماری قلبی در افراد روماتیسمی با کمبود فولات
مطالعه جدید نشان می دهد میزان پایین فولات در افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید (روماتیسم مفصلی) با افزایش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خواص باورنکردنی سیب‌زمینی؛ از جوان‌سازی پوست تا حفظ سلامت قلب
سیب‌زمینی علاوه بر این‌که انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی بدن را تامین می‌کند به تسکین درد ناشی از روماتیسم مفصلی، حفظ سلامت استخوان‌ها، کاهش فشار خون، جوان‌سازی پوست و کاهش کلسترول خون کمک می‌کند و خواص ضد سرطانی نیز دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیب زمینی / خواص سیب زمینی / پارسی خبر
سیب زمینی و هزار و یک خاصیت
سیب زمینی ضمن تامین نیاز بدن به انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی، به کاهش فشار خون، تسکین درد ناشی از روماتیسم مفصلی، حفظ سلامت استخوان‌ها، جوانسازی پوست و کاهش کلسترول خون کمک می‌کند و از خواص ضدسرطانی نیز برخوردار است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سلامت / روماتیسم / بیماری لوپوس / استرس / بیماری / درمان
سهم ژنتیک در بروز روماتیسم
دبیر انجمن روماتولوژی ایران گفت: هدف ما برای کنترل بیماری‌های روماتیسمی،‌ خاموش کردن بیماری است و نه ریشه کن کردن آن که این موضوع ممکن است مستلزم مصرف طولانی مدت دارو باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نکته بهداشتی | درباره مصارف درمانی زردچوبه
زردچوبه در طب‌های مکمل کشورهای گوناگون جهان برای درمان عوارضی مانند درد، خستگی، مشکلات تنفسی و روماتیسم مصرف می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
احتمال کشف داروی جدید برای بیماری‌های خودایمنی
نتایج یک تحقیق در سوئد نشان داد که برخی پروتئین‌های ساخته‌شده در بدن می‌توانند از پاسخ‌های خودایمنی بدن علیه مفاصل، مانند بیماری روماتیسم مفصلی، پیشگیری کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
درمان آرتروز زانو در خانه!
بعد از نقرس، التهاب مفصل، روماتیسم و دیسک گردن حالا نوبت به انواع مختلف آرتروز می‌رسد. یکی از شایع‌ترین دردهای التهاب مفاصل مربوط به زانوهاست؛ درباره آرتروز زانو چه می‌دانید؟ آیا درمان آرتروز زانو در خانه امکان‌پذیر است؟ شما با روش‌های گیاهی و درمانی ساده می‌توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
دانستنی‌هایی درباره گلودرد میکروبی
در صورت عدم درمان مناسب، گلودرد استرپتوکوکی می تواند موجب بروز برخی عوارض شود. به عنوان مثال، شما می توانید تب روماتیسمی را تجربه کنید که مفاصل و سییستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
تقویت عملکرد کلیه با گل گاوزبان
گل گاو زبان گیاهی معرق است که برای درمان تب‌های مختلف و امراض سرخک و آبله، مخملک و تب خال، تب کهر و روماتیسم مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی‌ها را نخورند
آرتریت پسوریاتیک یا آرتریت پسوریازیس نوعی روماتیسم مفصلی و التهاب مفاصل پسوریازیس و یک بیماری خودایمنی است که معمولا در همراهی با پسوریازیس پوستی ایجاد می‌شود.  
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
درد و التهاب مفصل، الزاما به معنای ابتلا به روماتیسم نیست
بسیاری از مردم رشته روماتولوژی را به اندازه سایر رشته‌های تخصصی پزشكی نمی‌شناسند و نمی‌دانند كه روماتولوژی به معنای شناخت بیماری‌های روماتیسمی است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / روماتیسم مفصلی / تصویربرداری دمایی / التهاب
تشخیص روماتیسم مفصلی با کمک تصویربرداری دمایی
پژوهشگران اروپایی در بررسی جدید خود نشان دادند که می‌توان وجود روماتیسم مفصلی را با کمک تصویربرداری دمایی ارزیابی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / سلامت / پوکی استخوان
پوکی استخوان، از یک ترک تا شکسـتگی‌های پی در پـی
پوکی استخوان "بیماری خاموش" نامیده می‌‏شود و دلیل آن اینکه تـا وقتی یک اسـتخوان نشـکند، علائمـی از خـود بـروز نمی‌دهـد. بیماری‌هایی مانند روماتیسم مفصلی، دیابت، سرطان پستان، سرطان پروستات، بیماری‌های گوارشی و شکستگی استخوان بعد از ســــن ۵۰ سالگی برخی عوامل خطر ابتلا به پوکی اسـتخوان یا شکسـتگی‌های ناشـی از آن هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / بیماری قلبی
با این راه‌ها از ابتلا به روماتیسم جلوگیری کنید
ایرنا نوشت: استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به شیوع بالای روماتیسم مفصلی در زنان نسبت به مردان، گفت: آنچه مسلم است، این بیماری درمان قطعی ندارد و افراد نباید تصور کنند که پس از یک دوره مصرف دارو،‌ می توانند داروها را کنار بگذارند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / زهرا ذاکری / روماتیسم / روماتولوژی
وضعیت شیوع روماتیسم مفصلی در زنان و مردان/داروها نباید قطع شود
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به شیوع بالای روماتیسم مفصلی در زنان نسبت به مردان، گفت: آنچه مسلم است، این بیماری درمان قطعی ندارد که بخواهیم داروها را کنار بگذاریم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
چند درصد ایرانی‌ها از درد‌های استخوانی شکایت دارند
احمدرضا جمشیدی، در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره سالانه روماتولوژی ایران، به تشدید بیماری‌های روماتیسمی در فصل پاییز اشاره کرد و افزود: بعضی از بیماری‌های روماتیسمی، با تغییر فصل و ایجاد استرس، تشدید می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
بیمه ها به بیماری های روماتیسمی اهمیت نمی دهند
دبیر انجمن روماتولوژی ایران، با اشاره به عوارض مزمن بیماری های روماتولوژی، گفت: بیمه ها به بیماری های روماتیسمی اهمیت نمی دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / روماتولوژی / پوکی استخوان / محسن سروش
افزایش هزینه های سلامت با مزمن شدن بیماری های روماتولوژی
دبیر انجمن روماتولوژی ایران، با اشاره به عوارض مزمن بیماری های روماتولوژی، گفت: بیمه ها به بیماری های روماتیسمی اهمیت نمی دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
تاثیر رژیم غذایی گیاهی در تسکین علائم روماتیسم مفصلی
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد: رژیم غذایی گیاهی می‌تواند درد ناشی از روماتیسم مفصلی را تسکین دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •