یکشنبه, ۱۶ آذر, ۱۳۹۹ / 6 December, 2020
رژیم های غذایی
نمک نخورید این ناخوشی ها را می گیرید
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / رژیم غذایی / رژیم های غذایی / سلامت / مشکلات / مواد غذایی
نمک نخورید این ناخوشی ها را می گیرید
اقتصادنیوز : برخی از افراد بر این باور هستند که مصرف نمک مضراتی را به همراه دارد و در برنامه و رژیم غذایی خود اقدام به حذف کامل نمک می کنند، در حالی که مصرف کم و یا نخوردن نمک عوارض جدی برای بدن دارد.
۶ فایده شگفت انگیز چغندر برای سلامتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / رژیم های غذایی / سبزیجات / فشار خون / مصرف بیش از حد / مغز
۶ فایده شگفت انگیز چغندر برای سلامتی
اقتصاد نیوز: چغندر لزوماً در رژیم های غذایی اصلی بسیاری از افراد وجود ندارد. اما این سبز ریشه ای منحصر به فرد ممکن است مجموعه ای از مزایای سلامتی، از جمله کاهش فشار خون تا بهبود عملکرد ورزشی را فراهم کند. چغندر همچنین حاوی انواع مواد مغذی و ترکیباتی است که در بسیاری از غذاهای دیگر یافت نمی شود.
جنگ خوراکی ها با سرماخوردگی و آنفولانزا
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / رژیم های غذایی / سرما / سرماخوردگی / مرکبات / مواد غذایی
جنگ خوراکی ها با سرماخوردگی و آنفولانزا
سرماخوردگی و آنفولانزا می‌توانند احساس سلامتی را در فرد ازبین ببرند. ولی رژیم‌های غذایی هستند که می‌توانند به شما در بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کنند.
رژیم سیب‌زمینی چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / برنامه غذایی / چاقی / رژیم های غذایی / سیب زمینی / کاهش وزن
رژیم سیب‌زمینی چیست؟
اقتصا نیوز : رژیم سیب‌زمینی یا برنامه‌غذایی سیب‌زمینی یک رژیم کوتاه مدت است که روال متعادلی مانند رژیم‌های غذایی دیگر ندارد. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند که رژیم سیب زمینی روشی سریع برای کاهش وزن، کاهش التهاب، تنظیم اشتها برای شروع کاهش وزن و سالم‌تر غذا خوردن است. از آنجا که امروزه اکثر مردم درگیر چاقی و مشکلات گوارشی هستند و به دنبال راه‌های سریع برای برطرف کردن آن می‌گردند؛ این رژیم برای…
بازنشستگی زودهنگام و اثرات آن بر مغز انسان
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / مغز انسان / استرس / بازنشستگی / چین / سلامت
بازنشستگی زودهنگام و اثرات آن بر مغز انسان
بازنشستگی زودهنگام و کمتر کار کردن یا اصلا کار نکردن، می تواند مزایای بزرگی مثل کاهش استرس، رژیم های غذایی بهتر و خواب بیشتر به دنبال داشته باشد.
بدن هرکدام از ما به چقدر میوه احتیاج دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / سلامت / میوه / قیمت میوه / آبمیوه / خواص میوه / قند خون / پتاسیم / سیب / پرتغال / بلوبری
بدن هرکدام از ما به چقدر میوه احتیاج دارد؟
میوه یکی از قسمت های اصلی رژیم های غذایی سالم است. در حقیقت، رژیمی که میوه های زیادی در خود دارد، تمام فواید سلامتی از جمله کاهش خطر بسیاری از بیماری ها را به همراه خواهد داشت.
کربوهیدرات‌ها و ۹ نشانه نیاز به افزایش مصرف آنها
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / رژیم غذایی
کربوهیدرات‌ها و ۹ نشانه نیاز به افزایش مصرف آنها
اگرچه رژیم های غذایی کم کربوهیدرات، مانند رژیم غذایی کتو، ثابت شده است به کاهش وزن کمک می کنند اما این به معنای آن نیست که مصرف کربوهیدرات ها شما را چاق کرده یا تلاش هایتان برای کاهش وزن را بی اثر می کند.
هیچ شواهد علمی جهت تعیین جنسیت جنین با رژیم های غذایی وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / تغذیه / جنین
هیچ شواهد علمی جهت تعیین جنسیت جنین با رژیم های غذایی وجود ندارد
استادیار گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: تاکنون هیچ شواهد علمی قوی وجود ندارد که ثابت کند رژیم های غذایی می توانند در تعیین جنسیت جنین موثر باشد.
برای کاهش وزن، کم‌چربی بهتر است یا کم‌کربوهیدرات؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / چاقی / کاهش وزن / رژیم غذایی
برای کاهش وزن، کم‌چربی بهتر است یا کم‌کربوهیدرات؟
افراد بسیاری رژیم های غذایی کم چربی را برای کمک به کاهش وزن و تقویت چربی سوزی دنبال می کنند. با این وجود، برخی پژوهش های جدید نشان داده اند که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات ممکن است به همان اندازه و حتی بیشتر در کاهش وزن موثر باشند.
کم چربی در برابر کم کربوهیدرات؛ کدام یک برای کاهش وزن بهتر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کم چربی در برابر کم کربوهیدرات؛ کدام یک برای کاهش وزن بهتر است؟
اگرچه هر دو رژیم غذایی برای کمک به کاهش وزن طراحی شده اند، اما رژیم های کم کربوهیدرات و کم چربی از نظر ساختاری با هم متفاوت هستند.افراد بسیاری رژیم های غذایی کم چربی را برای کمک به کاهش وزن و تقویت چربی سوزی دنبال می کنند. با این وجود، برخی پژوهش های جدید نشان داده اند که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات ممکن است به همان اندازه و حتی بیشتر در کاهش وزن موثر باشند.
کبد و محافظت از سلامت آن با اصلاحات غذایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
کبد و محافظت از سلامت آن با اصلاحات غذایی
رژیم غذایی مدیترانه ای از جمله بهترین رژیم های غذایی برای مراقبت از سلامت کبد محسوب می شود. در حقیقت، رژیم غذایی مدیترانه ای به عنوان یکی از سالم‌ترین رژیم های غذایی در جهان شناخته می شود.کبد یکی از بزرگترین اندام های بدن انسان است و وظایفی مانند کمک به گوارش غذا، ذخیره انرژی، و از بین بردن سموم را بر عهده دارد. به همین دلیل، کارشناسان دنبال کردن یک رژیم غذایی که از سلامت کبد مراقبت می کند را توصیه کرده اند.
مزایا و معایب مصرف سویا
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مزایا و معایب مصرف سویا
محصولات سویا در رژیم های غذایی بسیاری از مردم بویژه گیاهخواران از مواد اصلی هستند. با این وجود، مصرف سویا و اثرات احتمالی آن بر هورمون ها، خطر بروز سرطان و سلامت کلی بحث برانگیز است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اگر اضافه وزن دارید مراقب کمبود این ویتامین باشید!
 استاد دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ارتباط بین اضافه وزن و چاقی با میزان مواد درشت مغذی که مسئول تولید انرژی در بدن هستند، اظهار کرد: در همه افرادی که به اضافه وزن و چاقی مبتلا هستند یکی از مواردی که باید در کنار فعالیت بدنی کافی کنترل شود، مقدار کالری دریافتی و نوع غذای انتخابی است. در رژیم های غذایی پُر چرب و حاوی مقادیر زیاد تنقلات و نوشیدنی های شیرین به طور معمول مقدار دریافت سبزی ها و لبنیات کم چرب هم کافی نیست و افرادی دارای چنین رژیم های غذایی اغلب با کمبود ریز مغذی ها هم مواجه هستند.
میزان آب مورد نیاز بدن در روز
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
میزان آب مورد نیاز بدن در روز
یک مطالعه نشان داد کسانی که در رژیم های غذایی که قبل از هر وعده غذایی ۵۰۰ میلی لیتر آب می نوشند، در مقایسه با کسانی که این کار را نکردند ، ۴۴٪ وزن بیشتری را طی ۱۲ هفته از دست دادند. به طور کلی به نظر می رسد نوشیدن مقادیر کافی آب ، به ویژه قبل از غذا ، ممکن است باعث کاهش وزن قابل توجهی شود، به ویژه هنگامی که با یک رژیم غذایی سالم همراه باشید.
عوارض مصرف آنتی بیوتیک بر سلامت
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / آنتی بیوتیک / میکروب روده / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر
عوارض مصرف آنتی بیوتیک بر سلامت
متخصص گوارش و کبد گفت: مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک‌ها یا رژیم های غذایی نامناسب می‌تواند بر روی میکروب‌های روده‌ای اثر بگذارد و سلامت فرد را تحت تأثیر قرار دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
مصرف پرتقال برای برخی افراد خطرناک است!
پرتقال نیز همانند میوه های دیگر، سالم تلقی می شود اما با این حال ، برای تمامی رژیم های غذایی توصیه نشده و ممکن است مضراتی نیز به همراه داشته باشد.
واکنش لالوویچ به لغو مداوم رقابتهای کشتی گزینشی المپیک
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / ننادلالوویچ
واکنش لالوویچ به لغو مداوم رقابتهای کشتی گزینشی المپیک
رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است، ضمن اینکه رویدادهای گزینشی المپیک ۲۰۲۰ طوری برنامه ریزی می‌شوند که رژیم های غذایی و تمرینی ورزشکاران را تضمین نماید.
لالوویچ: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است/ در تلاشیم راه حلی منطقی پیدا کنیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / فدراسیون کشتی ایران / نناد لالوویچ
لالوویچ: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است/ در تلاشیم راه حلی منطقی پیدا کنیم
ایلنا: رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است، ضمن اینکه رویدادهای گزینشی المپیک ۲۰۲۰ طوری برنامه ریزی شوند که رژیم های غذایی و تمرینی…
نامه اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی/ لالوویچ: اولویت ما حفظ سلامت کشتی گیران است
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / کشتی / لالوویچ
نامه اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی/ لالوویچ: اولویت ما حفظ سلامت کشتی گیران است
رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است، ضمن اینکه رویدادهای گزینشی المپیک ۲۰۲۰ طوری برنامه ریزی شوند که رژیم های غذایی و تمرینی ورزشکاران را تضمین نماید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
رژیم های غذایی با پروتئین بالا خطر حمله قلبی را افزایش می دهند
بسیاری از افراد ممکن است رژیم خود را برای کاهش وزن و ایجاد توده عضلانی دنبال کنند. اما تحقیقات جدید در مدل های حیوانات نشان می دهد که رژیم های غذایی با پروتئین بالا ممکن است به طور مستقیم بر سلامت قلب و عروق تأثیر بگذارد و به طور بالقوه خطر حمله قلبی را افزایش دهد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
رژیم های غذایی اینترنتی اعتبار ندارند/شرط مشاوره تغذیه ای
رئیس مرکز تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رژیم های غذایی اینترنتی را بی اعتبار دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کاهش وزن با خوشحالی!
رژیم های غذایی معمولی ، وعده های غذایی بی مزه یا خوردن غذا به مقدار کم کاهش وزن را به یک مصیبت واقعی تبدیل می کنند.وقتی اینطور است ، آیا می توانید با خوشحالی وزن کم کنید؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سلامت / رژیم غذایی / آنلاین
مراقب تبعات رژیم های غذایی آنلاین باشید
مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره رژیم های غذایی آنلاین، توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / تغذیه / چاقی / رژیم غذایی / رژیم های غذایی / وزن
بدون نگرانی و ترس غذا بخورید!!!
ترکیب ‌مواد غذایی موجود در یک رژیم غذایی سالم به عوامل مختلفی مثل فاکتور سن و میزان فعالیت جسمی و همچنین نوع مواد غذایی در دسترس، بستگی دارد. هر چند در فرهنگ‌ های مختلف توصیه‌ های غذایی متفاوتی وجود دارد که به داشتن زندگی سالم و عمری طولانی کمک می‌ کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / رژیم های غذایی / قند / مغز انسان / مواد شیمیایی / موش
شکر با مغز انسان چه می‌کند؟
«تحقیقات نشان می‌دهد موش‌هایی که از رژیم‌های غذایی شیرین استفاده کردند، قادر به یادآوری اشیایی که قبلا دیده بودند، نبودند. تغییرات ناشی از قند در هیپوکامپوس منجر به کاهش تولید نورون‌ها که نقش اساسی در کدگذاری خاطرات دارند و همچنین افزایش تولید مواد شیمیایی ایجاد کننده التهاب می‌شود.»
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
میوه تازه یا منجمد، کدام بهتر است؟
رژیم های غذایی همواره شامل سبزی و میوه است، اما گاهی میوه منجمد بهتر از میوه تازه است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
ترکیب موجود در آووکادو می تواند یک سلاح مخفی در برابر دیابت نوع ۲ باشد
شفقنا زندگی- براساس تحقیقات انجام شده در موش ها، یک مولکول چربی که فقط در آووکادو یافت می شود علائم تقویت حساسیت به انسولین را نشان می دهد. آووکادو صرفاً یک مکمل خوشمزه برای رژیم های غذایی نیست -بلکه حاوی یک مولکول چربیست که با اطمینان می تواند مقاومت به انسولین را کاهش دهد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، مطالعه […]
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
5 رژیم غذایی خطرناک برای سلامتی
 رژیم های غذایی که برای سلامتی افراد بسیار خطرناکند و به جای لاغری کارکردی مخرب بر سلامتی دارند، کم نیستند. گاهی این رژیمها تا حدی به کاهش وزن افراد نیز کمک می کنند اما در نهایت تاثیر مثبتی بر سلامت افراد ندارند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / معرفی نشریات / موسسه همشهری / رژیم غذایی
لاغری با رژیم پرکالری
نشریه سلامت همشهری در آخرین شماره خود رژیم های غذایی با مواد مغذی و پرکالری را مورد بررسی قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
رژیم‌های غلط لاغری با ما چه می‌کند
یک کارشناس تغذیه در خصوص برخی رژیم های درمانی گفت: لاغری باید حتما تحت نظر کارشناس یا متخصص تغذیه باشد و حتی پزشک نمی تواند این کار را انجام دهد. رژیم های غذایی غلط توصیه شده توسط مربی باشگاه و یا افراد فاقد صلاحیت می تواند مشکلات و عوارض زیاد جسمی و روحی از افسردگی تا سوء تغذیه و کم خونی را در پی داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
رژیم های غذایی برای زنان بالای 40 سال: چگونه سالم بمانیم و وزن خود را از دست بدهیم
زنان بالای 40 سال نیازهای متابولیکی متفاوتی دارند ، بنابراین باید برخی از رژیم های غذایی را تنظیم کنید. در اینجا مبادلات رژیمی را که می خواهید در صورت کاهش وزن ، احساس عالی بودن و سالم ماندن در آنها ایجاد کنید ، آورده ایم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
ماده غذایی به ظاهر مفید که از سیگار هم مضرتر هستند
این روزها رژیم های غذایی نامناسب و نامتعادل بیشتر از سیگار تلفات جانی دارند. دانشمندان پی بردند کمبود مواد مغذی می تواند به سلامت ما صدمه بزند. با این حال، بعضی محصولات غذایی ای که به خاطر خواص به ظاهر مفیدشان جزئی از رژیم غذایی ما شده اند هم ممکن...
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / کرمانشاه / رژیم غذایی / مادران باردار
توصیه‌های غذایی به مادران باردار
کارشناس سلامت مادران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه استفاده از رژیم های غذایی برای کاهش وزن را برای مادران باردار ممنوع دانست و گفت: این افراد باید با روشهای تغذیه ای مناسب وزن خود را کنترل کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
هشدار متخصصان تغذیه انگلیس: رژیم غذایی گیاهخواری می تواند منجر به "کمبود مواد مغذی" در بدن شود
یک تیم از متخصصان تغذیه انگلیس متوجه شده اند که افرادی که رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان را دنبال می کنند ، ممکن است به اندازه سایر افرادی که لبنیات و گوشت می خورند از مواد مغذی بهره مند نشوند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷
چطور با التهاب ناشی از افرایش سن، مقابله کنیم؟
التهاب ناشی از میانسالی، یک فرایند اجتناب ناپذیر است، حتی اگر شما تمام نکات رژیم های غذایی ضد التهاب را رعایت کنید.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
همه رژیم های مبتنی بر کم غذاخواری مفید نیستند
نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد اگر چه غذانخوردن برای مدت طولانی با هدف کاهش وزن، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، اما این نوع رژیم های غذایی باید با دقت اعمال شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
خطری از جنس رژیم کاهش وزن!
زمانی که درباره رژیم های غذایی خطرناک صحبت می کنیم، در واقع، به رژیم هایی که متعادل نیستند و از این رو، نمی توانند تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کنند، اشاره داریم. به واسطه تغذیه نامناسب و سبک زندگی کم تحرک، اضافه وزن و چاقی به یکی از نگرانی های اصلی در دنیای امروز تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
9 بلایی که با مصرف غذاهای فراوری شده بر سر بدن می آورید
رژیم های غذایی سرشار از گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده، با افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان روده مرتبط است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / بهداشت و درمان
باورهای غلط در مورد رژیم های غذایی
تهران- ایرنا- این روزها که همه به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند، مطالب زیادی در مورد رژیم غذایی و لاغری منتشر می‌شود. اما تمایز قائل شدن میان اطلاعات علمی و تاییدشده از سوی منابع معتبر، شبه علم و باورهای علمی غلط دشوار است. تلاش برای کاهش وزن به منظور تناسب اندام و سالم بودن باید طبق اصول و منطق درست باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
چرا لاغر نمی شویم؟
لاغری و کاهش وزن دغدغه بسیاری از مردم امروز است اما با وجود تمام تلاش ها و رژیم های غذایی سخت برخی از افراد موفق به کاهش وزن نمی شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
یازده خوراکی گیاهی، سوخت و ساز بدن را بالا می برند
رژیم های غذایی گیاهی خطر ابتلا به سندرم متابولیک و بسیاری از شرایط بهداشتی مرتبط با آن را کاهش می دهد و این یک نکته ثابت شده است. با این حال برای به دست آوردن حداکثر مزایای گیاه خواری، شما باید بدانید که چه گزینه هایی را با چه مقادیری به رزیم تان بیفزایید.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶ / بهزیستی
پیروی از رژیم غذایی خاص دیگران، به سلامتی افراد آسیب می زند
تهران- ایرنا- مسئول تغذیه بالینی و بزرگسالان دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گاهی افرادی که از رژیم های غذایی خاصی پیروی می کنند یا افرادی که دچار بیماری‌ هستند، تجربه تغذیه‌ای خود را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند، اما رژیم غذایی این افراد رژیم خاص محسوب می‌شود و ممکن است برای دیگران ایجاد مشکل کند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
۱۱ باور غلط درباره ی ورزش و تناسب اندام که سلامت ما را به خطر می اندازد
اگر اهل ورزش کردن هستید یا قصد دارید به زودی این فعالیت بسیار مفید را در برنامه ی زندگی تان بگنجانید، حتماً متوجه شده اید که بایدها و نبایدهای زیادی درباره ی ورزش، تناسب اندام و رژیم های غذایی وجود دارد که گاهی تشخیص درستی یا نادرستی آن ها تقریباً...
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
استخوان منسوخ شده دوباره در بدن انسان ظاهر شد!
استخوانی به نام فابلا که در زانو وجود داشته و طی تکامل انسان از بین رفته، دوباره در بدن انسان ها ظاهر شده است. رژیم های غذایی مدرن و افزایش قد و وزن انسان منجر به ظهور دوباره آن شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
آشنایی با عوامل خطرآفرین برای سرطان کولورکتال
رژیم های غذایی سرشار از فیبر که از میوه ها، سبزی ها، غلات کامل، مغزدانه ها و حبوبات تامین می شود، می توانند دیواری دفاعی در برابر سرطان کولورکتال ایجاد کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
معرفی بهترین رژیم غذایی ۲۰۱۹/ کمک به کاهش وزن
رژیم غذایی مدیترانه ای یکی از سالم ترین رژیم های غذایی دنیا است که به کاهش وزن و کاهش احتمال ابتلا به بیماری ها کمک می کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •